Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-27, 18:28   #1141
wiki124
Rozeznanie
 
Avatar wiki124
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 897
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny ja tez poprosiłabym o ocene pielegnacji jaką mam zamiar zastosować po przestudiowaniu tego wątku zaznaczam , ze bylam zupelnie zielona jesli chodzi o biochemie i filtry itp

Mam cere ... hmmm właśnie dokładnie nie wiem, kiedyś typowo mieszana z wyraźnie przetłuszczającą sie sterefą T, teraz mam wrażenie ze zaczela sie przesuszać i na nosie uwydatniaja sie suche skórki szczegolnie po tym jak cos kombinuje przy nosie czyli moze mam normalna??, ale sucha na polikach, ktore wyraźnie potrzebuja nawilżania.
Nos pełen zaskórnikow wagrów(ktorych nie wiem jak sie pozbyc), czolo w krostach co prawda pojedynczo wystepujacych ale czesto zostaja mi minimalne przebarwienia(nie moge sie powstrzymac od wyciskania-wiem ze źle robię).Do tego rozszerzone pory na polikach zaraz przy nosie.. Zauważyłam pierwsze zmarszczki poziome na czole, ktore dosc gleboko sa zarysoawne i do tego kurze lapki
aaa zapomnialam dodać , ze skora raczej skłonnna do wystepowania naczynek choc nie wiem czy mam cere naczyniowa, bo po naciagnieciu skóry widac minimalnie zaczerwenianie na polikach i na skrzydelkach nosa mam pare naczynek .. no ale widac
wymyslilam taki program:

1. na dzień Active C do skóry suchej, do tego mam na wykonczeniu krem vichy aqua thermal spf20 i pytanie czy bedzie to wystarczajaca ochrona??..chcialam go uzyc do konca , a nastepnie kupic emulsje Avene z filtrem 50

2. na noc diacneal lub diroseal czy moze elouage??(co 2-3 dzien) ktory dla mojej cery bylby najlepszy...wiem ze diroseal jest dla naczyniowcow ale nie wiem czy te objawy ktore napisalam mozna juz zaliczac do naczyniowcow
w pozostałe dni krem Avene HOL , ktory dobrze sie sprawdzil na mojej skórze
i spróbuje wykombinowac ta maseczeke aspirynowa co 3 dzien

do demakijażu uzywałam zelu Avene Cleanance , ale musialam odstawic bo po nim mialam uczucie straszliwego sciagniecia skóry..teraz uzywam plynu micelarnego Avene do skóry z zaczerwienieniami (i o dziwo nie szczpie mnie w oczy co czesto sie zdarza w moim przypadku) i kremowej nawilżającej emulsji do mycia twarzy AA prestige z kw.hialuronowym i wit.C

a aaai pytanie czy moge uzywac jako nawilzacza tez kremu AA na noc Nano odzywianie ??
prosze o jakiekolwiek sugestie
__________________
55-54-53-52-51-50

http://twoflyingflowers.blogspot.com/ - Blog
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform - ratujmy pieski!
wiki124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 18:39   #1142
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez natalli Pokaż wiadomość
Niedawno pisałam o mojej pielęgnacji i zaproponowałas mi zebym zmieniła zel do mycia twarzy własnie to zrobiłam i jestem jak narazie zadowolona : Babydream z rossamnna i zastanawiam sie teraz nad zmiana kremu nawilzajacego gdyz uzywam effaclar H ,a on posiada masło shea i mozliwe ze mi niesłuzy bo nadal na brodzie wyskakuja mi małe niespodzianki. Uzywalam tez kremu Bioderma, Photoderm AR SPF 50 / UVA 33 ktory posiada algi ktore rowniez mi nie słuza.

Mogłabys mi polecic teraz jakis krem nawilzajacy np. dla dzieci albo jakis o łagodnym skladzie ??
Sprobuj Hydraphase Lagere od LRP, jest lekki i fajnie nawilza
Z filtrow mozesz przetestowac Klorane, b duzo osob poleca jako te niezapychajace
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 20:19   #1143
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Spróbowałam przedwczoraj filtra dzieciaczka avenki i sie kleiłam na mordzie,dzisiaj spróbowałam Klorane i to samo.Mam problem nałożyć na to sypańca z kolorkiem.Czy tez tak macie?Czy tylko ja za krótko czekam aż sie filtr wchłonie?
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 09:48   #1144
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Spróbowałam przedwczoraj filtra dzieciaczka avenki i sie kleiłam na mordzie,dzisiaj spróbowałam Klorane i to samo.Mam problem nałożyć na to sypańca z kolorkiem.Czy tez tak macie?Czy tylko ja za krótko czekam aż sie filtr wchłonie?
Tak to jest z tymi filtrami, kleja sie swieca, taka ich natura, chyba najmniej klejace i tluste sa SVR filtry, a do matowienia najlepsza skrobia badz jedwabny Hauschki, z naciskiem na ten drugi, mat na dlugie godziny i zniwelowane lepiszcze na buzi

Edytowane przez marea
Czas edycji: 2008-04-28 o 10:10
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 10:05   #1145
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Active C to dobry wybor, a puki nie uzywasz kwasow mozesz wykonczyc ten filtr SPF20
Diacneal do cer naczynkowych sie nie nadaje wiec bardziej stawialabym na diroseal, eloulage moze byc za ciezki i spowodowac zapchanie porow i dodatkowe krostki
Kolejna rzecz ze ida wakacje, wiecej slonca itp itd wiec nie wiem czy nie powinnas odusnac kuracji dirosealem badz innym kwasem do jesieni, moze na ten czas zakup sobie effaclar k ktory jest delikatnym kwasem i unikajac opalania i sumiennie sie filtrujac mozesz stosowac cale wakacje - oczysci pory i wyrowna skore i przygotuje do jesiennej kuracji
Co do kremow i regeneracji skory patrzac chocby na kWC ten Krem AA Nano na noc nie ma dobrych opinii, wykorzystaj KWC i opinie innych osob gdy szukasz naprawde skutecznych kremow
np:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12566
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2680
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2679
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14880
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21438
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20680

Oto przyklady kilku niedrogich, prostych w skladzie i skutecznych kremow, ktore powinny dac ukojenie i b dobrze nawilzyc skore, szukaj tych o prostych krotkich skladach

Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
1. na dzień Active C do skóry suchej, do tego mam na wykonczeniu krem vichy aqua thermal spf20 i pytanie czy bedzie to wystarczajaca ochrona??..chcialam go uzyc do konca , a nastepnie kupic emulsje Avene z filtrem 50

2. na noc diacneal lub diroseal czy moze elouage??(co 2-3 dzien) ktory dla mojej cery bylby najlepszy...wiem ze diroseal jest dla naczyniowcow ale nie wiem czy te objawy ktore napisalam mozna juz zaliczac do naczyniowcow
w pozostałe dni krem Avene HOL , ktory dobrze sie sprawdzil na mojej skórze
i spróbuje wykombinowac ta maseczeke aspirynowa co 3 dzien

do demakijażu uzywałam zelu Avene Cleanance , ale musialam odstawic bo po nim mialam uczucie straszliwego sciagniecia skóry..teraz uzywam plynu micelarnego Avene do skóry z zaczerwienieniami (i o dziwo nie szczpie mnie w oczy co czesto sie zdarza w moim przypadku) i kremowej nawilżającej emulsji do mycia twarzy AA prestige z kw.hialuronowym i wit.C

a aaai pytanie czy moge uzywac jako nawilzacza tez kremu AA na noc Nano odzywianie ??
prosze o jakiekolwiek sugestie
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 11:37   #1146
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Tak to jest z tymi filtrami, kleja sie swieca, taka ich natura, chyba najmniej klejace i tluste sa SVR filtry, a do matowienia najlepsza skrobia badz jedwabny Hauschki, z naciskiem na ten drugi, mat na dlugie godziny i zniwelowane lepiszcze na buzi
Ciekawe czy zrobie efekt tapety gdy użyje jedwabnego a na to sypańca z clinique
Bo ja bez tego typu kolorówki nie moge wyjść do ludzi(masz wszystkie kolory na twarzy i widoczne zaskórniki)Nie chce wyglądać jakoś nienaturalnie
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 12:08   #1147
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Ciekawe czy zrobie efekt tapety gdy użyje jedwabnego a na to sypańca z clinique
Bo ja bez tego typu kolorówki nie moge wyjść do ludzi(masz wszystkie kolory na twarzy i widoczne zaskórniki)Nie chce wyglądać jakoś nienaturalnie
Dlatego ja klade kryjacy podklad na filtr, jak sie wchlonie, b dobrze kryja Unifiance podkl. korygujacy od LRP i Dermablend od Vichy
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-28, 13:45   #1148
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Dlatego ja klade kryjacy podklad na filtr, jak sie wchlonie, b dobrze kryja Unifiance podkl. korygujacy od LRP i Dermablend od Vichy
Mi przypadł do gustu MAX FACTOR COLOUR ADAPT .I przed używaniem filtrów byłam z niego zadowolona ale boje sie teraz go używać żeby nie zetrzeć filtra.Nie wiem poprostu jak go nakładać.
Marea nadal polecasz ten samoopalacz z loreala?Bo zastanawiam sie nad kupnem..
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 14:56   #1149
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Mi przypadł do gustu MAX FACTOR COLOUR ADAPT .I przed używaniem filtrów byłam z niego zadowolona ale boje sie teraz go używać żeby nie zetrzeć filtra.Nie wiem poprostu jak go nakładać.
Marea nadal polecasz ten samoopalacz z loreala?Bo zastanawiam sie nad kupnem..
Nie sprobujesz to sie nie przekonasz, moim zdaniem jest fajny
A co do nakladania podkladu na filtr, naloz odrobinke na wierzch dloni, by mial temp ciala, naloz punktowo na twarz i wklepuj go w twarz tak jak wklepujesz korektor np, nie zetrzesz filtra a i podklad bedzie ladnie wygladal, wazne bys nalozyla go w malej ilosci
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 17:20   #1150
0512
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hej!

planowalam przeczytac caly watek i wyszukac cos dla siebnie, ale niestety wytrwalam tylko do 5 strony bo zglupialam zupelnie od tych wszystkich nazw!

wiec stwierdzilam, ze moze i ja poprosze o pomoc w dobraniu czegos do mojej cery (a moze raczej w calkowitym wybraniu?), bo jestem zupelnie zielona...

cere mam mieszana ze sklonnoscia do przetluszczania ale tez co jakis czas przesusza mi sie okropnie ...zaskorniki na brodzie czole i policzkach, do tego wagry na nosie i brodzie (ale one nie sa normalnych rozmiarow, to sa giganty i do tego jak nie zrobie sobie 3 dni peelingu to sa chropowate!) chodzilam przez rok regularnie co mc albo 1,5 do kosmetyczki na mikre i byla poprawa ale teraz niestety nie mam takiej mozliwosci. do tego mam rozszerzone pory. pryszcze tez sa obioiazkowe...bo po co mialyby mi dac troche spokoju jak jedne gina pojawiaja sie nastepne, ale to przez to moje 'nietrzymanie rak przy sobie' a co za tym idzie: blizny.

ogolnie to teraz uzywam serii z graniera-czysta skora: krem do mycia do skory wrazliwej, tonik, krem nawilzajaco-matujacy i na noc krem na wypryski...ale to mi tez za bardzo nie pomaga...

da rade jeszcze cos zrobic z moja cera?
z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam!
0512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 21:24   #1151
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Przedewszytskim unikaj produktow typowo dla cer tradzikoweych, bo one zazwyczaj podrazniaja i wysuszaja za bardzo.
Do mycia buzki moge Ci polecic zel do mycia dla dzieci Rossmann Babydream, pianke z Pharmacerisa http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3205
-generalnie lagodny zel myjacy bez sodium leuryth sulfate
Nawilzanie kremami o prostych krotkich skladach np Cetaphil, Hydraphase Leggre od La Roche Posay,

Aby utrzymac cere w ryzach proponuje zakupic kwasy, np Effaklar K od La Roche Posay badz Clarene http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18689 - kwasy stosujesz tylko na noc i unikasz opalania. Kwasow jest od wyboru do koloru, ja wymienilam te delikatne i w miare popularne tak bys nie zrobila sobie krzywdy
Na dzien powinnas stosowac filtr, to rowniez dlugi i zawiklany temat...polecane sa La Roche Posay, Klorane, Avene - szukaj fluidow, mleczek b te sa lzejsze i poczytaj podwieszone u gory watki o filtrach

Polecam takze naturalne kosmetyki z www.biochemiaurody.com

Do powyzszych mozesz dolaczyc peeling-maseczke aspirynowa - poczytaj o niej watek jak to przygotowac i stosowac: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=aspirynowy


Cytat:
Napisane przez 0512 Pokaż wiadomość
hej!

planowalam przeczytac caly watek i wyszukac cos dla siebnie, ale niestety wytrwalam tylko do 5 strony bo zglupialam zupelnie od tych wszystkich nazw!

wiec stwierdzilam, ze moze i ja poprosze o pomoc w dobraniu czegos do mojej cery (a moze raczej w calkowitym wybraniu?), bo jestem zupelnie zielona...

cere mam mieszana ze sklonnoscia do przetluszczania ale tez co jakis czas przesusza mi sie okropnie ...zaskorniki na brodzie czole i policzkach, do tego wagry na nosie i brodzie (ale one nie sa normalnych rozmiarow, to sa giganty i do tego jak nie zrobie sobie 3 dni peelingu to sa chropowate!) chodzilam przez rok regularnie co mc albo 1,5 do kosmetyczki na mikre i byla poprawa ale teraz niestety nie mam takiej mozliwosci. do tego mam rozszerzone pory. pryszcze tez sa obioiazkowe...bo po co mialyby mi dac troche spokoju jak jedne gina pojawiaja sie nastepne, ale to przez to moje 'nietrzymanie rak przy sobie' a co za tym idzie: blizny.

ogolnie to teraz uzywam serii z graniera-czysta skora: krem do mycia do skory wrazliwej, tonik, krem nawilzajaco-matujacy i na noc krem na wypryski...ale to mi tez za bardzo nie pomaga...

da rade jeszcze cos zrobic z moja cera?
z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam!
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-28, 23:53   #1152
czarna71
Raczkowanie
 
Avatar czarna71
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: UK, ABINGDON
Wiadomości: 34
GG do czarna71
Question Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

DROGA MAREO !!! Czy mogłabyś się wypowiedzieć na temat tego kremu rozjaśniającego z witaminą c http://www.svr.pl/index.php?id=141 Czy byłby on dobry jako krem pod filtr do codziennego stosowania ??? Czy może powodować zapychanie porów ??? DZIęKUJę
__________________
I think I'm fallin' in LOVE !!!
czarna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 09:37   #1153
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez czarna71 Pokaż wiadomość
DROGA MAREO !!! Czy mogłabyś się wypowiedzieć na temat tego kremu rozjaśniającego z witaminą c http://www.svr.pl/index.php?id=141 Czy byłby on dobry jako krem pod filtr do codziennego stosowania ??? Czy może powodować zapychanie porów ??? DZIęKUJę
Generalnie w KWC http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21699 polecany jest jako krem na noc, zawiera oprocz wit C inne aktywne srodki w tym kwas kojowy i jednak balabym sie na to wszytsko klasc jeszcze filtr i stosowac w ciagu dnia...
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 16:10   #1154
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hej chciałabym stosowac jakis krem z avene z retinaldehydem na szyję...nie mam pojęcia jaki? pomozecie mi wybrac? na twarz stosuje diroseal, więc na szyje to on sie chyba nie nadaje?...prosze o odpowiedz.
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 18:59   #1155
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Mo_niczka Pokaż wiadomość
hej chciałabym stosowac jakis krem z avene z retinaldehydem na szyję...nie mam pojęcia jaki? pomozecie mi wybrac? na twarz stosuje diroseal, więc na szyje to on sie chyba nie nadaje?...prosze o odpowiedz.
Nadaje, generalnie zaleca sie o szyje i dekolt dbac tak samo jak o twarz i stosowac te same kosmetyki, jesli jednak na szyje chcialabys cos mocniejszego mozesz kupic Eluage-ktory bedzie bardziej odzywczy bo jest wzbogacony o kwas hialuronowy i spora ilosc emolientow badz Diacneal ktory ma kwas glikolowy i najwyzsza zawartosc retinaehydu, wiec bedzie wygladzal i rozjasni skore ale moze wysuszac wiec konieczne bedzie czeste nawilzanie uzywajac tegoz kosmetyku
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 00:34   #1156
wiki124
Rozeznanie
 
Avatar wiki124
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 897
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Active C to dobry wybor, a puki nie uzywasz kwasow mozesz wykonczyc ten filtr SPF20
Diacneal do cer naczynkowych sie nie nadaje wiec bardziej stawialabym na diroseal, eloulage moze byc za ciezki i spowodowac zapchanie porow i dodatkowe krostki
Kolejna rzecz ze ida wakacje, wiecej slonca itp itd wiec nie wiem czy nie powinnas odusnac kuracji dirosealem badz innym kwasem do jesieni, moze na ten czas zakup sobie effaclar k ktory jest delikatnym kwasem i unikajac opalania i sumiennie sie filtrujac mozesz stosowac cale wakacje - oczysci pory i wyrowna skore i przygotuje do jesiennej kuracji
Co do kremow i regeneracji skory patrzac chocby na kWC ten Krem AA Nano na noc nie ma dobrych opinii, wykorzystaj KWC i opinie innych osob gdy szukasz naprawde skutecznych kremow
np:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12566
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2680
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2679
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14880
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21438
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20680

Oto przyklady kilku niedrogich, prostych w skladzie i skutecznych kremow, ktore powinny dac ukojenie i b dobrze nawilzyc skore, szukaj tych o prostych krotkich skladach
dziekuje Ci mareo za odpowiedz stosując sie do twoich zalecen jednak z faktu , ze idzie lato -a nie wiem czy bede w stanie odmówic sobie kilku promyków słonca -odłoze tą kuracje na jesień... zeby oczyscic pory i wagry bede robila sobie pilingi dzien w dzien , zeby to paskudztwo stało sie troche mniej widoczne. jestem wdzieczna za fachowe porady
__________________
55-54-53-52-51-50

http://twoflyingflowers.blogspot.com/ - Blog
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform - ratujmy pieski!
wiki124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 09:37   #1157
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
dziekuje Ci mareo za odpowiedz stosując sie do twoich zalecen jednak z faktu , ze idzie lato -a nie wiem czy bede w stanie odmówic sobie kilku promyków słonca -odłoze tą kuracje na jesień... zeby oczyscic pory i wagry bede robila sobie pilingi dzien w dzien , zeby to paskudztwo stało sie troche mniej widoczne. jestem wdzieczna za fachowe porady
Nie codziennie! podrazniesz sobie skore, rob co 3 dni
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 13:35   #1158
rusalkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 46
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

super wątek dołączam zatem i poniżej przedstawiam swój program walki o piękną cerę
cera: tłusta, trądzikowa, zanieczyszczona z przebarwieniami, naczynkowa, z pierwszymi zmarszczkami w okolicy oczu
oczyszczanie:okolice oczu Oceanic AA, Therapy Natura, mleczko tonik płyn do demakijażu 3 w 1, do reszty Iwostin Capilin płyn micelarny oczyszczający
na dzień:
1) nawilżanie:w okolice oczu Nivea baby krem do twarzy i ciała
2) leczenie; clinacne żel
3) ochrona: Avene Cleanance Solaire 40 dla cery tłustej lub trądzikowej i wrażliwej, dla mnie za ciężki więc chcę zainwestować w La Roche Posay Creme Fondante 50+
Na to skrobia, ale ponieważ niezbyt sie sprawdza chcę spróbować z dr. hauschka jedwabnym
na noc:
1) nawilżanie kapsułkami capivit hydrocontrol +Nivea jak wyżej w okolice oczu
2) leczenie: duac żel
dodatkowo 2lub 3 razy w tygodniu maseczka z glinki (robiona własnoręcznie - zielona glinka+ wywar z bratka)
Piszcie co by tu mozna jeszcze zastosowac? mam tez effeclar K ale na razie nie mam kiedy go nakładać...może później jak juz przejdę kurację antybiotykami
pozdrawiam
rusalkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 14:26   #1159
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wg mnie wszytsko jest ok, jednak dolaczylabym jakis krem nawilzajacy, gdyz cala twoja pielegncja opiera sie na masciach i lekach na tradzik, nie masz wysuszonej skory?
Rowniez co do filtra, nie wiem czy Creame Fondate bedzie dobrym wyjsciem, gdyz on polecany jets do cer suchych i moze Cie zapchac, przetestuj go najpierw przed zakupem
Ciekawym filtrem jest Klorane, nie zapycha i ma dzialanie lagodzace dla cer podczas kuracji antytradzikowych...troszk e sie lepi ale zmatowniony skrobia badz jedwabnym hauschki ladnie wyglada buzia caly dzien
Jedwabny Hauschki polecam

Cytat:
Napisane przez rusalkas Pokaż wiadomość
super wątek dołączam zatem i poniżej przedstawiam swój program walki o piękną cerę
cera: tłusta, trądzikowa, zanieczyszczona z przebarwieniami, naczynkowa, z pierwszymi zmarszczkami w okolicy oczu
oczyszczanie:okolice oczu Oceanic AA, Therapy Natura, mleczko tonik płyn do demakijażu 3 w 1, do reszty Iwostin Capilin płyn micelarny oczyszczający
na dzień:
1) nawilżanie:w okolice oczu Nivea baby krem do twarzy i ciała
2) leczenie; clinacne żel
3) ochrona: Avene Cleanance Solaire 40 dla cery tłustej lub trądzikowej i wrażliwej, dla mnie za ciężki więc chcę zainwestować w La Roche Posay Creme Fondante 50+
Na to skrobia, ale ponieważ niezbyt sie sprawdza chcę spróbować z dr. hauschka jedwabnym
na noc:
1) nawilżanie kapsułkami capivit hydrocontrol +Nivea jak wyżej w okolice oczu
2) leczenie: duac żel
dodatkowo 2lub 3 razy w tygodniu maseczka z glinki (robiona własnoręcznie - zielona glinka+ wywar z bratka)
Piszcie co by tu mozna jeszcze zastosowac? mam tez effeclar K ale na razie nie mam kiedy go nakładać...może później jak juz przejdę kurację antybiotykami
pozdrawiam
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-01, 10:29   #1160
ruda-wiedzma
Raczkowanie
 
Avatar ruda-wiedzma
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 76
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wymyśliłam sobie plan pielęgnacji na wiosnę/lato ale pewnych rzeczy nie jestem pewna więc bardzo proszę o ocenę przez kogoś bardziej doświadczonego...
Problem pierwszy - nie potrafie obecnie ocenic typu mojej cery. Przetłuszcza się w ciągu dnia, nawet bez filtrów świecę się jak latarnia, jednocześnie policzki są przesuszone i cięzko na to nałożyć jakikolwiek makijaż. Do tego mam problemy z naczynkami. Nie stosuje obcenie żadnych kwasów i do jesieni nie mam takiego zamiaru.
Plan na najblizsze miesiące mam taki:
Oczyszczanie - obecnie physiogel, ale kiepsko radzi sobie z makijazem, więc zamówiłam już olejek myjący z BU i będe wyprobowywać
Na dzień - chciałabym stosowac jedwabiste serum z wit C, licze na to że troche rozjaśni moja szara i zmęczona cere, może troche wyrówna koloryt - dobrze liczę? Czy będe mogła przed serum stosowac jakiś hydrolat, bo juz tyle się naczytałam na temat łączenia/niełączenia wyciagów roślinnych z wit C ze zgłupiałam...
Co drugi dzień zamiast wit. C jakis lekki nawilżacz - myślam o humektanie.
I teraz mój największy problem - filtry. Nigdy nie używałam i obawiam się że bedzie mi bardzo ciężko coś dopasować. Czy w przypadku niestosowania kwasów tak wysoka (50+) ochrona bedzie konieczna, czy mogę sobie pozwolic na coś słabszego? Czy są jakieś tonujące filtry które mogłyby zastąpić podkład?
Na noc - humektan, albo tylko przemycie twarzy hydrolatem.
Raz w tygodniu - peeling ananasowy z BU
Czy jest szansa na to ze po wakacjach moja cera jakoś się unormuje i będę mogła na serio zacząć walkę z przebrwieniami i innymi niedoskonałaościami?
ruda-wiedzma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 11:03   #1161
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ruda-wiedzma Pokaż wiadomość
Wymyśliłam sobie plan pielęgnacji na wiosnę/lato ale pewnych rzeczy nie jestem pewna więc bardzo proszę o ocenę przez kogoś bardziej doświadczonego...
Problem pierwszy - nie potrafie obecnie ocenic typu mojej cery. Przetłuszcza się w ciągu dnia, nawet bez filtrów świecę się jak latarnia, jednocześnie policzki są przesuszone i cięzko na to nałożyć jakikolwiek makijaż. Do tego mam problemy z naczynkami. Nie stosuje obcenie żadnych kwasów i do jesieni nie mam takiego zamiaru.
Plan na najblizsze miesiące mam taki:
Oczyszczanie - obecnie physiogel, ale kiepsko radzi sobie z makijazem, więc zamówiłam już olejek myjący z BU i będe wyprobowywać
Na dzień - chciałabym stosowac jedwabiste serum z wit C, licze na to że troche rozjaśni moja szara i zmęczona cere, może troche wyrówna koloryt - dobrze liczę? Czy będe mogła przed serum stosowac jakiś hydrolat, bo juz tyle się naczytałam na temat łączenia/niełączenia wyciagów roślinnych z wit C ze zgłupiałam...
Co drugi dzień zamiast wit. C jakis lekki nawilżacz - myślam o humektanie.
I teraz mój największy problem - filtry. Nigdy nie używałam i obawiam się że bedzie mi bardzo ciężko coś dopasować. Czy w przypadku niestosowania kwasów tak wysoka (50+) ochrona bedzie konieczna, czy mogę sobie pozwolic na coś słabszego? Czy są jakieś tonujące filtry które mogłyby zastąpić podkład?
Na noc - humektan, albo tylko przemycie twarzy hydrolatem.
Raz w tygodniu - peeling ananasowy z BU
Czy jest szansa na to ze po wakacjach moja cera jakoś się unormuje i będę mogła na serio zacząć walkę z przebrwieniami i innymi niedoskonałaościami?
W zasadzie nie musisz stosowac tak wysokich filtrow nie kwasujac sie, moglabys zamiast serum z BU z wit C kupic Active C XL - ma filtr SPF15 stabliny i wit C wiec 2 pieczenie na 1nym ogniu badz inny niski filtr, najlepiej z firm ktore oferuja stablilne filtry, La Roche Posay, Avene, Klorane, SVR, Vichy, Bioderma
Powyzsze firmy maja w swojej ofercie filtry barwione, zastepujace niejednokrotnie podklad. Jednakze nie ma za bardzo wyboru co do kolorow, zazwyczaj jest to 1en kolor wiec musialabys przetestowac czy ten kolor bedzie Ci odpowiadal i twojej karnacji: SVR 50 teinte, jest dosyc jasny, kryjacy jak podklad ale nie do porcelanowej cery i ma bezowy kolor, moze na niektorych cerach przebijac w roz. Z tego co wiem Avene barwiony filtr jest ciemniejszy...poszukaj info na ten temat
Co do laczenia hydrolatow z wit C to juz sama musisz podjac decyzje, bo jedni odradzaja drudzy nie maja nic przeciwko, zloty srodek czyli odczekanie 15 min po hydrolacie a przed nalozeniem serum bylby wskazany
Postaraj sie rowniez stospniowo wprowadzac nowe produkty tak by stwierdzic jesli cos nie bedzie jej sluzylo, bo zawsze jest taka mozliwosc, kazda cera inaczej reaguje na dane kosmetyki!
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 13:11   #1162
vinyl
Raczkowanie
 
Avatar vinyl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 56
Send a message via Skype™ to vinyl
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Droga Mareo, czy ja również mogę Ci troszkę poprzynudzać..?

Potrzebuję pomocy od kogoś znającego się na rzeczy- w sprawach biochemii jestem kompletnie zielona, a w tym roku po raz pierwszy zamierzam zacząć kurację kwasami.
Od tygodnia, może dwóch, uparcie przeglądam rozmaite wątki o kwasach, filtrach, witaminie C i idealnych kremach - ale przejrzenie wszystkiego jest po prostu niemożliwe, zwłaszcza, że większość wątków ma termin sprzed ok. 2, 3 lat i obawiam się, że niektóre kosmetyki mogą mieć nowe, lepsze odpowiedniki itp itd.

Mimo to już wiem, że moja cera najlepiej przyjmie kwasy beta-hydroksylowe, stąd: Effeclar K.
A jeśli Effeclar K, to również odpowiedni, wysoki filtr - i tu by była zawarta moja prośba do Ciebie..
Jaki filtr? Posiadam cerę naczynkowo- mieszaną, dlatego powinno to być coś z wysokim faktorem, najlepiej SPF 50+, a jednocześnie nie zapychającego porów.. Firm do wyboru dużo, La Roche Posay, Avene, Klorane, SVR, Vichy, Bioderma, a ich filtrów trzy razy więcej.. Opnie na KWC są zupełnie rozbieżne, dlatego teraz w głowie posiadam totalny mętlik.
Lat mam 17 i jak dotąd nie stosuję podkładu.

PS . początkowo próbowałam zdobyć próbki kosmetyków, ale jednym słowem- klapa. W sklepach nie ma, allegro również świeci pustkami, internetowe apteki nie odpowiadają na apel, a te miejscowe- zgroza!
__________________
only vinyl is real.
vinyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 14:03   #1163
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Tak filtry to ciezki dlugi i zawiklany temat zaglebiajac sie w Biochemie bedziesz zaglebiac wiedze ale to dlugi proces
Generalnie sprawa sie ma tak ze najlzejsze z reguly beda mleczka, fluidy zele (aczkolwiek to indywidualne preferencje)
Jako ze masz cere naczynkowa powinnas unikac alkoholu w filtrach, moga cie podraznic np Vichy, La Roche Posay Dermo-Pediatrics
Z lagodniejszych filtrow dobrych dla cer wrazliwych polecane sa Avene: fluid, mleczko do ciala, mleczko dla dzieci ( wg mojej subiektywnej oceny najlzejsze jest mleczko do ciala i najmniej tluste, kolejno mleczko dla dzieci i fluid, wszytskie moga wymagac zmatowienia np skrobia - czyli maka ziemiaczana badz pudrem do ciala jedwabny Hauschka)
SVR50 filtr ten jest barwiony i kryje jak podklad - ale dostepny tylko w 1nym kolorze - plusem jest ze nie jest tlusty i nie wymaga matowienia
SVR100 - jest nie barwiony, i w miare matowy daje efekt, moze lekko bielic twarz
Klorane mleczko - bez alkoholowe, dosyc lepkie wiec wymaga zmatowienia jak wyzej skrobia badz jedwabnym, plus za wyciagi roslinne w skladzie ktore koja skore
LRP nie stosowalam za wiele ale tez sa polecane, np Lait-Voulote nie ma alkoholu - niestety ale wybor fitra jest ciezka sprawa i musisz przetestowac ich kilka zanim zjadziesz swoj ideal
Powodzenia !

Cytat:
Napisane przez vinyl Pokaż wiadomość
Droga Mareo, czy ja również mogę Ci troszkę poprzynudzać..?

Potrzebuję pomocy od kogoś znającego się na rzeczy- w sprawach biochemii jestem kompletnie zielona, a w tym roku po raz pierwszy zamierzam zacząć kurację kwasami.
Od tygodnia, może dwóch, uparcie przeglądam rozmaite wątki o kwasach, filtrach, witaminie C i idealnych kremach - ale przejrzenie wszystkiego jest po prostu niemożliwe, zwłaszcza, że większość wątków ma termin sprzed ok. 2, 3 lat i obawiam się, że niektóre kosmetyki mogą mieć nowe, lepsze odpowiedniki itp itd.

Mimo to już wiem, że moja cera najlepiej przyjmie kwasy beta-hydroksylowe, stąd: Effeclar K.
A jeśli Effeclar K, to również odpowiedni, wysoki filtr - i tu by była zawarta moja prośba do Ciebie..
Jaki filtr? Posiadam cerę naczynkowo- mieszaną, dlatego powinno to być coś z wysokim faktorem, najlepiej SPF 50+, a jednocześnie nie zapychającego porów.. Firm do wyboru dużo, La Roche Posay, Avene, Klorane, SVR, Vichy, Bioderma, a ich filtrów trzy razy więcej.. Opnie na KWC są zupełnie rozbieżne, dlatego teraz w głowie posiadam totalny mętlik.
Lat mam 17 i jak dotąd nie stosuję podkładu.

PS . początkowo próbowałam zdobyć próbki kosmetyków, ale jednym słowem- klapa. W sklepach nie ma, allegro również świeci pustkami, internetowe apteki nie odpowiadają na apel, a te miejscowe- zgroza!
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 22:26   #1164
0306
Zadomowienie
 
Avatar 0306
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 151
GG do 0306
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam J
Dziewczyny czytam namiętnie różne wątki nt. pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej, m.in. ten. Wasza wiedza mnie zawstydza (jestem biochemicznym laikiem), mimo to postanowiłam się do Was zwrócić z prośbą o ocenę (i krytyczne uwagi) nt. mojej pielęgnacji.
Po kolei: mam cerę suchą, bardzo wrażliwą, niezwykle skłonną do alergii (na całym ciele). Mniej więcej wiem, co mnie uczula, co podrażnia, generalnie czego powinnam unikać.
Moim problemem są lekko rozszerzone pory wokół nosa oraz w strefie T, gdzie dodatkowo są zanieczyszczone. Skłonność do rozszerzonych naczynek mam niewielką, za to ogromnie wrażliwe policzki, reagują przesuszeniem i podrażnieniem na wiele rzeczy – kurz w trakcie sprzątania mieszkania, kontakt z poduszką (pomimo częstej wymiany pościeli i prania w proszkach dla alergików), spaliny w mieście, klimatyzację, sierść mojego psiaka, etc. Lista jest naprawdę dłuuuuga.
Mam niespełna trzydziestkę, zmarszczki od ok. roku obserwuję pierwsze mimiczne wokół oczu (na szczęście wyłażą tylko po zarwanej nocy, albo jeśli się zaniedbam, tj. zdarzy mi się nie wklepać odpowiedniego kremu).
Niestety od ok. 2-3 miesięcy, pomimo stosowania jedynie sprawdzonych kosmetyków zaczęłam obserwować co raz większe przesuszenie cery, większą skłonność do podrażnień i co raz większą ilość rozszerzonych porów L
Oto lista tego, co stosuję, doradźcie proszę co jest nie tak.
Rano: woda termalna Avene lub LRP, tonik Avene Lotion Douceur lub Bioderma Hydrabio (od kilku dni), na to: co trzy dni na zmianę: Active C (wersja do skóry suchej) + Active C wersja pod oczy; fluid Skindividual Oriflame + Phytochoc Nuxe pod oczy, Orlane Anagenese do twarzy i wersja pod oczy. Codziennie filtr Iwostin Solecrin SPF 50 kiedy nie robię makijażu, Avene Sun krem SPF 50 kiedy wykonuję makijaż.
Na noc: znów co trzy dni Active C na twarz i pod oczy, Nanobase + Phytochoc pod oczy, Anagenese – twarz i oczy.
Jeśli robię makijaż zmywam go micelem Avene lub mleczkiem nawilżającym Avene, oczy Orlane Lauria (niby nawilżająco- łagodząca z profilaktyką p.zmarszczkową, ale analiza składu nie wyszła zbyt dobrze, choć mi służy), potem woda termalna i tonik (jak wyżej) na to kremy (również jak wyżej). Jeśli nie miałam makijażu (a robię niezwykle rzadko), najczęściej ograniczam się do wody termalnej i toniku + kremy.
Zwykłej wody na twarz unikam jak diabeł święconej (nawet maseczki zmywam mineralną lub przegotowaną z dodatkiem cytryny).
Kilka razy w tygodniu robię maseczki Dax (nawilżająca z aloesem i odżywcza miodowa), LRP Hydraphase, raz w tygodniu ujędrniająco – oczyszczającą glinkę St. Ives, 2 razy w miesiącu peeling chemiczny Bielenda.
Okresowo robię kurację Dirosealem (średnio co 2-3 m-cy). Ponad to co 4 m-ce czyszczenie twarzy u kosmetyczki, raz w roku (od 3 lat) mikrodermabrazja diamentem i raz w roku kuracja jakimś serum (niestety jakoś nie mam do nich szczęścia bo wszystkie jakie dotąd miałam wywołały podrażnienia).
Wiem, dużo tego i pewnie większość niefortunnie dobrana.
Proszę doradźcie co mogę zmienić. Niestety na kręcenie własnych kosmetyków, np. z BU nie mam czasu ani możliwości przez częste wyjazdy służbowe.
Dodam jeszcze, że miewam takie okresowe romanse z różnymi kosmetykami, ale wtedy staram się stosować w obrębie jednej marki, a nawet jednej serii i zawsze z uwzględnieniem wrażliwości mojej cery.
Opisałam swój standardowy program, dodam jeszcze, że od środka urodę poprawiam dietą, suplementami (na zmianę Femintal i Capivit Hydro) i psuję wszystko papierosami L.
Ostatnio waham się mocno nad jakimiś kwasami (myślałam o Effaclarze na początek), bo nic nie radzi sobie z tymi zanieczyszczonymi porami (a jak radzi to na krótko) i chyba czas pomyśleć o czymś silniejszym przeciw zmarszczkom.
Dla pełnego obrazu dodam, że się od kilku lat nie opalam wcale, zaś samoopalacz z tubki tylko na wyjątkowe okazje.
Z góry dziękuję za odpowiedź J

EDIT: podstawa makijażu od lat to puder sypki Clarins + prasowaniec tej samej marki do poprawek, od kilku miesięcy na zmianę z Satin Finish Paul Sagane, niezwykle rzadko fluid (Bell Anti-Age) lub kompakt (Clarins), równie rzadko korektor (tylko pod oczy) SkinLights Revlon i maskara Givenchy. Reszta kolorówki w obrębie marek Clarins, Givenchy, Paul Sagane, Lancome plus apteczne (Vichy, LRP, Avene) i „romanse” z Diorem, Goshem, Revlonem, klinikami.
__________________
"Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn."
Marie von Ebner-Eschenbach



Edytowane przez 0306
Czas edycji: 2008-05-01 o 22:53
0306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 23:15   #1165
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez 0306 Pokaż wiadomość
Witam J
Dziewczyny czytam namiętnie różne wątki nt. pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej, m.in. ten. Wasza wiedza mnie zawstydza (jestem biochemicznym laikiem), mimo to postanowiłam się do Was zwrócić z prośbą o ocenę (i krytyczne uwagi) nt. mojej pielęgnacji.
Po kolei: mam cerę suchą, bardzo wrażliwą, niezwykle skłonną do alergii (na całym ciele). Mniej więcej wiem, co mnie uczula, co podrażnia, generalnie czego powinnam unikać.
Moim problemem są lekko rozszerzone pory wokół nosa oraz w strefie T, gdzie dodatkowo są zanieczyszczone. Skłonność do rozszerzonych naczynek mam niewielką, za to ogromnie wrażliwe policzki, reagują przesuszeniem i podrażnieniem na wiele rzeczy – kurz w trakcie sprzątania mieszkania, kontakt z poduszką (pomimo częstej wymiany pościeli i prania w proszkach dla alergików), spaliny w mieście, klimatyzację, sierść mojego psiaka, etc. Lista jest naprawdę dłuuuuga.
Mam niespełna trzydziestkę, zmarszczki od ok. roku obserwuję pierwsze mimiczne wokół oczu (na szczęście wyłażą tylko po zarwanej nocy, albo jeśli się zaniedbam, tj. zdarzy mi się nie wklepać odpowiedniego kremu).
Niestety od ok. 2-3 miesięcy, pomimo stosowania jedynie sprawdzonych kosmetyków zaczęłam obserwować co raz większe przesuszenie cery, większą skłonność do podrażnień i co raz większą ilość rozszerzonych porów L
Oto lista tego, co stosuję, doradźcie proszę co jest nie tak.
Rano: woda termalna Avene lub LRP, tonik Avene Lotion Douceur lub Bioderma Hydrabio (od kilku dni), na to: co trzy dni na zmianę: Active C (wersja do skóry suchej) + Active C wersja pod oczy; fluid Skindividual Oriflame + Phytochoc Nuxe pod oczy, Orlane Anagenese do twarzy i wersja pod oczy. Codziennie filtr Iwostin Solecrin SPF 50 kiedy nie robię makijażu, Avene Sun krem SPF 50 kiedy wykonuję makijaż.
Na noc: znów co trzy dni Active C na twarz i pod oczy, Nanobase + Phytochoc pod oczy, Anagenese – twarz i oczy.
Jeśli robię makijaż zmywam go micelem Avene lub mleczkiem nawilżającym Avene, oczy Orlane Lauria (niby nawilżająco- łagodząca z profilaktyką p.zmarszczkową, ale analiza składu nie wyszła zbyt dobrze, choć mi służy), potem woda termalna i tonik (jak wyżej) na to kremy (również jak wyżej). Jeśli nie miałam makijażu (a robię niezwykle rzadko), najczęściej ograniczam się do wody termalnej i toniku + kremy.
Zwykłej wody na twarz unikam jak diabeł święconej (nawet maseczki zmywam mineralną lub przegotowaną z dodatkiem cytryny).
Kilka razy w tygodniu robię maseczki Dax (nawilżająca z aloesem i odżywcza miodowa), LRP Hydraphase, raz w tygodniu ujędrniająco – oczyszczającą glinkę St. Ives, 2 razy w miesiącu peeling chemiczny Bielenda.
Okresowo robię kurację Dirosealem (średnio co 2-3 m-cy). Ponad to co 4 m-ce czyszczenie twarzy u kosmetyczki, raz w roku (od 3 lat) mikrodermabrazja diamentem i raz w roku kuracja jakimś serum (niestety jakoś nie mam do nich szczęścia bo wszystkie jakie dotąd miałam wywołały podrażnienia).
Wiem, dużo tego i pewnie większość niefortunnie dobrana.
Proszę doradźcie co mogę zmienić. Niestety na kręcenie własnych kosmetyków, np. z BU nie mam czasu ani możliwości przez częste wyjazdy służbowe.
Dodam jeszcze, że miewam takie okresowe romanse z różnymi kosmetykami, ale wtedy staram się stosować w obrębie jednej marki, a nawet jednej serii i zawsze z uwzględnieniem wrażliwości mojej cery.
Opisałam swój standardowy program, dodam jeszcze, że od środka urodę poprawiam dietą, suplementami (na zmianę Femintal i Capivit Hydro) i psuję wszystko papierosami L.
Ostatnio waham się mocno nad jakimiś kwasami (myślałam o Effaclarze na początek), bo nic nie radzi sobie z tymi zanieczyszczonymi porami (a jak radzi to na krótko) i chyba czas pomyśleć o czymś silniejszym przeciw zmarszczkom.
Dla pełnego obrazu dodam, że się od kilku lat nie opalam wcale, zaś samoopalacz z tubki tylko na wyjątkowe okazje.
Z góry dziękuję za odpowiedź J

EDIT: podstawa makijażu od lat to puder sypki Clarins + prasowaniec tej samej marki do poprawek, od kilku miesięcy na zmianę z Satin Finish Paul Sagane, niezwykle rzadko fluid (Bell Anti-Age) lub kompakt (Clarins), równie rzadko korektor (tylko pod oczy) SkinLights Revlon i maskara Givenchy. Reszta kolorówki w obrębie marek Clarins, Givenchy, Paul Sagane, Lancome plus apteczne (Vichy, LRP, Avene) i „romanse” z Diorem, Goshem, Revlonem, klinikami.
Wiem ze Marea jest tu specjalistkaWielkie brawa dla jej wiedzy

Ale ze posiadam typ cery podobnej do Twojej (sucha b wrazliwa z wielka skonnoscia do zapchania porow) wiec moze napisze kilka uwag.

Moim zdaniem stosujesz za duzo kosmetykow.Powinnas wlasciwie tylko stosowac:

1.plyn do zmywania makijazu(1 rodzaj)
2.krem z filtrem+serum z vit c
3.Ewentualnie cos nawilzajacego jezeli bedzie trzeba.
4.Podklad-najlepiej jeden rodzaj(polecam podklady mineralne)
5.jakis delikatny peeling najlepiej enzymatyczny

Widze ze uzywasz sporo kosmetykow Avene.Widze ze masz wrazliwa cere-niewiem czy jestes wrazliwcem na zapach ale uwazalabym na plyn micelarny Avene(pisze z wlasnego doswiadczenia bo mi on wysuszyl i podraznil skore).To samo dotyczy wody termalnej-no ale moze Tobie te kosmetyki sluza.Wiem tylko ze Avene moze podraznic mimo ze sa to kosmetyki apteczne i dla alergikow i wrazliwcow.A widze ze Ty uzywasz az 4 kosmetykow tej firmy.
Mleczko o ktorym wspomnialas do zmywania makijazu moze zapychac pory(jezeli jest to to dla cery suchej)

Co do serum z vit c LRP.Jezeli masz skore sklonna do zapychania to moze przejdz na wersje dla skory mieszanej?Lub kladz serum tylko na suche partie twarzy.Pisze to dlatego ze mnie to serum zapchalo-no ale kazdy ma inna skore

Ogolnie im mniej tym lepiej w pielegnacjii dla cer takich jakie my mamy
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 09:20   #1166
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez 0306 Pokaż wiadomość
Witam J
Dziewczyny czytam namiętnie różne wątki nt. pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej, m.in. ten. Wasza wiedza mnie zawstydza (jestem biochemicznym laikiem), mimo to postanowiłam się do Was zwrócić z prośbą o ocenę (i krytyczne uwagi) nt. mojej pielęgnacji.
Az w oczach mi sie mieni od tego nadmiaru uhhh
faktycznie jak nadmienila Czarny Elf strasznuie duzo tego wszytskiego uzywasz...najwyrazniej skora bzikuje od przekombinowania...
Radzilabym Ci ograniczyc te wszytsie kosmetyki znaczaco..pod oczy na dzien mozesz smialo stosowac Active c do twarzy jesli cie nie podrazni, czytalam ze dziala lepiej na te okolice aniezeli ten typowo pod oczy!
I jednak proponowalabym spojrzec Ci laskawszym okiem na produkty BU, pomimo czestych wyjazdow i spania poza domem...wiekszosc tych kosmetykow poza serami z wit C trzymasz w temp pokojowej, mala mala ilosc konserwatnu wiec sa wytrzymale! mysle ze twojej suchej i wrazliwej skorze powinny przyniesc ukojenie..np sera olejowy typu 3 x Rose czy olejek Orange, zel hialuronowy....rowniez ich maseczki sa swietne, sucha mieszanke trzymasz w pudeleczku a gdy chcesz uzyc mieszasz np z hydrolatem i zelem hialuronowym i chlup na buzke; hydrolaty, wszytsko w plastikowych buteleczkach zakrecanych wiec w transporcie nic sie im nie stanie, i hydrolaty napewno beda lepsze od kupnych tonikow, w ktorych jest zawsze sporo chemii, nawet w tych aptecznych i moga wywolywac podraznienia
Radze Ci zrobic selekcje i wybrac co z dotychczasowych kosmetykow jest Ci niezbedne i to tylko uzywac..reszte schowaj do lodowki i po czasie mozesz wrocic badz zamienic z dotychczas uzywanym
Mozesz rowniez rozpoczac kuracje retinem a najlepiej jesienia, powinien w dlugotrwalym uzytkowaniu wzmocnic skore i poprawic jej stan, choc poczatki moga byc trudne typu luszczenie sie skory.
Kosmetyki potrzebuja czasu by mozna bylo stwierdzic czy faktycznie nam sluza i pomagaja, conajmniej kilka tyg uzytkowania wiec ciagle je wymieniajac napewno nie jest to na + dla twojej cery
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 09:24   #1167
vinyl
Raczkowanie
 
Avatar vinyl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 56
Send a message via Skype™ to vinyl
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję! Długo wachałam się, czy w ogóle napisać moją smętną wiadomość na forum w obawie przed odesłaniem do wyszukiwarki i masy innych wątków, które przecież ciągle analizuję, a tu masz, taka miła odpowiedź.. Mareo, jesteś wielka, strasznie mi pomogłaś!
__________________
only vinyl is real.
vinyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 09:54   #1168
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Tak filtry to ciezki dlugi i zawiklany temat zaglebiajac sie w Biochemie bedziesz zaglebiac wiedze ale to dlugi proces
Generalnie sprawa sie ma tak ze najlzejsze z reguly beda mleczka, fluidy zele (aczkolwiek to indywidualne preferencje)
Jako ze masz cere naczynkowa powinnas unikac alkoholu w filtrach, moga cie podraznic np Vichy, La Roche Posay Dermo-Pediatrics
Z lagodniejszych filtrow dobrych dla cer wrazliwych polecane sa Avene: fluid, mleczko do ciala, mleczko dla dzieci ( wg mojej subiektywnej oceny najlzejsze jest mleczko do ciala i najmniej tluste, kolejno mleczko dla dzieci i fluid, wszytskie moga wymagac zmatowienia np skrobia - czyli maka ziemiaczana badz pudrem do ciala jedwabny Hauschka)
Chciałam się odnieść do wypowiedzi marei.
Filtry to sprawa bardzo indywidualna i najlepiej zaopatrzyć się w próbki.
Nigdy nie sądziłam, że to napiszę, ale po półrocznej kuracji kwasowo-retinoidowej autentycznie je polubiłam, a właściwie jeden z nich.
Jest to emulsja Avene 50+.
Nad zaletami nie będę się rozwodzić, zwłaszcza że już chyba to robiłam.
Powtórzę tylko, że najlepiej dobrać kosmetyk metodą testów.
Własnych.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 10:03   #1169
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość
Chciałam się odnieść do wypowiedzi marei.
Filtry to sprawa bardzo indywidualna i najlepiej zaopatrzyć się w próbki.
Nigdy nie sądziłam, że to napiszę, ale po półrocznej kuracji kwasowo-retinoidowej autentycznie je polubiłam, a właściwie jeden z nich.
Jest to emulsja Avene 50+.
Nad zaletami nie będę się rozwodzić, zwłaszcza że już chyba to robiłam.
Powtórzę tylko, że najlepiej dobrać kosmetyk metodą testów.
Własnych.
Tak popieram, kazda z nas moze podzielic sie wlasnymi refleksjami na temat danych kosmetykow ich konsytencji, wlasciwosci, jednakze kazda cera jest inna i kazda inaczej reaguje i inne skladniki jej sluza, dlatego probki i jeszcze raz probki

Ja zawsze moga wyrazic swoja subiektywna opinie, ale prosze pozniej nie miec pretensji jesli wasze opinie beda sie roznic od moich - bo tak sie moze zdarzyc.
Ja mam cera podatna na zapychanie i wiem ze skladniki w emulsji i cleanance solaire od Avene- etyhyl palmitate powoduje wypryczanie np, inne osoby nie sa na to wrazliwe i bardzo lubia te produkty bo dobrze nawilzaja, ten skladnik jest wlasnie emolientem odpowiedzialnym za nawilzenie skory..a w mleczku dla dzieci, mleczku do ciala i klorane go nie ma i mi te sluza ale sa mniej odzywcze niz te wyzej wymienione od Avene
Trzeba sie przedewszytskim nauczyc swojej skory
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 10:26   #1170
0306
Zadomowienie
 
Avatar 0306
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 151
GG do 0306
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Wiem ze Marea jest tu specjalistkaWielkie brawa dla jej wiedzy

Ale ze posiadam typ cery podobnej do Twojej (sucha b wrazliwa z wielka skonnoscia do zapchania porow) wiec moze napisze kilka uwag.

Moim zdaniem stosujesz za duzo kosmetykow.Powinnas wlasciwie tylko stosowac:

1.plyn do zmywania makijazu(1 rodzaj)
2.krem z filtrem+serum z vit c
3.Ewentualnie cos nawilzajacego jezeli bedzie trzeba.
4.Podklad-najlepiej jeden rodzaj(polecam podklady mineralne)
5.jakis delikatny peeling najlepiej enzymatyczny

Widze ze uzywasz sporo kosmetykow Avene.Widze ze masz wrazliwa cere-niewiem czy jestes wrazliwcem na zapach ale uwazalabym na plyn micelarny Avene(pisze z wlasnego doswiadczenia bo mi on wysuszyl i podraznil skore).To samo dotyczy wody termalnej-no ale moze Tobie te kosmetyki sluza.Wiem tylko ze Avene moze podraznic mimo ze sa to kosmetyki apteczne i dla alergikow i wrazliwcow.A widze ze Ty uzywasz az 4 kosmetykow tej firmy.
Mleczko o ktorym wspomnialas do zmywania makijazu moze zapychac pory(jezeli jest to to dla cery suchej)

Co do serum z vit c LRP.Jezeli masz skore sklonna do zapychania to moze przejdz na wersje dla skory mieszanej?Lub kladz serum tylko na suche partie twarzy.Pisze to dlatego ze mnie to serum zapchalo-no ale kazdy ma inna skore

Ogolnie im mniej tym lepiej w pielegnacjii dla cer takich jakie my mamy
Micel Avene po ponad roku użyykowania faktycznie mnie przesuszył . Reszta kosmetyków służy mi o dziwo dobrze, nawet mleczko mnie nie zapycha. Generalnie nie mam problemu z pryszczami, tylko pory w strefie T są brudne, zwłaszcza jeśli siedzę dłuższy okres w mieście. U moich rodziców, którzy mieszkają za miastem nie mam tego problemu. Generalnie mieszkają na terenie parku krajobrazowego, powietrze tam super czyste, jak na śląsk i dobrze mi służy.
Fluid to u mnie tak rzadka rzecz (mniej więcej raz w miesiącu), że jakoś nie pomyślałam o jakimś staranniejszym doborze. Pudru używam równie rzadko, kilka razy w miesiącu, zwłaszcza przed okresem, kiedy cera wymaga drobnej korekty. Na codzień nie maluję się wcale .

Az w oczach mi sie mieni od tego nadmiaru uhhh
faktycznie jak nadmienila Czarny Elf strasznuie duzo tego wszytskiego uzywasz...najwyrazniej skora bzikuje od przekombinowania...
Radzilabym Ci ograniczyc te wszytsie kosmetyki znaczaco..pod oczy na dzien mozesz smialo stosowac Active c do twarzy jesli cie nie podrazni, czytalam ze dziala lepiej na te okolice aniezeli ten typowo pod oczy!
I jednak proponowalabym spojrzec Ci laskawszym okiem na produkty BU, pomimo czestych wyjazdow i spania poza domem...wiekszosc tych kosmetykow poza serami z wit C trzymasz w temp pokojowej, mala mala ilosc konserwatnu wiec sa wytrzymale! mysle ze twojej suchej i wrazliwej skorze powinny przyniesc ukojenie..np sera olejowy typu 3 x Rose czy olejek Orange, zel hialuronowy....rowniez ich maseczki sa swietne, sucha mieszanke trzymasz w pudeleczku a gdy chcesz uzyc mieszasz np z hydrolatem i zelem hialuronowym i chlup na buzke; hydrolaty, wszytsko w plastikowych buteleczkach zakrecanych wiec w transporcie nic sie im nie stanie, i hydrolaty napewno beda lepsze od kupnych tonikow, w ktorych jest zawsze sporo chemii, nawet w tych aptecznych i moga wywolywac podraznienia
Radze Ci zrobic selekcje i wybrac co z dotychczasowych kosmetykow jest Ci niezbedne i to tylko uzywac..reszte schowaj do lodowki i po czasie mozesz wrocic badz zamienic z dotychczas uzywanym
Mozesz rowniez rozpoczac kuracje retinem a najlepiej jesienia, powinien w dlugotrwalym uzytkowaniu wzmocnic skore i poprawic jej stan, choc poczatki moga byc trudne typu luszczenie sie skory.
Kosmetyki potrzebuja czasu by mozna bylo stwierdzic czy faktycznie nam sluza i pomagaja, conajmniej kilka tyg uzytkowania wiec ciagle je wymieniajac napewno nie jest to na + dla twojej cery .
Mareo
Active C do twarzy pod oczy odpada. Też naczytałam się, że jest lepszy, ale mnie niestety podrażnia (mam oczy jak królik), stąd ta wersja pod oczy.
Ten do cery mieszanej niestety również powodował lekkie podrażnienia i nieco przesuszał.
Najbardziej służą mi z tego wszystkiego kremy Orlane (używane bez przerwy od 2005 roku) i filtr Avene.
Co do BU, chyba faktycznie będę musiała nad tym pomyśleć, tylko na razie nie mam czasu na zgłębianie niezbędnej wiedzy, a boję się jeszcze dlatego, że ja w kuchni mam dwie lewe ręce i samodzielne kręcenie kosmetyków mnie przeraża .
Myślę, że najgorzej robi mojej cerze dym papierosowy, staram się mocno ograniczać, ale to trudne .
A propos retinu, jaki mi polecasz , nie znam się na tym kompletnie .

Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za szybką odpowiedź i cenne rady i chylę czoła przed Waszą wiedzą
Postaram się wprowadzić je jak najszybciej w życie.
__________________
"Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn."
Marie von Ebner-Eschenbach


0306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:12.