Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-18, 22:42   #4171
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam pytanie co sądzicie na temat bazy kremowej 1-1-3
Czy faktycznie jest tak łatwo zrobic swoj "niepowtarzalny" krem jak to pisze na stronie ZSK ?

Myslalem go dodac do listy na kolejnych zakupach ale kompletnie nie wiem co trzeba było by dodac aby wyszedl jakis fajny krem przeciw pryszczom/tłustej skorze lub matujacy bez efektu pudru na twarzy
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 14:32   #4172
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;35947721]Dziewczyny, czy któraś z Was używała może oleju z orzechów laskowych lub lnianego?[/QUOTE]

używałam lnianego, nie polecam, włosy miałach suche i sztywne. Naturalne mam lekko falowane, raczej o wysokiej porowatości.
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 13:41   #4173
Namajanti
Przyczajenie
 
Avatar Namajanti
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 18
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

mgielka321 Używałam oleju z orzechów laskowych smarowałam nim twarz wchłania się bardzo fajnie i dobrze nawilżył moją suchą skórę nie wiem jak sprawdziłby się do włosów ale świetnie nadaje się do kremów żadnych wysypów czy podraznień po nim nie miałam. Jest polecany do cery mięszanej, wrazliwej, poszrzałej i naczynkowej.
Namajanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 17:25   #4174
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dziewczyny zostało mi dużo wit c i nie wiem co z nia zrobic
pomyslalam ze zrobie sama serum z wit c zamiast zamawiac na bu
ale nigdzie nie moge dostac wody do iniekcji
czy moge zrobic to serum na bazie hydrolatu cytrynowego ? (serum z bu opiera sie na tym hydrolacie) albo wgl na bazie hydrolatu np oczarowego itp?
no i zrobilabym wtedy 20 % serum

ah, bym zapomniala i czy moge dodac do niego troche kwasu ha (tego z bu z peptydami?)
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2012-08-20 o 22:47
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 18:05   #4175
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
używałam lnianego, nie polecam, włosy miałach suche i sztywne. Naturalne mam lekko falowane, raczej o wysokiej porowatości.
Cytat:
Napisane przez Namajanti Pokaż wiadomość
mgielka321 Używałam oleju z orzechów laskowych smarowałam nim twarz wchłania się bardzo fajnie i dobrze nawilżył moją suchą skórę nie wiem jak sprawdziłby się do włosów ale świetnie nadaje się do kremów żadnych wysypów czy podraznień po nim nie miałam. Jest polecany do cery mięszanej, wrazliwej, poszrzałej i naczynkowej.
Dzięki dziewczyny!
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 18:36   #4176
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Mam pytanie co sądzicie na temat bazy kremowej 1-1-3
Czy faktycznie jest tak łatwo zrobic swoj "niepowtarzalny" krem jak to pisze na stronie ZSK ?

Myslalem go dodac do listy na kolejnych zakupach ale kompletnie nie wiem co trzeba było by dodac aby wyszedl jakis fajny krem przeciw pryszczom/tłustej skorze lub matujacy bez efektu pudru na twarzy
Banalnie. Od niego zaczynałam. Robię na nim głównie balsamy do ciała obecnie i bardzo sobie chwalę.
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 23:03   #4177
Namajanti
Przyczajenie
 
Avatar Namajanti
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 18
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

pokrzywa Serum z witaminą C to dobry pomysł ale nie dodawałabym do niego hydrolatu gdyż zawiera substancje roślinne a te z kolei mogą zawirac sladowe ilosci metali cieżkich, ktore w połączeniu z vit.c powoduja, że staje sie ona pro-oksydantem. Woda do iniekcji byłaby najlepsza ale jesli nie możesz jej dostać to woda destylowana też świetnie się nada. Żelu Ha możesz śmiało dodać.
Namajanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 07:46   #4178
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Namajanti Pokaż wiadomość
pokrzywa Serum z witaminą C to dobry pomysł ale nie dodawałabym do niego hydrolatu gdyż zawiera substancje roślinne a te z kolei mogą zawirac sladowe ilosci metali cieżkich, ktore w połączeniu z vit.c powoduja, że staje sie ona pro-oksydantem. Woda do iniekcji byłaby najlepsza ale jesli nie możesz jej dostać to woda destylowana też świetnie się nada. Żelu Ha możesz śmiało dodać.
a nakładanie serum z wit. C na twarz spryskaną hydrolatem jest w porządku
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 09:43   #4179
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Namajanti Pokaż wiadomość
pokrzywa Serum z witaminą C to dobry pomysł ale nie dodawałabym do niego hydrolatu gdyż zawiera substancje roślinne a te z kolei mogą zawirac sladowe ilosci metali cieżkich, ktore w połączeniu z vit.c powoduja, że staje sie ona pro-oksydantem. Woda do iniekcji byłaby najlepsza ale jesli nie możesz jej dostać to woda destylowana też świetnie się nada.
http://www.biochemiaurody.com/faq.html#serumC15EF
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 10:56   #4180
Sozain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: z wodnej krainy...
Wiadomości: 212
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny czy mogę dodać parę kropli kwasu mlekowego do kremu który używam na twarz na noc?

Czy kwas można stosować w ciąży?

Pozdrawiam
Sozain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 12:09   #4181
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dziewczyny dziekuje za pomoc- zawsze mozna na Was liczyc

Lorri ja wlasnie czytalam te str na bu i stad mialam watpliwosci bo z tego wynika ze smialo to serum mozna robic na bazie hydrolatu.... tylko nie mam kwasu ferulowego a juz nie chce narazie nic kupowac zuzywam resztki..... stad pomysl na takie serum ala bu

ale dla bezpieczenstwa kupie wode destylowana (do iniekcji podobno jest na recepte!)
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 12:55   #4182
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
ale dla bezpieczenstwa kupie wode destylowana (do iniekcji podobno jest na recepte!)
Na stronie BU można przeczytać, że woda destylowana zawierała więcej metali niż hydrolaty, czyli nie jest to najlepsze rozwiązanie. Wodę do iniekcji w ampułkach 5 lub 10 ml można dostać bez problemu praktycznie w każdej aptece. Jeszcze nigdy nikt mnie nie prosił o receptę.


Cytat:
Napisane przez Sozain Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy mogę dodać parę kropli kwasu mlekowego do kremu który używam na twarz na noc?
Nie polecam. Dodatek kwasu może spowodować obniżenie pH i destabilizację niektórych składników.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-22 o 12:58
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 18:15   #4183
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Na stronie BU można przeczytać, że woda destylowana zawierała więcej metali niż hydrolaty, czyli nie jest to najlepsze rozwiązanie. Wodę do iniekcji w ampułkach 5 lub 10 ml można dostać bez problemu praktycznie w każdej aptece. Jeszcze nigdy nikt mnie nie prosił o receptę.
.
lorri a czy moge wykorzystac kazdy hydrolat? np oczarowy, z kwiatu pomaranczy itd?
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 09:27   #4184
Sozain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: z wodnej krainy...
Wiadomości: 212
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie polecam. Dodatek kwasu może spowodować obniżenie pH i destabilizację niektórych składników.

Dzięki wielkie.
Sozain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 10:48   #4185
Namajanti
Przyczajenie
 
Avatar Namajanti
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 18
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Kurcze nie miałam pojęcia że woda destylowana może być bardziej zanieczyszczona niż hydrolaty zawsze mi się wydawało że to one mogą mi w tym serum bardziej zaszkodzić ale bede wiedzieć na przyszłość żeby destylowanej nie dodawac dziękuję za uświadomienie mnie w tym temacie
Namajanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 11:40   #4186
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
lorri a czy moge wykorzystac kazdy hydrolat? np oczarowy, z kwiatu pomaranczy itd?
Nie wiem, jakie stężenia metali mają obecnie dostępne hydrolaty. BU daje do serum porzeczkowy. Możesz do nich napisać w tej sprawie.

A ja jak znajdę chwilę zapytam kiedyś o ten nieszczęsny benzen (benzoesan sodu w hydrolatach + kwas askorbinowy), może mają jakieś dane na ten temat. Od czasu doniesień FDA o śladowych ilościach benzenu w napojach niepokoją się także konsumenci kosmetyków, choć możliwe, że nie ma powodu do obaw.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-23 o 11:55
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 13:07   #4187
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie wiem, jakie stężenia metali mają obecnie dostępne hydrolaty. BU daje do serum porzeczkowy. Możesz do nich napisać w tej sprawie.

A ja jak znajdę chwilę zapytam kiedyś o ten nieszczęsny benzen (benzoesan sodu w hydrolatach + kwas askorbinowy), może mają jakieś dane na ten temat. Od czasu doniesień FDA o śladowych ilościach benzenu w napojach niepokoją się także konsumenci kosmetyków, choć możliwe, że nie ma powodu do obaw.
faktycznie porzeczkowy

jedyny hydrolat na ktory mam uczulenie - cala twarz mialam po nim czerwona i piekaca

wczesniej dawali cytrynowy, nawet nie zwrocilam uwagi ze to sie zmienilo, wiec tak czy owak musze zmienic ten hydrolat.
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 10:32   #4188
makki
Raczkowanie
 
Avatar makki
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 78
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Zakupiłam kwas laktobionowy i chciałam zrobić prosty tonik jedynie z wodą i tym kwasem- stężenie 10 %.

Mam do dyspozycji jedynie miarki, łyżeczki, więc potrzebuje proporcji w ml.
Coś tam wydedukowałam i wyszło mi tak:

9ml wody
1,5ml kw laktobionowego.

Chciałam zrobić małe porcję by nie konserwować, ma to sens, czy coś pokręciłam?
makki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 19:37   #4189
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez makki Pokaż wiadomość
Zakupiłam kwas laktobionowy i chciałam zrobić prosty tonik jedynie z wodą i tym kwasem- stężenie 10 %.

Mam do dyspozycji jedynie miarki, łyżeczki, więc potrzebuje proporcji w ml.
Coś tam wydedukowałam i wyszło mi tak:

9ml wody
1,5ml kw laktobionowego.

Chciałam zrobić małe porcję by nie konserwować, ma to sens, czy coś pokręciłam?
Dobrze wyliczyłaś . PH będzie dość niskie (ok. 3.0), warto by było lekko podnieść.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-27, 07:33   #4190
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jeszcze raz zapytam, co do tlustej cery ze sklonnoscia do pryszczy? :/ dzis sie obudzilam z maslem na twarzy i jednym wulkanem jaki krem polecacie i moze tonik? Albo cos do mycia twarzy?

Z innego sklepu zamowilam cosmetic microspheres, stearynian magnezu, boron 16, puder ryzowy i krzemionke, chce ukrecic puder matujacy wiec potrzebuje jeszcze tych rzeczy wyzej wymienionych :?
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 08:24   #4191
makki
Raczkowanie
 
Avatar makki
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 78
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dobrze wyliczyłaś . PH będzie dość niskie (ok. 3.0), warto by było lekko podnieść.
Dzięki Lorri. Wystarczy jak pH podniosę do 4? Nie zatraca się wtedy właściwości kwasu? Pierwszy raz podchodzę do tego kwasu...W stężeniu 10% chyba nie będzie powodował łuszczenia? Tego chciałbym uniknąć.

Miał ktoś już z nim do czynienia?
makki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 10:44   #4192
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, przygotowuję listę zakupów w ZSK. Oto ona:
-hydrolat różany-bułgarski
-niacynamid (do dodawania do hydrolatu)
-olej z pestek malin
-olej z pestek dyni
-olej z orzechów laskowych
-ekstrakt z miłorzębu
-ekstrakt z soku z truskawki
-ekstrakt za ananasa (do maseczek)

Na jednym z blogów dziewczyn eksperymentujących z naturalnymi kosmetykami znalazłam przepis na serum wykonane z kwasu hialuronowego 1,5%, olejków i właśnie ekstraktu z soku z truskawki. Najpierw miesza w butelce HA i ekstrakt, a potem dodaje olejki. Serum jest takie dwufazowe, wstrząsa się je przed każdym użyciem. Pisała, że nie dodawała żadnego konserwantu, serum trzyma w lodówce.

Zastanawiam się, czy mogłabym zrobić podobne serum. Kwas HA mam, mogłabym połączyć go z ekstraktem z soku z truskawki (lub z miłorzębu) i do tego dodać po trochu z każdego z olejków? Gdybym robiła małe objętościowo te miksy np. po kilkanaście ml, to czy mogę je bez obaw przechowywać w lodówce?
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 11:50   #4193
iv3
Zakorzenienie
 
Avatar iv3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 197
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja robię sobie mieszankę na ręku - HA , truskawkę , jakiś olej i czasem kropelkę jedwabiu.
Po 15-20min zmywam z twarzy to serum, a w trakcie spryskuje twarz hydrolatem bądź wodą termalną.
Twarz później jest gładziutka, naprężona i nawilżona ale raczej to krótkotwałe uczucie , na następny dzień już tego nie czuję.
Ale będę dalej używać bo chociaż krótkotrwały efekt ale mi pasuje
__________________
Kocham Cie !! - P

Ślub

Instagram
iv3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 11:55   #4194
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez iv3 Pokaż wiadomość
Ja robię sobie mieszankę na ręku - HA , truskawkę , jakiś olej i czasem kropelkę jedwabiu.
Po 15-20min zmywam z twarzy to serum, a w trakcie spryskuje twarz hydrolatem bądź wodą termalną.
Twarz później jest gładziutka, naprężona i nawilżona ale raczej to krótkotwałe uczucie , na następny dzień już tego nie czuję.
Ale będę dalej używać bo chociaż krótkotrwały efekt ale mi pasuje
Właśnie chciałabym uniknąć każdorazowej zabawy z mieszaniem na ręku, dlatego szukam innych "patentów" Ty robisz raczej taką maseczkę, ja mam na myśli serum, którego odrobinę wsmarowuje się w skórę i zostawia. Jak krem.
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 12:30   #4195
Sozain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: z wodnej krainy...
Wiadomości: 212
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Hej,

Powiedzcie mi proszę czy jest różnica w robieniu codzień mini mikstury na ręku czy dodaniu wszystkiego jednorazowo do kremu?

Mam krem drogeryjny do ktorego porcji w zagłebieniu dłoni codziennie wieczorem dodaje kroplę HA i 3 krople olejku - codziennie inne...

Jeśli dodałabym jednorazowo więcej HA i olejków do pudełka do kremu i wymieszała to będzie to dokładnie to samo - co wydaje się oczywiste, czy też jakiś składnik się dezaktywuje itd. - na czym się nie znam... ?
Sozain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 12:50   #4196
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez makki Pokaż wiadomość
Dzięki Lorri. Wystarczy jak pH podniosę do 4? Nie zatraca się wtedy właściwości kwasu? Pierwszy raz podchodzę do tego kwasu...W stężeniu 10% chyba nie będzie powodował łuszczenia? Tego chciałbym uniknąć.
4 będzie akurat. Nie, nie powinien powodować widocznego łuszczenia.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 14:58   #4197
xtasiax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witam!
To moj debiut na forum. I mam nastepujace pytanie odnosnie kremu z zsk : krem z filtrem UV i witaminami, jedyna zmiane jakiej dokonalam to dodalam 5 ml oleju z pestek malin (ale odjelam 5 ml wody destylowanej) i mam nastepujacy problem, krem sie roluje i mam nieprzyjemne uczucie na twarzy tak jakbym nosila maske. Dodatkowo wydaje mi sie ze mnie zapycha. Macie pomysl co moze byc przyczyna, czy to moze byc tlenek cynku?
Bede bardzo wdzieczna za wszelkie sugestie
xtasiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 17:22   #4198
Namajanti
Przyczajenie
 
Avatar Namajanti
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 18
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

xtasiax Wydaje mi się że to właśnie tlenek cynku mógł spowodować rolowanie jeśli dodawałaś do kremu gumu ksantanowej to ona również może dać taki efekt jak sie sypnie za dużo sama tak raz miałam kremu nie szło używać. Co do zapychania to możliwe że któryś z olei ci nie służy.
Namajanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 17:48   #4199
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Namajanti Pokaż wiadomość
Co do zapychania to możliwe że któryś z olei ci nie służy.
Będę powtarzać do znudzenia : o "zapychaniu" decyduje cała kompozycja składników.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 19:51   #4200
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
lorri a czy moge wykorzystac kazdy hydrolat? np oczarowy, z kwiatu pomaranczy itd?
update
napisalam maila z pyt czy wode destylowana w serum z wit c mozna zastapic kazdym hydrolatem , niestety nie uzyskalam odp... tylko odp ze w sklepie sa gotowe zestawy i nie musze sama kombinowac i ze powinnam sprobowac mieszanki z hydrolatem porzeczkowym. nie bede ryzykowac znowu podraznieniem. wiec.... zaczynam eksperymenty
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.