Dlugość czasu trzymania maski na glowie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-03, 10:39   #1
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856

Dlugość czasu trzymania maski na glowie


Dziewczyny jak to jest z tym czasem- na maskach zazwyczaj podawany jest czas od kilku do 20 minut,ja przyznam szczerze ze lubie sobie zrobic cieply kompres i przetrzymac go na wlosach nawet okolo 2 godzin,na tym forum kilka razy obilo mi sie o uszy ze nalezy stosowac sie do zalecen producenta i nie przedluzac czasu bo to szkodzi wlosom - czy to prawda ??? Wiem ze maseczek do twarzy nie nalezy trzymac dluzej jesli zawieraja bentonit bo skora wtedy nie oddycha prawidlowo ,wiec moze z maskami do wlosow jest podobnie ???? Co o tym myslicie ??? Chcialabym rowniez zeby wypowiedziala sie specjalistka p.Gaga
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 10:56   #2
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Dlugość czasu trzymania maski na glowie

witam ja rzadko kiedy trzymam maskę tak jak jest napisane na opakowaniu [czyli te kilka do kilkunastu minut.. ] najczęściej nakładam maskę na to folię ręcznik i tak w cieple trzymam ją na włoskach godzinę, czasami do trzech nic złego na moje oko im się od tego nie robi, a wręcz przeciwnie pozdrawiam
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 11:13   #3
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Dlugość czasu trzymania maski na glowie

No ja tez robie dokladnie tak jak ty- wloski mam w swietnej kondycji ale moze moglyby byc w jeszcze lepszej jakbym stosowala sie do zalecen i trzymala krocej
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 11:50   #4
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Dlugość czasu trzymania maski na glowie

Hej wpisujcie ile trzymacie maski na wloskach i jak to sie ma do kondycji wlosow
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 12:09   #5
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Dot.: Dlugość czasu trzymania maski na glowie

Cytat:
Napisane przez KENZO
Hej wpisujcie ile trzymacie maski na wloskach i jak to sie ma do kondycji wlosow
Tak samo jak wy - maska, czepek, ręcznik - po czym relax 1-3godzin
Do kondycji włosków ma sie bardzo dobrze Nie wiem, czy maski dawałyby taki efekt trzymane wg zaleceń producenta np 3 minuty...
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 12:18   #6
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: Dlugość czasu trzymania maski na glowie

Ja też myślę że nic im nie będzie. Z twarzą jest inaczej bo przecież są maski oczyszczające itp. których nie należy trzymać dłużej. Maski do włosów i odżywki mają głównie taki skład który włosóm nie zaszkodzi nawet po przetrzymaniu te 3 czy 4 godziny.
Kiedyś miałam takie zniszczone włosy że odżywkę Wax nakładałam na włosy, zawijałam je w ręcznik i szłam spać. Dopiero rano spłukiwałam to wszystko. Nie zauważyłam skutków ubocznych. Pozdr
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 21:21   #7
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Dlugość czasu trzymania maski na glowie

Ja też potrafię przechodzić z maską na włosach nawet kilka godzin i żadnych skutków ubocznych nigdy nie zauważyłam. Wydaje mi się że co najwyżej w późniejszym etapie trzymania na głowie maska może już nie działać. Ale żeby miało to szkodzić?
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-04, 17:10   #8
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Dlugość czasu trzymania maski na glowie

Cytat:
Napisane przez KENZO
Hej wpisujcie ile trzymacie maski na wloskach i jak to sie ma do kondycji wlosow
Ja najczęściej trzymam pól godziny, chyba, że się zagadam przez telefon, jak ostatnio, to nawet do godziny (ale rzadko). Oczywiście maska, czepek i na to ręcznik, całość od czasu do czasu podgrzewana suszarką, żeby było ciepło. Podczas ostatniej wizyty fryzjerka zwróciła mi uwagę, że jeżeli zakłada się czepek i podgrzewa, tak jak ja, to powinno się w tym czepku zrobić kilka dziurek, bo inaczej włosy się "zaparzają", a to już im nie służy. Potem dokładnie spłukuję, dość długo, kończąc chłodnym strumieniem. Moje włosy naprawdę zyskały na takich kuracjach, w ciągu 5 miesięcy udało mi się znacząco poprawić ich wygląd, po tym jak przez prawie rok fundowałam im co drugi dzień spotkanie z prostownicą (metalową) .
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 17:23   #9
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Dlugość czasu trzymania maski na glowie

Miramej a ja zamiast czepka foliowego owijam glowe folia aluminiowa i podgrzewam chwile suszarka - folia dobrze izoluje cieplo , wiem bo jak chodze na kuracje nawilzajace do fryzjera to to zawsze uzywaja wlasnie folii aluminiowej
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 22:24   #10
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Dlugość czasu trzymania maski na glowie

dziewczyny ale czy na pewno nie zaszkodzi włoskom trzymanie godzine,trzy czy nawet cała noc? w końcu to chemia..
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 06:49   #11
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Dlugość czasu trzymania maski na glowie

zauważyłam że jeśli trzymam maskę według zaleceń producenta tj. ok 10 min. włosy nie są tak nawilżone jak np. gdy trzymam ją 20-30 min. nigdy jednak nie trzymałam jej na włosach dłuzej niż 30 min. Nie mówie już o 1 min. odżywkach,trzymanie jej przez 60 sek. nie daje żadnych efektów.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-02, 09:00   #12
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Dlugość czasu trzymania maski na glowie

odświeżam wątek

zdarzyło mi się parę razy trzymać kosmetyk do włosów tak długo, jak zalecał producent, ale nie widziałam żadnych efektów

dlatego teraz wszelkie maski trzymam przynajmniej 1 h i dopiero widzę rezultat
nakładam maskę na włosy na to czepek foliowy albo reklamówkę jednorazową i ręcznik
asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 12:18   #13
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Dlugość czasu trzymania maski na glowie

Gdzies czytalam na fryzjerskim ze podobno nie nalezy trzymac dlugo maski na glowie- max okolo 20-30 minut bo pozniej alkohol zawarty w masce wysusza wlosy- nie wiem czy to prawda- podejrzewam ze nie dotyczy to masek typowo naturalnych lub ziolowych- wax mysle ze mozna spokojnie trzymac dluzej, ale maski typowo profesjonalne chyba lepiej splukac po tych 20 minutach- ja przynajmniej zauwazylam ze wlosy sa lepiej nawilzone gdy nie przetrzymuje maski dluzej zreszta wiadomo ze jakby to dawalo lepsze rezultaty to producent moglby napisac ze mozna trzymac 20-30 minut lub dluzej w celu zintensyfikowania efektu
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:07.