Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-14, 15:31   #3871
Jenny:)
Przyczajenie
 
Avatar Jenny:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 23
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

czyli ja mam iść do salonu ??
aLe to było w innym mieście .. i ja nie pojade tam ..
dlatego pytam was !! co ja mam zrobić ??
wyjąć kolczyk ??
kestem pzerazona..
naprawde nie wiem co robic..
błagam doradzcie !!!
Jenny:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-14, 15:36   #3872
Jenny:)
Przyczajenie
 
Avatar Jenny:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 23
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Jeszcze mam jedno pytanie.. Wasalska mówiłaś ze wiele dziewczyn ma taki problem .. i co one zrobiły z tym problremem ??
wyjeły kolczyk czy co ??użyły jakiejś maści ???
spreyu ??
pomocy ..
Jenny:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-14, 16:03   #3873
wasalska
Przyczajenie
 
Avatar wasalska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: stąporków
Wiadomości: 18
GG do wasalska
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Jenny:) Pokaż wiadomość
Jeszcze mam jedno pytanie.. Wasalska mówiłaś ze wiele dziewczyn ma taki problem .. i co one zrobiły z tym problremem ??
wyjeły kolczyk czy co ??użyły jakiejś maści ???
spreyu ??
pomocy ..
prawdopodobnie może to być wina że twoje ciało nie przyjeło materiału z którego jest zrobiony kolczyk i niestety ale najlepiej jak powrócisz do starego.Z tego co czytałam na innych forach to w takim przypadku należy kolczyk wyjąć lub zakładać go w ciągu nocy żeby ci nie zarosła dziurka i przemywać 3 razy dziennie wodą utlenioną i smarować maścią tribiotic tylko z nią nie przesadzaj- kładź cienką warstwe i możesz ją stosować przez max tydzień.Jedna dziewczyna miała to samo tylko że ta gulka ją bolała.tyle na ten temat mogę ci pomóc.Ewentualnie jeśli masz w swoim mieście kosmetyczke to idź do niej i zapytaj a napewno ci podpowie co jest grane.
wasalska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-14, 16:20   #3874
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Jenny:) Pokaż wiadomość
dziewczyny co ja mam robić ??;>
jestem załamana..
więc ..
w styczniu zrobiłam sobie kolczyk ..
nap oczątki było wszystko okey i w ogóle spoko ..
wiec postanowiłam ze zmienie kolczyk ..
i od tamtej pory zaczęło się psuć ..
pojawił się stan zapalny ..
wyleczyłam go maścią ..
ale jeszcze zrobiła mi się taka gulka pod dolną dziurką i jest w niej ropa....
już wiele razy ją wyciskałam i w ogóle ..
smarowałam w tym miejscu Tribiotikiem , solą fiziologiczną , spirytusem i wodą utlenioną i nic nie pomogło ..
bardzo się nmartwie ponieważ mmnie to nie boli a nie chce się zagoić ..
Co ja mam zrobić zeby mi się to wreszcie zagoiło ?/;>
zwłaszcza ze górna dziurka już dawno mi się zagoiła .. ?? pomocy !!!!
słuchaj, a może masz alergię na to coś z czego zrobiony jest ten kolczyk? specjalistką nie jestem, ale ostatnio coś podobnego porobiło mi się z uszami (zaczęłam nosić nowe, tanie dodam, kolczyki). przestałam je nosić jakiś tydzień temui zmieniłam na złote no i wszystko jest ok
zgloś się do specjalisty, albo zmień kolczyk na taki, który nie wywołuje alergii, np. złoty, z tytanu, lub specjalnej stali chirurgicznej (któraś z dziewczyn pisała o tym pare stron wstecz)
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-14, 16:22   #3875
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez wasalska Pokaż wiadomość
czytałam WSKAZÓWKI DLA PRZYSZŁYCH MAM –Kolczyk w pępku można zwykle nosić do 6 miesiąca ciąży. Po tym okresie, przy następującym stadium rozszerzenia skórnego należy kolczyk wyjąć, zamienić na większy/dłuższy lub tez zamienić na najbardziej polecany w tym stanie - silikon chirurgiczny. Silikon nie będzie przeszkadzał i utrzyma miejsce przekłucia otwarte do końca ciąży, kiedy to będzie można włożyć normalny kolczyk
hmmm, warto wiedzieć
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-14, 16:26   #3876
wasalska
Przyczajenie
 
Avatar wasalska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: stąporków
Wiadomości: 18
GG do wasalska
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;4137404]słuchaj, a może masz alergię na to coś z czego zrobiony jest ten kolczyk? specjalistką nie jestem, ale ostatnio coś podobnego porobiło mi się z uszami (zaczęłam nosić nowe, tanie dodam, kolczyki). przestałam je nosić jakiś tydzień temui zmieniłam na złote no i wszystko jest ok
zgloś się do specjalisty, albo zmień kolczyk na taki, który nie wywołuje alergii, np. złoty, z tytanu, lub specjalnej stali chirurgicznej (któraś z dziewczyn pisała o tym pare stron wstecz)[/quote]

jeśli już to tylko kolczyki z tytanu polecam bo złoto zawiera nikiel i rana po przekłuciu będzie się źle goiła
wasalska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-14, 16:30   #3877
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

nie wiedziałam że złoto (te w biżu) zawiera nikiel... myślałam że większość to złoto, a dalej to jakiś 1% stali czy cuś... ale jak ja mam uczulenie na nikiel a noszę złote kolczyki w uszach i nic mi się nie dzieję to chyba go tam nie ma:/
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-14, 16:42   #3878
Jenny:)
Przyczajenie
 
Avatar Jenny:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 23
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

ja mam teraz kolczyk z tytanu .. jak wczesniej zmieniłam to tez na tytanowy ...
i jak zrobił mi sie stan zapalny zmieniłam na swój pierwszyy ....
którym przebijałam ..
i dalej mam tą gulke ...
ale jak ja wyjme ten kolczyk to mi sie to chyba zarośnie..
jak nie bede nosiła caały dzień co nie ??
Jenny:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-14, 17:16   #3879
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
i dalej mam tą gulke ...
a może masz tendencje do bliznowacenia? ja radzę isć do dermatologa i spytać się co się dzieje-byc może to keloid
obstawiam też, że może w trakcie wymiany naruszyłaś niezagojony do końca kanał przekłucia i spowodowało to nadmiernie ziarninowanie, co wiąże się z przerostem tkanki

kolczyk w pępku można nosić w ciąży-tylko najlepiej jak jest to bioplast i to miękki-w róznych sklepach sa rózne jego rodzaje-znam wiele przypadków "ciąż z pzekłutym pępkiem" gdzie nic się nie rozciągło strasznie a tym bardziej pęło

Cytat:
Z tego co czytałam na innych forach to w takim przypadku należy kolczyk wyjąć lub zakładać go w ciągu nocy żeby ci nie zarosła dziurka i przemywać 3 razy dziennie wodą utlenioną i smarować maścią tribiotic tylko z nią nie przesadzaj- kładź cienką warstwe i możesz ją stosować przez max tydzień.
a co to za genialna porada-wyciagając i wkładając kolczyk tylko podrażnia kanał prezkłucia-a maść zastosowac dopiero po konsultacji z dermatologiem
a powiązania spirytusu i wody utlenionej z igraca nie rozumiem w takim kontekscie jak sie wczesniej pojawił
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-14, 18:05   #3880
Jenny:)
Przyczajenie
 
Avatar Jenny:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 23
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Droga Miss Wenflon ..
Ale ta gulka nie jest twarda..
a co gorsze jest tam w środku ropa..
ja ją wiciskam co jakiś czas ..
nie boli mnie to w ogóle ..
górna dziurka się zagoiła..
dolna nie ..
a pod dolną dziurką mam ta gule...
jak ją wycisne jest płaskie i ..
wygląda normalnie ..
ale jak nacisne mocniej wychodzi z dziurki takie dziwne coś ..
co wygląda jak ..
mięso ??
nie wiem co to jest ..
co ja mam zrobić ???
powtarzam ze nic a nic mnie nie boli !!
Jenny:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-14, 18:07   #3881
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;4137494] nie wiedziałam że złoto (te w biżu) zawiera nikiel... myślałam że większość to złoto, a dalej to jakiś 1% stali czy cuś... ale jak ja mam uczulenie na nikiel a noszę złote kolczyki w uszach i nic mi się nie dzieję to chyba go tam nie ma:/[/quote]

ja mam uczulenie na nikiel a nosze tylko zloto wiec wiesz...
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-14, 19:40   #3882
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Angry Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

a co to za genialna porada-wyciagając i wkładając kolczyk tylko podrażnia kanał prezkłucia-a maść zastosowac dopiero po konsultacji z dermatologiem
a powiązania spirytusu i wody utlenionej z igraca nie rozumiem w takim kontekscie jak sie wczesniej pojawił[/quote]

wszystkie dziewczyny pisza że przemywają woda utlenioną lub spirytusem,a tak NIE WOLNO!!! Więc napisałam co im grozi... Sama napoczatku przemywałam woda utlenioną to było jeszcze gorzej z moim pepkiem.. Woda utleniona najpierw zmiekcza skóre a potem wysusza to jak ten pepek ma sie zagoić jak cały czas ROZWALAMY TĄ RANKĘ????? Trzeba uzyważ octaniseptu i soli fozjologicznej!!!! Czy dotarło??: confused:
patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-14, 20:35   #3883
_MaJa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 42
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

a oprocz soli fizjologicznej rumianek tez mozna prawda hehe?
_MaJa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 07:32   #3884
wasalska
Przyczajenie
 
Avatar wasalska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: stąporków
Wiadomości: 18
GG do wasalska
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez patrycja350 Pokaż wiadomość
a co to za genialna porada-wyciagając i wkładając kolczyk tylko podrażnia kanał prezkłucia-a maść zastosowac dopiero po konsultacji z dermatologiem
a powiązania spirytusu i wody utlenionej z igraca nie rozumiem w takim kontekscie jak sie wczesniej pojawił
wszystkie dziewczyny pisza że przemywają woda utlenioną lub spirytusem,a tak NIE WOLNO!!! Więc napisałam co im grozi... Sama napoczatku przemywałam woda utlenioną to było jeszcze gorzej z moim pepkiem.. Woda utleniona najpierw zmiekcza skóre a potem wysusza to jak ten pepek ma sie zagoić jak cały czas ROZWALAMY TĄ RANKĘ????? Trzeba uzyważ octaniseptu i soli fozjologicznej!!!! Czy dotarło??: confused:[/quote]

witam wszystkich w tak piękną i słoneczną niedziele.moja porada wczorajsza z wyjęciem kolczyka albo noszenia go tylko w nocy itd. była wzięta z innego forum.Napisała to laska która miała taką gulkę tylko że ją to bardzo bolało i robiła tak jak napisałam wyżej i gulka znikła. do dzisiejszego dnia ma spokój.Także myśle że najlepiej będzie koleżanko jak pójdziesz do specjalisty.Każda nasza rada może być dobra ale najlepiej poradzić się kogoś kto wie więcej na ten temat od nas wszystkich.

Jeśli chodzi o wodę utlenioną to stosuje się w pierwszych dniach po przekłuciu (bynajmniej ja tak robię) aby ranę odkazić 2 razy dziennie i przemywam okolice rany solą fizjologiczną. a po ok tygodniu mam zastosować jedną saszetkę maści tribiotic ale już nie używać wody utlenionej.
Każda kosmetyczka lub pierceman ma swoje sposoby i zalecenia co do pielęgnacji rany po przekłuciu.Wiem to bo dużo przejrzałam stronek o tym temacie i każdy praktycznie pisze coś innego.
wasalska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 07:53   #3885
wasalska
Przyczajenie
 
Avatar wasalska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: stąporków
Wiadomości: 18
GG do wasalska
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
ja mam uczulenie na nikiel a nosze tylko zloto wiec wiesz...
Srebro

W przemyśle jubilerskim używane są zwykle stopy srebra z niklem, miedzią czasami kobaltem. Uczulać może nikiel i kobalt. Oba uczulenia występują łącznie. Uczulenie na nikiel jest bardzo częste. W USA i niektórych krajach Europy Zachodniej dotyczy ponad 10 % kobiet i prawie 1 % mężczyzn. W Polsce około 7% kobiet jest uczulonych na nikiel. Do uczulenia wystarcza 1-2m g niklu w używanym przedmiocie. Stopy srebrno-niklowe oraz tzw. Białe złoto zawierają do 10 a nawet 15 % niklu. W krajach skandynawskich nie dopuszcza się do sprzedaży biżuterii, w której stężenie niklu jest większe niż 0,05%. W wielu państwach istnieje obowiązek informowania na metce o procentowej zawartości niklu w stopie.

W alergii na nikiel ważną rolę odgrywają inne, pozakontaktowe jego źródła:

- woda z kranu
- czekolada

- orzeszki
- warzywa gotowane w metalowych puszkach
Nikiel daje krzyżowe reakcje z palladynem, którym często zastępuje się platynę w wyrobach jubilerskich.


Złoto

Do niedawna uważano, że złoto nie uczula. Dopiero od 1994 r wykonuje się testy płatkowe z solą kwasu aurotiosiarkowego. Alergia na złoto w znacznym stopniu zależy od stężenia złota w biżuterii np. 9 karatowe uczula rzadziej niż 22 karatowe. Wyprysk spowodowany alergią na złoto jest bardziej uporczywy, długotrwały i często powoduje powstanie guzków ziarniczych. Pocenie znacznie nasila objawy tego wyprysku.
wasalska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 09:13   #3886
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Po ok tygodniu mam zastosować jedną saszetkę maści tribiotic ale już nie używać wody utlenionej.
Każda kosmetyczka lub pierceman ma swoje sposoby i zalecenia co do pielęgnacji rany po przekłuciu.Wiem to bo dużo przejrzałam stronek o tym temacie i każdy praktycznie pisze coś innego. [/quote]




Tribiotyk stosuje się w razie dużych komplikacji podczas gojenia,ale nie stosuje się profilaktycznie gdyż zawiera antybiotyk i jak będzie naprawde potrzebny to nie pomoże.. Trzeba nałorzyć go cienką warstwe i po 15-20 minutach zdiąć patyczkiem do uszu nawilrzonego solą fizjologiczną
nie stosować dłużej niż 5-7 dni !! Ja mam wielu znajomych piercmenów i każdy radzi mi tak samo dlatego często przesiaduje na tym forum aby odpowiadać.. A kosmetyczki to gówno wiedzą o piercingu..
patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 09:14   #3887
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Czy dotarło??:
spokojniej prosze
co rusz jestem tutaj obrażana
daje rady-dzielę sie wiedza-nie pisze głupot tylko opieram sie na moim kilkuletnim doświadczeniu w zawodzie
a i tak wszyscy wiedza lepiej i jeszcze sie okzauje,że to mnie trzeba pouczac i prostowac-i to w taki sposób
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 09:14   #3888
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

w zasadzie nie powinno sie.. Sól fizjologiczna sprzedadza ci w każdej aptece a dużo nie kosztuje,bo jedna taka mala buteleczka 30 gr czy cos koło tego..
patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 09:33   #3889
_MaJa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 42
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

kurna to mozna ten ruminek stosowac czy nie?!!
_MaJa_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-15, 10:00   #3890
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
spokojniej prosze
co rusz jestem tutaj obrażana
daje rady-dzielę sie wiedza-nie pisze głupot tylko opieram sie na moim kilkuletnim doświadczeniu w zawodzie
a i tak wszyscy wiedza lepiej i jeszcze sie okzauje,że to mnie trzeba pouczac i prostowac-i to w taki sposób
ehh, ja też to zauważyłam:/ z tego co wiem, większość osób woli opierać się na doświadczeniu swoim albo koleżanki, niż na osoby, której się nie zna (nawet jeśli jest doświadczona czy coś). wiem bo przeprowadzałam ankietę na ten temat
no ale zastanówcie się - jednak chyba warto uwierzyć osobie doświadczonej, niż koleżance, która coś zmyśliła albo podkoloryzowała historyjkę słyszaną np. w necie a już obrażanie kogokolwiek, bo powiedział co wie na jakiś temat to już poprostu chamstwo
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 10:01   #3891
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez _MaJa_ Pokaż wiadomość
kurna to mozna ten ruminek stosowac czy nie?!!
spokojnie...
odp: nie

akurat też wiem dużo na ten temat i to nie z internetu czy z jakiegoś kursu ale od osób które sie tym zajmuja od lat.. I przekucię pępka to dla nich jest pestka,bo robią to 30 razy dziennie...
patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 10:28   #3892
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez patrycja350 Pokaż wiadomość
spokojnie...
odp: nie

akurat też wiem dużo na ten temat i to nie z internetu czy z jakiegoś kursu ale od osób które sie tym zajmuja od lat.. I przekucię pępka to dla nich jest pestka,bo robią to 30 razy dziennie...

hmm... a czemu nie? rumianek łagodzi podrażnienia i zmniejsza opuchlizny, i chociaż na pewno nie powinien zastępować soli fizjologicznej, to moim zdaniem może być stosowany z nią na przemian w późniejszych fazach gojenia. Na pewno nie zaszkodzi.

co do 'gulek', to do autorki postów: może na początek przestań je wyciskać, bo to chyba najgłupsze, co można zrobić. Męczysz ranę zmienianiem soli fizj. na wodę utlenioną, mażesz antybiotykami, nie dajesz skórze się regenerować. Zmień kolczyk na bioplast, odłóż wszystko co nie jest solą fizjologiczną, idź do dermatologa. I nie dotykaj tego łapami.

btw, ale się tu syf zrobił.
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 10:35   #3893
_MaJa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 42
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

yyyy.....ale jeszce wczesniej pisane bylo ze wlasnie najlepiej ruminkiem oprocz soli albo innymi ziolami....a ja juz stosuje miesiac hehe....i juz prawie wygojone jest ale oczywiscie do zmiany kolczyka jeszce daleko...eh
_MaJa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 10:36   #3894
_MaJa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 42
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

o dzieki....hehe
_MaJa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 11:17   #3895
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

rumianek owszem łagodzi ale bardzo często ma działanie wręcz odrotne-uczula i podrażnia. Polecam jednak samą sól fizjologiczną.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 14:28   #3896
_MaJa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 42
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

ale tam i tak bede uzywac i soli i rumianku ladnie sie wszystko goi...hehe i dzisiaj sie nawet opalalam hihi:P ale pepek zaslonilam na wszelki wypadek choc chyba nie trzeba ale tam..
_MaJa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 17:05   #3897
czarodziejeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Ja mam kolczyk od ponad miesiaca prawuie 2. Wszystko bylo super malo kiedy bolalo. Nosilam banana bo chyba taki kolcyk jest najlepszy na początek. I ostatnio zgubilam dolna kulke bo byla niedokrecona. Niestety bylam akurat poza domem to uzeralam sie z niecalym kolczykiem. Obtarl mi obie "dziurki". Miejsce przekllucia jst czerwone spuchniete poprostu obolale. Żeby wlozyccokolwiek potrrzebuje kolczyk z dluzszym pretem, a niestety takiego jescze nie mam. Obecnie kolczyka zalozonego nie mam a robie oklady z szalwii ( czytam na opakowaniu szlawii ze dobra jest na stany zapalne skory itd) Powiedzcie mi prosze co jamam zrobic w takim momencie? kupic kolczyk z dluzszym pretem czy wogole dac sobie juz siana z kolczykiem i poczekac az sie zagoi?????? czekam na odpowiedz
czarodziejeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 19:55   #3898
_MaJa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 42
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

ehh wspolczocie....... mi tez sie zgubila gorna koleczka ale naszczescie znalazmam w domu na podlodze eh....ej no jak to ty ni8e masz teraz kolczyka...?yy a jak teraz wogole kolczyk wsadzisz yy......probowalas przynajmniej...?dobrze ze ja znalazlam ta koleczke bo wlasnie balam sie ze tez tak bede miala a akurat juz wieczor byl wiec nie moglabym kupic kolczyka moglby mi wypasc w nocy .....a i jeszcze cos skoro odkrecila ci sie tylko gorna kolka to dlaczego nie kupilas nowej albo kolczyka zamiast go wyjmowac yyy?
_MaJa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 20:13   #3899
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

to zależy od ciebie - nie chcesz mieć kolczyka, to nie noś, a jeśli chcesz to kup nowy. jeśli czułaś że tamten jest zamały to kup większy
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-16, 13:50   #3900
czarodziejeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

W tym sęk ze nie czulam ze byl za maly czy cos tego typu, jak dla mnie idealny! wywalilo mi taka gule ale nie ruszam jej kupilam dzisiaj tribiotic i sol fizjologiczna a jak mialabym kupic kolczyk skoro to wsyzstko stalo sie w sobote wieczorem? a w niedziele pozamykane skllepy z takimi gadzetami :/ Oczywiscie probowalam wlozyc kolczyk i z jednej i z drugiej trony i da sie tyle ze spuchly okolice dziurek i jak wlozylam kolczyk nie blyo widac jego konca :/na szczescie dzisiaj znlazlam kolczyk teraz mam wlozonego bez zakretki chociaz nie widac jego konca.... jutro kupie dluzszy dzisiaije nie bylo jak bo niestety mieszkam w malej miejscowosci gdzie jest w skleoach bardzo malo kolczykow do pepka. Pozdrawiam
czarodziejeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.