Strasznie sucha skora twarzy - pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-25, 09:30   #1
Dolores_87
Przyczajenie
 
Avatar Dolores_87
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Unhappy

Strasznie sucha skora twarzy - pomocy


Witam mam potworny problem z sucha skora na twarzy, przrde wszystkim na nosie i pomiedzy brwiami, codziennie stosuje mocno nawilzajacy krem i peeling raz w tygodniu ale to mi nic nie pomaga. Musialam przez to zrezygnowac z pogkladu bo wyglada strasznie, takjaby odkleja mi sie od twarzy. A moja twarz wcale nie wyglada dobrze bez podkladu. W sumie to cala moja cera jest taka chropowata pod palcami. Co z tym moge zrobic?? Pomocy
Dolores_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 09:55   #2
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

Cytat:
Napisane przez Dolores_87 Pokaż wiadomość
Witam mam potworny problem z sucha skora na twarzy, przrde wszystkim na nosie i pomiedzy brwiami, codziennie stosuje mocno nawilzajacy krem i peeling raz w tygodniu ale to mi nic nie pomaga. Musialam przez to zrezygnowac z pogkladu bo wyglada strasznie, takjaby odkleja mi sie od twarzy. A moja twarz wcale nie wyglada dobrze bez podkladu. W sumie to cala moja cera jest taka chropowata pod palcami. Co z tym moge zrobic?? Pomocy
Nie znam Twojej wcześniejszej pielęgnacji i nie wiem co mogłoby doprowadzić dotakiego wysuszenia. Ale... na wszystko jest rada. Wpisz z jakich firm używasz kosmetykow i jak się zachowuje Twoja skora głowy i ciała. I przede wszystkim ile masz lat, czy bierzesz/brałaś w ostatnim czasie antykoncepcję lub antybiotyki lub zażywasz regularnie lekarstwa na chroniczną dolegliwość.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 10:07   #3
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

Cytat:
Napisane przez Dolores_87 Pokaż wiadomość
Witam mam potworny problem z sucha skora na twarzy, przrde wszystkim na nosie i pomiedzy brwiami, codziennie stosuje mocno nawilzajacy krem i peeling raz w tygodniu ale to mi nic nie pomaga. Musialam przez to zrezygnowac z pogkladu bo wyglada strasznie, takjaby odkleja mi sie od twarzy. A moja twarz wcale nie wyglada dobrze bez podkladu. W sumie to cala moja cera jest taka chropowata pod palcami. Co z tym moge zrobic?? Pomocy
O, ja miałam niedawno podobny problem! Pojawił się po kilku miesiącach "testowania" diety wegańskiej i mega - niskotłuszczowej. Test zakończyłam niepowodzeniem, powróciłam do jedzenia "normalnego" (tylko bez pieczywa bo ono mi najbardziej szkodzi jak się okazało) i teraz po kilku miesiącach normalnej diety cera wraca powoli do normy. W każdym razie już nie jest tak tragicznie jak było Prawdopodobnie więc powodem był ten brak tłuszczu w diecie i może brak wit. z grupy A i B?... Poszukaj przyczyn w tym, co jesz... bo samo nawilżanie niewiele pomoże. Chociaż oczywiście trochę tak - ale trzeba stosować naprawdę mocno nawilżające, i natłuszczające kremy. Mi bardzo, bardzo (!!!) pomógł krem Emolium. Można go kupić np. w Superpharm. Brałam też cynk z selenem, brak cynku w organizmie też może powodować kłopoty z cerą. Powodzenia z walką z suchą skórą...
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 10:59   #4
Dolores_87
Przyczajenie
 
Avatar Dolores_87
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

Mam 25 lat a co do kosmetykow to u mnie jest troszke pomieszane z poplatanym. W dom nie stosuje jakis szczegolnie specjalistycznych kremow wszystkie kosmetyki z Nivea. Natomiast w szkole (chodze do collegu w UK) stosujemy kosmetyki firmy Kaeso i Salon Studio. Ostatnio kolezanka z grupy stwierdila ze moja cera jest tłusta i użyla właśnie calej serii produktow do cery tlustej po czy mstrasznie piekla mnie cala twarz czy to mogo byc przyczyna stanu mojej cery? Aha i zapomnialam dodac jestem w ciazy ale czy to mialo by az taki wplyw na cere(reszta ciala i skora glowy w jak najlepszym porzadku tylko ta moja buzia to koszmar )
Dolores_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 11:27   #5
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

Ciąża ma ogromny wpływ na cały organizm, więc na cerę też.
Może szkodzi Ci peeling? Sama mam cerę suchą i jedyny peeling na jaki mogę sobie pozwolić to peeling enzymatyczny.
Regularnie stosuję na noc krem półtłusty, serum nawilżajace i lekkie serum natłuszczające.
Oto to, co stosuję:
serum natłuszczające (używam na noc)
http://www.yves-rocher.pl/serum_modelujace_owal_twarzy
serum nawilżające ( na dzień, często pod makijaż)
http://www.yves-rocher.pl/koncentrat_nawilzajacy
krem na noc:
http://www.yves-rocher.pl/twarz/kura...talizujacy_24h
krem na dzień:
http://www.yves-rocher.pl/zel-krem_i...awilzajacy_24h
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 13:14   #6
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

Cytat:
Napisane przez Dolores_87 Pokaż wiadomość
Mam 25 lat a co do kosmetykow to u mnie jest troszke pomieszane z poplatanym. W dom nie stosuje jakis szczegolnie specjalistycznych kremow wszystkie kosmetyki z Nivea. Natomiast w szkole (chodze do collegu w UK) stosujemy kosmetyki firmy Kaeso i Salon Studio. Ostatnio kolezanka z grupy stwierdila ze moja cera jest tłusta i użyla właśnie calej serii produktow do cery tlustej po czy mstrasznie piekla mnie cala twarz czy to mogo byc przyczyna stanu mojej cery? Aha i zapomnialam dodac jestem w ciazy ale czy to mialo by az taki wplyw na cere(reszta ciala i skora glowy w jak najlepszym porzadku tylko ta moja buzia to koszmar )
Nie masz tlustej-moim zdaniem masz wrażliwą skórę i to bardzo, najpierw należy ją uspokoić. A ciaża spotęgowała uwrażliwienie-przy okazji gratuluję Odstaw to co masz-nie jest dla Ciebie kompletnie-nie ten rodzaj skóry. Kup sobie najzwyklejsze płatki owsiane -garść platkow w rękę wlej w tą zaciśniętą dloń wodę, żeby płatki nie wylecialy, ale się zmiękczyły i tym myj co wieczor twarz a potem jak najprostszy krem nawiząjący, a co 2 dni wazelina zwykla najzwyklejsza na twarz. Kiepsko się naklada, ale natłuszcza mocno, a u Ciebie trzeba odbudować warstwę ochronną skóry. Rano bardzo delikatny toni lub płyn micelarny, poszukaj czegoś z prostym skladem i mocno nawilżający krem i na to filtr. I tak przez tydzień. Potem poszukaj czegoś jak najbardziej naturalnego pmiętając o 2 kluczowych kwestiach przy takiej skórze nawilżenie jest tak samo ważne jak natluszczenie. Masz w UK świetne rzeczy z Shealife-jak dla mnie ta firma to odkrycie roku Wprowadź do diety kwasy omega. Możesz kupić w kapsułkach, możesz kupić butelkę i po prostu lyżka dziennie, możesz parzyc siemie lniane i zjadać. Oleje najszybciej zadzialają od wewnątrz, za ok miesiąc będzie już duużo lepiej.

Edytowane przez 201605090958
Czas edycji: 2013-10-25 o 13:17
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 20:08   #7
PiszacDniem
Wtajemniczenie
 
Avatar PiszacDniem
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 511
Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

spróbuj stosować jakieś tabletki na cerę typu Belissa czy Ceranova
__________________
LOVELINESS | blog

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-31, 13:38   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

Cytat:
Napisane przez Dolores_87 Pokaż wiadomość
Witam mam potworny problem z sucha skora na twarzy, przrde wszystkim na nosie i pomiedzy brwiami, codziennie stosuje mocno nawilzajacy krem i peeling raz w tygodniu ale to mi nic nie pomaga. Musialam przez to zrezygnowac z pogkladu bo wyglada strasznie, takjaby odkleja mi sie od twarzy. A moja twarz wcale nie wyglada dobrze bez podkladu. W sumie to cala moja cera jest taka chropowata pod palcami. Co z tym moge zrobic?? Pomocy
Skóra odwodniona (sucha tez) potrzebuje lipidów Żaden krem nawilzajacy nie zadziala przy niej tak silnie jak tłusty/ pótłusty lipidowy. Zajrzyj na nasze wizazowe kwc i poszukaj jakiegoś lipidowego produktu.

W domu mozesz wypróbować maseczki z siemienia lnianego (z ziarenek gotujesz: 2 łyzki siemienia i 3/4 szkl wody, gotujesz ok. 10 min. Ostawiasz do ostygniecia i przecedzasz przez sitko żel od ziaren).

Peeling powinnas odstawic do czasu gdy skóra nie zregeneruje Ci się.

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Dolores_87 Pokaż wiadomość
Mam 25 lat a co do kosmetykow to u mnie jest troszke pomieszane z poplatanym. W dom nie stosuje jakis szczegolnie specjalistycznych kremow wszystkie kosmetyki z Nivea. Natomiast w szkole (chodze do collegu w UK) stosujemy kosmetyki firmy Kaeso i Salon Studio. Ostatnio kolezanka z grupy stwierdila ze moja cera jest tłusta i użyla właśnie calej serii produktow do cery tlustej po czy mstrasznie piekla mnie cala twarz czy to mogo byc przyczyna stanu mojej cery? Aha i zapomnialam dodac jestem w ciazy ale czy to mialo by az taki wplyw na cere(reszta ciala i skora glowy w jak najlepszym porzadku tylko ta moja buzia to koszmar )
To zapewne przyczyna żelu, mocno musiała odtłuscic Ci skórę nim...

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Ciąża ma ogromny wpływ na cały organizm, więc na cerę też.
Może szkodzi Ci peeling? Sama mam cerę suchą i jedyny peeling na jaki mogę sobie pozwolić to peeling enzymatyczny.
Regularnie stosuję na noc krem półtłusty, serum nawilżajace i lekkie serum natłuszczające.
Oto to, co stosuję:
serum natłuszczające (używam na noc)
http://www.yves-rocher.pl/serum_modelujace_owal_twarzy
serum nawilżające ( na dzień, często pod makijaż)
http://www.yves-rocher.pl/koncentrat_nawilzajacy
krem na noc:
http://www.yves-rocher.pl/twarz/kura...talizujacy_24h
krem na dzień:
http://www.yves-rocher.pl/zel-krem_i...awilzajacy_24h
Enzymatyczny tak, ale na razie myślę, że nie jest konieczny W/w kosmetyki może są dobre dla skóry suchej, ale dla odwodnionej kosmetykiem będą za słabe.

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Nie masz tlustej-moim zdaniem masz wrażliwą skórę i to bardzo, najpierw należy ją uspokoić. A ciaża spotęgowała uwrażliwienie-przy okazji gratuluję Odstaw to co masz-nie jest dla Ciebie kompletnie-nie ten rodzaj skóry. Kup sobie najzwyklejsze płatki owsiane -garść platkow w rękę wlej w tą zaciśniętą dloń wodę, żeby płatki nie wylecialy, ale się zmiękczyły i tym myj co wieczor twarz a potem jak najprostszy krem nawiząjący, a co 2 dni wazelina zwykla najzwyklejsza na twarz. Kiepsko się naklada, ale natłuszcza mocno, a u Ciebie trzeba odbudować warstwę ochronną skóry. Rano bardzo delikatny toni lub płyn micelarny, poszukaj czegoś z prostym skladem i mocno nawilżający krem i na to filtr. I tak przez tydzień. Potem poszukaj czegoś jak najbardziej naturalnego pmiętając o 2 kluczowych kwestiach przy takiej skórze nawilżenie jest tak samo ważne jak natluszczenie. Masz w UK świetne rzeczy z Shealife-jak dla mnie ta firma to odkrycie roku Wprowadź do diety kwasy omega. Możesz kupić w kapsułkach, możesz kupić butelkę i po prostu lyżka dziennie, możesz parzyc siemie lniane i zjadać. Oleje najszybciej zadzialają od wewnątrz, za ok miesiąc będzie już duużo lepiej.
Może mieć teraz odwodnioną po kosmetykach, a nie wrazliwą. Skóra odwodniona może stać się przy każdym rodzaju (np. przy normalnej, suchej...). Na razie nie stwierdzimy jaką ma konkretnie skórę Zreszta autorka nie napisała jak jej skóra reaguje na zimno, ciepło, wiatr, nic nie wiemy o jej skłonnosciach do podraznien na codzien

JAk juz napisałam krem nawilzajacy bedzie za słaby, wazelina również choc swietnie zabezpiecza skórę. Filtr może byc pomocny na dzien, jak i płyn micelarny albo mleczko bez uzycia wody która moze tez podraznic

Coś co jest jak najbardziej naturalne nie zawsze jest dobre Naturalne kosmetyki mogą byc za słabe, podrazniaja czesciej niz nie naturalne...

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

Cytat:
Napisane przez PiszacDniem Pokaż wiadomość
spróbuj stosować jakieś tabletki na cerę typu Belissa czy Ceranova
Na w/w problemy zalecany jest olej z wiesiołka- autorko popatrz w aptekach na kapsułki Ceranova jest na tradzik Natomiast Belissa wzmacnia paznokcie, włosy, niby skórę tez ale na pewno nie dostarczy nawilzenia i ukojenia jej.

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez LejlaSweet Pokaż wiadomość
Remedium na problemy z blyszczaca cere
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 20:57   #9
PiszacDniem
Wtajemniczenie
 
Avatar PiszacDniem
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 511
Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Na w/w problemy zalecany jest olej z wiesiołka- autorko popatrz w aptekach na kapsułki Ceranova jest na tradzik Natomiast Belissa wzmacnia paznokcie, włosy, niby skórę tez ale na pewno nie dostarczy nawilzenia i ukojenia jej. [COLOR="Silver"]
Tak wiem, ale nie tylko, mojej przyjaciółce te tabletki bardzo polepszyły stan cery a nie miała zadnego trądziku
__________________
LOVELINESS | blog

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 18:04   #10
gotfrydka
Raczkowanie
 
Avatar gotfrydka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 95
GG do gotfrydka
Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

ja tez tak miałam. zaradziałam temu przy okazji odchudzania oedchudzanie niezbyt sie zdało bo brak silnej woli.. ale nawyk jeden mi pozostał. codziennie rano nacczo piję szklankę wody z sokiem z połówki cytryny i solidną łyżkę oleju lnianego. w letniej wodzie nie ma on zbytnio wyczuwalnego smaku. po 2-3 tygodniach zauważyłam poprawę skóry. po 2 miechach jest super.
gotfrydka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 13:26   #11
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

Jeśli Belissa czy inne tabletki to na pewno po konsultacji z lekarzem, by może nie jest to wskazane w ciąży Spróbuj smarowa te suche miejsca na noc maścia Retimax 1500. Jest tania i bardzo skuteczna na takie dolegliwości.
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-07, 14:14   #12
calawskowronkach
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 57
Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

Nie zapomnij o nawadnianiu się od wewnątrz koniecznie pij dużo wody mineralnej. Jeśli problemy się nasilą skonsultuj się z dermatologiem, bo podczas ciąży wiele kosmetyków może powodować reakcje alergiczne, nawet jeśli wcześniej nie było z tym problemów
calawskowronkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 14:17   #13
Barbielka
Raczkowanie
 
Avatar Barbielka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wesoła Warszawa;)
Wiadomości: 169
Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

Dermatolog poleciła mi do stosowania na suchą skórę Cetaphil PS Lipoaktywny i mi bardzo pomógł.
Barbielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 09:22   #14
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

tez mam suchą skórę i oprócz porządnego nawilżania natłuszczam skórę. Ja polecam olejki np jojoba gold w formule z odrobiną gliceryny i wodą destylowana dla rozcieńczenia. Dodatkowo warto nawilżać twarz mgiełkami w ciągu dnia. ja polecam wszelkiego rodzaju mgiełki na bazie aloesu - działają łagodząco i nawilżająco.

Z gotowych kosmetyków może warto zajrzeć do apteki i kupić wspomniany już Cetaphil lub coś z linii dla cery z AZS.
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-04, 09:50   #15
deboraaaa
Raczkowanie
 
Avatar deboraaaa
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 59
Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

Może za często robisz peeling? To też potrafi przesuszyć skórę. Na bank używasz złych kosmetyków. Spróbuj raczej takich do cery wrażliwej, niż do suchej, bo mogą szczypać, a jak masz już eksperymentować to zacznij od najlżejszej kuracji. Pamiętaj, żeby na noc skórę smarować kremem, bo w nocy najlepiej się regeneruje. No i, jak ktoś już napisał, zwróć uwagę na to co jesz. Ze swojej strony mogę jeszcze polecić łykanie xxxx to taki suplement na suchą skórę. Działa wspomagająco. Grunt to systematyczność, pamiętaj!
__________________
Delektuj się dniem zanim minie. Czas płynie tak szybko

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-01-16 o 09:49 Powód: reklama
deboraaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-08, 21:56   #16
klaudia_stefa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 51
Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

To prawda, że ważne jest mocne nawilżanie skóry, ja używam kremu 2 razy dziennie, do tego rano jeszcze serum pod podkład. Przy zmywaniu makijażu powinno się najpierw używać olejku, on najlepiej zmywa makijaż, a potem dopiero żel do mycia twarzy lub płyn micelarny
klaudia_stefa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 15:00   #17
dominique24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 17
Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

Ja pamietam,ze jak mialam taka chropowatą skórę to pomogla mi mikrodermabrazja u kosmetyczki
dominique24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-19, 07:40   #18
marianna9090
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5
Smile Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

Suchą skórę należy bardzo często nawilżać i uważać na czynniki zewnętrzne, także niezdrowe jedzenie ma na to wpływ, polecam poczytać
xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-01-24 o 12:10 Powód: reklama
marianna9090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 13:56   #19
klaudia_stefa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 51
Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

Jeszcze maseczki nawilżające mogą pomóc, u mnie dobrze sprawdzają się te z glinką białą, albo z aktywnym węglem, z serii Carbo detox bielendy. Oczyszcza skórę z toksyn, nawilża i regeneruje skórę
klaudia_stefa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-29, 23:49   #20
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

Moim zdaniem najlepiej zainwestować w jakiś delikatny krem z apteki, a jeszcze lepiej cały zestaw (również żel myjący). Jak to nie pomoże to warto wybrać się do dermatologa. Sama mialam taki problem i bardzo pomogła mi pewna maść, ale teraz nawy nie podam. Trzeba było wyleczyć stan zapalny a potem delikatna pielęgnacja już wystarcza.
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 10:19   #21
jbak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 205
Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

krem, maseczki owszem, ale wazne tez jest odpowiednie myci twarzy, zmywanie makijazu, wiec tonik, plyn micelarny czy co tam jeszcze innego uzywamy musi byc odpowiednio dobrany do naszej cery.
Bielenda wydala fajna nowosc, multiessence, ktora ma za zadanie pielegnowac, oczyszczac, regenerowac oraz tonizowac. Oczywiscvie mamy wybor odpowiedni dla swojego rodzaju cery Produktu jeszcze nie testowala, ale mam taki zamiar, bo bardzo lubie pielegnacje z bielenda.
jbak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 05:34   #22
boskapolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 47
Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

Koniecznie pamiętaj też, że wiele żeli do mycia twarzy ma dodatkowo działanie wysuszające. Często się nad tym nie zastanawia podczas mycia buzi.
Poradziłabym jakiś dobry, lekki krem, który nie zapycha porów. Skoro masz bardzo suchą skórę, to znaczy że dość sporo kremu będziesz używać, zatem nie może on być zbyt ciężki albo co gorsze tłusty.

Dodam jeszcze, że na suchą skórę fajnie się sprawdza OCM, czyli mycie twarzy olejkami. Poza efektem nawilżenia, ma też szereg innych zalet. Możliwe też, że dzięki takiemu myciu bez środków chemicznych, skóra na twojej twarzy uniknie mikro podrażnień, które mogą być jedną z przyczyn przesuszania się cery
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
boskapolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 08:02   #23
AnnaAleksndra
Raczkowanie
 
Avatar AnnaAleksndra
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 278
Dot.: Strasznie sucha skora twarzy - pomocy

Cytat:
Napisane przez Bogusia_86 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem najlepiej zainwestować w jakiś delikatny krem z apteki, a jeszcze lepiej cały zestaw (również żel myjący). Jak to nie pomoże to warto wybrać się do dermatologa. Sama mialam taki problem i bardzo pomogła mi pewna maść, ale teraz nawy nie podam. Trzeba było wyleczyć stan zapalny a potem delikatna pielęgnacja już wystarcza.
Myślę że koleżanka ma rację. Trzeba wybrać się do kosmetologa. Zrobić diagnozę skóry, i poradzić się co dalej. Na pewno doradzi jakiś zabieg i pielęgnację domowa która rozwiąże problem.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________
Za dnia aniołem, w nocy diabłem.
Blog o zabiegach kosmetycznych na twarz
Moje Legginsy sportowe

AnnaAleksndra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-06 09:02:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:01.