Ryba-smażona,panierka i inne - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-06, 13:23   #91
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Jak można ciekawie i nietypowo przyrządzić rybe?

Kupilam swieza... No to wywale, TŻ bedzie niepocieszony
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 22:35   #92
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: RYBY jak przyrzadzac?

Potrzebuje dokładny przepis na rybe po grecku.

Jesli mozna prosic o dokładny przepis byłabym wdzieczna , poprostu nie robiłam nigdy innego dania z ryby jak zwykla rybe smazona.

jesli ktos zna jeszcze jakies ciekawe np zapiekanki z ryby


Pozdrawiam
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 23:00   #93
AgusiaGda
Raczkowanie
 
Avatar AgusiaGda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 373
Dot.: RYBY jak przyrzadzac?

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Potrzebuje dokładny przepis na rybe po grecku.

Jesli mozna prosic o dokładny przepis byłabym wdzieczna , poprostu nie robiłam nigdy innego dania z ryby jak zwykla rybe smazona.

jesli ktos zna jeszcze jakies ciekawe np zapiekanki z ryby


Pozdrawiam
u mnie robi się tak

filety kroisz na mniejsze kawałki, skrapiasz sokiem z cytryny, posupujesz solą i pieprzem, panierujesz w jajku i bułce tartej i smażysz na złoto


kupujesz mrożonkę - krojoną włoszczyznę (my kupujemy na wagę) - nie lubimy bawić się ze świeżymi warzywami
na patelnię (my Zeptera) wrzucasz pokrojoną w piórka cebulę, podsmażasz, dodajesz mrożoną włoszczyznę - lekko podlewasz wodą, dodajesz Vegetę + ziarenka smaku + pieprz w ziarenkach + ziele angielskie + listki laurowe i dusisz - żeby warzywa były lekko chrupiące
następnie dodajesz sporo keczupu (u mnie w domu używa się tylko pikantnego włocławka i ten keczup świetnie doprawia sos) - nie dajemy koncentratu, sam keczup wystarczy

następnie układasz warstwami(w jakimś pojemniku, misce) rybkę i warzywa na samej górze mają być warzywka


to jest tak proste, że trudno zepsuć taką potrawę (moja Sis panikowała dopóki 1 raz nie zrobiła )



a jeśli chodzi o rybkę - wybieramy filety z pangi lub dorsza
AgusiaGda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 10:24   #94
vanessa21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 171
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

Ja lubie wersje po tajsku: panierka z oliwy (cwierc szklanki), piwa (cwierc szklanki) i maki (pol szklanki). Do tego sos: cebula, lyzka imbiru, 2 lyzki cukru, 2 lyzki octu winnego, 2 lyzki sosu sojowego. mniam mniam
vanessa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 10:41   #95
mcwill
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
GG do mcwill
Dot.: ryba

Cytat:
Napisane przez zea Pokaż wiadomość
A czy znacie jakieś sposby na rybkę "nie samżoną"?? bo nie mogę jeść niestety takowej.
Próbowałam robić w folii, ale wówczas smakuję jak gotowana
aaaa i jeszcze jedno...czym przyprawiać rybkę do smaku?
Ruba gotowana na parze, raczej filet bez skóry nastepnie kilka min w piekarniku z opcja grilla.
Co do przypraw jestem zwolenikiem nie zabijania smaku duzą iloscią przypraw.
Moim zdaniem swietnie w przypadku ryb sprawdza sie vegeta, pieprz, odrobina curry i czosnku.
__________________
Wasza baza przepisów, dodawaj, oceniaj, gotuj krok po kroku. www.gotuj-pysznie.pl

Edytowane przez mcwill
Czas edycji: 2008-03-24 o 01:13
mcwill jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 13:53   #96
AgusiaGda
Raczkowanie
 
Avatar AgusiaGda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 373
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

od przyszłej Teściowej dostałam przepis na "zapiekankę"(tylko czemu zapiekanka-skoro to danie z patelni?) rybną

w pierwszej chwili połączenie smażonej ryby i wędzonego boczku wydało mi się hmmmm delikatnie mówiąc "dziwne" ale zrobiłam


i baaaaaaaaaaaaaaaardzo mi smakowało (zresztą mojej Mamie i TŻ też)


potrzebujemy

kilka ziemniaków ugotowanych w mundurkach(w osolonej wodzie, ale nie mogę być za miękkie)
kilka plasterków wędzonego boczku (koniecznie wędzonego!)
filety z ryby (ja robiłam ze świeżego dorsza)
3-4 ogórki konserwowe
2 średnie cebule
2-3 pomidory
olej do smażenia, sól, pieprz, sok z cytryny(do ryby), Vegeta


ziemniaki obieramy, kroimy w grubsze plastry i podsmażamy na złoto (partiami) - przekładamy do garnka (ja smażyłam na zwykłej patelni, a później przekladałam do patelni Zeptera)
boczek kroimy w paseczki i podsmażamy z cebulką pokrojoną w pół krążki dodajemy do ziemniaków
rybkę kropimy sokiem z cytryny, solimy, pieprzymy - i smażymy(bez panierki) układamy na ziemniakach, boczku i cebulce
kroimy ogórki i pomidory w kostkę, dodajemy do reszty składników - dusimy chwilę razem, żeby wszystko "przeszło" doprawiamy Vegetą(czy czymś podobnym)


można dodać jeszcze marchewkę, groszek, brokuły a całość zalać roztrzepanym jajkiem i poczekać, żeby się ścięło



bardzo smaczna jest też panga w cieście imbirowym

rybkę tradycyjnie - kropimy sokiem z cytryny(lub limonki która jest potrzebna do tego przepisu), solimy i pieprzymy kroimy filety na mniejsze kawałki
z mąki, wody i jajka, z dodatkiem świeżo startego imbiru i skórki z limonki + troszkę proszku do pieczenia i soli - robimy ciasto <konsystencja gęstej śmietany>, kawałki ryby maczamy w cieście i smażymy w głębokim tłuszczu na złoto <z każdej strony>
(bardzo fajnie pasuje do tego surówka z kapusy pekińskiej+tarta marchew+siekana cebula i natka pietruszki, doprawiona majonezem, sokiem z cytryny, solą i pieprzem)




polecam też FIX KNORR Ryba zapiekana w sosie koperkowym

robię wg przepisu (na opakowaniu) - albo mieszam fix z kwaśną śmietaną, i tym polewam pangę - i piekę

albo robię wersję z warzywami (dodatkowy przepis na opakowaniu) - ale zamiast trzeć 3 marchewki i pół selera - używam mrożonej włoszczyzny, do tego dodaję cebulę pokrojoną w plastry - warzywka podsmażam na patelni, doprawiam jarzynką(Vegetą) i pieprzem, następnie przekładam na blachę (do pieczenia), na to układam kawałki pangi i zalewam fixem wymieszanym ze słodką śmietanką 18%
piekę 20 minut w temp. 200 stopni C


pyyyychotka


jakbym nie robiła - ryba zawsze musi być skropiona sokiem z cytryny, posolona i popieprzona
AgusiaGda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 17:04   #97
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

Agusia bardzo dziekuje ! właśnie zrobiłam te warzywka do ryby po grecku pycha !!!! potem tylko usmaze rybke i obiadek na jutro jest

Napewno skorzystam z twoich przepisów ta zapiekanka brzy smakowicie i ta ryba zapiekana w sosie koperkowym musze tylko w kwietniu przywiesc sobie ten sos z Polski


Wesołych świat
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-20, 17:22   #98
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

Dziewczyny a jak opanierowac rybke aby usmazyla sie na teflonie bez tłuszczu ?
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 17:50   #99
Superchic(k)
Zakorzenienie
 
Avatar Superchic(k)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 150
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

Cytat:
Napisane przez Baby14 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak opanierowac rybke aby usmazyla sie na teflonie bez tłuszczu ?
Ale co masz na myśli pytając o to, jak panierować? Co na panierkę czy w czym moczyć ? Ja Ci Baby z własnych doświadczeń powiem, że na dobrym teflonie wystarczy pół łyżeczki oliwy i masz gwarancję, że rybka będzie dopieczona w środku i niespalona z wierzchu. Możesz też upiec w piekarniku na papierze do pieczenia, wtedy będzie całkowicie bez tłuszczu.
__________________
" There is something in her eyes
and I think it's fear "


Superchic(k) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 19:32   #100
AgusiaGda
Raczkowanie
 
Avatar AgusiaGda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 373
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Agusia bardzo dziekuje ! właśnie zrobiłam te warzywka do ryby po grecku pycha !!!! potem tylko usmaze rybke i obiadek na jutro jest

Napewno skorzystam z twoich przepisów ta zapiekanka brzy smakowicie i ta ryba zapiekana w sosie koperkowym musze tylko w kwietniu przywiesc sobie ten sos z Polski


Wesołych świat
i co? straszne to było?
nie ma za co cieszę się, że Ci smakuje



a tych fixów zrób sobie zapas zobaczysz jakie fajne



a tak będąc przy fixach - to polecam też Fix do spaghetti 4 sery z brokułami
fajny wtedy, gdy nie masz ochoty stać przy garach albo masz pustą lodówkę tylko makaron, woda i fix możesz dodać zielonego groszku do tego sosu - super smakuje


dzięki za życzenia również życzę Wesołych Świąt
AgusiaGda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 20:00   #101
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

Szczerze mówiąc ten przepis jest łatwy jak barszcz A co najwazniejsze szybko sie robi a smakuje achhh ciekawe jak zareaguje mój tż


cO DO FIXOW napewno sobie kupie kilka


No i czekam na jakies inne twoje przepisy - nie musza byc z ryba

Np z piersi z kury?
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-20, 21:09   #102
AgusiaGda
Raczkowanie
 
Avatar AgusiaGda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 373
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

kilka przepisów już tu(na forum) wrzuciłam

np. jajka faszerowana (na Wielkanoc) http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...50&postcount=9

plindze http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...9&postcount=13

"chińszczyzny" http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...63&postcount=5

pasta jajeczna http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...2&postcount=11

sałatki z brokułami http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...4&postcount=16

kurczakowe piersi w płatkach kukurydzianych oraz cieście http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...7&postcount=39

"podrobiony" placek po cygańsku http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...36&postcount=8

wątróbki drobiowe 4 przepisy http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...03&postcount=9

coś na grilla http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...2&postcount=43

pasty z makreli http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...19&postcount=8




a tutaj http://forum.trojmiasto.pl/read.php?...82779&t=482768 kilka przepisów wyżej wymienionych + sałatki + surówki + kurczak po meksykańsku + pasztet z soją lub soczewicą
AgusiaGda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 08:43   #103
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

Cytat:
Napisane przez Superchic(k) Pokaż wiadomość
Ale co masz na myśli pytając o to, jak panierować? Co na panierkę czy w czym moczyć ? Ja Ci Baby z własnych doświadczeń powiem, że na dobrym teflonie wystarczy pół łyżeczki oliwy i masz gwarancję, że rybka będzie dopieczona w środku i niespalona z wierzchu. Możesz też upiec w piekarniku na papierze do pieczenia, wtedy będzie całkowicie bez tłuszczu.
Chodzi mi o panierke. Tzn. co wchodzi w jej skład. Bo zawszepieklam w folii ale mi sie juz znudzilo
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 10:31   #104
Superchic(k)
Zakorzenienie
 
Avatar Superchic(k)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 150
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

Cytat:
Napisane przez Baby14 Pokaż wiadomość
Chodzi mi o panierke. Tzn. co wchodzi w jej skład. Bo zawszepieklam w folii ale mi sie juz znudzilo
No fakt, z folii jest taka trochę jałowa . Ja na panierkę polecam: otręby pszenne, otręby owsiane, płatki owsiane, zmielone orzeszki. A żeby rybka dobrze 'trzymała' tę panierkę, zalewam ją kefirem z przyprawami i odstawiam na min. 0,5 h, a potem normalnie obtaczam w czym tam chcę, kładę na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i do piekarnika na jakieś 15 minut.
__________________
" There is something in her eyes
and I think it's fear "


Superchic(k) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 12:53   #105
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

Cytat:
Napisane przez Superchic(k) Pokaż wiadomość
No fakt, z folii jest taka trochę jałowa . Ja na panierkę polecam: otręby pszenne, otręby owsiane, płatki owsiane, zmielone orzeszki. A żeby rybka dobrze 'trzymała' tę panierkę, zalewam ją kefirem z przyprawami i odstawiam na min. 0,5 h, a potem normalnie obtaczam w czym tam chcę, kładę na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i do piekarnika na jakieś 15 minut.
Dziekuje ślicznie Zapytałam Ciebie bo własnie zawsz piszesz ze tak ciekawie ryby panierujesz Dzis za pozno przeczytałam , ale nastepnym razem tak zrobie
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 14:39   #106
AgusiaGda
Raczkowanie
 
Avatar AgusiaGda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 373
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

Superchic(k) - a taka rybka w kefirze + panierce, pieczona w piekarniku nie jest sucha?

bo kiedyś robiłam pierś kurczaka w kefirze i pokruszonych krakersach(przepis Nigelli) pieczoną w piekarniku i to było takie suche... (bardzo delikatne w smaku ale ta suchość aż mnie drażniła)
AgusiaGda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 09:45   #107
vanessa21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 171
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

Jesli chodzi o ten fix cztery sery to on dla mnie stanowi baze wypadowa do spaghetti cztery sery dodaje do niego brokuly mrozone, maselko i rozne sery, najczesciej twardy old amsterdam, lazur, jakis camembert i troche fety. Uwielbiam to danie
vanessa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 12:21   #108
Superchic(k)
Zakorzenienie
 
Avatar Superchic(k)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 150
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

Cytat:
Napisane przez AgusiaGda Pokaż wiadomość
Superchic(k) - a taka rybka w kefirze + panierce, pieczona w piekarniku nie jest sucha?

bo kiedyś robiłam pierś kurczaka w kefirze i pokruszonych krakersach(przepis Nigelli) pieczoną w piekarniku i to było takie suche... (bardzo delikatne w smaku ale ta suchość aż mnie drażniła)
Też mam właśnie z przepisu Nigelli.
Sucha? Nie była sucha. Może za długo trzymałaś w piekarniku. Ile czasu?
__________________
" There is something in her eyes
and I think it's fear "


Superchic(k) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 20:13   #109
AgusiaGda
Raczkowanie
 
Avatar AgusiaGda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 373
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

nie pamiętam ile to było czasu... tak jak w przepisie lub 5 minut mniej...
AgusiaGda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-12, 09:10   #110
tess_d
Zadomowienie
 
Avatar tess_d
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 682
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

Dziewczyny, jak długo należy piec/dusić rybe w mikrofalówce. W instrukcji obsługi mikro napisali, żeby power ustawić na 4 kropki (max to 5) a nastepnie wybrać czas. No właśnie, tylko ile ?
A rybka to mintaj lub panga.

Edytowane przez tess_d
Czas edycji: 2008-04-12 o 09:38 Powód: poprawka
tess_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 12:57   #111
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

mam filety rybne i chciałabym spróbowac upiec je w prodziżu z ziemniaczkami.nie wiem czy w foli.czy ziemniaki musza byc podgotowane,i co najlepiej do takiej rybki podac.nigdy nie robiłam ryby w ten sposób a juz mam dosc tylko w panierce.prosze o rady.dziekuje.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 07:22   #112
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

Ponieważ ryba wpływa na wszystko postanowiłam z tego skorzystać

Jest jednak mały problem... nie przepadam za rybą co za tym idzie nie znam się na rybach i jak stoje przy stoisku "rybianym" to nie wiem co jest co.

W związku z tym mam pytania

Jaką rybkę polecacie do gotowania na parze? domyślam się że morska i tłusta bedzie najlepsza.... możecie coś polecić?

Jakie przyprawy/ zioła dodać do tak gotowanej ryby? Kiedy gotuję udko, nacieram ziołami, obwijam folią aluminiową, robię dziurki i do parowaru ;> czy z rybą zrobić analogicznie?

Wątek jest długi i ciekawy i przeczytam cały jak tylko wrócę z pracy
__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 09:02   #113
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

Cytat:
Napisane przez prettycow Pokaż wiadomość
Jest jednak mały problem... nie przepadam za rybą co za tym idzie nie znam się na rybach i jak stoje przy stoisku "rybianym" to nie wiem co jest co.
Dla tych co nie lubia ryb, zazwyczaj poleca sie pange - http://pl.wikipedia.org/wiki/Pangasius_hypophthalmus

z uwagi na jej smak. Jednak w okol ryby tocza sie kontrowersje chodzi o jej pochodzenie i sposob hodowli.

A tak z bardziej swojskich - mintaj, morszczuk.

Ja bardzo nie lubie leszcza, za to uwielbiam pstraga. A i losos mi tez smakuje.


http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81oso%C5%9B
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pstr%C4%85g
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mintaj
http://pl.wikipedia.org/wiki/Morszczuk
http://pl.wikipedia.org/wiki/Leszcz
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 20:38   #114
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

wczoraj przegladalam watek i tak mi narobilyscie smaku na rbke ze dzis zaserwowalam na obiad, a oto on, rybke pange usmazylam w jajku i mace na teflonie w bardzo malej ilisci tluszczu, do tego ryz ugotowany w curry, sorowka z bialej kapusty oraz sos tzaziki, pyszne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IM000025.jpg (102,6 KB, 38 załadowań)
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 16:30   #115
kinia2305
Zadomowienie
 
Avatar kinia2305
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Wiadomości: 1 704
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

Wczoraj relaksowalam sie nad brzegiem strumienia. TZ zlowil 4 duze pstragi, ktora przyzadzilam w nastepujacy sposob:
Oczyscilam ryby, posolilam i skropilam cytryna. Do srodka wsadzilam wczesniej przygotowane maslo z czosnkiem i koprem. Zaszylam brzuszki (nie mialam wykalaczek wiec musialam uzyc nici i igly) i natarlam ryby pieprzem. Zawinelam w folie i odstawilam do lodowki. Sa tam do teraz. Dzisiaj na kolacje podam je z ziemniakami z wody i jakas salatka. PYCHA!!!

Za chwilke wybieramy sie na polow makreli
Super sprawa, bo stoi sie na klifie, ktory jest wysoki na okolo 50 metrow i stamtad puszcza wedke. Wiem, ze polow bedzie syty, bo wczoraj w tym miejscu znajomy zlowil 15 kg
Tylko co ja z tym wszystkim zrobie? Szperam w internecie w poszukiwaniu czegos ciekawego. Chodzi mi o rozne sposoby przyzadzania swiezej makreli. Wiekszosc z tego co znalazlam dotyczy wedzonej
Moze macie jakies sugestie?
__________________
I am WONDER WOMAN ...
I wonder where I left my keys
I wonder how I put on weight
I wonder where my money went
I often wonder why I wonder

kinia2305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 09:10   #116
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Ryba-smażona,panierka i inne

Tż zakupił wczoraj okazyjnie kg łososia. Boję się go ruszyć bo nie umiem przygotowywać ryb, a że to łosoś to szkoda by było żebym go zmarnowała. Mam go w postaci takiej z ościami ( nie wiem jak się mówi na taką postać ryby wybaczcie, w każdym bądż razie nie są to filety )

Znalazłam taki przepis ale dot. on filetów wrrr. http://www.uwielbiam.pl/przepisy/prz...-szpinaku.html

Czy macie jakieś sprawdzone przepisy? Czy możecie mi podpowiedzieć jak tę rybkę pzygotować od A do Z?

Nie chcę nic wymyślnego, tak myślałam że go podam z zapiekanymi ziemniakami i szpinakiem ale nie wiem czy go usmażyć i upiec i czy czymś dporawiać?? W przepisach jest zazwyczaj by natrzeć solą i skropić sikiem z cytryny...ale boję się że będzie za slony....czy łosos nie jest z natury słony? do tej pory jadłam tylko wędzonego i był słony jak cholera

Planuję ją zrobić dziś na obiad więc będę wdzięczna za waszą pomoc
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 07:39   #117
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Nie lubię ryb, a muszę jeść. HELP!

Dziewczyny, mam problem. Ponieważ nie lubię jeść ryb (nie przechodzą mi przez gardło), a jestem w ciąży lekarz wczoraj powiedział ,że musze jeść ryby ponieważ jest to bardzo ważne dla dzidzi. Czy znacie jakiś przepis, sposób jak przygotować ryby żeby polubiła je osoba której na samą myśl robi się słabo?
Dzięki
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 07:56   #118
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Nie lubię ryb, a muszę jeść. HELP!

A co konkretnie nie smakuje Ci w rybach?Może to kwestia ich zapachu.


Ja uwielbiam surowe ryby(sushi) ale to raczej nie w ciąży. Pyszny jest łosoś na parze posypany bazylią i skropiony cytryną.
__________________

architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 08:02   #119
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Nie lubię ryb, a muszę jeść. HELP!

architekt80, ogólnie nigdy nie jadłam ryb. Od dziecka nie przechodziły mi przez gardło. Własnie losoś najbardziej mnie przekonywuje i chyba od tego zacznę. Powiedz mi, czy mam go posypać bazylią i skropić cytryna w trakcie gotowanie, przed czy po?
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 08:05   #120
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Nie lubię ryb, a muszę jeść. HELP!

Tuż po koniec gotowania


Dobry też jest makaron z gotowanym (lub wędzonym)łososiem i sosem śmietanowym.


Możesz też spróbować zapiec zwykłą kostke rybną pod beszamelem ,z serem żółtym na wierzchu.


A owoce morza ?
__________________

architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:22.