OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-25, 19:32   #1591
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
Dziękuje za tak wyczerpująca odpowiedź x w sumie to pocenie się, świecenie skóry to pozytywny efekt. Oby minęło to jak najszybciej;]
Pozytywny efekt? Jak już się unormuje, to nie powinno być dużego świecenia, ja mam mieszaną cerę ze strefą T i to jest niesamowite, że skóra się może unormować, jeśli nie pcha się na nią chemii...
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 21:58   #1592
popolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 3 523
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

mam do Was pytanie czym myjecie rano twarz?
nie mam tyle czasu na ocm i tak sobie myśle czy nie było by fajnie tym płynem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...el.html&next=1 albo tymi chusteczkami przecierać twarz https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...er.html&next=1
nie wiem czy dobry pomysł z tymi chusteczkami ale wiem jak to jest ze mną rano
popolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 22:05   #1593
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez popolka Pokaż wiadomość
mam do Was pytanie czym myjecie rano twarz?
nie mam tyle czasu na ocm i tak sobie myśle czy nie było by fajnie tym płynem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...el.html&next=1 albo tymi chusteczkami przecierać twarz https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...er.html&next=1
nie wiem czy dobry pomysł z tymi chusteczkami ale wiem jak to jest ze mną rano
Ja tylko przecieram tonikiem/płynem micelarnym.
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 22:15   #1594
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

a ja myje żelem takim zielonym z bielendy, wiem że to nie najlepszy sposób ponieważ ma w składzie SLS. A płyn micelarny mam z Iwostinu i jest chyba nawilżający , szczerze mówąc to nie używam go za często...
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 12:59   #1595
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

a dobrym pomysłem jest mycie twarzy olejkiem myjącym z biochemii urody rano a OCM co drugi dzień na wieczór?
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 13:20   #1596
trommelka
Zadomowienie
 
Avatar trommelka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 400
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny muszę się pochwalić
OCM stosuję dopiero od niedzieli, ale efekty już są wg mnie widoczne! Buzia jest znacznie wygladzona, nie mam problemów z przesuszeniem (a często mi się to zdarzalo, bo stosuję dosyć "inwazyjne" środki przeciwtrądzikowe - Epiduo i Aknemycin Plus) Wlaściwie to oprócz kilku już znikających pojedynczych pryszczy buzia moja jest już czysta! O dziwo żadnego wysypu nie ma narazie.. I oby tak zostalo
Ale wysyp mialam niedawno, jak zaczęlam znów pić pokrzywę i wrócilam do w/w środków, więc może już wtedy zostalam "oczyszczona" i teraz będzie tylko lepiej. Oby
A stosuję rycynę+olej z orzechów włoskich i ściereczkę z mikrofibry

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
A na gule próbowałaś maseczkę z aspiryny robić? Bo to czasem pomaga...
Jeszcze nie, stwierdzilam, że najpierw spróbuję OCM a za jakiś czas ewentualnie aspiryny, żeby wiedzieć co na mnie dokladnie zadzialalo, lub nie Dziękuję!
__________________

Muzycznie: Just back where I started.



Uratuj!
Dla Ciebie to tylko 3 minuty, dla osoby poszkodowanej - cale życie
trommelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 13:43   #1597
xXxFryciaxXx
Zadomowienie
 
Avatar xXxFryciaxXx
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 1 934
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Cherry i Frycia macie jedną wspólną odpowiedź:


Błyszczenie wynika czasami z nadmiernej produkcji sebum. A ureguluowac je można własnie po OCM...Dlatego właśnie ten olej rycynowy jest podstawą w mieszance, ma powinowactwo do ludzkiego sebum....

Napisze tak po chłopsku:

Skóra jako naturalny twór potrzebuje witamin i dobroczynnnych składników by być piękną i zdrową. Jeśli nakładasz na nią np. żel do mycia twarzy z SLS owszem zmywasz makijaż, i brud z całego dnia, pot, i inne zanieczyszczenia, ale usuwasz też sebum - a ono chroni skórę. Jeśli usuniesz sebum i na taką skórę pakujesz znów tonik z np. formaldehydem, a potem jeszcze krem z parabenami skóra zamiast stworzyć błonkę ochronną (sebum) musi się ratować przed tymi szkodliwymi składnikami, idzie więc na całosć i daje z siebie wszystko co "zahodowała" na czas kryzsu: witaminy, tłuszcz, masę sebum... i wszystko niby ok, ale np. wieczorem znów ją torturujesz tymi samymi składnikami i ona nie ma się kiedy naturalnie regenerować. Jeśli stosujesz OCM dajesz jej dużo wartosci odżywczych i zamiast marnowac czas i siły na takie walki z kryzysami może spokojnie czerpać korzyści z olejów i mieć czas na regenerację ;-), czyli pojawia się wzmożony wysyp i świcienie się skóry, w ten sposób skóra "wypluwa" nagromadzone niedobre, szkodliwe i zapychajace ją syfy, które uzbierały się dotychczas, gdy nie zatosowałaś tej naturalnej pielęgnacji...
Dzieczyny wzystko się unormuje, ale dajcie swojej skórze dużo czasu. Jeśli używacie szkodliwych kosmetyków, źle się odżywiacie, mało śpicie, to skórze trzeba będzie jeszcze wiecej czasu..
ale ja wiem jak powstają pryszcze i zaskórniki.
Tylko chodzi mi o to że niektóre oleje przy ocm zapychają. A wiem ze przy ocm skóra tez się oczyszcza. Pytam jak poznać że olej mnie zapycha a jak poznać ze skora sie oczyszcza
__________________
Zapraszam

http://www.specyficznapanna.pl/
xXxFryciaxXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-26, 14:50   #1598
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Zastosowałam tą metodę dopiero 2 razy. Być może to za mało by cokolwiek mówić, aczkolwiek zauważyłam, że skóra jest o wiele milsza w dotyku niż poprzednio. Jednak jest jeszcze pewna sprawa..
Otóż, wysypało mnie na twarzy. Myślę, że to od OCM, ale moje pytanie- czy to normalne, że z początku jest taki wysyp? W sensie, czy to część oczyszczania i wychodzenia brudów na wierzch, a potem się to unormuje? Czy też moja skóra źle na to reaguje? Piszcie jak było u Was
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 16:12   #1599
santi santi
Raczkowanie
 
Avatar santi santi
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: wrocław/warszawa
Wiadomości: 399
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Ekstazaa Pokaż wiadomość
Zastosowałam tą metodę dopiero 2 razy. Być może to za mało by cokolwiek mówić, aczkolwiek zauważyłam, że skóra jest o wiele milsza w dotyku niż poprzednio. Jednak jest jeszcze pewna sprawa..
Otóż, wysypało mnie na twarzy. Myślę, że to od OCM, ale moje pytanie- czy to normalne, że z początku jest taki wysyp? W sensie, czy to część oczyszczania i wychodzenia brudów na wierzch, a potem się to unormuje? Czy też moja skóra źle na to reaguje? Piszcie jak było u Was
Przy OCM często pojawia się wysyp, skóra ma wreszcie siłę na wypchnięcie z siebie wszelkich brudów
__________________
United We Stand!

Jedna santi wystarczy
santi santi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 18:59   #1600
NellN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: A Coruña/ Warszawa
Wiadomości: 241
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
a dobrym pomysłem jest mycie twarzy olejkiem myjącym z biochemii urody rano a OCM co drugi dzień na wieczór?
co dokladnie jest Twoją wątpliwością?
- to czy możesz myć rano olejkiem z BU
- czy to czy możesz robić OCM tylko co drugi wieczór?
__________________

od 02.2011 - pielęgnacja bezsilikonowa
od 08.2011 - olejki allover! (argan, oliwki, migdały, jojoba, len, rycyna, kokos, Vatika, Heenara, Khadi)

Walczymy z wypadaniem!
NellN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 20:12   #1601
anianutella
Raczkowanie
 
Avatar anianutella
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 458
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam, kupiłam olej rycynowy 3 mies temu, niestety chciałam wprowadzić tę metode razem z kuracja triacnelem, potem się naczytałam że lepiej tego nie łączyć, i teraz mam dylemat, czy może jednak dać szansę ocm, skoro avene szału u mnie nie zdziałało, poza tym mam teraz wiecznie przesuszoną-odwodnioną skórę której nie mogę wyregulować. więc chciałabym zaczerpnąć informacji:
-podczepić pod moją pielęgnację ocm, chociaż co kilka dni?nie rezygnując z triacnealu, stosowałyście już obie rzeczy na raz?
-aż boję się spytać o wybór oleju bo ten temat był wałkowany setki razy zapewne, postawiłam na ten z pestek winogron bo tani i łatwo dostępny lniany, ewentualnie konopny, może być?

z góry dziękuję za odpowiedź, wysypu się nie boję, jakieś 10 lat temu jako nastolatka już jeden kilkuletni wysyp przeżyłam
__________________
Jeśli nie dziś to kiedy

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-26, 20:13   #1602
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez santi santi Pokaż wiadomość
Przy OCM często pojawia się wysyp, skóra ma wreszcie siłę na wypchnięcie z siebie wszelkich brudów
W takim razie wszystko gra, muszę przeczekać. Dzięki (;
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 08:57   #1603
popolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 3 523
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

u mnie dalej oczyszczanie trwa ledwo kilka pryszczy udało mi sie wygoić teraz czuje że kolejny zaskórnik wychodzi i przemieni sie w prychola tak sobie policzyłam ze jeszcze z 20 zaskórników mi siedzi
chyba dziś zrobię sobie tonik z kwasem glikolowym może on poniszczy trochę tego dziadostwa
popolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 09:39   #1604
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Skóra jako naturalny twór potrzebuje witamin i dobroczynnnych składników by być piękną i zdrową. Jeśli nakładasz na nią np. żel do mycia twarzy z SLS owszem zmywasz makijaż, i brud z całego dnia, pot, i inne zanieczyszczenia, ale usuwasz też sebum - a ono chroni skórę. Jeśli usuniesz sebum i na taką skórę pakujesz znów tonik z np. formaldehydem, a potem jeszcze krem z parabenami skóra zamiast stworzyć błonkę ochronną (sebum) musi się ratować przed tymi szkodliwymi składnikami, idzie więc na całosć i daje z siebie wszystko co "zahodowała" na czas kryzsu: witaminy, tłuszcz, masę sebum... i wszystko niby ok, ale np. wieczorem znów ją torturujesz tymi samymi składnikami i ona nie ma się kiedy naturalnie regenerować. Jeśli stosujesz OCM dajesz jej dużo wartosci odżywczych i zamiast marnowac czas i siły na takie walki z kryzysami może spokojnie czerpać korzyści z olejów i mieć czas na regenerację ;-), czyli pojawia się wzmożony wysyp i świcienie się skóry, w ten sposób skóra "wypluwa" nagromadzone niedobre, szkodliwe i zapychajace ją syfy, które uzbierały się dotychczas, gdy nie zatosowałaś tej naturalnej pielęgnacji...
Dzieczyny wzystko się unormuje, ale dajcie swojej skórze dużo czasu. Jeśli używacie szkodliwych kosmetyków, źle się odżywiacie, mało śpicie, to skórze trzeba będzie jeszcze wiecej czasu..
matko istnieje cos takiego jak tonik z formaldehydem : o
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 13:44   #1605
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

siwa anka - czy mogłabyś polecić jakieś kosmetyki przy OMC? jakich Ty używasz??
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 14:14   #1606
santi santi
Raczkowanie
 
Avatar santi santi
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: wrocław/warszawa
Wiadomości: 399
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez popolka Pokaż wiadomość
u mnie dalej oczyszczanie trwa ledwo kilka pryszczy udało mi sie wygoić teraz czuje że kolejny zaskórnik wychodzi i przemieni sie w prychola tak sobie policzyłam ze jeszcze z 20 zaskórników mi siedzi
chyba dziś zrobię sobie tonik z kwasem glikolowym może on poniszczy trochę tego dziadostwa
U mnie podobnie. Już myślałam, że skończyło mnie wysypywać, a tu 4 nowe bulbozaury, w tym dwa na pół policzka

Spróbowałam dzisiaj mieszanki z kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego. Mam nadzieję, że nie przesuszy, a pomoże z tymi czerwonymi świństwami...
__________________
United We Stand!

Jedna santi wystarczy
santi santi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 15:17   #1607
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
hej stosuje OMC jednak nadal błyszczy mi się skóra... jak sie tego pozbyć?? co możecie poradzić?
Proponuję dołożyć suplementację, osobiście polecam ostropestem

Cytat:
Napisane przez xXxFryciaxXx Pokaż wiadomość
hej a ja mam chyba głupie pytanie ale dość długo mnie nurtuje. Jak rozróżnić oczyszczanie od zapychania ? chodzi o wysyp na twarzy z tych powodów
W zasadzie nie można odróżnić wysypu z oczyszczania od wysypu z zapychania, wyglądają dokładne tak samo
Przy OCM wysp często jest. Nawet mi się wysypało, mimo że moja skóra już od dawna jest w bardzo dobrej kondycji. Powyłaziły po postu zaskórniki. Moim jednak zdaniem jeśli po 7-10 dniach stan skóry się nie poprawia tylko pogarsza to warto pomyśleć o zmianie oleju bazowego.
Ja kolejno przechodziłam przez 4, w końcu zatrzymałam się na pachnotce, jak na razie u mnie sprawuje się najlepiej

Cytat:
Napisane przez Kot Kotkowaty Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny !
Mam pytanie. Jak i czy w ogóle stosujecie maseczki i peelingi na twarz przy OCM ?
Ja normalnie robię peeling i maski 2 razy w tygodniu(algi naprzemiennie z glinkami z zsk). Jak stosujecie OCM przy tym ? Najpierw peeling, maska i potem OCM, czy na początku OCM ? Sama już nie wiem, bo z drugiej strony najlepiej jest chyba oczyścić skórę zanim nałoży się maskę, prawda ? Więc może najpierw peeling(żeby uniknąć detergentów i chemii w postaci gotowego peelingu lub micela mam pomysł żeby używać peelingu ze skały wulkanicznej - jest to proszek który mogę wymieszać z wybranym olejem lub kwasem hialuronowym w żelu więc w przypadku oleju zgodzi się to z OCM), potem OCM do oczyszczenia, a potem maska ? I czy w przypadku OCM zamykać pory na koniec przed nałożeniem maski ? Może lepiej zostawić je otwarte żeby maska lepiej wniknęła w skórę ? A może od razu robić peeling z olejem jako OCM (ręczniczki, masaż, gorąca woda i te sprawy)
Przepraszam za taką ilość pytań, ale dopiero od kilku dni stosuję OCM i nie wiem co robić . Z góry dziękuję za odpowiedź
Ja jeśli stosuję wszelkie dodatkowe rzeczy, to w te dni rezygnuję z OCM. Wszystko jest bardzo dobre, ale stosowane z umiarem.

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
a dobrym pomysłem jest mycie twarzy olejkiem myjącym z biochemii urody rano a OCM co drugi dzień na wieczór?
Dobrym

Cytat:
Napisane przez anianutella Pokaż wiadomość
Witam, kupiłam olej rycynowy 3 mies temu, niestety chciałam wprowadzić tę metode razem z kuracja triacnelem, potem się naczytałam że lepiej tego nie łączyć, i teraz mam dylemat, czy może jednak dać szansę ocm, skoro avene szału u mnie nie zdziałało, poza tym mam teraz wiecznie przesuszoną-odwodnioną skórę której nie mogę wyregulować. więc chciałabym zaczerpnąć informacji:
-podczepić pod moją pielęgnację ocm, chociaż co kilka dni?nie rezygnując z triacnealu, stosowałyście już obie rzeczy na raz?
-aż boję się spytać o wybór oleju bo ten temat był wałkowany setki razy zapewne, postawiłam na ten z pestek winogron bo tani i łatwo dostępny lniany, ewentualnie konopny, może być?

z góry dziękuję za odpowiedź, wysypu się nie boję, jakieś 10 lat temu jako nastolatka już jeden kilkuletni wysyp przeżyłam
Osobiście tak jak w przypadku odpowiedzi dla koleżanki powyżej, która pytała o maseczki, nie łączyłabym kwasów z OCM. Przynajmniej nie w ten sam dzień. Możesz zrobić eksperyment i dać jeden dzień OCM a jeden kwasy i zobaczysz jaki będzie efekt. Obserwuj skórę uważie czy się za mocno nie przesusza, nie ściąga, i nie łuszczy lub inne niepokojące rzeczy się nie dzieją.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 18:10   #1608
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

a mozecie polecic kuracje zastępczą dla OMC?? bo nie wiem czy bd miała możliwości by w ferie wykonywać cały tem rytuał;[ oczywiście wezme ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy, ale nie jestem pewna czy bd mogła go wykonać
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 18:39   #1609
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
a mozecie polecic kuracje zastępczą dla OMC?? bo nie wiem czy bd miała możliwości by w ferie wykonywać cały tem rytuał;[ oczywiście wezme ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy, ale nie jestem pewna czy bd mogła go wykonać
Może olejek myjący z BU. To nie to samo, ale w końcu to też olej, więc działanie podobne. Ale jak jedziesz gdzieś gdzie będzie świeże powietrze, dobra woda, to nie musisz się martwić. W atmosferze wolnej od stresu na powietrzu zawsze skóra się polepsza
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-27, 18:41   #1610
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
a mozecie polecic kuracje zastępczą dla OMC?? bo nie wiem czy bd miała możliwości by w ferie wykonywać cały tem rytuał;[ oczywiście wezme ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy, ale nie jestem pewna czy bd mogła go wykonać
Kochana, weź w jakąś szklaną i ciemną butelkę i przygotuj sobie gotową mieszankę na te ferie!! I nie potrzebujesz wtedy brać każdy potrzebny olej bo wszytsko masz gotowe i nie musisz rezygnować z OCM. I spokojnie mieszanka wytrzyma dwa tygodnie, nic się z nią nie stanie!! Ja nawet w domu sobie przygotowuję gotową mieszankę na tydzień.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 18:48   #1611
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Kochana, weź w jakąś szklaną i ciemną butelkę i przygotuj sobie gotową mieszankę na te ferie!! I nie potrzebujesz wtedy brać każdy potrzebny olej bo wszytsko masz gotowe i nie musisz rezygnować z OCM. I spokojnie mieszanka wytrzyma dwa tygodnie, nic się z nią nie stanie!! Ja nawet w domu sobie przygotowuję gotową mieszankę na tydzień.
A no to racja, w sumie nawet jak nie ma przegotowanej wody, to się gorącą wodą z kranu też w sumie można poczęstować
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 19:04   #1612
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
siwa anka - czy mogłabyś polecić jakieś kosmetyki przy OMC? jakich Ty używasz??
Kierunek: jak najbardziej rzeczy naturalne:
- kremy: maść z witaminą A ochronna, krem z Alterry brzoskwioniowy, oleje zamist kremu tez mi sie super sprawdzają,
- tonik: wody/hydrolaty kwiatowe i ziołowe, moje ulubione to woda różana i hydrolat oczarowy,
- sprawy myjące o demakijaż: OCM oczywiście, olejki myjące z Biochemii Urody (robię też takie sama), olej do zmycia cieższego makijażu oczu, kostka węglowa Tuli lub Lush'a , pasty do mycia twarzy Lush, samorobione peelingi i pasty z owoców/ziół - przypraw/odrobiny oleju...

Zapewne coś przeoczyłam, ale nie mam zbyt wielu kosmetyków, bo bazuję we wszystkim na olejach i półproduktach i z tego co mam czynię rzeczy do pięlęgnacji, coś na zasadzie "zupy z gwoździa" ;-)...
Obiecałam przygotować mały post na blogu na temat takich zastępników chemicznych kosmetyków.... pojawi się w lutym, ale nie wiem kiedy dokładnie

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
matko istnieje cos takiego jak tonik z formaldehydem : o
Spotkałam go w jakimś letnim bąrzującym czymś do twarzy z wysokim filtrem, prawdopodobnie, że był to tonik...chyba ;-)
A wiadomo, że ciut wilgoci, słońca, albo nawet kropla wody i mamy z formaldehydu formalinę - gorszego chyba nie ma nic..

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
A no to racja, w sumie nawet jak nie ma przegotowanej wody, to się gorącą wodą z kranu też w sumie można poczęstować
Z czajnika też przecież może być ;-)


Cytat:
Napisane przez anianutella Pokaż wiadomość
Witam, kupiłam olej rycynowy 3 mies temu, niestety chciałam wprowadzić tę metode razem z kuracja triacnelem, potem się naczytałam że lepiej tego nie łączyć, i teraz mam dylemat, czy może jednak dać szansę ocm, skoro avene szału u mnie nie zdziałało, poza tym mam teraz wiecznie przesuszoną-odwodnioną skórę której nie mogę wyregulować. więc chciałabym zaczerpnąć informacji:
-podczepić pod moją pielęgnację ocm, chociaż co kilka dni?nie rezygnując z triacnealu, stosowałyście już obie rzeczy na raz?
-aż boję się spytać o wybór oleju bo ten temat był wałkowany setki razy zapewne, postawiłam na ten z pestek winogron bo tani i łatwo dostępny lniany, ewentualnie konopny, może być?

z góry dziękuję za odpowiedź, wysypu się nie boję, jakieś 10 lat temu jako nastolatka już jeden kilkuletni wysyp przeżyłam
Możesz spróbować, kilka dziewczyn łączyło tą kurację z OCM, ja też... skóra mocno jest wtedy wrażliwa, o tarciu szmatką nie ma mowy, jedynie lekko ją dociskać można do twarzy.

Olej... wybrałaś dobrze, najwazniejsze by na początek był tani i spożywczy - w razie czego, możesz go wkuchni zużyć.

Alina pisała o wyborze odpowiedniego oleju do swojej cery: http://brunettesheart.blogspot.com/2...-ulepszyc.html

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
a dobrym pomysłem jest mycie twarzy olejkiem myjącym z biochemii urody rano a OCM co drugi dzień na wieczór?
Idealny pomysł. Ja myję na zmianę różnymi rzeczami, OCMem zmywam głównie makijaż.

Cytat:
Napisane przez popolka Pokaż wiadomość
mam do Was pytanie czym myjecie rano twarz?
nie mam tyle czasu na ocm i tak sobie myśle czy nie było by fajnie tym płynem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,13945,kopf-bis-fuss-waschgel.html&next=1 albo tymi chusteczkami przecierać twarz https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,40248,feuchttuche r.html&next=1
nie wiem czy dobry pomysł z tymi chusteczkami ale wiem jak to jest ze mną rano
Kostka węglowa, olejek z Biochemii Urody.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 21:02   #1613
xXxFryciaxXx
Zadomowienie
 
Avatar xXxFryciaxXx
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 1 934
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
W zasadzie nie można odróżnić wysypu z oczyszczania od wysypu z zapychania, wyglądają dokładne tak samo
Przy OCM wysp często jest. Nawet mi się wysypało, mimo że moja skóra już od dawna jest w bardzo dobrej kondycji. Powyłaziły po postu zaskórniki. Moim jednak zdaniem jeśli po 7-10 dniach stan skóry się nie poprawia tylko pogarsza to warto pomyśleć o zmianie oleju bazowego.
Ja kolejno przechodziłam przez 4, w końcu zatrzymałam się na pachnotce, jak na razie u mnie sprawuje się najlepiej
Dziękuję właśnie o to mi chodziło ja czekam na olej winogronowy z biedronki :P i wtedy wracam do ocm
__________________
Zapraszam

http://www.specyficznapanna.pl/
xXxFryciaxXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 21:22   #1614
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziękuje kochane!
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 22:47   #1615
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny pomóżcie
Moja cera wariuje (jestem w ciąży) Do tej pory mieszana + naczynkowa, ale teraz jednocześnie przesuszona - szczególnie wokół nosa i brody. Oczywiście nadal rozszerzone pory, zaskórniki, kaszki nie kaszki, błysk w strefie T i do tego popękane naczynka wokół wiecznie przesuszonego nosa.
Może OCM mnie wspomoże w tej walce z wiatrakami

Biorę pod uwagę takie oto oleje:
-arganowy
-jojoba
-z kocanki (nigdy nie wąchałam... podobno śmierdzi potwornie a ja teraz mocno wrażliwa na zapachy..)
-skwalan
+ jako dodatek ol.tamanu

Pomóżcie w doborze odpowiedniej mieszanki. Może też oliwka Hipp?
Sama nie wiem...
Proszę o poradę bardziej doświadczone

---------- Dopisano o 23:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Zastanawiam się też nad olejami:
-z pestek winogron
- ze słodkich migdałów
- z orzechów włoskich...
Może któryś z tych i kilka kropel tamanu?

Za dużo tych olejów na rynku...
justysd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 00:09   #1616
Heidi_
Rozeznanie
 
Avatar Heidi_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 936
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A stosowała któraś z Was olej z pestek dyni? Oficjalnie to MOJE ODKRYCIE ŻYCIA. Mam, a raczej miałam cerę tłustą, skłonną do zaskórników, a wręcz łojotokową, a od kiedy stosuje OCM z olejem z pestek dyni moja cera stała się normalna, ładna, napięta i dodatkowo olej z poestek dyni ma właściwości rozjaśniające, dzięki czemu widze codziennie jak stopniowo rozjaśnia mi jakieś drobne zaczerwienienia i plamki. Coś cudownego, polecam tej olej każdej z Was.
__________________
There's nothing so black as the inferno of the human mind.

Ćwiczenia z Jillian Michaels - 6/30
Heidi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 00:31   #1617
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

No ja dziś powróciłam do OCM, kupiłam olej z pestek winogron zimnotłoczony. Mam nadzieję, że przynajmniej mnie nie zapcha...

Ten z pestek dyni pewnie drogi jest...? Coś rozjaśniającego by mi się przydało, bo wreszcie prawie całkowicie zeszły mi większe cosie z mojego zapchania kremem, ale ślady jeszcze są... No i teraz OCMem chciałabym się pozbyć reszty zaskórników, które sobie zafundowałam tym kremem...
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 10:08   #1618
santi santi
Raczkowanie
 
Avatar santi santi
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: wrocław/warszawa
Wiadomości: 399
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Jestem po kolejnej dawce olejku z drzewa herbacianego w mieszance i już widzę efekty - mam mniej zaskórników na nosie, a dwie paskudne gule z policzków są wyraźnie mniejsze

już się cieszę na myśl, co będzie dalej
__________________
United We Stand!

Jedna santi wystarczy
santi santi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 10:17   #1619
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

a jaką stosujesz mieszanke?
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 10:51   #1620
santi santi
Raczkowanie
 
Avatar santi santi
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: wrocław/warszawa
Wiadomości: 399
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
a jaką stosujesz mieszanke?
aktualnie olejek rycynowy z oliwką hipp, w kolejce czeka sezam
__________________
United We Stand!

Jedna santi wystarczy
santi santi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:26.