Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-02, 11:24   #3931
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
A to akurat nie ma żadnego znaczenia. Do tej pory żywiłam się pizzą, mąką i tłuszczem i dają mi zwykle 8 lat mniej niż mam. Czysta genetyka. Poza tym nie wolno rezygnować z tłuszczów. Uważam też, że odruch wymiotny na widok jakiegokolwiek jedzenia jest niezdrowy (no chyba, że to flaki albo czernina ) i idzie często w złym kierunku. Mam koleżanki, które nienawidzą smażonego, tłustego, z chudej wędliny wykrawają nie wiadomo co i jedna właśnie od lat leczy się z niepłodności spowodowanej za niskim udziałem tkanki tłuszczowej w organiźmie. Nie mówię oczywiście o tobie, ale taki stosunek do jedzenia powoduje u mnie od razu włączenie się lampki ostrzegawczej. Wszystko jest dla ludzi.
Wierz mi, genetyka to nie wszystko, akurat widzę to bardzo dobrze w moim pokoleniu ludzi po 35. roku życia. Tłuszcze są ważne, ale trzeba wybierać te dobre. Biały cukier, biała mąka, jedzenie wysokoprzetworzone to nie dla mnie. Jasne, wszystko jest dla ludzi, ale ja nie chcę pakować w siebie nic bezwartościowego. Generalnie cała sztuka polega na tym, żeby znaleźć swój sposób na życie i czuć się szczęśliwym
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 13:50   #3932
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Wierz mi, genetyka to nie wszystko, akurat widzę to bardzo dobrze w moim pokoleniu ludzi po 35. roku życia. Tłuszcze są ważne, ale trzeba wybierać te dobre. Biały cukier, biała mąka, jedzenie wysokoprzetworzone to nie dla mnie. Jasne, wszystko jest dla ludzi, ale ja nie chcę pakować w siebie nic bezwartościowego. Generalnie cała sztuka polega na tym, żeby znaleźć swój sposób na życie i czuć się szczęśliwym
Każdy tłuszcz spożywany w nadmiarze jest szkodliwy,a nawet toksyczny. Tłuszcze nasycone są tak samo potrzebne jak NNKT, za najgorszy syf uznałabym tylko tłuszcze utwardzone.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 16:04   #3933
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 21:38   #3934
Naleigh
Raczkowanie
 
Avatar Naleigh
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 36
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Moje Drogie, w koncu znalazłam chwilkę czasu w natłoku przygotowań do matury i wybrałam się do dermatologa. Oczywiście zeszło mnóstwo złotych monet na realizację recept, ale mam szczerą nadzieję, że w koncu uporam się z tym paskudztwem, choć muszę przyznac, ze jestem nieco przerażona tymi wszystkimi smarowidlami i mam nadzieję, ze nie spowodują one większych usterek (tfu!) na mojej, bądź co bądź, wrażliwej twarzy. Jakby ktos cos wiedział o poniższych lekach, to bardzo proszę o informację.
1. Damelium, tabletki. Przez pierwszy tydzien przyjmowane dwa razy w ciągu doby, co dwanaście godzin. W następnych tygodniach jedna tabletka dziennie.
2. Differin, krem. Stosowany na noc w poniedzalki, środy i piątki na przemian z:
3. Akneroxid 5, nanoszony na mordkę we wtorki, czwartki i soboty. Rownież na noc.
4. Skinoren krem, stosowany codziennie rano.

Niedziela jest czasem wolności i odpoczynku!
Jak myślicie, to nie za duzo? Moja twarz nie jest jakims wybitnie ciężkim przypadkiem, chodzi o to, ze mecze sie z trądzikiem od czterech lat, ale nie jest z nią tak zle tylko po prostu jestem zmęczona patrzeniem w lustro


Przepraszam bardzo za wszelakie błędy i brak polskich znaków, ale cieżko mi się pisze na telefonie :c

Edytowane przez Naleigh
Czas edycji: 2014-10-02 o 21:40
Naleigh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 21:50   #3935
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Witam, można się dołączyć? całego wątku raczej nie nadrobię ale będę podczytywać, bo można pozyskać od groma wiedzy
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 02:01   #3936
Sizanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Rokiciny Podhalańskie
Wiadomości: 3
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Kochani!! Niestety kwestia trądziku nie jest mi obca, borykam się z nim od 15 lat!!! Nie pomogło nic, ani kosmetyki przeróżne, ani dermatolog: przerabiałam maści robione, jak np. z rtęcią(!) Z mocznikiem, retinol (owszem 2 miesiące super, i powrót) Przerabiałm różnorakie zabieg w salonie kosmetycznym, były kwasy itd.. Suplementy diety jak laktocer z cynkiem, sam cynk.. Jak to nie pomogło, spróbowałam domowymi sposobami - były maseczki z kurkumy, z cynamonu, był olejek z drzewa herbacianego, było olejowanie olejem arganowym, z pestek migdałów, rycynowy. POrażka. Poddałam się. I znalazłam informacje dlaczego tak się dzieje:

"Wiecej o mineralnym oleju:
Oleje mineralne występują pod wieloma różnymi nazwami:
Ozokeryt (wchodzi w skład m. in. maskary), polizobuten (m. in. w składzie błyszczyków do ust), mineral oil, petrolatum, paraffinum liquidum, wazelina, parafina, olej mineralny, petroleum, biały olej mineralny, biały olej medyczny, oleum petrolen, oleum vaselini, paraffinum, E 905, vaselin oil, paraffin oil, liquid paraffin, white mineral oil.
Oleje mineralne zatykają 40 do 60% porów skóry, utrudniając naturalny proces odbudowy bariery lipidowej. Używając ich w pierwszej chwili odnosimy wrażenie, że maja pozytywny wpływ na naszą skórę – ale to tylko wrażenie. Oprócz zastosowania w przemyśle kosmetycznym, oleje mineralne wykorzystywane są również m. in. jako oleje silnikowe czy oleje do konserwacji maszyn do szycia.
Często zdarza się, że głównym składnikiem większości kremów jest olej mineralny, zwany tez paraffinum liquidum. Pod tą nazwą znajdziemy go na liście składników umieszczoną na opakowaniu kremu. Jeżeli na liście jest na drugim miejscu, zaraz po wodzie (aqua), to znaczy, że jest on głównym składnikiem kremu. Niestety, nie jest to żaden roślinny olej zawierający cenne minerały, tylko pochodna ropy naftowej. Składnik wprawdzie występujący w naturze, ale nie oznacza to, że mamy smarować twarz czymś, co znajdziemy na stacji benzynowej. Jeśli zdarza się, że przypadkowo kilka kropli z dystrybutora znajdzie się na naszej skórze, natychmiast chcemy umyć ręce, a nie wklepać w twarz. Olej mineralny nie tylko nie nawilży skóry, ale ją wysuszy, ponieważ tworzy na skórze nieprzepuszczający film. Nie zawiera w sobie żadnych wartości odżywczych i może utrudniać prawidłowe funkcjonowanie skóry. Jest częstą przyczyną trądziku, bo może zapychać pory. A już na pewno nie ma żadnego działania odżywczego czy przeciwzmarszczkowego. Żadne cudowne ekstrakty nie przebiją się przez szczelną powłokę paraffinum liquidum."

Podpbnie do parafiny zachowują się inne substancje ropopochodne.

W międzynarodowej nomenklaturze INCI to:

Parafina:
Paraffinum Liquidum
Paraffin
Synthetic Wax
Isoparaffin

Olej mineralny czyli mieszanina ciekłych węglowodorów:
Mineral Oil

Wazelina - maziste ciaóło stałe. Jest to jeden z produktów destylacji ropy naftowej, mieszanina weglowodorów tzw. parafinowych (alkanów):
Vaseline
Petrolatum

Cerezyna czyli rafinowany wosk ziemny:
Ceresin

Węglowodory alifatyczne:
Isododecane
Isobutane
Isohexadecane

Ozokeryt to wosk ziemny czyli kopalny mineral bedacy mieszanina stalych i cieklych wielkoczasteczkowych weglowodorów, glównie n- i izoparafinowych:
Ozokerite

Gazy używane w aerozolach, powstałe w procesie rafinacji oleju mineralnego:
Isopropane
Isobutane

Wosk parafinowy:
Cera Microcristallina


Z paraffinum liguidum składa się nafta kosmetyczna.... posmarujcie się nią - tak działają kosmetyki z olejem mineralnym. Okropne!!!

Sprawdziłam skład swoich kosmetyków i się załamałam...wszędzie olej mineralny!!! i jak to ma działać???

Na szczęście znalazłam kosmetyki idealne, bez tego oleju!!! Jestem szczęśliwą właścicielką pięknej cery i skóry na ramionach, plecach i dekoldzie. Precz z lekami -wydałam na nie 10 razy więcej niż kosztują kosmetyki! Ale warto!! Jestem szczęśliwa!! Polecam!
Sizanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 08:50   #3937
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja od dawna mówię o kosmetykach naturalnych. Od wielu lat nie myję ani nie smaruję się chemią. Kilka lat temu używałam kosmetyków Nuxe. Miałam olejek do twarzy, różaną wodę micelarną, mineralny dezodorant. Ostatnio odkryłam tę markę na nowo, po prostu nie mogę się przestać zachwycać, rewelacja! Do tego dostałam od przyjaciółki balsam do ust z miodem, niech wszystkie karmexy i tisane się schowają, takiej rewelacji to jeszcze nie miałam Teraz tylko czekam na promocję w ziko
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-03, 10:00   #3938
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Do tego dostałam od przyjaciółki balsam do ust z miodem, niech wszystkie karmexy i tisane się schowają, takiej rewelacji to jeszcze nie miałam Teraz tylko czekam na promocję w ziko
mały offtop, do ust uwielbiam i gorąco polecam Vedare odnawiający balsam do ust z 24 karatowym złotem. Jest genialny! Strasznie mi wysychają usta, a po nim są takie miękkie, gładkie.


To żeby było na temat przypomniałam sobie o Pudrodermie w łazience i pomógł mi na aktualny wysyp.
Czekam też na maski algowe z Bielendy z aloesem i z cytrusów oraz na serum normalizujące.

Dodam też, że mi taka całkiem naturalna pielęgnacja nie służy niestety. Próbowałam i tylko gorzej. Moja twarz lubi trochę wszystkiego, nawet silikonów w bb, po całym dniu w bb twarz wygląda dobrze, nie jest zmęczona, nic nowego nie wyskakuje.
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 12:04   #3939
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Naleigh Pokaż wiadomość
Moje Drogie, w koncu znalazłam chwilkę czasu w natłoku przygotowań do matury i wybrałam się do dermatologa. Oczywiście zeszło mnóstwo złotych monet na realizację recept, ale mam szczerą nadzieję, że w koncu uporam się z tym paskudztwem, choć muszę przyznac, ze jestem nieco przerażona tymi wszystkimi smarowidlami i mam nadzieję, ze nie spowodują one większych usterek (tfu!) na mojej, bądź co bądź, wrażliwej twarzy. Jakby ktos cos wiedział o poniższych lekach, to bardzo proszę o informację.
1. Damelium, tabletki. Przez pierwszy tydzien przyjmowane dwa razy w ciągu doby, co dwanaście godzin. W następnych tygodniach jedna tabletka dziennie.
2. Differin, krem. Stosowany na noc w poniedzalki, środy i piątki na przemian z:
3. Akneroxid 5, nanoszony na mordkę we wtorki, czwartki i soboty. Rownież na noc.
4. Skinoren krem, stosowany codziennie rano.

Niedziela jest czasem wolności i odpoczynku!
Jak myślicie, to nie za duzo? Moja twarz nie jest jakims wybitnie ciężkim przypadkiem, chodzi o to, ze mecze sie z trądzikiem od czterech lat, ale nie jest z nią tak zle tylko po prostu jestem zmęczona patrzeniem w lustro


Przepraszam bardzo za wszelakie błędy i brak polskich znaków, ale cieżko mi się pisze na telefonie :c
Prywatnie byłaś ?
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 12:30   #3940
lamadolamy
Raczkowanie
 
Avatar lamadolamy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 355
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie. Ma ktoś może ten tonik z Bielendy ? Właśnie Kończy mi się tonik z Uriage i potrzebuje czegoś do przemywania twarzy rano. Nigdzie nie moge znaleźć składy tego toniku...
Ja mam, ja mam Trochę się zareklamuję, ale robiłam wpis dotyczący toniku i jego składu u siebie:

http://lamadolamy.blogspot.com/2014/...ssional_6.html

Bardzo, bardzo dobry produkt. Teraz testuję inny wytwór bielendy, płyn micelarny z serii professional home expert, też mogę wstępnie powiedzieć, że jest wyjątkowoprzydatny do odświeżenia skóry i zmycia makijażu.

Też bardzo, bardzo dawno odstawiłam parafiny, ogromnie mnie zapychają. Nie mam co do nich przewrażliwienia, po prostu nie lubię warstwy którą zostawiają, chociaż warto zauważyć, że jeżeli ktoś na cerę bardzo suchą, bez skłonności do zapychania to parafina jest wręcz polecana. No ale to raczej nie dotyczy nas, obecnych w tym wątku.

Generalnie to chcę się pochwalić, bo jeżeli ktoś jeszcze pamięta jak wyglądały moje policzki to oto fota jednego z wczoraj i warto zaznaczyć, że przeszłam jeszcze drugą falę wysypu, jakieś dwa tygodnie po pierwszej, ale to już o wiele słabiej:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 02-10-2014.jpg (20,4 KB, 61 załadowań)
__________________
www.lamadolamy.pl - Co mówi Lamadolamy? | Kosmetyki, skóra, ciało | Blog kosmetyczny, nie do końca na poważnie

Szczegółowe analizy składów, trądzik, a nietolerancje pokarmowe.

Dla leniwszych FANPEJDŻ

Edytowane przez lamadolamy
Czas edycji: 2014-10-03 o 12:32
lamadolamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 14:10   #3941
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2014-10-03 o 14:19
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-03, 15:16   #3942
Naleigh
Raczkowanie
 
Avatar Naleigh
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 36
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Prywatnie byłaś ?
Państwowo
Naleigh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 16:06   #3943
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Naleigh tak zerknęłam na te rzeczy co Ci derm wypisał i masz dużo typowych wysuszaczy... Jeżeli masz skórę 'słonia' czyli grubą i przetłuszczającą się to ok,ale na skórze normalnej albo wrażliwej (o której piszesz) taka mieszanka po 3 dniach Cię mocno wysuszy,także pamiętaj o nawilżaniu
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 20:40   #3944
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja zamierzam kupić sobie jakiś dobry korektor, głównie pod oczy i trochę na niedoskonałości. Jaki byście polecały? Widziałam na KWC, że Loreal True Match jest chwalony. ja mam ostatnio dość spore sińce pod oczami i jak nałożę podkład to pod oczami mam takie odznaczające się czerwone plamy. Wyglądam jak chora. Używam podkładu z Bourjois 123 Perfect w kolorze light vanilla. Czy ten Loreal byłby dobry pod oczy? Od razu mówię, że mam suchą skórę pod czami i skłonną do zmarszczek.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 20:44   #3945
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja zamierzam kupić sobie jakiś dobry korektor, głównie pod oczy i trochę na niedoskonałości. Jaki byście polecały? Widziałam na KWC, że Loreal True Match jest chwalony. ja mam ostatnio dość spore sińce pod oczami i jak nałożę podkład to pod oczami mam takie odznaczające się czerwone plamy. Wyglądam jak chora. Używam podkładu z Bourjois 123 Perfect w kolorze light vanilla. Czy ten Loreal byłby dobry pod oczy? Od razu mówię, że mam suchą skórę pod czami i skłonną do zmarszczek.
polecam ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...aler-wand.html
dla mnie loreal był średniakiem, bez rewelacji
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-04, 08:21   #3946
lamadolamy
Raczkowanie
 
Avatar lamadolamy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 355
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

A ja polecę Kobo, NYX był świetny kolorystycznie i bardzo dobrze krył, ale wchodził w zmarszczki dokoła oczu, które zresztą sam robił. Jednak do niego mój krem z rival de loop jest zdecydowanie za słaby. Kobo mniej kryje, jest ciemniejszy, ale ma bardziej wilgotną konsystencję i nie wysycha na pudrowo, lepiej też odbija światło więc cienie są mniej widoczne.
__________________
www.lamadolamy.pl - Co mówi Lamadolamy? | Kosmetyki, skóra, ciało | Blog kosmetyczny, nie do końca na poważnie

Szczegółowe analizy składów, trądzik, a nietolerancje pokarmowe.

Dla leniwszych FANPEJDŻ
lamadolamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-04, 12:05   #3947
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Naleigh Pokaż wiadomość
Państwowo
I ile czekałaś ?

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

http://www.nyx-cosmetics.pl/products...cle-concealer/ ja tego używam i bardzo go polecam
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-04, 12:33   #3948
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Z kolorowka to jest tak, ze duzo a
zalezy od tego jaka jest pod spodem pielegnacja, filtry wola lzesze podklady czy korektory a wodniste sera nie znasza mineralow...
ciezko jest tak cos doradzic, ja lubie korektor punktowy od lrp ale jest w pl nie dostepny no i pod oczy sie nie nadaje ale na szczescie to jedyne miejsce ktorego nigdy nie musialam szczegolnie maskowac. Rozswietlajaco fajnie sie sprawowal mi ysl taki w pedzelku, kiedys dostalam do tuszu. Nie wiem czy jest cos co sie sprawdzi i tu i tu, czyli i pod oczy i na wypryski.
Ja tez lubie maselko do ust od nuxe. Ale ostatnio kupilam ich ten nowyxzel-krem do mycia twarzy i kiepski, w ogole nie nadaje sie do demiakijazu a wydawal mi sie takim zamiennikiem kremu z alterry.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-04, 14:34   #3949
Naleigh
Raczkowanie
 
Avatar Naleigh
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 36
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
I ile czekałaś ?

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

http://www.nyx-cosmetics.pl/products...cle-concealer/ ja tego używam i bardzo go polecam
Coś około miesiąca z kawałeczkiem... No, myślę, że zmiescilam się w pięciu tygodniach

krolowa zurawin, pamietam o nawilżaniu, ale szczerze mówiac nawet nie wiem kiedy moge sie kremikami posmarować, skoro praktycznie bez przerwy mam jakas maść na twarzy... Myślicie, ze jak nałożę na któraś z maści cetaphil to nie bedzie to miało żadnego wpływu na przebieg całej kuracji? I czy to cos w ogole pomoże jesli o nawilżanie chodzi?

Edytowane przez Naleigh
Czas edycji: 2014-10-04 o 14:41
Naleigh jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-04, 21:11   #3950
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

nawilżać możesz ok. godzinę no pół po differinie i skinorenie (to na pewno) a jak z Acneroxidem to nie wiem,bo akurat tego cuda nie używałam
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 06:35   #3951
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja kiedy Skinoren mnie podraznial na poczatku to kladlam go na krem. I w takiej kolejnosci bylo ok.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-06, 12:59   #3952
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
nawilżać możesz ok. godzinę no pół po differinie i skinorenie (to na pewno) a jak z Acneroxidem to nie wiem,bo akurat tego cuda nie używałam
Jutro też z rana się idę zapisać pewnie będę też tyle czekała :P
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-06, 13:26   #3953
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

chyba cytowana nie miała być moja wypowiedź tylko Naleigh
ja ... wizytę u dermatologa mam na 15.10 - kolejny dermatolog w mojej karierze,żebym nie skłamała jakiś 6-ty ? Z tym Panem wiążę spore nadzieje(jest profesorem),z polecenia... Ale o co chodzi,ponoć ten lekarz szuka przyczyny,a nie leczy powierzchownie objawy... i może wreszcie po tych 8 latach bezsensownego ładowania tony kremów/maści/antybiotyków/retinoidów dowiem się co tam siedzi,bo oprócz trądziku podejrzewam u siebie gronkowiec/liszajec.
Badania na nietolerancje pokarmowe wykonuję jutro,do tego hormony i wiele innych parametrów(oczywiście wszystkie badania prywatnie)
Odkryłam przyczynę dlaczego lekarze tak niechętnie dają skierowania na badania (krwi,hormonów itd) a właściwie powiedziała mi to mama(która też jest lekarzem) po prostu nasze państwo tego nie refunduje i lekarz płaci za to z własnej kieszeni(oczywiście lekarze coś próbują kombinować,wpisują sobie jakieś inne procedury czy coś) ale tak czy siak jest to dla nich nieopłacalne/muszą kręcić.Więc skierowanie na badania dostaniemy od lekarza,jeżeli rzeczywiście wg niego coś jest nie tak,taka smutna prawda
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-06, 20:48   #3954
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja byłam dzisiaj u dermatologa, głównie z problemem czerwonej, rumieniowatej skóry i przede wszystkim zrogowaceń, suchych skór, po prostu nie do usunięcia. Wszystkie podkłady osiadają okropnie na tych skórach. Jak podkład złazi, to na skórach zostaje, a pod spodem nadal się świecę. Teraz biorę hormony, ale lekarka dała mi próbki kremu Qcera z kwasem azelainowym i pirogronowym po 5% każde. Mówiła, że pomoże wyrównać koloryt skóry i złuszczyć trochę. Na razie nic mocniejszego mi nie daje bo skórę mam bardzo wrażliwą z naczynkami.

Na razie czekam na efekty kuracji hormonalnej i za 1,5 miesiąca znowu do lekarza na kontrolę. Aha i dostałam jeszcze 60 ltabletek wit.PP forte 2 razy dziennie na te stany zapalne i zaczerwienienia Mówiła, że łagodzi.
Miała któraś z Was może ten krem?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-06, 22:22   #3955
lamadolamy
Raczkowanie
 
Avatar lamadolamy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 355
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja byłam dzisiaj u dermatologa, głównie z problemem czerwonej, rumieniowatej skóry i przede wszystkim zrogowaceń, suchych skór, po prostu nie do usunięcia. Wszystkie podkłady osiadają okropnie na tych skórach. Jak podkład złazi, to na skórach zostaje, a pod spodem nadal się świecę. Teraz biorę hormony, ale lekarka dała mi próbki kremu Qcera z kwasem azelainowym i pirogronowym po 5% każde. Mówiła, że pomoże wyrównać koloryt skóry i złuszczyć trochę. Na razie nic mocniejszego mi nie daje bo skórę mam bardzo wrażliwą z naczynkami.

Na razie czekam na efekty kuracji hormonalnej i za 1,5 miesiąca znowu do lekarza na kontrolę. Aha i dostałam jeszcze 60 ltabletek wit.PP forte 2 razy dziennie na te stany zapalne i zaczerwienienia Mówiła, że łagodzi.
Miała któraś z Was może ten krem?
Nie miałam, ale robiłam jego analizę u siebie (coś często to ostatnio piszę). Składowo przedstawiał się bardzo w porządku, duże stężenia kwasów. Mam wrażenie, że dziwnie namiętnie ostatnimi czasy dermatolodzy polecają ten krem... Też chciałabym wiedzieć czy ktoś jeszcze miał z nim kontakt, bo na KWC na kiepską opinię, aż trudno mi w to uwierzyć.
__________________
www.lamadolamy.pl - Co mówi Lamadolamy? | Kosmetyki, skóra, ciało | Blog kosmetyczny, nie do końca na poważnie

Szczegółowe analizy składów, trądzik, a nietolerancje pokarmowe.

Dla leniwszych FANPEJDŻ
lamadolamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-06, 22:25   #3956
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja byłam dzisiaj u dermatologa, głównie z problemem czerwonej, rumieniowatej skóry i przede wszystkim zrogowaceń, suchych skór, po prostu nie do usunięcia. Wszystkie podkłady osiadają okropnie na tych skórach. Jak podkład złazi, to na skórach zostaje, a pod spodem nadal się świecę. Teraz biorę hormony, ale lekarka dała mi próbki kremu Qcera z kwasem azelainowym i pirogronowym po 5% każde. Mówiła, że pomoże wyrównać koloryt skóry i złuszczyć trochę. Na razie nic mocniejszego mi nie daje bo skórę mam bardzo wrażliwą z naczynkami.

Na razie czekam na efekty kuracji hormonalnej i za 1,5 miesiąca znowu do lekarza na kontrolę. Aha i dostałam jeszcze 60 ltabletek wit.PP forte 2 razy dziennie na te stany zapalne i zaczerwienienia Mówiła, że łagodzi.
Miała któraś z Was może ten krem?
Ja mam rogowacenie na nogach od dziecka wiadomo w lecie jest dobrze bo słońce itd.
I w sumie nie wiem czy iść z tym do derm.Na razie muszę zrobić porządek z twarzą.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 07:45   #3957
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

A u mnie skóra po ponad miesiącu nareszcie przyzwyczaiła się do Effeclaru K. Widzę dużą poprawę, chociaż nie wiem czy Effaclar ma z tym cokolwiek wspólnego. Ale najważniejsze, że już nie szkodzi, bo był dramat. Teraz jest naprawdę dobrze jak na mnie. Nakładam go rano, a po 10 min Lekki Krem Brzozowy Sylveco (strasznie śmierdzi). Za to wieczorem wróciłam do kwasu PHA
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 14:24   #3958
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Po bokach twarzy (przy uszach, na policzkach) mam kilka grudek, zaskórników zamkniętych i póki tego nie ruszam jest ok. Próbowałam je usunąć Atredermem, kremami z kwasami, ale nic z tego. Za każdym razem po użyciu tych środków robią się z tego bolące gule, które goją się przez jakiś tydzień, a zaskórniki i tak prędzej czy później wracają w tym miejscu... Te bolące krostki to wynik tego słynnego "oczyszczania się" skóry, czy może reakcja na podrażnienie? Dodam może jeszcze, że nie mam tendencji do podpierania ręką głowy, nie dotykam twarzy w ciągu dnia, a korzystając z telefonu staram się nie dociskać go do twarzy. Jakiś pomysł czym to usunąć?
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 14:39   #3959
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Kurde chciałam się państwowo zapisać do Pani Dr i ucałowałam klamke przychodni
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 15:28   #3960
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
A u mnie skóra po ponad miesiącu nareszcie przyzwyczaiła się do Effeclaru K. Widzę dużą poprawę, chociaż nie wiem czy Effaclar ma z tym cokolwiek wspólnego. Ale najważniejsze, że już nie szkodzi, bo był dramat. Teraz jest naprawdę dobrze jak na mnie. Nakładam go rano, a po 10 min Lekki Krem Brzozowy Sylveco (strasznie śmierdzi). Za to wieczorem wróciłam do kwasu PHA
tak pachnie naturalne, nierafinowane maslo shea ja bardzo lubie ten zapach
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:37.