Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 17 80,95%
Pudry? 8 38,10%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-24, 17:21   #691
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

51
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-25, 17:11   #692
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

O, wpasuję się.

Kupiłam ostatnio HM 51 i kolor jest nieomal idealny (chyba nigdy nie miałam lepiej dobranego koloru!), ale... podkład znika z mojej twarzy, szczególnie z okolic nosa i policzków Mam cerę mieszaną, na co dzień dużo przebywam w klimatyzowanych pomieszczeniach. Myślę, że problemem może być jeszcze ewentualnie krem do twarzy (garnier 25+ youth radiance)... Miała któraś z was taki przypadek, umiecie może polecić coś trwalszego co przy okazji nie zabije mojego portfela?
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-26, 09:02   #693
angrbotha
Raczkowanie
 
Avatar angrbotha
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 66
GG do angrbotha
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

A puder?
angrbotha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-26, 09:14   #694
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Uzywam Creme Puff Max Factora, nakładam pędzlem. Zwykle kolejnośc jest taka: krem, po wchlonięciu sie kremu i moim wypiciu herbaty nakładam podkład (palcami lub flat topem), po krótszej chwili wykańczam całość pudrem. Potem bawię sie w kreski, tusze a na końcu trochę różu. Ogólnie podkład ściera mi się pod różem (w sensie tam, gdzie nie mam różu czy bronzera), odsłaniając skrórę, która w tym miejscu "idzie" w kierunku naczynkowej.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1

Edytowane przez nicRu
Czas edycji: 2013-12-26 o 09:15
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-26, 16:37   #695
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Może Revlon CS? Wydaje mi się, że będzie podobny do HM, ewentualnie ciut mniej ciepły..
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-26, 16:55   #696
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

A jakie kolory polecacie? Bo przyznam się, że oglądałam CS w Hebe ale byłam wieczorem i miałam ogromny problem z kolorami.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-26, 17:08   #697
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

150
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-26, 17:15   #698
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Dzięki Poszukam trochę swatchy i spróbuję zrobić jakies porównanie na żywo. Niestety ale po całym dniu rpacy zwykle kiepsko widzę :/
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-26, 17:23   #699
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

W necie powinny być swatche porównawcze
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-26, 20:49   #700
ciassteczkowa
Rozeznanie
 
Avatar ciassteczkowa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 750
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cześć, tak sobie przeglądam ten wątek i niestety nie znalazłam odpowiedzi dlatego zadam moje pytanie.

Poszukuję podkładu do bardzo problemowej cery (trądzik gulowaty obrzydliwy z czerwonymi plamami) bardzo bardzo tłustej cery.
Obecnie stosuję mieszankę Revlona cs 330 i Maxfactora 3w1 odcień natural (nie pamiętam numerku), na mojej buzi ta mieszanka ładnie kryje (oczywiście nakładam jeszcze korektor bo bez niego nie ma szans), po chwili muszę jeszcze nałożyć puder fixujący z ardeco. a niestety po paru godzinach waży mi się podkład co nie wygląda estetycznie (a pracuję po 12 godzin). Oczywiście pod podkład stosuję krem nawilżający z cetaphil md (taki mi zaleciła dermatolog).
A więc potrzebuję podkładu bardzo trwałego, bardzo dobrze kryjącego i nie zapychającego. czy możecie coś polecić?
ciassteczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-26, 20:53   #701
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez ciassteczkowa Pokaż wiadomość
Cześć, tak sobie przeglądam ten wątek i niestety nie znalazłam odpowiedzi dlatego zadam moje pytanie.

Poszukuję podkładu do bardzo problemowej cery (trądzik gulowaty obrzydliwy z czerwonymi plamami) bardzo bardzo tłustej cery.
Obecnie stosuję mieszankę Revlona cs 330 i Maxfactora 3w1 odcień natural (nie pamiętam numerku), na mojej buzi ta mieszanka ładnie kryje (oczywiście nakładam jeszcze korektor bo bez niego nie ma szans), po chwili muszę jeszcze nałożyć puder fixujący z ardeco. a niestety po paru godzinach waży mi się podkład co nie wygląda estetycznie (a pracuję po 12 godzin). Oczywiście pod podkład stosuję krem nawilżający z cetaphil md (taki mi zaleciła dermatolog).
A więc potrzebuję podkładu bardzo trwałego, bardzo dobrze kryjącego i nie zapychającego. czy możecie coś polecić?
....
zamień cataphil md na cos innego nawilżającego,bo ten ma kiepski skład<bardzo duża ilość gliceryny+olej makadamia>,zapycha i czesto pogarsza problemy z trądzikiem i przetłuszczaniem
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-26, 21:04   #702
ciassteczkowa
Rozeznanie
 
Avatar ciassteczkowa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 750
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
zamień cataphil md na cos innego nawilżającego,bo ten ma kiepski skład<bardzo duża ilość gliceryny+olej makadamia>,zapycha i czesto pogarsza problemy z trądzikiem i przetłuszczaniem
a czy mogłabyś mi polecić jakiś dobry nawilżający krem z dobrym składem?? ja się na tym nie znam kompletnie, kiedyś używałam z sorai takiego kremu w tubce to była seria nawilżająco dotleniajaca (a nawet nie wiem czy to nie była maska w tubce?) ale wycofali go i nie mogę kupić go już od zeszłego lata. Potem kupiłam sobie nivea ten błękitny do cery normalnej ale mnie zapchał starsznie (a jak nie zapchał to przynajmniej na niego zwaliłam pogarszajacy się stan mojej buzi), potem dostałam krem z biodermy atoderm i był ale się skończył i jakoś tak do niego nie wróciłam
ciassteczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-26, 21:07   #703
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez ciassteczkowa Pokaż wiadomość
a czy mogłabyś mi polecić jakiś dobry nawilżający krem z dobrym składem?? ja się na tym nie znam kompletnie, kiedyś używałam z sorai takiego kremu w tubce to była seria nawilżająco dotleniajaca (a nawet nie wiem czy to nie była maska w tubce?) ale wycofali go i nie mogę kupić go już od zeszłego lata. Potem kupiłam sobie nivea ten błękitny do cery normalnej ale mnie zapchał starsznie (a jak nie zapchał to przynajmniej na niego zwaliłam pogarszajacy się stan mojej buzi), potem dostałam krem z biodermy atoderm i był ale się skończył i jakoś tak do niego nie wróciłam
...
Sylveco Lekki krem rokitnikowy,Letni krem Brzozowy<ale rokitnikowy lepszy na zime> Filomed Tradycyjny krem nawilżający,kremy firmy Apis-Optima,żurawinowy....jest z czego wybrać
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 10:40   #704
orzech_w_karmelu
Rozeznanie
 
Avatar orzech_w_karmelu
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 613
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
Sylveco Lekki krem rokitnikowy,Letni krem Brzozowy<ale rokitnikowy lepszy na zime> Filomed Tradycyjny krem nawilżający,kremy firmy Apis-Optima,żurawinowy....jest z czego wybrać
Fitomed nawilżający jest za tłusty. Polecam tylko do cery suchej.
orzech_w_karmelu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 11:11   #705
asiuniaaa5
Raczkowanie
 
Avatar asiuniaaa5
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 67
Podkład a sucha skóra przez trądzik

Witajcie,

Mam mały problem z podkładem. Od mniej więcej tygodnia rozpoczęłam kurację antybiotykową z powodu trądziku. Wieczorem stosuję na całą twarz maść Duac, która niestety ma działanie złuszczające naskórek. Kupiłam sobie krem do skóry w trakcie i po kuracjach dermatologicznych. Ten krem stosuję codziennie rano. Nie wyjdę z domu bez makijażu i tutaj zaczyna się problem. Najbardziej suchą skórę mam na brodzie i jak tam nałożę podkład (nakładam palcami, jak dla mnie najlepsza metoda) to widać, że skóra jest bardzo sucha i wygląda to nieestetycznie. Muszę teraz zakupić nowy podkład antybakteryjny Clinique (wypróbowałam próbki z drogerii i odpowiada mi on). Niestety po nim także skóra na brodzie jest sucha. Można coś zrobić, żeby to się tak nie rzucało w oczy?

Wiem, że w przypadku trądziku potrzeba czasu na wyleczenie więc zdaję sobie sprawę, że skóra na razie będzie wyglądać niezbyt ładnie. Może są jakieś triki w makijażu, żeby chociaż trochę zniwelować suchość? Dermatolog wspominał, że nie powinnam używać kremów nawilżających.
asiuniaaa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 11:42   #706
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Podkład a sucha skóra przez trądzik

Może spróbuj zmienić metodę nakładania podkładu? Jest ich naprawdę mnóstwo, różne pędzle, gąbeczki i inne bajery Jeśli nakładasz palcami, warto wklepywać produkt, tak żeby "przyklepać" te skórki. Poza tym, powinnaś unikać ciężkich, matujących fluidów bo będą tylko bardziej podkreślać nierówności.

Na suche skórki oczywiście dobry krem nawilżający i peeling, tyle że jeśli masz zmiany ropne to unikaj peelingów z drobinkami, wtedy lepsze będą enzymatyczne
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 14:52   #707
MrsClaudia
Raczkowanie
 
Avatar MrsClaudia
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 103
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hej! Szukam podkładu (do 40zł) dla baardzo suchej skóry, która aż się łuszczy. Stosuję antybiotyk na trądzik 2 razy dziennie (Izotek) i wiem, że z dnia na dzień moja skóra będzie w jeszcze gorszym stanie niż w tym momencie. Dotąd stosowałam podkład z Rimmel Stay Matte, który dobrze na mnie wyglądał, ale jak dzisiaj go nałożyłam na twarz to wgl nie chciał się dobrze rozsmarować po prostu się rolował + obrzydliwie na mnie wyglądał, bo tu łuszcząca się skóra, cała w skórkach, w jednym miejscu miałam trochę koloru z podkładu, a w drugim ani trochę.

Aha i żeby nie było: stosuję zawsze krem pod podkład i w tym momencie też zastosowałam. Dzisiaj jeszcze poleciałam do Rossmanna po jakiś bardziej nawilżający i natłuszczający krem. Proszę o pomoc i z góry dziękuję!


_________________________
Ajć! Wgl nie wyświetlały mi się dwa ostatnie posty przed opisaniem mojego problemu - bo widzę, że o to samo chodzi tylko, że ja pytam o konkretny podkład.

Edytowane przez MrsClaudia
Czas edycji: 2013-12-28 o 16:20
MrsClaudia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 16:22   #708
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Podkład naturalny/mineralny/niezapychający/dermo do cery problematycznej

Witam, poszukuję podkładu z rodzai wymienionych w tytule i spełniających przede wszystkim najwazniejsze zadanie - niezapychanie.

Długo leczylam sie na tradzik najsilniejszym lekiem na rynku i w trakcie kuracji stosowałam affinitone 24h i uwazalam go to tej pory za ideał. Niestety dzieki dzialaniu leku nie zauwazylam, ze fluid ten strasznie mnie zapycha i nawet nie chcialam slyszec, ze to w ogole jego wina. Minęło jednak kilka miesiecy od zakocznenia kuracji i od tamtej pory cera stopniowo, bardzo delikatnie zaczęla sie psuć. O tyle, ze czerwone krosty dosc dlugo sie nie pojawialy, o tyle zaskorniki i te czarne punkciki na nosie i brodzie mnożyły sie niemiłosiernie.

Przyjrzałam sie sprawie dokladniej i niestety zauwazylam, ze po jednym dniu przechodzonym z podkladem na twarzy moje pory są... prawie ze czarne. Oczywiscie po zmyciu makijażu.

Tak wiec postanowilam zainwestowac w naprawde porządny kosmetyk, z górnej półki. Niestety nie znam tego typu podkładów, bo nigdy nie kupywałam kosmetyków powyzej 40 zł. A juz tym bardziej naturalnych czy dermo... Dlatego proszę Was o pomoc.
Za pół roku wychodze za mąż, dlatego chce cos z tym zrobic, a jak narazie z taka twarza wstyd wyjsc na ulice.

Bardzo Was proszę o przemyslane odpowiedzi, szczerze nie interesuja mnie podklady typu under twenty czy garnier. Niestety tez nie stac mnie na podklady za 150 zł...
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 16:30   #709
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Podkład naturalny/mineralny/niezapychający/dermo do cery problematycznej

mój nr 1 to podkład Annabelle Minerals, w formule kryjącej
cudownie kryje, skład 100% mineralny
cera odżyła i .. nigdy tak nie wyglądała jak wygląda teraz
tyle że wszelkie podkłady mineralne tylko do zamówienia w sieci
ten na stronie producenta kosztuje 30zł za 4g, lub 50 zł za 10g
mega wydajne, mi 4g wystarcza na pół roku
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-28, 17:30   #710
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Podkład naturalny/mineralny/niezapychający/dermo do cery problematycznej

Cytat:
Napisane przez jessica855 Pokaż wiadomość
mój nr 1 to podkład Annabelle Minerals, w formule kryjącej
cudownie kryje, skład 100% mineralny
cera odżyła i .. nigdy tak nie wyglądała jak wygląda teraz
tyle że wszelkie podkłady mineralne tylko do zamówienia w sieci
ten na stronie producenta kosztuje 30zł za 4g, lub 50 zł za 10g
mega wydajne, mi 4g wystarcza na pół roku
Miałam Annabele przez pierwszy miesiąc było okey jednak teraz coś niedobrego zaczęło mi się z nim dziać. Mimo wszystko gdyby autorka chciała przetestować a nie wtapiać pieniązków służę próbkami Natural Fair,Light i Beige Light.
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 18:01   #711
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Podkład a sucha skóra przez trądzik

Cytat:
Napisane przez asiuniaaa5 Pokaż wiadomość
Witajcie,

Mam mały problem z podkładem. Od mniej więcej tygodnia rozpoczęłam kurację antybiotykową z powodu trądziku. Wieczorem stosuję na całą twarz maść Duac, która niestety ma działanie złuszczające naskórek. Kupiłam sobie krem do skóry w trakcie i po kuracjach dermatologicznych. Ten krem stosuję codziennie rano. Nie wyjdę z domu bez makijażu i tutaj zaczyna się problem. Najbardziej suchą skórę mam na brodzie i jak tam nałożę podkład (nakładam palcami, jak dla mnie najlepsza metoda) to widać, że skóra jest bardzo sucha i wygląda to nieestetycznie. Muszę teraz zakupić nowy podkład antybakteryjny Clinique (wypróbowałam próbki z drogerii i odpowiada mi on). Niestety po nim także skóra na brodzie jest sucha. Można coś zrobić, żeby to się tak nie rzucało w oczy?

Wiem, że w przypadku trądziku potrzeba czasu na wyleczenie więc zdaję sobie sprawę, że skóra na razie będzie wyglądać niezbyt ładnie. Może są jakieś triki w makijażu, żeby chociaż trochę zniwelować suchość? Dermatolog wspominał, że nie powinnam używać kremów nawilżających.
..
pomoże tylko nawilżenie skóry ,nie rozumiem czemu zalecił Ci nie używać kremów nawilżający.....a jaki to krem który stosujesz?tylko nie mów,że cetaphil
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 19:26   #712
heidi88
Raczkowanie
 
Avatar heidi88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 56
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez MrsClaudia Pokaż wiadomość
Hej! Szukam podkładu (do 40zł) dla baardzo suchej skóry, która aż się łuszczy. Stosuję antybiotyk na trądzik 2 razy dziennie (Izotek) i wiem, że z dnia na dzień moja skóra będzie w jeszcze gorszym stanie niż w tym momencie. Dotąd stosowałam podkład z Rimmel Stay Matte, który dobrze na mnie wyglądał, ale jak dzisiaj go nałożyłam na twarz to wgl nie chciał się dobrze rozsmarować po prostu się rolował + obrzydliwie na mnie wyglądał, bo tu łuszcząca się skóra, cała w skórkach, w jednym miejscu miałam trochę koloru z podkładu, a w drugim ani trochę.

Aha i żeby nie było: stosuję zawsze krem pod podkład i w tym momencie też zastosowałam. Dzisiaj jeszcze poleciałam do Rossmanna po jakiś bardziej nawilżający i natłuszczający krem. Proszę o pomoc i z góry dziękuję!


_________________________
Ajć! Wgl nie wyświetlały mi się dwa ostatnie posty przed opisaniem mojego problemu - bo widzę, że o to samo chodzi tylko, że ja pytam o konkretny podkład.
bedzie dobrze mi przstała sie łuszczyc po jakis 2-3 miesiacach, teraz choc dalej biore leki, mam super skóre i zero suchych skórek. A co do podkładu to słyszłam że minerały nie są polecane w trakcie kuracji izo, ale to musisz doczytac, nie interesowałam sie szczegolnie tym bo nie stosuje ich.
heidi88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 19:46   #713
takjuzjest
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Witam,

Mam małe pytanko. Mianowicie: dlaczego żaden podkład nie zakrywa mi trądziku ani blizn?
Posiadam cerę tłustą z ogromem małych krostek i plamek (pozostałości po trądziku, który i tak dalej mam), która zazwyczaj się błyszczy. Używałam wielu podkładów kryjących i żaden nie spełnił swojego zadania, nawet jeśli zastosowałam również puder o moim odcieniu twarzy,a na dodatek transparentny biały.
Dlaczego tak jest?
takjuzjest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 19:56   #714
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

a jakich podkładów używałaś? I od zakrywania jest korektor, nie podkład....
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 20:05   #715
takjuzjest
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
a jakich podkładów używałaś? I od zakrywania jest korektor, nie podkład....
Niestety wszystkich nie pamiętam. Na przestrzeni ostatnich miesięcy to:
-Rimmel Match Perfection
-Astor Perfect Stay
-Rimmel Stay Matte
- jakiś z Garniera, ale nie pamiętam nazwy
- Ingrid perfekcyjne krycie czy coś w tym stylu
- Revlon, ale całej nazwy nie pamiętam

Korektora również używam, jednak po nałożeniu go, podkładu, i pudrów wszystko jest widoczne.
takjuzjest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 20:12   #716
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Te podkłady wcale nie kryją dobrze cóż, przy takiej warstwie na pewno, ja też mam podobny problem i niestety coś za coś. Rozejrzyj się na kwc, jest Joko kryjący bodajże, coś z Manhattanu, ew. górna półka.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 20:18   #717
takjuzjest
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Te podkłady wcale nie kryją dobrze cóż, przy takiej warstwie na pewno, ja też mam podobny problem i niestety coś za coś. Rozejrzyj się na kwc, jest Joko kryjący bodajże, coś z Manhattanu, ew. górna półka.
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź i radę .
takjuzjest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 20:37   #718
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Thumbs up pomoc w wyborze podkładu i jego koloru..

Podepnę się pod wątek, bo już któryś raz nie trafiłam z wyborem koloru podkładu. Po pierwsze, czy podkład podczas wyboru należy mocno rozetrzec, czy po prostu zrobic kreskę na skórze i w tak skoncentrowanej wersji dobrac kolor? Czy numery podkładów są idealnie podstawione tak, by najjasniejszy był pierwszy? A co z tonami - różem i żółcią - są jakoś ustawione w szyku, najpierw najjaśniejszy żółty, potem różowy czy nie ma reguły i trzeba sprawdzac?
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 20:40   #719
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Ja z kryjących polecę Clarins Everlasting. Ale to koszt około 150 zł.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 20:43   #720
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez jessica855 Pokaż wiadomość
mój nr 1 to podkład Annabelle Minerals, w formule kryjącej
cudownie kryje, skład 100% mineralny
cera odżyła i .. nigdy tak nie wyglądała jak wygląda teraz
tyle że wszelkie podkłady mineralne tylko do zamówienia w sieci
ten na stronie producenta kosztuje 30zł za 4g, lub 50 zł za 10g
mega wydajne, mi 4g wystarcza na pół roku

podoba mi się skład, jest dosc skromny i nie zawiera talku. Ale opinie na KWC ma dosc sprzeczne.
Czy ktos jeszcze moze polecic puder/podkład naturalny/naturalny niezapychajacy do cery problematycznej?
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 20:15:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.