Gumowe papiloty !:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-12, 19:34   #1
bjut
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 14

Gumowe papiloty !:)


Witam.
Mam bardzo długie włosy ok 70cm, dość gęste. Są strasznie poniszczone więc chciałam im dać trochę oddechu i spróbować nie suszyć rano, nie męczyć ich lokówkami. Jednym słowem- przerzucić się na wałki.
Oglądałam mnóstwo filmików chwalących gumowe papiloty. Sama postanowiłam spróbować tylko mam 2 dylematy

1. Jaka grubość dla moich długich włosów- lepsze grubsze?
( bo rozmiary wahają się od nawet 8 mm do 22mm i nie mam pojęcia które wziąć)

2. I ile takich paczuszek kupić, ok. 20szt wystarczy? Wiem, ze to ciężkie pytanie, ale tak orientacyjnie pytam

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
bjut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 20:06   #2
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Gumowe papiloty !:)

Takie papiloty są bardzo fajne, ale pamiętam, że strasznie długo wysychały mi włosy jak ich używałam i nawet po całej nocy (swoją drogą bardzo męczącej, bo papiloty wżynały mi się w głowę) pasma włosów po odwinięciu z papilota były wilgotne.
No i wydaje mi się, że jak masz taką możliwość, to grubsze będą lepsze, bo po cienkich uzyskuje się naprawdę drobny owieczkowy skręt - ja na w miarę krótkich włosach (prawie do ramion) byłam sobie w stanie zrobić niemal afro na takich cienkich papilotach. Z drugiej strony mam bardzo podatne włosy i jeśli twoje są grubsze i sztywniejsze to może nie będzie takiego efektu i mogłabyś użyć mniejszych papilotów.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 20:43   #3
jusik
Raczkowanie
 
Avatar jusik
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 153
Dot.: Gumowe papiloty !:)

hmm ja zakręcam max na 5 papilotów, bo inaczej robi się drobnica i się mocniej plączą. Tak wychodzą grubawe loki.
Zakręcam włosy suche lekko zwilżone lub niedosuszone gdyż w przypadku 5 papilotów nie doschłyby.
Mam na myśli normalnej standardowej grubości papiloty gumowe...w przekroju 2 cm.
W tej chwili mam długość 54 cm, ale 65 cm nakręcałam też max na 5 - włosy gęste, ale nie grube.

Można też zakręcić w dwa koczki na dowolnej wysokości - robię się ładne, grube i naturalne loki, no i włosy się nie plączą w nocy i nie wygląda się jak "klocia"

Aha, jesli śpi się na boku, jak ja, to papiloty, aby nie przeszkadzały zawija się z boku baaardzo wysoko - na boku "czubka"a resztę na środku głowy i z tyłu na środku - czasem robię tylko 3-4 sztuki - oba boki na czubku, 2-3 sztuki z tyłu głowy - wszystko w lini irokeza - dobrze się śpi - plus jest taki że oba boki na czubku dają objętość.
Mam nadzieję, ze ktoś to zrozumie
jusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:43.