Makijaż ślubny dla azjatyckiej buzi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-28, 12:33   #1
lasiczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 82
GG do lasiczka

Makijaż ślubny dla azjatyckiej buzi


Witam.
Mam koleżankę, ktorej będę w maju robiła makijaż ślubny. Dziewczyna ma śliczną zajatycką urodę. Kiedy ja poznałam to dosłownie pomyślałam, że zaraz zacznie po japońsku nawijać
No i właśnie mam problem z jej oczkami. Ma tzw opadajasą powiekę. Nie, żeby to było żle (mi się osobiście to bardzo podoba, bo lubie taie azjatyckie rysy), tylko nie moge sie zdecydwać jak jej oczęta pomalować. Co do kolorków, to nie problem, bo do brązowych oczu wiele odcieni pasuje. Chodzi mi bardziej o "kształt" makijażu. Nie mogę się zdecydować, czy pokryc jej powiekę tak jak to sie robi przy "zwykłych" opadajacych powiekach, czu może spróbować "zaimitować" zgięcie powieki. W szkole widziałam jak koleżance wizażystka własnie cos takiego zrobiła. Przyznam się, że spodziewałam się, że to żle wyjdzie, ale byłam dosłownie zachwycona. tyle, że tamta kolezanka miała węższe bardziej podłużne oczy i ten makijaż je jeszcze bardziej wydłużyl, co wyglądało fantastycznie.
Bardzo bym prosiła, żeby ktoś podesłał zdjęcia makijaży dla azjatek. w necie mało znalazłam.
Aha, jeszcze jedna sprawa, może ktos z Białegostoku miałby pozyczyć na ten jeden raz jakis fixer. Ja mam tylko puder fixujący ArtDeco, ale boję się, że to nie wystarczy. W końcu, jesli jej, nie daj boże, cos się rozpuści to będę miała wyrzuty sumienia do końca życia.
Pozdrawiam
Ania
lasiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-28, 14:19   #2
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: Makijaż ślubny dla azjatyckiej buzi

Nie wiem czy ktorys sie bedzie nadawal na slub, ale zrobilam wszystkie Azjatki jakie mialam w moich lekturach, jedne sa starsze, drugie mlodsze. Moze cos podpatrzysz.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg makijaz1.jpg (106,8 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makijaz2.jpg (110,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makijaz3.jpg (105,8 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makijaz4.jpg (98,4 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makijaz5.jpg (114,0 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makijaz6.jpg (107,3 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makijaz.jpg (77,1 KB, 9 załadowań)
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-28, 21:45   #3
lasiczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 82
GG do lasiczka
Re: Makijaż ślubny dla azjatyckiej buzi

Dzisiaj zrobiłąm koleżance makijaz próbny. I od razu na zdjęciach widać, co żle poszło. Przydało by sie odrobine więcej różu i zmienie kolor pomadki na bardziej wpadający w brąz. Użyje też ciemniejszej pomadki w kącikach ust. Nałożę też troche więcej brazowego cienia przy środku oka, tak, żeby nie było az takiego efektu "kociego oka".
Kolory, których uzyłam na oczka to: ciemny brąz, delikatne złoto pod linia brwi na zewnątrz i perłowa zieleń (trochę za delikatna) pod brwiami blisko wewnetrznego kącika oka.
Myślę, że jak na mój pierwszy raz, jesli chodzi o ten typ urody, to wyszło całkiem nieżle, tyle, że do zdjęcia za blado.
A jak się wam podoba? ćzekam na sugestie.
Aha, jeszcze jeden problem, mimo uzycia bazy pod cienie ArtDeco i dodatkowego przypudrowania powieki, cień się zbiera w załamaniach. Podobno koleżance sie każdy tak zbierał. Co prawda na oku tego nie widać, nawet jeśli jest zamkniete, niemniej jednak mnie to martwi. Może ktos wie co z tym jeszcze mozna zrobić?
Pozdrawiam
Ania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 02.jpg (57,0 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 03.jpg (89,1 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 01.jpg (77,6 KB, 51 załadowań)
lasiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-29, 06:13   #4
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: Makijaż ślubny dla azjatyckiej buzi

mam uwagę

spróbuj położyć ciemniejszy cień od nosa.
w tej chwili oczy zrobiły się baaardzo szerokie i w dodatku podstawa nosa też się bardzo rozszerzyła...
połącz efekt z pierwszego i ostatniego zdjęcia - na ostatnim fajnie widać linie przy nosie, które powinny ograniczać cień a na pierwszym widać efekt odwrotnego zastosowania cieni - ciemniejszy od środka
pozdrawiam i spróbujcie raz jeszcze - będziecie obie zaskoczone efektem
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-29, 07:08   #5
lasiczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 82
GG do lasiczka
Re: Makijaż ślubny dla azjatyckiej buzi

No właśnie tez mi sie tak wydaje, że oczy się za bardzo rozjechały. Dzięki za radę
Monika, bardzo dzaiękuje za zdjęcia
lasiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-29, 07:56   #6
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: Makijaż ślubny dla azjatyckiej buzi

Posłuchaj sugestii Tomka - bo teraz oczy stały się dość 'szeroko osadzone' co nie wyglada ładnie Cieniowanie bardzo ładne - ale ja mam sugestie co do koloru. Jeżeli ma to byc makijaż ślubny to makijaż powienien mieć więcej światła i polecałabym raczej róż. Ten brąz wyglada raczej na taki makijaż codzienny - nawet biurowy. Spróbuj zpołączyć żółty z różem lub zieleń z różem. Przy azjatyckich buziach ładnie wyglądaja kolorki żywsze.

pzdr
sam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jap.jpg (46,9 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jap1.jpg (56,2 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jap2.jpg (42,6 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jap3.jpg (61,7 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jap6.jpg (92,1 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lancome_lip.jpg (19,3 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg loreal.jpg (15,9 KB, 21 załadowań)
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-29, 08:38   #7
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Makijaż ślubny dla azjatyckiej buzi

Nie wiem, czy to cos pomoze, ale jak patrze na zdjecia podeslane przez Sam, rzuca mi sie w oczy "porcelanowa" twarz modelek - moze sprobuj tez jakiejs bazy rozjasniajacej?na slub to by bylo ladne
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-29, 11:44   #8
kredka131
Raczkowanie
 
Avatar kredka131
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Wiadomości: 385
GG do kredka131
Re: Makijaż ślubny dla azjatyckiej buzi

Anna Pończocha napisał(a):

> Aha, jeszcze jeden problem, mimo uzycia bazy pod cienie ArtDeco i dodatkowego przypudrowania powieki, cień się zbiera w załamaniach. Podobno koleżance sie każdy tak zbierał. Co prawda na oku tego nie widać, nawet jeśli jest zamkniete, niemniej jednak mnie to martwi. Może ktos wie co z tym jeszcze mozna zrobić?

też mam opadającą powiekę (choć nie taką jak Twoja koleżanka) i używam bazy pod cienie Lumene i cienie się nie zbierają Z tego co poczytałam tu na Wizażu baza Lumene jest bardziej "sucha" (jeśli tak można to opisać) więc może przy opadającej powiece jest lepsza?
kredka131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-29, 15:33   #9
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: Makijaż ślubny dla azjatyckiej buzi

aha,
tak mi się jeszcze przypomniało
przy zbierniu się cieni, czy baz w załamaniach powieki - ja zawsze przed położeniem cienia wycieram powiekę w załamaniach, żeby zebrać nadmiar bazy czy podkładu

ze zdjęć podesłanych przez Samantę, chciałbym zwrócić uwagę na jedno - tej dziewczyny w stalowo-niebieskim płaszczu - wygląda, jakby miała kreskę grubszą przy nosie - oczy się zbliżyły
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-29, 15:34   #10
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: Makijaż ślubny dla azjatyckiej buzi

i jeszcze krótko

poprosimy o zdjęcia, jak się udał makijaż po zmianach
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-29, 17:16   #11
lasiczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 82
GG do lasiczka
Mały wykład z fotografii :)

Myslę, że chodzi ci o to, że na zdjęciach dziewczyna wyszła na opaloną To akurat wina światła, bo podkład był raczej jasny. Uzyłam kolorku 02 revlon colorstay. Jedynkę znalazłam ale nie było takiego odcienia, jeśli chodzi o colorstay. z resztą nie pasowała by jej, bo jest raczej zbyt różowa.
taki ciemny efekt często może się zdarzyc (a w zasadzie zawsze sie zdarza, jeśli nie używamy flesza), gdy robimy zdjęcia w "domowym oświetleniu", które to ma inną temperaturę niz na przykład światło dzienne a jeszcze inną niz światło w studiu. Z resztą na zdjęciu drugim, robionym z fleszem twarz wygląda własnie tak biało, więc nie ma obaw, że wyjdzie żle Bo kto widział fotografa, który przy zdjęciach we wnętrzu nie uzywa flesza? Musiałby mieć ze soba statyw, bo inaczej nie dałby rady zdjęcia nie poruszyć. W plenerze tez wyjdzie dobrze, nie mówiąc juz o studiu. Tam jest odpowiednie oświetlenie, więc na pewno będzie dobrze
A co do rozświetlacza, to tam gdzie trzeba uzyłam vanisha.
W każdym razie, dziękuję bardzo za spostrzerzenie. Ja akurat zwracałam uwage na inne rzeczy. Martwiłam się wcześniej, żeby nie było za jasnej buzi a teraz widzę, że niepotrzebnie I nawet będę mogła koleżankę pocieszyć, że nie musi chodzic na solarium, bo się z bladą twarzą i tak fajnie prezentuje
lasiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-29, 17:24   #12
lasiczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 82
GG do lasiczka
Re: Makijaż ślubny dla azjatyckiej buzi

Hmm... koleżanka ma juz taką naturę, że nawet jak zamknie oko i podniesie brwi, to kresek na linii rzęs i tak nie będzie widać, więc nawet nie będę się z linerem bawiła, co najwyżej kredką lub cieniem tą partię przyciemnię. Raczej cieniem dla większej "suchości". Zrobię tak jak mi mówicie, nałożę więcej siemnego cienia przy nosie i to pewnie załatwi sprawę.
Różowy makijaz tez robiłąm, W zasadzie to wyglądało tak, że zrobiłam dziewczynie jedno oko na różowo a drugie na brąż i kazałam wybierać Wybrała brąz i dopiero wtedy jej zrobiłąm od nowa cały makijaż.
Myślę, że jeśli będzie miała czas, to w ogóle wypróbuje cos innego i wtedy się jeszcze wybierze. A zdjęcia na pewno będą
lasiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-29, 17:43   #13
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: Makijaż ślubny dla azjatyckiej buzi

a ja zawsze myslalam , ze należy w te zagiecia położyć więcej bazy żeby sie tam cień lepiej trzymał ale glupia
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-29, 20:13   #14
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Mały wykład z fotografii :)

tak, o warunkach oswietlenia wie każdy niedzielny fotograf. Ale - skoro jesteśmy przy lekcji - kilka uwag.
Na załączniku, mam na myśli nr 2 i szczególnie 3, zdjecia sa zrobione w niedobrym, płaskim oświetleniu, pewnie cyfrówką. Nie ma bieli - nawet w białkach oczu, reszta jest za ciemna. Nie ma też czerni (każdy, kto zna się na podstawach ciemni, zna ten ból). Jeżeli zdjecie jest zrobione, jak przypuszczam, cyfrówką, powinien być tam gdzieś balans bieli . żeby to zdjęcie nie przekałmywało, mozna było: użyć flesha przy wylaczeniu dodatkowgo oswietlenia, zastosowac filtr, albo po prostu zwykły aparat z filmem dostowanym do sztucznego oswietlenia.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-30, 00:24   #15
lasiczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 82
GG do lasiczka
Re: Mały wykład z fotografii :)

LOL Bratnia dusza Masz rację co do cyfry (canon 10d). Balans bieli nie ustawiany, Był jaki był, więc wyszło jak wyszło Robisz zdjęcia może? Może masz na necie? jeśli masz, to daj linka Ja mam swoje na plfoto, ale te co zamieściłam, to nie moje. Osobiście robię Prakticą B100. Stary złom, ale przynajmniej już nie marnuje klisz
Gratuluję spostrzegawczości i pozdrawiam
lasiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-30, 07:38   #16
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Mały wykład z fotografii :)

no proszę, wizażowy klub przyjaciół Praktic . Ja oczywiście też . Mamy jeszcze w domu Eosa mojego chłopaka, ale jakos nie moge sie do niego przyzwyczaic.
A na codzień strzelamy sajdy małymi Olimpusikami (już się tak przyzwczaiłam, że nie wiem, jak dawno miałam ostatnio Practicę w łapach .
Jakiś czas temu przerzuciliśmy się na ruchome obrazki, i inestujemy w sprzet 8mm - wlasciwie nie sprzet, tylko sam film, bo drogie toto potwornie. Takze zdjec nigdzie moich nie ma , bo jakos tak wsiaknelam w inne media .

Ja nie jestem taka genialna jezeli chodzi o moje wlasne zdjecia - ale i moj ojciec, i chlopak byli i sa fotografikami-amatorami (z tym, ze i jeden i drugi uczyli fotografi), ciemnie pamietam w kazdej lazience w kazdym domu rodizcow, a teraz mamy swoja wlasna (poswiecilismy na nia jeden pokoj) i zawsze mnie katowali technika .

a nie chcialabys podac linka do Twoich zdjec? chetnie zobacze!!!! i obiecuje nie komentowac technicznie!!!

buziaczki
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-30, 11:37   #17
lasiczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 82
GG do lasiczka
Re: Mały wykład z fotografii :)

Oj, moje zdjęcia to takie, hmm...lipne conajmniej są, ale jeśli chcesz..
http://plfoto.com/uzytkownik.php?authorname=Andzik
Ostatnio troche eksperymentowałam i myślę, że chyba pójdę właśnie w tym kierunku, bo ani portreciki, ani krajobrazy mi dobrze nie wychodzą.
Eksperymenty są tutaj:
http://www.pbase.com/lasiczka/
W sumie to takie próby tylko, ale właśnie chciałabym sie bardziej światełkiem pobawić i ogólnie takimi inscenizacjami. Zrobiło mi sie tak po pokazie slajdów pana Filipa Wiśniewskiego. Spodobały mi się jego fotki. z reszta możesz je sobie obejrzeć na:
http://plfoto.com/uzytkownik.php?authorname=prout
Ania
lasiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-30, 18:27   #18
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: Mały wykład z fotografii :)

FAJNE zdjęcia !!

najbardziej podobały mi się:
fiolki, portrety i z eksperymentów nr 3
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 13:03   #19
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Mały wykład z fotografii :)

Ejże, Aniu, bardzo fajne są te zdjecia! Obejrzałam z przyjemnością Podoba mi się Twoje wrażliwość na światło i jego współdziałanie z kolorem, jest taka barokowa
Tak trzymaj dalej

buziaki :cmik:
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-02, 21:25   #20
bububuczymorda_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 534
Re: Makijaż ślubny dla azjatyckiej buzi

aniu!
proponuje popracowac nad owalem twarzy kolezanki. wyszczuplic nieco (ciemniejszym podkladem np) dolne partie twarzy.
oczy fajowe
ale na slub potrzeba duzo wiecej blasku- wg mnie
pozdrawiam))
zycze udanego makijazu i sympatycznej uroczystosci
no i milosciDD
ala
bububuczymorda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 11:23   #21
josefine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 136
GG do josefine
A co z makijażem mulatki?

Jak malować mulatki i murzynki do sesji zdjęciowej czy klipów? jakich podkladów uzywacie i gdzie je mozna dostac??
josefine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.