Ważne ogłoszenie Konkurs Aniołki - nie widzę siebie na rankingu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-12, 19:42   #31
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Aniołkowe banery

No dobrze, ale jeśli ktoś złośliwie będzie głosował na konkurentkę, która przykładowo znajduje się oczko wyżej do wygrania fajniejszej nagrody?; automatycznie będzie ona posądzona o głosowanie na siebie. To samo jeśli zrobiłam wielką facebookową akcję i z całą pewnością konkretne, te same koleżanki głosują na mnie kiedy tylko mogą- jest to uznawane za nieuczciwe (na podstawie Pana słów) , ale chyba nie do końca tak jest.To samo z siostrą głosującą z pokoju obok, z tej samej sieci..Przykładów może być tysiąc, więc ciężko od razu nazywać osoby, które wyleciały z rankingu, nieuczciwymi
__________________
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 19:49   #32
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Aniołkowe banery

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
No dobrze, ale jeśli ktoś złośliwie będzie głosował na konkurentkę, która przykładowo znajduje się oczko wyżej do wygrania fajniejszej nagrody?; automatycznie będzie ona posądzona o głosowanie na siebie. To samo jeśli zrobiłam wielką facebookową akcję i z całą pewnością konkretne, te same koleżanki głosują na mnie kiedy tylko mogą- jest to uznawane za nieuczciwe (na podstawie Pana słów) , ale chyba nie do końca tak jest.To samo z siostrą głosującą z pokoju obok, z tej samej sieci..Przykładów może być tysiąc, więc ciężko od razu nazywać osoby, które wyleciały z rankingu, nieuczciwymi
Jak pisałem już kilkanaście razy, takie głosy będą usunięte, a ranking przeliczony po zamknięciu głosowania. Mam nadzieję, że więcej nie zadacie tego pytania, bo przestanę na nie odpowiadać.

Jeśli "siostra", "brat", "wujek" lub "dziadek" pracują na tym samym komputerze, to takie głosy nie będą usunięte i będą obciążać konto siostro-wnuczki. Jeśli siedzą*obok i korzystają z tego samego dostępu do internetu - j.w.
Powód: elementarna definicja uczciwości.

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2010-12-12 o 19:52
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 07:39   #33
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Aniołkowe banery

Coś się chyba znowu popsuło głosowanie??
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 09:15   #34
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Aniołkowe banery

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
Coś się chyba znowu popsuło głosowanie??
Przed chwilą dałem Ci klika - działa OK.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 10:38   #35
Saga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 334
Dot.: Aniołkowe banery

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Jeśli będzie klikać w Ciebie ciągle ta sama grupa użytkowników, to system usunie Ciebie z rankingu - ergo: stracisz prawo do nagrody.
Wyjście jest jedno: im więcej osób klika, tym lepiej. Szukaj na wizażu, szukaj wsparcia na innych stronach...

Małe i hermetyczne "grupki wsparcia" będą się tylko wspierać we wzajemnym usuwaniu z rankingu
Skoro twierdzisz, że w jakiś baner klikają ludzie z małego grona przyjaciół, to przecież konkurs i tak polega na zdobyciu jak największej liczby klików. Czyli sam się obroni - małe grono przyjaciół nie naklika aż tyle, żeby ta osoba zwyciężyła w rankingu. Inną sprawą jest, że w takim małym gronie znajomych klikających w ten sam baner może się znaleźć kilka osób, które spędzają na tyle czasu przy komputerze, że są w stanie klikać w niego często.

Klikałam pewnej miłej osobie (znanej mi tylko z wizażu) w baner, bo myślę że ucieszyłaby się bardzo z prezentu. Ale skoro moje klikanie (i klikanie jej znajomych) może spowodować, że wyleci z rankingu, to chyba dam sobie spokój.

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec
Zaznaczam, że oszustwo mające na celu otrzymanie korzyści majątkowych to przestępstwo, ścigane z urzędu i na mocy kodeksu karnego karane karą pozbawienia wolności.
No niefajnie Jeszcze złodziejem/złodziejką można przy okazji zostać

Aha, taka mała informacja - część osób nie ma świadomości, że mają zmienne IP (oszuści! oszuści!)

Zdaję sobie sprawę, że tego typu konkurs to spora okazja do nadużyć. Ale po to jest regulamin. Rozumiem, że działają specjalne filtry, zabezpieczenia, itd. Ale jeżeli danej osoby nie ma w rankingu, to jest sens dalej klikać? Czy może już została usunięta z konkursu?

Edytowane przez Saga
Czas edycji: 2010-12-13 o 10:43 Powód: dokładnie przeczytałam regulamin ;)
Saga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 20:38   #36
P0P70
Zakorzenienie
 
Avatar P0P70
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 5 351
Dot.: Aniołkowe banery

Sorry ale ja nie rozumiem.
1. W regulaminie nie ma nic na ten temat że ktoś nie może klikać wielokrotnie na dana osobę. Jest mowa o tym aby nie ukrywać IP i nie instalować oprogramowania.
2. W konkursie tym chodzi o to aby wygrać a nogrody są materialne więć chcąc nie chcąc osiąga się korzyści materialne.
__________________
Moje słońce 16.12.2009 (28 tc. 900 gr)
Moja stokrotka 21.02.2012 (27 tc. 700 gr)

P0P70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 21:50   #37
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Aniołkowe banery

Dla mnie konkurs jest bez sensu bo :
- zostałam usunięta bo kilka osób iles głosów na mnie oddało , regulaminu nie złamałam
- teraz jakbym chciała mogę komuś podłożyć świnie , mogę mieć to nielegalne oprogramowanie i klikac na osobę z pierwszego miejsca a wy ją wywalicie mogę to zrobić w kafejce , pracy i nikt się nie dowie , Bogu ducha winna osoba wyleci , przez dziwne zasady .
Myślę że nie tylko ja na to wpadłam
jednym słowem nie przemyślane wcale
jeśli robicie taki konkurs klikac się powinno np raz dziennie na jedną osobę wtedy by to miało sens .

Szczerze pierwszy raz w czymś wystartowałam i chyba już nigdy wiecej

Mój mąż ma zmienne IP w kompie z pracy - do oszusta mu daleko !!
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

Edytowane przez ania p
Czas edycji: 2010-12-14 o 21:51
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-14, 23:58   #38
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Aniołkowe banery

Konkurs jest bez sensu, jeśli nie wypełnia się zadania konkursowego, tylko klika się (odpala głupawy programik?) we własne banery "udając", że ja to nie ja.

Program rozpoznaje ilość osób klikających w baner i jest przeczulony na zachowania opisane powyżej.

Podsumowując - jeśli ktoś przystępuje do konkursu polegającego na zamieszczaniu banerów, następnie ich nie zamieszcza tylko oszukuje klikając we własny link... Ma problem. Ale nie z nami, tylko troszeczkę inny.

EOT.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-17, 07:23   #39
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Konkurs Aniołki - nie widzę siebie na rankingu

Witam

W związku z PW i mailami wyjaśniam oficjalnie sytuację, kiedy ktoś traci pozycję w rankingu pomimo odpowiedniej ilości kliknięć.

Formalności - zadanie konkursowe
Zadaniem konkursowym jest umieszczanie banerów lub linków do głosowania w internecie i ściąganie jak największej ilości osób do głosowania.

Regulamin
W regulaminie zabawy znajduje się pojęcie "kliknięcia kwalifikowane".

Cytat:
Napisane przez regulamin
3. Konkurs polegać będzie na wykonaniu zadania konkursowego opisanego w ogłoszeniu o Konkursie polegającego na zebraniu największej ilości kwalifikowanych kliknięć w banery i linki konkursowe poprzez zamieszczeniu ich w swoim podpisie na forum wizaz.pl lub na innych stronach internetowych poza portalem wizaz.pl.

4. Kliknięcia kwalifikowane to takie, które oprogramowanie rozpoznaje jako kliknięcia nowych osób; kliknięciem kwalifikowanym jest tylko takie, które nastąpiło gdziekolwiek na stronach internetowych www. Uwaga! Klikanie za pomocą komunikatorów, maili jak też odświeżanie ekranu głosowania nie są zdarzeniami, które system zakwalifikuje.
Przyczyny usunięcia z rankingu
Jest kilka możliwości:
- uporczywe klikanie we własne banery
- w banery klika bardzo mała grupa osób
- kliki nie pochodzą z kliknięć w banery, lecz z wywołania "ręcznego" adresu linków w przeglądarce
- strony, z których pochodzą kliki nie zawierają banerów/linków
- próby oszukania systemu, polegające na: usuwaniu cookies, podmianie numeru IP, używania fałszywych numerów IP, używania serwisów ukrywających tożsamość (anonymizer, proxy), wstawianiu fałszywych informacji o kliknięciu

Jak powrócić na ranking
Program ma bardzo dużą tolerancję niektórych zachowań, ale jeśli ktoś uzbierał ok. 800 klików od 3 osób bez wątpienia nie pojawi się w rankingu.
Właśnie ze względu na tolerancję programu można odzyskać miejsce w rankingu starając się, aby grupa osób klikających w banery się powiększyła. Im więcej osób, tym więcej klików kwalifikowanych.

Jakie kliki pokazuje program
Program pokazuje wszystkie kliki i nie ujawnia które są kwalifikowane, a które nie.
Powód jest prozaiczny. Gdybyśmy od razu ujawniali który klik jest kwalifikowany, a który nie, to średnio rozgarnięty informatyk byłby w stanie rozłożyć na elementy pierwsze zasady kwalifikowania klików i "zaspamować" konkurs.

Na chwilę obecną kilkadziesiąt kont takich "średnio rozgarniętych informatyków" zostało zablokowanych.

Zamknięcie głosowania
W określonym regulaminiem czasie głosowanie będzie zamknięte. Wtedy do pracy ruszy program oceniający kliki, linki itp. i przeliczy kliknięcia kwalifikowane.
Nagrody będą rozdane na podstawie wyników pracy tego programu. Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że po próbnych uruchomieniach ok. 10% osób biorących udział w zabawie nie stosuje się do zasad.

Odgórnym założeniem pracy tego programu jest uczciwość głosowania.

Program rozpoznaje "zaatakowane" konta, czyli takie, na które ktoś (konkurencja? ) oddał głosy fałszywe i nie spowoduje, że taka zaatakowana osoba zniknie z rankingu.

PODSUMOWANIE
Jeśli uczciwie zamieszczasz banery, nie nabijasz sobie głosów z kont-klonów, nie kombinujesz przy cookiesach, numerach IP... to ta wiadomość nie jest skierowana do Ciebie. Program niczego Ci nie usunie. Nie znikniesz z rankingu. Możesz być spokojna.

Właściwie, to jest informacja do tych innych osób.

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2010-12-17 o 10:21
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.