bez podkładu.... - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-14, 09:32   #751
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez kitten92 Pokaż wiadomość
Cześć Ja nie stosuję podkładu z własnego wyboru. Nie mam cery idealnej, gdyż jest skłonna do niedoskonałości, tłusta, o nierównym kolorycie. Jednak na wszelkie zmiany używam jedynie korektora, który lepiej kryje niż podkład, a przy tym nie muszę smarować całej twarzy i miejsc, które są "czyste" Dodatkowo stosuję puder nakładany pędzlem na całą twarz i daję radę . Kiedyś używałam podkładów przez jakieś własne fanaberie, ale w końcu odstawiłam .

Zastanawia mnie jedno - co jest lepsze dla cery, stosować tylko podkład, czy tylko puder?
Szkodliwość podkładu to dość kontrowersyjny temat. Mówi się, że dobrze dobrany podkład ma dobroczynny wpływ na naszą cerę, ponieważ ją nawilża, chroni przed promieniowaniem słonecznym i zanieczyszczeniami. A z drugiej strony wiadomo, że każdy podkład może zapychać i przyczyniać się do pogorszenia stanu cery.
Sam puder, szczególnie nakładany pędzlem na pewno da lżejszy efekt niż podkład, ale nie zapewni takiej ochrony (chyba, że będzie to puder np. mineralny z filtrem) Ale zdarzyło mi się na przykład, że puder mnie zapchał. Więc bardzo trudno ocenić, co jest zdrowsze dla skóry
Ja używam kremów tonujących i czasami mam na twarzy atak nieproszonych gości i zastanawiam się czy aby kremy się do tego nie przyczyniły, ale z drugiej strony sam korektor to dla mnie za mało.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 11:52   #752
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Jeśli jednak zdecydujesz się nabyć BB to koniecznie daj znać jak się sprawuje Ja też mam kilka malutkich niedoskonałości, ale korektor daje radę, kiedy moja cera ma gorsze dni nakładam krem tonujący i jest ok


U mnie to już 3 miesiące bez podkładu Zauważyłam ogólną poprawę stanu cery, chociaż wysypuje mnie przed okresem
Pamiętam, że jeszcze miesiąc temu pisałaś, że wrócisz do podkładu jesienią Z mineralnych nadal używasz sypkich EL albo Cliniqua? Jak się sprawują?
Hehe rzeczywiście planowałam, że wrócę do podkładów w okresie jesienno-zimowym, ale raczej nie dla krycia, a po to, żeby twarz miała dodatkową ochronę przed wiatrem i zimnem, bo baaardzo łatwo zimą robi mi się burak na twarzy Ale póki nie ma mrozów, to zostaję przy takim makijażu, jakiego używam teraz

Z sypkich pudrów nadal używam EL lub Clinique i jestem zadowolona. Jeśli twarz jest w gorszej kondycji, nakładam minerały EDM, które mają rewelacyjne krycie i ładnie wtapiają się w skórę. Jeśli masz możliwość, to wypróbuj koniecznie
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 14:11   #753
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Hehe rzeczywiście planowałam, że wrócę do podkładów w okresie jesienno-zimowym, ale raczej nie dla krycia, a po to, żeby twarz miała dodatkową ochronę przed wiatrem i zimnem, bo baaardzo łatwo zimą robi mi się burak na twarzy Ale póki nie ma mrozów, to zostaję przy takim makijażu, jakiego używam teraz

Z sypkich pudrów nadal używam EL lub Clinique i jestem zadowolona. Jeśli twarz jest w gorszej kondycji, nakładam minerały EDM, które mają rewelacyjne krycie i ładnie wtapiają się w skórę. Jeśli masz możliwość, to wypróbuj koniecznie
Dziękuję za odpowiedź
Też zastanawiam się czy nie wrócę do podkładu, ponieważ ostatnio coraz bardziej mnie wysypuje i sam korektor już nie daje rady
Przy najbliższej okazji wypróbuję
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 14:41   #754
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
Też zastanawiam się czy nie wrócę do podkładu, ponieważ ostatnio coraz bardziej mnie wysypuje i sam korektor już nie daje rady
Przy najbliższej okazji wypróbuję
Ja na podstawie tych 2 miesięcy bez podkładu, przekonałam się, że używanie podkładu wcale nie ma negatywnego wpływu na cerę, jak często słyszałam. Skóra wcale nie jest dużo czystsza, zaskórniki i grudki nadal są, a jedynie pory się zwęziły...
Dlatego nie uważam, że warto odstawiać podkład dla polepszenia cery, jeśli ktoś się bez niego źle czuje. Jedyny plus mojego odstawienia jest taki, że zobaczyłam, że mogę wyglądać nieźle także bez pełnego makijażu, ale jeśli tylko będę miała taką potrzebę/ochotę, to nie będę mieć oporów, by wrócić do podkładu

Ale minerały rzeczywiście mogą być dobrą alternatywą, zwłaszcza dzięki temu, że lepiej wyglądają na skórze niż tradycyjny podkład
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 14:46   #755
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Ja na podstawie tych 2 miesięcy bez podkładu, przekonałam się, że używanie podkładu wcale nie ma negatywnego wpływu na cerę, jak często słyszałam. Skóra wcale nie jest dużo czystsza, zaskórniki i grudki nadal są, a jedynie pory się zwęziły...
Dlatego nie uważam, że warto odstawiać podkład dla polepszenia cery, jeśli ktoś się bez niego źle czuje. Jedyny plus mojego odstawienia jest taki, że zobaczyłam, że mogę wyglądać nieźle także bez pełnego makijażu, ale jeśli tylko będę miała taką potrzebę/ochotę, to nie będę mieć oporów, by wrócić do podkładu

Ale minerały rzeczywiście mogą być dobrą alternatywą, zwłaszcza dzięki temu, że lepiej wyglądają na skórze niż tradycyjny podkład
Ja również przekonałam się, że dobrze wyglądam bez podkładu.
Jeżeli będę miała taką okazję to na pewno wypróbuje EDM
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 14:47   #756
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Ja również przekonałam się, że dobrze wyglądam bez podkładu.
Jeżeli będę miała taką okazję to na pewno wypróbuje EDM
Grunt,że skorzystałyśmy na odstawieniu chociaż w taki sposób
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 15:08   #757
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Grunt,że skorzystałyśmy na odstawieniu chociaż w taki sposób
Zauważyłam, że cera mi się troszkę poprawiła, ale być może to też zasługa zmiany kremu i przyjmowania suplementów. Nie wyglądam idealnie bez podkładu tak jak z pełnym makijażem, ponieważ zawsze zdarzy się jakaś krostka, plamka, ale z podkładem też się już sobie nie podobam Zwyczajnie się odzwyczaiłam
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-19, 19:26   #758
joanna871
Raczkowanie
 
Avatar joanna871
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 101
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
O to powinnaś zapytać już swojego lekarza, bo choć to puder, to ma składzie parafinę i inne takie kwiatki, które moga powodowac zaskórniki i wypryski. Poza tym sama ziemia nie kryje, to tylko bronzer, więc kładę ją raczej na policzki, skronie, powieki, lekko omiatam twarz i lekko na szyję, bo na nosie i brodzie wygląda źle, podkreśla wszelkie zaczerwienienia i blizny, tym bardziej, że nakłada się ją ruchem wcierającym, a to podraznia moją buzię i robię się czerwona. Przy bardzo jasnej cerze to może służyć raczej za róż niż bronzer na cała buzię (mam kolor najjasniejszy).
hmma ja sie z toba nie zgodze ;] moj dermatolog powiedzial mi ze jak najbardziej moge uzywac lavertu bo to jeden z najzdrowszych pudrow na rynku ;p czytalas sklad?tam sa same dobrodziejstwa ,nie zgodze sie tez w innych kwestiach otoz ja mam okropna cere i fakt jak nie uzywam podkladu czuje sie bardzo dziwnie wrecz jak bez twarzy mimo iz moja cera lepiej wyglada a co do lavertu stosuje kilka miesiecy dermatolog nie zauwazyl zadnych nie korzystnych zmian na mojej cerze doslownie jakbym dalej nie uzywala pudrow itd itp a i nawet widac poprawe cery,zadnych niespodzianek,buzia gladsza i zdrowsza ,ja sie nauczylam malowac tym pudrem tak jakbym miala podklad na twarzy tzn wiem ze nie mam podkladu ,czuje lekkosc na skorze i dalej to dziwne uczucie ale ten puder maskuje mi doslownie wszystko na buzi czego nie chce pokazywac i bez roznicy czy uzyje jednej warstwy czy 5ciu moja buzia dalej wyglada jak naturalna i zdrowa wiele osob mnie pytalo co ja zrobilam ze skora i ze to niemozliwe ze mam tylko puder na twarzy ten puder to istne cudo,podklad,puder i brazer w jednym ,wart swojej ceny !
joanna871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 19:31   #759
Leila:)
Rozeznanie
 
Avatar Leila:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 508
Dot.: bez podkładu....

hej dziewczyny,

Ciesze sie ze znalazlam ten watek, bo ostatnio probuje zrobic cos ze swoja cera. Mam rozne wypryski, malutkie krostki, troche zaskornikow, biore na to antybiotyki. Juz jakis czas temu zauwazylam, ze moja cera po nalozeniu podkladu(jakiegokolwiek, obecnie mam Maca)po godzinie zaczyna sie pocic i swiecic. Myslalam, ze to wina samej cery...ale ostatnio siedze duzo w domu= bez makijazu, nakladam krem nawilzajacy i wsio, i cera sie tak nie swieci! Jest gladziutka, swieza dlugie godziny, a pod podkladem zaczyna swedziec i straszliwie sie swieci- nos, czolo, policzki.
Chcialabym powoli rezygnowac z podkladu na rzecz kremow koloryzujacych, niestety mam kupe przebarwien po tradziku(rozdlubuje) , czerwone kolo skrzydelek nosa(zawsze),i to gdzies tam widac nawet pod podkladem, i nie moge wyjsc bez niczego do ludzi.

Czy macie jakies sposoby, jak zmienic cere? Albo dobre lekkie kosmetyki? Na pewno cos znajde w tym watku, ale dopiero zaczelam go przegladac A, i czy myslicie ze lekka dawka samoopalacza (nigdy sie nie opalam i lubie siebie blada)wyrowna kolor cery i zamaskuje plamy? Bo juz nawet o tym myslalam.
__________________
o tempora, o mores
Leila:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 19:39   #760
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez Leila:) Pokaż wiadomość
hej dziewczyny,

Ciesze sie ze znalazlam ten watek, bo ostatnio probuje zrobic cos ze swoja cera. Mam rozne wypryski, malutkie krostki, troche zaskornikow, biore na to antybiotyki. Juz jakis czas temu zauwazylam, ze moja cera po nalozeniu podkladu(jakiegokolwiek, obecnie mam Maca)po godzinie zaczyna sie pocic i swiecic. Myslalam, ze to wina samej cery...ale ostatnio siedze duzo w domu= bez makijazu, nakladam krem nawilzajacy i wsio, i cera sie tak nie swieci! Jest gladziutka, swieza dlugie godziny, a pod podkladem zaczyna swedziec i straszliwie sie swieci- nos, czolo, policzki.
Chcialabym powoli rezygnowac z podkladu na rzecz kremow koloryzujacych, niestety mam kupe przebarwien po tradziku(rozdlubuje) , czerwone kolo skrzydelek nosa(zawsze),i to gdzies tam widac nawet pod podkladem, i nie moge wyjsc bez niczego do ludzi.

Czy macie jakies sposoby, jak zmienic cere? Albo dobre lekkie kosmetyki? Na pewno cos znajde w tym watku, ale dopiero zaczelam go przegladac A, i czy myslicie ze lekka dawka samoopalacza (nigdy sie nie opalam i lubie siebie blada)wyrowna kolor cery i zamaskuje plamy? Bo juz nawet o tym myslalam.
Mam identyczny problem z przebarwieniami u mnie samoopalcz nie zdał egzaminu, niestety
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 08:42   #761
knighted
Przyczajenie
 
Avatar knighted
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 13
Dot.: bez podkładu....

Dziewczyny, jak myślicie, która kombinacja będzie zdrowsza dla cery?
1) krem tonujący antybakteryjny Ziaja Nuno i nic poza tym (mnie akurat nie zapycha, tak myślę)
2) kremik Hipp + puder sypki "mineralny" firmy Joko lub zasypka BabyDream
(używam jako puder ze względu na dobry skład i łagodzenie podrażnień)

Edytowane przez knighted
Czas edycji: 2012-10-01 o 08:44
knighted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-07, 15:53   #762
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: bez podkładu....

knighted obie wersje są dobre masz cerę bardziej w kierunku suchej czy tłustej?
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 19:40   #763
knighted
Przyczajenie
 
Avatar knighted
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 13
Dot.: bez podkładu....

Bardziej suchej postanowiłam mieszać kremik hipp z kremem tonującym Ziaji i tylko tyle nakładam na buzię
knighted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 14:48   #764
bettav
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Dot.: bez podkładu....

Jestem w trakcie odstawiania podkładu. Miałam problem z zaskórnikami, delikatnym przebarwieniem, czerwonymi krostkami. Co się okazało- wszystko przez podkład, jestem prawdopodobnie uczulona na jakiś składnik, który się znajduje we wszystkich fluidach jakie używałam (po każdym z nich coś mnie swędziało, gdzieś pojawiały się czerwone plamy itp). Zaczęłam od zmiany diety. Nie jadam żadnego z czerwonych mięs (wołowina itp), robię sobie koktajle owocowe jak mam czas, ogólnie trochę tak bardziej wege (ale nie do końca znowu). Po jakimś czasie odstawiłam podkład całkowicie i zastąpiłam go korektorem antybakteryjnym, co w zupełności wystarcza.

Próbowałam OCM, ale nie sprawdza się u mnie (zapycha). Kupiłam w Oriflame żel Tea Tree. Wieczorem myję nim twarz, później nakładam zwykły krem Bambino (polecam, działa cuda!) i odrobinkę Tormentiolu na jakieś pojedyncze wypryski. Dzięki temu w ciągu dwóch tygodni wszystko się uspokoiło. Podobno regeneracja komórki trwa ok. 28 dni, więc na naprawdę super efekty jeszcze poczekam Ale i tak jestem bardzo zadowolona. Nigdy nie myślałam, że mogę dobrze wyglądać bez tapety :p
bettav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 21:54   #765
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: bez podkładu....

Ja nie używam podkładu od roku. Wcześniej używałam nałogowo, codziennie, tych z górnej półki (HR, Lancome i innych)
Od roku nie używam prawie wcale, prawie, bo średnio raz na 2 tygodnie nakładam podkład na parę godzin. Wcześniej miałam ogromne problemy z cerą (trądzikowa), od jakiś 6 miesięcy jest super, problemy się skończyły. Byłabym pewna, ze to zasługa braku podkładu, ale jest jedno ale. Byłam w ciązy, a 4 miesiace temu urodziłam. Cera poprawiła mi się bardzo w drugiej połowie ciąży... Nie wiem czy to sprawka hormonów czy braku podkładu...

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2012-11-21 o 21:56
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 16:14   #766
czikirita
Raczkowanie
 
Avatar czikirita
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 200
Dot.: bez podkładu....

wiem, odświeżam stary wątek, ale może moja wypowiedź komuś się przyda i spróbuje jak ja nie używać podkładów dziś mój pierwszy dzień bez fluidu, nałożyłam jedynie puder sypki mineralny, oraz na policzki trochę bronzera i muszę przyznać, że jestem w szoku, moja cera wygląda bardzo naturalnie i zdrowo i co najważniejsze nie błyszczę się jak latarnia, a minęło już kilka godzin od nałożenia mam cerę tłustą, jak stosowałam fluidy (a miałam ich bardzo dużo) jeszcze przed wyjściem z domu zaczynałam się błyszczeć, pomimo użycia pudru w kamieniu, po prostu spływał mi z twarzy. Nie mam cery idealnej mam rozszerzone pory, oraz ślady po trądziku, jednakże puder mineralny wyrównał koloryt cery i mimo braku fluidu wygląda ładnie. Jestem zadowolona mam nadzieję, że z czasem będę jeszcze bardziej.
czikirita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 16:17   #767
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez czikirita Pokaż wiadomość
wiem, odświeżam stary wątek, ale może moja wypowiedź komuś się przyda i spróbuje jak ja nie używać podkładów dziś mój pierwszy dzień bez fluidu, nałożyłam jedynie puder sypki mineralny, oraz na policzki trochę bronzera i muszę przyznać, że jestem w szoku, moja cera wygląda bardzo naturalnie i zdrowo i co najważniejsze nie błyszczę się jak latarnia, a minęło już kilka godzin od nałożenia mam cerę tłustą, jak stosowałam fluidy (a miałam ich bardzo dużo) jeszcze przed wyjściem z domu zaczynałam się błyszczeć, pomimo użycia pudru w kamieniu, po prostu spływał mi z twarzy. Nie mam cery idealnej mam rozszerzone pory, oraz ślady po trądziku, jednakże puder mineralny wyrównał koloryt cery i mimo braku fluidu wygląda ładnie. Jestem zadowolona mam nadzieję, że z czasem będę jeszcze bardziej.
życzę wytrwałości

Ja też odstawiłam wszelkie podkłady. Stosuję tylko krem nawilżająco - koloryzujący.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 16:32   #768
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Ja nie używam podkładu od roku. Wcześniej używałam nałogowo, codziennie, tych z górnej półki (HR, Lancome i innych)
Od roku nie używam prawie wcale, prawie, bo średnio raz na 2 tygodnie nakładam podkład na parę godzin. Wcześniej miałam ogromne problemy z cerą (trądzikowa), od jakiś 6 miesięcy jest super, problemy się skończyły. Byłabym pewna, ze to zasługa braku podkładu, ale jest jedno ale. Byłam w ciązy, a 4 miesiace temu urodziłam. Cera poprawiła mi się bardzo w drugiej połowie ciąży... Nie wiem czy to sprawka hormonów czy braku podkładu...
....
hormony,nie chce Cie straszyc,ale za niedługi czas skóra może wrócic do poprzedniego stanu kiedy wywindowany poziom hormonów wróci do normy.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 18:14   #769
czikirita
Raczkowanie
 
Avatar czikirita
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 200
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
życzę wytrwałości

Ja też odstawiłam wszelkie podkłady. Stosuję tylko krem nawilżająco - koloryzujący.
dziękuje i wzajemnie
przestudiowałam cały wątek od deski do deski (trochę czasu mi to zajeło ) ale myślę, że było warto, odezwę się wkrótce jak mi idzie na "odwyku"od podkładu
czikirita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-04, 18:19   #770
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez czikirita Pokaż wiadomość
dziękuje i wzajemnie
przestudiowałam cały wątek od deski do deski (trochę czasu mi to zajeło ) ale myślę, że było warto, odezwę się wkrótce jak mi idzie na "odwyku"od podkładu
koniecznie daj znac
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 07:12   #771
czikirita
Raczkowanie
 
Avatar czikirita
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 200
Dot.: bez podkładu....

Wrażenia po czterech dniach. Dziś piąty dzień bez fluidu, pierwszy dzień był najgorszy teraz wiem, że aż tak źle nie wyglądam, z samym pudrem mineralnym, mam jednolity kolor cery. Moja cera się przestała przetłuszczać (może jednak nie mam tłustej cery?), zawsze jeszcze przed wyjściem z domu już mi podkład spływał z twarzy teraz stawiam na nawilżanie cery. Niespodzianki nie wyskakują, ale to jest dopiero piąty dzień więc ciężko jest stwierdzić co będzie dalej. Dziś mam większe wyjście, ale nawet nie korci mnie by użyć podkładu namawiam moje koleżanki by przestały używać fluidów.
Myślałam, że nie dam rady przestać używać podkładów, używałam ich chyba już od podstawówki... ale na szczęście udało się, teraz moja cera pięknieje z każdym dniem
czikirita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 09:13   #772
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: bez podkładu....

Puder mineralny to de facto podkład, ale taki, który cerze nie szkodzi, nie zapycha. Używam Annabelle Minerals i Pixie [kiedyś EDM ale mi nie podeszło]. I skóra wygląda jak bez podkładu, ale ładniejsza
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 10:36   #773
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez czikirita Pokaż wiadomość
Wrażenia po czterech dniach. Dziś piąty dzień bez fluidu, pierwszy dzień był najgorszy teraz wiem, że aż tak źle nie wyglądam, z samym pudrem mineralnym, mam jednolity kolor cery. Moja cera się przestała przetłuszczać (może jednak nie mam tłustej cery?), zawsze jeszcze przed wyjściem z domu już mi podkład spływał z twarzy teraz stawiam na nawilżanie cery. Niespodzianki nie wyskakują, ale to jest dopiero piąty dzień więc ciężko jest stwierdzić co będzie dalej. Dziś mam większe wyjście, ale nawet nie korci mnie by użyć podkładu namawiam moje koleżanki by przestały używać fluidów.
Myślałam, że nie dam rady przestać używać podkładów, używałam ich chyba już od podstawówki... ale na szczęście udało się, teraz moja cera pięknieje z każdym dniem
Brawo, tak trzymajmnie ostatnio wysypuje, ale byłam u ginekologa po tabletki i mam nadzieję, że moja cera się poprawi
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 13:01   #774
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: bez podkładu....

Tak czytam że używacie sypkich podkładów mineralnych i to nie jest niby podkład Mineralne są tak samo "pełnowartościowymi" podkładami jak i te w płynie nazywanie potocznie fluidem. Ba, mineralne dają często o wieeele lepsze krycie niż drogeryjne więc pisanie "nie używam podkładu, tylko mineralny i wyglądam super bez podkładu" jest trochę nie teges
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 13:17   #775
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Tak czytam że używacie sypkich podkładów mineralnych i to nie jest niby podkład Mineralne są tak samo "pełnowartościowymi" podkładami jak i te w płynie nazywanie potocznie fluidem. Ba, mineralne dają często o wieeele lepsze krycie niż drogeryjne więc pisanie "nie używam podkładu, tylko mineralny i wyglądam super bez podkładu" jest trochę nie teges
...
no własnie
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 08:31   #776
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: bez podkładu....

ja wiele lat nie używałam podkładu tylko sam puder prasowany i czułam się świetnie, ale potem koleżanka mi swój odsprzedała ,a potem poszłam do pracy i nakładałam tę paciaję zwaną podkładem/fluidem by mieć nieskazitelną cerę...potem urodziłam bobo i znowu odstawiłam podkład na 3 lata..... obecnie znowu jestem po pół rocznym stosowaniu podkładów i mam serdecznie ich dość !! zawsze jest z nimi coś nie tak...
Mam bardzo jasną karnację więc ciężko mi dobrać bo albo za ciemny albo za jasny, do tego przetłuszcza mi się nos, broda i czoło między brwiami a poliki i góra czoła sucha jak pieprz więc albo mi się podkłąd warzy na nosie a dalej jest ok..albo włazi w pory a na nosie ok...koszmar..a typowo dla mieszanej matujacych też nie mogę bo wysuszają mi buzie i przede wszystkim jak nakładam podkład czuje się jakbym farbę nakładała na gębę.....Farbka akrylowa normalnie...
dziewczyny inne używają i ładnie im ale ja zastanawiam się po co znowu w to się wciągać. powiem wam że przez te pół roku pracy i podkładu które teraz miałam strasznie pogorszyła mi się cera...a jak nie stosowałam podkładu miałam bez pryszczową, bez wągrową i bez podrażnień ładną buźkę.
Może stosowanie tak dużej ilości kosmetyków: podkładu, pudru etc szkodzi jednak ??
Moja mama mówi że podklady powstały w ten sposób że wprowadzono 2 produkty: puder w kamieniu i ten sam puder ale zmiksowany w płynie dla kobiet którym nie chciało się czekać aż krem na buzi wyschnie i stosowanie obecnie podkładu i na to pudru to dawanie 2x tego samego? no już sama nie wiem?

mam całą masę koleżanek i znajomych co stosują podkład i na to lekko puder prasowany na co dzień i wyglądają lekko i naturalnie a ja jak nałożę podkład i puder wyglądam "ciężko,nieświeżo" i nie z powodu źle dobranych kolorów bo umiem dobrać kolor idealnie i nie nakładam tonowej ilości tylko odrobineczkę. może mam urodę taką że nie mogę stosować niczego?

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:29 ----------

iamsolucky- masz rację ...osoby co stosują podkład mineralny STOSUJĄ PODKŁAD tylko w sypkiej formie i nie powinny wypowiadać się że nie stosują podkładu
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 08:45   #777
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez Sweet_Jelly Pokaż wiadomość
ja wiele lat nie używałam podkładu tylko sam puder prasowany i czułam się świetnie, ale potem koleżanka mi swój odsprzedała ,a potem poszłam do pracy i nakładałam tę paciaję zwaną podkładem/fluidem by mieć nieskazitelną cerę...potem urodziłam bobo i znowu odstawiłam podkład na 3 lata..... obecnie znowu jestem po pół rocznym stosowaniu podkładów i mam serdecznie ich dość !! zawsze jest z nimi coś nie tak...
Mam bardzo jasną karnację więc ciężko mi dobrać bo albo za ciemny albo za jasny, do tego przetłuszcza mi się nos, broda i czoło między brwiami a poliki i góra czoła sucha jak pieprz więc albo mi się podkłąd warzy na nosie a dalej jest ok..albo włazi w pory a na nosie ok...koszmar..a typowo dla mieszanej matujacych też nie mogę bo wysuszają mi buzie i przede wszystkim jak nakładam podkład czuje się jakbym farbę nakładała na gębę.....Farbka akrylowa normalnie...
dziewczyny inne używają i ładnie im ale ja zastanawiam się po co znowu w to się wciągać. powiem wam że przez te pół roku pracy i podkładu które teraz miałam strasznie pogorszyła mi się cera...a jak nie stosowałam podkładu miałam bez pryszczową, bez wągrową i bez podrażnień ładną buźkę.
Może stosowanie tak dużej ilości kosmetyków: podkładu, pudru etc szkodzi jednak ??
Moja mama mówi że podklady powstały w ten sposób że wprowadzono 2 produkty: puder w kamieniu i ten sam puder ale zmiksowany w płynie dla kobiet którym nie chciało się czekać aż krem na buzi wyschnie i stosowanie obecnie podkładu i na to pudru to dawanie 2x tego samego? no już sama nie wiem?

mam całą masę koleżanek i znajomych co stosują podkład i na to lekko puder prasowany na co dzień i wyglądają lekko i naturalnie a ja jak nałożę podkład i puder wyglądam "ciężko,nieświeżo" i nie z powodu źle dobranych kolorów bo umiem dobrać kolor idealnie i nie nakładam tonowej ilości tylko odrobineczkę. może mam urodę taką że nie mogę stosować niczego?

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:29 ----------

iamsolucky- masz rację ...osoby co stosują podkład mineralny STOSUJĄ PODKŁAD tylko w sypkiej formie i nie powinny wypowiadać się że nie stosują podkładu
....
jak nie masz problemów z cerą to po ci podkład,po co nakładac cos co nie jest potrzebne,podkład dla kogoś kto ma cos do ukrycia,ujednolicenia.... bez sensu troche te rozważania.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 16:06   #778
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: bez podkładu....

dark01 uważam Cię za ekspertkę w dziedzinie podkładów więc proszę o radę. Staram się dostawić podkład, jednak mam trochę przebarwień. Myślisz, że mocno kryjący korektor, np Vichy Dermablend w sztyfcie sprawdziłby się nakładany punktowo?
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 16:17   #779
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
dark01 uważam Cię za ekspertkę w dziedzinie podkładów więc proszę o radę. Staram się dostawić podkład, jednak mam trochę przebarwień. Myślisz, że mocno kryjący korektor, np Vichy Dermablend w sztyfcie sprawdziłby się nakładany punktowo?
...
jasne o ile uda Ci się dobrac kolor...i na to puderek tak?
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 16:20   #780
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
jasne o ile uda Ci się dobrac kolor...i na to puderek tak?
nie myślałam o pudrze, ponieważ na ogół wysuszają mi cerę. Do tej pory w roli kamuflażu używałam Panstika MF, cenię go za dobre, ale jest dość tłusty i szybko się waży (mam cerę mieszaną a przebarwienia tylko na brodzie i w okolicach ust)
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-29 14:01:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.