kwasy dla 34 letniej buzi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-28, 18:39   #1
olale
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 106

kwasy dla 34 letniej buzi


Jakoś nie moge znależć na wizażu ( a może źle szukam) odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie, Otóz kupiłam krem Glyco- A z zamiarem odświeżenia buzi. To że powinny być na dzień stosowane filtry, najlepiej SVR 100- jest dla mnie jasne. Ale...
1) co w dzień z kremami przeciwzmarszczkowymi czy innymi Q10? Kiedy je stosować? Pod krem z filtrami? CZy ten SVR nie jest zbyt treściwy żeby jeszcze używać czegoś innego?
2) Czy jeśli na dzień używam kremu polleny len+retinol to czy to już dla mojej skóry moze być za wiele, bo wyczytałam że kwas i retinol sie wykluczają?
Jeśli to już było wałkowane to może ktoś link podrzuci?
olale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-28, 19:17   #2
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: kwasy dla 34 letniej buzi

Glyco-A nakładasz najpierw, po 15-30 minutach możesz nałożyć inne preparaty, na samym końcu bloker

Kremik Polleny możesz spokojnie skończyć, bo zawiera śladowe ilości retinolu, a zważywszy w jakiej formie jest ten krem (niehermetyczne opakowanie) retinol pewnie i tak rozkłada się zanim fgo dowiozą do sklepu

O zależnościach używania zestawień kwasy AHA - retinol / retinoidy rzeczywiście znajdziesz dużo fachowych wyjaśnień w archiwum forum, wpisz tylko te słowa w wyszukiwarkę i miłej lektury

Po 30-tce nie ryzykowałabym używania tylko kremu z kwasem glikolowym i filtra, skórze należą się przyjnajmniej jakieś witaminki, mikroelementy itp. A krem odpowiedni do swojej cery na pewno sobie dobierzesz, nawet jeśli len + retinol okazałby się nieco za "hermetyczny" pod bloker
(jeśli krem pielęgnacyjny dobrze się wchłania, to SVR szybko stapia się ze skórą i matuje ją, jeśli natomiast krem zostawia na skórze delikatny "filmik" - możesz mieć dyskomfort, to po nałozeniu blokera twarz będzie się błyszczeć.
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.