Wyjazd na Program Summer Work&Travel 2016 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-16, 15:22   #1
zosia_wroclove
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Cool

Wyjazd na Program Summer Work&Travel 2016


Tak jak w temacie mam zamiar wybrać się na program Summer Work&Travel w wakacje 2016 i poszukuję osób które już wyjeżdżały lub chcą wyjechać na wakacje do Stanów Zjednoczonych.

Szukałam w internecie i znalazłam trochę pomocnych informacji na temat samego wyjazdu oraz biur które te wyjazdy organizują. Czy któraś z wizażystek wyjeżdżała z jednym z tych biur:

IECenter www.iecenter.pl
The Best Way www.tbw.pl
Business Travel Club www.stany.pl

Koleżanka w tamtym roku wyjeżdżała z biura TBW i bardzo sobie chwaliła wyjazd. Jednak koszt wyjazdu są u nich dosyć spore. Na stronie biura IECenter znalazłam ciekawą ofertę razem z biletem lotniczym http://www.iecenter.pl/work-and-trav...-programu.html Koszt całego programu to 7400 zł w dodatku mają jakąś ofertę kredytową. Czy ktoś z tego korzystał, wiecie jak wygląda spłata kredytu? Ofertę wyjazdów też mają dosyć sporą. Zainteresowała mnie szczególnie oferta wyjazdów do Północnej Karoliny. Bardzo lubię sporty wodne, a rejon Outer Banks położony jest nad Oceanem Atlantyckim. Czy rzeczywiście jest potrzebne takie wysokie kieszonkowe (to mocno podnosi cenę wyjazdu), a bardzo bym chciała żeby zwrócił mi się kosz program. Kolejne pytanie to czy ktoś ze Szczecina był w ich nowym biurze? Chętnie poznałabym opinie o tym jak wygląda.

Biuro TBW ma fajną ofertę w parkach narodowych jednak większość miejsc jest już zajęta. Jaką lokalizację polecalibyście na pierwszy raz? Chciałabym odłożyć troche gotówki żeby móc pojechać na fajne wycieczki na koniec pobytu. Mój angielski jest w miarę OK jednak obawiam się, że może nie być wystarczający aby znaleźć dobra pracę? Czy ktoś z użytkowników kto był na programie Work&Travel miał drugą pracę? Ile można zarobić w czasie trwania programu?

Jak wygląda podróżowanie po USA? Czy koszty wycieczek można pokryć z pieniędzy które zarobi się w pracy? Jak ocenianie wymienione przeze mnie biura? Ktoś wyjeżdżał do USA z jednym z nich? Studiuję we Wrocławiu i niestety nie ma tutaj żadnego biura jednak pochodzę ze Szczecina i chętnie poznałabym kogoś kto wyjeżdżał z IECenter.

Pozdrawiam wszystkie fanki Stanów Zjednoczonych
zosia_wroclove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 14:22   #2
Miles151
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Dot.: Wyjazd na Program Summer Work&Travel 2016

Hej; ) Ja też wybieram się na ten wyjazd w przyszlym roku. Chyba pojadę z biurem tbw bo mają same dobre opinie.

Jakbyś szukala kompana do wyjazdu to daj znać, gdyz na obecna chwile jadę sama
Miles151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 14:25   #3
DomiCBF
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Dot.: Wyjazd na Program Summer Work&Travel 2016

Hej,


Ja wybieram się na Camp Leaders. Orientacyjny, całkowity koszt wyjazdu szacuję w kwocie 2500 zł (1880 zł - które życzy sobie CL (przelot, ubezpieczenie, zakwaterowanie, wyżywienie); 600 zł wiza). Słyszała o nich same dobre opinie potwierdzone przez koleżankę która we wrześniu wróciła z programu Camp Leaders.


Przy okazji szukam osoby ze Śląska bądź okolic, która również wybiera się "samotnie".


Ja wybieram się z programu Support Staff - jeśli interesowała by Cię taka opcja to masz kompana do podróży! Sama jestem zdesperowana brakiem osoby towarzyszącej....


Z tego co opowiadała mi koleżanka, nie miała większego problemy żeby zwiedzić wszystko co chciała, za pieniądze tam zarobione. Wiadomo- musiała być gospodarna. Ale zawsze można zabrać jakieś oszczędności z domu, tak na czarną godzinę.


Jak masz jakieś pytania, pytaj - postaram się odpowiedzieć

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2015-10-25 o 22:30 Powód: link
DomiCBF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-24, 16:11   #4
Kinufa
Przyczajenie
 
Avatar Kinufa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 25
Dot.: Wyjazd na Program Summer Work&Travel 2016

Ja tez, ja też! ! Wybieram się z TBW na podbój Ameryki 2016. Chętnie poznam wspoltowarzyszkę, bo znajomi się nie zdecydowali.
__________________

Edytowane przez Kinufa
Czas edycji: 2015-10-24 o 16:21
Kinufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 08:33   #5
mirka1025
Raczkowanie
 
Avatar mirka1025
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 108
Dot.: Wyjazd na Program Summer Work&Travel 2016

Zazdroszczę Wam, ja się nigdy nie zdecydowałam i teraz żałuję.... A może niepotrzebnie... do którego roku życia można jechać na taki wyjazd?
mirka1025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 13:28   #6
DomiCBF
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Dot.: Wyjazd na Program Summer Work&Travel 2016

Coś słyszałam o 26 roku życia, ale nie wiem czy to prawda. W każdym razie musisz być studentem studiów licencjackich bądź magisterskich.
DomiCBF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 08:51   #7
mirka1025
Raczkowanie
 
Avatar mirka1025
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 108
Dot.: Wyjazd na Program Summer Work&Travel 2016

Cytat:
Napisane przez DomiCBF Pokaż wiadomość
Coś słyszałam o 26 roku życia, ale nie wiem czy to prawda. W każdym razie musisz być studentem studiów licencjackich bądź magisterskich.
Och... To szkoda Ale dzięki za odpowiedź.
mirka1025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-28, 08:29   #8
Miles151
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Dot.: Wyjazd na Program Summer Work&Travel 2016

Kinufa napisz do mnie : mila.pachucka@gmail.com To się dogadamy
Miles151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 10:39   #9
zosia_wroclove
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: Wyjazd na Program Summer Work&Travel 2016

Hejka Czytałam dziewczyny o tym biurze TBW i naprawdę ma super oferty pracy oraz dobre opinie na forach internetowych. Zdecydowałam sie jednak na ofertę biura IECenter http://www.iecenter.pl/usa-work-and-...neysworth.html i myślę, że jest to dobry wybór będę pracowała w firmie wypożyczającej sprzęt plażowy i turystyczny nad oceanem także myślę że będzie super! Trochę się boję bo jadę sama ale biuro obiecało podać kontakt do osób które również będą jechały w to samo miejsce oraz skontaktować mnie z osobami które były rok temu! Skorzystałam z promocji na ich stronie i wychodzi naprawdę tanio za wyjazd: http://www.iecenter.pl/work-and-trav...-programu.html Wyjazd mam na początku czerwca teraz zostaje mi skompletować dokumenty i dowiedzieć się więcej na temat wyjazdu
zosia_wroclove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 15:21   #10
kasieek28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: Wyjazd na Program Summer Work&Travel 2016

a co sądzicie o go2usa?? czy ktoś wyjeżdżał z tym biurem??
kasieek28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 18:34   #11
Nataszaa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Wyjazd na Program Summer Work&Travel 2016

Hej! Ja mam pytanie do kogoś kto już był w związku z zaświadczeniem o studiowaniu. W jaki sposób jest to weryfikowane? Kto to weryfikuje, po stronie polskiej czy amerykańskiej? Czy potrzebne jest jakieś zaświadczenie w samej ambasadzie?
Nataszaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-05, 12:04   #12
natalab
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 742
Dot.: Wyjazd na Program Summer Work&Travel 2016

Byłam w tym roku z TBW i polecam
Co do zaświadczenia o studiowaniu to ja musiałam dać w biurze a później w ambasadzie. Tam też pokazujesz indeks, bądź wykaz ocen w przypadku indeksu elektronicznego.

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Co do kieszonkowego to u mnie polecane i zarazem wymagane było 800$. Myślę, że trochę mniej by wystarczyło, ale wolałam mieć pewność, że mi nie zabraknie. Pierwszą wypłatę otrzymałam trochę ponad 2 tygodnie po przyjeździe. Z kieszonkowego musiałam zapłacić za pierwszy nocleg w NYC, transport do mojego stanu, a także 200$ pierwszego dnia za mieszkanie (tygodniowa opłata+depozyt) no i oczywiście zakupy spożywcze i artykuły domowe. Po tygodniu kolejne 100$ za mieszkanie i dopiero w następnym tygodniu dostałam czek. Dlatego lepiej mieć przy sobie więcej gotówki, bo początkowo jest sporo wydatków.

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

A co do zarobków i drugiej pracy to nie sugeruj się tym, co ci ludzie powiedzą, chyba że byli w tym samym miejscu, do którego ty jedziesz. U każdego pracodawcy jest po prostu inaczej.
Ja pracowałam 3 miesiące, a później prawie miesiąc zwiedzałam i mi na wszystko wystarczyło.
__________________
Odpisuj u mnie

Moja wymiana:
biżuteria/ubrania:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post48358050
książki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post41932564
natalab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 21:33   #13
zolza9305
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: Wyjazd na Program Summer Work&Travel 2016

Hej ja również wybieram się w przyszłym roku na W&T. Chyba wybiorę biuro The Best Way bo mają dobre opinie, fajne oferty pracy i dobre warunki. Jestem z Wrocławia i chętnie poznam kogoś stąd kto też planuje taki wyjazd bo póki co jestem sama
zolza9305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-12, 21:12   #14
tytlini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 42
Dot.: Wyjazd na Program Summer Work&Travel 2016

Hej! Jesli ktos jest zainteresowany wyjazdem, i nie ma z kim jechac to bylabym chetna do wpsolnej wyprawy
Interesuje mnie biuro btc, ale inne tez mozna rozpatrzyc!
ktos moze z Krakowa ?
tytlini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 12:43   #15
Margotmargot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1
Arrow Work and travel 2016 :)

hej w te wakacje marzy mi się wyjechać do USA z programu Work&Travel. Zastanawiam się jednak jakie biuro wybrać i czy właściwie nie lepiej jechać zupełnie na wlasna reke, ze względu na duże koszta związane z programem, te wszystkie opłaty które w sumie nic nie zapewniają.
poradzicie cos ?
Margotmargot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 16:02   #16
cockatoo1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 13
Talking Work and travel - Montage czy Keystone?

Witam Was !

Wraz ze znajomymi planujemy wybrać się na program work&travel z biurem CCUSA. Praca jako housekeeperzy w hotelu: albo Montage Deer Valley w Park City, bądź Keystone Ski Resort w Keystone (jeszcze się wahamy, którą opcję wybrać). Szukamy osób które były w tych miejscach i mogą nam powiedzieć jak wyglądała tam praca i inne przydatne wskazówki od osób, które po prostu były na w&t w ubiegłych latach

Pozdrawiam!
cockatoo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 20:26   #17
cosprostego
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Dot.: Wyjazd na Program Summer Work&Travel 2016

Siemanko ! Również poszukuję ludzi, którzy chcą wyjechać, ponieważ im większa ekipa tym lepiej
Zapraszam do grupy aby bylo łatwiej
https://www.facebook.com/groups/1674731846076959/
cosprostego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 15:36   #18
HalinaUSA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 4
Dot.: Work and travel 2016 :)

Sporo studentów wybiera się samodzielnie na program. Ja w tym sezonie byłam również na programie i spotkałam wiele takich osób. To nie jest żaden problem ,bo już w samolocie poznajesz nowych ludzi, którzy lecą z tobą do tej samej bądź innej lokalizacji. Tak samo mieszkanie i praca pozwalają ci poznać nowych ludzi z którymi potem bez problemu możesz zorganizować trip po USA. Jeżeli chodzi o biuro to byłam z IECenter , procedura przeszła dobrze i udało mi się bez problemu wylecieć w planowanym czasie. Na miejscu spotkałam super ludzi i cały wyjazd wspominam bardzo dobrze
HalinaUSA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 16:44   #19
marcelinna01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Dot.: Wyjazd na Program Summer Work&Travel 2016

To mnie troche pocieszyłaś ja jadę sama z One Globe Travel i sietrochę boję
marcelinna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-21, 10:51   #20
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Wyjazd na Program Summer Work&Travel 2016

Nie ma czego się bać! Naprawdę! Tylko dobrze wybierz biuro, ja byłam z BTC i są w porządku, żadnych zastrzeżeń nie miałam. Zwróć też uwagę na ilość ofert i jaki zakres pomocy oferują to się przydaje, fajnie jechać z kimś kto już był ale sama też sobie poradzisz.
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 15:24   #21
HalinaUSA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 4
Dot.: Wyjazd na Program Summer Work&Travel 2016

Nie ma ograniczeń wiekowych na program work&travel. Wystarczy mieć status studenta
HalinaUSA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-21 15:24:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.