Nowy serial HBO Wataha (pl) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-08, 21:09   #1
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107

Nowy serial HBO Wataha (pl)


Jak w tytule, co sądzicie o nowej produkcji HBO Polska? Jak myślicie, ma potencjał?


http://www.youtube.com/watch?v=nZiRKecZ21s
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 07:17   #2
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

oooo ciekawe mam nadzieję, że to podtyp "Misji Afganistan"
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 20:24   #3
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

nieźle się zapowiada po pilocie, jest klimat a to jest najważniejsze.
w końcu porządna Polska produkcja.

mnie intryguje o co chodzi z tym wilkiem którego ciągle Lichota widzi.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 13:56   #4
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

Serial ma potencjał. Lichota świetnie gra. No i klimat fajny.
Niestety zabrakło chyba konsultacji, bo są błędy jeśli chodzi o śledztwo prokuratury, polska procedura wygląda troszeczkę inaczej, ale w sumie to detal więc tak bardzo się nie czepiam.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 17:45   #5
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Serial ma potencjał. Lichota świetnie gra. No i klimat fajny.
Niestety zabrakło chyba konsultacji, bo są błędy jeśli chodzi o śledztwo prokuratury, polska procedura wygląda troszeczkę inaczej, ale w sumie to detal więc tak bardzo się nie czepiam.
mnie ta pani prokurator rozwaliła ze swoją teorią jakoby: to on stał za wybuchem i ktoś wysłał mu sms z informacją o nim. brzmi to absurdalnie, ale z tego co widzę po programach interwencyjnych czy wiadomościach to takie dochodzenia są chyba na porządku dziennym gdzie wystarczy że prokurator sobie coś ubzdura i każda pierdoła może być wykorzystana przeciwko człowiekowi.

a co do serialu to fajnie że jest coś bez Szyca, Adamczyka, Karolaka czy reszty która obskakuje każdy możliwy serial.
i coś mi się zdaje że albo Topa stoi za zamachem, albo któraś z ofiar upozorowała swoją śmierć a potem zaczęła likwidować ludzi
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 18:22   #6
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
mnie ta pani prokurator rozwaliła ze swoją teorią jakoby: to on stał za wybuchem i ktoś wysłał mu sms z informacją o nim. brzmi to absurdalnie, ale z tego co widzę po programach interwencyjnych czy wiadomościach to takie dochodzenia są chyba na porządku dziennym gdzie wystarczy że prokurator sobie coś ubzdura i każda pierdoła może być wykorzystana przeciwko człowiekowi.

a co do serialu to fajnie że jest coś bez Szyca, Adamczyka, Karolaka czy reszty która obskakuje każdy możliwy serial.
i coś mi się zdaje że albo Topa stoi za zamachem, albo któraś z ofiar upozorowała swoją śmierć a potem zaczęła likwidować ludzi
oj tak dobrze, że ich nie ma w obsadzie.
Co do dochodzenia to przede wszystkim tego typu przestępstwo byłoby prowadzone przez dużo wyższą prokuraturę, raczej Okręgową, a nie jak w filmie Rejonową. Przede wszystkim prokurator nie nosi dowodów w torebce i nie macha nimi przed nosem ewentualnemu podejrzanemu to takie serialowo - amerykańskie było
Nie chce tu przynudzać, ale było kilka błędów - takie żywcem przeniesione z zagranicznych seriali motywy (w kwestii zabezpieczania dowodów i czynności wykonywanych przez prokuraturę), większość widzów nie zwróci na to uwagi więc jakoś szczególnie nie będę się czepiać.
Co do moich typów ewentualnych sprawców to na razie obstawiam dziewczynę głównego bohatera, jeszcze się może okazać, że ona wcale nie zginęła
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 18:33   #7
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

co do niej też mam dziwne podejrzenia że przeżyła i może ktoś jeszcze z tej grupy i to on eliminuje ludzi. no chyba że to Topa rozwalił tego faceta.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-13, 19:21   #8
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
oj tak dobrze, że ich nie ma w obsadzie.
Co do dochodzenia to przede wszystkim tego typu przestępstwo byłoby prowadzone przez dużo wyższą prokuraturę, raczej Okręgową, a nie jak w filmie Rejonową. Przede wszystkim prokurator nie nosi dowodów w torebce i nie macha nimi przed nosem ewentualnemu podejrzanemu to takie serialowo - amerykańskie było
Nie chce tu przynudzać, ale było kilka błędów - takie żywcem przeniesione z zagranicznych seriali motywy (w kwestii zabezpieczania dowodów i czynności wykonywanych przez prokuraturę), większość widzów nie zwróci na to uwagi więc jakoś szczególnie nie będę się czepiać.
Co do moich typów ewentualnych sprawców to na razie obstawiam dziewczynę głównego bohatera, jeszcze się może okazać, że ona wcale nie zginęła
No dokładnie Nie pierwszy raz w polskim serialu widzę ten błąd (w "Kryminalnych" było to wręcz nagminne). Mam nadzieję, że w kolejnych odcinkach się z tym ogarną, bo serial zapowiada się ciekawie.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 20:29   #9
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

Zaczęło się bardzo ciekawie, mam nadzieję, że dalej będzie tylko lepiej, a nie gorzej Osobiście stawiam na dziewczynę głównego bohatera.
Oby nie zmarnowali potencjału. Choć fakt, pani prokurator mnie rozbawiła
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 20:32   #10
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

W zwiastunie 2 odcinka Wiktor tez zaczyna to podejrzewać...
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 12:45   #11
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

Można go gdzieś online obejrzeć? Oczywiście pytam o legalne strony :p (np. seriale tvnu są u nich na playerze. HBO robi tak samo?)
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-15, 13:16   #12
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

Cytat:
Napisane przez Azmika88 Pokaż wiadomość
Można go gdzieś online obejrzeć? Oczywiście pytam o legalne strony :p (np. seriale tvnu są u nich na playerze. HBO robi tak samo?)
nie, zazwyczaj za darmo można obejrzeć tylko 1 odcinek. Jest coś takiego jak HBO GO (tam są wszystkie seriale i sezony do obejrzenia), ale trzeba za to płacić.

nouvelle90
masz fajny avatar
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 21:57   #13
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

z tym, że to była prokuratura rejonowa to bym się nie czepiała, bo prokurator rejonowy może być oskarżycielem na rozprawie w sądzie okręgowym. ale faktycznie, dowodami to się przed nosem nie macha

jestem ciekawa następnego odcinka i też obstawiam dziewczynę.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 09:46   #14
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
z tym, że to była prokuratura rejonowa to bym się nie czepiała, bo prokurator rejonowy może być oskarżycielem na rozprawie w sądzie okręgowym. ale faktycznie, dowodami to się przed nosem nie macha

jestem ciekawa następnego odcinka i też obstawiam dziewczynę.
Podział spraw między Prokuraturą Rejonową a Okręgową zależy od rodzaju przestępstwa i zbrodnia, w której w drodze zamachu ginie naraz kilka osób prowadziłaby Prokuratura Okręgowa wiec akurat tu spory błąd. W pracy mam do czynienia z wymiarem sprawiedliwości na co dzień więc wiem jak to wygląda w praktyce.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 10:23   #15
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Podział spraw między Prokuraturą Rejonową a Okręgową zależy od rodzaju przestępstwa i zbrodnia, w której w drodze zamachu ginie naraz kilka osób prowadziłaby Prokuratura Okręgowa wiec akurat tu spory błąd. W pracy mam do czynienia z wymiarem sprawiedliwości na co dzień więc wiem jak to wygląda w praktyce.
ale to się zdarzyło w miejscu właściwości prokuratury rejonowej i jeśli okręgowa tego nie przejmie, to rejonowa może być oskarżycielem w procesie w sądzie okręgowym. zresztą nieważne, nie róbmy offtopa
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 10:26   #16
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

Ale czy w pierwszej kolejności nie bada się właściwości rzeczowej, a dopiero potem miejscową? Kurcze, porzuciłam zainteresowanie prawem karnym w okolicach III roku studiów, więc może coś mi umknęło, ale wydawało mi się, że tak jest
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 10:30   #17
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Ale czy w pierwszej kolejności nie bada się właściwości rzeczowej, a dopiero potem miejscową? Kurcze, porzuciłam zainteresowanie prawem karnym w okolicach III roku studiów, więc może coś mi umknęło, ale wydawało mi się, że tak jest
ja mam z prawem do czynienia jedynie hobbistycznie, ale zapytałam tżta, bo on się tym zajmuje na co dzień, i on mówi, że w tym przypadku wzięli pod uwagę właściwość miejscową i nie jest to błąd, bo można tak zrobić.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 10:46   #18
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Ale czy w pierwszej kolejności nie bada się właściwości rzeczowej, a dopiero potem miejscową? Kurcze, porzuciłam zainteresowanie prawem karnym w okolicach III roku studiów, więc może coś mi umknęło, ale wydawało mi się, że tak jest
W tym wypadku rodzaj czynu -jest rozstrzygający. Ja prawem karnym zajmuje się na co dzień i z doświadczenia uważam, że w prawdziwym życiu śledztwo prowadziłaby Okręgowa Prokuratura w takich okolicznościach jak przedstawili w serialu.

Jednakże tak jak wcześniej pisałam te błędy proceduralne nie wpływają na odbiór serialu, byle intryga się ciekawie rozwijała.
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2014-10-19 o 10:47
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 14:51   #19
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Zaczęło się bardzo ciekawie, mam nadzieję, że dalej będzie tylko lepiej, a nie gorzej Osobiście stawiam na dziewczynę głównego bohatera.
po nowym odcinku też na nią stawiam i zamieszany w to pewnie będzie i Topa.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-20, 08:26   #20
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

Obejrzałam wczoraj drugi odcinek i niestety bez rewelacji. Na razie intryga prowadzona powoli i mało interesująco. Liczyłam no coś więcej po HBO, a przede wszystkim na serial bliski polskim realiom.
Mam zamiar oglądać dalej, mam jednak nadzieję, że się bardziej rozkręci.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 15:18   #21
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

najważniejsze że standard HBO został zachowany, czyli nagość i sutki bohaterki zostały pokazane
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 18:10   #22
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
najważniejsze że standard HBO został zachowany, czyli nagość i sutki bohaterki zostały pokazane

tego akurat dopilnowali.

Sam pomysł na fabułę nie jest zły, reżyseria i ujęcia fajne, ale samo opowiadanie tej historii nudne, no i ten brak zgodności z polską rzeczywistością.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 21:42   #23
rapunzel72
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 86
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

A mnie ubawiło, że panią prokuratur gra aktora, która grała również prawniczkę w "Hotelu 52". Grała też zapracowaną bizneswoman w "Przyjaciółkach" i wszystkie te role na jedno kopyto.
rapunzel72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 14:24   #24
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

trzeci odcinek niezły, szczególnie zakończenie, od teraz chyba akcja nabierze tempa.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 13:27   #25
alamirka
Moderator
 
Avatar alamirka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 13 323
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

Obejrzałam dwa odcinki i widzę potencjał Jeszcze nie wiem co było w trzecim, więc się nie wypowiem, ale też mam podobne typy jak wyżej co do intrygi

Na blędy nie patrzę, są dla mnie mniej znaczące, ale podoba mi się mroczny klimat serialu No i Lichota
alamirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 17:44   #26
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

co do samej intrygi to z jednej strony jak nic pasowałby do organizatora tego wszystkiego Grzywa (Topa), lecz zakończenie odcinka i jego reakcja mnie zbiła z tropu bo wyglądał na zszokowanego widokiem, a jakby miał stać za tym to raczej nie specjalnie byłby przejęty tym co zauważył.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 11:26   #27
rapunzel72
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 86
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

Czyli wyszło na to, że Lichota, a raczej jego bohater miał rację, że szukał Ewy, bo jak ją znalazł, to wyglądało, że niedawno ją zabili. Nie rozumiem zbytnio, po co ten były pop dał mu ten płyn i co to było? Alkohol czy rodzaj narkotyku? Wyglądało to, jakby ktoś chciał go od czegoś odwieść. Lichota ocknął się w aucie, ale sam tam doszedł czy ktoś go podholował? Dużo tych niewiadomych.
rapunzel72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 17:18   #28
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

teraz chyba jest jeszcze więcej tych niewiadomych po nowym odcinku.
wychodziłoby na to że ten przemytnik, Grzywa, ten rusek chyba i były wojskowy działają wspólnie. no chyba że specjalnie tak tą końcówkę zmontowali, ale jednak ta sytuacja z Grzywą coś tu śmierdzi.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 20:26   #29
rapunzel72
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 86
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

Trochę drażni mnie wprowadzanie wciąż nowych postaci, co innego gdyby były to postacie epizodyczne występujące tylko w jednym odcinku, a tu dziś ni stąd ni zowąd ten wojskowy...
Najgorsze, że coraz mniej elementów tajemniczych, a coraz więcej jakichś układów oby nie politycznych.
rapunzel72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 20:34   #30
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Nowy serial HBO Wataha (pl)

dla mnie to jest dziwne że tu zaraz przedostatni odcinek a wprowadzają nowego bohatera który od razu bierze na siebie podejrzenia widzów że to on za tym stoi, trochę bez sensu no chyba że jednak w planach jest drugi sezon i wprowadzenie jego ma być początkiem głębszego wątku.
trochę nam się układ zamknięty ze służbami w roli głównej robi w tym serialu.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-30 20:29:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:12.