zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-09, 16:55   #31
ivusia92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

witam! jestem bardzo zainteresowana wyjazdem i szukam miejsca sprawdzonego. Jeżeli można o namiary do bockmann erdberreu to chciałabym skorzystać. napisz do mnie na iwon92@wp.pl , może jakieś szczegóły? Pozdrawiam ivusia92
ivusia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 06:00   #32
olabartka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

witam i co chmurka37 jedziesz do bockmann???
olabartka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 18:30   #33
patus199200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

Cześć,
jakiś czas już szukam pracy przy zbiorach, ale chciałabym coś sprawdzonego. Dlatego prosiłabym o namiary na backmann na maila patus199200@o2.pl
patus199200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 05:47   #34
olabartka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

witam podaje nr do P.Kasi 0049-1713030903 mozna tez wejsc na strone w internecie jest tez po polsku wystarczy w google wpisac bockmann erdbeeren podejrzewam ze na ten sezon nie ma juz miejsc ale na przyszly mozna pomyslec. ja dzisiaj wyjezdzam dokladnie po powrocie moge jeszcze napisac co i jak...pozdrawiam

---------- Dopisano o 06:47 ---------- Poprzedni post napisano o 06:45 ----------

aaaa...na stronie w internecie jest podam rowniez adres mozna do nich napisac!nie wplaca sie zadnych kaucji zadnych pieniedzy za znaczek...ludzie nie mozna za takie cos pobierac oplat!przestrzegam przed oszustami bo jest ich naprawde duzo!do uslyszonka za 2 miesiace
olabartka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 09:55   #35
kcpwmk15
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 620
Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

jedzie ktos do ahlhorn na truskawki? ja jadę w tym roku pierwszy raz ale z tego co wiem to jest to jedna z najlepszych firm (chodzi mi o płacę i o warunki mieszkalne) nie ma baraków tylko każdy ma pokój są 2,4 lub 6-osobowe. kuchnia, łazienki każda na jeden korytarz albo nawet na jeden pokój. Pralki są więc można prać ubrania, w każdym pokoju jest lodówka. Niestety dość późno opamiętaliście się z tymi truskawkami bo większość osób rezerwuje miejsca już nawet w styczniu! Ja się dostałam na farta jak skonczyla się juz rezkrutacja. Podejrzewam że teraz będą wolne miejsca tylko w tych "najgorszych" firmach. Te lepsze są już dawno pozajmowane
kcpwmk15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 22:18   #36
Malutka M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Tam gdzie Ty <3
Wiadomości: 7
Wink Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

Witam. Wiec tak, nie mam zbyt milych wspomnien dotyczacych pracy u Bockmanna. Zostalysmy potraktowane jak nie powiem co ;/ mialysmy byc do 26 czerwca a tu w sobote dowiedzialysmy sie od szanownej P. Kasi ze mamy sie pakowac i wyjezdzac tydzien wczesniej. Pieniedze mialysmy dostac z samego rana a dostalysmy o godzinie 15, podkreslam ze od 10 czekali juz na nas zeby jechac do Polski. Cudem w ogole udalo nam sie zalatwic jakis transport ,bo powiedziala nam to dzien przed wyjzdem o godzinie 19, kiedy powiedzialam jej ze nie mamy czym wrocic to ta na to "ale to nie moja sprawa". Z roku na rok coraz gorzej traktuja Polakow , deszcz, burza musisz robic. Kiedy jestes chora i pauzujesz szef lata po pokojach i drze sie dlaczego w polu nie jestes. Takie jak on pieniądze placi to jest smiech, za 5-6kg zaplaci od 1,60E-2.10max! Plus to ze otrąca dziennie 4 E za spanie w tych chlewach ,bo inaczej nie mozna tego nazwac. Starzy pracownicy traktuja mlodych jak smieci... Nie zabrala bym tam najwiekszego wroga i tez dlatego pisze co spotkalo nas w tym roku w tym obozie pracy pozdrawiam .

Edytowane przez Malutka M
Czas edycji: 2011-06-21 o 13:06
Malutka M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 09:29   #37
jeremyandcary
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2
Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

Cześć Malutka M czy mogłabyś mi podać nr. kontaktowy do bockmann erdbeeren dzwoniłem do nich ale babka odzywa się do mnie po niemiecku a ja nie znam tego języka jaki kolwiek kontakt do nich jak ty sobie załatwiłaś tą prace bardzo mi na tym zależy czekam i podaje email jeremyandcary@gmail.com albo jeżeli znasz gdziekolwiek indziej
jeremyandcary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-21, 13:09   #38
Malutka M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Tam gdzie Ty <3
Wiadomości: 7
Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

Witam. Wiec tak, nie mam zbyt milych wspomnien dotyczacych pracy u Bockmanna. Zostalysmy potraktowane jak nie powiem co ;/ mialysmy byc do 26 czerwca a tu w sobote dowiedzialysmy sie od szanownej P. Kasi ze mamy sie pakowac i wyjezdzac tydzien wczesniej. Pieniedze mialysmy dostac z samego rana a dostalysmy o godzinie 15, podkreslam ze od 10 czekali juz na nas zeby jechac do Polski. Cudem w ogole udalo nam sie zalatwic jakis transport ,bo powiedziala nam to dzien przed wyjzdem o godzinie 19, kiedy powiedzialam jej ze nie mamy czym wrocic to ta na to "ale to nie moja sprawa". Z roku na rok coraz gorzej traktuja Polakow , deszcz, burza musisz robic. Kiedy jestes chora i pauzujesz szef lata po pokojach i drze sie dlaczego w polu nie jestes. Takie jak on pieniądze placi to jest smiech, za 5-6kg zaplaci od 1,60E-2.10max! Plus to ze otrąca dziennie 4 E za spanie w tych chlewach ,bo inaczej nie mozna tego nazwac. Starzy pracownicy traktuja mlodych jak smieci... Nie zabrala bym tam najwiekszego wroga i tez dlatego pisze co spotkalo nas w tym roku w tym obozie pracy pozdrawiam .
Malutka M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 09:07   #39
milusia20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

Cytat:
Napisane przez Agrh Pokaż wiadomość
to jest na umowę czy na czarno? i ile można za miesiąc zarobić?
hey ja niedawno wrocilam z niemiec pracowałam w firmie Bockmann Erdbeeren,a wiec praca na czarno zero papierow na koniec pracy i trzeba sie modlic aby wyplacili wszystkie pieniadze,za 5-6kg skrzynke potrafil zaplacic 1,5E śmiech na sali zbieranie od rana do nocy bez dnia wolnego,jak jestes chory nikogo to nie interesuje zwracaja sie do Ciebie po nadanym numerze,warunki zakwaterowania takie sobie,jedna pralka na 150osob,wiec sobie wyobrazic mozna ten syf,jest darmowy internet i telefon ale co z tego,jesli nie mozna sie dostac do niego chyba ze jakims cudem siedzac w kolejce po 2-3godziny,brygadzistki na polu pozostawiaja wiele do życzenia a zwłaszacz jedna pani M.traktuje nowe osoby jak śmieci,szanowną P.Kasie oczywiscie nic nie interesuje bo ciągle jest zmeczona,staniem na zestawie i rozmowami.odradzam wyjazd do tej firmy,wszystko pieknie ładnie wyglada na ulotce i zapewnieniach jesli do Ciebie zadzwonią,jesli juz tam trafisz jestes zdany tylko i wylacznie na siebie.Ja wrócilam chora z tamtąd nikt nie udzielil mi nawet pomocy lekarskiej poniewaz zaznaczam praca jest na czarno!!!
milusia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 10:46   #40
zzia120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

Cytat:
Napisane przez milusia20 Pokaż wiadomość
hey ja niedawno wrocilam z niemiec pracowałam w firmie Bockmann Erdbeeren,a wiec praca na czarno zero papierow na koniec pracy i trzeba sie modlic aby wyplacili wszystkie pieniadze,za 5-6kg skrzynke potrafil zaplacic 1,5E śmiech na sali zbieranie od rana do nocy bez dnia wolnego,jak jestes chory nikogo to nie interesuje zwracaja sie do Ciebie po nadanym numerze,warunki zakwaterowania takie sobie,jedna pralka na 150osob,wiec sobie wyobrazic mozna ten syf,jest darmowy internet i telefon ale co z tego,jesli nie mozna sie dostac do niego chyba ze jakims cudem siedzac w kolejce po 2-3godziny,brygadzistki na polu pozostawiaja wiele do życzenia a zwłaszacz jedna pani M.traktuje nowe osoby jak śmieci,szanowną P.Kasie oczywiscie nic nie interesuje bo ciągle jest zmeczona,staniem na zestawie i rozmowami.odradzam wyjazd do tej firmy,wszystko pieknie ładnie wyglada na ulotce i zapewnieniach jesli do Ciebie zadzwonią,jesli juz tam trafisz jestes zdany tylko i wylacznie na siebie.Ja wrócilam chora z tamtąd nikt nie udzielil mi nawet pomocy lekarskiej poniewaz zaznaczam praca jest na czarno!!!
Droga milusia 20 jeśli chodzi o panią M... to się zgadzam ta kobieta ma problem sama ze sobą wielce rżnie uczoną a jest po zawodówce ta druga pani G... jest też nie lepsza tylko tyle że nie gnębi tak nowych wielkie panie rajowe i trzeba się też na wadze pilnować bo ci skrzynki nie nabiją nowych na wadze kontrolują a starzy pracownicy zbierają co popadnie nie patrzą na jakość tylko na ilość i mają dniówkę 100 euro rajowe ich też nie wracają bo to przecież koleżanki. Byłam w tym rok i już więcej nie pojadę szefostwo jest ok. tylko o niczym nie wie co się dzieje na polu jak traktowani są ludzie bo przecież pani K..nie powie nic na panią M...bo i tak by to nic niedało bo ona donosi szefowi o wszystkim i na wszystkich to sama K...się boi jej podpaść bo to nieobliczalnie mściwa baba.
zzia120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 22:19   #41
TOJA61
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

Milusiu20 jeżeli już chcesz pisać o tej firmie to pisz proszę prawdę!!! Po pierwsze praca nie jest na czarno,po drugie zawsze wypłacali co do grosza i nie jest prawdą również to,że wołaja po numerach.Nikt nie zapewniał że to będzie lekka praca.Jest naprawdę ciężka ale nie od rana do wieczora.Zawsze w południe jest długa przerwa.W upały przeważnie od 12,13 do 18 a w inne dni jest co najmniej4 godz przerwy.W burzę i ulewy napewno się nie pracuje tylko się zjeżdża z pola.Za leżenie nikt nie płaci
TOJA61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 12:12   #42
Karolina0912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

Witam,własnie mam jechać do Niemczech do zbierania truskawek z firmie Bockmann Erdbeeren. mam 21 lat i trochę boje sie jechac po tych waszych komentarzach czy mogłaby któraś w Was napisac cos o tej firmie,czy warto jechac itd?prosze o odpowiedz
Karolina0912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 17:35   #43
siwa99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

Witam Cię i potwierdzam wszystkie negatywne opinie o tym gospodarstwie ( niestety ), ale polecam Ci zbieranie truskawki w Ahlhorn lub u Thiermana :
http://www.arbeit-thiermann.eu/
http://www.erdbeerhof-osterloh.de/re...wp_ahlhorn.php
tam są porządni ludzie, dobrze płacą i wspaniałe warunki mieszkaniowe (Ahlhorn ) - polecam
siwa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 17:43   #44
siwa99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

Cytat:
Napisane przez Karolina0912 Pokaż wiadomość
Witam,własnie mam jechać do Niemczech do zbierania truskawek z firmie Bockmann Erdbeeren. mam 21 lat i trochę boje sie jechac po tych waszych komentarzach czy mogłaby któraś w Was napisac cos o tej firmie,czy warto jechac itd?prosze o odpowiedz
http://www.erdbeerhof-osterloh.de/re...wp_ahlhorn.php
http://www.arbeit-thiermann.eu/
polecam Ci

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------



---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

a to Co było pisane o Melle - niestety POTWIERDZAM
siwa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 19:06   #45
Karolina0912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

Witam,zna któraś z was jakies pewne i sprawdzone miejsca przy zbiorach za granica?proszę o kontakt
Karolina0912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:15   #46
lenka_171
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

Cytat:
Napisane przez orange_sky Pokaż wiadomość
ja miałam jechać na truskawki, ale ufarciło mi się, bo okazało sie ze facet ma oprócz truskawek porzeczki, winogrona etc. Więc wybrałam porzeczki, bo wiadomo, przynajmniej nie na kolanach...

Jesli chcecie pracować przy zbiorach, to (jeśli macie kontakty) lepiej poprosić kogoś o rekomendacje. Wiadomo, czasem można kiepsko trafić...

Swoją drogą, jak już w temacie, ktoś porzeczki zbierał może? Ostatni raz to robiłam mając może 4 latka więc eee...
Hej masz namiary w to miejsce które jedziesz, chodzi mi czy byłaby mozliwość załatwien ia tam pracy
lenka_171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 09:43   #47
anna267
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

Witam mam pytanie czy może ktoś z was zbierał truskawki w Niemczech u ALOIS + KRYSTOF WEHENPOHL CALVESLAGE a proponował mi tą pracę Pan Karwowski Przesław i wyjazd by był po 27 maja z góry dziękuje za informacje i opinie.
anna267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 20:15   #48
stan40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

anna 267-znajomy też mi proponował ten wyjazd ale jeszcze się nie zdecydowałem a jak Ty czy jedziesz i masz jakieś informację na temat tej firmy?
stan40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 19:27   #49
anna267
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

Witam Ja jadę 31 maja już do Niemiec, jadę pierwszy raz i za bardzo nie wiem jak to będzie, ale jadę

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Jadę ze znaną osobą która tego pana zna to nie będę przynajmniej sama i ostatnio się wypytałam tego pana Karwowskiego co i jak no i u niego zwolniło się miejsce w aucie i z nim jadę w tą niedzielę a reszta trochę póżniej busem
anna267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-28, 21:05   #50
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

ja byłam na studiach. Miesiąc i nigdy więcej.
Ciągle padało i skóra na palcach była napęczniała a potem jak schła to pękała.
Wiecznie człowiek jest schylony i kręgosłup boli jak diabli.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 21:09   #51
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
ja byłam na studiach. Miesiąc i nigdy więcej.
Ciągle padało i skóra na palcach była napęczniała a potem jak schła to pękała.
Wiecznie człowiek jest schylony i kręgosłup boli jak diabli.
Ja też pracowałam w takim miejscu, ale nie zbierałam. Ketonal w trakcie takiego sezonu to norma Naprawdę podziwiam tych ludzi, ktorzy jeżdżą w takie miejsca od wielu lat. Z drugiej strony co zarobią, to ich :P
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 08:00   #52
babel19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: zbierala ktoras z was truskawki w Niemczech i jakie wrazenia?

Byłam, ciężko było to fakt. Pracowaliśmy na polu praktycznie od rana do wieczora, nie zależnie od pogody. Kręgosłup niestety do dziś mnie boli, zarobiłam marne grosze, praktycznie wyszłam na 0, ale za to poznałam dużo fajnych osób. Z niektórymi mam kontakt do dziś. A co ze sobą zabrać ? Koniecznie kalosze i plaszcz przeciwdeszczowy (najlepiej dwa) !
babel19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-18 09:00:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:09.