WYNIKI - czy są dobre? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-06, 13:01   #1
koala55
Przyczajenie
 
Avatar koala55
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 23

WYNIKI - czy są dobre?


Witam
Zrobiłam badania czystości pochwy i wyszedł mi stopień 2 (czyli taki jak mam zawsze), jednak czuje sie jakoś tak niekomfortowo.
Upławów nie ma, wszystko OK, a czuje się przez cały meisiac (niezaleznie od fazy cyklu) jakbym byla mokra' ;/ Za fajne to to nie jest, a watpie bym przez caly dzien myslala o sexie i byla tak podniecona
Wyniki są takie:
G.C (-)
Rzesistek (-)
Leukocyty (+)
Nabłonek (++)
Drozdzaki (-)
Grzyby (-)
Paleczki kw mlekowego (+) <--- nowosc w moim przypadku
Bakterie (mam zanotowane) : pał gr (+)
pH 5,0

Mam od 4 lat plastry ale nigdy mi sie pod ich wplywem nie dzialo.
Zastanawiam sie, czy to przez te paleczki nagle jakies mam inne odczucia... w sumie nawet jako dziewica zawsze mialam na minusie, a teraz nagle szok, ze plusik jest

Prosze napiszcie mi, czy to, ze jest odnotowane pał. gr (+) to czy chodzi o to, ze sa Gramm + czy ze sa baktierie i w ilości jednego plusa
, no i czy powinnam pójśc po ew. recepte na jakis lek (ktory pewnie zaraz wywola drozdzyce)...

Pozdrawiam koala
koala55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 14:48   #2
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: WYNIKI - czy są dobre?

Cytat:
Napisane przez koala55 Pokaż wiadomość
Witam
Zrobiłam badania czystości pochwy i wyszedł mi stopień 2 (czyli taki jak mam zawsze), jednak czuje sie jakoś tak niekomfortowo.
Upławów nie ma, wszystko OK, a czuje się przez cały meisiac (niezaleznie od fazy cyklu) jakbym byla mokra' ;/ Za fajne to to nie jest, a watpie bym przez caly dzien myslala o sexie i byla tak podniecona
Wyniki są takie:
G.C (-)
Rzesistek (-)
Leukocyty (+)
Nabłonek (++)
Drozdzaki (-)
Grzyby (-)
Paleczki kw mlekowego (+) <--- nowosc w moim przypadku
Bakterie (mam zanotowane) : pał gr (+)
pH 5,0

Mam od 4 lat plastry ale nigdy mi sie pod ich wplywem nie dzialo.
Zastanawiam sie, czy to przez te paleczki nagle jakies mam inne odczucia... w sumie nawet jako dziewica zawsze mialam na minusie, a teraz nagle szok, ze plusik jest

Prosze napiszcie mi, czy to, ze jest odnotowane pał. gr (+) to czy chodzi o to, ze sa Gramm + czy ze sa baktierie i w ilości jednego plusa
, no i czy powinnam pójśc po ew. recepte na jakis lek (ktory pewnie zaraz wywola drozdzyce)...

Pozdrawiam koala
Wynik jest dobry a to, ze a paleczki kwasu mlekowego to tylko sie cieszyc. jeden plus to znaczy, ze jest isc dosc duzo. Ja odkad biore preparaty zawierajace paleczki wkasu mlekowego to sama mam takie wlasnie biale, wilgotne "uplawy". Na szczescie nie maja zapachu, wiec pewnie to przez te bakterie masz takie odczucie Fakt, taka wilgoc moze byc dosc nieprzyjmna, ale trzeba cieszyc sie faktem, ze masz bakterie, ktore cie chronia.

Jedynie do czego moglabym sie przyczepic to do tego ostatniego parametru, czylo do pal gr. I nie wiem, czy to oznacza, ze masz paleczki gram plus czy jakies inne bakterie Nie rozumiem tego wyniku. No i nablonki, ktore tez moga swiadczyc o lekkim stanie zapalnym.

najlepiej wynik skonsultuj z lekarzem. Mozesz tez powiedziec o tych "uplawach" Przynajmniej bedziesz miala odpowiedz od fachowca.
Byc moze na ta "infekcje" pomoga kefiry lub preparaty, ktore jeszcze bardziej wspomoga rozwoj pal. kw. mlek.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 20:03   #3
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: WYNIKI - czy są dobre?

i trochę za wysokie pH (tak do 4,5 jest w normie)
może malutki bakteryjny stan zapalny, ale naprawdę niewielki.
zgodzę się z jagą, że może wystarczy łykać probiotyk kobiecy na wprowadzenie jeszcze większej ilości bakterii kwasu mlekowego, które obniżą pH i unormują sytuację. w końcu w początkowych fazach infekcji lacibios femina i clotrimazol potrafią zdziałać cuda
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 17:50   #4
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: WYNIKI - czy są dobre?

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
i trochę za wysokie pH (tak do 4,5 jest w normie)
może malutki bakteryjny stan zapalny, ale naprawdę niewielki.
zgodzę się z jagą, że może wystarczy łykać probiotyk kobiecy na wprowadzenie jeszcze większej ilości bakterii kwasu mlekowego, które obniżą pH i unormują sytuację. w końcu w początkowych fazach infekcji lacibios femina i clotrimazol potrafią zdziałać cuda
fakt tego nie zauwazylam
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:12.