przedawkowanie tabletek w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-30, 21:24   #1
magda1804
Rozeznanie
 
Avatar magda1804
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 619

przedawkowanie tabletek w ciąży


Witam chcialabym bardzo prosic o porade, przedstawie swoja sytuacje: 28 marca miałam ostatnia miesiaczkej, owulacja byla ok 10 kwietnia. 11 kwietnia- swiadomie z powodu załamania nerwowego, przedawkowałam tabletki-biorac 30 szt eurespalu. Wyladowałam po 12h na oddziale ratunkowym w szpitalu-dostawałam kroplówki,mialam robione badania krwi, moczu, rezonans, badanie ginekologiczne wszystkie wyszły prawidłowo. 9dni pozniej w swoim 24dniu cyklu zrobiłam test ciazowy i wyszedł pozytywny.Cykle mam 28dniowe. Teraz bardzo się boję,że to co zrobiłam może mieć ogromny wpływ na dziecko. 31dnia cyklu pobolewał mnie brzuch, wiec poszłam do lekarza,ktory przypisał mi duphaston, aspargin i no-spe forte. Bardzo proszę o poradę

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Nikt nie chce się wypowiedzieć? Prosze tylko o poradę...
__________________
Lenusia jest juz z nami

04.01.2012r.

zawsze będziesz w moim sercu 29.03.2008*

Edytowane przez magda1804
Czas edycji: 2011-04-30 o 20:16
magda1804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 21:53   #2
Paulina55053
Rozeznanie
 
Avatar Paulina55053
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wieluń
Wiadomości: 735
Dot.: przedawkowanie tabletek w ciąży

Idź jak najszybciej do lekarza potwierdzić czy na 100% jestes w ciąży i jemu przedstaw całą sytuację. Testy ciążowe czasami się mylą.
Paulina55053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 07:36   #3
magda1804
Rozeznanie
 
Avatar magda1804
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 619
Dot.: przedawkowanie tabletek w ciąży

Tak byłam u lekarza ginekologa, mam założoną kartę ciąży. To mój 5 tydzień ciąży, miałam robione usg, pęcherzyk jest, ale zarodka jeszcze nie widać...
__________________
Lenusia jest juz z nami

04.01.2012r.

zawsze będziesz w moim sercu 29.03.2008*
magda1804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 10:01   #4
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: przedawkowanie tabletek w ciąży

Cytat:
Napisane przez magda1804 Pokaż wiadomość

Nikt nie chce się wypowiedzieć? Prosze tylko o poradę...
nie pomyślałaś że zwyczajnie nie znamy odpowiedzi na Twoje pytania?

Cytat:
Napisane przez magda1804 Pokaż wiadomość
pęcherzyk jest, ale zarodka jeszcze nie widać...
tak czasem bywa, że zarodka nie widać. to kwestia czasu (jeśli z dzieckiem wszystko ok).
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 11:21   #5
emPatka26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: przedawkowanie tabletek w ciąży

jeśli na ulotce tego leku napisane jest żeby nie stosowac w ciąży to tym bardziej zaszkodzi tej ciąży garść tych tabletek...takie moje spostrzeżenie. Ale myśle że zależy to od wielu rzeczy,jaki jest skład leku, jak szybko miałaś płukanie żołądka itp. Jasne jest ze pierwsze tygodnie ciąży są najważniejsze ale wydaje mi się że wtedy przenika do niego mniej szkodliwych substancji z twojego organizmu, niż poźniej przez łożysko.Moge też oczywiście się mylić... Niemniej jednak szoruj do lekarza i wszystko powiedz! trzymam kciuki, powodzenia!
emPatka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 13:13   #6
Paulina55053
Rozeznanie
 
Avatar Paulina55053
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wieluń
Wiadomości: 735
Dot.: przedawkowanie tabletek w ciąży

Lek ten powinien byc stosowany u kobiet w ciązy tylko jeśli jest taka koniecznośc (o tym decyduje lekarz). Nie powinno sie go stosować w I trymestrze ciąży. W badaniach na zwierzętach nie wykazano działania teratogennego, co nie znaczy że u czlowieka go nie ma zwłaszcza że przyjełąs tak znaczną ilośc tabletek.
Istnieje prawdopodobieństwo że wplynęło to na ciąże, bądź też nie.
Na forum nikt ci nie powie czy napewno bo nie jestesmy lekarzami.
Bądź dobrej myśli.
Paulina55053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 18:20   #7
magda1804
Rozeznanie
 
Avatar magda1804
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 619
Dot.: przedawkowanie tabletek w ciąży

dziękuję dziewczyny za odpowiedź...

pozostaje mi czekać do wizyty lekarza i modlić sie aby bylo wszystko dobrze...
__________________
Lenusia jest juz z nami

04.01.2012r.

zawsze będziesz w moim sercu 29.03.2008*
magda1804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 19:20   #8
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: przedawkowanie tabletek w ciąży

Ale nie napisałaś jakie leczenie zastosowano? płukanie żołądka z węglem czy bez,forsowna diurezę?Nie sądze aby coś jeszcze ale po co rezonans (też nie jest bez znaczenia w pierwszych tygodniach ciązy)...?
Nikt nie robi badań oceniających toksyczność leku dla ludzkiego płodu (na szczęście), wiec nikt nie wie jaki bedzie wynik takiego zdarzenia. Obserwacje wpływu leków (czy też stanu metabolicznego ciężarnej) sa takie,że jeśli coś ma potencjał toksyczny to ciąża sie poroni (być może zarodek wogóle nie zaimplantuje).Jeśli będzie prawidłowy pecherzyk ciążowy to całkiem prawdopodobne że wszystko ok, bo znacznie mniej prawdopodobne,że zadziałanie leku w okollicy czasowej powstania zygoty przełoży sie na organogenezę.No ale embriologiem nie jestem.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 15:25   #9
magda1804
Rozeznanie
 
Avatar magda1804
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 619
Dot.: przedawkowanie tabletek w ciąży

Wiecie co dziewczyny cały problem w tym, że ja wylądowałam w szpitalu 1 dzień po owulacji, parę dni po stosunku gdzie mogło dojść do poczęcia. Chodzi o to czy leki miały wpływ na poczęcie?? Ile czasu potrzeba aby doszło do zapłodnienia? z tego co ja wiem to ok. 10dni, wiec będąc w szpitalu w moim organiźmie dochodziło do zapłodnienia. Poczęcie prawdopodobne miało miejsce 6 kwietnia, a 12 kwietnia wylądowałam w szpitalu.

Płukania żołądka nie miałam bo było za późno, a rezonans, bo straciłam przytomność i reanimację z powodu zatrzymania akcji serca.
__________________
Lenusia jest juz z nami

04.01.2012r.

zawsze będziesz w moim sercu 29.03.2008*

Edytowane przez magda1804
Czas edycji: 2011-05-02 o 21:30
magda1804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 20:19   #10
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: przedawkowanie tabletek w ciąży

powiedzialas lekarzowi który prowadzi twoja ciążę o tej calej akcji ze szpitalem?
po takim czyms powinnaś też regularnie odwiedzać psychologa/psychiatrę co by nie powtórzyć tego 'świadomego' łykania leków
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 21:28   #11
magda1804
Rozeznanie
 
Avatar magda1804
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 619
Dot.: przedawkowanie tabletek w ciąży

kasiagora23 dobrze to ujęłaś: "świadomego" łykania.... z perspektywy czasu jest to dla mnie bardzo żenujące i wstydliwe... Lekarzowi, który prowadzi moją ciąże nie powiedziałam tego, ale zrobię to przy najbliższej wizycie za parę dni. Poza tym spotykam się z psychologiem.

Ciąża, bardzo wyczekiwana, choć niespodziewana, nadała sens i cel mojemu istnieniu. Gdyby teraz było coś nie tak... nie wybaczyłabym sobie tego do konca życia...

Wierzę w to, że bedzie dobrze
__________________
Lenusia jest juz z nami

04.01.2012r.

zawsze będziesz w moim sercu 29.03.2008*

Edytowane przez magda1804
Czas edycji: 2011-05-02 o 21:31
magda1804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-03, 09:22   #12
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: przedawkowanie tabletek w ciąży

Cytat:
Napisane przez magda1804 Pokaż wiadomość
kasiagora23 dobrze to ujęłaś: "świadomego" łykania.... z perspektywy czasu jest to dla mnie bardzo żenujące i wstydliwe... Lekarzowi, który prowadzi moją ciąże nie powiedziałam tego, ale zrobię to przy najbliższej wizycie za parę dni. Poza tym spotykam się z psychologiem.

Ciąża, bardzo wyczekiwana, choć niespodziewana, nadała sens i cel mojemu istnieniu. Gdyby teraz było coś nie tak... nie wybaczyłabym sobie tego do konca życia...

Wierzę w to, że bedzie dobrze
sama lykalam 2 krotnie garscie tabletek na oczach moich chlopakow, w tym tez obecnego wiec wiem ze to jest wstydliwe, ale kurna uzalac sie z powodu ciazy ktora ew zniszczysz?zamiast walczyc dalej bedziesz rozgrzebywac rany. swoim placzem nie sprawisz ze stanie sie cud. wez sie w garsc
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 10:34   #13
magda1804
Rozeznanie
 
Avatar magda1804
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 619
Dot.: przedawkowanie tabletek w ciąży

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
uzalac sie z powodu ciazy ktora ew zniszczysz?zamiast walczyc dalej bedziesz rozgrzebywac rany. swoim placzem nie sprawisz ze stanie sie cud. wez sie w garsc
agusiamyszka czy ja się użalam? czy płaczę? hmm... nie, to nie tak. To po prostu strach przed stratą. Ja jedno dziecko już straciła. Nie poroniłam, ale urodziłam martwe w 41 tc. Nie wiem czy na tym forum są osoby, które miały podobną sytuację jak ja. Rodziłam własnymi siłami swojego synka wiedząc, że on nie żyje. Trzymałam swoje martwe dziecko na rękach. Nie wyobrażam sobie drugiej takiej sytuacji. Czy więc strach spowodowany moimi przeżyciami można określić się jako użalanie się?? Wtedy obiecałam, że następnym razem będę bardzo uważać. Gdybym wiedziała, sięgając po te tabletki, ze za parę dni będę w ciąży, nigdy bym się tego nie dopuściła. Jednak nie jestem Bogiem, a zwykłym człowiekiem, który popełnia idiotyczne błędy, czasem nieodwracalne. Mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone.

Nie szukam pocieszenia czy litości, bo to nie o to chodzi. Potrzebuje zrozumienia
__________________
Lenusia jest juz z nami

04.01.2012r.

zawsze będziesz w moim sercu 29.03.2008*
magda1804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 15:34   #14
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: przedawkowanie tabletek w ciąży

Musisz powiedzieć o tym lekarzowi prowadzącemu, być może jest coś co z medycznego punktu widzenia można jeszcze zrobić by ograniczyć zły wpływ tego co zrobiłaś. Inna rzecz że lekarz z tego powodu może zlecać dodatkowe badania by na bieżąco sprawdzać czy nie pojawiły sie jakies powody do niepokoju z tym związane. Jego wiedza na ten temat powinna byc kompletna. W tej sytuacji nie powinien cię traktowac jako zwyklą pacjentke w ciaży a jako pacjentke obarczona dodatkowym ryzykiem powiklań.
Kolejne pytanie czy znalazłaś juz psychologa/psychiatrę ?
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 17:10   #15
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: przedawkowanie tabletek w ciąży

Cytat:
Napisane przez magda1804 Pokaż wiadomość
Gdybym wiedziała, sięgając po te tabletki, ze za parę dni będę w ciąży, nigdy bym się tego nie dopuściła. Jednak nie jestem Bogiem, a zwykłym człowiekiem, który popełnia idiotyczne błędy, czasem nieodwracalne. Mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone.

Nie szukam pocieszenia czy litości, bo to nie o to chodzi. Potrzebuje zrozumienia

sory, ale liczylas na ciaze - rozumiem ze sie swiadomie nie zabezpieczasz, wzielas tabletki i teraz sie boisz o to czy bedzie ok? rozumiem ze mozna miec zalamanie nerwowe, itd itp ale bez przesady. albo woz albo przewoz

rozbrajaja mnie takie dziewczyny. jak np tu - pominely tabletki, wspolzyly a jak jest ryzyko ciazy to sie nagle boja o ciaze czy aby leki nie zaszkodzily. albo chce sie miec dziecko albo nie i bierze pod uwage nawet wybryki "aborcyjne"

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2011-05-03 o 17:12
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 19:59   #16
magda1804
Rozeznanie
 
Avatar magda1804
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 619
Dot.: przedawkowanie tabletek w ciąży

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
sama lykalam 2 krotnie garscie tabletek na oczach moich chlopakow, w tym tez obecnego wiec wiem ze to jest wstydliwe
soryagusiamyszka ale Ty nie jestes lepsza! Twoje slowa powyzej na to wskazuja. Nie mam ochoty na dalsza wymiane zdan z Toba.
__________________
Lenusia jest juz z nami

04.01.2012r.

zawsze będziesz w moim sercu 29.03.2008*
magda1804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 19:23   #17
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: przedawkowanie tabletek w ciąży

nie pamiętam dokładnie,ale w czasie o którym piszesz nie jest jeszcze wykształcone w pełni łożysko,więc pewnie wszystko będzie dobrzeJednak nie jestem lekarzem i to z nim trzeba rozmawiać
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 05:33   #18
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: przedawkowanie tabletek w ciąży

magda1804 kiedy idziesz na wizytę?
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 20:18   #19
magda1804
Rozeznanie
 
Avatar magda1804
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 619
Dot.: przedawkowanie tabletek w ciąży

po dłuższych zastanowieniach postanowiłam, że napisze co tam u mnie, bo może kogoś to zainteresuje Powiedzialam lekarzowi o tym incydencie. Wszystko wyjdzie z czasem, a potwierdzi sie gdy dzidzia troszke podrośnie i bedza dobrze widoczne wszystkie organy. Jak narazie byłam na usg w 9tc i widzialam ta małą kruszynke w poniedzialek mam do odebrania wyniki badan z laboratorium na toxo i takie tam. Mam nadzieje, ze bedzie dobrze
__________________
Lenusia jest juz z nami

04.01.2012r.

zawsze będziesz w moim sercu 29.03.2008*
magda1804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-28, 16:55   #20
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: przedawkowanie tabletek w ciąży

Cytat:
Napisane przez magda1804 Pokaż wiadomość
po dłuższych zastanowieniach postanowiłam, że napisze co tam u mnie, bo może kogoś to zainteresuje Powiedzialam lekarzowi o tym incydencie. Wszystko wyjdzie z czasem, a potwierdzi sie gdy dzidzia troszke podrośnie i bedza dobrze widoczne wszystkie organy. Jak narazie byłam na usg w 9tc i widzialam ta małą kruszynke w poniedzialek mam do odebrania wyniki badan z laboratorium na toxo i takie tam. Mam nadzieje, ze bedzie dobrze
Mocno trzymam za to kciuki.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:00.