Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-30, 10:29   #991
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dzięki dziewczyny
Oczywiście będę relacjonować swoje mascarowe zmagania.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 10:36   #992
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Lorri
ten żel do mycia o którym piszesz robiłaś ściśle według receptury ZSK ?
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 12:36   #993
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny jak wasze wrażenia odnośnie liposomów? Jak szybko dają efekty?
Chciałabym zrobić tonik dla cery dojrzałej i naczynkowej- dla mamy
planuje zakup 3 rodzajów liposomów, ujędrniajace, któreś dla cery dojrzałej i na naczynka
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 14:17   #994
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 811
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Lorri dzieki, rzeczywiscie octan zastapiony został tokoferolami tyle ze w mniejszym steżeniu, Pani Kasia poprawiła to w recepturze wiec latem przetestuje napewno dzieki jeszcze raz

Dzis zrobiłam serum do włosów i tonik depigmentacyjny, probowałam tez zrobic serum z wit c i macetarem marchwiowym ale cos mi nie wyszlo i obie fazy nie chcialy sie polaczyc, jutro rano sprobuje zrobic to od nowa i zmontowac takze owy zel myjacy.

Dziewczyny a moge czyms z zsk'u zastapic mazidlany polysorbate 80 bo chce ukrecic tonik z bha dla nastoletniej-cierpiacej sister, a w sumie wolalabym sie ograniczyc narazie z zamowieniami?

I jeszcze jedno pytanie (dużo ich mam, wybaczcie) czy macie jakis pomysł jak na szybko skrecic cos z alantoina i d-pantenolem do pielegnacji świezego tatuażu, chodzi mi o uzyskanie czegos lezejszego niz Alantan plus krem, bo na dluzsza mete troche mnie on zmeczy wolnym wchlanianiem i tlustoscią

Edytowane przez Bezcielesna
Czas edycji: 2009-04-30 o 14:24
Bezcielesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 14:38   #995
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak wasze wrażenia odnośnie liposomów? Jak szybko dają efekty?
Chciałabym zrobić tonik dla cery dojrzałej i naczynkowej- dla mamy
planuje zakup 3 rodzajów liposomów, ujędrniajace, któreś dla cery dojrzałej i na naczynka

Mam na razie nawilżające . Naciapałam wieczorkiem i rano ile wlazło.Bardzo przyjemne doznanie . Ale już wiem , że rano nie będe dawać . One chyba tworzą coś w rodzaju niewidocznej błony i krem z filtrem nie chciał się wchłonąć , a zawsze się wchłaniał. Na wieczór nadal są super

PS . naczynkowe też mają przyjemny zapach
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 15:11   #996
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Mam na razie nawilżające . Naciapałam wieczorkiem i rano ile wlazło.Bardzo przyjemne doznanie . Ale już wiem , że rano nie będe dawać . One chyba tworzą coś w rodzaju niewidocznej błony i krem z filtrem nie chciał się wchłonąć , a zawsze się wchłaniał. Na wieczór nadal są super

PS . naczynkowe też mają przyjemny zapach
Używasz ich w formie toniku, tak?
Jak poużytkujesz trochę to proszę napisz czy są jakieś efekty
ja chyba po weekendzie złożę zamówienie... mam nadzieje że mama będzie zadowolona, bo ciężko namówić kogoś kto całe życie używał kosmetyków z drogerii na takie home made miksturki
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 18:41   #997
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Narobiłyście ogromnej ochoty na te liposomy.
W koszyku wylądowały już przeciwtrądzikowe i na naczynka.
Do tego kilka opakowań, tonik depigmentacyjny (zaczynam kompleksowo brać się za przebarwienia) i P-4C.

Zaczekam z zamówieniem, bo może coś ciekawego się pojawi w prezentach majowych (mam dość alantoniny!), a tym bardziej przesyłki teraz i tak nie wyślą (święta).
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-30, 20:18   #998
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
Lorri
ten żel do mycia o którym piszesz robiłaś ściśle według receptury ZSK ?
Nie. Nie dawałam mocznika, dodałam sorbitol.

82.7% woda
6% P-4C
5% sorbitol
5% pantenol
0.5% alantoina
0.3% guma ksantanowa
0.5% FEOG

Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Pokaż wiadomość
Dziewczyny a moge czyms z zsk'u zastapic mazidlany polysorbate 80 bo chce ukrecic tonik z bha dla nastoletniej-cierpiacej sister, a w sumie wolalabym sie ograniczyc narazie z zamowieniami?
Zapytaj w sklepie.
Ja tam bym dla nastoletniej-cierpiącej toniku na alkoholu nie robiła.
A może coś takiego spróbuj:

http://www.zrobsobiekrem.pl/?woda-mi...2-bha-3-b3,122
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 20:28   #999
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 811
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziekuje Lorri, zastanawialam sie nad nim, w sumie brakuje mi tylko gliceryny wiec cos sie wymysli...
Bezcielesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 20:38   #1000
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

przed chwilą ukręciłam :
serum oczyszczające http://www.zrobsobiekrem.pl/?274,ser...ajace-30-15-ml
liposomowy eliksir http://www.zrobsobiekrem.pl/?293,lip...ojrzalej-30-ml
Bezolejowa pianka - 2% BHA http://www.zrobsobiekrem.pl/?bezolej...anka-2-bha,116
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 21:01   #1001
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Jak wypróbujesz, daj znać jak się sprawuje pianka.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-30, 21:02   #1002
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jak wypróbujesz, daj znać jak się sprawuje pianka.
ok, wygląda jak mocno ubite białko
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 21:09   #1003
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
ok, wygląda jak mocno ubite białko
Wyobrażam sobie. Mi żel prawie wykipiał ze zlewki.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 07:30   #1004
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno pytanie (dużo ich mam, wybaczcie) czy macie jakis pomysł jak na szybko skrecic cos z alantoina i d-pantenolem do pielegnacji świezego tatuażu, chodzi mi o uzyskanie czegos lezejszego niz Alantan plus krem, bo na dluzsza mete troche mnie on zmeczy wolnym wchlanianiem i tlustoscią
możesz rozpuścić w hydrolacie i wklepać w skórę a potem posmarować dowolnym olejem
albo rozpuścić w żelu HA i robić sera expres
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 07:43   #1005
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Lorri, też jestem ciekawa efektów myjących Twojej mikstury. Póki co zapisuję przepis. Przez jakiś czas bardzo lubiłam olejek z glyceryl cocoate, ale nie mogłam go używać do oczu (wpływał mi do oczu i nic potem nie widziałam) - więc najpierw demakijaż wacikowo-mleczkowy, potem olejek... a ja leniwa jestem i lubię całą twarz umyć w jeden sposób No i chciałabym porzucić mleczko garnier ze względów ideologicznych (bo skomplikowany gotowiec ). Teraz myję całą twarz rumiankowym babydreamem - kupiłam dużą butlę z pompką, sprawuje się znakomicie. Ale kto wie, co przyjdzie mi do głowy za jakiś czas... Więc dobrze byłoby mieć w pogotowiu sprawdzoną recepturę
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona

Edytowane przez schaetzchen
Czas edycji: 2009-05-01 o 07:45
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 08:01   #1006
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[quote=Lorri;12105771]Nie. Nie dawałam mocznika, dodałam sorbitol.

82.7% woda
6% P-4C
5% sorbitol
5% pantenol
0.5% alantoina
0.3% guma ksantanowa
0.5% FEOG


Dziękuję za odpowiedz
Też będe dodawać konserwant mam Optiphen Plus, szkoda że nie mam Sorbitolu bo wypróbowałabym od razu Twój przepis , gliceryna chyba zbytnią lepkość nada . Na razie biegnę kręcić z ZSK przepisu
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 09:12   #1007
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie. Nie dawałam mocznika, dodałam sorbitol.

82.7% woda
6% P-4C
5% sorbitol
5% pantenol
0.5% alantoina
0.3% guma ksantanowa
0.5% FEOG
strasznie jestem ciekawa tego żelu. jak wrażenia? W majowym zamówieniu muszę uwzględnić P-4C i sorbitol, koniecznie.



Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wyobrażam sobie. Mi żel prawie wykipiał ze zlewki.
ostro było
Wczoraj na noc użyłam liposomowego eliksiru dla skóry dojrzałej. Faktycznie, liposomy pozostawiają na skórze taki film, cienką błyszczącą warstewkę.
Dziś rano użyłam serum oczyszczające, piękny zapach. Szybko się wchłonęło
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 12:47   #1008
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Dziś rano użyłam serum oczyszczające, piękny zapach. Szybko się wchłonęło
ja też na dzien używam serum oczyszczającego z hialuronem, bo wchłania się bardzo szybko... I pod minerały się nadaje A zapachu juz prawie nie wyczuwam, co mnie cieszy, bo obawiałam się, że ten smaczny zapaszek na dłuższą metę może być męczący. Ale mój nos już się do niego przyzwyczaił i prawie nie zwraca na niego uwagi
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 13:15   #1009
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
ja też na dzien używam serum oczyszczającego z hialuronem, bo wchłania się bardzo szybko... I pod minerały się nadaje A zapachu juz prawie nie wyczuwam, co mnie cieszy, bo obawiałam się, że ten smaczny zapaszek na dłuższą metę może być męczący. Ale mój nos już się do niego przyzwyczaił i prawie nie zwraca na niego uwagi
Ale ono ma kwas LHA w składzie! Zawsze mi się wydawało, że tego typu sera są raczej na noc
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-01, 14:13   #1010
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Lorri, też jestem ciekawa efektów myjących Twojej mikstury. Póki co zapisuję przepis. Przez jakiś czas bardzo lubiłam olejek z glyceryl cocoate, ale nie mogłam go używać do oczu (wpływał mi do oczu i nic potem nie widziałam) - więc najpierw demakijaż wacikowo-mleczkowy, potem olejek... a ja leniwa jestem i lubię całą twarz umyć w jeden sposób No i chciałabym porzucić mleczko garnier ze względów ideologicznych (bo skomplikowany gotowiec ). Teraz myję całą twarz rumiankowym babydreamem - kupiłam dużą butlę z pompką, sprawuje się znakomicie. Ale kto wie, co przyjdzie mi do głowy za jakiś czas... Więc dobrze byłoby mieć w pogotowiu sprawdzoną recepturę
z podobnych względów używam do zmywania oczu "wody micelarnej do demakijażu oczu"
[quote=madziamaria;1210925 6]
Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie. Nie dawałam mocznika, dodałam sorbitol.

82.7% woda
6% P-4C
5% sorbitol
5% pantenol
0.5% alantoina
0.3% guma ksantanowa
0.5% FEOG


Dziękuję za odpowiedz
Też będe dodawać konserwant mam Optiphen Plus, szkoda że nie mam Sorbitolu bo wypróbowałabym od razu Twój przepis , gliceryna chyba zbytnią lepkość nada . Na razie biegnę kręcić z ZSK przepisu
efekty będą podobne, oba to lepiszcza
Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
strasznie jestem ciekawa tego żelu. jak wrażenia? W majowym zamówieniu muszę uwzględnić P-4C i sorbitol, koniecznie.



ostro było
Wczoraj na noc użyłam liposomowego eliksiru dla skóry dojrzałej. Faktycznie, liposomy pozostawiają na skórze taki film, cienką błyszczącą warstewkę.
Dziś rano użyłam serum oczyszczające, piękny zapach. Szybko się wchłonęło
i jak, zadowolona jesteś z eliksiru?
Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Ale ono ma kwas LHA w składzie! Zawsze mi się wydawało, że tego typu sera są raczej na noc
dlatego ja używam serum na noc - zamieniłam jedynie śliwkę na kiełki pszenicy
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 17:39   #1011
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Ale ono ma kwas LHA w składzie! Zawsze mi się wydawało, że tego typu sera są raczej na noc
Dlatego to zdecydowanie na noc
Serum jest cudne,swietny efekt,delikatne dzialanie i czuje sie efekt.
Eliksiru uzylam solo narazie kilka razy bo za duzo tego dobrego ale podobal mi efekt rano-skora wypoczeta,gladka,swietnie nawilzona-zostanie ze mna na dluzej podobnie jak serum oczyszczajace.

Ilonko Ty wiesz za co
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 20:02   #1012
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, jeżeli chodzi o żel do mycia, to na razie tylko przygotowałam próbkę dla kogoś, a na sobie wypróbowałam to, co zostało w zlewce . Zastanawiam się właśnie czy robić żel. Może micel wlany do opakowania piankotwórczego działałby podobnie, bo w sumie tylko postacią by się różniły (mocznika nie będę dodawać).

Tak jak wspomniala Ilona, sorbitol można zastąpić gliceryną. Wg mnie, żel z sorbitolem nie jest lepki.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 20:03   #1013
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

a ja na przekór wszystkiemu używam go na dzień
ale ja mam trochę nietypowy rodzaj pracy (cały dzień przed komputerem) i w zasadzie jedyne godziny, kiedy jestem poza domem, to wczesnym świtem (koło 5- tej), a potem dopiero koło 20-22. Słońce i światło dzienne oglądam jedynie na urlopie latem i w weekendy A w te dni, kiedy nie pracuję, to używam samych olejów, bo mimo iż jeszcze nie dawno używałam kosmetyków z kwasem salicylowym w składzie na dzien (np. krem na niedoskonałości L'oreala), to obecnie już nie mam tyle odwagi
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 20:22   #1014
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
a ja na przekór wszystkiemu używam go na dzień
ale ja mam trochę nietypowy rodzaj pracy (cały dzień przed komputerem) i w zasadzie jedyne godziny, kiedy jestem poza domem, to wczesnym świtem (koło 5- tej), a potem dopiero koło 20-22. Słońce i światło dzienne oglądam jedynie na urlopie latem i w weekendy A w te dni, kiedy nie pracuję, to używam samych olejów, bo mimo iż jeszcze nie dawno używałam kosmetyków z kwasem salicylowym w składzie na dzien (np. krem na niedoskonałości L'oreala), to obecnie już nie mam tyle odwagi
A, no to w takim razie wszystko jasne Myślę, że jest okej chociaż współczuję takiej pracy ( ja narzekam, że siędzę przed komplem od 8,30 - 17.00 ).

Więc powiadacie dziewczyny, że to serum fajne jest, tak? Bo zastanawiam się czy warto je ukręcić (mam wszystkie składniki). Co prawda nie teraz, bo niedługo na wakacje jadę i kwasić się nie chcę ale po powrocie...
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 20:22   #1015
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

zapytałam p.Kasię o to jak i kiedy stosować bezolejową piankę - 2% BHA
Oto odpowiedź
Cytat:
Pianka z BHA jest przeznaczona do cery tłustej, albo dla cery z okresowo występującymi wypryskami skórnymi. Doskonale sprawdza się np. do uzyskania gładkiej skóry na plecach czy dekolcie. Może być także stosowana miejscowo na wypryski.
dziś nałożyłam piankę na całą twarz (mam kilka niespodzianek okresowych, jakieś zgrubienia i ogólnie jest nierówna i brzydka) i już widzę efekty. Spróbuję ją jutro nałożyć na dekolt i plecy.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 20:54   #1016
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 811
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja wczoraj wieczorem ukręciłam rózany tonik depigmentacyjny dla kolezanki, wszystko pięknie sie rozpusciło, co do jednej igielki
kolezanka posmarowała dzis nim ramiona (przebrawienia po okolmieszkowym rogowaceniu) i niestety posiedziała 15-20min na słoncu, i jej ramiona zbrązowiały, linia widoczna miedzy brazem a bielą na granicy gdzie posamrowała, jakby nie rozsmarowała balsamu brazujacego, myślicie, że to zejdzie? bo az mam wyrzuty sumienia dobrze iż od poczatku nie było planów by nakładać go na buzie
Myslicie ze jest zbyt słonecznie na to by smarować nim twarz, filtry wystrczą? Bo zastanawiałam sie nad uzywaniem go dla siebie na noc, ale teraz po jej relacjach mam watpliwosci czy to nie samobój?
Bezcielesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 21:30   #1017
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeżeli chodzi o żel do mycia, to na razie tylko przygotowałam próbkę dla kogoś, a na sobie wypróbowałam to, co zostało w zlewce . Zastanawiam się właśnie czy robić żel. Może micel wlany do opakowania piankotwórczego działałby podobnie, bo w sumie tylko postacią by się różniły (mocznika nie będę dodawać).

Tak jak wspomniala Ilona, sorbitol można zastąpić gliceryną. Wg mnie, żel z sorbitolem nie jest lepki.
Zrobiłam dzisiaj ten żel wg Twojego przepisu Lorii, sorbitol zastąpiłam gliceryną i potwierdzam że nie jest nic a nic lepki . Jest taki delikatny, lekki i fajnie się pieni, bardzo fajny . Poszłam za ciosem i od razu chciałam zrobić ten z ZSK i .....stłukłam zlewke, zalałam wagę . Szkoda zmarnowanych półproduktów, na dzisiaj daje już spokój
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 21:50   #1018
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Pokaż wiadomość
Ja wczoraj wieczorem ukręciłam rózany tonik depigmentacyjny dla kolezanki, wszystko pięknie sie rozpusciło, co do jednej igielki
kolezanka posmarowała dzis nim ramiona (przebrawienia po okolmieszkowym rogowaceniu) i niestety posiedziała 15-20min na słoncu, i jej ramiona zbrązowiały, linia widoczna miedzy brazem a bielą na granicy gdzie posamrowała, jakby nie rozsmarowała balsamu brazujacego, myślicie, że to zejdzie? bo az mam wyrzuty sumienia dobrze iż od poczatku nie było planów by nakładać go na buzie
Myslicie ze jest zbyt słonecznie na to by smarować nim twarz, filtry wystrczą? Bo zastanawiałam sie nad uzywaniem go dla siebie na noc, ale teraz po jej relacjach mam watpliwosci czy to nie samobój?

Filtry na dzien a tonik na noc
Warto pamietac o podstawach tymbardziej,ze nie ma znaczenia czy przebywamy na zewnatrz czy nie bo zadna z Nas nie mieszka w celi bez okien.
Przebarwienia potrafia byc podstepne,naprawde i pozniej ciezko sie z nimi walczy a nie oto przeciez chodzi.

Rozumiem,ze kolezanka tuz po aplikacji toniku wystawila sie na bezposrednia ekspozycje promieni slonecznych?bez zadnej ochrony???
Warto obserwowac skore i zobaczyc jak bedzie to wygladac w najblizszym czasie.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 22:21   #1019
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Pokaż wiadomość
kolezanka posmarowała dzis nim ramiona (przebrawienia po okolmieszkowym rogowaceniu) i niestety posiedziała 15-20min na słoncu, i jej ramiona zbrązowiały, linia widoczna miedzy brazem a bielą na granicy gdzie posamrowała, jakby nie rozsmarowała balsamu brazujacego, myślicie, że to zejdzie? bo az mam wyrzuty sumienia dobrze iż od poczatku nie było planów by nakładać go na buzie
Przy kwasach należy bezwzględnie unikać ekspozycji słonecznej. Oznacza to, że o "siedzeniu na słońcu" trzeba zapomnieć. Cóż dopiero, kiedy walczy się z przebarwieniami. Zdecydowanie odradzam eksperymenty kwasowe osobom, które nie są gotowe na takie wyrzeczenie.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 06:35   #1020
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jeszcze jedno pytanie odnośnie liposomów
Jeśli posmaruje się tonikiem na noc, to czy na tak przetartą twarz moge nałożyć olej? Nie będzie on jakoś zakłócał działania liposomów?

Jestem zachwycona działaniem oleju jojoba i nie chciałabym go odstawiać, a na dzień niestety niezbyt się nadaje.
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:49.