Płatny drugi kierunek studiów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-22, 19:32   #31
Sylweczka91
Raczkowanie
 
Avatar Sylweczka91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 268
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

btw...ja opiszę swoją sytuację...) w tym roku skończyłam studia I st. Dostałam się na co chciałam teraz na I st czekam na wyniki rekrutacji II st. W dziekanacie powiedzieli mi że oba kierunki choć inne nie będę płacić.. bo są to moje I studia pierwszego st po ustawie i pierwsze studia II stopnia po ustawie..tylko mgr z tych I st nie będę mogła mieć bezpłatnie..;] ma ktoś podobnie?
Sylweczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 22:20   #32
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez Sylweczka91 Pokaż wiadomość
btw...ja opiszę swoją sytuację...) w tym roku skończyłam studia I st. Dostałam się na co chciałam teraz na I st czekam na wyniki rekrutacji II st. W dziekanacie powiedzieli mi że oba kierunki choć inne nie będę płacić.. bo są to moje I studia pierwszego st po ustawie i pierwsze studia II stopnia po ustawie..tylko mgr z tych I st nie będę mogła mieć bezpłatnie..;] ma ktoś podobnie?
Pewnie wszyscy bo tak to wygląda.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 22:41   #33
synth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez yennefer23 Pokaż wiadomość
Może to komuś pomoże - właśnie dostałam maila od działu nauczania UJotu. Generalnie jest tak, że jak podejmujesz naukę na drugim kierunku (obojętnie, czy jednocześnie, czy nie), płacisz dopiero po pierwszym roku nauki za pierwszy i drugi rok, o ile nie uzyskasz stypendium rektora.
Więc, synth, jeśli będziesz się bardzo starać na stomie (aczkolwiek podejrzewam, że to bardzo ciężkie studia i może być ciężko o dobrą średnią ciągnąć dwa kierunki), to wciąż masz szansę na bezpłatną realizacje swojego planu
Słyszałam o tym, ale niestety tylko max. 10% studentow otrzyma takie stypendium rektora, a wybierani sa sposrod calego uniwerystetu na podstawie ocen, wiec duzo wieksze szanse beda mialy osoby studiujace np. zdrowie publiczne. Nie slyszalam, zeby na uczelni u mnie ktos zdobyl takie stypendium studiujac medycyne, stome, czy farmacje. Tu, szczegolnie na stomie, 1 rok jest najciezszy, walczy sie o przetrwanie, nie ma szans na stypendium. Tak czy siak najpierw trzeba sie dostac. Jak juz sie to stanie, to znow zaczne sie martwic
synth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 10:53   #34
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez synth Pokaż wiadomość
Słyszałam o tym, ale niestety tylko max. 10% studentow otrzyma takie stypendium rektora, a wybierani sa sposrod calego uniwerystetu na podstawie ocen, wiec duzo wieksze szanse beda mialy osoby studiujace np. zdrowie publiczne. Nie slyszalam, zeby na uczelni u mnie ktos zdobyl takie stypendium studiujac medycyne, stome, czy farmacje. Tu, szczegolnie na stomie, 1 rok jest najciezszy, walczy sie o przetrwanie, nie ma szans na stypendium. Tak czy siak najpierw trzeba sie dostac. Jak juz sie to stanie, to znow zaczne sie martwic
A nie 10% studentów danego roku na danym kierunku? Wątpię, by stypendium przyznawano porównując średnią ludzi ze zdrowia publicznego i medycyny... Na mojej uczelni kojarze, że jak w zeszłym roku składałam papiery była wywieszona gdzieś lista, ile wynosiła najniższa średnia do stypendium dla każdego kierunku - przecież wkładanie wszystkiego do jednego wora byłoby... dziwne.
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 16:50   #35
2hot4you
Raczkowanie
 
Avatar 2hot4you
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 276
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

A jak to jest:
zaczynam teraz studia jednolite mgr na prawie + II stopnia na administracji.
I stopien administracji zaczęłam w 2010 r, a więc się nie liczy...
Mogę sobie sama wybrać, który kierunek będzie tym płatnym?
Jak tak to kiedy i jak?

Jednak łatwiej mi zapłacić za 2 lata administracji niż za 5 lat prawa...
2hot4you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 19:17   #36
201706121151
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 228
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

wybaczcie, już niewazne

Edytowane przez 201706121151
Czas edycji: 2013-08-12 o 00:17
201706121151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 20:09   #37
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez 2hot4you Pokaż wiadomość
A jak to jest:
zaczynam teraz studia jednolite mgr na prawie + II stopnia na administracji.
I stopien administracji zaczęłam w 2010 r, a więc się nie liczy...
Mogę sobie sama wybrać, który kierunek będzie tym płatnym?
Jak tak to kiedy i jak?

Jednak łatwiej mi zapłacić za 2 lata administracji niż za 5 lat prawa...
Po co Ci II stopień z administracji, skoro idziesz na prawo?
Administracja to jest taka "wersja beta" prawa.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-26, 21:26   #38
GreenNight
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 75
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

a jak to jest gdy skończy się I stopień jakiś studiów w szkole prywatnej i potem chce się iść na inny kierunek już na uczelnie państwową to trzeba płacić za ten kierunek drugi? mimo że pierwszy był płatny?
GreenNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 00:51   #39
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez GreenNight Pokaż wiadomość
a jak to jest gdy skończy się I stopień jakiś studiów w szkole prywatnej i potem chce się iść na inny kierunek już na uczelnie państwową to trzeba płacić za ten kierunek drugi? mimo że pierwszy był płatny?
Nie, nie trzeba wtedy płacić. Przecież ustawa dotyczy studiów darmowych, państwowych. Możesz skończyć dowolną liczbę studiów prywatnie, masz prawo do 1 darmowych państwowo.

Cytat:
Napisane przez Sylweczka91 Pokaż wiadomość
btw...ja opiszę swoją sytuację...) w tym roku skończyłam studia I st. Dostałam się na co chciałam teraz na I st czekam na wyniki rekrutacji II st. W dziekanacie powiedzieli mi że oba kierunki choć inne nie będę płacić.. bo są to moje I studia pierwszego st po ustawie i pierwsze studia II stopnia po ustawie..tylko mgr z tych I st nie będę mogła mieć bezpłatnie..;] ma ktoś podobnie?
Dziwne pytanie. Wszyscy z tego rocznika tak mają, np. ja Kończę właśnie jeden licencjat i zaczynam za darmo drugi licencjat, bo też się jeszcze załapałam.
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 11:00   #40
Azulaya
Zadomowienie
 
Avatar Azulaya
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 920
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez yennefer23 Pokaż wiadomość
A nie 10% studentów danego roku na danym kierunku? Wątpię, by stypendium przyznawano porównując średnią ludzi ze zdrowia publicznego i medycyny... Na mojej uczelni kojarze, że jak w zeszłym roku składałam papiery była wywieszona gdzieś lista, ile wynosiła najniższa średnia do stypendium dla każdego kierunku - przecież wkładanie wszystkiego do jednego wora byłoby... dziwne.
Stypendium rektora jest przyznawane do 10% najlepszych studentów każdego kierunku .
Azulaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 11:31   #41
GreenNight
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 75
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

[1=5e39f43c776cd63a5691dbe eeb4c12a7b21f7a21_63e1948 2c3766;41975067]Nie, nie trzeba wtedy płacić. Przecież ustawa dotyczy studiów darmowych, państwowych. Możesz skończyć dowolną liczbę studiów prywatnie, masz prawo do 1 darmowych państwowo.
[/QUOTE]

Dzięki. Chciałam tylko się dowiedzieć i zapytać jak to właściwie z tym jest, bo tyle tego zamieszania, że nawet mało kto z uczelni potrafił udzielić mi pewnej i jednoznacznej odpowiedzi. Ale teraz już rozwiałam swoje wątpliwości i dzięki za odpowiedź
GreenNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-05, 09:06   #42
2hot4you
Raczkowanie
 
Avatar 2hot4you
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 276
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Po co Ci II stopień z administracji, skoro idziesz na prawo?
Administracja to jest taka "wersja beta" prawa.
... bo lubię kończyć to co zaczęłam.
2hot4you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 09:22   #43
dorusss90
Zakorzenienie
 
Avatar dorusss90
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 765
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

a ja mam taki problem: studiuje teraz na I roku filologii ang ale od tego roku akademickiego chciałam rozpoczac pedagogike na II stopniu. czy jesli dostane sie na studia przed 1 pazdziernikiem(bo rekrutacja jest do 22 wrzesnia) to nie bede placic za II kierunek? ja juz tego nie rozumiem, tej całej ustawy...
__________________

dorusss90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 09:38   #44
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez dorusss90 Pokaż wiadomość
a ja mam taki problem: studiuje teraz na I roku filologii ang ale od tego roku akademickiego chciałam rozpoczac pedagogike na II stopniu. czy jesli dostane sie na studia przed 1 pazdziernikiem(bo rekrutacja jest do 22 wrzesnia) to nie bede placic za II kierunek? ja juz tego nie rozumiem, tej całej ustawy...
Generalnie przysługują Ci jedne bezpłatne studia I stopnia i jedne bezpłatne studia II stopnia, punkty naliczają się od października 2011. (Jeśli zaczęłaś studia wcześniej, możesz spokojnie podjąć kolejne na tym samym stopniu.)
Jeśli w takim razie pedagogika będzie Twoim pierwszym kierunkiem na II stopniu, nie będziesz płacić.
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 09:48   #45
dorusss90
Zakorzenienie
 
Avatar dorusss90
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 765
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez yennefer23 Pokaż wiadomość
Generalnie przysługują Ci jedne bezpłatne studia I stopnia i jedne bezpłatne studia II stopnia, punkty naliczają się od października 2011. (Jeśli zaczęłaś studia wcześniej, możesz spokojnie podjąć kolejne na tym samym stopniu.)
Jeśli w takim razie pedagogika będzie Twoim pierwszym kierunkiem na II stopniu, nie będziesz płacić.
zaczelam studia pedagogiczne w 2009 roku i skonczylam na licencjacie. w takim razie bez problemu moge zaczac II stopien i kontynuowac anglistyke bez opłat?!
__________________

dorusss90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 10:29   #46
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez dorusss90 Pokaż wiadomość
zaczelam studia pedagogiczne w 2009 roku i skonczylam na licencjacie. w takim razie bez problemu moge zaczac II stopien i kontynuowac anglistyke bez opłat?!
Tak, ale za studia magisterskie z filologii angielskiej już zapłacisz.
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 11:36   #47
dorusss90
Zakorzenienie
 
Avatar dorusss90
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 765
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

porąbane to wszystko, ale dziękuje za odpowiedź
__________________

dorusss90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 14:25   #48
pati272
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

Witam,
mam problem licze na pomoc od was.
Sluchajcie studiuje administracje na niepublicznej uczelni studia niestacjonarne a teraz chcialabym zaczac studia na innej uczelni rowniez niepublicznej i rowniez w formie niestacjonarnej.
Czy jest taka mozliwosc?
pozdrawiam
pati272 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 14:38   #49
mloda_fanatyczka
Raczkowanie
 
Avatar mloda_fanatyczka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 54
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

Jest taka możliwość, tylko pytanie czy dasz radę pogodzić oba plany zajęć ze sobą.
__________________
Zmieszaj jak największy błękit z jak największą czernią, wszyscy którzy wrócili z biegunów zawsze będą ze mną...
mloda_fanatyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-14, 19:08   #50
equarante
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

W tym roku akademickim (2013/2014) zaczęłam studiować chemię kosmetyczna na UAM-ie w Poznaniu. Jednak niedawno stwierdziła, że spróbuję poprawić maturę i dostać się na inny kierunek.
Z tego co piszecie jak podejdę do I-szej sesji mam naliczone ( u mnie na kierunku) - 30 pkt. ECTS za zdaną sesje.
I teraz moje pytanie:
Czy jak zacznę II semestr, będę normalnie uczęszczać na wszystkie zajęcia ale nie podejdę do letniej sesji, to z mojej puli punktów mam wykorzystane tylko te 30, tak?
Czy może w związku z tym, że uczęszczałam przez cały rok akademicki na zajęcia punkty za II semestr zostaną mi naliczone pomimo tego, ze nie zaliczam sesji?
( Przeczytałam o tym na jednym z forów, ale nie wiem czy jest to potwierdzona informacja i nie moge znaleśc odpowiedzi na ten temat).
equarante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 21:04   #51
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez equarante Pokaż wiadomość
W tym roku akademickim (2013/2014) zaczęłam studiować chemię kosmetyczna na UAM-ie w Poznaniu. Jednak niedawno stwierdziła, że spróbuję poprawić maturę i dostać się na inny kierunek.
Z tego co piszecie jak podejdę do I-szej sesji mam naliczone ( u mnie na kierunku) - 30 pkt. ECTS za zdaną sesje.
I teraz moje pytanie:
Czy jak zacznę II semestr, będę normalnie uczęszczać na wszystkie zajęcia ale nie podejdę do letniej sesji, to z mojej puli punktów mam wykorzystane tylko te 30, tak?
Czy może w związku z tym, że uczęszczałam przez cały rok akademicki na zajęcia punkty za II semestr zostaną mi naliczone pomimo tego, ze nie zaliczam sesji?
( Przeczytałam o tym na jednym z forów, ale nie wiem czy jest to potwierdzona informacja i nie moge znaleśc odpowiedzi na ten temat).
Byłam w podobnej sytuacji rok temu: zaliczyłam o tyle i o ile pierwszą sesję, uczęszczałam przez cały drugi semestr na zajęcia i zrezygnowałam tuż przed sesją letnią. Naliczono mi punkty tylko za zaliczone przedmioty, czyli nie miałam w sumie nawet tych 30 punktów ECTS.
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 10:06   #52
equarante
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

Dzięki wielkie za odpowiedź
equarante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 16:18   #53
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

Hej dziewczyny nie chcę zakładać nowego wątku, więc napiszę o tym tu:
1. Chciałabym w tym roku zacząć dietetykę, ale nie wiem czy dostanę się na dzienne czy na zaoczne
2. Jeśli się okaże, że będę studiować dziennie, to za rok chciałabym w swoim rodzinnym mieście zacząć studiowanie awf-u w trybie niestacjonarnym.
I tu zaczyna się mój problem, bo jeśli będę studiować drugi kierunek zaocznie to jak jest z płaceniem? Płacę wtedy po prostu za uczęszczanie na studia zaoczne czy za coś jeszcze?

I jeśli studiowałabym dietetykę zaocznie a zaczęłabym inny kierunek za rok, to wtedy płacę i za dietetykę zaoczną i za ten drugi kierunek?
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 16:27   #54
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez alex24112 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny nie chcę zakładać nowego wątku, więc napiszę o tym tu:
1. Chciałabym w tym roku zacząć dietetykę, ale nie wiem czy dostanę się na dzienne czy na zaoczne
2. Jeśli się okaże, że będę studiować dziennie, to za rok chciałabym w swoim rodzinnym mieście zacząć studiowanie awf-u w trybie niestacjonarnym.
I tu zaczyna się mój problem, bo jeśli będę studiować drugi kierunek zaocznie to jak jest z płaceniem? Płacę wtedy po prostu za uczęszczanie na studia zaoczne czy za coś jeszcze?

I jeśli studiowałabym dietetykę zaocznie a zaczęłabym inny kierunek za rok, to wtedy płacę i za dietetykę zaoczną i za ten drugi kierunek?
platnosc za drugi kierunek odnosi sie tylko do studiow dziennych, zaoczne to zaoczne, placisz normalnie tylko czesne. mozesz zrobic najpierw zaoczne, a np. za 2 lata dzienne i za nie nie bedziesz placic
__________________

studia


Edytowane przez natalka2
Czas edycji: 2014-02-11 o 16:28
natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 22:13   #55
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

Hej mam pytanie odnośnie płatności:
rozpoczęłam studia stacjonarne licencjackie, I st. w październiku 2011 i skończę je w tym roku w czerwcu.
Chciałabym podjąć nowe studia stacjonarne licencjackie I st. Czy w tym przypadku będę musiała płacić za drugi kierunek?

A jeśli dodatkowo w tej sytuacji poszłabym dodatkowo na stacjonarne magisterskie II st, czy opłata takze byłaby pobierana?
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 21:29   #56
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

Uściślijmy: jak to w końcu teraz jest? Płatny czy niepłatny?
Szukam i wszędzie znajduję sprzeczne informacje.
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-21 22:29:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:29.