Zaczerwienienia, sucha skóra, pieczenie - skóra trądzikowa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-14, 11:36   #1
Little Mia
Raczkowanie
 
Avatar Little Mia
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 346

Zaczerwienienia, sucha skóra, pieczenie - skóra trądzikowa?


Witam. Od jakiegoś roku mam problem z czymś co dermatolog nazwał "skórą trądzikową". Dał mi 3 maści. Nie pomaga to nic.
Nigdy nie miałam problemów z cerą, nie miałam nigdy pryszczy, czasem może jeden się pojawił raz na pare miesięcy tuż przed okresem i zaraz znikał.
Te plamki pojawiają się przede wszystkim gdy się bardzo mocno zdenerwuję. Wtedy też mnie to piecze strasznie. Potem jak znikają to pojawia się wokół sucha skóra. Nie pojawia się to na całej twarzy tylko w tym jednym miejscu, czasem jeszcze naokoło ust. I nigdy tak do końca plamy nie znikają, zawsze jakieś malutkie zaczerwienienie jest.
Czy to faktycznie problem ze skórą trądzikową tylko złe leki mi daje dermatolog, czy jest to coś innego i muszę szukać lekarza aż trafię na takiego co zdiagnozuję poprawnie mój problem?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20140414_001.jpg (67,0 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20140414_006.jpg (77,7 KB, 14 załadowań)
__________________
"jestem duża i silna, sama sobie wiążę sandały i w ogóle"

Edytowane przez Little Mia
Czas edycji: 2014-04-14 o 12:10
Little Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 13:03   #2
jasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 97
Dot.: Zaczerwienienia, sucha skóra, pieczenie - skóra trądzikowa?

Szukaj innego dermatologa, najlepiej takiego, który Cię wysłucha i nie będzie zbywał. Miałaś robione jakieś badania?

Wykształcenia medycznego nie posiadam, ale moja skóra daje mi popalić różnymi problemami i niejedno już widziałam. Nigdy by mi do głowy nie przyszło, że zmiany, które masz na brodzie to trądzik. Już prędzej to wygląda na uczulenie, czy łojotokowy stan zapalny skóry.

Może spróbuj zmienić kosmetyki? Zacznij używać olejku do mycia, albo wody micelarnej. Zmień krem, a także pastę do zębów! Jak zmiany są tylko wokół ust i na brodzie to może ona Cię uczula?
Poszukaj innego dermatologa i pomęcz go trochę jakie badania mogłabyś wykonać, bo może się okaże, że np. trzeba będzie wykluczyć obecność nużeńca, albo może zrobić jakieś testy na alergie.
jasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 14:08   #3
Little Mia
Raczkowanie
 
Avatar Little Mia
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: Zaczerwienienia, sucha skóra, pieczenie - skóra trądzikowa?

Żadnych badań dermatolog mi nie zlecił.
Miałam akurat równocześnie robione badanie krwi i moczu ale to pod innym katem. I niby wyniki były ok.

Kosmetyków jako takich nie używam. Czasem perfumy, dezodorant którego używam od wielu lat. Do kąpieli używam często mydła z nanosrebrem.
Alergikiem w teorii nie jestem, ale badania miałam robione jak byłam dzieckiem.

No cóż. W najgorszym wypadku pójdę prywatnie do lekarza. Już miałam raz "przygodę" ze chodziłam od lekarza do lekarza - internista - ginekolog - dermatolog i takie kółeczko 3x i każdy mnie odsyłał do kolejnego. Poszłam prywatnie i po dokładnym wysłuchaniu mnie lekarka postawiła trafioną diagnozę w ułamku sekundy.
__________________
"jestem duża i silna, sama sobie wiążę sandały i w ogóle"
Little Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 16:54   #4
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Zaczerwienienia, sucha skóra, pieczenie - skóra trądzikowa?

xx

Edytowane przez kolejna_wizazanka
Czas edycji: 2014-04-17 o 18:00
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-14 16:54:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:54.