Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-29, 22:13   #3571
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ups, wybacz, chyba mi się zwoje poluzowały.

Mleczko fajnie zmywa, bardzo dobrze oczyszcza skórę, ale niestety czasem trochę mnie szczypie w oczy, dlatego nie używam go do demakijażu oczu. Jeśli mam być szczera, to wolę mleczko Avalon Organics, to Saisony jest nieco tłuściejsze, chociaż dużo bardziej lejące, jest bardzo rzadkie, płynne. Konsystencja to jego największa zaleta, bardzo przyjemna. Nie zapycha mi na szczęście porów, ale nadmieniam, że ja mleczka zawsze bardzo dokładnie zmywam wodą i ściereczką, po zmyciu jest lekko odżywcza warstwa na skórze, ale tak delikatna, że mi nie przeszkadza, a skóra czuje komfort. Nic więcej nie miałam tej marki, ale ponoć fajne są te ich wody do twarzy i zdaje się pianka.
Nic nie szkodzi i dziękuję za opinię
Po długich namysłach skleciłam takie zamówienie: pianka, mleczko, woda aktywna z serii Balans i z serii Naprawa. Kusił mnie jeszcze krem z serii Naprawa, chciałam go stosować na noc, ale on zawiera kwas mlekowy i sama nie wiem, czy o tej porze roku byłoby to bezpieczne Niestety nie używam jeszcze na dzień filtrów, a kwas mlekowy jest chyba fotouczulający ?

---------- Dopisano o 23:13 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

Cytat:
Napisane przez blackmoon_ Pokaż wiadomość
Zamówiłam piankę złuszczającą firmy Saisona - jak myślicie czy można używać jej latem? Wydaje mi się, że steżenie kwasów nie jest tam chyba bardzo duże, poza tym produkt dość krótko jest na skórze..
No właśnie też się zastanawiam, bo dopiero co ją zamówiłam i tym pytaniem dałaś mi do myślenia. Jednak myślę, że jak będzie się ten produkt stosować na noc, no i po chwili się go zmywa, więc raczej nic się nie powinno stać. Ale ja ekspertem nie jestem, więc sama nie wiem.
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 22:55   #3572
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez blackmoon_ Pokaż wiadomość
Zamówiłam piankę złuszczającą firmy Saisona - jak myślicie czy można używać jej latem? Wydaje mi się, że steżenie kwasów nie jest tam chyba bardzo duże, poza tym produkt dość krótko jest na skórze..
Ja bym zaryzykowała

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
w temacie miceli: to jaki polecacie naturalny? musze miec micel bo dla mnie to szybkie zmycie makijazu, potrzebny koniecznie
Fajny jest Coslys dla dzieci i woda micelarna Alphanova bebe.

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Nic nie szkodzi i dziękuję za opinię
Po długich namysłach skleciłam takie zamówienie: pianka, mleczko, woda aktywna z serii Balans i z serii Naprawa. Kusił mnie jeszcze krem z serii Naprawa, chciałam go stosować na noc, ale on zawiera kwas mlekowy i sama nie wiem, czy o tej porze roku byłoby to bezpieczne Niestety nie używam jeszcze na dzień filtrów, a kwas mlekowy jest chyba fotouczulający ?
Wszystko zależy od stężenia, kwas mlekowy nie zawsze jest w składzie po to by złuszczać i odmładzać, czasami tylko reguluje pH kosmetyku i go konserwuje. Jeśli nie jest oznaczony kosmetyk, że substancją czynną jest kwas mlekowy, to można bez obaw raczej używać.

Dajcie znac, jak Wam się sprawdzają te kosmetyki
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-05-29 o 22:57
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 08:39   #3573
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
w temacie miceli: to jaki polecacie naturalny? musze miec micel bo dla mnie to szybkie zmycie makijazu, potrzebny koniecznie

Dla mnie najlepszy jest lipowy Sylveco
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 09:00   #3574
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Fajnie, że również wypróbowałaś ten korektor i masz podobne przemyślenia, co moje, bo już się bałam, że może ja mam jakieś dziwne wymagania
Właśnie dla mnie najgorsze jest włażenie korektora w zmarszczki i byłabym w stanie jeszcze to przeżyć, ale co to za korektor, który przy próbie roztarcia tego co się zebrało w załamaniu traci swoje krycie U mnie występuje efekt rozświetlenia i jedynie on mi się podoba w całym tym korektorze.
Wypróbuje za to korektor Couleur Caramel, skoro go polecasz, bo mam wrażenie, że wszystko będzie lepsze niż Pixie

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Dziewczyny a co polecacie z Saisony, bo nie potrzebnie wlazłam na ich stronę i wszystko mi się podoba Napiszcie coś proszę o ich produktach, bo siedzę i dumam i nie wiem z czego by tu zrezygnować, bo najchętniej wszystko bym przetestowała
U mnie couleur świetnie się sprawdza, strasznie go lubię! Łatwo się nakłada, dobrze kryje (ale nie mam dużych cieni pod oczami) i jest też bardzo dobry do tuszowania drobnych niedoskonałości. Jak się go przypudruje to świetnie się trzyma. Oby i u Ciebie tak fajnie się sprawdzał

Ja ma z saisony tonik (tzn. wodę do skóry zmęczonej) i bardzo ją lubię.
Mam też tą piankę złuszczającą saisony, nad którą myślicie (TU link do mojej recenzji pianki a Tu do wody, może coś Wam pomogą).
Co do stosowania pianki latem, to ja nadmiernie ostrożna w tym temacie nie jestem, ale myślę, że nie powinna zrobić krzywdy. Ma kontakt ze skórą raptem przez kilka sekund (dosłownie). W każdym razie ja używam
Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
w temacie miceli: to jaki polecacie naturalny? musze miec micel bo dla mnie to szybkie zmycie makijazu, potrzebny koniecznie
Teraz mam lipowy sylveco (ponownie ), wcześniej miałam resibo, so'bio - wszystkie godne polecenia. I popatrz też na biolaven, bo słyszę wielkie zachwyty nad nim
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2016-05-30 o 09:02
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 12:53   #3575
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja ma z saisony tonik (tzn. wodę do skóry zmęczonej) i bardzo ją lubię.
Mam też tą piankę złuszczającą saisony, nad którą myślicie (TU link do mojej recenzji pianki a Tu do wody, może coś Wam pomogą).
Co do stosowania pianki latem, to ja nadmiernie ostrożna w tym temacie nie jestem, ale myślę, że nie powinna zrobić krzywdy. Ma kontakt ze skórą raptem przez kilka sekund (dosłownie). W każdym razie ja używam
Przeczytałam Twoją recenzję, ale chciałam się jeszcze dopytać Czy po dłuższym okresie stosowania widzisz pozytywne działanie pianki, chodzi mi głównie o rozjaśnienie przebarwień i wyrównanie kolorytu skóry ? Czy ta pianka nawilża skórę, czy po jej zastosowaniu twarz jest ściągnięta ? Dopytuję, bo ja mam wrażliwą skórę, zanieczyszczoną i podobno z trądzikiem różowatym.
__________________

Edytowane przez _Kornelia_
Czas edycji: 2016-05-30 o 12:54
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 13:07   #3576
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Przeczytałam Twoją recenzję, ale chciałam się jeszcze dopytać Czy po dłuższym okresie stosowania widzisz pozytywne działanie pianki, chodzi mi głównie o rozjaśnienie przebarwień i wyrównanie kolorytu skóry ? Czy ta pianka nawilża skórę, czy po jej zastosowaniu twarz jest ściągnięta ? Dopytuję, bo ja mam wrażliwą skórę, zanieczyszczoną i podobno z trądzikiem różowatym.
pogrubione
ja nie czuję ściągnięcia skóry, nie nawilża, ale też nie wysusza.
podkreślam, że ja nie mam wrażliwej cery.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 13:45   #3577
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Ja mam Biolaven micel całkiem dobrze się spisuje, chyba nawet lepszy od różowego Garniera
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-31, 08:17   #3578
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Co myślicie o takim składzie, pod kątem czy można w ciąży ? Na moje oko całkiem ok , choc mogę się mylić? co prawda jest parfum, ale przejrzałam wiele kosmetyków dla kobiet w ciąży i większość jest perfumowana.
Jest to balsam apteczny, w razie czego podam nazwę.

Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Myristate, Sorbitan Stearate, Sodium Lactate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Olea Europaea Frut Oil, Sorbitol, Dimethicone, Polysorbate 60, Urea, Panthenol, Lactic Acid, Theobroma Cacao Seed Butter, Silica, Tocopherol, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Glyceryl Stearate, Allantoin, Parfum, Potassium Sorbate

Byłam na szkole rodzenia i tam polecają Nivea dla pielęgnacji noworodka Parafinę emolient na parafinie Jedna pani nieśmiało zapytała o olej kokosowy, ale została raczej zignorowana z tym pytaniem. No nie wiem, ja bym wolała już kupić olej migdałowy nierafinowany, jakbym musiałam czymś smarować, a i tak mam zamiar kupić krem Weledy z nagietkiem na odparzenia. Kosmetyków jak najmniej na początek, z tym się zgodzę.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 09:57   #3579
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Zamówiłam hydrolat z białej róży polecany przez Beets. Jest promocja -20%: http://www.goldenoil.pl/product_info...oducts_id=2652 Szkoda, że wysyłkę maja tak drogą.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 12:24   #3580
aga019
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 708
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

A co możecie polecić na wypadanie włosów u mężczyzn, szczególnie jeśli ma to podłoże genetyczne. Czy maski, wcierki i odżywki, które stosujemy mają szanse choć trochę zapobiec temu?

Na początek mój TŻ dostał ode mnie szampon Alterry, wyrzucił inne szampony i jest gotowy na wszelkiego rodzaju eksperymenty :P mi jego czupryna nie przeszkadza, ale widzę że on ma z tym problem, szczególnie jeśli sam o tym mówi.

Nie wiem czy naturalna pielęgnacje temu zapobiegnie, ale mam nadzieje, że choć trochę to przystopuje.
aga019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 13:11   #3581
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Kupiłam ostatnio krem Alterry hamamelis z lotosem dla cery zanieczyszczonej. W internecie nie znalazłam o nim opinii, ale zaryzykowałam, w końcu to tylko 9zł No i po 2 użyciach wiem, że się nie polubimy. Krem ma minimalizować świecenie skóry, oczyszczać ją, a po użyciu skóra jest tłusta, krem sie u mnie nie wchłania, poza tym nie czuję nawilżenia, ani wyrównania kolorytu, no i wiem, że jak bym go dłużej poużywała, to skończyłoby się nowymi zaskórnikami. Za każdym razem, jak kładę ten krem na twarzy, to po chwili zmywam, bo ten tłusty film na twarzy jest u mnie nie do zniesienia. Być może u kogoś ten krem inaczej sie spisze, w końcu to tylko ok.10zł, więc nie majątek, ale u mnie to bubel niestety.
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-31, 14:27   #3582
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez aga019 Pokaż wiadomość
A co możecie polecić na wypadanie włosów u mężczyzn, szczególnie jeśli ma to podłoże genetyczne. Czy maski, wcierki i odżywki, które stosujemy mają szanse choć trochę zapobiec temu?

Na początek mój TŻ dostał ode mnie szampon Alterry, wyrzucił inne szampony i jest gotowy na wszelkiego rodzaju eksperymenty :P mi jego czupryna nie przeszkadza, ale widzę że on ma z tym problem, szczególnie jeśli sam o tym mówi.

Nie wiem czy naturalna pielęgnacje temu zapobiegnie, ale mam nadzieje, że choć trochę to przystopuje.
raczej wątpię, to prawdopodobnie łysienie hormonalne, raczej dieta by tu miała znaczenie choć oczywiście łagodna, nieinwazyjna pielęgnacja z pewnością nie zaszkodzi. Można też stymulować cebulki włosowe (np. masażem), jakimiś wcierkami ale na cuda bym nie liczyła w tym zakresie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 18:02   #3583
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Dziewczyny, czy zauważyłyście, że kosmetyki 100% pure tracą na jakości? Mam po raz drugi myjadło arganowe do twarzy i okazuje się, że to nie jest kosmetyk taki jak wcześniej. Jakiś czas temu zawiodłam się także po powtórnym zakupie na podkładzie oraz odżywce nabłyszczającej. Do tej pory myślałam, że to przypadek (choć podkład sknocili na całego, bo już wszyscy na niego narzekają), ale teraz, po tym myjadle arganowym, to już sama nie wiem.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 18:29   #3584
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez aga019 Pokaż wiadomość
A co możecie polecić na wypadanie włosów u mężczyzn, szczególnie jeśli ma to podłoże genetyczne. Czy maski, wcierki i odżywki, które stosujemy mają szanse choć trochę zapobiec temu?

Na początek mój TŻ dostał ode mnie szampon Alterry, wyrzucił inne szampony i jest gotowy na wszelkiego rodzaju eksperymenty :P mi jego czupryna nie przeszkadza, ale widzę że on ma z tym problem, szczególnie jeśli sam o tym mówi.

Nie wiem czy naturalna pielęgnacje temu zapobiegnie, ale mam nadzieje, że choć trochę to przystopuje.
Koniecznie zaprowadz go do dermatologa. Dostanie Loxon na recepte, byc moze cos jeszcze? Naturalna pielegnacja nie zaszkodzi, ale i nie pomoze
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 21:40   #3585
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Koniecznie zaprowadz go do dermatologa. Dostanie Loxon na recepte, byc moze cos jeszcze? Naturalna pielegnacja nie zaszkodzi, ale i nie pomoze
Obecnie najskuteczniejszą metodą na łysienie jest z tego co mi wiadomo mezoterapia skóry głowy. Najlepsze efekty podobno daje mezoterapia osoczem bogatopłytkowym oraz mezoterapia biomimedyczna skóry głowy. Z tego co słyszałam, to u większości te zabiegi dają świetne rezultaty, choć tanie nie są, ale to fakt, dermatolodzy chyba standardowo zaczynają od Loxonu.
__________________

Edytowane przez _Kornelia_
Czas edycji: 2016-05-31 o 21:43
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 22:03   #3586
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

W TK Maxx pustki w sensie nowości- wypatrzyłam tylko fajną mgiełkę do cery wrażliwej http://coasttocoastaustralia.com.au/...ing-aqua-mist/
oraz krem do stóp (do mieszania z mocznikiem za 25zł 300ml) http://www.uppercanadasoap.com/us/uc...oot-cream.html

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2016-05-31 o 22:10
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 08:10   #3587
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez aga019 Pokaż wiadomość
A co możecie polecić na wypadanie włosów u mężczyzn,
Maszynkę do strzyżenia

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Kupiłam ostatnio krem Alterry hamamelis z lotosem dla cery zanieczyszczonej. W internecie nie znalazłam o nim opinii, ale zaryzykowałam, w końcu to tylko 9zł No i po 2 użyciach wiem, że się nie polubimy. Krem ma minimalizować świecenie skóry, oczyszczać ją, a po użyciu skóra jest tłusta, krem sie u mnie nie wchłania, poza tym nie czuję nawilżenia, ani wyrównania kolorytu, no i wiem, że jak bym go dłużej poużywała, to skończyłoby się nowymi zaskórnikami. Za każdym razem, jak kładę ten krem na twarzy, to po chwili zmywam, bo ten tłusty film na twarzy jest u mnie nie do zniesienia. Być może u kogoś ten krem inaczej sie spisze, w końcu to tylko ok.10zł, więc nie majątek, ale u mnie to bubel niestety.
Ja bym pewnie przeszła i tak obojętnie obok niego w sklepie, ale dobrze wiedzieć

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy zauważyłyście, że kosmetyki 100% pure tracą na jakości? Mam po raz drugi myjadło arganowe do twarzy i okazuje się, że to nie jest kosmetyk taki jak wcześniej. Jakiś czas temu zawiodłam się także po powtórnym zakupie na podkładzie oraz odżywce nabłyszczającej. Do tej pory myślałam, że to przypadek (choć podkład sknocili na całego, bo już wszyscy na niego narzekają), ale teraz, po tym myjadle arganowym, to już sama nie wiem.
Sugerujesz, że jest inne teraz to myjadło? Dobrze wiedzieć, miałam od Ciebie próbkę tamtego pierwszego i było naprawdę zacne, choć trochę mnie pozapychało, ale skóra była taka odżywiona po nim i promienna Szkoda, jeśli skiepścili i w ogóle dziwna sytuacja....
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 08:42   #3588
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez aga019 Pokaż wiadomość
A co możecie polecić na wypadanie włosów u mężczyzn, szczególnie jeśli ma to podłoże genetyczne. Czy maski, wcierki i odżywki, które stosujemy mają szanse choć trochę zapobiec temu?

Na początek mój TŻ dostał ode mnie szampon Alterry, wyrzucił inne szampony i jest gotowy na wszelkiego rodzaju eksperymenty :P mi jego czupryna nie przeszkadza, ale widzę że on ma z tym problem, szczególnie jeśli sam o tym mówi.

Nie wiem czy naturalna pielęgnacje temu zapobiegnie, ale mam nadzieje, że choć trochę to przystopuje.
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Koniecznie zaprowadz go do dermatologa. Dostanie Loxon na recepte, byc moze cos jeszcze? Naturalna pielegnacja nie zaszkodzi, ale i nie pomoze

Popieram Kusum
Do tej pory jedynym skutecznym i udowodnionym sposobem na wypadanie włosów jest minoksidil Zapobiega m.in. miniaturyzacji mieszków włosowych i po początkowej wylince włosy odrastają Dobre też są preparaty z peptydami miedzi


Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy zauważyłyście, że kosmetyki 100% pure tracą na jakości? Mam po raz drugi myjadło arganowe do twarzy i okazuje się, że to nie jest kosmetyk taki jak wcześniej. Jakiś czas temu zawiodłam się także po powtórnym zakupie na podkładzie oraz odżywce nabłyszczającej. Do tej pory myślałam, że to przypadek (choć podkład sknocili na całego, bo już wszyscy na niego narzekają), ale teraz, po tym myjadle arganowym, to już sama nie wiem.

A sprawdzałaś składy ? może coś pozmieniali
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 08:58   #3589
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Mój maż ma też problem z wypadaniem. Jak to facet do lekarza nie chce mu się chodzić. Od kilku lat stosuje Loxon. Niestety jest on skuteczny tylko na początku. Moja dermatolog proponowała mu finasteryd, ale jakoś nie specjalnie mu zależy Zostało mu kilka lat do 40. A po tej magicznej liczbie hormony spadają i łysienie nie nasila się. Dr powiedziała, ze to, co uda mu się ocalić do 40 to już z nim zostanie. Jeśli będzie chciał mieć więcej to musi zrobić przeszczep.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-01, 09:04   #3590
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Mój maż ma też problem z wypadaniem. Jak to facet do lekarza nie chce mu się chodzić. Od kilku lat stosuje Loxon. Niestety jest on skuteczny tylko na początku. Moja dermatolog proponowała mu finasteryd, ale jakoś nie specjalnie mu zależy Zostało mu kilka lat do 40. A po tej magicznej liczbie hormony spadają i łysienie nie nasila się. Dr powiedziała, ze to, co uda mu się ocalić do 40 to już z nim zostanie. Jeśli będzie chciał mieć więcej to musi zrobić przeszczep.
Minoksidil jak każdy lek, nie u każdego działa tak samo dobrze
Fakt, jest jeszcze fin Kobitki też zresztą go biorą podobnie jak palmę Z przeszczepem też różnie bywa, nie u każdego się utrzyma No, ale żeby wiedzieć, trzeba sprawdzić na sobie
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 11:39   #3591
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Mój maż ma też problem z wypadaniem. Jak to facet do lekarza nie chce mu się chodzić. Od kilku lat stosuje Loxon. Niestety jest on skuteczny tylko na początku. Moja dermatolog proponowała mu finasteryd, ale jakoś nie specjalnie mu zależy Zostało mu kilka lat do 40. A po tej magicznej liczbie hormony spadają i łysienie nie nasila się. Dr powiedziała, ze to, co uda mu się ocalić do 40 to już z nim zostanie. Jeśli będzie chciał mieć więcej to musi zrobić przeszczep.
U mojego widoczne przerzedzenie zauwzazam dopiero teraz, a jest w polowie 40, dokladnie 46
geny, genami i uwazam ze poza przeszczepem to sie duzo nie da zrobic
Nie wiem co niektorym tak przeszkadza ze wlosow mniej beda miec. Przeciez facet z lysinka jest seksi. ja tam lubie i jak mojego poznalam to bardzo mi sie podobalo ze ma zakola. Wiecej miejsca do calowania


Przyszla do mnie paczka a w srodku

- mleczko do demakijazu Weleda
- tonik Weleda
- miniaturka mleczka do demakijazu 2in1
-miniaturka serum z serii Nachtkerze
- krem do rak Granatapfel

a dzis w sklepie stacjonalnych kupilam
- szampon przeciwlupiezowy Weleda

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2016-06-01 o 11:40
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 12:02   #3592
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Nie wiem co niektorym tak przeszkadza ze wlosow mniej beda miec. Przeciez facet z lysinka jest seksi. ja tam lubie i jak mojego poznalam to bardzo mi sie podobalo ze ma zakola. Wiecej miejsca do calowania


Przyszla do mnie paczka a w srodku

- mleczko do demakijazu Weleda
- tonik Weleda
- miniaturka mleczka do demakijazu 2in1
-miniaturka serum z serii Nachtkerze
- krem do rak Granatapfel

a dzis w sklepie stacjonalnych kupilam
- szampon przeciwlupiezowy Weleda
Fajne zakupy

Mnie również łysina nie przeszkadza, a wielu mężczyznom wręcz bardzo pasuje, jak odpowiednio jest przycięta lub całkiem zgolona
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 12:07   #3593
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

O gustach się nie dyskutuje


Od kilku dni testuję mydełko Yope i jest bardzo fajne. W końcu nie muszę kilkanaście razy smarować rąk. A to tego piękny zapach werbeny
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 12:08   #3594
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mnie również łysina nie przeszkadza, a wielu mężczyznom wręcz bardzo pasuje, jak odpowiednio jest przycięta lub całkiem zgolona

moj chlop sie ze mnie zawsze smieje. jak widze faceta bez wlosow to wygladam tak :slina :
Jemu juz nie musze mowic, ze lysi sa dla mnie b. seksi i atrakcyjni. Kiedys widzac ciacho na ulicy, pokazalam go mojemu i mowie, ze jest bardzo przystojny, a moj spokojnie z usmiechem odpowiedzial mi dumnie "wiem" i zrobil taka minke
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 12:12   #3595
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mnie również łysina nie przeszkadza, a wielu mężczyznom wręcz bardzo pasuje, jak odpowiednio jest przycięta lub całkiem zgolona
Kwestia kształtu głowy Ale fakt pozostaje faktem niektórzy łysi faceci są bardzo sexi i mi to też zupełnie nie przeszkadza


Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Od kilku dni testuję mydełko Yope i jest bardzo fajne. W końcu nie muszę kilkanaście razy smarować rąk. A to tego piękny zapach werbeny
czyli nie wysusza ?

Byłam ostatnio w sklepie i miałam je kupić, ale oczywiście zapomniałam, bo zagadałam się ze sprzedawcą
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 12:23   #3596
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość


czyli nie wysusza ?

Byłam ostatnio w sklepie i miałam je kupić, ale oczywiście zapomniałam, bo zagadałam się ze sprzedawcą

Są teraz w Almie, więc można kupić przy okazji Mnie nie wysusza. Płakałam, że Alterrę wycofali, ale już nie będę. Znalazłam godnego następcę w dobrej cenie
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 14:29   #3597
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Są teraz w Almie, więc można kupić przy okazji Mnie nie wysusza. Płakałam, że Alterrę wycofali, ale już nie będę. Znalazłam godnego następcę w dobrej cenie

__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 08:23   #3598
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość

moj chlop sie ze mnie zawsze smieje. jak widze faceta bez wlosow to wygladam tak :slina :
Jemu juz nie musze mowic, ze lysi sa dla mnie b. seksi i atrakcyjni. Kiedys widzac ciacho na ulicy, pokazalam go mojemu i mowie, ze jest bardzo przystojny, a moj spokojnie z usmiechem odpowiedzial mi dumnie "wiem" i zrobil taka minke


Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Kwestia kształtu głowy Ale fakt pozostaje faktem niektórzy łysi faceci są bardzo sexi i mi to też zupełnie nie przeszkadza
No właśnie, z tym kształtem głowy trafiłaś w sedno. Niektórzy mają nieforemną bardzo, dopóki włos jest, to można to jakoś skorygować.


Przynoszę kilka doniesień z używania moich nowości:

Płyn micelarny dla dzieci Coslys- mój pierwszy płyn micelarny, który się w ogóle nie pieni, podkreślam, w ogóle! Pięknie sobie radzi z makijażem, nie podrażnia, nie szczypie w oczy. Może ciut się lepić po zostawieniu na skórze, ale u mnie się to nie zdarzy, ponieważ płynów używam do wstępnego demakijażu, potem zawsze myję buzię czymś innym.

Peeling cytrusowy do ciała Coslys- postanowiłam, że będę używać go do twarzy. Jest świetny, delikatny, żelowy, słabo się pieni (co uważam za plus) i działa oprócz mechanicznego ścierania, też jakby enzymatycznie. Skóra jest miękka, czysta i gładka, nie wysusza. Polecam do ciała tym, które nie lubią tłustych i mocnych ździeraków, ładnie złuszcza, tylko mniej masuje

Szampon i żel 2w1 Alphanova Bebe- całkiem fajny, bardzo mocno się pieni, solidnie oczyszcza, ale nie podrażnia skóry głowy i nie przesusza stosując trybem zmiennym. Włosy mi trochę plącze, dlatego zawsze idzie w ruch odżywka po nim.

Szampon przeciwłupieżowy do włosów suchych Flora Natura- rewelacyjny. Trochę mnie denerwuje, bo słabiutko się pieni, zwłaszcza przy wstępnym myciu, ale to co robi z włosami przyćmiewa tę niedogodność. Włosy są dobrze umyte, a do tego odżywione, nawilżone, błyszczące, gładkie, no, pięknie się układają. Skóra głowy też czuje wyraźny komfort.

Żel pod oczy z różą i białą herbatą Lavera- pootwierałam różne produkty pod oczy i póki co jakoś ten mnie przyciągnął najbardziej i jego używam najczęściej. Nawilżenie dobre na lato, niezbyt mocne, ale okolice oczu są zadbane i rozświetlone, tzn, ściąga ładnie zmęczenie, niedospanie. Ma konsystencję kremo-żelu. Trochę mi na początku podrażniał oczy, ale po paru razach się przyzwyczaiły. Dobry na co dzień i ładnie się wchłania.

Krem do biustu Phytorelax- wyjątkowo przypadł mi do gustu, bardzo dobrze pielęgnuje, bardzo dobrze się wchłania, jest bardzo przyjemny i pięknie pachnie kremem, zapach mnie wręcz uwiódł. Cudów nie robi, ale napina skórę i naprawdę dba o dekolt i biust, nadaje się do masażu, bo chwilę potrzebuje, żeby się wchłonąć, tzn ma konsystencję typową do wcierania.

Orientana maski kremy z alg filipińskich i z papają- obydwie okazały się świetne. Dają czyste nawilżenie, bez grama natłuszczenia, żelowe, doskonale się wchłaniają, nawet spore ilości. I chociaż nie widzę specjalnie różnic między nimi, oprócz koloru, to w ogóle mi to nie przeszkadza. Pory są zwężone, skóra napięta, rozjaśniona i nawilżona głęboko, nie zapychają, a ta z papają dodatkowo rozjaśniła mi przebarwienia, wyrównała koloryt, a miałam tylko próbkę, na 3 razy starczyła.

z produktów odżywczych włosowych na razie najbardziej podoba mi się odżywka Sylveco i maska So bio etic . Odżywka Bjobj, o której pisałam, że zapowiada się wyśmienicie, niestety okazała się z tych kapryśnych. Muszę jej dłużej poużywać, bo za każdym razem efekt jest nieco inny, nie zawsze jest WOW!

Mam poza tym jeszcze sporo produktów, ale użyłam ich po razie, więc na razie się wstrzymam z opinią.

Miłego dzionka
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-06-02 o 08:25
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 11:41   #3599
candeline
Raczkowanie
 
Avatar candeline
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 382
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Muszę wypróbować szampon Flora Natura! Fajny opis Ja wlcze z lupiezem olejkiem herbacianym. Tylko ja mam nie suchy ale tłusty. I pomaga powoli
candeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 12:12   #3600
cochebomba
Raczkowanie
 
Avatar cochebomba
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Wiadomości: 457
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Mi z płynów micelarnych najbardziej przypadł do gustu Biolaven. Jest jeszcze skuteczniejszy niż lipowy Sylveco (szybciej rozpuszcza makijaż oczu, szczególnie mocne maskary). W kolejce do testowania mam Vianek, zobaczymy jak się sprawdzi.

A jak bio IQ? Za jakiś czas będę składała zamówienie na ich kosmetyki i zastanawiam się czy nie dorzucić też micela do koszyka Obawiam się tylko czy nie będzie takim rozczarowaniem jak Pat&Rub...
cochebomba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-12 16:12:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:20.