Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-29, 11:55   #31
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez kubuku86 Pokaż wiadomość
a wiecie że pewnie kilkanaście lat temu (czy tam kiedyś) jak wproadzano na rynek tampony to reakcje kobiet były podobne jak powyższe posty....

Cytat:
Napisane przez Rosaline Pokaż wiadomość
pewnie tak, ale tamponów nie trzeba myć i wkładać z powrotem
Cytat:
Napisane przez Geiko Pokaż wiadomość
I nie wyglądają jak połączenie kubka z lejkiem i nie mają woreczka przeciw kurzowego w komplecie
haha dokladnie
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 12:38   #32
anee91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Mnie nie przekonuje ten nowy "wynalazek". Coś czuję, że byłoby z nim więcej roboty niż ze zwykłą podpaską . No i wydaje mi się to trochę niehigieniczne.. Ale jak kto woli .

Edytowane przez anee91
Czas edycji: 2009-06-29 o 12:39
anee91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 13:27   #33
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

jak sie z tym kochac?
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 13:33   #34
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Re: Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stos

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
A ja z checia bym wyprobowala. Jesli jest tak szczelne jak pisza. Z tamponami nigdy nic nie wiadomo kiedy przemiekna a ja tego nie znosze ze trzeba biegac co 3 gdziny wymieniac w podrozy to jest ogromnie uciazliwe. Poza tym tampon bardzo wyszusza no i w nocy tez musze wstawac dwa razy w te pierwsze dni.
Jesli znajde cos takiego u mnie na pewno kupie i wyprobuje . Cena nie wydaje mi sie wysoka.
moze trzeba uzywac tamponow o wiekszej chlonnosci ?a moze zastosowac tabletki na zmniejszenie krwawienia ?

wlasnie ze wzgledu ze wysusza nie powinno sie stosowac tamponów non stop a tym bardziej w nocy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 14:31   #35
Rosaline
Zadomowienie
 
Avatar Rosaline
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 158
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
jak sie z tym kochac?

może starczy wyjąć?
__________________
Żyj i daj żyć innym.
Rosaline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 15:02   #36
xsunny
Zadomowienie
 
Avatar xsunny
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 1 325
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

A ja używam kubeczka menstruacyjnego Mooncup od ponad roku i uważam, że nie ma nic lepszego na świecie!!!

Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, najbardziej przyjazne naszemu ciału i środowisku.

Mooncup w przeciwieństwie do tamponów wchłania tylko to, co trzeba, naturalny śluz pozostaje na swoim miejscu i nie pojawiają się podrażnienia.

Kubeczek u większości kobiet wymienia się raz dziennie, co jest ogromnym ułatwieniem i wygodą. Jego pojemność to 30 ml- tyle mniej więcej tracimy w ciągu CAŁEGO okresu (oczywiście bywają wyjątki).

Bardzo łatwo wprowadzić go do pochwy- złożyć na pół i jeszcze raz na pół, a on sam otwiera się w środku. Poza tym wilgotny kubeczek (po wypłukaniu) dużo łatwiej wprowadza się niż suchy. Większość kubeczków posiada długą końcówkę, która ma ułatwiać wyciąganie ich z pochwy. Jej długość można dowolnie regulować (po prostu obciąć nożyczkami). Ja moją skracałam i skracałam, ale wciąż mi przeszkadzała (drapała), więc obcięłam ją całkiem i teraz jest super. Przy wyciąganiu po prostu łapię kubeczek za nasadę i nie ma żadnego problemu.

Moim zdaniem używanie kubeczka menstruacyjnego W OGÓLE nie jest niehigieniczne!!! Po wyciągnięciu wylewamy zawartość do toalety, opłukujemy go i wsadzamy z powrotem. Raz na miesiąc należy go zdezynfekować, gotując go przez ok. 5 m.in. we wrzątku.

Kubeczków można bezpiecznie używać w nocy.

Są one ekologiczne, bez porównania bardziej przyjazne dla środowiska niż podpaski lub tampony (nie wydzielają bardzo szkodliwych dioksyn, które na stałe zostają w atmosferze).

Mooncup dostępny jest w 2. rozmiarach: A (dla kobiet, które rodziły naturalnie) i B (dla kobiet, które nie rodziły naturalnie).

Ja jestem naprawdę zachwycona. Poleciłabym kubeczek menstruacyjny KAŻDEJ kobiecie.

Pozdrawiam Was serdecznie,

Magda
xsunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 15:07   #37
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

A kobiety które sie jeszcze nie załapały na rodzenie?
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-29, 15:11   #38
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez Cyska Pokaż wiadomość
A kobiety które sie jeszcze nie załapały na rodzenie?
to te co nie rodzily naturalnie razem z cesarka chyba
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 15:14   #39
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
to te co nie rodzily naturalnie razem z cesarka chyba
no pewnie taak, ale poczułam sie zepchnięta na dalszy plan
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 15:32   #40
Geiko
Raczkowanie
 
Avatar Geiko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków/Zielonki
Wiadomości: 480
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

no te kobiety są uwzględnione w kategorii B
__________________
the Devil wears Zara
Geiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 15:37   #41
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez Geiko Pokaż wiadomość
O! nie doczytałam o 12 godzinnym terminie przydatności.

A o bawełnianych podpaskach wielokrotnego użytku nie słyszałam to jakiś powrót do przeszłości?
Geiko - są: http://www.miesiaczka.com/index.php?...d=34&Itemid=38

Dla Ciebie, czy dla mnie to może być powrót do przeszłości, a dla kogoś innego wręcz odwrotnie. Jak to już zostało napisane - jak kto woli Ja sobie akurat nie wyobrażam używania takich podpasek czy kubeczków.
Dobrze, że w ogóle jest wybór w tym względzie, a nie to co kiedyś - wata i lignina, jak w opowieściach mam i babć z "dawnych czasów".

Tylko mam nadzieję, że przemysł związany ze środkami higienicznymi/opatrunkowymi zachowa zdrowe proporcje i pozostawi nam możliwość decydowania.

Edytowane przez Anuschka
Czas edycji: 2009-06-29 o 15:46
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-29, 16:10   #42
Geiko
Raczkowanie
 
Avatar Geiko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków/Zielonki
Wiadomości: 480
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Geiko - są: http://www.miesiaczka.com/index.php?...d=34&Itemid=38

Dla Ciebie, czy dla mnie to może być powrót do przeszłości, a dla kogoś innego wręcz odwrotnie. Jak to już zostało napisane - jak kto woli Ja sobie akurat nie wyobrażam używania takich podpasek czy kubeczków.
Dobrze, że w ogóle jest wybór w tym względzie, a nie to co kiedyś - wata i lignina, jak w opowieściach mam i babć z "dawnych czasów".
A pewnie, że tak - każdy używa tego czego lubi kubeczek jeszcze bym zniosła ale podpaski wielokrotnego użycia to już ponad moje siły W ogóle strasznie mnie bawi wyobrażenie o tym kubeczku
__________________
the Devil wears Zara
Geiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 16:29   #43
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Re: Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stos

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
moze trzeba uzywac tamponow o wiekszej chlonnosci ?a moze zastosowac tabletki na zmniejszenie krwawienia ?

wlasnie ze wzgledu ze wysusza nie powinno sie stosowac tamponów non stop a tym bardziej w nocy.
Dlatego też ja w nocy używam podpasek. Ale rozumiem, że przy większym krwawieniu jest to trudne (zdarzały mi się mocniejsze). Ale ja robie tak głównie ze względu na to, że rano po tamponie nie mogę założyć drugiego bo mi się mięśnie zaciskają ;p


A co do kubeczka i tych podpasek. Nie wyobrażam sobie mimo wszystko wkładania tego, wyjmowania. Mycie jeszcze da sie wytrzymać. No poza wielorazowymi podpaskami ;p z tym już trudniej ;p

Magda- podziwiam Cie ze mialas odwage obciąć ten uchwyt, bo Cię uwierał. Ja bym się bała, że później tego nie wyjmę ;p
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 16:30   #44
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez Geiko Pokaż wiadomość
A pewnie, że tak - każdy używa tego czego lubi kubeczek jeszcze bym zniosła ale podpaski wielokrotnego użycia to już ponad moje siły W ogóle strasznie mnie bawi wyobrażenie o tym kubeczku
Powiem Ci, że mnie też. Co mi się dzisiaj przypomniał, to
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 17:52   #45
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

W podobnym stylu ustrojstwa w XIX w. kobiety używały. To przerażające.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 18:35   #46
Yo-asia
Zakorzenienie
 
Avatar Yo-asia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zagramanica;]
Wiadomości: 4 986
GG do Yo-asia
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez xsunny Pokaż wiadomość
A ja używam kubeczka menstruacyjnego Mooncup od ponad roku i uważam, że nie ma nic lepszego na świecie!!!

Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, najbardziej przyjazne naszemu ciału i środowisku.

Mooncup w przeciwieństwie do tamponów wchłania tylko to, co trzeba, naturalny śluz pozostaje na swoim miejscu i nie pojawiają się podrażnienia.

Kubeczek u większości kobiet wymienia się raz dziennie, co jest ogromnym ułatwieniem i wygodą. Jego pojemność to 30 ml- tyle mniej więcej tracimy w ciągu CAŁEGO okresu (oczywiście bywają wyjątki).

Bardzo łatwo wprowadzić go do pochwy- złożyć na pół i jeszcze raz na pół, a on sam otwiera się w środku. Poza tym wilgotny kubeczek (po wypłukaniu) dużo łatwiej wprowadza się niż suchy. Większość kubeczków posiada długą końcówkę, która ma ułatwiać wyciąganie ich z pochwy. Jej długość można dowolnie regulować (po prostu obciąć nożyczkami). Ja moją skracałam i skracałam, ale wciąż mi przeszkadzała (drapała), więc obcięłam ją całkiem i teraz jest super. Przy wyciąganiu po prostu łapię kubeczek za nasadę i nie ma żadnego problemu.

Moim zdaniem używanie kubeczka menstruacyjnego W OGÓLE nie jest niehigieniczne!!! Po wyciągnięciu wylewamy zawartość do toalety, opłukujemy go i wsadzamy z powrotem. Raz na miesiąc należy go zdezynfekować, gotując go przez ok. 5 m.in. we wrzątku.

Kubeczków można bezpiecznie używać w nocy.

Są one ekologiczne, bez porównania bardziej przyjazne dla środowiska niż podpaski lub tampony (nie wydzielają bardzo szkodliwych dioksyn, które na stałe zostają w atmosferze).

Mooncup dostępny jest w 2. rozmiarach: A (dla kobiet, które rodziły naturalnie) i B (dla kobiet, które nie rodziły naturalnie).

Ja jestem naprawdę zachwycona. Poleciłabym kubeczek menstruacyjny KAŻDEJ kobiecie.

Pozdrawiam Was serdecznie,

Magda
Noooo i doczekałam sie:P spodziewałam sie takiej wlasnie opinii, jest identyczna z "Używaczkami" na świecie.
Musze Cie jednak zapytac o stronę techniczno- higieniczną.
Bo jeżeli wyjmujesz kubeczek i wylewasz zawartosc, później myjesz i.. no wlasnie musisz znow go wlożyc, składajc na cztery, PALCAMI!! I czy właśnie to nie jest nie higieniczne?? Że obmacasz paluchami miejsce, w ktorym jeszcze przed chwila była krew menstruacyjna, a pozniej ten sam kubeczek (obmacany tymi paluchami) wkladasz do pochwy?? Hmm..??
A co z zapachem, no i myciem tego w miejscach pudlicznych?? A moze chodzi o to, ze nie trzeba myc tego gdzie indziej jak tylko w domowej lazience?? I czy nie tylko w takiej, w ktorej zlew jest blisko muszli klozetowej??
Alez jestem ciekawa:P Powiedzialabym ciekawska nawet:P
POZDRAWIAM!!
__________________
Get fit or die trying
Yo-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 18:41   #47
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez xsunny Pokaż wiadomość
A ja używam kubeczka menstruacyjnego Mooncup od ponad roku i uważam, że nie ma nic lepszego na świecie!!!
Jakoś nie przekonują mnie takie posty, zawsze pisane przez nowego użytkownika o jakimś cudzie, który jest dostępny głównie na aukcjach internetowych...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 19:07   #48
xsunny
Zadomowienie
 
Avatar xsunny
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 1 325
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez Yo-asia Pokaż wiadomość
Noooo i doczekałam sie:P spodziewałam sie takiej wlasnie opinii, jest identyczna z "Używaczkami" na świecie.
Musze Cie jednak zapytac o stronę techniczno- higieniczną.
Bo jeżeli wyjmujesz kubeczek i wylewasz zawartosc, później myjesz i.. no wlasnie musisz znow go wlożyc, składajc na cztery, PALCAMI!! I czy właśnie to nie jest nie higieniczne?? Że obmacasz paluchami miejsce, w ktorym jeszcze przed chwila była krew menstruacyjna, a pozniej ten sam kubeczek (obmacany tymi paluchami) wkladasz do pochwy?? Hmm..??
A co z zapachem, no i myciem tego w miejscach pudlicznych?? A moze chodzi o to, ze nie trzeba myc tego gdzie indziej jak tylko w domowej lazience?? I czy nie tylko w takiej, w ktorej zlew jest blisko muszli klozetowej??
Alez jestem ciekawa:P Powiedzialabym ciekawska nawet:P
POZDRAWIAM!!


Droga Yo-asiu!

Po wylaniu zawartości kubeczka płuczę go pod kranem i od razu dokładnie myję ręce- żaden problem. Zresztą, jeśli używasz zwykłych tamponów, to również dotykasz ich palcami- stąd zalecenie, aby przed każdą zmianą tamponu dokładnie umyć ręce. Z kubeczkiem jest tak samo, a może nawet i łatwiej, bo przecież myjąc go, moczysz ręce, więc co za problem od razu je umyć ??

Jeśli chodzi o krew menstruacyjną, to staje się ona "niehigieniczna" po zetknięciu z powietrzem, tak samo jak i pot. Przykry zapach pojawia się właśnie w tym momencie. Świeży pot, tak jak i "świeża" krew menstruacyjna nie mają nieprzyjemnego zapachu (krew nie wypływa na zewnątrz, nie styka się z powietrzem, cały proces odbywa się w środku), no chyba, że cierpisz na jakąś infekcję. W tym względzie kubeczki o niebo przewyższają podpaski, a moim zdaniem również tampony. Jeśli chodzi o mnie, ani razu nie miałam problemu z nieprzyjemnym zapachem, odkąd używam Mooncup.

Jeśli chodzi o mycie kubeczka w miejscach publicznych, też nie stanowi to dla mnie żadnego problemu. Przede wszystkim, wystarczy zmienić go raz dziennie (w moim przypadku), co praktycznie eliminuje problem. Zakładam Mooncup rano i zmieniam wieczorem. Jeśli jednak musiałabyś go zmienić w ciągu dnia, po prostu znajdź toaletę z umywalką w środku.

Dodam jeszcze, że kupiłam mój kubeczek w Anglii, u mojej znajomej, która ma sklep/hurtownię z naturalnymi, ekologicznymi produktami. Mooncup nie był wtedy jeszcze zbyt znany, nawet w Anglii. Znajoma zamówiła kilka sztuk, na wypróbowanie. Ja zawsze jestem chętna do wypróbowywania wszelkich nowości (szczególnie jeśli są naturalne i ekologiczne), także od razu go kupiłam. Od tamtej pory poleciłam Mooncup około dwudziestu znajomym i wszystkie są zachwycone. Mooncup można kupić czasem nieco taniej na angielskim eBayu.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, pisz śmiało.

Pozdrawiam serdecznie!
xsunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 19:15   #49
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

A co z krwawieniem w czasie między wyjęciem kubka, a umyciem i ponownym założeniem?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-29, 19:24   #50
xsunny
Zadomowienie
 
Avatar xsunny
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 1 325
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A co z krwawieniem w czasie między wyjęciem kubka, a umyciem i ponownym założeniem?

Ja po prostu wkładam na tę chwilkę zwinięty kawałek papieru toaletowego. Mycie trwa dosłownie moment, więc kawałek papieru toaletowego w zupełności wystarcza.
xsunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 19:28   #51
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A co z krwawieniem w czasie między wyjęciem kubka, a umyciem i ponownym założeniem?
Też mnie to ciekawi. Może nie zawsze, ale często tak jest, że muszę uważać przy zmianie tamponu, żeby krew nie wyleciała. Tylko, że zmiana tamponu to minuta. Tutaj trzeba jeszcze kubeczek umyć.

A co do wkładania tamponów palcami. Ja osobiście tego tamponu prawie że nie dotykam. Dotykam dosłownie kawałeczka i to tam przy sznureczku, więc jakaś mega ilość bakterii tam się nie dostaje. Żeby włożyć taki kubeczek trzeba go dotknąć praktycznie całego.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 19:29   #52
Yo-asia
Zakorzenienie
 
Avatar Yo-asia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zagramanica;]
Wiadomości: 4 986
GG do Yo-asia
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A co z krwawieniem w czasie między wyjęciem kubka, a umyciem i ponownym założeniem?

Chyba to samo co z krwawieniem, miedzy zmiana jednego tampona a rozpakowaniem i wlozeniem drugiego:P
Z tej samej watpliwosci, głosno zastanowilam sie nad bliskością umywalki i muszli klozetowej
Nie zostaje chyba nic innego jak tylko sprobowac.. a co mi tam
__________________
Get fit or die trying

Edytowane przez Yo-asia
Czas edycji: 2009-06-29 o 19:30 Powód: literoofka (jak zawsze:P)
Yo-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 20:19   #53
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Yoasia - między innymi dlatego zrezygnowałam z tamponów, mam obfite krwawienia i trudniej mi w nich zachować odpowiednią higienę i zabezpieczenie.

xsunny - przepraszam za posądzenie, że robisz tu reklamę. Z Twoich postów wynika, że faktycznie używasz tego wynalazku.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 20:51   #54
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez kubuku86 Pokaż wiadomość
a wiecie że pewnie kilkanaście lat temu (czy tam kiedyś) jak wproadzano na rynek tampony to reakcje kobiet były podobne jak powyższe posty....
O tym samym pomyślałam

Cytat:
Napisane przez Rosaline Pokaż wiadomość

te mycie, konserwacja i 15 lat użytkowania mnie... przeraża.

no i nie wiem czy te koszta się zwracają
Też nie wiem czy się zwraca, bo tampon się wyrzuca, a tu dochodzi koszt wody, w ciągu 15 lat nazbiera się pewnie niezła sumka
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 21:03   #55
xsunny
Zadomowienie
 
Avatar xsunny
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 1 325
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Yoasia - między innymi dlatego zrezygnowałam z tamponów, mam obfite krwawienia i trudniej mi w nich zachować odpowiednią higienę i zabezpieczenie.

xsunny - przepraszam za posądzenie, że robisz tu reklamę. Z Twoich postów wynika, że faktycznie używasz tego wynalazku.
Malla, nic nie szkodzi !
Rozumiem, że mogło to wyglądać podejrzanie- nowy użytkownik i takie zachwyty nad jakimś wynalazkiem. Często śledzę różne tematy na forum, ale do tej pory sama raczej nie zabierałam głosu. Znalazłam dziś ten temat i zobaczyłam, że żadna z osób, które się wypowiadały, nie miała jeszcze okazji używać takiego kubeczka. Dlatego chciałam pomóc. Chociaż wiem, że bardzo entuzjastycznie podchodzę do tego tematu Po prostu uważam, że to świetny wynalazek.
xsunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 22:17   #56
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Fajnie ,że znalazł sie ktos kto uzywa kubeczka i wie jak to dzial od strony praktycznej.

Mnie stety/niestety nie przekonuje może za stara juz jestem
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 07:31   #57
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Re: Dot.: Re: Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje,

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
moze trzeba uzywac tamponow o wiekszej chlonnosci ?a moze zastosowac tabletki na zmniejszenie krwawienia ?

wlasnie ze wzgledu ze wysusza nie powinno sie stosowac tamponów non stop a tym bardziej w nocy.
Wlasnie dlatego wspomnialam ze z checia bym uzyla tego kubeczka a nie pytalam o rady na temat moich krwawien.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 11:26   #58
Yo-asia
Zakorzenienie
 
Avatar Yo-asia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zagramanica;]
Wiadomości: 4 986
GG do Yo-asia
Dot.: Re: Dot.: Re: Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos sto

Zaineteresowal mnie ten wynalazek gdyz niestety podczas piewrszych 3 dni okresu, nie moge stosowac tamponow. Krwawienie jest zbyt obfite, a uzywanie wiekszego rozmiaru niz mini wywoluje bole brzucha i dyskomfort. Moza kubeczek bedzie dziala "wygodniej".
wiec postanowione wyprobuje go na pewno, ale to dopiero po szalonym urlopie ktory sie zbliza
Tym czasem moze znajdzie sie jeszcze nie jedna "Uzywaczka" i utwierdzi mnie w moim postanowieniu.
POZDRAWIAM WAS SERDECZNIE!!
__________________
Get fit or die trying
Yo-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 11:54   #59
Savathus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 432
Dot.: Re: Dot.: Re: Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos sto

_____
__________________
Uważajcie, żeby życie wam tipsiorków nie połamało

Edytowane przez Savathus
Czas edycji: 2011-03-07 o 19:27
Savathus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 14:02   #60
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Re: Dot.: Re: Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos sto

Cytat:
Napisane przez Yo-asia Pokaż wiadomość
Zaineteresowal mnie ten wynalazek gdyz niestety podczas piewrszych 3 dni okresu, nie moge stosowac tamponow. Krwawienie jest zbyt obfite, a uzywanie wiekszego rozmiaru niz mini wywoluje bole brzucha i dyskomfort. Moza kubeczek bedzie dziala "wygodniej".
wiec postanowione wyprobuje go na pewno, ale to dopiero po szalonym urlopie ktory sie zbliza
Tym czasem moze znajdzie sie jeszcze nie jedna "Uzywaczka" i utwierdzi mnie w moim postanowieniu.
POZDRAWIAM WAS SERDECZNIE!!
Może nie umiesz go zaaplikować poprawnie?

Ja bym chyba nie mogła jednak wydać 180zł na coś tak niepewnego..
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-31 07:09:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.