Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-21, 12:19   #91
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Przestań myć codziennie włosy, zacznij najpierw co drugi dzień, a potem zrezygnuj z nakładania szamponu dwa razy (nakładaj tylko raz, chyba że codziennie używasz pianek, żeli i lakieru do włosów w ilościach hurtowych). Do tego smaruj włosy czym się da (olejki rycynowe i inne, toniki, płyny, itp.). Jeśli robisz kucyk to zmień na klamrę (gumka zawsze wyrywa włosy). Grzebień tylko z szerokimi zębami, a nie drobnymi.
Włosy co prawda do tej pory myję codziennie ale szampon nakładam tylko raz - są takie cienkie i nie jest ich dużo więc nie potrzebuje nakładac dwa razy, pianek, lakierów etc. nie używam, włosy mam krótkie nie sięgają ramion dlatego nosze je rozpuszczone, grzebień mam z szerkimi zębami a i tak wypadają

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Dziewczyny a używacie ekologicznych płatków do demakijażu? czytałam że wszytkie te produkty typu waciki, wkładki, tampony, podpaski są wybielane chlorem i zawierają inne paskudztwa....
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>

Edytowane przez Pusia84
Czas edycji: 2011-07-21 o 12:21
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 12:41   #92
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Włosy co prawda do tej pory myję codziennie ale szampon nakładam tylko raz - są takie cienkie i nie jest ich dużo więc nie potrzebuje nakładac dwa razy, pianek, lakierów etc. nie używam, włosy mam krótkie nie sięgają ramion dlatego nosze je rozpuszczone, grzebień mam z szerkimi zębami a i tak wypadają
Widzę, że masz tak jak ja - cienkie włosy i codzienne mycie. Czasem je "przetrzymam", ale zdarza się to raz na sto lat. Wkurza mnie to bardzo, ale na drugi dzień włosy są mega przyklapnięte i mam wybór: albo je umyć, albo modelować - wybieram to pierwsze, bo w drugim jest potrzebna suszarka.

Sicilia napisz proszę czy ten krem put&rab nawilża wystarczająco? Czy coś pod niego kładziesz? Jakiś czas temu oglądałam je w sephorze, tylko ten jaśniejszy i wydawało mi sie, że ma jakieś świecące drobinki?

Edytowane przez lulaluna
Czas edycji: 2011-07-21 o 12:44
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 12:45   #93
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Widzę, że masz tak jak ja - cienkie włosy i codzienne mycie. Czasem je "przetrzymam", ale zdarza się to raz na sto lat. Wkurza mnie to bardzo, ale na drugi dzień włosy są mega przyklapnięte i mam wybór: albo je umyć, albo modelować - wybieram to pierwsze, bo w drugim jest potrzebna suszarka.
Ja mam bardzo cienkie włsoy i mam wrażenie że one wszytsko chłoną - papiersowy dym jeśli ktoś przy mnie w pracy zapali, zapachy kuchenne, dym z ogniska etc. więc może one nawet nie są takie bardzo tłuste na drugi dzień ale sa nieświeże
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 12:56   #94
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Ja mam bardzo cienkie włsoy i mam wrażenie że one wszytsko chłoną - papiersowy dym jeśli ktoś przy mnie w pracy zapali, zapachy kuchenne, dym z ogniska etc. więc może one nawet nie są takie bardzo tłuste na drugi dzień ale sa nieświeże
Moje są suche z natury więc przetłuszczanie im nie straszne, ale odgniata się na nich wszystko, gumka, spinka, a co dopiero poduszka! Chyba za dużo od nich wymagam, bo chcę żeby bez modelowania świetnie się układały, ale z krótkimi i tak mam mniej problemów. Tylko to codzienne mycie to nic dobrego.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 13:41   #95
Kaska*
Raczkowanie
 
Avatar Kaska*
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 63
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Na Narutowicza, na przeciwko Wydziału Pedagogiki
Życzę powodzenia
Dzieki za odpowiedz

lulaluna ja mam niestety tak samo z tym odgniataniem. Czasem rano wcale nie sa tluste, ale musze umyc zeby je do porzadku doprowadzic bo kazdy sterczy w inna strone

Dziewczyny, mozecie mi powiedziec czy mydelka Tuli sa lepsze od tych z Lawendowej Farmy? Bo na to wskazywalaby cena, a mam zamiar zrobic spore zamowienie i jesli sa takie same, to oczywiscie wybieram te tansze
Kaska* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 13:43   #96
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Wiesz co, może rzeczywiście spróbuj je trochę przetrzymać - jak się wzmocnią, to i powinny zacząć się układać... a przynajmniej dłużej trzymać ułożenie

Dziewczyny, mały offtop będzie, ale że mam wrażenie, że nie tylko ja jestem na diecie, to może któraś mi podpowie (na dietetycznym szlag mnie trafia, wiec staram się już nie zaglądać...).
Szukam jakiej fajnej strony z niskokalorycznymi daniami - w sensie z przepisami.
Niestety moja ukochana Kwestia Smaku gotuje raczej kalorycznie (ach, te serki i śmietana) i jak się w końcu nie odkleję od niej, to zacznę przypominać "kształt doskonały"
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 13:52   #97
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Wiesz co, może rzeczywiście spróbuj je trochę przetrzymać - jak się wzmocnią, to i powinny zacząć się układać... a przynajmniej dłużej trzymać ułożenie

Dziewczyny, mały offtop będzie, ale że mam wrażenie, że nie tylko ja jestem na diecie, to może któraś mi podpowie (na dietetycznym szlag mnie trafia, wiec staram się już nie zaglądać...).
Szukam jakiej fajnej strony z niskokalorycznymi daniami - w sensie z przepisami.
Niestety moja ukochana Kwestia Smaku gotuje raczej kalorycznie (ach, te serki i śmietana) i jak się w końcu nie odkleję od niej, to zacznę przypominać "kształt doskonały"
ja bardzo lupię przepsiy ze strony http://www.vegetariantimes.com/
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 13:59   #98
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Sicilia napisz proszę czy ten krem put&rab nawilża wystarczająco? Czy coś pod niego kładziesz? Jakiś czas temu oglądałam je w sephorze, tylko ten jaśniejszy i wydawało mi sie, że ma jakieś świecące drobinki?
Krem nawilża bardzo ładnie, traktuje go jak normalny krem na dzień, pod nakładam serum albo nic Dla mnie ten jaśniejszy odcień był za blady, wzięłam ciemniejszy. Lekko się świeci, drobinki są raczej znikome.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 14:02   #99
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dzięki na namiary, pooglądam - fajnie, że jest tam sortowanie po "low-fat".
I szukam dalej bo mięsożerna też jestem, chociaż latem często wegetariańskie dania gotuję
Kurcze, gdyby się taki blog jak Kwestia trafił, normalnie byłaby zachwycona
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 14:05   #100
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Właśnie komponuję zamówienie z Biolander i dobijam do bezpłatnej przesyłki w związku z tym mam pytanie czy używałyście maski z błota z morza martwego? a może lepiej kupić mydło czarne?
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 14:15   #101
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Krem nawilża bardzo ładnie, traktuje go jak normalny krem na dzień, pod nakładam serum albo nic Dla mnie ten jaśniejszy odcień był za blady, wzięłam ciemniejszy. Lekko się świeci, drobinki są raczej znikome.
Dzięki! Mam na niego ochotę, powstrzymuje mnie jedynie cena
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 14:26   #102
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Wiesz AA można jeszcze wybaczyć, bo to nie jest seria z żadnym certyfikatem, ale co jeżeli ma ALS szampon czy coś innego i ma certyfikat Ecocertu, który naprawdę jest surowy?
Zarówno ALS jaki i np. SLS są dopuszczone przez organizacje certyfikujące, bo nie ocenia sie łagodności (bo niby jak?) tylko bardziej mierzalne cechy jak określone procesy chem. przy produkcji (zabronione jest np. etoksylowanie stą SLES i ALES nie mają szans byc w certyfikowanym kosmetyku) , biodegradowalność, nietestowanie na zawierzetach itp. ALS czy SLS są produkowane z oleju kokosowego lub palmowego, są biodegradowalne wiec mogą być dopuszczone
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 14:44   #103
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Kaska* powiesz mi coś więcej o mydełkach Akoma?

Ja obecnie mam deo roll on Alterry i u mnie sprawdza się, chociaż zwiększyłam ilość błonnika w postaci otrębów pszennych w pożywieniu, aby wyregulować florę bakteryjna jelit. Mydło Ma Provence z olejem arganowym do włosów, mydło afrykańskie w paście od Arabian Night, które stosuję do rąk i na twarz (obydwa opisane w wątkach mydlanych) , i jeszcze mydełko Guam do ciała. Wytwarza ono dużąąąąą pianę, nie wysusza i chyba pilinguje skórę, ale jakiś specjalnych właściwości nie zauważyłam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie055.jpg (30,2 KB, 38 załadowań)
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 15:28   #104
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja nie wiem jak Pani Jolanta z matique to zrobiła, ale paczka dzisiaj z rana wysłana jest juz u mnie
Mam więc mój ukochany od 2 dni miłością dozgonną cudarobiący essential care - regenerujący balsam dla dzieci (ryjka mi wyleczył prawie) a to małe to lotion "pierwsza pomoc" (jeszcze nie znam). No i dostałam próbki - w tym kremu tonującego madary w obu odcieniach (mam juz z wczesniego zamówienia 5 ml próbke koloru sun flower i obecnie jest to dla mnie kolor idealny!!! a sam krem tonujący bardzo sympatyczny, napewno kupię).
Cudowna jest Pani Joanna i jej mążJa ich tyloma mailami męczyłam i z niesamowitą życzliwością na każdy odpisali i rozmowy telefonieczne również były sympatyczneMoja paczka pójdzie dzisiaj,ale ja pewnie dostane w poniedziałek.Już się doczekać nie mogę.
A tym kremem kusisz wredna kobieto,oj kusisz

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Jp91, cieszę się, że również popierasz jak i ja, że słusznie, że Anula została za solarium ukarana.
A z tatą do przodu. Chyba wszystko szczęśliwie się zakończy. Dostaje zastrzyki ze sterydami aby podnieść powiekę, do tego widzi już kolory w oku, opuchlizna i zasinienie też schodzą. Ma pracować dużo okiem, w sensie ruszać. Dziękuję, że pytasz.
?!
SuperA nie mówiłam,że będzie dobrze?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 16:32   #105
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Cieszę się, że ci się spodobał.
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Cały film i nawet tytuł są metaforą, ukrytą wiadomością.
A tobie, co się najbardziej podobało?

No i zapraszam do II części naszego wątku.

jakie wy szybkie! nawet nei zdazylam sie zorientowac, ze druga czesc watku otworzona, a wy juz tyle stron... szalone...
mi sie podobaly wlasnie te teksty, o ktorych pisalas, a z nietekstowych momentow () to scena, kiedy nauczyl sie plywac. i to, jak wszyscy sie z nim cieszyli. w tym momencie zrozumial to, co od tamtego goscia uslyszal
a zeby nie bylo offtopa, to dodam, ze do mojej naturalnej pielegnacji dolaczyl olej z krokosza: do twarzy, na wlosy... dodawany do zeli do mycia... do balsamow do ciala... do salatek
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 16:34   #106
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
W sumie racja, bo 50 ml wychodzi 20,00 zł, a to tyle ile większość kremów z tą pojemnością. Muszę się nad nim zastanowić.
A właśnie czuję, że pod skórą zrobił mi się pryszcz. Myślisz Anula, że to ten krem czy po prosty przypadek (za 7-10 dni będę mieć okres)?

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------



Ja nadal używam grzebieni albo szczotkę z blisko osadzonymi ząbkami,a co za tym idzie wyrywam trochę włosów...
Ale no kurde... mam wrażenie, że taki z szeroko rozstawionymi (który przy długich włosach powinno się używać) by mi ich do końca nie uczesał.
Wiesz, my uzywamy w domu wszyscytego kremu i nigdy nic nikomu po nim nie wyskoczyło, ale dobrze wiesz, ze co paszcza to inaczej. Mi sie wydaje, że on nie posiada w sobie nic co mogłoby taki efekt dać.....
Cytat:
Napisane przez Kaska* Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz

lulaluna ja mam niestety tak samo z tym odgniataniem. Czasem rano wcale nie sa tluste, ale musze umyc zeby je do porzadku doprowadzic bo kazdy sterczy w inna strone

Dziewczyny, mozecie mi powiedziec czy mydelka Tuli sa lepsze od tych z Lawendowej Farmy? Bo na to wskazywalaby cena, a mam zamiar zrobic spore zamowienie i jesli sa takie same, to oczywiscie wybieram te tansze
Co lepsze - tuli czy LF to odwieczny problem
Napiszę Ci tak - obie firmy uwielbiam
LF mniej wydajne, w tuli są miniaturki więc możesz sobie więcej rodzajów mydełek. Ale mydła LF są równie swietne. Ale pomogłam, co?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 16:56   #107
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Anula skopie Ci dupskosiedze w matique i oglądam Twój nowy krem.A kysz!

I kombinuje tak:"Kupię przecież go dla córeczki"
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 17:44   #108
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Zarówno ALS jaki i np. SLS są dopuszczone przez organizacje certyfikujące, bo nie ocenia sie łagodności (bo niby jak?) tylko bardziej mierzalne cechy jak określone procesy chem. przy produkcji (zabronione jest np. etoksylowanie stą SLES i ALES nie mają szans byc w certyfikowanym kosmetyku) , biodegradowalność, nietestowanie na zawierzetach itp. ALS czy SLS są produkowane z oleju kokosowego lub palmowego, są biodegradowalne wiec mogą być dopuszczone
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
SuperA nie mówiłam,że będzie dobrze?
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość

jakie wy szybkie! nawet nei zdazylam sie zorientowac, ze druga czesc watku otworzona, a wy juz tyle stron... szalone...
mi sie podobaly wlasnie te teksty, o ktorych pisalas, a z nietekstowych momentow () to scena, kiedy nauczyl sie plywac. i to, jak wszyscy sie z nim cieszyli. w tym momencie zrozumial to, co od tamtego goscia uslyszal
a zeby nie bylo offtopa, to dodam, ze do mojej naturalnej pielegnacji dolaczyl olej z krokosza: do twarzy, na wlosy... dodawany do zeli do mycia... do balsamow do ciala... do salatek
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Wiesz, my uzywamy w domu wszyscytego kremu i nigdy nic nikomu po nim nie wyskoczyło, ale dobrze wiesz, ze co paszcza to inaczej. Mi sie wydaje, że on nie posiada w sobie nic co mogłoby taki efekt dać.....
Hey, czyli te z certyfikatem są bezpieczne i mogłabym np. kupić szampon z tym ALS i niczym się nie martwić?
Anakazar, a mówiłaś, mówiłaś.
Cloche
Anula, a to pewnie mój zbliżający się okres.

Dzisiaj użyję mydełka Tuli wreszcie. Kupiłam, jeszcze w czerwcu i czekało aż żel z Alterry się skończy. Raz nim umyłam twarz i było okay , więc na ciele myślę, że też się sprawdzi. Już nie mogę się doczekać kąpieli.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-07-21 o 17:45
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 17:48   #109
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Hey, czyli te z certyfikatem są bezpieczne i mogłabym np. kupić szampon z tym ALS i niczym się nie martwić?
Nie wiem co rozumiesz przez pojecie bezpieczny?
Nie wiem tez jak wrażliwy jest twój skalp i jak podatne na wysuszanie są twoje włosy, ale ja bym sie martwiła o podrazniona, swedzącą skóre i wysuszone włosy - jednak kazdy jest inny i wiele dziewczyn sobie chwali szampony z mocnymi detergentami
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 18:04   #110
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Która już testowała kosmetyki Pai? Przyznać się;-)
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 18:58   #111
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Która już testowała kosmetyki Pai? Przyznać się;-)
Sama mam ochotę,żeby coś z Pai wypróbować.Miałam zamiar z matique wziąć miniaturę do mieszanej cery,ale zapomniałam i teraz Ty mi przypomniałaśAle pała ze mnie,bo teraz już za pózno.Paczka poszła

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

Anula poleć coś z biolander do oczyszczania twarzy(mydło,żel)bo chcę tam kupić ten peeling,jednak że rzeczą niedorzeczną jest kupowanie jednego produktuto chcę dobrać coś do oczyszczania-muszę!bo się kończy to co mam.Jestem rozgrzeszona
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 19:38   #112
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dziewczyny użyłam już 3 razy tego kremu pod oczy (próbki) z Sanoflore i nadal dna nie widzę. Naprawdę wystarczy go niewielka ilość. Co raz bardziej się w tym kremiku zakochuje. Zastanawiam się czy pomimo 60 zł nie opłaca się go kupić skoro same 1,5 ml na tak długo starcza. Myślę, że jeszcze na 3 użycia będę miała, a razem da to 6.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 20:16   #113
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Która już testowała kosmetyki Pai? Przyznać się;-)
ja dzis zamówiłam sobie próbkę śmietanki
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 21:18   #114
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
ja dzis zamówiłam sobie próbkę śmietanki
Ja tylko przyjdzie to proszę coś więcej o niej napisać. Czaje się na nią .... mrau...
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 21:30   #115
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Ja tylko przyjdzie to proszę coś więcej o niej napisać. Czaje się na nią .... mrau...
Jasne dam znać
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 22:10   #116
Kaska*
Raczkowanie
 
Avatar Kaska*
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 63
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
Kaska* powiesz mi coś więcej o mydełkach Akoma?
nie_ma_mnie jeszcze nie zaczelam uzywac tego czarnego z Ghany, ale jak tylko przetestuje do zdam relacje. Detox kupilam z mysla o twarzy, ale na opakowaniu jest napisane, zeby uzywac do rak i do ciala, wiec raczej nie bede ryzykowac do twarzy. Otworzylam je dopiero wczoraj, wiec za wiele nie moge jeszcze powiedziec. Jest bardzo miekkie, wiec raczej nie bedzie wydajne, fajnie sie pieni, zapach mi sie nie podoba, jest mdly. Ogolnie to fajne mydelko, tylko ten zapach troche mi przeszkadza.


Cytat:
Co lepsze - tuli czy LF to odwieczny problem
Napiszę Ci tak - obie firmy uwielbiam
LF mniej wydajne, w tuli są miniaturki więc możesz sobie więcej rodzajów mydełek. Ale mydła LF są równie swietne. Ale pomogłam, co?
Anula, teraz to mi narobilas ochoty na obie firmy
Wy wszystkie tutaj jestescie okropne kusicielki I co ja mam teraz wybrac
Kaska* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 22:21   #117
Aleksandrap
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 864
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Która już testowała kosmetyki Pai? Przyznać się;-)
nie próbowałam jeszcze, ale kusi......mocno tak samo jak Madara
__________________

Aleksandrap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 23:10   #118
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Co do mydełek Tuli kontra LF - jeśli lubisz bezzapachowe lub tylko delikatnie pachnące to Tuli, bo LF raczej mocniej pachną.

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Green people to samoopalacz do twarzy, pachnie ziołowo-warzywnie... ten zapach trudno mi przyrównać do czegoś konkretnego, nie jest odrzucający, pachnie trochę jak niszowe perfumy, nie każdemu może odpowiadać. Warto jednak dodać, że na skórze utrzymuje się dość dlugo. Co ciekawe, nie czułam typowego zapachu samoopalacza, a kolor jak najbardziej ładny. Pat&Rub to krem koloryzujący do twarzy, pachnie lekko ziołowo, nie jest to jakiś powalający zapach, ale szybko się ulatnia, więc nie ma problemu.
Na koniec kredka do oka alva z certyfikatem ecocert. Kupiłam, żeby sobie malować wewnątrz oka (więc skład był szczególnie ważny). Kolor jest czarny, bardzo głęboki. Kredka jest miękka i nie "boli" przy malowaniu. Kredka się trochę ściera pod koniec dnia, ale na pewno nie po godzinie.

Ten artykuł o otylości od kosmetyków dotyczy ftalanów. Te substancje sa nie tylko w szamponach, ale także w perfumach i innych kosmetykach zapachowych. O ich szkodliwosci czytałam już dawno, teraz doszly nowe badania, że zaburzając gospodarkę hormonalną mogą sprzyjać otyłości. Jest to prawdopodobne
Mam pytanie do Sicilii i innych osób, które testowały naturalne samoopalacze - które uważacie za najlepszy do ciała?
Cytat:
Napisane przez Kaska* Pokaż wiadomość
kotwilka mam ta zwykla pomadke Burt's Bees z woskiem pszczelim. Wlasciwie zapachu to ona prawie wcale nie ma, no moze delikatny mietowy. Podoba mi sie w niej, ze przyjemnie chlodzi usta i to chyba jedyna jej zaleta wedlug mnie. Nie jest sliska, tylko taka jakas tepa i strasznie szybko sie sciera. poza tym wole jak mi sie usta troche swieca, a tej wogole nie widac.

anula_ga widze, ze masz taki sam typ wlosow co ja. Mnie wlasnie to na poczatku zrazilo do naturalnych kosmetykow do wlosow, ze moje klaczki byly po nich oklapniete u nasady, a sianowate na koncach. Na szczescie ten dr. organic z miodem manuka nie daje takiego efektu u mnie. Nie martw sie,ze przyspieszy przetluszczanie, bo on jest naprawde lekki, a zarazem odzywczy. Mysle, ze wlasnie te dwa-z miodem manuka i z witamina E najlepiej odzywiaja i nawilzaja wlosy, ale ten z wit. E to raczej dla blondynek, bo bardzo rozjasnia (mam brazowe wlosy i po paru uzyciach wszyscy pytali czy rozjasnialam)
Jesli masz bardzo przetluszczajace sie wlosy to dr. organic z olejkiem herbacianym tez polecam. Na poczatku lata wlosy zaczely mi sie przetluszczac jeszcze bardziej niz zwykle i juz w polowie dnia wygladaly jakbym litr oleju na nie wylala i wlasnie on mi wyregulowal wydzielanie sebum. Szczegolnie dobry na lato, bo fajnie chlodzi skore glowy i swietnie oczyszcza wlosy (niestety z koloru tez jak ktos farbuje).
Jest jeszcze aloes i granat. Nie sa zle, ale zadko je kupuje bo mniej nawilzaja, a ja katuje wlosy prostownica, wiec sa dosc suche.
Dzięki za informacje. Ja muszę mieć mocno natłuszczone usta, więc BB wykreślam ze swojej listy
Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Wodę brzozową i pokrzywową można kupić a aptekach, sklepach zielarskich i niektórych drogeriach. Na włosy lepiej nie kłaść bo ze względu na alkohol może powodować przesuszenie. Dlatego wciera się ją tylko w skalp. Ja swoją stosuje bardzo nieregularnie ale muszę coś z tym zrobić Ostatnio w ogóle jestem jakaś nie zorganizowana. Chyba czas się wziąć za siebie.
Potwierdzam to o tych wodach. Ja mam patent: przelewam je do buteleczki ze spryskiwaczek i pryskam sobie przy przedziałku, robię kolejny przedziałek, znowu pryskam etc. Wtedy jest mała szansa, ze się włosy wysuszą.
W Rossmanie jest też woda brzozowa Isana - i ma alkohol denat dalej w składzie niż Barwa.

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Włosy co prawda do tej pory myję codziennie ale szampon nakładam tylko raz - są takie cienkie i nie jest ich dużo więc nie potrzebuje nakładac dwa razy, pianek, lakierów etc. nie używam, włosy mam krótkie nie sięgają ramion dlatego nosze je rozpuszczone, grzebień mam z szerkimi zębami a i tak wypadają

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Dziewczyny a używacie ekologicznych płatków do demakijażu? czytałam że wszytkie te produkty typu waciki, wkładki, tampony, podpaski są wybielane chlorem i zawierają inne paskudztwa....
Waciki z Rossmana są niebielone chlorem.

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Mam jeszcze jedno pytanie:
czy znacie jakieś pomadki do ust ochronne z filtrami mineralnymi? znalazłam tylko Badgera, ale chwilowo na iHerbie jest niedostępny.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 23:33   #119
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Czesc Dziewczyny! Nie bylo mnie 1,5 tygodnia. A to z powodu koszmaru, jaki zafundowała mi Netia. Tyle czasu naprawiali awarie telefonu i internetu. Nigdy w życiu tyle nerwów nie straciłam na żadnej infolinii, szkoda gadać, całkowity brak kompetencji i profesjonalizmu.

Inne watki podczytywalam troche w pracy, ale tutaj za duzo sie dzieje., nie nadazylam Uff..wlasnie nadrobilam zaległości od 147 strony starego wątku

Wachlarzyku, ciesze się ze z Tata coraz lepiej

Póki co, chciałam się podzielić wrażeniami z kilku kosmetyków.

Primo, dołączam do zachwytów nad odzywka citrus&neroli JMO. Moje wlosy ja kochaja. Sa miekkie, blyszczace, sypkie, świetnie sie układają Chciałabym tylko, aby jej zapach choć trochę utrzymywał się na włosach. Używam ja z szamponem różanym Urtekram i z niego tez jestem zadowolona. Dobrze oczyszcza, ale nie bedzie zbyt wydajny niestety.

W promocji na Kosmetykach Natury kupiłam tez samoopalacz BIO2YOU i z niego tez jestem zadowolona. Daje delikatny efekt, krzywdy sobie zrobić nie mozna. Ale efekt jest widoczny (mam jasna cere). W pierwszym momencie pachnie orzechami, potem wychodza jakies cytruski i troche samoopalaczowego smrodku

Poza tym przetestowałam spora próbkę lotionu przeciwzmarszczkowego Phenome i na pewno kiedyś go kupie. Jest nadzwyczaj lekki, bardzo dobrze się wchłania i nawilża.

Zużyłam polowe opakowania maski z błotem z Morza Martwego Alepii i tutaj niestety bez zachwytów. Jakos nie widzę żadnych efektów działania. Wole glinki. I zapach jest kiepski. Ale zobaczymy jak zużyje całość, może mi się odmieni

Wykończyłam tez zielona glinkę Cattier i z tej maski jestem zadowolona. Czasem stosowałam ja punktowo na niespodzianki i wyraźnie przyspieszała ich giniecie i gojenie. W ogóle bardzo fajnie rozjaśnia.

Hmm, i to by było chyba na tyle w kwestii ostatnich eksperymentów naturalnych
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png

Edytowane przez biała_czekolada
Czas edycji: 2011-07-21 o 23:35
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 23:56   #120
Kaska*
Raczkowanie
 
Avatar Kaska*
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 63
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

kotwilka, a ladnie pachna te z LF? Bo ja ogolnie lubie jak mydelko pachnie, ale do tej pory trafialam na wynalazki typu medimix, ktore poprostu smierdzi i nawet tz mi zabronil je uzywac.

Co do naturalnych samoopalaczy, to ja nie uzywalam, ale za to zrobilam mieszanke oleju kokosowego z marchwiowym i to dziala troche jak samoopalacz. Wprawdzie na dzialanie trzeba troche dluzej poczekac i efekt pewnie mniej intensywny jest, ale ja jestem zadowolona. Ladnie podkresla naturalna opalenizne.
Kaska* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:02.