Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-30, 10:14   #1321
imiro
Raczkowanie
 
Avatar imiro
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 145
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

moja prababcia za zycia ciagle powtarzala: nie pij dziurawca, bo dostaniesz plam na buzi. nie wiem,czy to prawda, ale na wszelki wypadek nie piję
imiro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-30, 11:18   #1322
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez imiro Pokaż wiadomość
moja prababcia za zycia ciagle powtarzala: nie pij dziurawca, bo dostaniesz plam na buzi. nie wiem,czy to prawda, ale na wszelki wypadek nie piję
Prawda! Dziurawiec działa fotouczulająco, co może powodować plamy na skórze, słuchaj prababci
A propos, jak myślicie, czy brązowe plamy na dłoniach i twarzy u starszych ludzi, powszechna oznaka starości zwana przez naszych rodziców "plamami wątrobowymi" to nie są w rzeczywistości zwykłe przebarwienia od słońca?
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-30, 13:22   #1323
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość

A temat tego wątku dotyczy Leczenia trądziku, a nie mojego dziecka.
Więc to by było na tyle
No właśnie, a lekarz nie przepisał Ci tego na trądzik (który tutaj większość leczy latami) tylko na nieznaną wysypkę dziecka, więc jak możesz to polecać na trądzik?!


Mam pytanie do osób, którym łuszczy się skóra na twarzy. (Moja zaczęła po tygodniu stosowania clindacne na dzień, epiduo na noc, 2 razy w tygodniu toniku z kwasami AHA/BHA 10%, filtr spf 50+, i krem nawilżający). Czy stosujecie jakiś peeling MECHANICZNY na łuszczacą się skórę, żeby to szybciej zeszło? Sama robię 2 x w tygodniu peeling eznymatyczny, mechaniczne dawno temu odstawiłam, ale teraz gdy łuszczy mi się skóra mam ochotę, żeby tego szybciej się pozbyć...
i czy ktoś kto stosuje, może polecić jakiś 'delikatny' ? <o ile istnieje taki, bo raz, tylko raz i tylko żeby spróbować bo ktos polecał, użyłam jakiegoś peelingu z avonu, i nigdy więcej nie popełnię błędu tego - masakrycznie podrażniona skóra, a użyłam tylko odrobinkę ;/ >
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-30, 14:18   #1324
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Mój tata zawsze siemię gotuje
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-30, 14:36   #1325
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób, którym łuszczy się skóra na twarzy. (Moja zaczęła po tygodniu stosowania clindacne na dzień, epiduo na noc, 2 razy w tygodniu toniku z kwasami AHA/BHA 10%, filtr spf 50+, i krem nawilżający). Czy stosujecie jakiś peeling MECHANICZNY na łuszczacą się skórę, żeby to szybciej zeszło?
Czy to nie troche za duzo? Epiduo samo w sobie jest mocne i jeszcze kwasy do tego? Te kwasy to tez z zalecenia dermatologa?

Co do peelingu, to podobno przy retinoidach (ktory jest m.in. w epiduo) skora jest wrazliwsza, czesto podrazniona i nalezy unikac wszystkiego co ja dodatkowo podraznia...czyli peelingu mechanicznego raczej tez

Choc rozumiem chec pozbycia sie luszczacej skory Ale moze jednak warto pomyslec o zminimalizowaniu luszczenia sie przez dostosowanie stosowania tego co juz masz tak by sie nie luszczyc az tak bardzo

No i jaki masz ten krem nawilzajacy? Bo przy takiej kuracji to samo normalne nawilzanie to moze byc malo. Mi lekarka przy retinoidach zalecila stosowac http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p22082-Phys...ra_twarzy_30ml
by odbudowac warstwe lipidowa skory

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
A propos, jak myślicie, czy brązowe plamy na dłoniach i twarzy u starszych ludzi, powszechna oznaka starości zwana przez naszych rodziców "plamami wątrobowymi" to nie są w rzeczywistości zwykłe przebarwienia od słońca?
To jest wynik dzialania slonca przez wiele lat...ale to nie sa takie zwykle typowe przebarwienia tylko ma to zwiazek z zaburzeniami pracy melanocytow u osob starszych i dlatego wlasnie na starosc sie pojawiaja

Co do dziurwaca, to jest fotouczulajacy i gdy sie go pije to zakaz wychodzenia na slonce bez wysokich filtrow Nie chodzi o o to, ze on sam w sobie szkodzi...tylko po prostu trzeba uwazac
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-30, 15:24   #1326
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Czy to nie troche za duzo? Epiduo samo w sobie jest mocne i jeszcze kwasy do tego? Te kwasy to tez z zalecenia dermatologa?
Moja dermatolog to... no zresztą nieważne, ja jej mówię, że epiduo średnio na mnie działa, a ona żebym sobie dalej stosowała, bo to najpopularniejszy lek teraz... kwasy sama dołożyłam, zaskórniki ładnie mi znikają po tym - ale jak stosuję kwas na noc, to odstawiam wtedy epiduo, żeby za bardzo nie mieszać.

Co do peelingu, to podobno przy retinoidach (ktory jest m.in. w epiduo) skora jest wrazliwsza, czesto podrazniona i nalezy unikac wszystkiego co ja dodatkowo podraznia...czyli peelingu mechanicznego raczej tez

Choc rozumiem chec pozbycia sie luszczacej skory Ale moze jednak warto pomyslec o zminimalizowaniu luszczenia sie przez dostosowanie stosowania tego co juz masz tak by sie nie luszczyc az tak bardzo
no właśnie sporo rzeczy odstawiam powoli ale problem chyba i tak nie zniknie... wcześniej nie stosowałam epiduo przez pewien czas, ale same kwasy to się nie łuszczyłam, wcześniej bez kwasów samo epiduo - też się nie łuszczyłam, dopiero po połączeniu... tak jak piszę, nie chcę codziennie tego mechanicznego, tylko bardzo rzadko, raz na jakiś czas, żeby pozbyć się tej łuszczącej skóry, nie wydaje mi się, żeby bardzo zaszkodziło, dlatego pytam o coś "łagodnego"

No i jaki masz ten krem nawilzajacy? Bo przy takiej kuracji to samo normalne nawilzanie to moze byc malo. Mi lekarka przy retinoidach zalecila stosowac http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p22082-Phys...ra_twarzy_30ml
by odbudowac warstwe lipidowa skory
Spotkałam się z nim w aptece - niestety, nie miałam akurat kasy (czasem i tak bywa :P), więc wzięłam troszkę tańszy i jak się nie sprawdzi to ten jest następny w kolejce...

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...rdzo-mocny.htm

Zastanawiam się nad tym peelingiem, raz na miesiac raczej nie powinien zaszkodzić...
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-30, 15:32   #1327
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...rdzo-mocny.htm

Zastanawiam się nad tym peelingiem, raz na miesiac raczej nie powinien zaszkodzić...
No dziewczynom z recenzji to raczej nie zaszkodziło
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-30, 15:34   #1328
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad tym peelingiem, raz na miesiac raczej nie powinien zaszkodzić...
chcesz cos delikatnego, a zastanawiasz sie nad czyms co ma w nazwie bardzo mocny?

co do wczesniejszego kawalka to skoro mowisz, ze po samym epiduo sie nie luszczysz i po samych kwasach tez nie...to moze lepiej jednak nie mieszac?

no i jak dlugo juz stosujesz to epiduo?
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-30, 16:05   #1329
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Epiduo - już ponad miesiąc.

Tylko wiesz, ja się obawiam, że wcale nie łuszczę się od epiduo i kwasów... tylko raz (całkowita głupota, sama nie wiem co mi odbiło wtedy) po kwasach posmarowałam się brevoxylem - i przypuszczam że to tego efekt jest... Ale jeszcze poczekam chwilę, na razie odstawiłam i kasy i edpiduo, żeby się do końca złuszczyć bez dodatkowych podrażnień... i zobaczymy co dalej
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-30, 17:11   #1330
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
Epiduo - już ponad miesiąc.

Tylko wiesz, ja się obawiam, że wcale nie łuszczę się od epiduo i kwasów... tylko raz (całkowita głupota, sama nie wiem co mi odbiło wtedy) po kwasach posmarowałam się brevoxylem - i przypuszczam że to tego efekt jest... Ale jeszcze poczekam chwilę, na razie odstawiłam i kasy i edpiduo, żeby się do końca złuszczyć bez dodatkowych podrażnień... i zobaczymy co dalej
a wiesz, ze epiduo ma dokladnie jeden z dwoch skladnikow ten sam co brevoxyl?

szczerze, ja jak przesadze z brevoxylem to tez luszcze sie jak jaszczurka czasem jak przesadze zakladam, ze w epiduo tego nadtelnku benzoilu jest mniej ale jednak tez moze sie przyczyniac do pewnego zluszczania

pomysl zluszczenia sie poki co bez podraznien jest dobry, a pozniej wracaj powoli do epiduo

mysle, ze o ile zawarty w nim nadletenk benzoilu dziala w miare szybko to jednak retinoid (adapalen) czyli ten drugi skladnik... to zazwyczaj potrzebuje czasu by bylo widac efekty

Ja poki co lecze sie differinem czyli wlasnie samym adapalenem
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-30, 19:18   #1331
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Miałam dawno temu differin, połączony z brevoxylem - efekty były, ale wtedy miałam o wiele mniejszy trądzik. Ale po podrażnieniu brevoxylem i skończeniu się tubek, zakończyłam kurację

Brevoxylu próbowałam znowu w tym roku, jednak nawet jak używam w małych ilościach, to po tygodniu- dwóch znowu mnie podrażnia, więc stosuję w wyjątkoych sytuacjach (brevoxyl potrafi mi niesamowicie wygładzić twarz, więc jak mam jakiś wysyp krosteczek to właśnie jednorazowo się nim smaruje wtedy).

Na razie przeczekam to złuszczanie, a potem to zobaczę
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-30, 20:08   #1332
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

No bo brevoxyl jest niestety "zdradliwy" Kilka dni smarowania i nie widac wysuszenia, a jak juz je zacznie byc widac ...to jest za pozno i czlowiek sie luszczy jak jaszczurka

Mi zajelo sporo czasu dojscie do tego jak czesto go stosowac by sie nie luszczyc i nie wysuszac nadmiernie. No i absolutnie u mnie nie wchodzi w gre codziennie....raczej gdzies tak co 3 noc Inaczej to bym nawet 2 tygodni nie zniosla - j a sie zawsze po 4-5 dniach codzienniego stosowania zaczynalam "sypac"

Ale fakt, dosc szybko wygladza twarz Dlatego go lubie .... i dlatego mysle, ze epiduo moze dac niezle efekty przy dluzszym stosowaniu bo to takie jakby polaczenie differinu z brevoxylem (to nic innego jak wlasnie adapalen + nadtlenek benzoilu) i twoja lekarka ma racje to najnowsze podejscie do leczenia tradziku

Differin niestety potrafi powodowac pogorszenie na poczatku i efekty widac dopiero po dluzszym czasie , a brevoxyl wrecz przeciwnie, efekt widac raczej szybko ale nie jest tak dlugotrwaly... wiec razem moga byc niezle

Tylko wlasnie trzeba sie przemeczyc bo niestety z tego co czytam to epiduo jest znane z tego, ze na poczatku moze podrazniac.... wiec ja mysle, ze warto bys zrobila krotka przerwe jesli nadmiernie masz wysuszona skore teraz.

Tak zawsze radza na kazdej ulotce, ze w przypadku nadmiernego podraznienia/wysuszenia zrobic przerwe, a pozniej stopniowo wracac...i nie koniecznie od razu z taka sama czestoliwoscia

Jesli znasz angielski to mysle, ze warto zajrzec na http://www.epiduo.com/UsingEpiduo/WhatToExpect.aspx ... niestety tak jak i z differinem podaja, ze przez pierwsze kilka tygodni moze byc gorzej Poza tym wszelkie inne ....pieczenia, podraznienia, wysuszenia, wysypki i inne takie na poczatku stosowania

A na pocieszenie
http://www.epiduo.com/UsingEpiduo/Cl...enResults.aspx )

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2009-10-30 o 20:16
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 08:24   #1333
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Mi trądzik powoli znika, piję bratka odstawiłam wszystkie cudowne kremy na trądzik, myję tylko twarz żelem effaclar, krem tylko pod oczy. I jest dużo lepiej. Może w moim przypadku kremy są pożywką dla bakterii
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 11:59   #1334
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

dziewczyny czy możecie polecić jakiś odzywczy krem do twarzy ? mam cere bardzo tłusta bez tradziku(czasem coś wyskoczy) i szukam czegos na te chłodne dni ale żeby nie zapchało mnie.Mam taką wysuszoną cere ,że to masakra jest. Zadne krem nawiilżający nie daje rady
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 12:12   #1335
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
dziewczyny czy możecie polecić jakiś odzywczy krem do twarzy ? mam cere bardzo tłusta bez tradziku(czasem coś wyskoczy) i szukam czegos na te chłodne dni ale żeby nie zapchało mnie.Mam taką wysuszoną cere ,że to masakra jest. Zadne krem nawiilżający nie daje rady
ja od niedawna używam tego :

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-dzialaniu.htm

póki co jestem zadowolona, nakładam co 2ga noc.
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 12:16   #1336
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Szczerze, ja bym sie bala stosowac do tlustej skory cos co na drugim miejscu zaraz po wodzie ma parafine
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 16:40   #1337
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziewczyny a znacie coś co by koiło rozognione ogniska zapalne po wyciskaniu ? Ja mam to chyba nerwicowe ;(
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 16:45   #1338
Angel948
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 151
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

hej!
Ja mam podobny problem.. trądzik ale z bliznami (malutkimi). Nie wiem co mam stosować na ten trądzik.. Prawie wszystkiego próbowałam, a nie chcę przesuszać ani niszczyć skóry. Proszę o pomoc
Angel948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 16:47   #1339
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Dziewczyny a znacie coś co by koiło rozognione ogniska zapalne po wyciskaniu ? Ja mam to chyba nerwicowe ;(
Zdezynfekuj czymś (tonik z kwasem najlepiej, albo od biedy woda utleniona) i później Effaclar AI, maść cynkowa, Sudocrem, Babydream z cynkiem - generalnie coś z cynkiem.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-03, 17:07   #1340
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Zdezynfekuj czymś (tonik z kwasem najlepiej, albo od biedy woda utleniona) i później Effaclar AI, maść cynkowa, Sudocrem, Babydream z cynkiem - generalnie coś z cynkiem.
Mam tonik BHA ale strasznie mi się łuszczy skóra więc narazie nawilżam tylko Octopiroxem i żelem hialuronowym, jutro skoczę do apteki po tą maść cynkową. Mam wrażenie że gdybym nie wyciskała miała bym twarz w o wiele lepszym stanie, ale nie mogę się powstrzymać
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 17:30   #1341
Angel948
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 151
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Mam tonik BHA ale strasznie mi się łuszczy skóra więc narazie nawilżam tylko Octopiroxem i żelem hialuronowym, jutro skoczę do apteki po tą maść cynkową. Mam wrażenie że gdybym nie wyciskała miała bym twarz w o wiele lepszym stanie, ale nie mogę się powstrzymać
Ja mam to samo ;(
Angel948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 17:38   #1342
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
jutro skoczę do apteki po tą maść cynkową.
kup lepiej paste cynkowa - podobna ale mniej tlusta, a cynku wiecej niz w masci
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 17:38   #1343
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Angel948 Pokaż wiadomość
Ja mam to samo ;(
Ja sobie ostatnio obiecałam, że skoro odnowa skóry trwa ok 28 dni, to przez miesiąc się powstrzymam od wyciskania żeby zobaczyć efekty, ale nie mogę
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 17:41   #1344
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

To niestety latwe nie jest...szczegolnie gdy ma podloze psychiczne/nerowe

Czesto mozna w ten sposob doprowadzic do czegos co zwie sie "tradzik przeczosowy" czyli z zadrapania...

Gdyby byl jakis latwy sposob by przestac to ten watek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=270610 nie bylby taki dlugi
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 17:49   #1345
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

lalaith, ja po wyciskaniu i na takie rozognione miejsca robią sobie okład - albo z zimnej wody (rzadko i tylko jeśli wszystko akurat mnie podrażnia) albo hydrolat, delikatny tonik (z ziaji - rumiankowy, jest do cery normalnej, ale mi koił tak chwilowo takie miejsca). A potem robiłam maseczkę z glinki zielonej z ziaji( konsystencja beznadziejna, ale naprawdę łagodziło). I w sumie to tyle, czekałam aż przejdzie ten stan i tylko nawilżałam skórę, potem wracałam do zwykłej kuracji, ale może ta maść cynkowa też będzie dobra i skuteczna, sama spróbuje
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 18:05   #1346
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Miałam już tylko jednego pryszcza, poza setką czerwonych popryszczowych plamek, i co? I go wycisnęłam Bo głupio tak wyglądał i dziwnie się z tym czułam, chyba nigdy się tego ścierwa nie pozbędę. Teraz mam wielką krwistą plamę. Dziś peeling z bromelainy, jutro maseczka z alg, a pojutrze peeling salicylowy. Na dodatek wyglądam jakbym miała łuszczycę, bo niczym nie mogę nawilżyć skutecznie twarzy.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 18:12   #1347
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
ale może ta maść cynkowa też będzie dobra i skuteczna, sama spróbuje
lepiej sprobuj pasty cynkowej masc jest naprawde bardzo tlusta i ma mniej cynku
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 18:15   #1348
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

o, dziękuję a jest jakaś konkretna nazwa? czy po prostu mam śmignąć do apteki i poprosić o pastę cynkową ?
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 18:20   #1349
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dokladnie

Zwie sie to pasta cynkowa. Kilka roznych firm to produkuje
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p1984-Pasta_Zinci_Hasco_20_g
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p8123-Pasta_Zinci_AF_20_g
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p8436-Pasta_Zinci_Avena_20_g
i kosztuje tak do 2zl mniej wiecej

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2009-11-03 o 18:21 Powód: literówka
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 18:22   #1350
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

O, to jutro po zajęciach skoczę do apteki, dobrze że mam blisko
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:48.