Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-03-06, 14:01   #1681
xxblondynaxx
Przyczajenie
 
Avatar xxblondynaxx
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Hej to znowu ja ) Wklejam chyba najbardziej realne zdjêcie . Pyta³am siê siostry jaki mam refleks to powiedzia³a ¿e przewaga z³ota/¿ólci ale nieco czerwieni tez sie przebija . I jak dziewczyny,jestescie w stanie mi cos zaproponowaæ ? Zeby zakryc ten refleks i je troche oziêbliæ ) . Tylko nie chcialabym ich mocno przyciemniac gdyz z natury jestem srednia blondynk± i zbyt ciemne wlosy mi nie pasuja,pozdrawiam !
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg P09-01-80_2025[04].jpg (90,5 KB, 45 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg P09-01-80_2025[05].jpg (112,1 KB, 24 za³adowañ)
xxblondynaxx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-06, 19:36   #1682
weraxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 89
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziewczyny, otrzebujê jakiego¶ ratunku
po ostatnich "szamponach koloryzuj±cych" rzekomo do 24 myæ które jednak trwale rozja¶ni³y mi w³osy przez 9% utleniacz

Marzy mi siê jaki¶ zimny w miarê jasny br±z tylko jak go uzyskaæ maj±c po ostatnich farbach (które rzekomo mia³y byæ kolorami raczej ch³odnymi) b. ciep³e rudawe refleksy?

Po przejrzeniu w±tku wnioskujê ¿e powinnam u¿yæ farby z odcieniem popielatym (druga cyfra w oznaczeniu koloru - 1) tak? I czy to wystarczy? Ewentualnie opal -2? Czy w takim razie mogê wybraæ farbê np 512?
weraxx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-07, 16:27   #1683
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Kupi³am. 6BS. W pi±tek farbujê
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-07, 16:42   #1684
xxblondynaxx
Przyczajenie
 
Avatar xxblondynaxx
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

? nie pomozecie ? chce jak najszybciej zafarbowac wlosy,czekam tylko na wasze pomys³y zeby nie wysz³o mi nie wiadomo co na g³owie .
xxblondynaxx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-07, 16:51   #1685
xxblondynaxx
Przyczajenie
 
Avatar xxblondynaxx
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Wys³a³am zdj moich w³osów niewiem dlaczego nie dosz³o ?? Te zdjecia chyba najbardziej ukazuja mój aktualny kolor,pyta³am siostry jaki mam refleks i powiedzia³a ze widzi du¿o z³ota/¿ólci ale nieco czerwieni tez sie przebija,ale minimalnie . Poradzcie mi cos kochane co na nie polozyc ? zeby je oziembliæ , i niezbyt przyciemnic , wyzej wrzucilam zdjecie jaki kolor mi sie podoba,pozdrawiam !
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg P09-01-80_2025[04].jpg (90,5 KB, 12 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg P09-01-80_2025[05].jpg (112,1 KB, 7 za³adowañ)
xxblondynaxx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-07, 16:55   #1686
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez weraxx Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, otrzebujê jakiego¶ ratunku
po ostatnich "szamponach koloryzuj±cych" rzekomo do 24 myæ które jednak trwale rozja¶ni³y mi w³osy przez 9% utleniacz

Marzy mi siê jaki¶ zimny w miarê jasny br±z tylko jak go uzyskaæ maj±c po ostatnich farbach (które rzekomo mia³y byæ kolorami raczej ch³odnymi) b. ciep³e rudawe refleksy?

Po przejrzeniu w±tku wnioskujê ¿e powinnam u¿yæ farby z odcieniem popielatym (druga cyfra w oznaczeniu koloru - 1) tak? I czy to wystarczy? Ewentualnie opal -2? Czy w takim razie mogê wybraæ farbê np 512?
Dobrze rozumiesz....ale to zale¿y od tego jaki refleks chcesz zneutralizowaæ, jak rudy to potrzebujesz niebieskiego/popielu po przecinku .1
jak z³oty --------//------ fiolety/opalu po przecinku .2
Farba z oznaczeniem 512 wg profesjonalnych oznaczeñ to
5 - jasny br±z, wiêc w niektórych profeskach to prawie czerñ
1 - popiel,
2- opal czyli fioletowo popielaty jasny br±z..czyli dla w³osów z refleksem rudawo/z³otym w przewadze rudego.
¿eby nie rozja¶nilo odrostu i do przyciemnienia musisz u¿yæ 3% oxy, mo¿na rozrobiæ 6% z wod± destylowan± pó³ n apó³- niektórzy z kranówk± nawt rozrabiaj±

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Sovilo Poka¿ wiadomo¶æ
Kupi³am. 6BS. W pi±tek farbujê
No, no czekamy wiêc na relacje
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-07, 17:06   #1687
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez xxblondynaxx Poka¿ wiadomo¶æ
Wys³a³am zdj moich w³osów niewiem dlaczego nie dosz³o ?? Te zdjecia chyba najbardziej ukazuja mój aktualny kolor,pyta³am siostry jaki mam refleks i powiedzia³a ze widzi du¿o z³ota/¿ólci ale nieco czerwieni tez sie przebija,ale minimalnie . Poradzcie mi cos kochane co na nie polozyc ? zeby je oziembliæ , i niezbyt przyciemnic , wyzej wrzucilam zdjecie jaki kolor mi sie podoba,pozdrawiam !
Rzeczywi¶cie ciê¿ko okre¶liæ kolor refleksu, bo tam chyba ró¿nie jest My¶lê, ¿eby¶ nie wybiera³± niczego ciemniejszego od poziomu 7.
Och³adza siê i przyciemnia na wodzie 3%. Mu¶lê, ¿e spokojnie mo¿esz u¿yæ jakiej¶
7. 21 - je¶li przewa¿a z³oto nad rudym
7.12 - je¶li przewa¿a rudy nad z³otem
7MB(jest zielona) z goldwela - je¶l s± czerwone
Dlatego bardzo wa¿ne jest prawid³owe okre¶lenie refleksu i korygowanie go kolorem le¿±cym naprzeciw w kole kolorów , wubierasz jaki masz refleks i korygujesz go kolorem le¿±cym naprzeciw na kole kororó.

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-09 o 13:51
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-03-07, 17:18   #1688
Ametys
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

.

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:40
Ametys jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-07, 17:51   #1689
xxblondynaxx
Przyczajenie
 
Avatar xxblondynaxx
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Oj dziewczyny to teraz ju¿ sama siê pogubi³am, Ametys a jaka farba dokladnie farbowa³a¶ w³osy ?? Macie racje,mój refleks to jest mocna ¿ó³æ w sztucznym ¶wietle ju¿ ca³kiem ¿ó³ty/z³oty refleks . Juz teraz sie pogubi³am , mog³ybyscie podaæ mi dobra farbe + numerek jaki moglabym na³o¿yæ ? Ametys ja mysle ze mi taki mocny ch³odny br±z te¿ by nie pasowa³ i nie oczekuje ze bedzie taki meega mrozny . Chcia³abym po prostu kolor popielaty bez rudego lub czerwonego refleksu . Z góry dziêkujê )
xxblondynaxx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-07, 17:53   #1690
xxblondynaxx
Przyczajenie
 
Avatar xxblondynaxx
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Oj dziewczyny teraz to juz ca³kiem siê pogubi³am , Macie racje moj refleks jest ¿ó³ty/z³oty,a w sztucznym ¶wietle to juz ca³kiem ¿ólty . Czyli powinnam brac cos 21 po przecinku ?? I to wystarczy ? Jaka polecacie mi farbê firma + numerek ? Z góry dziekuje za podpowiedzi poniewaz w tym temacie jestem kompletnie zielonaaa
xxblondynaxx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-07, 17:58   #1691
xxblondynaxx
Przyczajenie
 
Avatar xxblondynaxx
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Mój refleks jest bardziej ¿ó³ty/z³oty . i z ka¿dym myciem ten refleks siê pog³êbia . Czyli myslicie ze jak na³o¿ê farbê z 1 na koñcu powinno byæ ok? Tylko teraz pytanie jaka firma i jaki dokladny numerek moglybyscie mi polecic zeby to zakryæ ? Bo ja jestem zielona w tym temacie i 3 % oxy tak ?? I ile ml oxy i ile farby razem wymieszac? z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi
xxblondynaxx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-07, 18:00   #1692
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 32 059
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

1 to popiel czyli przy rudym refleksie, do ¿ó³tego 2, zreszt± zyta wszystko piêknie rozpisa³a, czytanie ze zrozumieniem siê k³ania
visionAM jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-07, 18:18   #1693
xxblondynaxx
Przyczajenie
 
Avatar xxblondynaxx
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

W sensie chodzi³o mi ze 1 na samym koñcu . A jaka firme polecacie i jaki numerek ?
xxblondynaxx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-07, 19:57   #1694
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez xxblondynaxx Poka¿ wiadomo¶æ
W sensie chodzi³o mi ze 1 na samym koñcu . A jaka firme polecacie i jaki numerek ?
najlepiej sam± .2 jak jest tylko z³oto. Je¶li to nie pomo¿e to skorygujesz innym kolorem przy nastêpnym farbowaniu.
Przeczcytaj proszê jeszcze raz t± stronê forum
A proporcje mieszania farby z oxy s± w ka¿dej w ulotce, ró¿ne dla ró¿nych firm. Ja CI i nie polecê firmy, bo testowa³am tylko Allwaves. A google nie gryz±...wpisz 7.2, przegl±dnij palety ró¿nych firm i wsio
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-07, 19:58   #1695
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

dodaje aktualizacje tego posta klik po 3myciach, jak kolor prezentuje sie na lokach.

pierwsze zdj - bez slonca, bez flesza
kolejne zdjecia w sloncu

moze komus sie przyda
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg SDC12930.jpg (85,4 KB, 47 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SDC12940.jpg (125,3 KB, 57 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SDC12937-1.jpg (94,6 KB, 25 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SDC12943.jpg (100,1 KB, 33 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SDC12945.jpg (116,6 KB, 41 za³adowañ)
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-07, 21:02   #1696
Absurdalna07
Zadomowienie
 
Avatar Absurdalna07
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 1 013
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

£adny odcieñ, choæ na tych ostatnio robionych zdjêciach trochê przebija czerwieñ. Mimo tego kolor jest ch³odny.
Do³±czam do grona br±zowow³osych, farbowa³am latami na bardzo jasny blond, w³osy mam przetrawione farbami i teraz odbudowujê kolor... Mój naturalny to ¶rednio ciemny blond popielaty, obecnie mam na g³owie L'Oreal Excellence nr 7, przedtem mia³am "Mro¼ny be¿" Castinga, spiera³ siê w ekspresowym tempie na rudo... Nadal mi ten rudy przebija, ale kolor lepszy wyszed³ po tej siódemce Excellence'a. Docelowo chcia³abym mieæ jasny br±z popielaty, wiêc kolejne farbowanie bêdzie 7.1 z Excellence.
Absurdalna07 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-07, 21:06   #1697
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Po ponad dwóch latach niesamodzielnego farbowania w³osów wysz³am z obiegu Zgodnie z instrukcj± Topchoica farbê nak³adam na 10 min. na odrosty i potem na 20 minut na resztê, tak aby czas nie przekroczy³ w sumie 30 minut. Ok. Ale: te 10 minut liczê od skoñczenia nak³adania na odrosty czy od pierwszego dotkniêcia pêdzelkiem w³osów? Dotychczas sama farbowa³am sklepowymi farbami i liczy³am 30-40min. od zakoñczenia nak³adania farby na w³osy(nie bawi³am siê w odrosty, zawsze ''jecha³am'' od razu ca³o¶æ).
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-07, 21:08   #1698
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
dodaje aktualizacje tego posta klik po 3myciach, jak kolor prezentuje sie na lokach.

pierwsze zdj - bez slonca, bez flesza
kolejne zdjecia w sloncu

moze komus sie przyda
Ostatnia fotka jest mega! W s³oñcu bia³y refleks , mo¿e gdziniegdzie w fiolet uciekaj±...ale zimny fiolet, no có¿ ja mogê wiêcej "powiedzieæ" Piknie jest

Absurdalna07 - zrób fotkê przed i po farbowaniu i nam tutaj zaaplikuj proszê bo ciekawe jeste¶my jak sklepówka 7.1 wyjdzie
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-07, 21:15   #1699
Absurdalna07
Zadomowienie
 
Avatar Absurdalna07
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 1 013
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ok, postaram siê wkleiæ, ale 7.1 na³o¿ê dopiero za miesi±c (plus-minus), jak obecny kolor siê spierze - a spierze siê szybko, bo z tak mocno rozja¶nionych bêdzie siê zmywa³...
Absurdalna07 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-07, 23:14   #1700
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzñ
Wiadomo¶ci: 1 005
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Sovilo Poka¿ wiadomo¶æ
Po ponad dwóch latach niesamodzielnego farbowania w³osów wysz³am z obiegu Zgodnie z instrukcj± Topchoica farbê nak³adam na 10 min. na odrosty i potem na 20 minut na resztê, tak aby czas nie przekroczy³ w sumie 30 minut. Ok. Ale: te 10 minut liczê od skoñczenia nak³adania na odrosty czy od pierwszego dotkniêcia pêdzelkiem w³osów? Dotychczas sama farbowa³am sklepowymi farbami i liczy³am 30-40min. od zakoñczenia nak³adania farby na w³osy(nie bawi³am siê w odrosty, zawsze ''jecha³am'' od razu ca³o¶æ).
Jestem prawie pewna, ze gdzies czytalam, iz liczy sie od zakonczenia nakladania


Dziewczyny, mam problem ze zinterpretowaniem metody farbowania odrostow i "malaksowania farby" pozniej na reszcie wlosow. Czy to sie robi tak, ze naklada sie farbe na odrost, po uplywie zalecanego czasu zwilza ten odrost, tworzy emulsje?piane? i przeciaga ta piane na dlugosci wlosow? Jesli tak, to na suchych, czy ta dlugosc wlosow tez trzeba zwilzyc uprzednio?
Czy raczej robi sie to tak, ze po zafarbowaniu odrostu i przeczekaniu okreslonego czasu nak³ada sie normalnie farbe na reszte wlosow i to sie zwilza i robi z tego piane/emulsje i zostawia na te pare minut?

Przeszukalam wizaz wzdluz i wszerz i nigdzie nie znalazlam jednoznacznej odpowiedzi. Moglybyscie mi prosze napisac o co w tym dokladnie chodzi, jak to zrobic? Bo juz raz probowalam i nic kompletnie z tego mi nie wyszlo
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-08, 12:48   #1701
_Nelly_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 89
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Chcia³am siê Was doradziæ. chcia³am siê pozbyæ rudego refleksu z w³osów za pomoc± szamponu koloryzuj±cego wella color touch. czy taki szampon w ogóle zniweluje rudy refleks?? czy lepiej zastosowaæ farbê??
_Nelly_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-08, 14:13   #1702
xxblondynaxx
Przyczajenie
 
Avatar xxblondynaxx
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
najlepiej sam± .2 jak jest tylko z³oto. Je¶li to nie pomo¿e to skorygujesz innym kolorem przy nastêpnym farbowaniu.
Przeczcytaj proszê jeszcze raz t± stronê forum
A proporcje mieszania farby z oxy s± w ka¿dej w ulotce, ró¿ne dla ró¿nych firm. Ja CI i nie polecê firmy, bo testowa³am tylko Allwaves. A google nie gryz±...wpisz 7.2, przegl±dnij palety ró¿nych firm i wsio

Dziêkuje , szuka³am 7,2 znalaz³am tylko Majirel 7.22 g³eboki blond opalizuj±cy myslisz ze sie nada? A mo¿e co¶ z goldwella z tym ¿e tam farby maj± inne oznaczenia na ktorych siê nie znam moglabys mi doradziæ ostatni raz )
xxblondynaxx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-08, 18:39   #1703
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez xxblondynaxx Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkuje , szuka³am 7,2 znalaz³am tylko Majirel 7.22 g³eboki blond opalizuj±cy myslisz ze sie nada? A mo¿e co¶ z goldwella z tym ¿e tam farby maj± inne oznaczenia na ktorych siê nie znam moglabys mi doradziæ ostatni raz )
.22 - to poglebiony. i skoro Zyta sama prosi o zapoznanie sie z forum tzn.ze jej anielska cierpliwosc siega granic.

Twoje pytania byly juz przerabiane. wiem duzo tego jest ale po to powstal post #634 aby kazdy mogl z niego korzystac. to podstawowa wiedza.

aa i jeszcze jedno - kazda firma ma swoje kolo barw i opisana nazwe. wystarczy google->grafika i otrzymasz szybka i klarowna odpowiedz

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

zeby nie bylo, ze ktos nie moze odnalezc postow wyciagam je na wierzch kolejny raz.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
na ulotce farby alwaves jest taki podzia³ na % oxy:

Wybór tonalno¶ci wody utleniaj±cej i czas zatrzymania.
Wyboru dokonujemy w zale¿no¶ci od barwy w³osów.

· barwy od 1.0 na 6.0 - stosujemy wodê utlenion± 12%i czas reakcji 30 minut.
· barwy od 7.0 na 8.0 - woda utleniona 9%i czas reakcji 20 minut.
· barwy od 9.0 na 10.0 - woda utleniona 3% lub 6% i czas reakcji 15 minut.

poczytaj na tym blogu:
http://swiat-swiadomej-blondynki.blog.onet.pl/1,AR3_2011-02_2011-02-01_2011-02-28,index.html
Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Zanim zadasz pytanie - proszê przeczytaj!!!
W za³±czonychch Pdf-ach s± informacje, które sama zbiera³am. Powinny one pomóc rozwi±zaæ wiêkszo¶æ problemów lub rozwiaæ Wasze wszelkie w±tpliwo¶ci. Mo¿e s± trochê chaotyczne, ale chyba wszystko co ma byæ siê tam znajduje. Mi³ej lektury -zyta. Caate dziêkujê za pomoc

Niestety jeden pdf jest za du¿y, wiêc dopiszê, do neutralizacj niechcianych refleksów pos³ugujemu siê ko³em kolorów. Je¶li niechciany kolor/refleks jest rudy/pomarañczowy , neutralizuje go naprzeciwleg³y kolor na kole czyli w tym wypadku niebieski/popiel.

PIGMENTACJA-Na³ó¿ sam± farbê na w³osy, zmalaksuj z odrobin± mocno ciep³ej wody, ¿eby siê ³uski pootwiera³y, ale, ¿eby Ci siê nie la³o po g³owie,(ja chodzi³am w czepku k±pielowym i rêczniku, bo zawsze to ciep³o utrzymuje i lepiej wnika) bo musisz przetrzymaæ je 20 min. , a potem wysusz (trochê d³ugo trwa suszenie, dlatego nie namaczaj ich bardzo). Wysuszone farbuj jak zwykle

Bond bunny miesza sam± farbê z odrobin± wody i wtedy nak³ada. Nie suszy tylko po 5-10minutach jak farba uzupe³ni pusty w³os na mokre k³adzie farbê w³a¶ciw±
Za³±czone pliki
Rodzaj pliku: pdf wszystko o farbowaniu w pigu³ce.pdf (640,0 KB, 60 za³adowañ)
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal

Edytowane przez caate
Czas edycji: 2012-03-08 o 18:42
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-08, 20:25   #1704
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
.22 - to poglebiony. i skoro Zyta sama prosi o zapoznanie sie z forum tzn.ze jej anielska cierpliwosc siega granic.

Twoje pytania byly juz przerabiane. wiem duzo tego jest ale po to powstal post #634 aby kazdy mogl z niego korzystac. to podstawowa wiedza.

aa i jeszcze jedno - kazda firma ma swoje kolo barw i opisana nazwe. wystarczy google->grafika i otrzymasz szybka i klarowna odpowiedz

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

zeby nie bylo, ze ktos nie moze odnalezc postow wyciagam je na wierzch kolejny raz.
Dziêkujê Ci bardzo za przpomnienie tylko ta podzia³±ka Oxy z farb allwaves jest jaka¶ pomylona i nie wiem w koñcu ile czasu trzymaæ?1) z 3) tzn powinno byæ:
Wybór tonalno¶ci wody utleniaj±cej i czas zatrzymania.
Wyboru dokonujemy w zale¿no¶ci od barwy w³osów.
· barwy(poziomy) od 9.0 na 10.0 - stosujemy wodê utlenion± 12%i czas reakcji 30 minut.
· barwy(poziomy) od 7.0 na 8.0 - woda utleniona 9%i czas reakcji 20 minut.
· barwy(poziomy) od 1.0 na 6.0 - woda utleniona 3% lub 6% i czas reakcji 15 minut.
No w sumie przez ostatnie pare...na¶cie stron, a nawet przez kilka t³uke to samo, wiêc trochê na ³atwiznê pytaj±cy id±
A odpowiem dziewczyny jutro, bo dzisiaj padam na ......
Caate - gdzie¶ s± Twoje bordowe/rudzielce... ...ale ogieñ by³

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-09 o 18:23
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-08, 22:42   #1705
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzñ
Wiadomo¶ci: 1 005
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Caate, dzieki za wklejenie tego posta. Faktycznie duzo przydatnych informacji, znalazlam tez instrukcje malaksowania o ktore pytalam
Aczkolwiek w tym pdfie i tak sa podane jakby 2 metody:
-na poczatku Fryzjerstwo Moja Pasja napisala, ze pod koniec farbowania zwilza odrost na ktorym jest juz farba i tworzy z tego emulsje ktora przeciaga na reszte wlosow
-a przy instrukcji Allwaves jest napisane, zeby pod koniec zwilzyc wlosy na dlugosci i na to nalozyc farbe i rozmasowac.

Takze w dalszym ciagu nie wiem ktorego sposobu sie trzymac... Jak Wy to robicie albo co uwazacie za sensowniejsze (na dlugich wlosach)?
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-09, 09:26   #1706
xxblondynaxx
Przyczajenie
 
Avatar xxblondynaxx
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
.22 - to poglebiony. i skoro Zyta sama prosi o zapoznanie sie z forum tzn.ze jej anielska cierpliwosc siega granic.

Twoje pytania byly juz przerabiane. wiem duzo tego jest ale po to powstal post #634 aby kazdy mogl z niego korzystac. to podstawowa wiedza.

aa i jeszcze jedno - kazda firma ma swoje kolo barw i opisana nazwe. wystarczy google->grafika i otrzymasz szybka i klarowna odpowiedz

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

zeby nie bylo, ze ktos nie moze odnalezc postow wyciagam je na wierzch kolejny raz.

Dziekuje Ci za odpowiedz dziewczyny to nie jest tak,¿e ja nie czyta³am w±tku , czyta³am wybrane strony ale nie mog³am znalezc odpowiedzi na moje pytanie . Czyta³am bloga blond bunny i zastanawiam siê czy nie zrobiæ tak jak pisa³a pigmentacji . Kupi³abym farbê majirela 7.0 naturê i na³ozy³abym j± na 5-10 min nastepnie na to bym po³o¿y³a 7,22 z oxy 6 % co o tym myslicie ? Poniewa¿ faktycznie z blondu bardzo szybko kolor sie wyp³ukuje i s± prze¶wity . Zamówilam ju¿ 7,22 poniewaz innego nie znalaz³am a kolor na palecie wydawa³ siê przyzwoity i zastanawiam sie czy nie dokupiæ tej natury i zrobiæ pigmentacje
xxblondynaxx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-09, 11:49   #1707
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez claudiiin Poka¿ wiadomo¶æ
Caate, dzieki za wklejenie tego posta. Faktycznie duzo przydatnych informacji, znalazlam tez instrukcje malaksowania o ktore pytalam
Aczkolwiek w tym pdfie i tak sa podane jakby 2 metody:
-na poczatku Fryzjerstwo Moja Pasja napisala, ze pod koniec farbowania zwilza odrost na ktorym jest juz farba i tworzy z tego emulsje ktora przeciaga na reszte wlosow
-a przy instrukcji Allwaves jest napisane, zeby pod koniec zwilzyc wlosy na dlugosci i na to nalozyc farbe i rozmasowac.

Takze w dalszym ciagu nie wiem ktorego sposobu sie trzymac... Jak Wy to robicie albo co uwazacie za sensowniejsze (na dlugich wlosach)?
moja odpowiedz moze byc niesatysfakcjonujaca Ciebie, ale ja robie zawsze tak jak instrukcja danej farby mowi.
osobiscie stosuje ta metode pierwsza

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê Ci bardzo za przpomnienie tylko ta podzia³±ka Oxy z farb allwaves jest jaka¶ pomylona i nie wiem w koñcu ile czasu trzymaæ?1) z 3) tzn powinno byæ:
Wybór tonalno¶ci wody utleniaj±cej i czas zatrzymania.
Wyboru dokonujemy w zale¿no¶ci od barwy w³osów.
· barwy(poziomy) od 9.0 na 10.0 - stosujemy wodê utlenion± 12%i czas reakcji 30 minut.
· barwy(poziomy) od 7.0 na 8.0 - woda utleniona 9%i czas reakcji 20 minut.
· barwy(poziomy) od 1.0 na 6.0 - woda utleniona 3% lub 6% i czas reakcji 15 minut.
No w sumie przez ostatnie pare...na¶cie stron, a nawet przez kilka t³uke to samo, wiêc trochê na ³atwiznê pytaj±cy id±
A odpowiem dziewczyny jutro, bo dzisiaj padam na ......
Caate - gdzie¶ oko³o tego 634 postu s± Twoje bordowe/rudzielce... ...ale ogieñ by³
no dawaly po oczach

ja tam nie mam takie cierpliwosci jak Ty, ale to juz wiemy od dawna

Cytat:
Napisane przez xxblondynaxx Poka¿ wiadomo¶æ
Dziekuje Ci za odpowiedz dziewczyny to nie jest tak,¿e ja nie czyta³am w±tku , czyta³am wybrane strony ale nie mog³am znalezc odpowiedzi na moje pytanie . Czyta³am bloga blond bunny i zastanawiam siê czy nie zrobiæ tak jak pisa³a pigmentacji . Kupi³abym farbê majirela 7.0 naturê i na³ozy³abym j± na 5-10 min nastepnie na to bym po³o¿y³a 7,22 z oxy 6 % co o tym myslicie ? Poniewa¿ faktycznie z blondu bardzo szybko kolor sie wyp³ukuje i s± prze¶wity . Zamówilam ju¿ 7,22 poniewaz innego nie znalaz³am a kolor na palecie wydawa³ siê przyzwoity i zastanawiam sie czy nie dokupiæ tej natury i zrobiæ pigmentacje
a moze oxy4%?
mnie osobiscie 6% rozjasnia i z czasem rudzialy bardziej, ale ja mam duzo ciemniejszy kolor, wiec to taka dygresja
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-09, 15:55   #1708
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez claudiiin Poka¿ wiadomo¶æ
Caate, dzieki za wklejenie tego posta. Faktycznie duzo przydatnych informacji, znalazlam tez instrukcje malaksowania o ktore pytalam
Aczkolwiek w tym pdfie i tak sa podane jakby 2 metody:
-na poczatku Fryzjerstwo Moja Pasja napisala, ze pod koniec farbowania zwilza odrost na ktorym jest juz farba i tworzy z tego emulsje ktora przeciaga na reszte wlosow
-a przy instrukcji Allwaves jest napisane, zeby pod koniec zwilzyc wlosy na dlugosci i na to nalozyc farbe i rozmasowac.

Takze w dalszym ciagu nie wiem ktorego sposobu sie trzymac... Jak Wy to robicie albo co uwazacie za sensowniejsze (na dlugich wlosach)?
Robiê babci w³osy na kolor 8.3 ju¿ z 1,5 roku (siwe80% wiec mieszam 8.0 i 8.3 pó³ na pó³ - na 6%) i za ka¿dym razem najpierw nak³adam farbe na suche w³osy na odrost trzymamy 22-25 minut, nak³adam jak najszybciej na d³ugo¶æ, trzymamy 5 minut , po czym nad wann± zwil¿amy mocno ciep³± wod± tak± ¿eby siê nie poparzyæ, zmalaksowaæ, czyli spieniæ, potrzymaæ z 5 minut, chodzi o to, ¿eby równomiernie siê farba rozprowadzi³a. Tak samo u fryzjera robi siê odrost i od¶wie¿a kolor

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez xxblondynaxx Poka¿ wiadomo¶æ
Dziekuje Ci za odpowiedz dziewczyny to nie jest tak,¿e ja nie czyta³am w±tku , czyta³am wybrane strony ale nie mog³am znalezc odpowiedzi na moje pytanie . Czyta³am bloga blond bunny i zastanawiam siê czy nie zrobiæ tak jak pisa³a pigmentacji . Kupi³abym farbê majirela 7.0 naturê i na³ozy³abym j± na 5-10 min nastepnie na to bym po³o¿y³a 7,22 z oxy 6 % co o tym myslicie ? Poniewa¿ faktycznie z blondu bardzo szybko kolor sie wyp³ukuje i s± prze¶wity . Zamówilam ju¿ 7,22 poniewaz innego nie znalaz³am a kolor na palecie wydawa³ siê przyzwoity i zastanawiam sie czy nie dokupiæ tej natury i zrobiæ pigmentacje
¦liczny ten 7.22 ale widzê, ¿e ciê¿ko go znale¼æ, bo go wycofali?
Mo¿esz sobie zrobiæ pigmentacje, ale wg mnie to tak jak farbowanie siwych w³osów w 50% które s± puste wiêc mo¿esz wymieszaæ od razu pó³ czê¶ci natury 7.0 i 1 czê¶æ tej 7.22 i farbowaæ jak zwykle bez pigmentacji.
Ale nie wiem, teraz co z oxy, bo siwe siê robi na 6%, ale 6% rozja¶ni i wyrudzi Ci naturalny odrost, wiêc lepiej rób na 3% i sprawdzaj nasycenie po danym czasie przecieraj±c pasemko wacikiem . Wielokrotne farbowanie na 3% powinno siê w koñcu utrwaliæ i wej¶æ we w³os tak jak szamponetka (choæ szamponetki s± chyba na 2% oxy)
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-09, 16:11   #1709
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez _Nelly_ Poka¿ wiadomo¶æ
Chcia³am siê Was doradziæ. chcia³am siê pozbyæ rudego refleksu z w³osów za pomoc± szamponu koloryzuj±cego wella color touch. czy taki szampon w ogóle zniweluje rudy refleks?? czy lepiej zastosowaæ farbê??
Ka¿da farba profeskê z niebieskim/popielem, czyli po przecinku .1 lub A - Ash powinna zneutralizowaæ rudy kolor, tylko trzeba je zrobiæ na 3% i bêdziesz mia³± co¶ a'la szamponetka.
Wella pewnie te¿ sobie poradzi, ale jak robi³am go na 2% to zmy³ siê po 2 tygodniach. Masz tam ... .1 i ... .89 - srebrno per³owy/bardziej na rudo z³oty, albo mi¼ niebieski 0.88 mieszaæ z natur±, czyli np, 7.0
Wklej jeszcze swoje fotki to zobaczymy

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-09 o 18:19
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-09, 17:49   #1710
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Zyta dalas czadu
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.