Ślub cywilny miesiąc przed terminem porodu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-24, 00:21   #1
madamme88
Przyczajenie
 
Avatar madamme88
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Question

Ślub cywilny miesiąc przed terminem porodu


Witajcie dziewczyny!

Mam pewien dylemat i bardzo by mi pomogła opinia innych w tym temacie. Aktualnie jestem w 7 miesiącu ciąży. Z moim narzeczonym jesteśmy razem 3,5 roku z czego prawie 2 lata po zaręczynach. Nie raz rozmawialiśmy o ślubie i wiedzieliśmy, że kiedyś go weźmiemy ale jakoś do tej pory się nie złożyło. Myślę, że przede wszystkim dlatego, że 2,5 roku mieszkamy razem więc jakoś nie było większej motywacji do zalegalizowania związku. Jednak, kiedy okazało się, że będziemy rodzicami mój narzeczony zaczął mocno namawiać mnie na ślub cywilny aby nasze maleństwo od początku miało rodziców po ślubie. Ja natomiast uznałam, że ciąża jest na przygotowywanie się do rodzicielstwa i nie w głowie mi organizacja takich przyjęć. Nastawiłam się na ślub z weselem, kiedy mały będzie miał około 2 latka. Jednak jak wiadomo, kobieta zmienną jest- szczególnie w ciąży i tak tydzień temu poczułam wielką i nagłą potrzebę zalegalizowania naszego związku jeszcze zanim nasz synuś się urodzi. Narzeczony był trochę zaskoczony ale jak wiadomo- kobiecie w ciąży się nie odmawia więc kilka dni temu udaliśmy się do USC i mamy ustalony termin ślubu na 8 marca. Zdecydowaliśmy się zaprosić na tą okazję najbliższych z rodziny i przyjaciół tj. niecałe 30 osób. Zarezerwowaliśmy salę na przyjęcie po ślubie, gdzie do 21 będzie wynajęty dj. Jednak od wczoraj męczy mnie myśl czy to był dobry pomysł, aby decydować się na ślub na koniec ciąży. Termin porodu mamy przewidziany między 9 a 15 kwietnia więc w dzień ślubu będę miesiąc przed terminem a jak wiadomo mały może chcieć wyjść wcześniej. Co prawda na dzień dzisiejszy moja gin twierdzi, że raczej nic nie wskazuje na wcześniejsze rozwiązanie. Ja ogólnie nie czuję się źle. Chociaż są dni kiedy dokucza mi ból kręgosłupa czy twardnienie brzucha. Dlatego mam coraz więcej obaw czy ślub w tak późnym stadium ciąży nie jest za bardzo ryzykowny. Co prawda to tylko cywilny więc nie trwa długo. Na sali pewnie będę przede wszystkim siedziała. Jednak zaczynam powoli odczuwać stres przed zbliżającym się porodem a tutaj doszedł jeszcze delikatny stres przed ślubem. Dziś zaczęłam się zastanawiać czy przypadkiem jednak nie odwołać tego ślubu i w spokoju czekać na poród czy jednak już go wziąć skoro mamy termin i przynajmniej nie będziemy musieli przejmować się tym gdy synuś będzie na świecie. Wiem, że to przede wszystkim ja powinnam wiedzieć co zrobić ale byłabym wdzięczna za jakąkolwiek radę. Może, któraś z Was też brała cywilny ślub pod koniec ciąży albo zna podobną sytuację... Pozdrawiam serdecznie
madamme88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 15:45   #2
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Ślub cywilny miesiąc przed terminem porodu

Oj ja bym odpuściła. Po pierwsze nigdy nie przewidzisz kiedy maleństwo zechce wyjść. Dodatkowo stres przedślubny może przyśpieszyć poród.
Po drugie pamiętam dokładnie jak kiepsko się czułam właśnie w 8 msc, twardnienie brzucha i ból kręgosłupa nie było dla mnie komfortowe i w życiu nie zdecydowałabym się na ślub w tym czasie.
Ponadto skoro teraz już brzuszek Ci twardnieje, to gwarantuje, że za msc będzie tylko gorzej ( tj mocniej i częściej).
Ja jak zaszłam w ciąże, też zaklepaliśmy termin w USC i potem malutkie przyjęcie dla najbliższych. Szybko jednak żałowałam swojej decyzji, bo nie tak sobie wyobrażałam ten cudowny dzień i nie chciałam brać ślubu tylko ze względu na dziecko. Ze ślubu zrezygnowaliśmy i stwierdziliśmy, że weźmiemy ślub o jakim marzymy jak przyjdzie na to pora i faktyczna ochota. Teraz synam ma prawie 2 latka, a my w maju bierzemy ślub kościelny z weselem jakim sobie wymarzyłam.
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 17:38   #3
slodka0018
Raczkowanie
 
Avatar slodka0018
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 380
Dot.: Ślub cywilny miesiąc przed terminem porodu

Kończę 8 miesiąc i nie jest tak miło , dziecko duze bardziej naciska do tego jest niewygodnie , niektóre miejsca bolą . Wiadomo każda kobieta przeżywa ciąże inaczej ale trzeba się z tym liczyć no i do tego dochodzi stres który trzeba omijać w ciązy ...
__________________
20.03.2010 <3
slodka0018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 18:45   #4
lucynaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 67
Dot.: Ślub cywilny miesiąc przed terminem porodu

Lepiej po porodzie,mozna połączyc z chrzcinami i zrobić przyjęcie
lucynaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 20:19   #5
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: Ślub cywilny miesiąc przed terminem porodu

popieram w 100 % Atomoowke




---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

Cytat:
Napisane przez lucynaczka Pokaż wiadomość
Lepiej po porodzie,mozna połączyc z chrzcinami i zrobić przyjęcie
ten pomysł jest beznadziejny.
ślub i wesele to ma być WASZE święto, WASZ dzień, Ty i Twój tż macie być w centrum zainteresowania, a nie wasze dziecko, i odwrotnie - chrzest powinien być dla dziecka i tak dalej.

Koleżanka zrobiła tak, że brała ślub jednocześnie chrzcząc dziecko... I minęło już kilka lat i powiedziała, że żałuje, że tak zrobili, bo w ogóle nie czuła, że brała ślub, nie czuła tego klimatu, ani nic.
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 20:32   #6
lucynaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 67
Dot.: Ślub cywilny miesiąc przed terminem porodu

Cytat:
Napisane przez MajsterkaANB Pokaż wiadomość
popieram w 100 % Atomoowke




---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------


ten pomysł jest beznadziejny.
ślub i wesele to ma być WASZE święto, WASZ dzień, Ty i Twój tż macie być w centrum zainteresowania, a nie wasze dziecko, i odwrotnie - chrzest powinien być dla dziecka i tak dalej.

Koleżanka zrobiła tak, że brała ślub jednocześnie chrzcząc dziecko... I minęło już kilka lat i powiedziała, że żałuje, że tak zrobili, bo w ogóle nie czuła, że brała ślub, nie czuła tego klimatu, ani nic.
NIe wesele,autorka chce najpierw wziąść skromny cywilny ,więc skromny cywilny może być połączony z chrzcinami,bo wesele i kościelny planują jak dziecko będzie miało 2 lata
lucynaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 21:32   #7
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Ślub cywilny miesiąc przed terminem porodu

Lucynaczka chyba cos zle zrozumialas, autorka o skromym cywilnym mysli jak bedzie jeszcze w ciazy, jak juz urodzi i nie wezme cywilnego jednak to juz poczekaja do wesela i koscielnego.
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-25, 22:21   #8
lucynaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 67
Dot.: Ślub cywilny miesiąc przed terminem porodu

Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
Lucynaczka chyba cos zle zrozumialas, autorka o skromym cywilnym mysli jak bedzie jeszcze w ciazy, jak juz urodzi i nie wezme cywilnego jednak to juz poczekaja do wesela i koscielnego.
Tak rzeczywiscie,żle zrozumiałam,atorka chce koniecznie przed porodem wziąść cywilny ,no to w takiej sytuacji ja zrezygnowałabym z przyjęcia ,tylko kawa i tort albo skromny obiad dla najbliższej rodziny

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

Cytat:
Napisane przez lucynaczka Pokaż wiadomość
Tak rzeczywiscie,żle zrozumiałam,atorka chce koniecznie przed porodem wziąść cywilny ,no to w takiej sytuacji ja zrezygnowałabym z przyjęcia ,tylko kawa i tort albo skromny obiad dla najbliższej rodziny
ale najlepszym wyjsciem to odwołanie ślubu
lucynaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 23:02   #9
madamme88
Przyczajenie
 
Avatar madamme88
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Ślub cywilny miesiąc przed terminem porodu

Dziewczyny dziękuję za wszystkie rady i opinie. Niestety nadal nie podjęłam decyzji co z tym wszystkim zrobić a najgorsze, że mój TŻ zamiast zdecydować razem ze mną powtarza tylko, że On się dostosuje a to przede wszystkim ja mam być zadowolona. Tylko, takim podejściem w ogóle mi nie pomaga :/ No cóż będę musiała w końcu coś zdecydować. Pozdrawiam!
madamme88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 16:00   #10
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: Ślub cywilny miesiąc przed terminem porodu

Cytat:
Napisane przez madamme88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziękuję za wszystkie rady i opinie. Niestety nadal nie podjęłam decyzji co z tym wszystkim zrobić a najgorsze, że mój TŻ zamiast zdecydować razem ze mną powtarza tylko, że On się dostosuje a to przede wszystkim ja mam być zadowolona. Tylko, takim podejściem w ogóle mi nie pomaga :/ No cóż będę musiała w końcu coś zdecydować. Pozdrawiam!
chyba właśnie dobre ma podejście... na nic nie naciska i daje wybór Tobie w zależności od Twojego samopoczucia i chce żeby ten dzień był taki i wtedy kiedy sobie wymarzysz. Przecież to Ty jesteś w ciąży i od Ciebie dużo zależy.
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 14:57   #11
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Ślub cywilny miesiąc przed terminem porodu

Zdecydowanie po porodzie na spokojnie,ja bym się nie zdecydowała z brzuszkiem,według mnie to na siłe.
Zresztą to Twój dzień i sama musisz zdecydować
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-20, 08:58   #12
Tynka23
Przyczajenie
 
Avatar Tynka23
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Ślub cywilny miesiąc przed terminem porodu

Ja rodziłam 3 miesiące przed ślubem cywilnym, nie miałam żadnych problemów podczas całej ceremonii. Lekki stresik był ale pytałam lekarza to nic złego i nie powinno zaszkodzić dziecku. Ty masz krótszy termin to wydaje mi się, że jest większa szansa na to że coś będzie nie tak, a pytałaś może lekarza co o tym wszystkim sądzi ? może coś doradzi. Miałam ślub skromnie w domu, bez żadnego szaleństwa. Poza tym było wszystko w porządku, urodziłam bez żadnego problemu i jestem zadowolona <3
__________________
Mój kociak wybrał najpiękniejsze obrączki ślubne
jakie mogłam sobie wyobrazić, jestem wniebowzięta.
Tynka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 00:28   #13
feder6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Ślub cywilny miesiąc przed terminem porodu

Cytat:
Napisane przez slodka0018 Pokaż wiadomość
Kończę 8 miesiąc i nie jest tak miło , dziecko duze bardziej naciska do tego jest niewygodnie , niektóre miejsca bolą . Wiadomo każda kobieta przeżywa ciąże inaczej ale trzeba się z tym liczyć no i do tego dochodzi stres który trzeba omijać w ciązy ...
to prawda!
__________________
Mikroreklama

Edytowane przez feder6
Czas edycji: 2017-10-02 o 00:29
feder6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-02 01:28:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:14.