Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-24, 21:56   #631
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez MONIA9911 Pokaż wiadomość
a czy po użyciu włosy nie były nadto przetłuszczone i obciążone?
Nie ponieważ zanim zaczęłam stosować serum musiałam myć włosy codziennie . Nakładalam przed myciem , ze dwie godziny pod czepkiem foliowym i zawinięte recznikiem potem myłam . Nie próbowałam zostawić serum bez zmycia na kolejny dzień bo moje wlosy z serum czy bez i tak nadawały sie do mycia . Gdy przestały mi się tak bardzo przetłuszczać mogłam je myć co dwa dni i tylko przed myciem nakładałam serum . Nie odczułam negatywnego wpływu zawartego w serum alkoholu . Tak jak jest napisane na BU tak duża ilość alkoholu jest niezbędna do właściwego przenikania składnikow do cebulek włosowych .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 22:06   #632
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość

BU nie dla wszystkich jak widać .

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------



Pokaż mi drugą firmę, która TAK DOKŁADNIE opisuje swoje kosmetyki - działanie, zastosowanie, skład. To Twój problem, że nie chce Ci się czytać na ich stronie. A z wymaganiem podania instrukcji użycia na produkcie jesteś śmieszna, naprawdę tak ciężko zapamiętać, że tonik po umyciu twarzy, serum po toniku itp? NO NIE WIERZĘ po prostu...
Juz jakis czas temu z inna Wizazanka zauwazylysmy pewna prawidlowosc,mianowicie ze w stosunku do naturalnych kosmetykow nasze wymagania wzrastaja jakos irracjonalnie nieproporcjonalnie. Taka jest konwencja tej frmy a narzekanie na opakowania czy tez brak instrukcji to dla mnie jakas przesada... Wiele drogeryjnych kosmetykow moze i maja podany sklad i instrukcje stosowania,ale maja mala ilosc skladnikow aktywnych,ktore nie robia nic. I jakos na to nie narzekamy,tylko zawierzamy sile marki...Ciekawe dlaczego?Moze brak nam wiedzy, a ladne pudeleczko jest wystarczajaca rekompensata znikomego dzialania?
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 07:36   #633
MONIA9911
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 165
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Nie ponieważ zanim zaczęłam stosować serum musiałam myć włosy codziennie . Nakładalam przed myciem , ze dwie godziny pod czepkiem foliowym i zawinięte recznikiem potem myłam . Nie próbowałam zostawić serum bez zmycia na kolejny dzień bo moje wlosy z serum czy bez i tak nadawały sie do mycia . Gdy przestały mi się tak bardzo przetłuszczać mogłam je myć co dwa dni i tylko przed myciem nakładałam serum . Nie odczułam negatywnego wpływu zawartego w serum alkoholu . Tak jak jest napisane na BU tak duża ilość alkoholu jest niezbędna do właściwego przenikania składnikow do cebulek włosowych .
dzięki
MONIA9911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 10:06   #634
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2011-09-25 o 10:13
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 10:58   #635
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Parę stron wstecz dziewczyny pisały o kremie anty-oksydacyjnym. Najprościej i najszybciej przeszukać wątek korzystając z wyszukiwarki.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 11:55   #636
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez MONIA9911 Pokaż wiadomość

a czy po użyciu włosy nie były nadto przetłuszczone i obciążone?
Akurat tego bym się nie bała. Z alkoholem tego typu mieszanki nie obciążają włosów, bardziej mnie martwi potencjalne wysuszenie

---------- Dopisano o 12:55 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Nie ponieważ zanim zaczęłam stosować serum musiałam myć włosy codziennie . Nakładalam przed myciem , ze dwie godziny pod czepkiem foliowym i zawinięte recznikiem potem myłam . Nie próbowałam zostawić serum bez zmycia na kolejny dzień bo moje wlosy z serum czy bez i tak nadawały sie do mycia . Gdy przestały mi się tak bardzo przetłuszczać mogłam je myć co dwa dni i tylko przed myciem nakładałam serum . Nie odczułam negatywnego wpływu zawartego w serum alkoholu . Tak jak jest napisane na BU tak duża ilość alkoholu jest niezbędna do właściwego przenikania składnikow do cebulek włosowych .
No to już kolejna rzecz na mojej liście zakupów
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 12:37   #637
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Nie uważam tej firmy za ekologiczną i ona sama się za taka raczej nie uważa. Ale też się zgodzę, że karteczki z przepisami to zbędny dodatek. Skoro ktoś potrafi zamówić ich produkty przez internet to co za problem ściągnąć instrukcje i sobie ją wydrukować? Zresztą uważam, że nawet drukować nie trzeba, bo większość jest na tyle łatwa że wystarczy przeczytać.
Wiesz co? Z takim podejściem, to równie dobrze możemy uznać, że nie musza dawać opakowań na gotowe kosmetyki bo przecież same możemy sobie zdobyć, np. po innym kremie. To przesada oczywiście, ale przytoczyłam ten przykład specjalnie. Po pierwsze błędem jest zakładać, że każdy ma drukarkę. Ja nie mam, a nie będę latać po mieście i szukać punktu do drukowania. Zresztą to już byłaby przesada. Płacimy za te kosmetyki przecież. Ciekawe jaka byłaby reakcja konsumentek, gdyby na drogeryjnych kosmetykach nie było instrukcji ani opisu, a producent odsyłałby do swojej strony internetowej, gdzie przecież wszystko jest.
Ja myślę, tak jak wizażanka parę postów wyzej. BU po prostu chce zaoszczędzić i tyle. Nie ma co bronić tej postawy i powoływać się na ekologię.

A, jeszcze jedno. Czasem nie mam internetu, tak bywa. I bardzo możliwa jest sytuacja, że złożę zamówienie, dostanę paczkę, a kosmetyków nie ukręcę. Będą czekać na łaskawość mojego łącza;-) Różne są sytuacje, naprawdę. I dlatego uważam, że jak ktoś już kupuje ich kosmetyki, to instrukcję tez powinien dostać.

BU ostatnio mnie do siebie zniechęca, może nie jakoś bardzo ale mam takie niemiłe odczucia. Ceny wcale nie takie znowu korzystne, każą na paczkę czekać kupę czasu, jakby mi łaske robili, że zamówienie zrealizują. Juz wolałam jak ciągle sklep zamykali. Teraz to człowiek złoży zamówienie i może nawet o nim zapomnieć zanim paczka przyjdzie.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-25, 12:59   #638
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

mi brak instrukcji też doskwiera.kiedyś specjalnie musiałam do kafejki internetowej jechać żeby zdobyć instrukcje bo nie miałam internetu.a teraz też wolałabym robić na blacie w kuchni kosmetyki niż przed komputerem.
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 13:06   #639
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość

BU nie dla wszystkich jak widać

Pokaż mi drugą firmę, która TAK DOKŁADNIE opisuje swoje kosmetyki - działanie, zastosowanie, skład. To Twój problem, że nie chce Ci się czytać na ich stronie. A z wymaganiem podania instrukcji użycia na produkcie jesteś śmieszna, naprawdę tak ciężko zapamiętać, że tonik po umyciu twarzy, serum po toniku itp? NO NIE WIERZĘ po prostu...
Sposób użycia nie jest konieczny, przynajmniej dla mnie, bo zanim zamówię to sporo wiem o produkcie, ale instrukcja to nie tylko sposób używania, ale i przechowywania oraz przygotowania, a to mogłoby już być. Oczywiście do tej pory sobie radziłam, więc i nadal sobie poradzę. Nie rozczulam się nad tymi kosmetykami, szybko czytam co z czym, mieszam i gotowe. Ale kartka z instrukcją i sposobem przechowywania, nawet maleńkim drukiem, bardzo by mnie ucieszyła.

I nie podoba mi się to zdanie: To Twój problem, że nie chce Ci się czytać na ich stronie.
Nie było napisane do mnie, ale jakoś przykro mi się zrobiło. 1. W przypadku handlu, jeżeli konsument nie jest zadowolony to raczej nie jego problem tylko handlowca / producenta. 2. Tak jak pisałam wcześniej, czasem nie można przeczytać. Normalnie zakupy przez internet nie wymagają stałego dostępu do niego. Po prostu kupuję i czekam na paczkę. W przypadku BU jest trochę inaczej, no chyba że kupujemy same oleje ;-)

Niby wszystko jest proste, ale czasem drażni mnie, że musze specjalnie właczać komputer, wyszukiwac strone i szukać informacji bo akurat zapomniałam, to o czym czytałam przed zakupem. Tu nie chodzi o jakieś upośledzenie umysłowe, że niby nie potrafię, ale o wygodę.

Co do kosztów, mocno wątpię żeby były aż tak wysokie. Ja raczej widzę, że BU tnie koszty, ale ceny nie maleją. Ba, jakość usług spada.
I nie piszcie mi, że jak się nie podoba, to mogę nie kupować itp. Przecież nie o to chodzi. Każdy może zabrać głos w dyskusji i napisać co mu się nie podoba. Nie traktujmy Bu jak świętej krowy, której nie można skrytykować. W ich interesie jest badać preferencje klientów i dbać o jakość usług.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 13:42   #640
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

oj, my ty wielokrotnie tu krytykowałysmy BU czasem nawet ktos od nich odpisał, wychodziło jednak na to samo: jak sie nie podoba to nie kupujcie i tyle nie zauwazylam zeby BU za bardzo zalezało na klientkach...
mi opakowania nie przeszkadzają, ale musze przyznaj jedno: ilość plastikowych fioleczek po zrobieniu np. 3 kosmetykow troche przeraża. Ale ja tez nie mam pomysłu jak to zmienic nie windując kosztów w góre
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 13:58   #641
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dajcie juz spokoj z tym bezkresnym krytykowaniem, ktore i tak nic nie daje.
Poza tym na opakowaniach z BU jest AKURAT napisany sposob przechowywania kosmetykow. A instrukcja obslugi? To,ze udostepniaja ja w internecie to zaden problem,tymbardziej,ze w dzisiejszych czasach kazdy ma do niego dostep. Ja sie do polityki BU juz przyzwyczailam. Prawda jest,ze czas oczekiwania jest dla mnie najwiekszym minusem, ktory i tak go nie dyskredytuje.

Ktos sie pytal o peeling perlowy. Jakos na dniach bede go testowac. Podobnie jak hydrolat zlipy i maseczke wulkaniczna i olejek herbaciany,wiec na dniach zdam relacje.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-25, 14:40   #642
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
A, jeszcze jedno. Czasem nie mam internetu, tak bywa. I bardzo możliwa jest sytuacja, że złożę zamówienie, dostanę paczkę, a kosmetyków nie ukręcę. Będą czekać na łaskawość mojego łącza;-) Różne są sytuacje, naprawdę. I dlatego uważam, że jak ktoś już kupuje ich kosmetyki, to instrukcję tez powinien dostać.
O ile pozostałe argumenty rozumiem, o tyle akurat ten nie. Bo uważam, że można spokojnie robiąc zakupy, od razu skopiować instrukcje i ponownie internet nie potrzebny. Zresztą wszystkie tutaj mnóstwo czasu na wizażu spędzamy, więc akurat w naszym gronie argument o braku internetu jest marny Minus dla BU, że nie ma na stronie informacji w pdf do pobrania.
Co do instrukcji i robienia przed komputerem itd - rozumiem Was, że wolałybyście jednak robić to w kuchni itd. Ja sama biegałam z pokoju do kuchni i sprawdzałam czy nic nie pominęłam - ale akurat tak wolałam, mogłam spokojnie wszystko wydrukować, ale uważałam to za niepotrzebne. Akurat nienawidzę wszelkiego typu papierów, ulotek itd które później lądują w koszu i wolę, że BU ich nie dołącza. Choć w takim razie powinni uruchomić opcję dołączania tych wszystkich instrukcji i opisów na życzenie.
Czy koszty są małe? Wydrukowanie jednej kartki to koszt znikomy, ale wydrukowanie tysięcy takich, dopasowanie ich do zamówień to już jednak dodatkowa praca i przy takiej ilości zamówień jak oni mają, to pewnie byłby dodatkowy etat
I jestem daleka od wielbienia BU, sama kilka stron wcześniej mocno krytykowałam ich podejście z długim czasem realizacji, bo trudno mi sobie wyobrazić, aby przyczyna była inna jak oszczędność.

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
mi opakowania nie przeszkadzają, ale musze przyznaj jedno: ilość plastikowych fioleczek po zrobieniu np. 3 kosmetykow troche przeraża. Ale ja tez nie mam pomysłu jak to zmienic nie windując kosztów w góre
A jak to można zmienić, windując ceny w górę? Bo ja widzę jedynie możliwość sprzedaży gotowych kosmetyków zamiast tego, a to się kłóci z całą ideą BU.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 20:35   #643
gosia1207
Rozeznanie
 
Avatar gosia1207
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 816
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

ja uważam że instrukcja wykonania powinna być dołączona, przecież zawsze jak coś kupujemy co trzeba samemu zmontować, przygotować itp to jest instrukcja dołączona.

mam przy okazji do Was pytanie. w sierpniu doszła do mnie przesyłka, zrobiłam serum na sińce pod oczami i naczynka, używałam je a potem na jakieś 2-3 tyg przestałam, teraz znowu zaczęłam używać, ale zauważyłam że pachnie tak bardzo kwaśno, jak kefir. nie wiem czy to normalne, może wcześniej nie czułam tak tego zapachu, czy może od leżenia (może złe warunki czy nie dokręciłam czy coś) się popsuło i nie powinnam używać? konsystencja jest bez zmian, jak je użyłam to też nic na buzi się nie stało.
pomóżcie, bo nie wiem czy jest ok czy nie powinnam już używać tego serum aby sobie nie zaszkodzić
gosia1207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 12:23   #644
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Napisałam o swoich doświadczeniach. Ale mam wrażenie że moją opinie podzielają tysiące wizażanek. Wejdź sobie na KWC, raczej najwyzej oceniane są kremy typu Clinique, Ziaja jest gdzieś na szarym końcu
Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie KWC nie jest wyrocznią.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2011-09-28 o 07:13
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 18:41   #645
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie KWC nie jest wyrocznią.

Na KWC wiekszosc osob ktore tam opiniuje ma znikoma wiedze na temat skladu danego produktu. Nie ma co sie oszukiwac,ale komercyjne produkty sa nastawione na efekt wiec w wiekszosci maja w skladzie glownie silikony i parafiny, ktore daja uczucie wygladzenia,nawilzenia ,lepszego wygladu cery.

Mialam zrecenzowac kilka nowosci wiec wczoraj testowalam olejek myjacy herbaciany ogolnie to jestem z niego zadowolona. Niewielka ilosc olejku wystarcza by dobrze oczyscic skore , nie wysusza cery,nie tlusci i co najwazniejsze lagodzi stany zapalne.

Kolejna rzecz to hydrolat lipowy - cudenko jak dla mnie. Natychmiast lagodzi stany zapalne, jest bardzo delikatny. W ogole nie podraznia. Skora po jego uzyciu jest taka miekka i odswiezona.

Peeling perlowy - jestem z niego bardziej zadowolona anizeli z enzymatycznego. Jest nieco konkretniejszy od enzymatycznego,ale i tak zachowuje lagodnosc dzialania. Z tym ze cera jest wyrazniej oczyszczona wlasnie dzieki tym drobinkom perlowym.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 18:49   #646
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Peeling perlowy - jestem z niego bardziej zadowolona anizeli z enzymatycznego. Jest nieco konkretniejszy od enzymatycznego,ale i tak zachowuje lagodnosc dzialania. Z tym ze cera jest wyrazniej oczyszczona wlasnie dzieki tym drobinkom perlowym.
U la la, czuję się skuszona
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 18:53   #647
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Śledziłam tą trochę mało sensowną wymianę zdań dot. Biochemii urody i stosowanych przez sklep praktyk oczekując na swoje pierwsze zamówienie, aż w końcu się doczekałam.
Co do opisów przygotowania to nie widzę problemu, by wejść na stronę i przeczytać zalecenia ile razy jest to nam potrzebne a jeśli ktoś lubi mieć instrukcję w garści to zawsze można ją wydrukować. W końcu jeśli idea samodzielnego kręcenia mazideł i wszelkiej maści kosmetyków komuś nie odpowiada to może pójść do drogerii i kupić gotowy krem w pięknym i opisanym słoiczku. Nikt nikomu nie każe kupować w BU czy innych mazidłowych sklepach internetowych.
A co do skuteczności kremów, z prostego matematycznego punktu widzenia - wystarczy spojrzeć na ilość recenzji a potem wyliczyć medianę na podstawie tej samej próbki danych. To teraz po polsku - ilość testujących a dokładniej recenzujących kosmetyki zagranicznych firm wysokopółkowych (np. Dior czy Lancome) jest niewspółmiernie mniejsza od recenzji polskich firm nisko i średniopółkowych (np. Ziaja czy Eveline). Danych podawanych przez wizaż na słupkach oceny kosmetyku nikt nie powinien porównywać. To tak jakby zapytać dwie osoby o ocenę a zapytać tysiąc osób. Wyniki z próby na dwóch osobach można wsadzić sobie między okładki delikatnie mówiąc.
Uf, chyba jasno się wyraziłam i nie zamotałam za mocno.
Ale tu miało być o moim zamówieniu wyczekanym - doszło po dwóch i pół tygodnia oczekiwania - popieram poprzednie pytania o sensowność przesyłki prio skoro i tak dwa tygodnie kompletują zamówienie - to tylko kasa wyrzucona w błoto.
Po pierwszym użyciu hydrolatu aloesowego stwierdzam, że to cudeńko a nie mazidełko, brawo, skóra po pierwszym użyciu gładka jak cztery litery niemowlaka. Żel hialuronowy chyba trochę przesusza skórę, pomimo nawilżającego działania, musiałam dosmarować się kremem lekko natłuszczającym.
Teraz przede mną zadanie najtrudniejsze, bo trzeba 'wytworzyć' serum flavo c, które dostałam w produktach szczątkowych. Zaopatrzyłam się już w zlewkę i bagietki do mieszania oraz buteleczkę odpowiednią do przechowywania, specjalnie wybrałam się do sklepu ze sprzętem laboratoryjnym. Pan patrzył na mnie jak na kosmitkę dosłownie, ale co tam - mam chociaż profesjonalny osprzęt, w pełni sterylny i wielokrotnego użytku i nie kosztował fortuny.
Zaraz więc zabieram się do odmierzania, mieszania i dodawania wszystkiego po kolei - mam nadzieję, że nie spartaczę niczego, trzymajcie kciuki.
I jeszcze jedno - już wiem, że przerzucam się na pełną naturę, żadnych słoikowych kremów z drogerii, tym już podziękujemy, dostatecznie wyniszczyły moją przewrażliwioną twarz.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 18:56   #648
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Żel hialuronowy chyba trochę przesusza skórę, pomimo nawilżającego działania, musiałam dosmarować się kremem lekko natłuszczającym.
Bo żel hialuronowy nie nadaje się według większości padających tutaj opinii, do samodzielnego stosowania. Większość osób miesza go z jakimś olejem i w takiej formie już nawilża
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 18:58   #649
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Bo żel hialuronowy nie nadaje się według większości padających tutaj opinii, do samodzielnego stosowania. Większość osób miesza go z jakimś olejem i w takiej formie już nawilża
Limone, dzięki za poradę, niestety nie wybrałam żadnego oleju, bo nie wiedziałam który, to było moje pierwsze zamówienie na BU.
A jaki polecasz do zaskórnikowej skóry z pękającymi naczynkami przetłuszającej się niemiłosiernie w strefie T?
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-27, 19:11   #650
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Limone, dzięki za poradę, niestety nie wybrałam żadnego oleju, bo nie wiedziałam który, to było moje pierwsze zamówienie na BU.
A jaki polecasz do zaskórnikowej skóry z pękającymi naczynkami przetłuszającej się niemiłosiernie w strefie T?
Nie mam doświadczenia z olejami, bo sama dopiero zaczynam. Sama wybrałam olej z pestek malin, ale jeszcze mało testowałam. Szukałam czegoś właśnie do cery przetłuszczającej się i mającej tendencje do zapychania. Do zaskórników polecam tonik PHA, bezpieczny przy naczynkach. A żel hialuronowy możesz mieszać też z kremem, który uzywasz.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 19:18   #651
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny, czy wam po nałożeniu tamanu i HA też twarz na chwile robi się zaczerwieniona? Bo zastanawiam czy się ten olej mnie podrażnia, czy też to normalne zachowanie skóry.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 19:51   #652
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Limone, dzięki za poradę, niestety nie wybrałam żadnego oleju, bo nie wiedziałam który, to było moje pierwsze zamówienie na BU.
A jaki polecasz do zaskórnikowej skóry z pękającymi naczynkami przetłuszającej się niemiłosiernie w strefie T?
mamy chyba podobną skórę i u mnie dobrze spisują się oleje z pestek malin i róży rdzawej-to jeżeli chodzi o BU, z innych olejów dostępnych na mazidlach to z pestek truskawki, czarnej porzeczki, żurawinowy-wszystkie ładnie nawilżają, ale nie zapychają.

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wam po nałożeniu tamanu i HA też twarz na chwile robi się zaczerwieniona? Bo zastanawiam czy się ten olej mnie podrażnia, czy też to normalne zachowanie skóry.
jakiś czat temu olej tamanu + HA używałam regularnie i nic takiego u mnie się nie działo, pomomo że mam naczynkową skórę, może Twoja skóra po prostu nie toleruje tamanu, bo żelu HA bym o to nie podejrzewała
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 19:56   #653
amaze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 47
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wam po nałożeniu tamanu i HA też twarz na chwile robi się zaczerwieniona? Bo zastanawiam czy się ten olej mnie podrażnia, czy też to normalne zachowanie skóry.
Mi się nie robi. Nie zauważyłam. Ale jeszcze się przyjrzę, zwrócę uwagę dokładniej. Jutro, bo dziś kolej na serum lemon.


PS Oswoiłam się z peelingiem enzymatycznym. Poprzednie niepowodzenie wiążę z tym, że rozrabiałam go z hydrolatem, więc z oszczędności dałam go mało (teraz rozrobiłam z wodą i było dobrze), a także z tym, że akurat tego dnia, kiedy po raz pierwszy robilam peeling, rozlało mi się trochę żelu HA i chciałam go w całości wykorzystać, żeby się nie zmarnował (a było go dużo więcej niż normalnie kładę na twarz), dodałam więcej oleju niż zawsze, ale widocznie niewystarczająco i to ten żel dokończył dzieła, bo faktycznie lekkie podrażnienie, które czułam po nałożeniu zbyt gęstego peelingu, rano zamiast minąć, pogłębiło się o przesuszenie i trwało przez tydzień!

Teraz jest lepiej, bo zadbałam o odpowiednią ilość olejów po peelingu i jestem zadowolona.



Jeszcze pytanie: używacie serum lemon solo czy z żelem HA?

Edytowane przez amaze
Czas edycji: 2011-09-27 o 19:58
amaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 20:00   #654
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
mamy chyba podobną skórę i u mnie dobrze spisują się oleje z pestek malin i róży rdzawej-to jeżeli chodzi o BU, z innych olejów dostępnych na mazidlach to z pestek truskawki, czarnej porzeczki, żurawinowy-wszystkie ładnie nawilżają, ale nie zapychają.
Tweet, dzięki za poradę, a więc nie pozostaje nic innego jak złożenia zamówienia na owocowe oleje na mazidłach...eh, widzę, że to kolejny worek bez dna obok mojego zakuhopolizmu perfumowego.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 20:04   #655
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez amaze Pokaż wiadomość
Mi się nie robi. Nie zauważyłam. Ale jeszcze się przyjrzę, zwrócę uwagę dokładniej. Jutro, bo dziś kolej na serum lemon.


PS Oswoiłam się z peelingiem enzymatycznym. Poprzednie niepowodzenie wiążę z tym, że rozrabiałam go z hydrolatem, więc z oszczędności dałam go mało (teraz rozrobiłam z wodą i było dobrze), a także z tym, że akurat tego dnia, kiedy po raz pierwszy robilam peeling, rozlało mi się trochę żelu HA i chciałam go w całości wykorzystać, żeby się nie zmarnował (a było go dużo więcej niż normalnie kładę na twarz), dodałam więcej oleju niż zawsze, ale widocznie niewystarczająco i to ten żel dokończył dzieła, bo faktycznie lekkie podrażnienie, które czułam po nałożeniu zbyt gęstego peelingu, rano zamiast minąć, pogłębiło się o przesuszenie i trwało przez tydzień!

Teraz jest lepiej, bo zadbałam o odpowiednią ilość olejów po peelingu i jestem zadowolona.



Jeszcze pytanie: używacie serum lemon solo czy z żelem HA?
z tego co zrozumiałam to podrażnił Cię peeling? spróbuj przy rozrabianiu go dodać żelu HA, mnie wtedy nie podrażnia, a bez HA robi mi się burak na twarzy
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 20:12   #656
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

dziewczyny licze na wasza pomoc przy wyborze produktow z BU dla mojej mamy - posiadaczki okolo 45letniej cery, bardzo suchej -wynik niedoczynnosci tarczycy. liczne zmarszczki w okolicach oczu, i mimiczne. skora niealergiczna - wyjatek aloes.
blagam pomozcie!
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015

Edytowane przez olasia
Czas edycji: 2011-09-27 o 20:15
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 20:12   #657
amaze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 47
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
z tego co zrozumiałam to podrażnił Cię peeling? spróbuj przy rozrabianiu go dodać żelu HA, mnie wtedy nie podrażnia, a bez HA robi mi się burak na twarzy

Dzięki. Podrażnił za pierwszym razem, co opisywałam tu jakiś czas temu (pewnie mało kto pamięta, dlatego post niezrozumiały ). Za drugim znalazłam na niego sposób j. w.
amaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 20:18   #658
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Tweet, dzięki za poradę, a więc nie pozostaje nic innego jak złożenia zamówienia na owocowe oleje na mazidłach...eh, widzę, że to kolejny worek bez dna obok mojego zakuhopolizmu perfumowego.
o tak BU wciąga, a jak 'zarazisz sie' mazidlami to przepadniesz, tak samo było ze mną ponad 2 lata temu
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 22:01   #659
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
dziewczyny licze na wasza pomoc przy wyborze produktow z BU dla mojej mamy - posiadaczki okolo 45letniej cery, bardzo suchej -wynik niedoczynnosci tarczycy. liczne zmarszczki w okolicach oczu, i mimiczne. skora niealergiczna - wyjatek aloes.
blagam pomozcie!
Różne osoby na forum chwaliły serum 3roses. akurat dla suchej, dojrzałej cery. Podobno dawało świetne efekty. Mnie nie służyło, ale ja jeszcze nie mam trzydziestki i cery suchej, więc może dlatego. Oddałam go mojej mamie. nie chwaliła, ale moja mama już taka jest, że na pytanie jak działa krem, odpowiada: krem jak krem. Więc myślę, że nie ma co się przejmować brakiem zachwytu z jej strony.
Zapach trochę męczący na dłuższą metę. tylko dla miłośników róży
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 07:32   #660
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wam po nałożeniu tamanu i HA też twarz na chwile robi się zaczerwieniona? Bo zastanawiam czy się ten olej mnie podrażnia, czy też to normalne zachowanie skóry.
U mnie wszystko jest ok, nie zaobserwowałam nic podejrzanego. Używam go wymiennie z serum azelo.
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.