Rzeźbienie - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-23, 15:06   #91
cocobee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 195
Dot.: Rzeźbienie

Cytat:
Napisane przez live Pokaż wiadomość
wow dałaś mi większego kopa,choć i tak ostro wzięłam się do roboty powiem tylko że to uzależnia dzięki rzabko
kop jest, chociaż to chyba oczywiste, że musiała niezłą suplementacje zrobić($$$)...
cocobee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 15:15   #92
xnika
Rozeznanie
 
Avatar xnika
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 996
Dot.: Rzeźbienie

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Czyli w tym wypadku nagonka, żeby jeść tłuszcze nienasycone się nie sprawdza?
Masło jako nasycone jest ok? Od smalcu mnie niestety odrzuca, ale jeśli sprawdzi się w takim razie smażenie na oleju kokosowym cz palmowym - poszukam, chociaż boję się, że ceny mnie dobiją.

Ja nie uznaję obiadu bez mięsa albo ryby
Ja kiedyś uwielbiałam ryż z cynamonem i cukrem teraz tylko mogę pomarzyć

Ja do każdego posiłku dodaję łyżeczkę oleju lnianego.

A tak na marginesie, w Lidlu do niedzieli jest promocja na świeży filet z łososia, kg kosztuje 24zł (filety są pakowane w paczuszki po 25o gram). Ja dzisiaj kupiłam aż 10 paczek
xnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 15:48   #93
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Rzeźbienie

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Czyli w tym wypadku nagonka, żeby jeść tłuszcze nienasycone się nie sprawdza?
Masło jako nasycone jest ok? Od smalcu mnie niestety odrzuca, ale jeśli sprawdzi się w takim razie smażenie na oleju kokosowym cz palmowym - poszukam, chociaż boję się, że ceny mnie dobiją.
Jak ze wszystkim niezdrowa jest przesada.
30% kalorii powinno pochodzić z tłuszczów, w tym ok 10% z nasyconych, 10% jednonienasyconych (choć ostatnio spotkałam się z 6%) i 10% z wielonienasyconych.
Tłuszcze i cholesterol są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania gospodarki hormonalnej co jest szczególnie istotne u kobiet. Dodatkowo jeśli nie dostarczamy cholesterolu w odpowiedniej ilości organizm zaczyna produkować go więcej i zwykle jest to więcej LDL. Paradoksalnie właśnie osoby jedzące chudo mają cześciej problemy z cholesterolem.
Najbardziej cholesterol podnoszą cukry proste oraz tłuszcze trans (które powstają m.in przy smażeniu na "zdrowych" tłuszczach).
Wiadomo, że nie należy jeść smalcu łyżkami ale użycie pół łyżeczki do smażenia jest lepsze niż tworzenie tłuszczów trans np. z oleju słonecznikowego czy oliwy z oliwek.

W przypadku masła chłodniczego i extra około 82% masła to tłuszcze zarówno nasycone (54%), jednonienasycone (20%), wielonienasycone (3%)[4] oraz do 3% tłuszczów trans (występujących naturalnie w mleku)

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Cytat:
Napisane przez cocobee Pokaż wiadomość
kop jest, chociaż to chyba oczywiste, że musiała niezłą suplementacje zrobić($$$)...
Jeśli masz na myśli sterydy itp. to właśnie nie.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 15:50   #94
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Rzeźbienie

Cytat:
Napisane przez xnika Pokaż wiadomość
Ja kiedyś uwielbiałam ryż z cynamonem i cukrem teraz tylko mogę pomarzyć

Ja do każdego posiłku dodaję łyżeczkę oleju lnianego.

A tak na marginesie, w Lidlu do niedzieli jest promocja na świeży filet z łososia, kg kosztuje 24zł (filety są pakowane w paczuszki po 25o gram). Ja dzisiaj kupiłam aż 10 paczek
Lniany tylko kiedyś używałam jak kupiłam do włosów, a zbliżała mu się data ważności

Ja też mam kilogram łososia po 20 kilka, ale euro
Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Jak ze wszystkim niezdrowa jest przesada.
30% kalorii powinno pochodzić z tłuszczów, w tym ok 10% z nasyconych, 10% jednonienasyconych (choć ostatnio spotkałam się z 6%) i 10% z wielonienasyconych.
Tłuszcze i cholesterol są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania gospodarki hormonalnej co jest szczególnie istotne u kobiet. Dodatkowo jeśli nie dostarczamy cholesterolu w odpowiedniej ilości organizm zaczyna produkować go więcej i zwykle jest to więcej LDL. Paradoksalnie właśnie osoby jedzące chudo mają cześciej problemy z cholesterolem.
Najbardziej cholesterol podnoszą cukry proste oraz tłuszcze trans (które powstają m.in przy smażeniu na "zdrowych" tłuszczach).
Wiadomo, że nie należy jeść smalcu łyżkami ale użycie pół łyżeczki do smażenia jest lepsze niż tworzenie tłuszczów trans np. z oleju słonecznikowego czy oliwy z oliwek.

W przypadku masła chłodniczego i extra około 82% masła to tłuszcze zarówno nasycone (54%), jednonienasycone (20%), wielonienasycone (3%)[4] oraz do 3% tłuszczów trans (występujących naturalnie w mleku)
Wyniki krwi mam idealne, więc o cholesterol się nie martwię, Za to pamiętam jak zdrowe odżywianie (chociaż tutaj było sporo tłustych ryb, nasiona strączkowe) wpływało na moją skórę, włosy więc to też z jeden powodów. Na razie chyba pozostanę przy tym maśle, jeśli nie znajdę nic lepszego.
A ze smalcem to nie tak, że nie chcę jeść, tylko po prostu mnie odrzuca, tak jak z wieprzowiną, wątróbką, itp.
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 15:57   #95
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Rzeźbienie

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Ja też mam kilogram łososia po 20 kilka, ale euro
Ja mam po 20 parę funtów
Cytat:
Wyniki krwi mam idealne, więc o cholesterol się nie martwię, Za to pamiętam jak zdrowe odżywianie (chociaż tutaj było sporo tłustych ryb, nasiona strączkowe) wpływało na moją skórę, włosy więc to też z jeden powodów. Na razie chyba pozostanę przy tym maśle, jeśli nie znajdę nic lepszego.
A ze smalcem to nie tak, że nie chcę jeść, tylko po prostu mnie odrzuca, tak jak z wieprzowiną, wątróbką, itp.
Masło jest ok
a smalec gęsi albo kaczy?
Ja wieprzowinę średnio bo mi śmierdzi i mam lekką alergię ale czasem robię schab albo polędwiczki i zjadam bekon
Wątróbki nie tknę i wyczuję we wszystkim
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 16:01   #96
xnika
Rozeznanie
 
Avatar xnika
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 996
Dot.: Rzeźbienie

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Ja mam po 20 parę funtów

Masło jest ok
a smalec gęsi albo kaczy?
Ja wieprzowinę średnio bo mi śmierdzi i mam lekką alergię ale czasem robię schab albo polędwiczki i zjadam bekon
Wątróbki nie tknę i wyczuję we wszystkim
Mnie trener zabronił czerwone mięso, tylko białe mogę

A jeśli chodzi o suplementację, to teraz białko i jabłczan kreatyny, a gdzieś za miesiąc BCAA, monohydrat kreatyny i glutaminę będę musiała brać.
xnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 18:07   #97
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Rzeźbienie

Cholera jasna, ja smaze oczywiscie na oleju albo oliwie - nie znosze smalcu, dla mnie ma okropny zapach. To co, jednak maslo lepsze...? A jakies inne oleje? Kokosowy byl wczesniej wymieniony?
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-23, 19:05   #98
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Rzeźbienie

Cytat:
Napisane przez xnika Pokaż wiadomość

Po 3 m-cach na rzeźbę, waga spadła mi do 43kg, tłuszcz do 10% a mięśnie na 45%.

Teraz mam dietę masową, ponieważ przygotowuję się do debiutów w fitness sylwetkowym i moje menu wygląda tak:

śniadanie: placek z płatków owsianych (40g), 4 białka jaj i jedno żółtko, placek posmarowany jest masłem orzechowym (10g) - godz 7:00
drugie śniadanie: filet z kurczaka 120g, 30g ryżu/ kaszy, sałatka (godz 10:00)
obiad: filet z kurczaka 120g, 30g ryżu/kaszy, sałatka (godz. 13:00)
podwieczorek: filet z kurczaka, 30g ryżu/kaszy i sałatka jak jestem głodna to pół jabłka dodatkowo (godz 16:00)
kolacja: serek wiejski 200g/ tuńczyk 120g i dodatkowo sałatka.
Myślałam, że kobiety z bf poniżej 12-13% są martwe.

Mnie kiedyś chłopak z AWF przekonywał, że ma bf 2,7% a jego kolega nawet 1,5% bo tak im na uczelnianej wadze pokazało, i za nic się nie dał przekonać, że takie wyniki są niemożliwe.

A ten jadłospis mi raczej redukcje przypomina, jak można robić masę bez węglowodanych?
Ja bym z łóżka nie wstała jadając 30gramów ryżu na obiad, nie mówiąc nawet o sile do ćwiczeń po 1,5h kilka razy w tyg :P

Nie chcę, żeby ten post jakoś napastliwie brzmiał, ale mnie nieraz mocno dziwi co jadają ćwiczące dziewczyny.
(Ja wcinałam w tym roku po 2000-3000kcal dziennie i nie nabrałam w żadnym momencie masy, co najwyżej wzmocniłam mięśnie).

A jak autorka wątku chce odbudować mięśnie przy 1600kcal to też się zastanawiam
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 05:52   #99
xnika
Rozeznanie
 
Avatar xnika
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 996
Dot.: Rzeźbienie

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
Myślałam, że kobiety z bf poniżej 12-13% są martwe.

Mnie kiedyś chłopak z AWF przekonywał, że ma bf 2,7% a jego kolega nawet 1,5% bo tak im na uczelnianej wadze pokazało, i za nic się nie dał przekonać, że takie wyniki są niemożliwe.

A ten jadłospis mi raczej redukcje przypomina, jak można robić masę bez węglowodanych?
Ja bym z łóżka nie wstała jadając 30gramów ryżu na obiad, nie mówiąc nawet o sile do ćwiczeń po 1,5h kilka razy w tyg :P

Nie chcę, żeby ten post jakoś napastliwie brzmiał, ale mnie nieraz mocno dziwi co jadają ćwiczące dziewczyny.
(Ja wcinałam w tym roku po 2000-3000kcal dziennie i nie nabrałam w żadnym momencie masy, co najwyżej wzmocniłam mięśnie).

A jak autorka wątku chce odbudować mięśnie przy 1600kcal to też się zastanawiam
A więc tak nie wiem czy doczytalas ale ja jem 30gram ryżu 120 filetu i do tego sałatkę trzy razy na dzień więc to nie jest mało (drugie śniadanie, obiad i podwieczorek) po za tym weglowodany tez mam w platkach owsianych z których rano smaze placek i w odżywce bialkowej no w maśle orzechowym, którym smaruje placek a wieczorem dodatkowo jem do białka, to dieta ale na masę, jem aż za dużo.
Ta na rzeźbę bardziej mi pasowała i wcale glodna nie byłam.

Co do bf to minimum u kobiet jest 10% jednak na zawodach kobiety i tak schodzą do 6-8% . Ja sie przygotowuje do zawodów fitness sylwetkowe, tak ze zarówno dieta jak i ćwiczenia są już bardziej extremalne (no bo jaka kobieta wyciska sztange na suwnicy przy cwiczeniu na klatkę albo robi przysiady ze sztanga wiążąca 40kg, gdzie ja sama waże 43kg).
xnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 10:30   #100
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Rzeźbienie

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Ja mam po 20 parę funtów

Masło jest ok
a smalec gęsi albo kaczy?
Ja wieprzowinę średnio bo mi śmierdzi i mam lekką alergię ale czasem robię schab albo polędwiczki i zjadam bekon
Wątróbki nie tknę i wyczuję we wszystkim
Nie chciałam pisać tak dosadnie, ale dokładnie - wszystkie śmierdzą
Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
Cholera jasna, ja smaze oczywiscie na oleju albo oliwie - nie znosze smalcu, dla mnie ma okropny zapach. To co, jednak maslo lepsze...? A jakies inne oleje? Kokosowy byl wczesniej wymieniony?
Ja zrozumiałam, że nasycone, czyli właśnie palmowy i kokosowy.
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:34.