Rossmann - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-20, 11:32   #2191
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że problem nie leży w tym co jest w odżywce tylko jak skład odżywki ma się do konkretnych włosów.
Tzn. jeśli napiszemy, że w odżywce są silikony/oleje/ekstrakty/proteiny to nabiera to dopiero znaczenia (pozytywnego lub negatywnego) dla konkretnych włosów.
Czyli skład ma znaczenie wtedy kiedy wiem co lubią/czego nie lubią moje włosy lub kiedy chcę to odkryć.
Znaczyłoby to, że nie ma składników obiektywnie dobrych (w znaczeniu dla każdego zawsze i wszędzie), są dobre albo złe tylko w kontekście konkretnych włosów.
ja wiem doskonale o czym mowisz, ale ja wlasnie przeanalizowalam te odzywke pod kątem wlosow suchych, elektryzujacych sie

jako calosc sklad jawil sie dosc odzywczo, nawilzajaco, wrecz przeciązająco- polyquaternium oblepiaja wlos bardziej niz silikony, utrzymuja sie na wlosach wiecej myc szamponem niz silikony, wielopunktowo łacza sie z keratyna

duzo kationowych tenzydow powinny dzialac antystatycznie, a wlosy sie elektryzuja mimo wszystko.

wlaczenie protein do struktury tenzydu kationowego teoretycznie powinno dac lepsze efekty kondycjonujace juz same proteiny (przynajmniej tak zapamietalam ze studiow)

tak naprawde ciezko stwierdzic co wlosy "lubia", chyba ze dokladasz skladniki pojedyczno
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 11:37   #2192
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
potrzebujesz czegos typowo na rogowacenie okolomieszkowe czy wyrazniejsze zmiekczenie, glebsze nawilzenie naskorka?
Na to drugie, rogowacenia na szczęście nie mam nigdzie, a jak mi gdzieś przypadkiem coś wyskoczy to smaruję tym (szczególnie pod pachami lub w miejscach intymnych) i na drugi dzień jest po sprawie. Po prostu zrobilam się sucharem strasznym, a raz zapomnialam rękawiczek wieczorem no i mam teraz na dloniach luszczącą się skórę i czerwone placki. Niby to natluszczam itp. ale malo to daje
Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Jak konczylam moja przygode z kreceniem to stuningowalam2 balsamy mocznikiem. (...)
Uwazam ze spokojnie mozecie tuningowac gotowe produkty mocznikiem. (..)
Zluszczal sie naskorel platami, ale widze ze 10% tez robia swoje, skora dobrze nawilzona, krostki wygadzone.
No wlaśnie tak jakoś kombinuję.
Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
wlosy jednak sie elektryzuja lekko przy czesaniu, jak widac nie ma co sie tak bardzo sugerowac skladem. ja jestem zadowolona, bo nie obciaza mi wlosow, ale osobom, ktore maja problem z rozczesywaniem, na pewno bym nie polecila
Czyli sprawdza się moja cicha teoria, że sa wlosy, które nie obejdą się bez silikonów, choćby odżywka miala tysiąc innych substancji wygladzająco - ochronno - obciążających.
Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Czyli skład ma znaczenie wtedy kiedy wiem co lubią/czego nie lubią moje włosy lub kiedy chcę to odkryć.
Znaczyłoby to, że nie ma składników obiektywnie dobrych (w znaczeniu dla każdego zawsze i wszędzie), są dobre albo złe tylko w kontekście konkretnych włosów.
Dokladnie.

Nastal czas powrotu do Elseve, niestety dla mojego portfela
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 11:43   #2193
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
ja wiem doskonale o czym mowisz, ale ja wlasnie przeanalizowalam te odzywke pod kątem wlosow suchych, elektryzujacych sie

jako calosc sklad jawil sie dosc odzywczo, nawilzajaco, wrecz przeciązająco- polyquaternium oblepiaja wlos bardziej niz silikony, utrzymuja sie na wlosach wiecej myc szamponem niz silikony, wielopunktowo łacza sie z keratyna

duzo kationowych tenzydow powinny dzialac antystatycznie, a wlosy sie elektryzuja mimo wszystko.

wlaczenie protein do struktury tenzydu kationowego teoretycznie powinno dac lepsze efekty kondycjonujace juz same proteiny (przynajmniej tak zapamietalam ze studiow)

tak naprawde ciezko stwierdzic co wlosy "lubia", chyba ze dokladasz skladniki pojedyczno
Masz rację, można określić 'co włosy lubią' na poziomie zapewne bardzo powierzchownym, zwłaszcza jeśli to robi osoba (jak ja), która nie ma żadnego wykształcenia wokół-kosmetologicznego. Ale przyjmując takie podejście jakie wyżej opisałam, można uniknąć błędów pt "składnik X jest bezdyskusyjnie zły" a to jest dla mnie na wizażu nowe podejście.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 11:55   #2194
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Na to drugie, rogowacenia na szczęście nie mam nigdzie, a jak mi gdzieś przypadkiem coś wyskoczy to smaruję tym (szczególnie pod pachami lub w miejscach intymnych) i na drugi dzień jest po sprawie. Po prostu zrobilam się sucharem strasznym, a raz zapomnialam rękawiczek wieczorem no i mam teraz na dloniach luszczącą się skórę i czerwone placki. Niby to natluszczam itp. ale malo to daje
obawiam sie, ze mocznik to bedzie za malo. Tobie przydalyby sie ceramidy, cholesterol, kwas hialuronowy - a tego raczej szukac w aptecznych specyfikach a pakujesz w siebie ogoreczniki, wiesiolki i te sprawy? smarowanie sie tymi olejami zewnetrznie albo dodawanie ich do kremow, balsamow tez mogloby pomoc. generalnie pielegnacja jak dla osob z AZS, mocznik jest fajny, ale zwiekszanie stezenia na niewiele sie zda niestety

Cytat:
Czyli sprawdza się moja cicha teoria, że sa wlosy, które nie obejdą się bez silikonów, choćby odżywka miala tysiąc innych substancji wygladzająco - ochronno - obciążających.
u mnie sie nie sprawdza (a moze ja moge obejsc sie bez silikonow), moje wlosy wygladaly jak tafla wody po rozowym Yungu w porowaniu do tej odzywki, ktora wczoraj testowalam
Cytat:
Dokladnie.
tylko moim zdaniem te analizy sa wylacznie do sugerowania czegos, bo widze, ze wiele osob slepo wierzy i odrzuca naprawde fajne odzywki np. Elseve czy Fructis. ja w ziolowe herbatki nie wierze, wole sobie sama zaparzyc, nierzadko "chemia" dziala lepiej niz surowce naturalne (pomijajac oleje roslinne)

bo taka slynna Gloria
Skład: Aqua, Cetrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Humulus Lupulus Extract, Parfum, Panthenol, E 471, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne(and) Methylisothiazolinone, Bromonitropropandiol, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Benzyl Salicylate, Citral. (25.03.2008)
ma sklad wyraznie biedniejszy od tej rossmannowskiej, a po niej mialam wyraznie gladsze wlosy. jestem pewna, ze gdyby kiedys wrzucic na skladowy te odzywke, gdyby jej nikt nie znal, to zostalaby zjechana jako nijaka a Cetrimonium Chloride to glownie konserwant, a nie kondycjoner, przynajmniej taki jest zamysl producenta. chociaz kazdy klasyczny tenzyd kationowy pelni obie funcje.


Cytat:
Nastal czas powrotu do Elseve, niestety dla mojego portfela
Elseve, zwykle zjechane na fryzjerskim, oceniam sama dosc dobrze a probowalas moze http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-do-wlosow.htm ? czaje sie na nią, mimo, ze nie potrzebuje takiego odzywienia, jestem bardzo ciekawa tej odzywki

troche offtop sie zrobil, wracajac do tematu calkiem dobrze oceniam http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-wrazliwej.htm
zdarza mi sie czasem nawet umyc tym wlosy i jest niezle

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2009-12-20 o 11:56
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 12:30   #2195
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
a pakujesz w siebie ogoreczniki, wiesiolki i te sprawy? smarowanie sie tymi olejami zewnetrznie albo dodawanie ich do kremow, balsamow tez mogloby pomoc.
Wlewam oleofarm wiesiolkowy i skrzypowy w siebie i na siebie, czyli mieszam z maslami. No i tak jak na llydkach powiedzmy że mam na 1 dzien spokój, tak ręka niestety się luszczy. Leczę się też wszytskimi Isanowymi tluściochami, bo większośc tych balsamów jest baaardzo gęsta i tępa, z mnóstwem parafiny i olejów, ale tez - od wieczora do rana, rano susz.
Cytat:
generalnie pielegnacja jak dla osob z AZS, mocznik jest fajny, ale zwiekszanie stezenia na niewiele sie zda niestety
No tak myślę wlaśnie, że jutro wybiorę się po Nanobase i Emolium, ewentualnie skończę na hydrokortyzonie, chociaz wolalabym tego uniknąć.
Cytat:
u mnie sie nie sprawdza (a moze ja moge obejsc sie bez silikonow), moje wlosy wygladaly jak tafla wody po rozowym Yungu w porowaniu do tej odzywki, ktora wczoraj testowalam
To u mnie różowy Yunng zrobil szopensa naelektryzowanego. Mimo cienkich wlosów i oczywiście przetluszczających się.

Cytat:
Elseve, zwykle zjechane na fryzjerskim, oceniam sama dosc dobrze a probowalas moze http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-do-wlosow.htm ? czaje sie na nią, mimo, ze nie potrzebuje takiego odzywienia, jestem bardzo ciekawa tej odzywki
Maslo shea, amo, mocznik, pszenica, wygląda ladnie Gdzieś we Wrocku ją na żywo widzialaś (bo ja najpierw musze wywąchać )?
Ja Elseve zawsze bradzo lubilam i lubię, nie znam sie tak jak Ty na tych wszytskich niuansach cemicznych, ale wydaje mi się, że one są po prostu dobrze wymieszane, intuicyjnie pojmuję to tak, że jeli wsadzają tam jakiś jeden glowny skladnik to reszta jest tak skomponowana, żeby wyciągnąc z niego jak najwięcej i dzialają jak powinny (to tak jak z perfumami ). Tez jestem zdania, że to raczej paranoja odrzucac odżywkę z powodu silikonów tak jak się zdraza to na Wizażu, i nie ma co az tak bardz przejmowac się skladem , ale to jednak jest jaką stam wskazówką.
Cytat:
zdarza mi sie czasem nawet umyc tym wlosy i jest niezle
Ojacięprzepraszam, jesteś hardkorem Próby mycia moich klaków czynkolwiek stalym konczyly się koltunem - potworem i już nie wyczyniam takich cudów
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 12:31   #2196
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
u mnie sie nie sprawdza (a moze ja moge obejsc sie bez silikonow), moje wlosy wygladaly jak tafla wody po rozowym Yungu w porowaniu do tej odzywki, ktora wczoraj testowalam
tylko moim zdaniem te analizy sa wylacznie do sugerowania czegos, bo widze, ze wiele osob slepo wierzy i odrzuca naprawde fajne odzywki np. Elseve czy Fructis. ja w ziolowe herbatki nie wierze, wole sobie sama zaparzyc, nierzadko "chemia" dziala lepiej niz surowce naturalne (pomijajac oleje roslinne)
W lokowo-falowym wątku bawimy się właśnie w sugerowanie, ma dla nas duże znaczenie (tak przynajmniej nam się wydaje na tym etapie wiedzy jaką mamy) czy w produkcie przeważają humektanty czy emolienty, niebagatelne są też proteiny, do tego włączamy wilgotność mierzoną w procentach i punktem rosy
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 15:57   #2197
mikakrolikowa
Zakorzenienie
 
Avatar mikakrolikowa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 3 094
Dot.: rossmann

Zakupiłam dzis w rosmanie
- krem do rąk z Q10 po pierwszym użyciu fajny zobaczymy jak dalej bedzie
- chusteczkę sun ozon niestety brak samoopalacza ale moze uda mi sie opalic z jej pomocą
- kremik BD ten niebieski bo mróz straszny moze mnie nie zapcha jutro dzień testu
mikakrolikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-20, 18:02   #2198
milka0041
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z krainy miłości ;)
Wiadomości: 43
Dot.: rossmann

Taaaak rossman jest cudowny.... również cenowo
milka0041 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 18:08   #2199
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: rossmann

Bardzo ciekawie się Was czyta dziewczyny.

Jeżeli chodzi o włosy to przetestowałam już wieele - najpierw silikony, potem próbowałam pielęgnacji całkowicie bezsilikonowej, oleje, metoda OMO, nafta, pokrzywa wewnętrznie i muszę przyznać, że najlepiej spisuje się u mnie pokrzywa wewnętrznie, szampony/odżywki/maski z silikonami i oleje. Co jakiś czas umyję szamponem bez silikonów żeby wszystko ładnie wyczyścić, ale na dłuższą metę straaasznie przesusza mi to włosy, plącze i robi mega siano. Tak więc jestem na tak dla silikonów, ale wierzę, że nie wszystkim to służy.

Teraz okres grzewczy jest zabójczy dla mojej skóry - mam strasznie przesuszoną, wręcz łuszczy mi się na twarzy - wracam potulnie do olejku Babydream dla ciężarnych - przecieram nim czystą skórę tak jak tonikiem, wieczorem zmywam albo nakładam jeszcze jedną porcję po uprzednim oczyszczaniu (zależy jak bardzo suchą skórę mam), powtarzam to co kilka dni.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 23:25   #2200
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
ja lubie rossmannowskie kosmetyki, od jakiegos czasu brak mi funduszy na micel Biodermy i ratuje sie tym http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-do-twarzy.htm ja mam inny sklad niz w KWC, delikatny, niejonogenny srodek myjacy wyzej w skladzie

aqua, glycerin, caprylic/capryl glucoside, ginko biloba extract, cucumis sativus extract, panthenol, butylene glycol, pentolactone, citric acid, parfum, sodium hydroxide, salicid acid, CI 16035

kwasiku salicylowego nie ma sie co obawiac, bo pelni to funkcje regulatora pH prawdopodobnie

makijaz zmywa, trzeba go uzyc wiecej niz biodermy, ale daje rade. lubie tez ten plyn http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...o-i-ogorka.htm myje dobrze, nawet sie pieni, ale do oczy jest zbyt agresywny jak dla mnie

preparat do demakijazu oczu uwielbiam, jest rewelacyjny
ale ten tonik, mialam... okropny jak dla mnie. Strasznie sie pienil, cos mi w nim nie pasowalo. A tu sie okazuje ze za micel moze posluzyc

wlasnie mnie oswiecilas jak wielki robie blad, choc od dawna o tym wiedzialam. Moja skora twarzy nie toleruje wody, zadnych zelow do mycia, najlepiej sprawdza sie mleczko. Mam problem z zanieczyszczona cera, i choc zawsze po mleczku przecieram tonikiem, chyba jednak zwroce wieksza uwage na demakijaz twarzy, wiem jak bardzo jest wazny.

Co myslisz o olejku myjacym z BU? od dawna czaje sie na to polaczenie, masowac twarz olejkiem, zmyc woda mineralna i gabka, powinno byc ok olejek kiedys mialam, lubie go.
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 08:18   #2201
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: rossmann

kupiłam mamie krem z mocznikiem z rossmana
miał być wstępem do większych stężeń, ale chyba nic z tego
krem 5% spowodował zaczerwienienie i pieczenie skóry, tam gdzie była najbardziej sucha
czy żadna z was, która miała ten krem nic takiego nie zauważyła?
wątpię żeby te 5% było takie silne, żeby działać złuszczająco na skórę, może to inny składnik kremu?
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-21, 10:07   #2202
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
kupiłam mamie krem z mocznikiem z rossmana
miał być wstępem do większych stężeń, ale chyba nic z tego
krem 5% spowodował zaczerwienienie i pieczenie skóry, tam gdzie była najbardziej sucha
czy żadna z was, która miała ten krem nic takiego nie zauważyła?
wątpię żeby te 5% było takie silne, żeby działać złuszczająco na skórę, może to inny składnik kremu?
Ja tak miałam, smarowałam nim tę przemarzniętą rękę, i przez pierwsze dni właśnie tak było Ale po chwili pieczenia krem tworzył jakby taka tłustawą skorupkę i dobrze nawilżał i zmiękczał, więc może warto to przetrzymać ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 10:49   #2203
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: rossmann

a ja w tych ciezkich kaloryferowych dniach powróciłam do kremu z filtrem BD, moja avenka okazała sie za słaba na taki wysuch. BD jest akurat jezeli chodzi o tłustość
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 11:46   #2204
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: rossmann

Już sobie przypomniałam, o co miałam Was zapytać. A używałyście tego kremu z mocznikiem do twarzy (najlepiej do twarzy trądzikowej/przetłuszczjąco sie - przesuszonej) ? Bo się zastanawiam, czy będzie to straszna zbrodnia jak się nim pomaziam.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 12:31   #2205
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez milka0041 Pokaż wiadomość
Taaaak rossman jest cudowny.... również cenowo
dokładnie

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
kupiłam mamie krem z mocznikiem z rossmana
miał być wstępem do większych stężeń, ale chyba nic z tego
krem 5% spowodował zaczerwienienie i pieczenie skóry, tam gdzie była najbardziej sucha
czy żadna z was, która miała ten krem nic takiego nie zauważyła?
wątpię żeby te 5% było takie silne, żeby działać złuszczająco na skórę, może to inny składnik kremu?
Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ja tak miałam, smarowałam nim tę przemarzniętą rękę, i przez pierwsze dni właśnie tak było Ale po chwili pieczenia krem tworzył jakby taka tłustawą skorupkę i dobrze nawilżał i zmiękczał, więc może warto to przetrzymać ?
tez tak miałam, posmarowałm ręce tym kremem, i wszystko byłoby oki, gdyby nie to ze skora piekła i swedzila mnie przy kciuku u jednej i drugiej reki nie wiem dlaczego, na szczescie tylko w tych miejscach przez kilka dni krem dawal sie we znaki,na szczescie juz przeszlo

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Już sobie przypomniałam, o co miałam Was zapytać. A używałyście tego kremu z mocznikiem do twarzy (najlepiej do twarzy trądzikowej/przetłuszczjąco sie - przesuszonej) ? Bo się zastanawiam, czy będzie to straszna zbrodnia jak się nim pomaziam.
nie uzywałam, boje sie ryzykowac zwłaszcza ze swieta idą
jakby ktoras z Was uzywała dajcie znac jak wrazenia po
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 14:10   #2206
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Już sobie przypomniałam, o co miałam Was zapytać. A używałyście tego kremu z mocznikiem do twarzy (najlepiej do twarzy trądzikowej/przetłuszczjąco sie - przesuszonej) ? Bo się zastanawiam, czy będzie to straszna zbrodnia jak się nim pomaziam.

Ja uzywam Cere mam mieszana w kierunku tlustej. Stosuje retinoidy, do tego te temperatury i suche powietrze w domu powoduja, ze mam strasznie wysuszona i scignieta skore. Ten krem bardzo ladnie ja nawilza. Ja stosuje na noc, ale na dzien tez mozna bez problemu- nawet tak bardzo sie nie swiece po nim. Nic mnie nie zapchalo, wg mnie w skladzie kremu nie ma nic, co by bylo przeciwwskazaniem do polozenia go na twarz Jesli ktos jest alergikiem, to moze zawsze polozyc najpierw na jakis maly obszar skory.
lorane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 21:22   #2207
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez lorane Pokaż wiadomość
Ten krem bardzo ladnie ja nawilza. Ja stosuje na noc, ale na dzien tez mozna bez problemu- nawet tak bardzo sie nie swiece po nim. Nic mnie nie zapchalo, wg mnie w skladzie kremu nie ma nic, co by bylo przeciwwskazaniem do polozenia go na twarz .
No tak też właśnie kombinowałam, wobec czego maziam się nim dziś na noc, zobaczymy.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 10:24   #2208
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: rossmann

ja też spróbuję na twarz - bo w te mrozy mam suche płatki na czole i policzkach, więc nie wiem co gorsze - jak mnie zapcha i będę mieć krosty czy te suche skóry, które też są widoczne, szczególnie jak nałożę podkład
a już żaden krem nie pomaga
a do ciała będę uzywać dalej, jak zauważe, że mocznik pomaga to pokuszę sie o kupno na BU i będę dodawać do balsamów
bo o ile krem do rąk Isany sie opłaca, to ten do ciała znika szybko a jak na rossman taki tani nie jest
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 10:38   #2209
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: rossmann

nałożyłam wczoraj mocznikowy krem do rąk na twarz i właściwie to jest bardzo poprawnie. Mam fatalna skórę - suchą i bardzo skłonną do zapychania, a nie pojawiło sie nic niepokojącego. Co prawda, nie czuję jakiegoś ekstra nawilżenia, ale krem ma przyjemną konsystencję - jest matowy, nie powoduje błysku i nie zostawia nieprzyjemnego filmu. Nie żałowałam sobie i nałożyłam dwie warstwy i zupełnie się nie zrolował, także póki co - daję mu szansę.
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-22, 12:47   #2210
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
ja też spróbuję na twarz - bo w te mrozy mam suche płatki na czole i policzkach, więc nie wiem co gorsze - jak mnie zapcha i będę mieć krosty czy te suche skóry, które też są widoczne, szczególnie jak nałożę podkład
a już żaden krem nie pomaga
a do ciała będę uzywać dalej, jak zauważe, że mocznik pomaga to pokuszę sie o kupno na BU i będę dodawać do balsamów
bo o ile krem do rąk Isany sie opłaca, to ten do ciała znika szybko a jak na rossman taki tani nie jest
mowicie ze nic Wam sie nie działo po nałożeniu tego kremu hmm przetestuje go po świetach bo tez skóra mi sie zrobiła suchutka jak wiórek a ja zmarźluch jestem wiec w domu mam bardzo ciepło i efekty widac przeistaczam sie w sucharka
tak tak pomaga mocznik kupiłam na ZSK 150g i dodaje do balsamu i kremu do rąk/stóp i skóra poprawia sie, do kremu do twarzy nie probowałam wiec nie wiem, biore porcje balsamu wsypuje mała ilośc mocznika tak na oko ile sie wsypie i ładnie mi sie wymieszało nie było zadnych grudek, nawet w tłustym kremie do stóp rozmieszał sie pieknie mocznik az zdziwiona byłam
dzis dodałam ciutke mocznika do tego kremu z rossmana z mocznikiem i posmarowałam nogi
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 18:00   #2211
mikakrolikowa
Zakorzenienie
 
Avatar mikakrolikowa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 3 094
Dot.: rossmann

ja wam powiem ze ten kremik BD niebieski z wit E jak na obecne warunki pogodowe sprawdza sie rewelacyjnie i nic mi nie wyskoczyło kolejny kremik BD na mojej półce zostanie na dłużej
mikakrolikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 13:24   #2212
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
nałożyłam wczoraj mocznikowy krem do rąk na twarz i właściwie to jest bardzo poprawnie. Mam fatalna skórę - suchą i bardzo skłonną do zapychania, a nie pojawiło sie nic niepokojącego. Co prawda, nie czuję jakiegoś ekstra nawilżenia, ale krem ma przyjemną konsystencję - jest matowy, nie powoduje błysku i nie zostawia nieprzyjemnego filmu. Nie żałowałam sobie i nałożyłam dwie warstwy i zupełnie się nie zrolował, także póki co - daję mu szansę.
Mam dokładnie takie same spostrzeżenia. Używam go drugi dzień, stosuję na dzień i na noc, i nie nawilża jakoś spektakularnie, ale też nie powoduje tragedii. Na pochmurne dni dwie warstwy chronią i lekko zmiękczają nie powodując powstania niespodzianek i świecenia się.
Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
bo o ile krem do rąk Isany sie opłaca, to ten do ciała znika szybko a jak na rossman taki tani nie jest
A no właśnie, mam nadzieję, że jakoś w najbliższym czasie wejdzie do sklepów balsam.

A dziś do Rossmanna wpadłam jedynie po te żółto-zielone chusteczki Babydream, a oczywiście wyszłam dodatkowo z Rivalovym płynem do demakijażu i z moim ulubionym szamponem z czarnej rzepy z Polleny - Malwy (promocja 1,99 zł więc żal było nie kupić).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2009-12-23 o 13:29
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 13:29   #2213
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: rossmann

Balsam ,ma duzo wieksza pojemnosc od kremu w pudelku z mocznikiem, a cena prawie ta sama.
Dziewczyny i jak by nie bylo. pordukty z mocznikiemk to byla do tej pory domena aptecznych kosmetykow, wiadomo po jakiej cienie... ja sie ciesze ze coraz wiecej pojawia sie sklepowych odpowiednikow i chodz sa duzo, duzo tansze, to sa tak samo dobre. U mnie raz na pol roku Aldi Süd rzuca na sklep swoja mocznikowa serie. Jest krem do rak, do twarzy z 5%, jest krem do stop i balsam do ciala z 10% mocznika. Ostatnio dolozyli tez balsam do ust , tylko nie pamietam ile procent. Mam w domu jeszcze prawie cala tubke kremu do stop. Krem nie jest perfumowany, wiec pachnie jak pachnie, nawet apteczne kosmetyki tak pachna, wiec sie nie czepiam. ja lubie nieperfumowane produkty. Krem jest dosc lekki, ale jakie ma dzialanie... i chodz do stop to jest tez super do rak.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 15:25   #2214
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: rossmann

Ja z produktów Rossmanna kupiłam dzisiaj filtry Babydream SPF 50 i szampon Accent do włosów brązowych. Mam nadzieję, że krem mnie nie zapcha. Do tej pory każdy krem BD mnie zapychał.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 17:05   #2215
mhm_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 288
Dot.: rossmann

dziewczyny ja wam nie radzę nakładać tego kremu z mocznikiem do rąk isany na twarz... a jeżeli już się za to bierzecie to radzę wypróbować na początku na małym kawałku twarzy żeby zobaczyć czy nic złego się nie dzieje.
nie wiem co on ma w sobie drażniącego ale w kontakcie z podrażnionymi, suchymi dłońmi okropnie szczypie i piecze (taki objaw pojawił się u mnie i u siostry). skórę twarzy również mam suchą i wrażliwą i tutaj efekt był taki sam jak nie gorszy. jego zapach okropnie mnie drażni więc to może to?
mhm_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 17:22   #2216
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: rossmann

mhm ale co on ma? Mocznik tak szczypie. Na normalnie sucha skore jest ok, ale na bardzij , jakies egzemy czy rany to bedzie szczypal.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 17:32   #2217
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
A dziś do Rossmanna wpadłam jedynie po te żółto-zielone chusteczki Babydream, a oczywiście wyszłam dodatkowo z Rivalovym płynem do demakijażu i z moim ulubionym szamponem z czarnej rzepy z Polleny - Malwy (promocja 1,99 zł więc żal było nie kupić).
no ba, u mnie też niemal zawsze tak przebiega wizyta w ross. Wpadam w panikę gdy płyn się kończy i zawsze gromadzę zapasy

Drugą noc miałam krem do rąk na twarzy i dalej jest spokojnie. Cera jest dość uspokojona (co u mnie jest sporym sukcesem) i nie zaobserwowałam żadnych, nawet najmniejszych, pęcherzykowych wyprysków. Nie będzie to mój podstawowy krem do twarzy ale raz na jakiś czas użyje z przyjemnością

Cytat:
Napisane przez mhm_ Pokaż wiadomość
dziewczyny ja wam nie radzę nakładać tego kremu z mocznikiem do rąk isany na twarz... a jeżeli już się za to bierzecie to radzę wypróbować na początku na małym kawałku twarzy żeby zobaczyć czy nic złego się nie dzieje.
nie wiem co on ma w sobie drażniącego ale w kontakcie z podrażnionymi, suchymi dłońmi okropnie szczypie i piecze (taki objaw pojawił się u mnie i u siostry). skórę twarzy również mam suchą i wrażliwą i tutaj efekt był taki sam jak nie gorszy. jego zapach okropnie mnie drażni więc to może to?
Możliwe, że to kompozycja zapachowa.
Coś rzeczywiście Was uczula lub drażni skoro dłonie tak źle reagują
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 19:46   #2218
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
no ba, u mnie też niemal zawsze tak przebiega wizyta w ross. Wpadam w panikę gdy płyn się kończy i zawsze gromadzę zapasy

Drugą noc miałam krem do rąk na twarzy i dalej jest spokojnie. Cera jest dość uspokojona (co u mnie jest sporym sukcesem) i nie zaobserwowałam żadnych, nawet najmniejszych, pęcherzykowych wyprysków. Nie będzie to mój podstawowy krem do twarzy ale raz na jakiś czas użyje z przyjemnością
To widze, ze nie tylko ja taki chomik kosmetyczny jestem . Jesli chodzi o sprawdzone typy, ktorych braku w kosmetyczce sobie nie wyobrazam - potrafie kupic kolejne opakowanie, gdy obecne jest jeszcze co najmniej w połowie (zwłaszcza jak sie dodatkowo trafi promocja)

Mowicie o płynie RdL Clean & Care w 100 ml opakowaniu (cena ok 4-5 zł)? Dzis go sobie sprawiłam, skuszona składem i fajna wyjazdową pojemnoscią.

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-12-23 o 19:47
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 19:56   #2219
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
To widze, ze nie tylko ja taki chomik kosmetyczny jestem . Jesli chodzi o sprawdzone typy, ktorych braku w kosmetyczce sobie nie wyobrazam - potrafie kupic kolejne opakowanie, gdy obecne jest jeszcze co najmniej w połowie (zwłaszcza jak sie dodatkowo trafi promocja)

Mowicie o płynie RdL Clean & Care w 100 ml opakowaniu (cena ok 4-5 zł)? Dzis go sobie sprawiłam, skuszona składem i fajna wyjazdową pojemnoscią.
tak
ja się wręcz żle czuję, kiedy widzę, jak koleżanki kupują micele Biodermy; cała seria do demakijażu RdL jest genialna. Stosunek ceny do jakości też przyprawia o zawrót głowy
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 21:28   #2220
mhm_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 288
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
mhm ale co on ma? Mocznik tak szczypie. Na normalnie sucha skore jest ok, ale na bardzij , jakies egzemy czy rany to bedzie szczypal.
jakoś ciężko mi uwierzyć , że mocznik sam w sobie ma takie właściwości?
nie mam ran na buzi ani jakichś poszarpanych dłoni. Fakt faktem zaczął szczypać nałożony na dłonie wymęczone mrozem i ze ściągniętą, suchą skórą, ale przecież w takich przypadkach zazwyczaj sięga się po krem nawilżający do dłoni szczególnie, że na opakowaniu czytam: "pielęgnacja i ochrona bardzo suchej skóry"
mhm_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.