plamienie=miesiaczka??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-22, 23:43   #1
jukierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 47
GG do jukierka
Post

plamienie=miesiaczka???


Mam pewien problem. Otoz w czwartek skonczylam brac pierwsze opakowanie novynette i jak narazie nei dostalam miesiaczki, jedynie w 2 i 3 dniu przerwy (sobota,niedziela) plamilam troche ale wygladalo to jakbuy byla koncowka miesiaczki a nie poczatek. No i teraz moje pytanie czy jezeli sytuacja bedzie dalej taka ze meisiaczka nie wystapi tylko takei plamienei moge w piatek zaczac drugie opakowanie? Wiem ze moze ktos napisze ze takei pytania to nie tu ale moze ktoras z was byla w podobnej sytuacji. O ciazy raczej napewno nie ma mowy kazda tabletka wzieta na czas zadnych biegunek ani wymiotow nie mialam. Pytam narazie tutaj bo ze swoja ginekolog to dopiero w srode bede miala mozliwosc sie widziec...
jukierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 13:51   #2
żabusia
Raczkowanie
 
Avatar żabusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bielawa
Wiadomości: 33
GG do żabusia
Dot.: plamienie=miesiaczka???

Nie możesz, a musisz zacząć w piątek drugie opakowanie, koniecznie!!! To plamienie było zapewne właśnie miesiączką (a właściwie krwawieniem z odstawienia). Organizm różnie może zareagować na tabletki, krwawienie może być mniejsze czy większe niż zwykle, może to być plamienie albo w ogóle może nie wystąpić. To naturalne, zwłaszcza na początku brania tabletek. Przeczytaj dokładnie ulotkę, powinno w niej być coś na ten temat (w mojej bynajmniej jest).

Tak więc zaczynaj w piątek normalnie kolejne opakowanie, nawet jeśli żadne plamienie czy krwawienie już się nie pojawi Wszystko jest OK
__________________
..::twórz swoje życie, nie kopiuj go::..

żabusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 18:35   #3
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: plamienie=miesiaczka???

tabletki to coś nowego dla twojegio organizmu. musi się on przestawić i takie "anomalia" są rzeczą naturalną. moga się również pojawić plamienia w nie tylko w czasie brania następnego opakowania. co nie powinno cię niepokoić.

po 2, 3 opakowaniu sprawa się ureguluje, organizm sie przestawi i wszystko bedzie jak w zegarku

a narazie, jak skończysz 7 dniowa przerwe koniecznie rozpoczmnij kolejne opakowanie
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 21:31   #4
jukierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 47
GG do jukierka
Dot.: plamienie=miesiaczka???

dzis juz jestem spokojniejsza miesiaczka jest juz normalna takze nei mam o co sie martwic
jukierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 21:54   #5
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: plamienie=miesiaczka???

J ajestem w podobnej sytuacji- po 3 opakowaniu tabletek, w środę, wystąpiło plamienie, dziś jest drugi dzień i prawie nic nie krwawie Tesy jeste negatywny, po 1 i 2 opakowaniu miesiączkę dostawałam w srodę, ale były mimo, ze skąpe, to jednak można to było nazwać okresem. Czy organizm moze dopiero teraz się przestawiać?
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 22:46   #6
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: plamienie=miesiaczka???

Sovilo! Nie pisz w 5 wątkach na raz tego samego! dostałaś już odpowiedź na zbiorczym. Nie masz się czym martwić. Pierwsze 3 opakowania są przystosowaniem do hormonów i w tym czasie sie wszystko normuje. Jeżeli następna miesiączka nie wystąpi możesz iśc do ginekologa, ale na razie nie martw się bo nie masz czym. Wszystko jest ok.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 02:11   #7
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: plamienie=miesiaczka???

Dziekuję dziewczyny... Dlaczego nie mogę pisac w kilku wątkach naraz...? Przecież nie zakładam nowego, a nie wiadomo, kto i co mi w którym odpisze. Przecież ktos może nie przeglądac tego wątku, ale wypowie się w innym... Przepraszam, jeśli zrobiłam coś nie tak, ale jak człowiek się denerwuje, to co ma robić... Zeby nie czekać bezczynnie przegląda rózne wypowiedzi...
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:51.