krem na noc - pomóżcie w wyborze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-02-14, 08:39   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Krem na noc


Szukam dobrego kremu na noc o wlasciwosciach lekko zluszczajacych. Chce zmienic Total Tournaround na inny, myslalam o Biothermie: D-Stress Nuit lubNight Skin Regenerator ale zupelnie nie wiem czym zajmuja sie kwas asparaginowy i serycyna. Coz, chemia nigdy nie byla moja mocna strona.
Z gory dzieki za pomoc
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-14, 08:39   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Krem na noc

Szukam dobrego kremu na noc o wlasciwosciach lekko zluszczajacych. Chce zmienic Total Tournaround na inny, myslalam o Biothermie: D-Stress Nuit lubNight Skin Regenerator ale zupelnie nie wiem czym zajmuja sie kwas asparaginowy i serycyna. Coz, chemia nigdy nie byla moja mocna strona.
Z gory dzieki za pomoc
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-14, 23:05   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Krem na noc

Kwas asparaginowy to jeden z aminokwasów, czyli takich cegiełek, z których zbydowane jest białko. Aminokwasy są stosowane w kosmetyce ze względu na włąściwości nawilżające skórę, natomiast serycyna to białko będące składnikiem jedwabiu, białka jedwabiu mają zdolnośćzatrzymywania wody w naskórku oraz wpływają na elastyczność i odpowiednie napięcie skóry. Tak wiecoba składniki mają więcej wspólnego z nawilżaniem niż złuszczaniem.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-14, 23:05   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Krem na noc

Kwas asparaginowy to jeden z aminokwasów, czyli takich cegiełek, z których zbydowane jest białko. Aminokwasy są stosowane w kosmetyce ze względu na włąściwości nawilżające skórę, natomiast serycyna to białko będące składnikiem jedwabiu, białka jedwabiu mają zdolnośćzatrzymywania wody w naskórku oraz wpływają na elastyczność i odpowiednie napięcie skóry. Tak wiecoba składniki mają więcej wspólnego z nawilżaniem niż złuszczaniem.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-01, 10:34   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
krem na noc Avonu

Dostałam jego próbkę i bardzo mi się spodobał. Zastanawiam się nad zakupem tego kremu. Jest przeznaczony dla osób powyżej 20 lat, ja za dwa miesiące będę miała 19. Może nie powinnam tego kremu jeszcze używać?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-01, 12:55   #6
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: krem na noc Avonu

Jeśli Ci pasuje, spokojnie możesz uzywać, zwłaszcza teraz zimą. Mam ten krem i nie znalazłam w nim nic nieodpowiedniego dla młodej skóry.
Przeczytaj sobie artykół "Czy można rozleniwić skórę pod wpływem używania kosmetyków"
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-01, 15:23   #7
marrianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Stoliczka
Wiadomości: 18
Re: krem na noc Avonu

A jaki jest ten krem? Myslalam, zeby go sobie kupic, ale chwilowo nie mam skad dostac probki. Opiszecie? [img]icons/icon7.gif[/img]
marrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-01-01, 18:37   #8
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: krem na noc Avonu

Dobrze się rozprowadza. Dosyć szybko się wchłania, zostawia jednak lekko tłustą powłokę. Mnie to akurat nie przeszkadza, bo mam suchą cerę, myślę jednak, że do tłustej cery nie bedzie się zbytnio nadawał. Rano skóra wyglada bardzo dobrze, jest nawilżona, miękka, wypoczęta.
Jeszcze za krótko go używam, żeby zauważyć coś więcej.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-18, 11:20   #9
gagatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 26
Wyślij wiadomość przez ICQ do gagatka GG do gagatka Wyślij wiadomość przez Yahoo do gagatka
krem na noc (i przeciw kaloryferom!!!)

Czy ktoś doświadczony może poradzić jakiś krem na noc, ale teraz do używania w czasie zimy? Odkąd włączone jest ogrzewanie i kaloryferki przygrzewają, rano budzę się z wysuszoną, podrażnioną twarzą; nie wspomnę o reszcie ciała, które swędzi i jest też bardzo wysuszone. W ogóle jak radzicie sobie z pielegnacją skóry (nie tylko twarzy) w czasie zimy, kiedy trzeba nosić tyle warstw ubrań i wytrzymywać w ogrzewanych pomieszczeniach? Chyba mogę stwierdzić, że mam dwe cery: letnią i zmową, bo zupełn zmieniają swoje upodobania i właściwości. Kod Ikonka
gagatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-18, 11:39   #10
Yoanna
Raczkowanie
 
Avatar Yoanna
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 166
Re: krem na noc (i przeciw kaloryferom!!!)

Bardzo polecam Re-lipid Dax Cosmetics na noc, a na dzień z tej samej serii. Potrafią zdziałać cuda
Yoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-18, 15:03   #11
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: krem na noc (i przeciw kaloryferom!!!)

Myślę że koniecznie jakiś gęsciejszy tłustszy krem, sama odstawiłam kwasy i inne tego typu wynalazki bo strasznie mi się twarz przysuszyła ja na noc nakładam jeszcze serum pod krem, a najbardziej zimą to lubię olejki, mam taki kojący Clarinsa i drugi antybakteryjny Decleora, świetnie nawilżają i odpręzają skórę. Z kremów mam rózne, większość z apteki, zuzywam jakieś próbki których się troche uzbierało... generalnie na noc wolę te o bogatszej konsystencji.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-10-18, 16:47   #12
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: krem na noc (i przeciw kaloryferom!!!)

Pod spód krem silnie nawilżający ( ciężko mi tu coś polecić, bo każdy lubi co innego) dobry jest YR w tubce z niebieską nakretką-koreczkiem Na to cos bardziej zawiesistego Ale generalnie to maseczki, maseczki i jeszcze raz maseczki Nawet codziennie nawilżające
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-18, 17:53   #13
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: krem na noc (i przeciw kaloryferom!!!)

Moja pielęgnacja wygląda podobnie jak latem, może dlatego, że mam ceę tłustą. Rzadko narzekam na odwodnienie, chociaż zdarza się.

Muszę za to uważać na mróz, bo nie dość, że jestem zmarlaczek, to jeszcze mam rozszerzone naczynka... Dlatego stosuję krem i podkład, chociaż staram się, aby był jak najlżejszy i najmniej widoczny, tylko żeby mieć dodatkową warstewkę.

A prezglądałaś KW? Tyle jest dobrych kremów... A jaka granica cenowa?

Osobiście polecam maseczkę nawilżająco kojącą Avene, ukoi zmęczoną kaloryferami twarz. Ważne jest też myie twarzy, lpiej mleczkiem niż żelem, delikatny, bezalkoholowy tonik, maseczki, może Chińskie zioła DC, też naprawdę świetne.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-18, 19:01   #14
atrament
Raczkowanie
 
Avatar atrament
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 466
GG do atrament
Re: krem na noc (i przeciw kaloryferom!!!)

Droga Lejko
moge wiedziec (moze to tajemnica?)jakich teraz kosmetykow uzywasz?tzn jaki podklad, krem itd...sama mam taka cere..i zaczely pojawiac sie naczynka...abuuuuuu wiec pomocy!!!!!Z gory dziekuje, mam nadzieje ze nie ominiesz mego apelu....tak jak zrobiono to w watku youare..."Pielegnacja latem a zima.."
__________________
Kto żyje przeszłością, ten nie ma przyszłości
atrament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-18, 19:21   #15
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: krem na noc (i przeciw kaloryferom!!!)

Oczywiści, wzytko jutro, bo dziś padam, idę spć, ale jutro z rana na pewno odpowiem, jak nie tu to na maila.

lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-19, 07:15   #16
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: krem na noc (i przeciw kaloryferom!!!)

atrament napisał(a):
> moge wiedziec (moze to tajemnica?)jakich teraz kosmetykow uzywasz?tzn jaki podklad, krem itd...sama mam taka cere..i zaczely pojawiac sie naczynka...abuuuuuu wiec pomocy!!!!!Z gory dziekuje, mam nadzieje ze nie ominiesz mego apelu....tak jak zrobiono to w watku youare..."Pielegnacja latem a zima.."

Ale ja też nie mam złotego środka, tylko po prostu nie przejmuję się aż tak bardzo szczeółowo jak ygląda moja twarz.

Kremu na dzień cudownego nadal szukam... Ostatnio miałam grejfrutowy Owocowy Sad Miraculum, był niezbyt. Kocham kremik Garniera Czysta Skóra, ale mało kto go lubi, zresztą poczytaj na KW, poza tym nie da się na niego nałożyć podkładu... Mam zamiar wypróbować Duo C Erisu dla naczynek i Eris 20 ochronno odżywczy, przed mrozem.

Na noc ostatnio używałam Owocowy Sad malinowy, bardzo dobry, lekki, wchłania się każda ilość, rano buźke jest rozjaśniona. Tylko nie wiem, czy nie będzie za mało nawilżał przy kaloryferach, mi się już skończył... Może jednak proponowałabym ten Duo C Erisu, zobacz na KW, będzi dobry na naczynka.

Podkład staram się aby był z filtrem, bo niestety kremy z filtrem są tłuste. Obecnie mam Palomy rozświetlający, nie kryje, jest leciutki, dla mnie to lepiej, naturalniej, yle tylko, że mam kołderkę na buzi chroniącą przed mrozem.
Dobry jest też Bourjois w kapsułkach, ak samonie kryje, wygląda naturalnie, a chroni.

A jeżeli potrzebujesz krycia, to fajny jest Ever Fresh Maybellina.

Ale każda cera jest inna i każdej pasuje co innego...

lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-19, 08:17   #17
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: krem na noc (i przeciw kaloryferom!!!)

Ja osobiście jestem bardzo zadowolona z kremu Eris - Rosalgin. Moja skóra świetnie na niego reaguje. Jest mocno nawilżona i wyraźnie koi wszelkie podrażnienia. Stosowałam go całe lato na podrażnienia słoneczne, ale w walce z suchym powietrzem też mi się rewelacyjnie sprawdza. Muszę go w końcu ocenić w KW

Ja też często w porze zimowej zamiast kremów na noc nakładam grubą warstwę nawilżających maseczek - Dax Cosmetics, Chermine Rose, czy Erisa...

To naprawdę bardzo pomaga

Gorąco pozdrawiam

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-31, 09:45   #18
Aleksandraa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8
krem na noc

witam,
mam 27 lat i cerę mieszaną a jednoczesnie wrażliwą. Udało mi się jednak (z pomocą dermatologa)w końcu podleczyć ją troszkę, i w tej chwili jestem naprawde zadowolona z efektów leczenia. Nie pojawiają mi się juz nowe pryszcze i krostki, które jeszcze do niedawna były moja zmorą. Jednk w skutek stosowania leków, i antybiotyków moja buźka potrztebuje w tej chwilii solidnego nawilżenia. Na dzień stosuje Hydraphase Xl i jak narazie, choć stosuje go krótko, jestem zadowolona. Ale mam dylemat co stosowac na noc??? Chciałabym żeby był to kremik nawilżający ale jednoczesnie i odżywczy (bo chyba w moim wieku powinnam juz i takie stosować), ale jednocześnie nie chcaiałabym aby zatykał pory.....No i tak szukam, oglądam i czytam o róznych kremikach....i dalej nic nie wiem. Moze coś z La Roche posay, Avene, Iwostin ????? Kóry według Was byłby godny polecenia???? Serdecznie dziękuję za porady - Ola
Aleksandraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-31, 10:50   #19
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: krem na noc

Ja mam tyle lat co Ty tez cerę mieszaną, generalnie bez problemów, ale naczynkową. Na noc stosuje oststnio maseczki Miraculum odżywcze do cery wrażliwej bez spłukiwania, krem z YR z serii Riche Creme w postaci fluidu, albo kremy YR z serii Bio Specific Nutrition (taki z brązowym koreczkiem, ja mam w tubce 30ml) on jest odżywczy i od czasu do czasu z serii Bio Calmille różowy krem na zimę- ten wprawdzie stosuję na dzień pod coś z filtrami, ale czasem stosuję go też na noc
Myślę, że co do zatykania prów to się nie wypowiem, bo nie mam takiego problemu.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-11-04, 09:04   #20
Aleksandraa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8
Re: krem na noc

serdecznie dziękuję za odpowiedź.

A co sądzicie na temat Kremu Iwostin (odżywczy z witaminą C i E) na noc??
Aleksandraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-04, 09:56   #21
maarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 38
Re: krem na noc

Jeśli chodzi o Iwostin odzywczy z wit. to obawiam się ze zatyka pory. Kupiłam go sobie jakiś tydzien temu, użyłam ze 3 razy i na policzkach (a mam cerę mieszana!, na policzkach suchą) wyskoczyło mi kilka małych wyprysków. Dlaczego akurat na policzkach? Moze dlatego ze na strefe T stosuje Effaclar, na policzki nie. Odstawiłam ten krem i powoli moje policzki dochodza do siebie. Nie wiem co robić dalej, boję się go użwać. Porównywałam spis składników z tym na stronie "Become an acne detective" ale większości jego składników tam nie ma niestety. Może ktos się na tym dobrze zna i mógłby przeanalizować skład tego kremu??? Byłabym bardzo wdzięczna, bo 35 zl jak na razie wyrzuciłam w błoto.
maarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-06, 17:52   #22
BeataG
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 535
GG do BeataG
Re: krem na noc

Ja też mam cerę mieszaną (z przewagą suchej), ale mnie po Iwostinie nic nie wyskoczyło. Używam go od kilku dni i jest OK. Uważam, że jest lżejszy od większości kremów na noc i faktycznie odżywia. Jedyny krem "na noc", który mi odpowiada. Przedtem na noc stosowałam kremy "na dzień", tyle że bez filtrów, bo te "na noc" były dla mnie zawsze za ciężkie. Ale nie każdemu musi odpowiadać. Smaruję się nim wieczorem, a dodatkowo jakieś pół godziny później spryskuję twarz wodą termalną (też Iwostinu), którą moja skóra wchłania jak gąbka. Więc chyba najlepiej spróbować? Zapytaj w aptece, może mają próbki.
BeataG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-09, 14:58   #23
katarzyna_czapa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 188
krem na noc dla cery trądzikowej

Podejrzewam, że najlepszy bylby nawilzający, tylko nie wiem jaki Bardzo proszę o pomoc w doborze dobrego kremu na noc dla cery trądzikowej, mam 16 lat
katarzyna_czapa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-09, 20:22   #24
katarzyna_czapa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 188
Re: krem na noc dla cery trądzikowej

podciągam wątek, chcialabym sobie jak najszybciej kupic jakis kremik, bardzo prosze o pomoc, licze na was
katarzyna_czapa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-11, 01:50   #25
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: krem na noc dla cery trądzikowej

Czesc kasiu,
jest taka seria chyba Soraya albo Eris ponizej 20, na opakowaniach jest zawsze taka duza strzalka w dol i 20, oparta na drozdzach o ile pamietam, warta wyprobowania
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-11, 01:51   #26
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: krem na noc dla cery trądzikowej

Kasiu przepraszam Cię najmocniej za małą literkę twojego imienia, przypadkiem wyszła
Całuski
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 16:11   #27
Agniechaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 4
Krem na noc

Dzieczyny mam pytanie! W jakim wieku powinno zaczac sie uzywac kremu na noc?
Agniechaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 17:35   #28
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474
Re: Krem na noc

według mnie niezaleznie od wieku mozesz uzywac kremu na noc. zalezy tez o jaki ci chodzi! o przeciwzmarszczkowy?regen erujacy? jest wiele typow kremow na noc i kazdy z nich pasuje do innego rodzaju cery, wieku... ja juz uzywam kremu na noc. co prawda jest to zwykły krem Eris, Cera Wrazliwa, ale uzywam
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 18:18   #29
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Re: Krem na noc

Mysle ze 20 kilka to juz dobry moment, oczywiscie nie na przeciwzmarszczkowe jeszcze! Ja mam 24 lata i moze od dwoch lat uzywam (np. Nivea regenerujacy, Body Shop, ostatnio sie zaopatrzylam w AA oligovital). Jesli masz sucha cere tak jak ja, to sie nie zastanawiaj. W innych przypadkach mysle, ze tez niezaszkodzi.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 15:11   #30
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Krem na noc

zazwyczej seri po 25 roku zycia maja juz krem na noc ale nie zawsze, czasami jest to jeden krem o tych dwoch funkcjach : dzien i noc. Nivea to fajny kremik i uwazam ze mozna go uzywac spoko od 23-24 roku zycia
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:01.