Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-19, 09:14   #3241
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez margueri Pokaż wiadomość
Prosilabym o pomoc w rozszyfrowaniu skladu tego podkladu oraz toniku.
Chodzi mi o potencjalne zapychacze.

Podkład:
Skład: aqua (water), cyclopentasiloxane, isododecane , butylene glycol, polyglyceryl- 4 isostearate , hexyl laurate , cetylpeg/ppg-10/1 dimethicone , bis-peg/ppg-14/14 dimethicone , hydrogenated polydecene, silica, cera alba (beeswax), nylon-12 , magnesium sulfate, ethylhexyl methoxycinnamate, glyceryl polymethacrylate , disteardimonium hectorite, methylparaben, propylparaben, parfum (fragrance) , hydrogenated castor oil, triethoxycaprylylsilane, disodium edta, trimethoxycaprylylsilane, glycerin, isohexadecane , isooctane , propylene glycol , pvm/ma copolymer , vaccinium myrtillus (extract) , rosa canina (fruit extract) , plantago major (leaf extract) , bht, ascorbyl glucoside , ci 77891 (titanium dioxide), ci 77492 (iron oxide), ci 77491 (iron oxide), ci 77019 (mica), ci 77499 (iron oxide).

Tonik:
Skład: aqua, alcohol denat., peg-40 hydrogenated castor oil, butylene glycol, phenoxyethanol, propylene glycol, methylparaben, menthyl pca, parfum, ethylparaben, butylparaben, salix alba, betula alba, propylparaben, isobutylparaben, sodium c8-16 isoalkylsuccinyl lactoglobulin sulfonate, edta, ci 19140, ci 42090.

Szczegolnie chodzi o ten tonik,bo z nim cos nie tak.
Z gory dziekuje za pomoc.
[quote=margueri;6634972]
Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość


OK,czyli juz wszystko jasne.
Podklad jest z ori.
Oriflame, Oriflame Colour, Flawless Foundation (Podkład korygujący).

Tonik rowniez ori.
Oriflame, Optimals, Balance *******ing Toner (Tonik odświeżający).

Podkład - bardzo standardowy skład, bez niespodzianek. Nie ma w nim tez "podejrzanych" skłądników. Sporo w nim emolientó - bedzie miał kremową koseystencje, wydaje mi sie ze lepiej sprawdzi sie na cerach normalno-suchych niz mieszanych.

Tonik - jak dla mnie odpada juz przez ten alkohol na początku składu. Dalej w skłądzie nic tylko rozpuszczalnik i konserwanty. Jeszcze dalej mamy wyciąg z kory brzozy, czyli kwas salicylowy - pewnie stąd te niespodzianki. Kwas powyciagał ze skóry zanieczyszczenia.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 10:17   #3242
taiwa
Zadomowienie
 
Avatar taiwa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 080
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo prosiłabym o ocene tego kremu, jest to Yves Rocher Serum Vegantal Corrective Intervention Night Sculpting Care.
aqua, lentinus edodes, glycerin, butylene glycol, vitis vinifera, ethylhexyl cocoate, dimethicone, propylene glycol, cetyl palmitate, cetyl alcohol, sodium mannuronate, methyl glucose sesquistearate, hydrogenated palm oil, dicaprylyl maleate, acacia senegal, peg-100 stearate, talc, sodium lactate methylsilanol, butyrospermum parkii, parafinum liquidum, glyceryl stearate, parfum, ammonium acryloyldmethyltauratenp copolymer, methylpareben, ethyl linoleate, cera microcristallina, lecithin, paraffin, xanthan gum, tocopheryl acetate, tetrasodium edta, sorbic acid, retinyl palmitate, allantoin, ethylparaben, propylparaben, bht, butylparaben, ci 16035, ci 42090

Byłabym strasznie wdzięcza, jeśli ktoś potrafiłby udzielic mi informacji odnośnie stosowania tego kremu równolegle z kwasami. Używam na noc kremu Lysanel Active, w tym momencie jako nawilżacz do niego mam Hydrain2 Dermedic i zastanawiam się czy w tym charakterze mogę używać YR, czy nie ma tam składników, które mogą wywołać podrażenienia, czy też wchodzą w inne reakcje z kwasami.
Pozdrawiam cieplutko
__________________
taiwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 10:40   #3243
margueri
Zadomowienie
 
Avatar margueri
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 853
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[quote=L_V;6640444]
Cytat:
Napisane przez margueri Pokaż wiadomość


Podkład - bardzo standardowy skład, bez niespodzianek. Nie ma w nim tez "podejrzanych" skłądników. Sporo w nim emolientó - bedzie miał kremową koseystencje, wydaje mi sie ze lepiej sprawdzi sie na cerach normalno-suchych niz mieszanych.

Tonik - jak dla mnie odpada juz przez ten alkohol na początku składu. Dalej w skłądzie nic tylko rozpuszczalnik i konserwanty. Jeszcze dalej mamy wyciąg z kory brzozy, czyli kwas salicylowy - pewnie stąd te niespodzianki. Kwas powyciagał ze skóry zanieczyszczenia.

Dziekuje za odpowiedz!Czyli z jednej strony dobry ten tonik,bo wszsystko powyciaga,moze warto sie raz przemeczyc i potem bedzie juz spokoj.
margueri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 11:31   #3244
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[quote=margueri;6641288]
Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość


Dziekuje za odpowiedz!Czyli z jednej strony dobry ten tonik,bo wszsystko powyciaga,moze warto sie raz przemeczyc i potem bedzie juz spokoj.

Nie, no nie do końca. To nie będzie oczyszczanie takie jak po kwasach. Za duze ryzyko przesuszenia skóry.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 13:24   #3245
margueri
Zadomowienie
 
Avatar margueri
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 853
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[quote=L_V;6641798]
Cytat:
Napisane przez margueri Pokaż wiadomość


Nie, no nie do końca. To nie będzie oczyszczanie takie jak po kwasach. Za duze ryzyko przesuszenia skóry.

Wiem,ze to nie bedzie mialo takiego efektu jak po kwasach,ale moze cera sie troszke oczysci.Juz sama nie wiem.
Teraz stosuje bloto z morza martwego,widac,ze wszystko wychodzi na wierzch,ja sie mecze,ale wydaje mi sie,ze cera jest ladniejsza.
margueri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 13:28   #3246
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Tak, jest ekstrakt z kurkumy I to nawet wysoko w składzie.
wielkie dzięki za odpowiedż - więc moje obawy się potwierdziły... cóż, będę dalej szukała swojego kremu.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 15:15   #3247
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez dzwoneczek186 Pokaż wiadomość
szukalam na forum i nie znalazlam...
Szukam wysokiego filtra, ktory by mnie nie zapchal. Zrobilam maly research. Czy znaleziony przeze mnie: shiseido Ultimate Sun Protection Cream SPF 55 PA+++ ma filtry fotostabilne? I czy ktorys ze skladnikow jest bardzo zapychajacy? Oto sklad:

Active Ingredients: Octinoxate 7.4%, Zinc Oxide 13.9%. Inactive Ingredients: Water, Cyclomethicone, Butylene Glycol, Dimethicone, Polymethyl Methacrylate, Dimethicone Copolyol, Polybutylene Glycol/PPG-9/1 Copolymer, Disteardimonium Hectorite, Trimethylsiloxysilicate, Dextrin Palmitate, Glycerin, Hydrogenated C6-14 Olefin Polymers, Xylitol, Methyl Gluceth-10, Glutathione, Sodium Glutamate, Zinc Myristate, Dipotassium Glycyrrhizate, Thiotaurine, Scutellaria Baicalensis Extract, Ononis Spinosa Root Extract, Ectoin, Cyclopentasiloxane, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Isostearic Acid, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Trisodium EDTA, Silica, Alcohol, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Fragrance, Titanium Dioxide.

Dodam, ze mam cere mieszana z rozszezonymi naczynkami. Czy ten krem nie podrazni wrazliwych naczynek?
Przypomne sie, bo juz niedlugo mam zamiar zakupic dobry filtr. Dodam kolejne pytanie, jak to jest z tym filtrem i kosmetykami kolorowymi?? Mozna uzywac jakichkolwiek, czy tylko te wskazane dla kremow z wysokim filtrem? Czy do wszystkich filtrow z avene mozna uzywac kolorowki bez ograniczen?
dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-19, 16:59   #3248
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ciekawy produkt, zwłąszcza dzięki zawartości wyciągu z lnu. Ole z lnu jest bardzo bogaty w kwas linolowy (m.innymi), który jest silnym antyoksydantem. Powinien się dobrze spisywać na delikatnej skórze pod oczami.
Dziękuję bardzo za analizę
Twoja opinia mnie ucieszyła Ciekawe jak sie sprawują kremy do twarzy z tej serii... Może się skuszę i kupię.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 17:10   #3249
ananke_2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 756
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy moge sie przypomniec? Mysle intensywnie nad kupnem tych trzech produktow, a nie chce zaszkodzic swojej skorze.

Cytat:
Napisane przez ananke_2 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj mam pytania dotyczace trzech produktow. Pierwszy to krem na noc marki Yes To Carrots, nazywa sie C Through the Night, Night Moisturizing Cream for Dry to Sensitive Skin. Producent twierdzi, ze nie zawiera parabenow, zmiekcza, wygladza i ujedrnia skore, a to dzieki olejowi z nasion marchewki, soku z marchewki i ogorka. Czy jest rzeczywiscie cos warty? Czy nie zaszkodzi cerze naczynkowej? I czy nadaje sie dla skory po mikrodermabrazji? Ten sok z marchwi troche mnie martwi, czy nie bedzie barwic skory w brzydkie plamy?

Sklad: Spring water (Aqua), Daucus Carota (Carrot) Seed Oil, Daucus Carota (Carrot) Juice, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Dead Sea Water (Maris Aqua), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Disodium EDTA, Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Peg-40 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Sorbitan Tristearate, Tocopheryl Acetate, Fragrance (Parfum), Ginko Biloba Leaf Extract, Hyaluronic Acid, Cucumis Sativa (Cucumber) Fruit Water, Hamamelis Virginiana Flower (Witch Hazel) Water, Camellia Sinensis (Green Tea) Extraxt, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Niacinamide, Spirulina Maxima Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Silt (Maris Limus), Imidazolidinyl Urea, Salicylic Acid, Punica Granatum (Pomegranate) Peel Extract

Drugie pytanie dotyczy kremu Auriga, Cernor XO pod oczy. Ma podobno rozjasniac cienie. Na KWC sa tylko 3 opinie, z ktorych jedna wizazanka slusznie zauwaza, ze krem zawiera alkohol i jego lepszym odpowiednikiem bylby zel z 3% wit.K Farmony. Co o tym myslicie?

Cernor XO:

Skład: Aqua, Alcohol, C12-C15 Alkyl benzoate, Caprylic capric triglycerides, Parafinum liquidum,Cyclomethicone, Glycerine, Lecithin, Sodium PCA, Mica, Phospholipids, Barium sulfate, Phytonadione oxide, Titanium dioxide, Polysorbate 20, Acrylate copolymer, Phenoxyethanol, Acrylate C10-C30 alkyl acrylate crosspolymer, Triethanolamine, Carbomer, Disodium EDTA, Propyl paraben, Methyl paraben, BHT, BHA


Zel Farmona, 3% wit K

Skład: aqua, aesculus hippocastanum, phospholipids, phytonadione, chondrus crispus, glycerin, panthenol, acrylates C10-C30 alkyl acrylate crosspolymer, allantoin, diazolidynyl urea, iodopropynyl butycarbamate, xanthen gum, carbomer, triethanolamine, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, parfum, edta, sodium hydroxide

I ostatnie pytanie. Czy ten zel z Farmony rzeczywiscie pomoze i na rumien i since pod oczami? Mozliwe to???
ananke_2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 18:03   #3250
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez margueri Pokaż wiadomość


Wiem,ze to nie bedzie mialo takiego efektu jak po kwasach,ale moze cera sie troszke oczysci.Juz sama nie wiem.
Teraz stosuje bloto z morza martwego,widac,ze wszystko wychodzi na wierzch,ja sie mecze,ale wydaje mi sie,ze cera jest ladniejsza.
Błotko tez moze wyciagac zanieczyszczenia na wierzch - działa troche jak detoks Tonik mozesz sobie zostawic jako doraźny srodek na niespodzianki

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
wielkie dzięki za odpowiedż - więc moje obawy się potwierdziły... cóż, będę dalej szukała swojego kremu.
A co, nie za bardzo z tym kolorytem skóry? Pytam, bo sama nad nim dumałam swego czasu....

Cytat:
Napisane przez dzwoneczek186 Pokaż wiadomość
Przypomne sie, bo juz niedlugo mam zamiar zakupic dobry filtr. Dodam kolejne pytanie, jak to jest z tym filtrem i kosmetykami kolorowymi?? Mozna uzywac jakichkolwiek, czy tylko te wskazane dla kremow z wysokim filtrem? Czy do wszystkich filtrow z avene mozna uzywac kolorowki bez ograniczen?
Więc tak - filtr SHiseido nie jest fotostabilny, to zwyky parsolowy preparat. Ochrone da na jakies 2 godzinki, potem koniecznie trzeba reaplikowac.
Co do kosmetyki kilorowej - filtry oparte tylko na parsolu ulegaja destabilizacji pod wpływem miki, talku czy tlenkow zelaza zawartych w kolorówce. Filtry Avene nie sa oparte na parsolu, tylko tinosorbach, wiec akurat w tym przypadku nie musimy sie przejmowac tymi restrykcjami.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 18:09   #3251
ollastar
Raczkowanie
 
Avatar ollastar
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Star super
Wiadomości: 335
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

chciałabym się tak nieśmiało przypomnieć z postem 3190 i bardzo też czekam na odpowiedź na post connie - 3208 , dziękuję
ollastar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-19, 19:32   #3252
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V dziekuje za odpowiedz. Czyli jednak wyprawa do apteki, a nie drogerii.
Zaluje, ze w szkole sie bardziej chemia nie interesowalam. Pozdrawiam biochemiczki.
dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 22:35   #3253
Maron004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A ja zapytam o taki skład:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glycerin, Betaine, Sodium Salicylate, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Zinc Gluconate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-70 Mango Glycerides, PEG-18 Glyceryl Oleate / Cocoate, Propylene Glycol, Disodium EDTA, Tamarind (Tamarindus Indica) Extract, Benzyl Alcohol, Tea Tree (Melaleuca Alternifolia) Oil, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, CI 42090, CI 19140

Jest to Pharmaceris T żel antybakteryjny do mycia ciała. Zastanawiam się czy kupić, ale nie chcę, żeby zamiast zlikwidować wyprysków zapchał bardziej pory :/
__________________
"Being thus be-netted round with villains,
Or I could make a prologue to my brains,
They had begun the play."
Maron004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 13:42   #3254
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

mam pytanie aporopo żeli do mycia buśki... pani w aptece zaproponowala mi Bioderma Sebium Moussant Antybakteryjny żel do mycia twarzy bo akurat nie było La Roche Posay, Effaclar, Gel Moussant Purifiant (żel do mycia twarzy) ktory zawsze uzywałam. Stwierdziła ze maja identyczny sklad i sie niczym nie roznią. Jednak nie bardzo jestem zadowolona z niego. Moge prosic o opinie ktory jest lepszy pod wzgledem zapychania i jeszcze pytanko mam czy sa jakies algi w nich ?

La Roche Posay, Effaclar, Gel Moussant Purifiant (żel do mycia twarzy)

Skład: (nowa wersja) aqua, decyl glucoside, sodium laureth sulfate, PEG-120 Methyl glucose dioleate, polyglyceryl-3 hydroxylauryl ether, PEG-4 dilaurate, PEG-4 laurate, Zinc PCA, disodium EDTA, citric acid, polyquaternium-7, iodopropynyl butylcarbamate, PEG-4, methylparaben, propylparaben, parfum/fragrance code F.I.L.:B6695/1

Bioderma Sebium Moussant Antybakteryjny żel do mycia twarzy

Water (Aqua), Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Laureth Sulfate, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Peg-40 Glyceryl Cocoate, Disodium Edta, Citric Acid, Zinc Sulfate, Sodium Coceth Sulfate, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Copper Sulfate, Ginkgo Biloba Extract, Sodium Chloride, Xylitol, Fructooligosaccharides, Mannitol, Rhamnose, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Sodium Methylparaben, Sodium Propylparaben, Fragrance (Parfum).
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 16:19   #3255
diabliczuś_01
Raczkowanie
 
Avatar diabliczuś_01
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 152
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo prosiłabym jakąś miłą duszyczkę o przetestowanie składu tego kremu, przede wszystkim zależy mi na tym, czy nie będzie on zapychał mojej cery skłonnej do wyprysków z rozszerzonymi porami. Co prawda ma on bardzo pozytywne opinie (dostałam go, dlatego chciałabym spr. skład), ale niepokoi mnie już na pierwszy rzut "Paraffinum Liquidum". Z góry bardzo dziękuję.


Tilia Studio, Krem intensywnie nawilżający


Aqua, Paraffinum Liquidum, Soybean (Glycine Soja) Oil, Polyglyceryl-3, Methylglucose Stearate, Isopropyl Palmitate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Glycerin, Dimethicone, Shea Butter (Bytyrospermum Parkii), Panthenol, Propylene Glycol, Ethoxydiglycol, BHA, Glucose, Lemon (Citrus Medica Limonum) Juice, Butylene Glycol, Mel, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Geraniol, Alpha Isomethyl Ionone, Limonene, Linalool.
__________________
So much for. So much more!
Breathe in for luck.


Edytowane przez diabliczuś_01
Czas edycji: 2008-02-20 o 16:56
diabliczuś_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 16:27   #3256
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez diabliczuś_01 Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym jakąś miłą duszyczkę o przetestowanie składu tego kremu, przede wszystkim zależy mi na tym, czy nie będzie on zapychał mojej cery skłonnej do wyprysków z rozszerzonymi porami. Co prawda ma on bardzo pozytywne opinie (dostałam go, dlatego chciałabym spr. skład), ale niepokoi mnie już na pierwszy rzut "Paraffinum Liquidum". Z góry bardzo dziękuję.

Aqua, Paraffinum Liquidum, Soybean (Glycine Soja) Oil, Polyglyceryl-3, Methylglucose Stearate, Isopropyl Palmitate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Glycerin, Dimethicone, Shea Butter (Bytyrospermum Parkii), Panthenol, Propylene Glycol, Ethoxydiglycol, BHA, Glucose, Lemon (Citrus Medica Limonum) Juice, Butylene Glycol, Mel, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Geraniol, Alpha Isomethyl Ionone, Limonene, Linalool.
Musisz podać nazwę, serię i producenta kremu.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 16:57   #3257
diabliczuś_01
Raczkowanie
 
Avatar diabliczuś_01
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 152
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuję ukrycior, dotychczas mało się udzielałam, dlatego nie wiedziałam, że jest to konieczność.
__________________
So much for. So much more!
Breathe in for luck.

diabliczuś_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 17:04   #3258
Koyla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4
Question Skład odżywki-co o nim powiecie??

Mógł by ktoś skomentować skład odżywki jaka kupiłam??
Oto on:
-aqua
-cyclomethicone
-phenyl trimethicone
-dimethiconol
-lactic acid
-polyquaternium-16
-peg/ppg-18/18 dimethicone
-pantolactone
- panthenol
- cetrimonium chloride
- parfum
-sodium benzoate
-laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein
-hydrolyzed wheat protein
- argania spinosa
-butyrospermum parkii
-linalool
-limonene
- hexyl cinnamal
-benzyl salicylate citronellol
-ci 15985
-ci 47005
Koyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 18:22   #3259
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu



Bardzo proszę o ocenę:czy w tym kremie są naprawde jakieś składniki łagodzace?Jak z potencjalnym zapychaczami? Czy nadaje się pod filtr?

Bioderma, Sensibio, Light Cream (Krem łagodzący o lekkiej konsystencji)

Skład: WATER (AQUA), GLYCERIN, CETEARYL ISONONANOATE, ISOHEXADECANE, GLYCOL PALMITATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, TRICETEARETH-4 PHOSPHATE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, MANNITOL, XYLITOL, GLYCYRRHETINIC ACID, RHAMNOSE, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCOL STEARATE, PEG-2 STEARATE, PENTYLENE GLYCOL, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, CAPRYLYL GLYCOL, 1,2-HEXANEDIOL, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE.
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-20, 18:56   #3260
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Poproszę o analizę kremiku Ziaja, Aretina Q, Krem poranne wygładzanie, pod kątem substancji przeciwzmarszczkowych oraz filtrów [producent twierdzi, że są fotostabilne]. Co w tym kremie może podrażniać oczy? [w recenzjach jest na to wiele skarg]

Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Glycerin, Decyl Oleate, Octyldodecanol, Trifolium pratense, Dimethicone, Glycine Soja (Soybean) Oil, Retinol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Ubiquinone, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum

I jeszcze jedno pytanie, ogólne, odnośnie kremów z retinolem - czy po ich zastosowaniu konieczne jest dodatkowe nakładanie filtrów czy też może ich formuły opracowane są tak, że nie jest to niezbędne?
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 19:24   #3261
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizę składu kremu AA THERAPY TRĄDZIK na dzień i na noc Skład (INCI) Aqua, Hydrogenated Polydecene, Tridecyl Salicylate, PPG-15 Stearyl Ether, Octyldodecanol, Isohexadecane, Myristyl Myristate, Glycerin, Niacinamide, Arachidyl Alcohol, Dimethicone , Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbate 80, Dimethicone PCA, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Pyridoxine Dipalmitate, Allantoin, Bisabolol, Butylene Glycol, Azelaic Acid, Lecithin, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide. Czy będzie sie nadawał do mieszanej,naczynkowej cery z zaskórnikami?http://www.wizaz.pl/forum/images/smilies/redface.gif Pozdrawiam
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 19:43   #3262
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

proszę o przeanalizowanie składu kremu Emi, regenerująco-odżywczego z kolagenem. od razu powiem że bardzo uczulił moja babcię - czerwone piekące plamy na twarzy. który składnik mógłbyć za to odpowiedzialny? powinna się któregoś wystrzegać? dziękuję z góry skład:
aqua, mineral oil /and/ petrolatum /and/ sorbitan sesquioleata /and/ ceresin, glycerin, mineral oil, caprilic/capric, triglyceride, soluble collagen /and/ hydrolyzed elastin, cyclopentasiloxane, chlorhexidine, fragranc: citronellol, geraniol, hexyl, cinnamal, limonene.
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-21, 11:20   #3263
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Skład odżywki-co o nim powiecie??

najlepiej wstaw ten skład na wątek zbiorczy i dodaj anzwę produktu i producenta
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-21, 18:42   #3264
Koyla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Schwarzkopf, Gliss kur olejki pielegnacyjne- ekspresowa odzywka regeneracyjna, zapobiega rozdwajaniu sie koncowek.

Oto skład:
-aqua
-cyclomethicone
-phenyl trimethicone
-dimethiconol
-lactic acid
-polyquaternium-16
-peg/ppg-18/18 dimethicone
-pantolactone
- panthenol
- cetrimonium chloride
- parfum
-sodium benzoate
-laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein
-hydrolyzed wheat protein
- argania spinosa
-butyrospermum parkii
-linalool
-limonene
- hexyl cinnamal
-benzyl salicylate citronellol
-ci 15985
-ci 47005

Mogę prosić o analizę?
Koyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-21, 18:50   #3265
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Puder w kamieniu Constance Carroll

Drobnoziarnisty puder wzbogacony jedwabiem naturalnym i zmieszany z nawilżaczami. Zawiera: jedwab naturalny, wit. E i filtryprzeciwsłoneczne UVA i UVB.

talk, stearynian cynku, stearynian oktyloduodecylostearaoilu , oktan tokoferylu, jedwab naturalny, oktylometyksycynamonian, benzeofenon-3, oleinian izodecylu, izostearylo-neopentanian, izodecyloizonenian, perfumy, propyloparaben, metyloparaben [+/- CI 15850, CI 19140, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, mica]

Prosilabym o analize pod kątem zapychaczy i taka bardzo ogólna ocene produktu tzn. np. czy nie ma jakis niebezpiecznych skladników bo te nazwy wydaja mi sie kosmiczne. Z góry bardzo dziekuje
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 14:17   #3266
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[quote=L_V;6646094]


A co, nie za bardzo z tym kolorytem skóry? Pytam, bo sama nad nim dumałam swego czasu....


mam bardzo jasna cerę a szukam jakiegoś kremu z antyoksydantami na dzień, pod filtr - na noc stosuję pod lipobazę Flavo c a gdybym miała sie tym serum smarować też rano, to i tak konieczny byłby jakis natłuszczający krem (antek CF to jak dla mnie za mało...) więc szukam czegoś, co byłoby taką 'tarczą antyrodnikową', jednak nie za cenę przyciemnionej skóry (w odp na mój post napisałas, że w tym Clinique'u Continuous.... znajduje się kurkuma barwiąca skórę, wiec ten krem odpada (i tak nie byłabym w stanie go używać, bo potwornie śmierdzi - miałam próbkę). niestety karotenoidy też stosowne są jako antyoksydanty, co dyskwalifikuje serum Lumene, które chciałam kupić (takie pomarańczowo-różowe Pampering Drops). Ja po prostu chcę i silnej ochrony przeciw wolnym rodnikom i alabastrowej skóry...
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 19:57   #3267
Rako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mikołów
Wiadomości: 11
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy ktoś mógłby rzucić łaskawym okiem na obecną bazę do wykonania kremu w Fitomedzie? Warto to nabyć drogą kupna? Oto skład:

Aqua(Water), Trilaureth-4-Phosphate, Polyacrylacocoate, Glicerine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Propylen Caprylic/Caprylic Triglyceride, D-Panthenol, C13-14 Isoparaffin, Sodium Hyaluronate, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Laureth-7

Z góry dziękuję.
Rako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 22:15   #3268
betik0
Raczkowanie
 
Avatar betik0
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 67
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizę składu dwóch maseczek BIELENDY z serii profesjonalnej.

Mam cerę mieszaną z tendencją do zapychania. Czy one nie będą powodować problemów skórnych?

1. MORSKA KURACJA- maseczka odżywczo nawilżająca z kawiorem, skład:

Aqua, Triethylhexanoin, Glycerin, Cetyl Palmitate, Hydrogenated Polyisobutene, Glycereth- 26, Cetyl Alkohol, Oxidized Corn Oil, Ethoxydiglycol, Cetearyl Alcohol, Maris Asl (Sea Salt), Hydrolyzed Elastin, Hydrolyzed Collagen, Algae Extract, Propylene Glycol, Caviar Extract, Boswellia Serrata Extract, Glyceryl Stearate, Allantoin, Chitosan Gycolate, Citrus Grandis (grapefruit) Peel Oil, Dimethicone, PEG- 75 Stearate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Ceteth- 20, Steareth- 20, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Limonene, Linalool, CI 42090.

2. ZIELONA GLINKA- maseczka antybakteryjna z glinką głęboko oczyszczająca, skład:

Aqua, Kaolin Glycerin, Urea, CI 77891, Undecylenamidopropyl Betaine, Glyceryl Polyacrylate, Polyacrylamide/ C13-14 Isoparaffin/ Laureth- 7, Propylene Glycol, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Sodium Lactate, Illite (Green Clay) Polysorbate 20, Citrus Aurantiifolia (Lime) Fruit Extract, Citrus Grandis ( Grapefruit) Fruit Extract, Magnesium Aluminum Silicate, Cellulose Gum, Camellia Sinensis Leaf Extract, Triclosan, Allantoin, Maris Sal (Sea Salt), DMDMHydantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Parfum, Hexyl Cinnemal, Limonene, Linalool, CI 77288.

betik0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 22:20   #3269
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam bardzo prosze o analizę składu kremu Iwostin LIPIDIA .Chciałabym sie dowiedziec co ciekawego posiada w skladzie i czy naprawde poprawi elastycznosc skory(nawilzenie) ,nie znam sie ale na pierwszy rzut oka sa ciekawe substancje w skladzie I co dobrego sprawia cholesterol w kremie? Z gory dziekuje za odpowiedz

IWOSTIN LIPIDIA - krem lipidowy

sklad: aqua, caprylic/ capric triglyceride, iwonicz aqua, persea gratissima (avocado) oil, macadamia ternifolia oil, simondsia chinensis (jojoba)oil, glycerin, hydrogenated stearyl olive esters, cyclomethicone, cetearyl alcohol, cholesterol, palmitoyl pg-linoleamide ( omega 6 caramide), cocoglucoside, panthenol, betaine, squalane, hydroxyethyl acrylate/ sodium acryloyldimethyl taurate copolymer ,polysorbate 60 , phenoxyethanol, disodium edta, ethylhexylglycerin, inulin lauryl carbamate, acrylates/c 10-3 alkyl acrylate crosspolymer, peg-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, triethanolamine
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 22:26   #3270
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Pięknie proszę o analizę kremów pod względem składników mogących pozapychać moje biedne pory

Apotheker Scheller - Aktywnie chroniący nawilżający krem marchewka - pomarańcza:
Skład (INCI)

Aqua, Aloe Barbadensis, Glycerin, Isoamyl p-Methoxycinnamate, Tri-C14-15 Alkyl Citrate, Sodium Stearoyl Lactylate, Glycine Soja, Decyl Olivate, Squalane, Myristyl Alcohol, Olea Europaea, Buxus Chinensis, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Phenethyl Alcohol, Tocopherol, Glyceryl Stearate SE, Hippophae Rhamnoides, Daucus Carota, Beta-Carotene, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Dimethicone, Myristyl Glucoside, Xanthan Gum, Acrylates/Vinyl Isododecanoate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Citrus Amara, Limonene, Linalool, Citral, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Citrus Dulcis, Parfum

Apotheker Scheller - Uspokajający krem na dzień zielona herbata i algi morskie:
Skład (INCI)

Aqua, Glycine Soja, Pentylene Glycol, Buxus Chinensis, Olea Europaea, Squalane, Alcohol Denat., Glycerin, Hydrogenated Lecithin, Tocopheryl Acetate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii, Panthenol, Camelia Oleifera, Algae, Fucus Vesiculosus, Sodium Carboxymethyl Betaglucan, Ceramide 3, Sodium Hyaluronate, Silica, Kaolin, Sodium Carbomer, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Silver Chloride


Eco cosmetics - krem nawilżający do twarzy:
Skład INCI:
Aqua, Glycine Soja Oil*, Punica Granatum Extract *, Caprylic/capric Triglyceride, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Alcohol, Simmondsia Chinensis Oil *, Vitis Vinifera Leaf Extract *, Hydrogenated Coco-Glycerides, Lecithin Hydrogenated, Butyrospermum Parkii Butter*, Olea Europaea Leaf Extract *, Vitis Vinifera Seed Oil*, Cocos Nucifera Oil*, Carica Papaya Extract, Punica Granatum Oil *, Xanthan Gum, Sodium PCA, Tocopherol, Parfum, Limonene, Linalool, Citronellol


Eco cosmetics - balsam do twarzy:
Skład INCI:
Aqua, Glycine Soja Oil*, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Olea Europaea Oil*, Argania Spinosa Oil*, Simmondsia Chinensis Oil*, Butyrospermum Parkii*, Hydrogenated Palm Glycerides, Olea Europaea Leaf Extract*, Citrus Aurantium Amara Flower Destillate*, Hippophae Rhamnoides Extract*, Sorbitol, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Alcohol, Hippophae Rhamnoides Oil, Xanthan Gum, Lecithin Hydrogenated, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Parfum (Essential Oils), Limonene, Linalool, Citronellol


Wiem, że skład kremu nawilżającego z Eco był już analizowany, ale zauważyłam, że nie był to skład inci i różniła się znacząco kolejność składników, więc pozwoliłam sobie jeszcze raz poprosić o jego analizę
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.