Dobry podkład pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-13, 13:41   #1
Ballerina00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1

Dobry podkład pomocy!


Witajcie! Jestem tu nowa i mam do Was ogromną prośbę!
Mam 17 lat, cerę trądzikową, cały czas wyskakują mi nowe niespodzianki i wcale nie mam ich mało Mam cerę z tendencją do przesuszania się , ale również taką która się tłuści. Używam na noc kremu DUAC, a na dzień pod makijaż kremu Pharmaceris, obecnie poszukuję jakiegoś dobrego podkładu, przeznaczonego do mojej cery, podkład wg mnie idealny powinien być dobrze kryjący, nie zatykający porów oraz taki który nie robi efektu maski. Bardzo proszę o jakieś dobre i wypróbowane tego typu podkłady! Będę bardzo wdzięczna, za każdą pomoc : )
Ballerina00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 15:37   #2
cocpasz
Przyczajenie
 
Avatar cocpasz
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 15
Dot.: Dobry podkład pomocy!

Wybór jest ogromny.. jednak polecę Ci coś czego ja używam już od dawna i pomimo tego, że próbowałam wielu innych wciąż wracam do tego: Lirene nature MATTE fluid matujący. Mój odcień: 13 Cappuccino. Cena zadowalająca, max 15zł za 30ml. Daje naturalny, świeży efekt, łatwo się go nakłada (palcami). Można nakładać grubsze lub cieńsze warstwy w zależności od potrzeb. Długo się utrzymuje, nie ściera się i nie zatyka. Moja kapryśna cera jest zadowolona Znajdziesz go w Rossmanie, beżowo- granatowy. Wypróbuj i napisz czy Ci pasuje

Edytowane przez cocpasz
Czas edycji: 2013-07-13 o 15:40
cocpasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 15:00   #3
loscebula
Raczkowanie
 
Avatar loscebula
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 124
Dot.: Dobry podkład pomocy!

Koniecznie przyjrzyj się minerałom. Są nieinwazyjne dla cery, co umożliwi Ci walkę z trądzikiem przy jednoczesnym nie obciążaniu skóry twarzy ciężkimi podkładami. Ten z Lirene, o którym wspomniała cocpasz, co prawda nie należy do ciężkich, ale minerały są imho lepszym rozwiązaniem.

Skarbnicę wiedzy na temat kosmetyków mineralnych znajdziesz tu:
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=113


W Polsce bez problemu dotrzesz do minerałów Pixie, Lily Lolo (jeśli jesteś z Warszawy to sprawę masz ułatwioną, bo Costasy - polski dystrybutor Lily Lolo - otworzył tam stoisko, można sobie pomacać, dobrać odcień), Annabelle Minerals i innych. Można zamówić próbki, znaleźć minerały w wątku wymiankowym. Ściąganie podkładów z zagranicy przy pomocy wizażanek też nie stanowi dużego problemu, wszystko znajdziesz po przewertowaniu linku, który podesłałam. Pole manewru jest więc spore, warto spróbować.
__________________
Wymianka kosmetykowa
loscebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 16:54   #4
pyzyzmiesem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 311
Dot.: Dobry podkład pomocy!

Hmm, a ile mniej więcej chcesz wydać?
pyzyzmiesem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 14:02   #5
_oluta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 15
Dot.: Dobry podkład pomocy!

no właśnie ile chcesz wydać? piszesz że masz cerę trądzikową ale jednocześnie suchą i tłustą???? chyba coś tu nie gra, może masz mieszaną? jeśli chcesz podkład nie zatykający porów, jednocześnie dobrze kryjący to tutaj powiedziałabym że również jest mała sprzeczność. Chyba że możesz sobie pozwolić na kosmetyki z wyższej półki tj ponad 100zł ??? jeśli masz skórę z "problemami" to ja radziłabym mineralny podkład ale cudów nie ma... takie przeciętne w normalnej cenie raczej słabo kryją i po kilku (czasami nawet 2,3 godz) trzeba poprawić makijaż. Czy nie wolałabyś np. ze względu na swój młody wiek zainwestować więcej w naprawde dobry krem, żel ? teoretycznie piszą że w żele nie ma sensu inwestowac i we wszytko co szybko zmywamy z buzi ale to nie prawda bo ja w Twoim wieku widziałam sporą różnicę jak używałam na trądzik zwykłego żelu za 15 zł a tego za 40 czy 50. Sama nie używam kremów BB, CC (DD) ale słyszałam że są też bardzo dobre. Może warto się tym zainteresować. I przepraszam za wywód ale widzę na ulicach dużo młodych dziewczyn z takimi problemami i z duża ilością tapety i naprawde to nie wygląda estetycznie ani też nie pomaga w takich problemach

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

i dodam że mimo że skonczyłam okres "tradzikowy" ;p to czasami wyskakują mi jeszcze raz na jakiś czas krostki i mi swietnie działa peeling https://www.google.pl/search?q=peeli...%3B1600%3B1200
na drugi dzień nie mam już tych krostek
_oluta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 20:58   #6
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Dobry podkład pomocy!

Ależ skóra może być sucha i tłusta w tych samych okolicach Sama mam taką skórę jest sucha bo jest odwodniona ale jednocześnie produkuje za dużo sebym jako reakcje obronną przed przesuszaniem.

Co do podkładu to nie pomogę gdyż sama szukam jeszcze czegoś godnego uwagi Podkłady na bazie wody są lekkie i nie zapychają porów ale szybko znikają, te cięższe trwalsze podkłady czy kremy BB (azjatyckie) często wymagają zmywania metodą OCM w celu uniknięcia zapychania... ech, ciężko znaleźć złoty środek
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 10:46   #7
pyzyzmiesem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 311
Dot.: Dobry podkład pomocy!

z droższych - 135 zło - przy takich problemach z cerą sprawdził mi się superbalance z clinque
pyzyzmiesem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-17, 11:05   #8
dimenticare
Przyczajenie
 
Avatar dimenticare
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Talking Dot.: Dobry podkład pomocy!

Również mam cerę trądzikową, wiele zaczerwienień na twarzy i inne problemy z cerą. Od jakiegoś czasu używam podkładu z Rimmel'a Wake me up Foundation. Jestem z niego bardzo zadowolona ponieważ idealnie kryję niedoskonałości i nie robi efektu maski polecam go !
dimenticare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:55.