Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-27, 07:55   #1
jennifer777
Wtajemniczenie
 
Avatar jennifer777
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 346

Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?


Hej,

zaczęła mnie zastanawiać pewna sytuacja, otóż robiąc zakupy świąteczne na ponad 500 zł w Douglasie dostałam jedno pachnące mydełko i jakąś miniaturę żelu pod prysznic no-name. Nie jestem łasa na gratisy,ale lubię dostawać próbki nowych zapachów i faktycznie jestem skłonna kupować nowe produkty po ich przetestowaniu. Od razu przypomniała mi się sytuacja jak jakis czas temu byłam w Douglasie z przyjaciółką, której znajoma pracuje w D, kupujac tusz o wartosc 135zl otrzymałam niemal pół torby gratisów w tym takie rzeczy jak miniatura lakieru o.p.i baza o duzej pojemnosci itd. Wkurzające jest to, że do takich sklepów próbki przychodzą nie po to,aby klienci mogli zapoznac się z produktem a , żeby pani sprzedająca oddała to swoim bliskim, lub nie musiała kupować pełnowartościowego produktu, jakie są Wasze doświadczenia?
__________________
bruised but never broken

Edytowane przez jennifer777
Czas edycji: 2011-12-29 o 08:46
jennifer777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 10:42   #2
mariaa15
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 195
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Faktycznie masz rację. Ja również dostałam jakiś kilka marnych próbek przy kasie, gdy kupowałam jakąś paletkę cieni( kosztowała chyba ok. 200 zł).
Na pytanie, czy mogłabym troszkę więcej, ekspedientka zgromiła mnie wzrokiem i powiedziała że więcej mi nie da. Identycznie jest w Rossmannie. Kiedyś miałam blisko szkoły sklepik kosmetyczny, gdzie pani dawała próbki( w zasadzie to leżały nieopodal wejścia), właściwie to sama namawiała żeby kilka z nich przygarnąć. Do większych, jej zdaniem zakupów( suma powyżej 20 zł.) zawsze dawała miniaturki podkładów, żeli, balsamów. Niestety teraz sklep zlikwidowali, ponieważ nie był często odwiedzany(((((

Dlatego większość moich kosmetycznych zakupów robię w mini drogeryjkach ))
mariaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 22:16   #3
madelaine_16
Rozeznanie
 
Avatar madelaine_16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 684
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

No niestety ja nigdy nie dostałam wiecej niz 2 szt próbek.Najwieksze zakupy opiewały na ok 300zł i jedna probka perfum i taki zestaw clinique 3 kroki.
madelaine_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 08:31   #4
Luth
Raczkowanie
 
Avatar Luth
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 169
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Kupowałam w Sephorze (Warszawa) podkład. Przy okazji zapytałam o próbkę CK Euphoria Forbidden, gdyż podobała mi się pierwsza Eupho, chciałam się 'przespać' z tym zapachem. Ekspedientka odpowiedziała, że w tej chwili nie mają buteleczek - ok, zdarza się. Ale kilka dni później ponownie poszłam na zakupy, tym razem do innej Sephory. Tam też okazało się, że mają deficyt na fiolki. Dostałam tylko gratisową paletkę cienie - w sumie całkiem niezłych.
Oni naprawdę mają takie wzięcie na próbki perfum czy po prostu bardzo niechętnie dołączają je w gratisie?
__________________
Moje AVON'ki i nie tylko na wymianę
Bardzo proszę o udzielanie odpowiedzi w moim wątku
Dbam o siebie!
Luth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 12:08   #5
_kofeina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 75
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Ja też nie wiem na czym to polega... :/ Raz w Sephorze przy zakupie za 80zł dostałam całą masę próbek i taki mały przybornik (kosmetyczka z cążkami, pilnikiem, składaną szczoteczką do zębów ), innym razem zrobiłam zakupy za większą sumę i dostałam tylko próbkę kremu przeciwzmarszczkowego (a jestem młoda i widać, że daleko mi do tego typu pielęgnacji).
Z koli w Douglasie, przy zakupie tuszu Essence za ok 10zł dostałam próbki perfum i podkładów, a jak kupowałam droższe kosmetyki, to pani z łaską dała mi jakąś odlewkę podkładu :/
Myślę, że to zależy od ekspedientki...
__________________
Zapraszam do wymianki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=581396

_kofeina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 12:24   #6
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Pracuję w Douglasie i powiem Wam jak to wygląda. Zazwyczaj jest taka niepisana zasada, że do zakupów do 100 zł daje się jedną próbkę. Za około 300 zł jest ich kilka. Natomiast dużo fajnych próbek oraz giftów w postaci toreb i kosmetyczek daje się klientom robiącym zakupy za około 1000 zł lub więcej.
Oczywiście różnie z tym bywa. Ja sama mam tak, że jeżeli widzę iż klient jest miły i ma potencjał (czyli widzę, że dam mu próbkę jakiegoś kremu i jest duża szansa, że jeżeli mu się spodoba to wróci i go kupi) daję więcej mimo, iż zrobił mniejsze zakupy. Jeżeli widzę, że ktoś jest nie miły i oschły to daję minimum.
Poza tym wszystko też zależy od kierownictwa. Czasem nawet gdyby się chciało dać coś więcej klientowi to nie można, bo się dostaje opieprz, że próbki też "kosztują" i czy sobie zdajemy sprawę, że jedna próbka "Orchidei królewskiej" z Guerlain kosztuje 160 zł - bo osobiście miałam taką sytuację, przy klientce która zrobiła zakupy za ponad 500 zł.
Natomiast jeśli chodzi o okres przedświąteczny to rozumiem autorko wątku, że było by miło dostać coś fajnego do zakupów, ale my mamy ograniczoną ilość próbek i te które miałyśmy na początku grudnia muszą wystarczyć aż do początku stycznia. W naszej filii było tak, że przed Wigilią już nie miałyśmy co dawać, bo się po prostu pokończyły. A wiadomo, że przed świętami jest znacznie więcej klientów także czasem też przyda się jakieś zrozumienie, ja sama przepraszałam klentów, że nie mogę nic im dać, ale obiecałam, że gdy następnym razem zrobią zakupy to dołożę starań by im to wynagrodzić.
I może Wam się wydawać, że przysyłają nam próbki tonami...ale wcale tak nie jest, niejednokrotnie trzeba kombinować, co zrobić aby dany dystrybutor wysłał próbek więcej.
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 13:09   #7
Yo_Landi
Raczkowanie
 
Avatar Yo_Landi
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 141
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Ja kiedyś w Sephorze poprosiłam o dobranie zapachu dla mamy i danie mi próbek, ponieważ nie chcialam kupowac jej na urodziny perfum w ciemno. Pani "odpsikała" mi 2 czy 3 zapachy od fiolek i na moja prośbę je opisała, ale miny szczęśliwej nie miała... Za to wcześniej w Douglasie odesłali mnie z niczym, ani próbek, ani fiolek nie mieli (nie chcieli dac?). Kurcze, może nie wyglądam na jakąs super zamożną i nie chce się nikomu za mną latac, ale jednak takie próbki pomagają dokonać zakupu, bez nich czasem ciężko się zdecydować i odpuszcza się zakup w ogóle
Yo_Landi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-28, 17:04   #8
jennifer777
Wtajemniczenie
 
Avatar jennifer777
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 346
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Cytat:
Napisane przez _kofeina_ Pokaż wiadomość
Ja też nie wiem na czym to polega... :/ Raz w Sephorze przy zakupie za 80zł dostałam całą masę próbek i taki mały przybornik (kosmetyczka z cążkami, pilnikiem, składaną szczoteczką do zębów ), innym razem zrobiłam zakupy za większą sumę i dostałam tylko próbkę kremu przeciwzmarszczkowego (a jestem młoda i widać, że daleko mi do tego typu pielęgnacji).
Z koli w Douglasie, przy zakupie tuszu Essence za ok 10zł dostałam próbki perfum i podkładów, a jak kupowałam droższe kosmetyki, to pani z łaską dała mi jakąś odlewkę podkładu :/
Myślę, że to zależy od ekspedientki...
Cytat:
Napisane przez nielegalnaa Pokaż wiadomość
Pracuję w Douglasie i powiem Wam jak to wygląda. Zazwyczaj jest taka niepisana zasada, że do zakupów do 100 zł daje się jedną próbkę. Za około 300 zł jest ich kilka. Natomiast dużo fajnych próbek oraz giftów w postaci toreb i kosmetyczek daje się klientom robiącym zakupy za około 1000 zł lub więcej.
Oczywiście różnie z tym bywa. Ja sama mam tak, że jeżeli widzę iż klient jest miły i ma potencjał (czyli widzę, że dam mu próbkę jakiegoś kremu i jest duża szansa, że jeżeli mu się spodoba to wróci i go kupi) daję więcej mimo, iż zrobił mniejsze zakupy. Jeżeli widzę, że ktoś jest nie miły i oschły to daję minimum.
Poza tym wszystko też zależy od kierownictwa. Czasem nawet gdyby się chciało dać coś więcej klientowi to nie można, bo się dostaje opieprz, że próbki też "kosztują" i czy sobie zdajemy sprawę, że jedna próbka "Orchidei królewskiej" z Guerlain kosztuje 160 zł - bo osobiście miałam taką sytuację, przy klientce która zrobiła zakupy za ponad 500 zł.
Natomiast jeśli chodzi o okres przedświąteczny to rozumiem autorko wątku, że było by miło dostać coś fajnego do zakupów, ale my mamy ograniczoną ilość próbek i te które miałyśmy na początku grudnia muszą wystarczyć aż do początku stycznia. W naszej filii było tak, że przed Wigilią już nie miałyśmy co dawać, bo się po prostu pokończyły. A wiadomo, że przed świętami jest znacznie więcej klientów także czasem też przyda się jakieś zrozumienie, ja sama przepraszałam klentów, że nie mogę nic im dać, ale obiecałam, że gdy następnym razem zrobią zakupy to dołożę starań by im to wynagrodzić.
I może Wam się wydawać, że przysyłają nam próbki tonami...ale wcale tak nie jest, niejednokrotnie trzeba kombinować, co zrobić aby dany dystrybutor wysłał próbek więcej.
Ja wszystko rozumiem, ale piszę też w kontekście sytuacji, gdzie dla znajomych daje się prawie 15ml bazy pod makijaz, lub zniżkę -20%
Conajmniej raz w miesiącu robie zakupy w S lub D i faktycznie potwierdzam, że w S jakoś zawsze jest więcej gratisów i miniproduktów.
Koleżanka, która była na wakacje w USA tez opowiadała, że zrobiła zakupy na 50 $ a dostała minipalety cienie estee lauder itd. Pewnie dużo zależy od kierownictwa, ale szkoda, że takimi drobnostkami zniechęca się klientów Z pewnością jeszcze nie raz i nie dwa zrobie zakupy w tego typu perfumeriach ale jakiś niesmak pozostał
__________________
bruised but never broken
jennifer777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 22:12   #9
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Cytat:
Napisane przez jennifer777 Pokaż wiadomość
Ja wszystko rozumiem, ale piszę też w kontekście sytuacji, gdzie dla znajomych daje się prawie 15ml bazy pod makijaz, lub zniżkę -20%
Ok...czyli rozumiem, że gdybyś Ty pracowała w jakiejś firmie i miała zniżki to nie dawałabyś ich swoim dobrym znajomym? Albo gdyby koleżanka pracująca w jakiejś firmie zaoferowała by Ci zniżkę, to Ty byś odmówiła? Jeżeli tak to rozumiem, ale wydaje mi się normalnym, że w dzisiejszych czasach wszędzie korzysta się ze znajomości.
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 22:40   #10
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Podlaczam sie. Dzisiaj robiac xakupy w seph wydalam 800 zl a dostalam 5 ml probke jakiegos kremu clarinsa, jakiegos badziewneho podkladu 1 ml i perfum 1ml. A nieraz widzialam jak pakowali kobietom duzo tego.
Nigdy w zyciu nie dostalam mini produktu.

Dodam tylko ze mam zlota karte seph
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 08:44   #11
jennifer777
Wtajemniczenie
 
Avatar jennifer777
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 346
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Cytat:
Napisane przez nielegalnaa Pokaż wiadomość
Ok...czyli rozumiem, że gdybyś Ty pracowała w jakiejś firmie i miała zniżki to nie dawałabyś ich swoim dobrym znajomym? Albo gdyby koleżanka pracująca w jakiejś firmie zaoferowała by Ci zniżkę, to Ty byś odmówiła? Jeżeli tak to rozumiem, ale wydaje mi się normalnym, że w dzisiejszych czasach wszędzie korzysta się ze znajomości.
Nie zrozum mnie źle.. korzystałabym! tylko jest to krzywdzące dla stałego klienta, który kupuje w sklepie stacjonarnym, a nie przez internet i wydaje grubą kase, podczas gdy ktos nie kupi nic a wychodzi z połową siaty próbek
__________________
bruised but never broken
jennifer777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-29, 11:16   #12
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Niestety prawda jest taka, że w handlu sprawiedliwości nie ma i nic się na to nie poradzi. Jedyne co mogę poradzić to trzymać się jednej konsultantki. U nas są klientki, które za swoją konsultantką potrafią jechać na zakupy do innego miasta, jeżeli zostanie przeniesiona. I jeżeli przyjdą do sklepu i nie będzie pani X, to taka klientka wyjdzie i przyjdzie dopiero wtedy kiedy ona będzie. I jeżeli obdarzysz taką konsultantkę zaufaniem, że dobrze Ci doradzi, porozmawiasz z nią i wytworzysz jakąś relację myślę, że na 99% ona będzie Ci to wynagradzać w giftach. Wiem to z autopsji
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 12:40   #13
AnnBlus
Rozeznanie
 
Avatar AnnBlus
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 551
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Ja NIGDY nie dostałam mini-produktu, zazwyczaj dostaję jedną próbkę podkładu (zbyt ciemnego) albo kremu. Czasem jak poproszę o próbkę perfum to dostanę.

Przykro mi, że często pracownicy perfumerii oceniają ludzi po wyglądzie (to chyba ten "potencjał" bo ja zawsze staram się być miła). Szczególnie uraziła mnie obsługa w Douglasie w Blue City, gdzie byłam kilkakrotnie i nikt się mną nie zainteresował, a raz jedną panią w futrze obsługiwały aż 3 osoby; zaś gdy w Tarasach była Justyna Steczkowska, to skakali wokół niej wszyscy. Jestem skłonna zapłacić więcej za krem czy inny kosmetyk, jeśli wcześniej mam szansę wypróbowania go i stwierdzę, że jest świetny. Wydaję dużo pieniędzy właśnie na kosmetyki, a nie na ubrania. Chodzę ubrana normalnie (sieciówki typu Zara, Mango) a nie w projektantach i przez to czuję, że jestem gorzej traktowana w perfumeriach... Szkoda. Kupuję kosmetyki między innymi w L'Occitane. Tam zawsze dostanę próbkę (nawet bez zakupu) i kilka kosmetyków mi się spodobało, więc kupiłam pełnowymiarowe opakowania (m.in. krem 15 ml za 140 zł i balsam za 170). Natomiast mam podejrzenie (nie bierz tego do siebie), że w wielu przypadkach ekspedientki nie dają próbek, ponieważ biorą je dla siebie. Raz słyszałam nawet jak jedna mówiła do drugiej że dzięki pracy w perfumerii nie musi kupować już kosmetyków, bo wszystko ma z próbek.



@Jennifer777: to w Rossmanie mają próbki? W życiu o tym nie słyszałam... I też kiedyś robiłam zakupy w USA w Sephorze (spore) i dostałam jedną próbkę odżywki do włosów...

Edytowane przez AnnBlus
Czas edycji: 2011-12-29 o 12:53
AnnBlus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 13:09   #14
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Drogie wizażanki, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i wydaje mi się, że niestety takie ocenianie ludzi jest po trosze wpisane w naszą naturę. Aczkolwiek nie twierdzę jednocześnie, że jest to dobre.

Pisząc "Przykro mi, że często pracownicy perfumerii oceniają ludzi po wyglądzie" - jest to jednak trochę krzywdzące, nie z tego względu, że jest inaczej, ale brzmi to tak jakby jedynie pracownicy perfumerii na całym świecie oceniali ludzi przez pryzmat ich wyglądu.

Nie chcę zmieniać Waszego zdania, ale trzeba pracować w branży handlowej żeby zrozumieć reguły tam panujące. A tak czy siak...czasem choćbyśmy nie wiem jak się starały, dawały wiele giftów to są klienci, który i tak tego nie docenią.

A jeszcze co do oceniania ludzi po wyglądzie, to sądzę, że każda dłużej pracująca konsultantka wie, że nie ma reguły na to kto może dużo wydać.

Bo jak się okazuje zazwyczaj najwięcej wydają panie...nie obrażając ich...ubrane bez gustu, bez makijażu, czasem wręcz przychodzące z nieuczesanymi włosami. Panie za które jak mówimy, nie dało by się złamanego grosza, i to one, a nie panie od stóp do głów ubrane w Versace i D&G wydają po kilka tysięcy. Drugi typ to starsze i bardzo miłe małżeństwa, lub osoby po prostu nie wyróżniające się.
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 13:29   #15
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Cytat:
Napisane przez nielegalnaa Pokaż wiadomość
Ok...czyli rozumiem, że gdybyś Ty pracowała w jakiejś firmie i miała zniżki to nie dawałabyś ich swoim dobrym znajomym? Albo gdyby koleżanka pracująca w jakiejś firmie zaoferowała by Ci zniżkę, to Ty byś odmówiła? Jeżeli tak to rozumiem, ale wydaje mi się normalnym, że w dzisiejszych czasach wszędzie korzysta się ze znajomości.
Nie do mnie jest to pytanie, ale odpowiem: nie, nie rozdawałabym znajomym zniżek.

Próbki są dla klientów, a nie dla znajomych. Próbki są dla tych, którzy płacą za zakupy i dla tych, którzy przyszli do drogerii, żeby prosić o pomoc w dobraniu jakiegoś podkładu/perfum itd.

Nie bardzo też rozumiem, bo pisałaś wcześniej, że "próbki kosztują" i szefowa wam mówi "czy wiecie, że próbka Orchidei Guerlain kosztuje 160zł", to jak to w końcu jest, jak trzeba dać klientom to próbka kosztuje, a jak znajomym to już nie kosztuje?

Trochę uczciwości, a nie potem wielkie zdziwienie, że klienci są niezadowoleni/nieprzyjemni, skoro się ich nie obsługuje na poziomie.

Cytat:
Napisane przez AnnBlus Pokaż wiadomość
Natomiast mam podejrzenie (nie bierz tego do siebie), że w wielu przypadkach ekspedientki nie dają próbek, ponieważ biorą je dla siebie. Raz słyszałam nawet jak jedna mówiła do drugiej że dzięki pracy w perfumerii nie musi kupować już kosmetyków, bo wszystko ma z próbek.
To masz dobre podejrzenia, bo tak robią; zresztą niby od kogo można kupić na allegro próbki kosmetyków? To są próbki, które powinny być uczciwie dodawane klientom do zakupów, a panie ekspedientki na nich zarabiają. Dla mnie to jest chore, kupuję mnóstwo kosmetyków, w aptekach, drogeriach i firmowych sklepach i jedynym miejscem, w którym zawsze dostanę próbkę, jest Yves Rocher, ale pracownice w YR są chyba ostro pilnowane, bo aż przesadnie skaczą koło klienta.

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez nielegalnaa Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i wydaje mi się, że niestety takie ocenianie ludzi jest po trosze wpisane w naszą naturę.
Ocenianie po wyglądzie owszem jest wpisane w ludzką naturę, ale kulturalny człowiek na poziomie zachowa swoją ocenę dla siebie, a nie będzie poprzez jej pryzmat traktował innego człowieka, zwłaszcza jeśli pracuje w branży usługowej.

Ja nie rozumiem, jak można w sklepie kogoś "olać" albo traktować jak złodzieja, bo nie przyszedł ubrany w futro i diamenty od stóp do głów.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię

Edytowane przez BrigitteBardot
Czas edycji: 2011-12-29 o 13:26
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 14:57   #16
AnnBlus
Rozeznanie
 
Avatar AnnBlus
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 551
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

"jedynym miejscem, w którym zawsze dostanę próbkę, jest Yves Rocher, ale pracownice w YR są chyba ostro pilnowane, bo aż przesadnie skaczą koło klienta."

To ciekawe, bo ja byłam parę razy w Yves Rocher (różnych) i za każdym razem nie byłam zadowolona z obsługi, panie były wręcz opryskliwe, nigdy też nie dostałam próbki. Teraz z Yves Rocher robię zakupy tylko przez internet.

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Cytat:
Napisane przez nielegalnaa Pokaż wiadomość
Pisząc "Przykro mi, że często pracownicy perfumerii oceniają ludzi po wyglądzie" - jest to jednak trochę krzywdzące, nie z tego względu, że jest inaczej, ale brzmi to tak jakby jedynie pracownicy perfumerii na całym świecie oceniali ludzi przez pryzmat ich wyglądu.
Być może w innych miejscach też tak jest, ale w perfumeriach, drogeriach i aptekach jest to najbardziej widoczne, bo to tam zazwyczaj ludzie potrzebują pomocy ekspedienta i mogą dostać jakąś próbkę. W odzieżowych po prostu idziesz z rzeczą do przymierzalni. (W perfumerii sam tester często nie wystarcza, tym bardziej, że ja wychodzę z domu już umalowana
AnnBlus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 22:54   #17
jennifer777
Wtajemniczenie
 
Avatar jennifer777
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 346
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Cytat:
Napisane przez AnnBlus Pokaż wiadomość
Ja NIGDY nie dostałam mini-produktu, zazwyczaj dostaję jedną próbkę podkładu (zbyt ciemnego) albo kremu. Czasem jak poproszę o próbkę perfum to dostanę.

Przykro mi, że często pracownicy perfumerii oceniają ludzi po wyglądzie (to chyba ten "potencjał" bo ja zawsze staram się być miła). Szczególnie uraziła mnie obsługa w Douglasie w Blue City, gdzie byłam kilkakrotnie i nikt się mną nie zainteresował, a raz jedną panią w futrze obsługiwały aż 3 osoby; zaś gdy w Tarasach była Justyna Steczkowska, to skakali wokół niej wszyscy. Jestem skłonna zapłacić więcej za krem czy inny kosmetyk, jeśli wcześniej mam szansę wypróbowania go i stwierdzę, że jest świetny. Wydaję dużo pieniędzy właśnie na kosmetyki, a nie na ubrania. Chodzę ubrana normalnie (sieciówki typu Zara, Mango) a nie w projektantach i przez to czuję, że jestem gorzej traktowana w perfumeriach... Szkoda. Kupuję kosmetyki między innymi w L'Occitane. Tam zawsze dostanę próbkę (nawet bez zakupu) i kilka kosmetyków mi się spodobało, więc kupiłam pełnowymiarowe opakowania (m.in. krem 15 ml za 140 zł i balsam za 170). Natomiast mam podejrzenie (nie bierz tego do siebie), że w wielu przypadkach ekspedientki nie dają próbek, ponieważ biorą je dla siebie. Raz słyszałam nawet jak jedna mówiła do drugiej że dzięki pracy w perfumerii nie musi kupować już kosmetyków, bo wszystko ma z próbek.



@Jennifer777: to w Rossmanie mają próbki? W życiu o tym nie słyszałam... I też kiedyś robiłam zakupy w USA w Sephorze (spore) i dostałam jedną próbkę odżywki do włosów...

To jakaś inna wizażanka pisała o Rossmanie, też się z tym nigdy nie spotkałam.. jeśli chodzi o miniprodukty to dostałam:

1. MINIATURĘ ! Coco chanel mademoiselle chyba z 5 ml
2. Lakier O.P.I 3,75 ml ( co dziwne dostałam w S. a w moim miescie lakierów OPI nigdy nie bylo)
3. Baza pod makijaz Pupa
4. Probka tuszu do rzes lancome
5 cien sephory ale jest mega wydajny ( troche mniejszy niz wklad inglota)
__________________
bruised but never broken
jennifer777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 10:03   #18
Martaw91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Zgadazam się z wami w 100%... Polecem mieć stała konsultantkę, też jeżdżę do jednej przez całe miasto.

Edytowane przez Martaw91
Czas edycji: 2011-12-30 o 10:33
Martaw91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 11:37   #19
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Hm, jestem w szoku bo ja za każdym razem dostaję w Sephorze próbki kosmetyków, a zakupy robię różne, czasem za ok 500 zł, a czasem kupuję zwyczajnie cień za 39 zł.

Ostatnio przemiła Pani w Sephorze zasypała mnie próbkami podkładów, paletka cieni, kremy, bazy i mnóstwo fiolek z zapachami. Na prawdę dużo tego.

Jeżeli na czymś specjalnie mi zależy ( np chcę wypróbować podkłady ) to proszę o nie z uśmiechem i dostaję
Ostatnio dostałam miniaturkę podkładu dior

Aczkolwiek w Douglasie rzadko kiedy bywam i o ile dobrze sięgam pamięcią to tam było marniej z próbkami.
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-30, 12:05   #20
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

wątek zbędny, bo temat wałkowany na wszelkie sposoby i co pewien czas też wybuchały wojny o próbki/gratisy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=567001

Każda praca ma swoje przywileje i ja nie widzę w tym nic złego.
Pracownicy perfumerii otrzymują gratisy i testery,
pracownicy cinema city bilety do kina za darmo
pani w mięsnym odkłada sobie lepsze mięsko
wojskowi i policjanci mieszkania za darmo służbowe i jakoś wojny o to nie ma.

Niech Sephora i Douglas zakończy rozdawania próbek klientkom i będzie spokój
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 13:46   #21
jennifer777
Wtajemniczenie
 
Avatar jennifer777
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 346
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
wątek zbędny, bo temat wałkowany na wszelkie sposoby i co pewien czas też wybuchały wojny o próbki/gratisy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=567001

Każda praca ma swoje przywileje i ja nie widzę w tym nic złego.
Pracownicy perfumerii otrzymują gratisy i testery,
pracownicy cinema city bilety do kina za darmo
pani w mięsnym odkłada sobie lepsze mięsko
wojskowi i policjanci mieszkania za darmo służbowe i jakoś wojny o to nie ma.

Niech Sephora i Douglas zakończy rozdawania próbek klientkom i będzie spokój
Osoba, która nie zagląda do wątku promocje w sephorze, raczej nie wie, ze pisze się tam o polityce sklepu.
Ja pracuje w nieruchomościach, to więc mam dostać mieszkanie? Uważam, że nie masz racji, niech dostają kosmetyki, ale te produkty, które są przeznaczone klientkom powinny trafiać w ręce klientek.
__________________
bruised but never broken
jennifer777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 13:52   #22
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Cytat:
Napisane przez jennifer777 Pokaż wiadomość
Osoba, która nie zagląda do wątku promocje w sephorze, raczej nie wie, ze pisze się tam o polityce sklepu.
Ja pracuje w nieruchomościach, to więc mam dostać mieszkanie? Uważam, że nie masz racji, niech dostają kosmetyki, ale te produkty, które są przeznaczone klientkom powinny trafiać w ręce klientek.
na pewno masz jakieś bonusy z tej pracy i nie mów, że nie

to już inny temat - o uczciwości. Złodzejstwo zawsze było i zawsze będzie w każdej pracy. To się nie zmieni. Nie liczmy na cuda
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 15:11   #23
jennifer777
Wtajemniczenie
 
Avatar jennifer777
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 346
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
na pewno masz jakieś bonusy z tej pracy i nie mów, że nie

to już inny temat - o uczciwości. Złodzejstwo zawsze było i zawsze będzie w każdej pracy. To się nie zmieni. Nie liczmy na cuda
piękna składnia mi wyszła w poprzednim poście Moim jedynym benefitem jest pyszna czekolada z nowego ekspresu !
__________________
bruised but never broken
jennifer777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 17:41   #24
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Cytat:
Napisane przez jennifer777 Pokaż wiadomość
piękna składnia mi wyszła w poprzednim poście Moim jedynym benefitem jest pyszna czekolada z nowego ekspresu !
jen, jak widać masz też inne bonusy z pracy nie tylko kawę
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2937

Cytat:
w nieruchomościach, raz na 3 miesiące, czyli 4 razy w roku wybieramy sobie vouchery na 210 zł czyli w skali roku 840 do daga, sephory, ikei, na masaze, fryzjera itd albo na siłownie
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 17:56   #25
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Szpieg.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 17:58   #26
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Szpieg.
dobry szpieg nie jest zły
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 22:20   #27
jennifer777
Wtajemniczenie
 
Avatar jennifer777
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 346
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Tylko rozmawiałyśmy o benefitach branżowych Nic związanego z nieruchomościami nie dostaje.

Muszę przyznać, że udało ci się to

btw. w S na Marszałkowskiej panie dokładają sporo gratisów
__________________
bruised but never broken

Edytowane przez jennifer777
Czas edycji: 2012-01-03 o 22:21
jennifer777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 20:20   #28
AnnBlus
Rozeznanie
 
Avatar AnnBlus
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 551
Dot.: Sephora,Douglas -gratisy kosmetyczne, jak to faktycznie powinno być?

Cytat:
Napisane przez jennifer777 Pokaż wiadomość
btw. w S na Marszałkowskiej panie dokładają sporo gratisów
Ech, nie wiem. Kupiłam dziś tam dwa róże (dałam za nie ok. 300 zł) i dostałam dwie próbki perfum w saszetce, nawet nie z atomizerem. To ja już nie wiem, ile trzeba wydawać, żeby dostać miniprodukt marki, którą się kupiło. Nie wiem, co kupują dziewczyny, że dostają kremy po 5-15 ml albo mini-cienie lub mini-tusz.
AnnBlus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.