Odstawianie aparatu retencyjnego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-21, 06:57   #1
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368

Odstawianie aparatu retencyjnego


Zakładam wątek na plotkowym, bo na medycynie estetycznej zero odzewu.
Mam pytanie do osób, które nosiły ruchome aparaty retencyjne. Otóż mam taki na górę i dół. W sierpniu minęły dwa lata jak spałam w nich codziennie. Na szczęście ani jeden ząb nie zmienił swojego położenia. Od sierpnia mam je zacząć odstawiać w taki sposób, że najpierw przez 1 dzień w tygodniu nie wkładać na noc przez miesiąc- dwa, potem dwie noce tak samo itd. Przeliczyłam więc, że w najlepszym wypadku będę w nich spała jeszcze przez 7 miesięcy, a w najgorszym przez 14. Czy to nie za długo? Ile Wy nosiliście swoje retainery? Jak odstawialiście? Chodzi mi o aparaty ruchome- nie o przyklejane do zębów.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 09:52   #2
zielonkava
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 691
Dot.: Odstawianie aparatu retencyjnego

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Zakładam wątek na plotkowym, bo na medycynie estetycznej zero odzewu.
Mam pytanie do osób, które nosiły ruchome aparaty retencyjne. Otóż mam taki na górę i dół. W sierpniu minęły dwa lata jak spałam w nich codziennie. Na szczęście ani jeden ząb nie zmienił swojego położenia. Od sierpnia mam je zacząć odstawiać w taki sposób, że najpierw przez 1 dzień w tygodniu nie wkładać na noc przez miesiąc- dwa, potem dwie noce tak samo itd. Przeliczyłam więc, że w najlepszym wypadku będę w nich spała jeszcze przez 7 miesięcy, a w najgorszym przez 14. Czy to nie za długo? Ile Wy nosiliście swoje retainery? Jak odstawialiście? Chodzi mi o aparaty ruchome- nie o przyklejane do zębów.
Nie lepiej poradzić się ortodonty?
zielonkava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 10:41   #3
anja415
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Odstawianie aparatu retencyjnego

przede wszystkim zapytaj orto na kolejnej wizycie ja dopiero noszę retencyjny od września/grudnia i lekarka mówiła, że będę go nosić jeszcze dłuższy okres (parę lat)
__________________
czekam aż zdam na prawko - zdałam 29.12
anja415 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 11:11   #4
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Odstawianie aparatu retencyjnego

Dziewczyny, to właśnie orto mi tak powiedziała (dodam, że ma opinie jednej tu z najlepszych w regionie, więc pewnie wie, co mówi), ale czy Wy też tyle macie nosić??? Czy komuś z Was cofnęły się zęby po zdjęciu aparatu?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 12:25   #5
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Odstawianie aparatu retencyjnego

Ja ze swoją płytką śpię również dwa lata i na razie nie zanosi się na odstawienie, więc myślę, że zazwyczaj tyle trwa "leczenie" po zdjęciu aparatu
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 12:39   #6
anja415
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Odstawianie aparatu retencyjnego

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Dziewczyny, to właśnie orto mi tak powiedziała (dodam, że ma opinie jednej tu z najlepszych w regionie, więc pewnie wie, co mówi), ale czy Wy też tyle macie nosić??? Czy komuś z Was cofnęły się zęby po zdjęciu aparatu?
u mnie po zdjęciu jest wszystko w porządku wiem, że jak moja znajoma przestała nosić retencyjny to niestety w niewielkim stopniu jej wada wróciła
__________________
czekam aż zdam na prawko - zdałam 29.12
anja415 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 12:47   #7
emadzj
Przyczajenie
 
Avatar emadzj
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 24
Dot.: Odstawianie aparatu retencyjnego

...

Edytowane przez emadzj
Czas edycji: 2015-07-28 o 16:43
emadzj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-21, 13:19   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Odstawianie aparatu retencyjnego

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Dziewczyny, to właśnie orto mi tak powiedziała (dodam, że ma opinie jednej tu z najlepszych w regionie, więc pewnie wie, co mówi), ale czy Wy też tyle macie nosić??? Czy komuś z Was cofnęły się zęby po zdjęciu aparatu?
Tak, mi.
Obecnie nosze kolejny raz aparat stały i ze strachu chyba go nie sciągnę.

Niestety bywa tez tak,że do konca zycia trzeba uzywac płytki w nocy.

Moje zeby uciekały w poprzednie miejsca po roku noszenia płytki, wystarczylo, że nie nosiłam w dzień i wieczorej już czulam róznice.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 18:48   #9
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Odstawianie aparatu retencyjnego

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Tak, mi.
Obecnie nosze kolejny raz aparat stały i ze strachu chyba go nie sciągnę.

Niestety bywa tez tak,że do konca zycia trzeba uzywac płytki w nocy.

Moje zeby uciekały w poprzednie miejsca po roku noszenia płytki, wystarczylo, że nie nosiłam w dzień i wieczorej już czulam róznice.
Jasna cholera, tego obawiam się właśnie najbardziej. Moje zęby bardzo szybko się prostowały, były podatne na nacisk aparatu. Po zdjęciu jestem mega zadowolona, ale właśnie mam strach co będzie jak odstawię. Ortodontka powiedziała, że mam to dlatego robić stopniowo, a jak zauważę, że coś się cofa to od razu mam do niej dzwonić... A po jakim czasie od całkowitego odstawienia retainera zęby zaczęły Ci powracać w dawne miejsce?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 10:38   #10
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Odstawianie aparatu retencyjnego

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Tak, mi.
Obecnie nosze kolejny raz aparat stały i ze strachu chyba go nie sciągnę.

Niestety bywa tez tak,że do konca zycia trzeba uzywac płytki w nocy.

Moje zeby uciekały w poprzednie miejsca po roku noszenia płytki, wystarczylo, że nie nosiłam w dzień i wieczorej już czulam róznice.

Współczuję, mnie już nie byłoby stać niestety na drugi aparat stały, a wadę miałam okropną.
Mojemu koledze wróciła się lekko wada, ale nie jest zbyt widoczna. A czy Wy dziewczyny macie oprócz płytki podklejone też zęby z tyłu takim drucikiem? Ja mam dodatkowo jeszcze właśnie ten drucik i zastanawiam się czy tylko ja tak mam, czy inni też.
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 11:28   #11
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Odstawianie aparatu retencyjnego

Cytat:
Napisane przez Krystaliczne szczescie Pokaż wiadomość
Współczuję, mnie już nie byłoby stać niestety na drugi aparat stały, a wadę miałam okropną.
Mojemu koledze wróciła się lekko wada, ale nie jest zbyt widoczna. A czy Wy dziewczyny macie oprócz płytki podklejone też zęby z tyłu takim drucikiem? Ja mam dodatkowo jeszcze właśnie ten drucik i zastanawiam się czy tylko ja tak mam, czy inni też.
No właśnie ja mam dwie płytki- na górę i na dół, wyjmowane. Siostra moja ma tylko drut u góry (dołu nie nosiła). I tak się zastanawiam, że jeśli niektóre osoby muszę nosić aparat retencyjny do końca życia to taki drut jest super rozwiązaniem, a ja odstawię kiedyś w końcu te retainery i obawiam się jak ognia tego cofnięcia, bo zęby zapamiętują swoje miejsce i chcę do niego wrócić- chyba bym się załamała. Chyba, że wówczas ortodonta założyłaby mi drut. Sama nie wiem...
p.s. moja siostra też drugi raz nosiła aparat, bo trafiła na mega partacza, który przyjeżdżał z Poznania i "psuł" ludziom zęby. Masakra!
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-22, 11:52   #12
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Odstawianie aparatu retencyjnego

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
No właśnie ja mam dwie płytki- na górę i na dół, wyjmowane. Siostra moja ma tylko drut u góry (dołu nie nosiła). I tak się zastanawiam, że jeśli niektóre osoby muszę nosić aparat retencyjny do końca życia to taki drut jest super rozwiązaniem, a ja odstawię kiedyś w końcu te retainery i obawiam się jak ognia tego cofnięcia, bo zęby zapamiętują swoje miejsce i chcę do niego wrócić- chyba bym się załamała. Chyba, że wówczas ortodonta założyłaby mi drut. Sama nie wiem...
p.s. moja siostra też drugi raz nosiła aparat, bo trafiła na mega partacza, który przyjeżdżał z Poznania i "psuł" ludziom zęby. Masakra!
Jeżeli masz duże obawy co do powrotu wady, to może zapytaj na kolejnej wizycie swojego ortodontę, czy może byłaby możliwość dodatkowego podklejenia? Ja mam i podklejone zęby drutem, i dodatkowo płytkę retencyjną.
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 11:59   #13
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Odstawianie aparatu retencyjnego

Cytat:
Napisane przez Krystaliczne szczescie Pokaż wiadomość
Jeżeli masz duże obawy co do powrotu wady, to może zapytaj na kolejnej wizycie swojego ortodontę, czy może byłaby możliwość dodatkowego podklejenia? Ja mam i podklejone zęby drutem, i dodatkowo płytkę retencyjną.
Podejrzewam, że ona chce tak wyprowadzić wszystko, żebym później nie musiała nic mieć, dlatego tak długo mam nosić te płytki. Jest to bardzo doświadczona ortodontka, tu w okolicy najbardziej, zarówno w leczeniu dzieci jak i dorosłych. Dostać się do niej prywatnie to oczekiwanie w kolejce. Myślę więc, że wie co robi tylko ja jestem durnym zębomaniakiem i stąd moje obawy. Będę teraz podczas stopniowego odstawiania bacznie obserwowała zęby i jak coś to do niej polecę.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-22 12:59:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:16.