celulitis w okresie ciąży-co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-22, 15:19   #1
ankazgliwic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 2
GG do ankazgliwic

celulitis w okresie ciąży-co robić?


Jestem w 6 miesiącu ciąży i zauważyłam, że na udach i pośladkach sporo utyłam a przy okazji pojawiła mi się w tych miejscach skórka pomarańczowa. Co mam robić w tym przypadku? Jakich preparatów używać, żeby nie zaszkodzić dziecku? Na rynku jest dużo kremów tego typu lecz na żadnym z nich nic nie pisze czy mogą go używać kobiety w ciąży. Czekam pilnie na waszą radę i pozdrawiam- Anka z Gliwic
ankazgliwic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-22, 15:19   #2
ankazgliwic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 2
GG do ankazgliwic
celulitis w okresie ciąży-co robić?

Jestem w 6 miesiącu ciąży i zauważyłam, że na udach i pośladkach sporo utyłam a przy okazji pojawiła mi się w tych miejscach skórka pomarańczowa. Co mam robić w tym przypadku? Jakich preparatów używać, żeby nie zaszkodzić dziecku? Na rynku jest dużo kremów tego typu lecz na żadnym z nich nic nie pisze czy mogą go używać kobiety w ciąży. Czekam pilnie na waszą radę i pozdrawiam- Anka z Gliwic
ankazgliwic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-22, 18:50   #3
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: celulitis w okresie ciąży-co robić?

Witam. Zapewne chodzi o cellulite a nie celulitis, jest ogromna różnica. Polecamy na wizażu artykuły na ten temat.
Faktycznie okres ciąży jest okresem ujawnienia sie w bardziej widoczny sposób cellulitu. Zmiany hormonalne robią swoje. W tym okresie zostaje profilaktyka, dieta odpowiednia dla Dziecka, przede wszystkim DLA DZIECKA i Pani, ale jesli jest to możliwe radzę zabrać się za walkę z cellulitem, zaraz po porodzie.
Niestety jesli chodzi o mozliwe zabiegi w okresie ciąży w 6 miesiącu to trochę sa ograniczone. Kremy? Niewiele w tym momencie pomogą, ale warto wybrać nie tylko te które nie mają przeciwwskazań w okresie ciąży, ale te które właśnie sa do tego okresu są przewidziane.

Mozna wykonywac delikatne masaże, niestety na masażu w okresie ciąży niewielu terapeutów się zna.
Myslę że moze mąż / partner bedzie pomocny. Podczas wsmarowywania kremu w nogi, uda, posladki. Masaż najlepiej wykonać w ułozeniu na boku. Masaż dobrze odpręża i relaksuje nogi min. kiedy występują niewielkie obrzęki. Poza tym sa szanse, iz trochę zmniejsza się ewentualne rozstępy które mogą pojawic sie w ostatnim miesiącu. Nawilżać skórę, nawilżać skór.ę.

Ot taka rada.
No dziewczyny, wspomóżcie na duchu koleżankę,
Pozdrawiam Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-22, 18:50   #4
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: celulitis w okresie ciąży-co robić?

Witam. Zapewne chodzi o cellulite a nie celulitis, jest ogromna różnica. Polecamy na wizażu artykuły na ten temat.
Faktycznie okres ciąży jest okresem ujawnienia sie w bardziej widoczny sposób cellulitu. Zmiany hormonalne robią swoje. W tym okresie zostaje profilaktyka, dieta odpowiednia dla Dziecka, przede wszystkim DLA DZIECKA i Pani, ale jesli jest to możliwe radzę zabrać się za walkę z cellulitem, zaraz po porodzie.
Niestety jesli chodzi o mozliwe zabiegi w okresie ciąży w 6 miesiącu to trochę sa ograniczone. Kremy? Niewiele w tym momencie pomogą, ale warto wybrać nie tylko te które nie mają przeciwwskazań w okresie ciąży, ale te które właśnie sa do tego okresu są przewidziane.

Mozna wykonywac delikatne masaże, niestety na masażu w okresie ciąży niewielu terapeutów się zna.
Myslę że moze mąż / partner bedzie pomocny. Podczas wsmarowywania kremu w nogi, uda, posladki. Masaż najlepiej wykonać w ułozeniu na boku. Masaż dobrze odpręża i relaksuje nogi min. kiedy występują niewielkie obrzęki. Poza tym sa szanse, iz trochę zmniejsza się ewentualne rozstępy które mogą pojawic sie w ostatnim miesiącu. Nawilżać skórę, nawilżać skór.ę.

Ot taka rada.
No dziewczyny, wspomóżcie na duchu koleżankę,
Pozdrawiam Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-05, 22:10   #5
Lenna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 30
Re: celulitis w okresie ciąży-co robić?

Na pewno nie zaniedbaj tego, będziesz miala to co ja . Mi pomógł rewelacyjnie wprost preparat na cellulit Dermedica dostępny w aptekach. Dużo zdrówka
Lenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-05, 22:10   #6
Lenna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 30
Re: celulitis w okresie ciąży-co robić?

Na pewno nie zaniedbaj tego, będziesz miala to co ja . Mi pomógł rewelacyjnie wprost preparat na cellulit Dermedica dostępny w aptekach. Dużo zdrówka
Lenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 19:50   #7
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: celulitis w okresie ciąży-co robić?

Hej odkopałam ten wątek bo ten problem mnie teraz niestety dotyczy. Może macie jakieś pomysły.
Rok temu miałam cellulite ale przez rok intensywnie z nim walczyłam (masaże, kremy ćwiczenia, tabletki) i szczerze mówiąc w wakacje efekt był całkiem całkiem. Teraz z uwagi na ciąże mam nieco ograniczone możliwości, a ta wstrętna skórka pojawiła się w całej okazałości (wiadomo hormony działają) Rozpoczęłam walkę robię peeling z solą, masuję masażerem ręcznym smaruję oliwką i pływam. Mogę zrobić coś jeszcze by się tego wstręciucha pozbyć?????
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-19, 21:02   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: celulitis w okresie ciąży-co robić?

Piotr odpowiedzial na to pytanie
zabrac sie za wstręciucha po porodzie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 21:15   #9
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: celulitis w okresie ciąży-co robić?

A czy znasz jakieś kremy które można stsować w czasie ciąży?
Nie cierpię takiej bezsilności......
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 21:23   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: celulitis w okresie ciąży-co robić?

hmm oosbiscie moge polecic eris lirene ,zestaw krem,piling i serum ,zel pod prysznic ,przy cwiczeniach ,odpowiedniej diecie daje fajny efekt .

pomógł mi ale najbardziej pomogło odstawienie pigulek anty ciąza to tez hormony wiec pewnie sie to unormuje po rozwiązaniu czego życze

zdrowego bobaska i pieknych ud
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 14:43   #11
Minia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 150
Co na cellulit w ciąży?

Dziewczyny pomóżcie bo już nie wiem co mam robić. Jestem w 13tc i przez te 3m-ce bardzo uwidocznił się u mnie cellulit. Używam oliwki, robię masaż ale nic nie pomaga. Mam zamiar wkrótce zapisać się na basen bo nie wiele się ostatnio ruszam ze względu na koszmarne zmęczenie. Może znacie jakieś sprawdzone kosmetyki, które można stosować podczas ciąży?

pzdr.
Minia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-25, 15:11   #12
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Co na cellulit w ciąży?

W ciazy trudno zapobiec i leczyc cellulit bo przez caly czas dzialaja hormony a na to nie ma komsetyków ,jedz zdrowo,zapisz sie na basen ,nawilazaj,natłuszczaj skóre i to wszytsko co mozesz narazie zrobic.

za cellulit mozesz zabrac sie na serio dopieor po porodzie i odczekaniu po kilku tygodni do unormowania hormonów ,wtedy wiecej ćwiczen,zdrowe odzywianie,wcierania i byc moze stan skóry sie poprawi.

a teraz sie nie przejmuj
zdrówka życzę
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 15:37   #13
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Co na cellulit w ciąży?

Cytat:
Napisane przez Minia78
Dziewczyny pomóżcie bo już nie wiem co mam robić. Jestem w 13tc i przez te 3m-ce bardzo uwidocznił się u mnie cellulit. Używam oliwki, robię masaż ale nic nie pomaga. Mam zamiar wkrótce zapisać się na basen bo nie wiele się ostatnio ruszam ze względu na koszmarne zmęczenie. Może znacie jakieś sprawdzone kosmetyki, które można stosować podczas ciąży?

pzdr.
Wpisz w wyszukiwarkę cellulit i cellulitis- zobaczysz ile informacji jest już na naszym forum
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 08:25   #14
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: celulitis w okresie ciąży-co robić?

Kosmetyki Deborah Bioetyc jako nieliczne można stosować w ciaży.. Podaje link:
http://www.deborah.com.pl/bioetyc_to...tyc_prod_cialo
Ja jestem w 6-tym m-cu i też zauwazyłam, że pogłebił mi sie cellulit :/ Zamierzam sobie kupić kilka produktów z tej firmy ale mimo wszystko będę stosować je dopiero po porodzie... Teraz przede wszystkim skupiam sie na profilaktyce przeciw rozstępom.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 15:08   #15
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: celulitis w okresie ciąży-co robić?

Zadałam podobne pytanie dwa miesiące temu kilka postów wyżej i choć odpowiedzi były nieco dołujące to ja postanowiłam walczyć (nawet jeżeli to walka z wiatrakami). Niestety nie znałam tych kremów które polecasz Doridee (będę teraz szukać) ale działam dostępnymi środkami. Z dość dobrym efektem: tzn dwa miesiące temu miałam objawy które w niektórych miejscach były widoczne bez ściskania skóry. Obecnie praktycznie " na oko" skóra wygląda ładnie. Jestem na początku ósmego miesiąca ciąży (33TC) i mam nadzieję że żadne paskudztwa już mi się na skórze nie pojawią. Tak więc nie poddawajcie się "torturowanie czasem popłaca.
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 22:05   #16
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: celulitis w okresie ciąży-co robić?

Preparaty Deborah na pewno są dostępne w Douglasach. Już sobie odłożyłam krem o działaniu uderzeniowym na cellulit (400ml - 99,90zł), do tego krem liftingujący na biust (100ml - 79zł)
Jest teraz fajna promocja - przy zakupach powyżej 150zł dostajesz gratis wielką tubę kremu na rozstępy (300ml - 99zł). Myślę, że warto skorzystać.

Dziś koleżanka powiedziała mi, że też używała preparatów antycellulitowych będąc w ciąży. Oczywiście z pominięciem brzuszka, stosowała tylko na uda i pupę.

Edytowane przez Mariqa
Czas edycji: 2006-04-27 o 06:43
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 15:06   #17
ajusia
Raczkowanie
 
Avatar ajusia
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 300
Celulit w ciąży!

Witam wszystkie mamusie, jestem w 20tc i od kilku tygodni dał mi o sobie znać celulit. Paskudny na udach zwłaszcza aż dziwne, że tak się potrafił zadomowić przez kilka tygodni (przed ciążą nie miałam wcale). W związku z moim problemem mam pytanie jakich kremów antylelulitowych może używać ciężarna kobieta. Zapewne odpadają te, które mama kofeine w składzie ale czy są jeszcze jakieś inne przeciwwskazania (tj. jakieś inne niedozwolone składniki)?
ajusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 17:42   #18
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Celulit w ciąży!

Hej
Pisaliśmy już o cellulicie w tym wątku
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=deborah

Jedyny krem na którym wyraźnie jest napisane, ze moga go używać kobiety w ciąży jest Deborah. Nawet go sobie kupiłam i użyłam kilka razy. W końcu jednak doszłam do wniosku, że tak do końca nie powinnam ufać temu co wypisują producenci i odstawiałam go do czasu porodu...
To całkowicie normalne, że pojawia się (lub pogłębia) cellulit w ciąży - hormony!! Używaj odżywczych i nawilżajacych balsamów zapobiegających rozstępom i przede wszystkim się masuj (jest to skuteczniejsze niż niejeden krem )

Pozdrawiam
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 08:46   #19
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: celulitis w okresie ciąży-co robić?

celulit w ciąży powstaje bądź pogłębia się ponieważ jest bardzo wysoki poziom estrogenów, dzieki którym mamy ochotę na seks - takze coś za coś.
po ciąży przechodzi. czasem trzeba sobie trochę pomóc ale ja bym poczekała do porodu. diabli wiedzą co oni w te kremy pakują.
w czasie ciąży miałam kalafiory nie nogi, a w okresie karmienia gładko jak na stole m.in. dlatego, że nie piłam kawy i nie jadłam nabiału, które u mnie działają bardzo celulitogennie.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-22, 19:13   #20
klakier-ka
Przyczajenie
 
Avatar klakier-ka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1
Dot.: celulitis w okresie ciąży-co robić?

Dot.: celulitis w okresie ciąży-co robić?

--------------------------------------------------------------------------------

Zadałam podobne pytanie dwa miesiące temu kilka postów wyżej i choć odpowiedzi były nieco dołujące to ja postanowiłam walczyć (nawet jeżeli to walka z wiatrakami). Niestety nie znałam tych kremów które polecasz Doridee (będę teraz szukać) ale działam dostępnymi środkami. Z dość dobrym efektem: tzn dwa miesiące temu miałam objawy które w niektórych miejscach były widoczne bez ściskania skóry. Obecnie praktycznie " na oko" skóra wygląda ładnie. Jestem na początku ósmego miesiąca ciąży (33TC) i mam nadzieję że żadne paskudztwa już mi się na skórze nie pojawią. Tak więc nie poddawajcie się "torturowanie czasem popłaca.

BOZ, w jaki sposób się pozbyłaś cellulitu w ciąży? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Edytowane przez klakier-ka
Czas edycji: 2007-07-22 o 19:19 Powód: PYTANIE do BOZ
klakier-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 13:17   #21
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Dot.: celulitis w okresie ciąży-co robić?

no właśnie, ponawiam pytanie wyżej zadane?
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 14:55   #22
echo204
Przyczajenie
 
Avatar echo204
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Wiadomości: 20
Dot.: celulitis w okresie ciąży-co robić?

Tutaj mozesz kupic kosmetyki Deborah:
http://www.e-styl.pl/index.php/cat/c...b6ecc53a1a714c

Antycellulitowych nie stosowalam, jednak ujedrniajace biust, przyspieszajace opalanie - sa calkiem dobre....

A co do tej zmory, o ktorej wszedzie pisza jak sobie radzic, a poszkodowanych ciagle duzo ; ja cala ciaze leze (niestety, najpierw ryzyko poronienia, teraz porodu przedwczesnego) i mimo, ze przytylam tylko 7 kg, zawsze dbalam o siebie z racji wykonywanego 'dodatkowego zawodu', teraz cellulit i mnie dopadl. Czytalam, radzilam sie lekarzy - mozna probowac z nim walczyc w ciazy ale to troche jak walka z wiatrakami. Woda bedzie sie zatrzymywala, tluszcz odkladal bardziej niz w okresie przed/po ciazy. Jednak na tyle ile moge masuje uda i posladki (oczywiscie moge to robic tylko lezac), uzywam naturalnych olejowych mieszanek (olej z alg, migdalowy, rozy rdzawej itp) zakupionych w sklepach z polproduktami kosmetycznymi... I co ? Nic sie nie zmienia, moze tylko tyle, ze nie mam rozstepow wiec naprawde zaoszczedzcie ta kase i kupcie kosmetyki po ciazy, gdzie efekt ich dzialania bedzie widoczny szybciej i bedzie mozna sie wspomagac masazami, cwiczeniami, zabiegami kosmetycznymi.

Odezwe sie jak urodze (to juz niedlugo) i poinformuje, czy naprawde cellulit 'ciazowy' tak latwo znika tuz po porodzie
echo204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 20:10   #23
Violette_24
Zakorzenienie
 
Avatar Violette_24
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 266
Dot.: celulitis w okresie ciąży-co robić?

to i ja sie wypowiem przed ciaza byłam bardzo aktywna, cwiczyłam, dbałam o siebie, balsamiki, masaze, etc, cellulit miałam malutki, ledwo widoczny, w ciazy najbardziej przytyłam w okolicy bioder i ud, zrobił mi sie taki cellulit, ze az mi sie niedobrze robiło jak na siebie patrzyłam, nie smarowałam sie niczym antycellulitowym tylko preparatami dla ciezarówek przeciw rozstepom, bałam sie stosowania czegokolwiek, po porodzie cellulit wciaz sie utrzymywał, nie cwiczyłam bo miałam cc wiec siła rzeczy przez jakis czas nie mogłam, zreszta nie miałam nawet czasu, 1,5 roku karmiłam piersia wiec zada suplementacja nie wchodziła w gre, masowałam sie, smarowałam, nic, cellulit był, az takie wgłebienia miałamw jednym miejscu, żal... kiedy juz wreszcie odzyskałam wage sprzed ciazy, a nawet nizsza, cellulit oczywiscie wciaz był, skusiłam sie na tabletki zmniejszajace cellulit, ja sceptycznie do tego podchodze bo jak tabletka moze zmniejszyc cellulit? no moze, jesli sie stosuje tez regularny masaz, dietke i jakis ruch-nawet spacery z dzieckiem, kupiłam te tabletki w aptece w zestawie z balsamem, zezarłam chyba 4 opakowania, kilka kg w dół, cellulit znacznie sie zmniejszył, żołądek wołał o pomoc ale cos za cos, moze warto sie czasem wspomóc jakąs tableteczką
tak wiec spokojnie, na wszystko przyjdzie czas, lepiej cieszyc sie ciaza niz myslec o cellulicie

Edytowane przez Violette_24
Czas edycji: 2010-10-17 o 20:11
Violette_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 09:49   #24
echo204
Przyczajenie
 
Avatar echo204
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Wiadomości: 20
Dot.: celulitis w okresie ciąży-co robić?

Cytat:
Napisane przez Violette_24 Pokaż wiadomość
lepiej cieszyc sie ciaza niz myslec o cellulicie
Violette - masz w 100 procentach racje! To ten maluszek w naszym brzuchu jest najwazniejszy, a jak sie urodzi, bedziemy juz potrafily wygospodarowac czas dla siebie - wtedy zajmiemy sie drobnostkami
A co do preparatow doustnych; ja przed ciaza stosowalam SPECIFIC CELLULIT DRINK Forthe Pharma i okazal sie w moim przypadku bardzo skuteczny. Jednak ja mam powazny problem z utrzymaniem wagi, musze liczyc kalorie, zeby nie chudnac i spozywac ich znacznie wiecej niz kobiety w moim wieku powinny, zeby utrzymac te swoje 60 kg przynajmniej....tak wiec suplement zadzialal dosc skutecznie i efekty byly widoczne szybko - nie wiem jak dziala u osob z normalna przemiana materii.
echo204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 16:27   #25
soojka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 20
Dot.: celulitis w okresie ciąży-co robić?

Ja jestem w siódmym mies. i też mam "kalafiory" na całych udach, ale zamiast się tym przejmować cieszę się moją córcią Po porodzie wezmę się ostro za siebie i będę ćwiczyć, a ewentualne zabiegi i wszystkie kremy antycellulitowe muszę i tak odłożyć na czas, jak skończę karmienie. Ten jeden raz w życiu nasz cellulit jest usprawiedliwiony!
__________________
Najważniejsze dziewięć miesięcy i to, co potem na http://pepek-swiata.blogspot.com/
bajki dla dzieci na http://soojka.pl/
soojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 12:05   #26
100-kroteczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 93
Dot.: celulitis w okresie ciąży-co robić?

Ja zauwazyłam ok 4 m-ca, że pojawia mi się to dzidostwo I z polecenia koleżanki zakupiłam Eveline Slim 3D i rękawice do masażu pod prysznic.
I tak codzienny rytuał masażu ud i pupy, potem smarowanie i okazał się że to naprawdę pomaga. Taraz jestem w 9 m-cu, kilogramów o wiele więcej, a cellulitu brak. Naprawdę polecam!
__________________
Nasz Ślub 17.04.2010....

MAŁY BĄBEL W DRODZE

Jutro możemy być szczęśliwi... jutro możemy tacy być...
100-kroteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 10:51   #27
asiulek25
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 92
Dot.: celulitis w okresie ciąży-co robić?

Taki defekt w postaci pomarańczowej skórki pojawiającej się w okresie ciąży jest bardzo często spotykany. Odpowiedzialne za tworzenie się tych grudek podskórnych jest estrogen, czyli żeński hormon płciowy.Jego wysoki poziom sprzyja zwiększaniu się przepuszczalności naczyń krwionośnych, skutkiem czego tworzą się obrzęki uciskające komórki tłuszczowe, są one wtedy słabiej dotlenione, powiększają się oraz wypełniają substancjami tłuszczowymi. Dlatego wiele kobiet zastanawia się co robić, jakie kroki poczynić,aby pozbyć się cellulitu przy jednoczesnym dbaniu o to by nie zaszkodzić dziecku. Przede wszystkim musisz dbać o to by nie wzrosła masa twojego ciała. Nie zawsze w ciąży trzeba jeść za dwóch. Poza tym odżywiaj się zdrowo, jedz świeże warzywa, owoce, pij soki. Poza tym wykonuj lekkie ćwiczenia fizyczne na przykład na rowerze stacjonarnym. Wykonuj masaże, wspomagaj się kosmetykami. Tu masz więcej informacji o tym, jak pozbyć się cellulitu w ciąży http://cwiczenianacellulit.info.pl/2...-mam-cellulit/
asiulek25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 14:28   #28
echo204
Przyczajenie
 
Avatar echo204
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Wiadomości: 20
Dot.: celulitis w okresie ciąży-co robić?

Jak obiecalam, odzywam sie po porodzie....Minelo 7 dni od porodu i zauwazylam potezna roznice jesli chodzi o moj cellulit. Do tej pory masaze (od 35 tygodnia moglam wstac z lozka), kosmetyki itp nie dawaly zadnego efekty natomiast nastepna doba po porodzie ukazala nowa skore. Schudlam 5 kg kilka godzi po narodzeniu malenstwa (3300 g), wiec nie liczac plynu owodniowego i lozyska, reszta to zapewne wlasnie zatrzymany plyn....Dzialam nadal w kierunku likwidacji tego paskudztwa ale widze, ze wszystkie pieniadze wydane w okresie ciazy na kosmetyki, zostaly po prostu wyrzucone. Nie dalo to najmniejszego efekty poprawy....Dziewczyny, czekajcie na rozwiazanie i wtedy cieszcie sie malenstwem i nowym cialem, a w ciazy zamknijcie oczy na te partie ciala, ktore lubia sie 'puszyc' ;-)
echo204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 15:16   #29
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: celulitis w okresie ciąży-co robić?

Cytat:
Napisane przez 100-kroteczka Pokaż wiadomość
Ja zauwazyłam ok 4 m-ca, że pojawia mi się to dzidostwo I z polecenia koleżanki zakupiłam Eveline Slim 3D i rękawice do masażu pod prysznic.
I tak codzienny rytuał masażu ud i pupy, potem smarowanie i okazał się że to naprawdę pomaga. Taraz jestem w 9 m-cu, kilogramów o wiele więcej, a cellulitu brak. Naprawdę polecam!

ja także masuję uda i pośladki pod prysznicem, a potem intensywne kremowanie
i chociaż nie używam balsamu anty-celulit,
tylko na rozstępy oraz oliwkę to i tak widać po miesiącu poprawę
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 19:37   #30
mamaTymona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2
Dot.: celulitis w okresie ciąży-co robić?

Dziewczyny potwierdzam to, co piszą niektóre koleżanki a mianowicie jeśli macie tendencje do celulitu żadne kremy nie pomogą Jestem obecnie w drugiej ciąży, przytyłam już sporo bo około 17 kg a jeszcze dwa miesiące przede mną. Używam zwykłej ziajki balsamu do ciała i wystarczy. Nie ma sensu wydawać kasy na produkt oznaczony napisem DLA MAM W CIĄZY bo się przepłaca
mamaTymona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-05 12:58:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.