Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-18, 17:12   #151
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez wholelottalove Pokaż wiadomość
W tym produkcie nie widze składników mogacych podrażniać naczynka. Są za to zapychacze bardzo wysoko w składzie (pogrubione).
Dziekuje Ci bardzo
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-18, 17:28   #152
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
No ja właśnie mówiłam że to taki emolientowy kremik ( tak miał w opisie na ulotce), ale ta kosmetyczka mówiła ,ze mimo to może wysuszać.
Ja ogólnie przez dłuższy okres stosowania mam wciąż suche skórę,ale zanim zaczęłam go stosować to była już totalna masakra.
Mnie nie zapycha. Mam raczej słabą tendencję do zaskórników czy krost etc. bardziej pojawiają się jakieś atopowe zmianki



Dziękuje wholelottalove za analizę
Proszę bardzo
Może kosmetyczka miała na myśli, że dziecięce kremy często zawierają dodatek tlenku cynku, który działa wysuszająco i ściągająco. Ale Balneum nie ma tego składnika, poza tym jest też używany przez chorych z atopowym zapaleniem skóry z dobrym efektem.
Pozdrawiam
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-18, 18:47   #153
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Proszę o analizę kremu do twarzy i odżywki do włosów:

Eva natura - krem na dzień 25+ nawilżający SPF 7 (nowa formuła)

Aqua, octocrylene, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, vitis vinifera, linum usitatissimum, hydrolyzed vegetable protein, serine, arginine, pectin, proline, xanthan gum, cyclopentasiloxane, dimethicone crosspolymer, isohexadecane, glycerin, aluminium starch octenylsuccinate, hydrolyzed mallow protein, cetyl alcohol, butyl methoxydibenzoylmethane, c12-15 alkyl benzoate, titanium dioxide / silica, phenoxyethanol / butylparaben / ethylparaben / methylparaben / propylparaben, elaeis guineensis, carbomer, parfum, sodium hydroxide, peg-8 / tocopherol / ascorbyl palmitate/ascorbicacid/citricacid.



Bardzo ciekawy krem- dużo wyciągów roślinnych (wyciąg z winogron- działanie antyoksydacyjne, z lnu zwyczajnego-działanie nawilżające, z malwy w postaci hydrolizowanych białek, aminokwasy- seryna, prolina i arginina- mające zdolność wiązania wody w naskórku). Poza tym trochę silikonów, oktokrylen i dwutlenek tytanu jako filtr. Krem zdecydowanie wart zainteresowania.

Mypa - Aloe Vera 40% - balsam do włosów nawilżający i dodający objetości

Aqua (water), aloe barbadensis leaf juice, quaternium-27, glyceryl stearate se, cetyl alcohol, isopropyl alcohol, panthenol, tocopheryl acetate, niacinamide, ethylhexyl methoxycinnamate, isopropyl myristate, cocamidopropyl betaine, glycerin, parfum (fragrance), sodium chloride, linalool, phenoxyethanol, methyldibromo glutaronitrile, ci 19140 (fd&c yellow No 5), ci 42090 (dd&c blue No 1).
Delikatny produkt z dużą zawartością soku aloesowego. Sól mogłaby trochę wysuszać włosy, ale jest zrównoważona sporą ilością emolientów. Jest nawet filtr przeciwsłoneczny (niestabilny). Balsam mógłby mieć trochę mniej konserwantów
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-19, 11:14   #154
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Baaaaaardzo dawno tu nie zaglądałam i widzę, że pojawiła sie nowa analizujaca twarzyczka
a może Ty wholelottalove mogłabyś mi zanalizować porównawczo dwa środki na celulit ?? są na poprzedniej stonie, a widzę , że tez się na tym znasz i wiesz co mówisz mogłabys?
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-19, 12:10   #155
jb84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 12
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam i prosze o ocene ponizszych produktow z Oriflame pod kątem zapychania, a przede wszystkich uzywania ich na poczatku kuracji kwasowej (przy kwasach BHA).
Serum Radiance z wit. C mialam zamiar uzywac pod filtry, natomiast Skindividual jako nawilżacz w noce wolne od kwasow.


Serum w kapsułkach Optimals Radiance Energy

Skład: CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, C12-15 ALKYL BENZOATE, ASCORBIC ACID, METHYL METHACRYLATE/GLYCOL DIMETHACRYLATE CROSSPOLYMER, DIMETHICONOL, TOCOPHERYL ACETATE, TRIMETHYLSILOXYSILICATE, TETRAHEXYLDECYL ASCORBATE, CITRUS AURANTIUM DULCIS, PARFUM, MALTODEXTRIN, BHT.

Krem na noc Skindividual
Skład: AQUA, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, GLYCERIN, CYCLOPENTASILOXANE, PPG-15 STEARYL ETHER, CETYL ALCOHOL, DIMETHICONE, GLYCERYL STEARATE, BUTYROSPERMUM PARKII, PEG-40 STEARATE, SODIUM ACRYLATE/ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, XYLITYLGLUCOSIDE, PETROLATUM, OCTADECENEDIOIC ACID, ISOHEXADECANE, ANHYDROXYLITOL, TOCOPHERYL ACETATE, PARFUM, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, METHYLPARABEN, SORBITAN STEARATE, IMIDAZOLIDINYL UREA, POLYSORBATE 80, PROPYLPARABEN, XYLITOL, VACCINIUM VITIS-IDAEA, DISODIUM EDTA, SORBITAN OLEATE, XANTHAN GUM, CERAMIDE 3, PHENOXYETHANOL, PHYTOSPHINGOSINE, CHOLESTEROL, CERAMIDE 6 II, CARBOMER, CHONDRUS CRISPUS, GLUCOSE, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, BHT, CERAMIDE 1.

Juz teraz podejrzewam, ze ze Skindividual bede musiala sie rozstac
jb84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-19, 17:58   #156
beataj86
Raczkowanie
 
Avatar beataj86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Trzebinia/Kraków
Wiadomości: 56
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam
Bardzo prosze o opis tego kremu pod oczy. To krem mojej mamy i chciala wiedziec czy jest czegos wart

Mona Lisa Mincer Retinol Q10+C+O2

skład:
AQUA, MINERAL OIL, GLICERIN, SORBITAN SESQUIOLEATE, ISOPROPYL MARISTATE, BEES WAX, AQUA (AND) PROPYLENE GLYCOL (AND) EUPHRASIA ROSTKOVIANA EXTRACT, AQUA (AND) PROPYLENE GLYCOL (AND) GLYCYRRRHIZA GLABRA, SODIUM HYALURONATE, AVOCADO (PERSEA GRATISSIMA) OIL, MAGNESIUM SULFATE, AQUA (AND) GLICERIN (AND) PROPYLENE GLYCOL (AND) LECITHIN (AND) CARNITINE (AND) UBIQUINONE, RETINYL PALMITATE, HYDROLYZED SOY PROTEIN (AND) PROPYLENE GLYCOL, PEG-8 (AND) TOCOPHEROL (AND) ASCORBYL PALMITATE (AND) ASCORBIC ACID (AND) CITRIC ACID, PHENOXYETHANOL (AND) METHYLPARABEN (AND) ETHYLPARABEN (AND) BUTYLPARABEN (AND) PROPYLPARABEN 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL, PARFUM.
beataj86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-19, 18:00   #157
beataj86
Raczkowanie
 
Avatar beataj86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Trzebinia/Kraków
Wiadomości: 56
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

wholelottalove bardzo ci dziekuje za opis kremu;*
beataj86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-19, 19:32   #158
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Nicam gel

Niedawno kupilam ten zel i nie wiem co o nim myslec.Jest on preparatem na tradzik ,a jego glownym skladnikiem jest Nicotinamide 4%. Czy mozna go laczyc z kwasami?Nigdzie mi sie nie rzucilo w oczy ,zeby nie laczyc tej wit z nimi ,ale wole zapytac.Z gory dzieki za wszelkie info.



Substancje pomocnicze:
Citric Acid,aluminium magnesium silicate,hypromellose,pol yoxyethylene,lauryl ether,ethanol,water
Sybstancja czynna:
Nicotinamide 4%.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 09:31   #159
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo proszę o analizę sypkiego pudru Yves Rocher, Couleurs Nature

Ma pozytywne opinię na wizażu -
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3626

Transparentny puder sypki, matowy lub z rozświetlającymi drobinkami. W Polsce dostępny w pudełeczku z całkiem zieloną podstawą, bez przezroczystej obudowy.

Skład: /wersja transparent mate/ talc, Aluminium starch octenyl succinate, kaolin, magnesium carbonate, prunus dulcis, parfum, tocopheryl acetate, propylparaben, methylparaben, lecithin, glycosphinigolipidis, bishydroxyethyl biscetyl malonamide, silica, mica, ci 77491,, ci 77492, ci 77499, ci 77891

Interesuje mnie wersja matująca - czy rzeczywiście będzie na długo matowić, czy nie będzie zapychał ( powodował powstawania zaskórników) oraz czy nie będzie podrażniał popękanych naczynek.

Z góry bardzo dziękuję.
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 09:41   #160
Waniencja
Raczkowanie
 
Avatar Waniencja
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam i proszę o analizę pod kątem nawilżania i ewentualnego zapychania :

Yves Rocher, maseczka nawilżająca z sokiem z winogron
Aqua, Hamamelis Virginiania Water, Glycerin, Propylene Glycol, Urea, Vitis Vinifera Juice, Caprylic/Capric Trygliceride, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Coco-Caprylate/Caprate, Peg-6 Caprylic/Capric Glycerides, Methylparaben, Soidum Hydroxide, Parfum, Xanthan Gum, Allantoin, Ethylparaben, Tetrasodium Edta, CI 17200
__________________
This band rox !

Edytowane przez Waniencja
Czas edycji: 2008-03-22 o 21:14
Waniencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 16:06   #161
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Serdecznie proszę o analizę pod kątem nawilżania i zapychania. Producent obiecuje efekt orzeźwienia, czy można na to liczyć? Czy krem jest wart uwagi?

Nivea Visage, Aqua Sensation, Intensywnie nawilżający krem na dzień
Składniki: Aqua, Glycerin, Tapioca Starch, Methylpropanediol, Alcohol Denat., Cetearyl Alcohol, Cyclomethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dimethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Caprylic/Capric Triglyceride, Myristyl Myristate, Octyldodecanol, Tocopheryl Acetate, Panax Ginseng,Cucumis Sativus, Magnesium Sulfate, Calcium Pantothenate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Sodium Carbomer, Trimethoxycaprylylsilane, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Methylparaben, Trisodium EDTA, Ethylhexylglycerin, BHT, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, PEG-40 Hygrogenated Oil, Trideceth-9,Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Limonene, Parfum, CI 42090

Trochę przeraża mnie denat. w składzie...
azure jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-20, 16:11   #162
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez wholelottalove Pokaż wiadomość
Bardzo ciekawy krem- dużo wyciągów roślinnych (wyciąg z winogron- działanie antyoksydacyjne, z lnu zwyczajnego-działanie nawilżające, z malwy w postaci hydrolizowanych białek, aminokwasy- seryna, prolina i arginina- mające zdolność wiązania wody w naskórku). Poza tym trochę silikonów, oktokrylen i dwutlenek tytanu jako filtr. Krem zdecydowanie wart zainteresowania.

Delikatny produkt z dużą zawartością soku aloesowego. Sól mogłaby trochę wysuszać włosy, ale jest zrównoważona sporą ilością emolientów. Jest nawet filtr przeciwsłoneczny (niestabilny). Balsam mógłby mieć trochę mniej konserwantów
Dziękuję bardzo za analizę Twoja opinia na temat kremu Eva Natura bardzo mnie zadowoliła
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 19:07   #163
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo proszę o analizę tego kremu - Barwa, Siarkowa Moc, Krem matujący. Mam trądzikową mieszaną cerę - czy on bardzo wysusza? Może zapychać? Jakaś ogólna rada co do jego zakupu?

Skład: Aqua, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Olive Oil, Olea Europaea, Olive Oil Unsaponifiables, Magnesium Aluminum Silicate, Dicaprylyl Carbonate, Butyrospermum Parkii, Zinc Oxide, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Allantoin, Sulfur, PEG-30 Castor Oil Vaccinium Myrtillus, Saccharum Officinarum, Citrus Aurantium Dulcis, Citrus Medica Limonum, Acer Saccharinum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Citral, d-Limonene, Linalool
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 19:56   #164
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Krem był analizowany. Odsyłam do linka:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1755

Od siebie dodam, że krem na początku sprawuje się bardzo dobrze. Ale później przesuszył mi cerę i było jeszcze gorzej niż przed używaniem kremu.
pozdrawiam
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-21, 09:18   #165
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Chciałabym jeszcze poprosić o analizę Yves Rocher, Yria, Poudre Eclat Effet Lissant (Puder prasowany)
ma również dobre oceny na KWK:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5122

oto jego skład:
Talc, Silica, Nylon-12, Octyldodecyl Lactate, Isonoyl Isononanoate, Zeolite, Lecithin, Magnesium Myristate, Sorbic Acid, Methylparaben, Polyperfluoromethyl Isopropyl Ether, Parfum, Aluminium Sulfate, Propylparaben, Tetrasodium EDTA, Butylparaben, Panax Ginseng, Camellia Ginensis, Tocopheryl Acetate, Zein, PCA, Lauryl Alcohol, BHT, [+/- Mica, CI 16035, CI 19140, CI 42090, CI 77007, CI 77163, CI 77289, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77510, CI 77891]


Tak jak przy poprzednim interesuje mnie czy rzeczywiście będzie matowił , czy nie będzie zapychał (powodował powstawania zaskórników) oraz czy nie będzie podrażniał popękanych naczynek.

Bardzo, bardzo proszę o analizę!
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-21, 10:12   #166
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

To ja jeszcze prosiłabym o analizę pod względem zapychania ( tworzenia się zaskórnikow/wągrów etc.) następującego kremiku:

NIVEA SOFT

skład (z kwc)
aqua, paraffinum liquidum, myristyl alcohol, glycerin, butylene glycol, alcohol denat., stearic acid, myristyl myristate, cera microcristallina, glyceryl stearate, hydrogenated coco-glycerides, dimethicone, buxus chinensis, tocopheryl acetate, polyglyceryl-2 caprate, sodium carbomer, phenoxyethanol, lanolin alcohol, cetyl phosphate, methylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, propylparaben, parfum

Jest to ulubiony krem mojego mężczyzny, którego dłuższy czas nie chciało mu się kupić, wiec używał mojego - BALNEUM. Ale po analizie wiem,że ten wysyp wszelakich nieproszonych gości na Jego twarzy mógłbyć winą tego kremu. W Nivea też widze te parafiny, glicerynę... też taki mocno zapychający jest??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nivea soft.jpg (6,6 KB, 2 załadowań)
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 12:54   #167
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Lirene Dermoprogram, City Matt

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax (Cera Alba), Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Alpha Isomethyl Ionone, Limonelle, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Butylpenyl Methylpropional, Coumarin, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Isoeugenol, Eugenol, Cl 77891 (Titanium Dioxide), Cl 77489 (Iron Oxide), Cl 77491 (Iron Oxide), Cl 77492 (Iron Oxide), Cl 77499 (Iron Oxide)

Znalazłam ocene tego fluidu na starym wątku o składach jednak nie było tam odpowiedzi na pytanie które mnie nurtuje: czy ma on w sobie składniki zapychające? Czy może mnie cos zapchac? Czy jest on dobry dla osob ktore mają problem z wypryskami (ale nie z cerą tłustą)?
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 13:41   #168
insomnieux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 493
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

dziewczyny czy ten podkład jest lekki? i nadaje sie do cery suchej, ale nie za bardzo?
wiem, ze byla juz jego analiza w I czesci watku, ale wyszukiwarka wyszukuje tylko wątki a nie posty i nie moge sie dostac do konkretnego posta.

rimmel, cool matt mousse foundation:
Aqua/Water/Eau, Talc, Dimethicone, Polyacrylic Acid, Amodimethicone, Hydrogenated Polyisobutene, Glycerin, Lecithin, Ethoxydiglycol, Polyglyceryl-10 Stearate, Methylparaben, Sodium Polyacrylate, Parfum/Fragrance, Polysorbate 20, Benzophenone-4, Butylparaben, PEG-8, Disodium EDTA, Hexyl Cinnamal, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Linalool, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol. [May Contain +/-: Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77499)
insomnieux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 13:49   #169
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

O ile kojarzę analizowany był rimmel recover, ale cool matte nie (przejrzałam cały wątek I i II ). A sama jestem ciekawa analizy, chociaż ja mam cerę tłustą
azure jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-22, 18:30   #170
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Musze jeszcze raz wrocic do analizy tego kosmetyku:

Eveline, Balsam delikatnie brązujący z kompleksem ujędrniającym

Skład (INCI)
Purified Water, Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Isopropyl Myristate, Mineral Oil, Glycerin, Propylene Glycol, Cetearyl Alkohol, Dihydroxyacetone, Titanium Dioxide/Mica, Centella Asiatica, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Dimethicone, Daucus Carota Sativa (Carrot) Seed Oil, Juglans Regia (Walnut) Shell Extract, Amber (Succinum) Extract, Phenoxyethanol / Methylparaben / Butylparaben / Ethylparaben / Propylparaben, Fragrance, Disodium EDTA.

wholelottalove, napisalas mi, ze jest on bezpieczny dla naczynek wiec go nabylam Przychodze do domu a z tylu na opakowaniu czytam : Firming 3D Complex (kofeina, L-karnityna, Centella Asiatica, Laminaria gel).

Centella A. jest rzeczywiscie w skladzie, ale kofeiny nie widac, wiec o co chodzi? Poki co wstrzymuje sie z uzywaniem balsamu, bo ostatecznie w jednej czesci opakowania jest wymieniona kofeina, a w drugiej nie. Jak to wyjasnic?
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 23:49   #171
Too drunk to fuck
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam

Mam nadzieję, że znalazłam się w odpowiednim miejscu ze swoim pytaniem

Słuchajcie, nabyłam odżywkę Saponics Farmony (kondycjonująca). Zastanawiam się, czy ten alkohol na 2. miejscu nie poczyni mi wielkich szkód Szampon, mój to Barwa tataro-chmielowa, albo rumiankowa -zamiennie (aqua, sodum c 12-15 pareth-3 sulfate, lauramidopropyl betaine, cocamide dea, peg-75 lanolin, sodium chloride, cocamidopropylamine ohide, hydrolyzed keratin, propylene grycol, acorus calamus, humulus lupulus, citrid acid, parfum, 2-bromo-2nitropropane-1, 3- diol, 2-(4-tert-butybenzyl)propionalendeh yde, limonene, cl 15985, cl42090
)

Oto skład tej odżywki:

aqua, cetyl alkohol, cetearyl alkohol, stearalkonium chloride, peg-20 stearate, ceteareth 20, cetrimonium chloride, equisetum arvense extract, cera alba, propylene glycol, calendula officinalis flower extract, chamomilla recutita flower extract, rosmarinus officinalis leaf extract, salvia officinalis leaf extract, pinus silvestris bud extract, amica montana flower extract, arctium majus root extract, citrus medica limonum peel extract, hedera helix extract, tropaeolum majus extract, nasturtium officinale extract, polysorbate20, retinyl palmitate, tocopherol, linoleic acid, paba, parfum, dmdm hydantoin, methylosothiazolinone, methylochloroisothiazolin one, hexyl cinnamal, buthylphenyl methylopropional, citronellol, linalool

Uff... za ew.błędy przepraszam
Napiszcie proszę co o niej myślicie
Too drunk to fuck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 09:56   #172
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Moja prośba dotyczy analizy pod kątem zapychania oraz destabilizacji parsolu: Podkład Maybelline - Affinitone Skład: aqua, isododecane, cyclopentasiloxane, glycerin, cyclohexasiloxane, peg-10 dimethicone, methyl methacrylate, crosspolume, butylene glycol, dimethicone isoeicosane, disterdimonium hectorite, cetyl peg/ppg-10/1dimethicone, sodium chloride, phenoxyethanol, c9-15 fluoroalkohol phosphate, polyglyceryl -4 isostearate, hexyl laurate, butylparaben, tocopherol, panthenol, propylene glycol, royal jelly, chamomilla recutita/matricaria flower extract [+/- may contain ci 77891/titanium dioxide, ci 77499, ci 77491, ci 77492, iron oxides, mica]
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 18:49   #173
Kissi
Raczkowanie
 
Avatar Kissi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 459
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dostałam w prezencie dwa kremy norweskie, informacje w języku angielskim zamieszczone na opakowaniu są bardzo lakoniczne, ja jednak nie chciałabym ryzykować i wolałabym wiedzieć co i jak przed zastosowaniem. I tutaj zwracam się do Was Biochemiczki z prośbą o pomoc w rozszyfrowaniu składu.

ACO, Daycream moisturising with vitamin e
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Caprylic / Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Isopropyl Myristate, Bytyrospermum Parkii, PEG-20 Stearate, Titanum Dioxide, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Cetyl Acetate, Glyceryl stearate, PEG-100 Stearate, Carbomer, Sodium Polyacrylate, Alumina, Silica, Oleyl Acetate, Acetylated Lanolin Alcohol, Sodium Hydroxine, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methylpararben, Propylparaben.

ACO, Hydrating day gel cream
Skład: Aqua, Glycerin, Dicaprylyl Maleate, Behenyl Alcohol, Urea, Glyceryl Stearate, t5ocopheryl Acetate, Gossypium Oil, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate / VP Copolymer, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Lactate, Lactic Acid, Sodium Hydroxide, Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum, CI 42090, CI 47005.

Uff, to wszystko. Będę wdzięczna za pomoc.
Kissi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-24, 17:02   #174
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo prosiłabym o porównanie składów dwóch preparatów pod kątem łagodzenia podrażnień przy atopowym zapaleniu skóry i jednocześnie pod kątem zapychania tłustej cery:
Gal, AllerGal, Kapsułki żelatynowe twist off:

Skład: Caprylic/Capric Trygliceride, Gelatin, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Glicerin, Parfum: (Geraniol, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool, Limonene), Tocopheryl acetate, CI 19140.

oraz:
Gal, Dermogal A+E, Kapsułki żelatynowe twist off

Skład: Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Gelatin, Glycerin, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate

Analizę składu Dermogalu znalazłam w poprzedniej części wątku, używam go i chwale go sobie, ale zastanawiam sie czy do mojej ostanio często podrażniającej się buzi Allergal nie byłby lepszy. A skład mają dość podobny.
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-24, 21:34   #175
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

St. Ives - Morelowy peeling głęboko oczyszczający (do każdego rodzaju skóry)
Skład INCI:
Cytat:
AQUA, JUGLANS REGIA (WALNUT) SHELL POWDER, GLYCERYL STEARATE SE, PROPYLENE GLYCOL, ZEA MAYS (CORN) KERNEL MEAL, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM LAURETH SULFATE, CETEARYL ALCOHOL, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, CETYL ACETATE, ACETYLATED LANLOIN ALCOHOL, PEG-100 STEARATE, CETEARETH-20, POLYSORBATE 60, PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) FRUIT EXTRACT, SAMBUCUS NIGRA FLOWER EXTRACT, PRIMULA VERIS EXTRACT, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) EXTRACT, SORBITOL, PHENOHYETHANOL, TITANIUM DIOXIDE, TRIETHANOLAMINE, CARBOMER, SODIUM CHLORIDE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL
Czy jest tu jakiś składnik, który zapycha? Za każdym razem po użyciu pojawiają mi się nowe pryszcze. Szkoda było mi wyrzucić, więc zaczęłam stosować na plecy, ale tutaj też spustoszenie mi zrobił takie, że szkoda słow. Będę wdzięczna za pomoc!
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-25, 19:50   #176
palemka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 11
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Wlasnie koncze tonik Garnier, Podstawa Pielegnacji, lagodzacy z roza do cery suchej i wrazliwej. Przymierzam sie do zakupu jednak innego - z tej samej firmy. Obiecuja duzo - bez perfumu, bez alkoholu; pytanie czy bedzie tak samo dobry, jak ten rozany. Czy jest warty zakupu, czy pozostac przy poprzednim? Co w nim lepszego, a co szkodliwego?

Garnier, Skin Naturals, Clean Sensitive, Soothing Toner


Ingredients: Water, Glycerine, Nymphea alba flower extract, Panthenol,
Rosa centifolia flower water, Butylene glycol, Dipropylene glycol, PEG-60 Hydrogenated castor oil, Sodium hydroxide, Sodium Palmitoyl Proline, Methylparaben, Polyaminopropyl Biguanide.
palemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-26, 10:01   #177
hulya
Raczkowanie
 
Avatar hulya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 199
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

czy Sodium C 12-15 Pareth-3 Sulfate moze byc niebezpieczny jak SLS? czy on tez w ogole wysusza skore??

moglby mi ktos prosze pomoc w rozszyfrowaniu
dziekuje
hulya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-26, 13:51   #178
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

prosiłabym o wziecie pod lupe mojego podkładu...strasznie go lubie ale mam wrażenie,że on spowodował to,że moje policzki w okolicach nosa sa ciagle podsuszone...zwykle krem dawał radę ale od jakiegos czasu nawet krem nie regeneruje tego całkowice Moze to wina tego podkładu
Jest dla mnie idealny i aż sie boje-mam nadzieje,że to nie on jest sprawcą co dziwniejsze ma parafine a wydaje mi sie, ze mimo wszystko mnie nie zapycha

gdyby się okzazło,ze to jednak jego wina, to który składnik tak mi wysusza policzki i dlaczego?


COTY, Miss Sporty "So clear"
(Anti-spot actions, anti-blemish foundation, anti-bacterial)

SKŁAD:
aqua, ethylhexylhydroxystearate , butylene glycol, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, parafinnum liquidum, cetearyl alcohol, isostearic acid, magnesium aluminium silicate, polysorbate 60, cetyl alcohol, phenyl trimethicone, stearic acid, triethanolamine, talc, phenoxyethanol, aluminium sterch octenylsuccinate, lanolin alcochol, farnesol, parfum, xanthan gum, methylparaben, sodium PCA, octyldodecanol, disodium edta, buthylparaben, buthylphenyl, methylpropional, benzyl salicylate, citronellol, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl, 3-cyclohexene carboxaldehyde, linalool, alpha-isomethyl lonone, geraniol, benzyl cinnamate, limonene, hydroxycitrolellal, BTH, eugenol, [+/- Cl 77891, cl 77491, cl 77492, cl 77499]


Czy to mozliwe, ze to te wszystkie alkohole
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-26, 14:07   #179
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez jb84 Pokaż wiadomość
Witam i prosze o ocene ponizszych produktow z Oriflame pod kątem zapychania, a przede wszystkich uzywania ich na poczatku kuracji kwasowej (przy kwasach BHA).
Serum Radiance z wit. C mialam zamiar uzywac pod filtry, natomiast Skindividual jako nawilżacz w noce wolne od kwasow.


Serum w kapsułkach Optimals Radiance Energy

Skład: CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, C12-15 ALKYL BENZOATE, ASCORBIC ACID, METHYL METHACRYLATE/GLYCOL DIMETHACRYLATE CROSSPOLYMER, DIMETHICONOL, TOCOPHERYL ACETATE, TRIMETHYLSILOXYSILICATE, TETRAHEXYLDECYL ASCORBATE, CITRUS AURANTIUM DULCIS, PARFUM, MALTODEXTRIN, BHT.

Krem na noc Skindividual
Skład: AQUA, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, GLYCERIN, CYCLOPENTASILOXANE, PPG-15 STEARYL ETHER, CETYL ALCOHOL, DIMETHICONE, GLYCERYL STEARATE, BUTYROSPERMUM PARKII, PEG-40 STEARATE, SODIUM ACRYLATE/ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, XYLITYLGLUCOSIDE, PETROLATUM, OCTADECENEDIOIC ACID, ISOHEXADECANE, ANHYDROXYLITOL, TOCOPHERYL ACETATE, PARFUM, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, METHYLPARABEN, SORBITAN STEARATE, IMIDAZOLIDINYL UREA, POLYSORBATE 80, PROPYLPARABEN, XYLITOL, VACCINIUM VITIS-IDAEA, DISODIUM EDTA, SORBITAN OLEATE, XANTHAN GUM, CERAMIDE 3, PHENOXYETHANOL, PHYTOSPHINGOSINE, CHOLESTEROL, CERAMIDE 6 II, CARBOMER, CHONDRUS CRISPUS, GLUCOSE, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, BHT, CERAMIDE 1.

Juz teraz podejrzewam, ze ze Skindividual bede musiala sie rozstac
Serum radiance może być pod filtr. Nie wiem jednak, czy zawarta w nim witamina C jest w lewoskrętnej, aktywnej postaci. Nie ma tam nic podejrzanego - silikonowe serum powinno dobrze się wchłaniac z filtrem.

Aha, nie mogę okreslić tez stężenia wit C w tym produkcie, ale jest jej tam sporo.

Krem SKindividual faktycznie może zapychać - wiele osób nie toleruje chociażby masła shea, a tu jest dosyć wysoko w skłądzie. nie podoba mi się duża ilość konserwanta IMIDAZOLIDINYL UREA.

Cytat:
Napisane przez beataj86 Pokaż wiadomość
Witam
Bardzo prosze o opis tego kremu pod oczy. To krem mojej mamy i chciala wiedziec czy jest czegos wart

Mona Lisa Mincer Retinol Q10+C+O2

skład:
AQUA, MINERAL OIL, GLICERIN, SORBITAN SESQUIOLEATE, ISOPROPYL MARISTATE, BEES WAX, AQUA (AND) PROPYLENE GLYCOL (AND) EUPHRASIA ROSTKOVIANA EXTRACT, AQUA (AND) PROPYLENE GLYCOL (AND) GLYCYRRRHIZA GLABRA, SODIUM HYALURONATE, AVOCADO (PERSEA GRATISSIMA) OIL, MAGNESIUM SULFATE, AQUA (AND) GLICERIN (AND) PROPYLENE GLYCOL (AND) LECITHIN (AND) CARNITINE (AND) UBIQUINONE, RETINYL PALMITATE, HYDROLYZED SOY PROTEIN (AND) PROPYLENE GLYCOL, PEG-8 (AND) TOCOPHEROL (AND) ASCORBYL PALMITATE (AND) ASCORBIC ACID (AND) CITRIC ACID, PHENOXYETHANOL (AND) METHYLPARABEN (AND) ETHYLPARABEN (AND) BUTYLPARABEN (AND) PROPYLPARABEN 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL, PARFUM.
Po pierwsze - w tym kremie nie ma retinolu, jest palmitynian retinylu, a to zupełnie co innego (chociaż też postać wit A). POza ta uwagą - krem jest w porządku. Powinien mocno odzywiac skórę.

Cytat:
Napisane przez podziomka Pokaż wiadomość
Niedawno kupilam ten zel i nie wiem co o nim myslec.Jest on preparatem na tradzik ,a jego glownym skladnikiem jest Nicotinamide 4%. Czy mozna go laczyc z kwasami?Nigdzie mi sie nie rzucilo w oczy ,zeby nie laczyc tej wit z nimi ,ale wole zapytac.Z gory dzieki za wszelkie info.

Substancje pomocnicze:
Citric Acid,aluminium magnesium silicate,hypromellose,pol yoxyethylene,lauryl ether,ethanol,water
Sybstancja czynna:
Nicotinamide 4%.
Ojej, nie wiem! Musze poszukać informacji nt. łączenia wit PP z kwasami. Na pewno zastanawiałabym sie przed takim krokiem w przypadku skór wrażliwych i naczyniowych.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-26, 14:32   #180
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę sypkiego pudru Yves Rocher, Couleurs Nature

Ma pozytywne opinię na wizażu -
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3626

Transparentny puder sypki, matowy lub z rozświetlającymi drobinkami. W Polsce dostępny w pudełeczku z całkiem zieloną podstawą, bez przezroczystej obudowy.

Skład: /wersja transparent mate/ talc, Aluminium starch octenyl succinate, kaolin, magnesium carbonate, prunus dulcis, parfum, tocopheryl acetate, propylparaben, methylparaben, lecithin, glycosphinigolipidis, bishydroxyethyl biscetyl malonamide, silica, mica, ci 77491,, ci 77492, ci 77499, ci 77891

Interesuje mnie wersja matująca - czy rzeczywiście będzie na długo matowić, czy nie będzie zapychał ( powodował powstawania zaskórników) oraz czy nie będzie podrażniał popękanych naczynek.

Z góry bardzo dziękuję.
Nie mam dobrych wieści - jest spore ryzyko że podrążni popękane naczynka, a to poprzez zawartość kaolinu i miki. jest jakas szansa, że np. lecytyna i wyciąg z migdałów je zrównowazą, ale to juz kwestia osobnicza, tego nie przewidzę.

Cytat:
Napisane przez Waniencja Pokaż wiadomość
Witam i proszę o analizę pod kątem nawilżania i ewentualnego zapychania :

Yves Rocher, maseczka nawilżająca z sokiem z winogron
Aqua, Hamamelis Virginiania Water, Glycerin, Propylene Glycol, Urea, Vitis Vinifera Juice, Caprylic/Capric Trygliceride, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Coco-Caprylate/Caprate, Peg-6 Caprylic/Capric Glycerides, Methylparaben, Soidum Hydroxide, Parfum, Xanthan Gum, Allantoin, Ethylparaben, Tetrasodium Edta, CI 17200
Zapchać moge zaznaczone na czarno skłądniki. jeśli jesteś podatna na zapychanie przez trójglicerydy, wtedy ten produkt nie dla Ciebie. Jeżeli akurat trójglicerydy ci nie szkodzą - maseczka może świetnie się sprawdzac.

Mnie akurat pozapychało by niemiłosiernie

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Serdecznie proszę o analizę pod kątem nawilżania i zapychania. Producent obiecuje efekt orzeźwienia, czy można na to liczyć? Czy krem jest wart uwagi?

Nivea Visage, Aqua Sensation, Intensywnie nawilżający krem na dzień
Składniki: Aqua, Glycerin, Tapioca Starch, Methylpropanediol, Alcohol Denat., Cetearyl Alcohol, Cyclomethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dimethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Caprylic/Capric Triglyceride, Myristyl Myristate, Octyldodecanol, Tocopheryl Acetate, Panax Ginseng,Cucumis Sativus, Magnesium Sulfate, Calcium Pantothenate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Sodium Carbomer, Trimethoxycaprylylsilane, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Methylparaben, Trisodium EDTA, Ethylhexylglycerin, BHT, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, PEG-40 Hygrogenated Oil, Trideceth-9,Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Limonene, Parfum, CI 42090

Trochę przeraża mnie denat. w składzie...
Mnie tez przeraził denat w składzie, na 3 miejscu. Dodatkowo paskudny konserwant
Za efekt świeżości odpowiadac ma wyciag z ogórka. szczerze mówiąc, taki sobie ten krem. Do tego 2 popularne zapychacze - trójglicerydy i myristaty

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Chciałabym jeszcze poprosić o analizę Yves Rocher, Yria, Poudre Eclat Effet Lissant (Puder prasowany)
ma również dobre oceny na KWK:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5122

oto jego skład:
Talc, Silica, Nylon-12, Octyldodecyl Lactate, Isonoyl Isononanoate, Zeolite, Lecithin, Magnesium Myristate, Sorbic Acid, Methylparaben, Polyperfluoromethyl Isopropyl Ether, Parfum, Aluminium Sulfate, Propylparaben, Tetrasodium EDTA, Butylparaben, Panax Ginseng, Camellia Ginensis, Tocopheryl Acetate, Zein, PCA, Lauryl Alcohol, BHT, [+/- Mica, CI 16035, CI 19140, CI 42090, CI 77007, CI 77163, CI 77289, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77510, CI 77891]

Tak jak przy poprzednim interesuje mnie czy rzeczywiście będzie matowił , czy nie będzie zapychał (powodował powstawania zaskórników) oraz czy nie będzie podrażniał popękanych naczynek.

Bardzo, bardzo proszę o analizę!

Sporo tu zapychaczy - zaznaczyłam na czarno.

Dla naczynek nie widze zagrożenia - chociaż może wystąpic mika.

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
To ja jeszcze prosiłabym o analizę pod względem zapychania ( tworzenia się zaskórnikow/wągrów etc.) następującego kremiku:

NIVEA SOFT

skład (z kwc)
aqua, paraffinum liquidum, myristyl alcohol, glycerin, butylene glycol, alcohol denat., stearic acid, myristyl myristate, cera microcristallina, glyceryl stearate, hydrogenated coco-glycerides, dimethicone, buxus chinensis, tocopheryl acetate, polyglyceryl-2 caprate, sodium carbomer, phenoxyethanol, lanolin alcohol, cetyl phosphate, methylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, propylparaben, parfum

Jest to ulubiony krem mojego mężczyzny, którego dłuższy czas nie chciało mu się kupić, wiec używał mojego - BALNEUM. Ale po analizie wiem,że ten wysyp wszelakich nieproszonych gości na Jego twarzy mógłbyć winą tego kremu. W Nivea też widze te parafiny, glicerynę... też taki mocno zapychający jest??
Bardzo, ale to bardzo zapychający To krem dobry na mróż, narty. Zobacz - zaznaczyłam w skłądzie to co może potencjalnie zapycha c. A tutaj jest istna kumulacja

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
Lirene Dermoprogram, City Matt

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax (Cera Alba), Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Alpha Isomethyl Ionone, Limonelle, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Butylpenyl Methylpropional, Coumarin, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Isoeugenol, Eugenol, Cl 77891 (Titanium Dioxide), Cl 77489 (Iron Oxide), Cl 77491 (Iron Oxide), Cl 77492 (Iron Oxide), Cl 77499 (Iron Oxide)

Znalazłam ocene tego fluidu na starym wątku o składach jednak nie było tam odpowiedzi na pytanie które mnie nurtuje: czy ma on w sobie składniki zapychające? Czy może mnie cos zapchac? Czy jest on dobry dla osob ktore mają problem z wypryskami (ale nie z cerą tłustą)?
Wg mnie nie powinien zapychać - no chyba że ktoś nie toleruja ani miligrama gliceryny albo wit. E.
Nie powinien powodowac powstawania wyprysków. Pomijam tu kwestie osobnicze, ale podkłąd ten wygląda na całkiem lekki.

Cytat:
Napisane przez insomnieux Pokaż wiadomość
dziewczyny czy ten podkład jest lekki? i nadaje sie do cery suchej, ale nie za bardzo?
wiem, ze byla juz jego analiza w I czesci watku, ale wyszukiwarka wyszukuje tylko wątki a nie posty i nie moge sie dostac do konkretnego posta.

rimmel, cool matt mousse foundation:
Aqua/Water/Eau, Talc, Dimethicone, Polyacrylic Acid, Amodimethicone, Hydrogenated Polyisobutene, Glycerin, Lecithin, Ethoxydiglycol, Polyglyceryl-10 Stearate, Methylparaben, Sodium Polyacrylate, Parfum/Fragrance, Polysorbate 20, Benzophenone-4, Butylparaben, PEG-8, Disodium EDTA, Hexyl Cinnamal, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Linalool, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol. [May Contain +/-: Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77499)
Ten podkład wygląda na w miarę lekki, więc do skóry normalnej ew. mieszanej powinna by ok. Na początku skłądu jest talk i to mnie zastanawia. nie wiem czy nie będzie ściągał i wysuszał suchej skóry. Podkład nastawiony jest na matowienie skóry.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:15.