Grzywka - za i przeciw - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-03, 07:47   #1
mojave
Raczkowanie
 
Avatar mojave
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 114

Grzywka - za i przeciw


Dziewczyny, mam dylemat a chodzi o grzywkę
Zastanawiam sie czy sobie takiej nie obciąć, mam teraz włosy do ramion, nieco wycieniowane oczywiście bez grzywki. Problem nie polega na ym czy mi bedzie w takiej grzywce ładnie czy nie bo to akurat wiem ale chodzi mi o stronę... praktyczna, że tak to ujmę takiego rozwiązania.
Teraz jak jest np. upał to spinam włosy i nic mi nie przeszkadza itp. podobnie przy uprawianiu sportów, ponadto mam tendencje do przetłuszczania sie skory na czole a co za tym idzie obawiam się, że grzywka będzie sie tez tłuścic. Napiszcie mi wszelkie za i przeciw.
A to grzywka jaka chcialabym, sobie zrobic
mojave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 08:15   #2
Gosiutka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 916
Dot.: Grzywka - za i przeciw

Przeciw :
Gdy sie ma krecone włosy, a sie grzywke wyprostuje- moze sie skrecic;
Na imprezach gdy sie szaleje i sie pocimy moze sie zmoczyc co niezbyt fajnie wyglada :/ ;
Trzeba o nia dbac tzn.układac, podcinać (w zasadze o całe wlosy trzeba dbac ale w moim przypadku zauwazylam ze bardziej);

Za:
Jest bardzo kobieca ,
Niweluje gdy ktos ma wysokie czoło,
Zaokragla twarz (w moim przypadku to jest atut),

hmm jak cos jeszcze wymysle to dopisze
Gosiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 11:12   #3
mojave
Raczkowanie
 
Avatar mojave
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 114
Dot.: Grzywka - za i przeciw

A masz grzywke? Bo jestem tez ciekawa opnii dziewczyn, ktore nie miały i sobie zrobiły, czy przypadkiem nie żałuja tej decyzji.
mojave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 11:44   #4
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Grzywka - za i przeciw

No to ja się wypowiem . Przez całe życie nie miałam grzywki (nawet jako dzieciaczek ) W 20 roku życia zrobiłam sobie taka prostą, grubą z trójkąta. Powiem szczerze, że nie czulam sie w niej dobrze. Postanowilam zapuscic i przyrzeklam sobie "nigdy więcej grzywek"! Jednak "nigdy nie mow nigdy" w tym roku na wiosnę sama scielam, tyle że nie taka grubą i nie z trojkąta, bo mi się taka z polowy glowy nie podoba. Potem poszlam do fryzjerki i wycieniowalam. Wszystkim sie bardzo podobalo i mnie też . Teraz mam taką na bok asymetryczną, bardzo podobą jak liv na zdjęciu ponizej i jestem b. zadowolona. Dobrze, że zaryzykowalam, choć mialam niemile przeżycia z moją pierwsza grzywką. Ale duzo zalezy od ksztaltu twarzy, dobrego wytlumaczenia fryzjerowi i jego talentu :P, twoich wlosow i roznych czynnikow. Jednak warto zaryzykować, bo włosy to nie ręka - odrosną .
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 11:52   #5
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Grzywka - za i przeciw

Ja jak byłam młodsza, zawsze nosiłam grzywkę, ale po jakimś czasie mi się znudziła, włosy zapuściłam i chodziłam bez.

Ale teraz znów mam grzywkę i to był świetny wybór, bo teraz wyglądam całkiem inaczej, o niebo lepiej. Fakt, że trzeba podcinać i dokładnie układać, ale efektj est wart starań. Nie mam takiej prostej "od linijki" tylko taką, lekko zaokrągloną, jak na tym zdjęciu (wydrukowałam je i poszłam z nim do fryzjerki)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 80.jpg (76,5 KB, 171 załadowań)
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 12:05   #6
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Grzywka - za i przeciw

Cytat:
Napisane przez mojave
Teraz jak jest np. upał to spinam włosy i nic mi nie przeszkadza itp. podobnie przy uprawianiu sportów, ponadto mam tendencje do przetłuszczania sie skory na czole a co za tym idzie obawiam się, że grzywka będzie sie tez tłuścic. Napiszcie mi wszelkie za i przeciw.
A to grzywka jaka chcialabym, sobie zrobic
Zawsze grzywkę też możesz podpiąć jak ci będzię przeszkadzać (np. w upal) Hm, a co do tluszczenia, ja np. mam cerę mieszaną więc czolo niby tez powinno mi się tłuścić, ale nawet nic sie nie dzieje, ani syfkow ani zbytniego przetluszczania się wlosow z grzywki, z winy czola nie zauwazylam
A dodam jeszcze, że te grzywki, ktore zaprezentowalas na zdjęciach wyglądają bardzo "przewiewnie" . Są takie fajnie wycieniowane, myślę, że nie powinnaś mieć z taką grzywką problemu, co innego taka mega gruba, jak daszek
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 13:13   #7
koniczynkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 245
Dot.: Grzywka - za i przeciw

Ja miałam przez prawie rok grzywkę i właściwie to odkąd jej nie mam czuje się bardziej sexi i tak kobieco wydawało mi się że grzywka mnie odmładza za bardzo właściwie to żeby mieć grzywkę ładną to trzeba codziennie ją myć i szuszyć a jak komuś falują włosy to jeszcze prostować. Zazwyczaj prez grzywke pogarsza się stan pryszczy na czole bo nie mają one dostępu do słońca ktre je troche wysusza i mało jest opcji uczesań bo albo masz tą grzywke na czoło albo do góry podpinasz i musisz do tego użyć masy wsówek w zależności od tego jak jest gruba. Przy ćwiczeniach fizycznych czy na imprezach jak dziewczyny wcześniej wspomniały "poci" się i wygląda tragicznie. Ale potrafi też dodać wiele uroku
koniczynkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-03, 15:52   #8
Gosiutka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 916
Dot.: Grzywka - za i przeciw

najwazniejsze jest to zeby wybrac odpowiednia do siebie grzywke Ja juz dosyc dlugo mam grzywke i nie wyobrazam sobie nie miec jej
Gosiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 15:55   #9
Mysia_
Zadomowienie
 
Avatar Mysia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 1 295
Dot.: Grzywka - za i przeciw

ja mialam prosta grzywke do rkeconych wlosow. grzywki sa urocze.gdybym miala proste wlosy nadal bym pewnie nosila grzywke ale zapuszczam ja teraz bo mi sie prostowac ciagle nie chce:P
__________________
D
Mysia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 16:13   #10
Kate87
Raczkowanie
 
Avatar Kate87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Tychy// Kraków
Wiadomości: 107
Thumbs up Dot.: Grzywka - za i przeciw

Ja zrobiłam sobie grzwyke jakieś pół roku temu i wszyscy mi mówią, że wyglądam o niebo lepiej . mam tłustą cere więc czoło w upał tez a jakaś nie zauważyłam pogorszenia czoła a raczej poprawe bo nei nakładam podkładu na czoło skoro mam grzywke a teraz to już nawet nei musiałabym. w jakiś większy upał zawsze można ją jakoś super spiąć, ale już tak sie do neij przyzwyczaiłam, ze tego nie robie. moim zdaniem warto spróbować włosy wkońcu odrastają.
Kate87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 17:43   #11
klaustrofobia007
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 034
Dot.: Grzywka - za i przeciw

ja poszłam do fryzjera ze zdjeciem Heidi Klum.wtedy takie proste grzywki dopiero zaczynały byc modne wiec pierwsza na mojej uczelni taka mialam. było super fakt ze czolo troche mi sie pogorszyło ale szybko je wyleczylm. do sportu grzywke podpinalam, a tak ogolnie to czulam sie bardzo sexy, moje kolezanki mowily ze dzieki tej grzywce wygladam...klubowo (jakbym zawsze byla w drodze na impreze . polecam naprawde, ja za miesiac znowu wracam do grzywki
klaustrofobia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-03, 18:18   #12
olcia17666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 327
Dot.: Grzywka - za i przeciw

Ja mam od jakis 2 latek grzywke i bardzo dobrze mi z tym.KAzdy mi mowi ze w grzywce mi bardzo ladnie.ALe nie wszytskim grzywka pasuje.Mi npasuje bo mam dosc wysokie czoło.Moja kolezanka sobie zrobila ostatnio grywke bo ma problemy z trądzikiem na czole i efekt bomba nic nie widac
__________________
olcia17666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 20:06   #13
Lalka0910
Raczkowanie
 
Avatar Lalka0910
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 201
Dot.: Grzywka - za i przeciw

ja narazie wyglądam tak: (zdjęcie pierwsze) a jutro ide do fryzjera i robie cos takiego jak na drugiej fotce tylko czarne nie wiem jak bede wygladac ale nigdy nie mialam grzywki i chce sprobowac co myslicie o tej fryzurce??
__________________
"zycie to raj
ale ludzie o tym nie wiedza
i nie staraja sie wiedziec"


http://www.suwaczek.pl/cache/1522f0ea7b.png
Lalka0910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 21:19   #14
alicjaa_1983
Przyczajenie
 
Avatar alicjaa_1983
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1
Dot.: Grzywka - za i przeciw

Hey dziewczyny. Dzień w którym zrobiłam sobie grzywke pamiętam do dnia dzisiejszego. Byłam w takim szoku, że w aucie ciągle zerkałam w lusterko i wogóle nie patrzyłam gdzie jade ( przez co do domu dojechałam okrężną drogą ). Ale dzisiaj nie wyobrażam sobie siebie bez grzywki. Odmieniła mnie do tego stopnia, że znajomi mnie nie poznawali. Nie przeszkadza mi nawet w upały, więc zdecydowanie jestem ZA!

PS: Dobra rada - nie kierować się nigdy opinią jednego fryzjera.
alicjaa_1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 22:12   #15
konwalika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3
Wink Dot.: Grzywka - za i przeciw

Witam, ja zrobiłam sobie grzywkę 4 miechy temu i nie zaluje tej decyzji, a byla ona pod wplywem impulsu, zawsze milam dlugie bardzo dlugie wlosy, mocno pocieniowanei grzywke na bok, jednak wlosy bardzo mi sie zniszczyly nei wiem czemu nie uzywam prostownicy ani suszarki. gdyz mam wlosy naturalnie proste > postanowilam ide do fryzjera i poszlam powiedzilam ze chce podciac wlosy , a fryzjerka sie zapytala czy robic prosta grzywke, bez wahania powiedzialam TAK!! i jestem, bardzo zadowolona, nie liczac tego ze fryzjerka obciela mi 25 cm wlosow dodac do tego grzywke i nikt mnie nie poznawal heheheheheh


takze grzywki gora!!!!!!!

teraz tylko szykam jakijs fajnej fryzurki bo nie wiem jak sobie wlosy zcieniowac, pozdrawiam
konwalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 22:13   #16
konwalika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3
Talking Dot.: Grzywka - za i przeciw

aha i co najważniejsze:
faceci szaleją za grzywkami, tylko czemu????
konwalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 22:21   #17
colusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
GG do colusia
Dot.: Grzywka - za i przeciw

a ja właśnie żałuję ;/ Mam kręcone włosy, ale pomyślałam sobie wtedy - no trudno będę prostować Z moich dobrych chęci po pół godzinie po prostowaniu robiła się cudowna fala, która jak wiadomo, 'skracała' się i wyglądałam tragicznie, jak baran z włosami do połowy czoła Teraz mi trochę odrosła, nie prostuję, grzyweczka żyje sobie swoim życiem i mi bardzo przeszkadza, ponieważ nie mogę związać włosów i mi to fruwa bez przerwy

tak więc radzę się zastanowić, aczkolwiek sam pomysł nie jest zły i ja osobiście gdybym miała inne włosy to na pewno bym się zdecydowała

pozdrawiam bardzo serdecznie
__________________
Czas zacząć nadrabianie pisania recenzji na wizażu
colusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 23:32   #18
Kika77
Raczkowanie
 
Avatar Kika77
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wyspy Kanaryjskie-Teneryfa
Wiadomości: 289
Dot.: Grzywka - za i przeciw

Lalka0910 prosze bardzo, mniej wiecej tak bedziesz wygladala we fryzurce
A jesli chodzi o moje zdanie w sprawie grzywek to tez jestem zdecydowanie na TAK! Mnie odmienila bardzo i wszyscy mowili ze wygladam o niebo lepiej Z tym ze ja mam wysokie czolo i u mnie jest bardzo wskazana. Sa jednak osoby ktorym grzywka nie pasuje, trzeba sie kierowac ksztaltem twarzy,wysokoscia czola i struktura wlosow
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 05a_007_main_img_a.jpg (78,2 KB, 131 załadowań)
Kika77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 09:21   #19
Lalka0910
Raczkowanie
 
Avatar Lalka0910
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 201
Dot.: Grzywka - za i przeciw

ooo dziekuje za pomoc Kika77, ale praktycznie już po fakcie jestem posiadaczką łądnej grzywki która mnie postarza, ale to dobrze bo mając prawie 18 lat wszyscy myslel że mam 15-16:/ a teraz wyglądam... inaczej, nie wiem czy lepiej ale wszystkim się podoba ja mam bardzo ogrągłą buzię ale gdy założę jakieś duże kolczyki wygladam super, jak z filkmów z lat 70-tych oczywiście kolot czarny granat
pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje
__________________
"zycie to raj
ale ludzie o tym nie wiedza
i nie staraja sie wiedziec"


http://www.suwaczek.pl/cache/1522f0ea7b.png
Lalka0910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-01, 16:07   #20
Nancy_Franciss
Zadomowienie
 
Avatar Nancy_Franciss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 120
Dot.: Grzywka - za i przeciw

Hmm wszędzie pisze ,że taka prosta grzywka na całe czoło odmładza ,że sie ma bardziej dziecinną twarz,ale ja myśle że raczej postarza,a taka na ukos odmładza nie wiem już jak myślicie?

Bo ja noszę okulary,które mnie 'postarzają' tzn. wyglądam w nich doroślej i poważniej, chciałabym wiedzieć jaką wybrac grzywkę żeby mnie 'odmłodziła' przy tych okularach?
__________________



Edytowane przez Nancy_Franciss
Czas edycji: 2008-07-01 o 17:28
Nancy_Franciss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 17:53   #21
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Grzywka - za i przeciw

Mi się wydaje, że to czy jakiś rodzaj grzywki odmładza czy postarza to zależy raczej od kształtu twarzy
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 20:07   #22
Panna Joanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 19
Dot.: Grzywka - za i przeciw

Cytat:
Napisane przez Gosiutka Pokaż wiadomość
Zaokragla twarz (w moim przypadku to jest atut)
A mi wyszczupla bo mam okrągła buzie i male czolo. Wszycy mowili mi ze nie bedzie mi grzywka pasowc a teraz nie wyobrażam sobie bez niej!

Ja Ci proponuje ścinac góra 2 miesciące i odrosnie, a zmiany są przydatne
Panna Joanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 10:26   #23
Magdallen
Zakorzenienie
 
Avatar Magdallen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 223
Dot.: Grzywka - za i przeciw

Ja nosiłam grzywkę jakoś do połowy gimnazjum, ale wtedy odkryłam, że żadna z moich koleżanek nie ma grzywki i że tylko ja mam taką "dziecinną" fryzurę, więc zapuściłam.

Ale ostatnio znudziła mi się moja fryzura - proste włosy do połowy pleców i zdecydowałam się na taką skośną grzywkę. Jestem z niej bardzo zadowolona, bo nadaje mojej fryzurze jakiegoś kształtu i w ogóle wyglądam w niej o wiele lepiej.
No, i super wygląda, jak zwiążę włosy, a ona zostaje z przodu. Chyba jakoś lepiej się wtedy czuję.
A gdy jest na prawdę gorąco i grzywka lepi mi się do czoła, po prostu przypinam ją jakoś fajnymi spineczkami albo zakładam opaskę i już mi nie przeszkadza.
Magdallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 21:23   #24
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Grzywka - za i przeciw

Widzę, że należe do mniejszości bo załuje zrobienia grzywki ponad rok temu. Włosy mam falowane, grzywke prostowałam ale co z tego skoro przy kropli wilgoci skręcała się niemiłosiernie, każdy włos sterczał w inna stronę. Mimo moich protestów grzywkę obcięto mi ejszcze 2 razy i tak zamiast zapuszczać ją od chwili jej zrobienia zapuszczam ją od wrzesnia Jakbym miała proste włosy to pewnie lubiłabym tą grzywkę ale przy tych falowano-lekko kreconych jestem na nie
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 12:56   #25
Nancy_Franciss
Zadomowienie
 
Avatar Nancy_Franciss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 120
Dot.: Grzywka - za i przeciw

Cytat:
Napisane przez kasienka.b Pokaż wiadomość
Widzę, że należe do mniejszości bo załuje zrobienia grzywki ponad rok temu. Włosy mam falowane, grzywke prostowałam ale co z tego skoro przy kropli wilgoci skręcała się niemiłosiernie, każdy włos sterczał w inna stronę. Mimo moich protestów grzywkę obcięto mi ejszcze 2 razy i tak zamiast zapuszczać ją od chwili jej zrobienia zapuszczam ją od wrzesnia Jakbym miała proste włosy to pewnie lubiłabym tą grzywkę ale przy tych falowano-lekko kreconych jestem na nie

Też zależy od prostownicy ... Ja też mam kręcone włosy ,a nawet jak mi się pokręci w deszczu to taki już jej urok ;P Ale zauważyłam,że bardziej się kręci jak mam wycieniowaną grzywkę,a jak mam prosto obciętą to rzadziej.

btw. Teraz mam na skos ,ale męczy mnie to zapuszczanie ,kusi mnie taka grzyweczka prosta ,króciutka przed brwi ,a po bokach wycieniowane pasma Tylko nie wiem ,bo teraz lato,ciepło i będzie mi przeszkadzać,i ciągłe prostowanie . Nie mogę się zdecydować ,moja koleżanka powiedziała że taka grzywka wygląda jak garnek
Jak myślicie ,czy taka grzywka +okulary będą dobrze wyglądać? Bo nie chce wyglądać poważnie ,ani jak kujon :PP
__________________


Nancy_Franciss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.