Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-29, 11:25   #1
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna

Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?


Zawsze się zastanawiałam czy są na tym forum osoby, które lubią meble z naturalnego drewna, kupowane na targach staroci, w komisach z meblami z Niemiec czy Holandii? Te meble są piękne, starannie wykonane, często pięknie rzeźbione i w bardzo korzystnych cenach.
My z małżonkiem przepadliśmy. Urządzamy mieszkanie w takim właśnie stylu. Uwielbiamy meble z prawdziwego drewna, lekko stylizowane. Fakt faktem nie można przesadzić z ich iloscią bo są dość masywne (zależy od powierzchni mieszkania i wielkości pomieszczeń) ale wprowadzają takie ciepło i urok do domu Poza tym czasem można je łączyć z nowoczesnymi meblami typu IKEA i to bardzo ciekawie wyglada.
Jeśli nie jestem w tej kwestii osamotniona - odezwijcie się dziewczyny Możemy tu wklejać zdjęcia takich cudeniek
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 16:27   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Nie lubię takiego stylu, wśród takich mebli czuję się jak niemiecki emeryt w oczekiwaniu na śmierć.
Lubię lekkie,jasne meble, jasne pokoje i wszystko, co nadaje pomieszczeniom światła , jasności i lekkości.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 20:26   #3
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie lubię takiego stylu, wśród takich mebli czuję się jak niemiecki emeryt w oczekiwaniu na śmierć.
Lubię lekkie,jasne meble, jasne pokoje i wszystko, co nadaje pomieszczeniom światła , jasności i lekkości.
Ja z kolei nie lubię jasnych mebli i jasnych pomieszczeń typu białe ściany - wydają mi się mdłe i bez wyrazu. Dlatego czekam tutaj na miłośniczki stylu "emeryckiego"
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 08:10   #4
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Białe ściany kojarzą mi się z kolei ze szpitalem, w życiu nie chciałabym mieszkać w białych ścianach. W jasnych pomieszczaniach niezwykle soczyście wyglądają ciemnożółte, pomarańczowe, morelowe akcenty.
W sumie: co kto lubi.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 10:58   #5
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Zawsze się zastanawiałam czy są na tym forum osoby, które lubią meble z naturalnego drewna, kupowane na targach staroci, w komisach z meblami z Niemiec czy Holandii? Te meble są piękne, starannie wykonane, często pięknie rzeźbione i w bardzo korzystnych cenach.
My z małżonkiem przepadliśmy. Urządzamy mieszkanie w takim właśnie stylu. Uwielbiamy meble z prawdziwego drewna, lekko stylizowane. Fakt faktem nie można przesadzić z ich iloscią bo są dość masywne (zależy od powierzchni mieszkania i wielkości pomieszczeń) ale wprowadzają takie ciepło i urok do domu Poza tym czasem można je łączyć z nowoczesnymi meblami typu IKEA i to bardzo ciekawie wyglada.
Jeśli nie jestem w tej kwestii osamotniona - odezwijcie się dziewczyny Możemy tu wklejać zdjęcia takich cudeniek
Ja bardzo lubię stare meble drewniane i z lubością przeczesuje zarówno komisy z meblami z Niemiec i Holandii jak i pchle targi szkoda tylko że moje mieszkanie nie jest z gumy i chodź jestem dopiero na etapie urządzania się to już muszę dokładnie sprawdzać z centymetrem w ręku czy upatrzona rzecz zmieści mi się w przeznaczonym dla niej miejscu Jednak ze względu na to, że mój TŻt nie do końca podziela moje upodobania oraz na skromny - 49m metraż naszego mieszkania docelowo nasze mieszkanie będzie w stylu "mieszanym" tzn raczej nowoczesnym okraszonym jedynie elementami bardziej w starym stylu
__________________

Edytowane przez Wisienki
Czas edycji: 2012-04-15 o 11:01
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 22:38   #6
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie
 
Avatar KroofkaNeonoofka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 051
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Susanno, widzę że poza szyciem i imieniem mamy jeszcze coś wspólnego
Kocham meble holenderskie - współczesne sklejki przyprawiają mnie o mdłości Uwielbiam spacerować po targach staroci.
madana - i ja też przepadam za jasnymi, przestronnymi wnętrzami, uwielbiam styl skandynawski i uwielbiam mieszać style we wnętrzach, a mimo to kocham meble holenderskie
Ideał wnętrza?
Piękna stylizowana, drewniana komoda, na tle śnieżnobiałej ściany
Jak znajdę zdjęcie, które oddaje to co mam w głowię, to wam pokażę.
__________________
Szukasz fotografa noworodkowego w Warszawie? Zapraszam na moją stronę:
www.magdaskrzypczak.com
KroofkaNeonoofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 07:55   #7
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

uwielbiam stare meble z tym że nie czuję się dobrze w otoczeniu ciemnych i do mojego domu wybrałam te stylizowane i bielone

będę też odnawiać starocie, niebawem wybieram się na targ, niestety mam problem, cierpię na adhd, dom jeszcze w budowie a ja bym już kupowała, odnawiała hehehe
mąż się wścieka bo troszkę już gratów uzbierałam i nie mam gdzie tego trzymać a przeprowadzka gdzieś we wrześniu dopiero-zwariuje do tego czasu
wczoraj wypatrzyłam takie cudne lustro, które mogłoby wisieć nad kanapą w salonie- i co mam zrobić? a może jutro już go ktoś kupi??? no i tak ze wszystkim właśnie jest u mnie......
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-16, 13:52   #8
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Marsi-kupuj.Inaczej będzie Ci się śniło w nocy przez następne kilka lat

Ja jak szukałam stołu "idealnego",to z zakupem się wstrzymywałam 2 lata-przez ten czas mieliśmy w pokoju plastikowy stół ogrodowy,bo stary wywieźliśmy na działkę (byłąm pewna,że szybko kupię nowy).
No ale w końcu mam, trafiłam na takie cudo iw dobrej cenie,że zrezygnowałam z jego odnawiania-może kiedyś,jak mi się znudzi.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 12:38   #9
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Cieszę się, że nie jestem sama w moim "dziwactwie"
Sporo znajomych w naszym wieku (czyli 28-35 lat) jak do nas wpadają to pyta gdzie kupiliśmy takie piękne meble i za ile. Jak mówimy że to używki z Holandii i Niemiec to robią wielkie oczy. Jak mówimy za ile to są w szoku że za małe pieniądze można mieć piękne, trwałe i drewniane meble.

KroofkaNeonoofka nasze mieszkanie jest zdecydowanie za małe aby pomieścić wszystkie meblowe marzenia więc nie dokupimy już niczego nowego zresztą co trzeba to mamy i teraz mieszkamy
Jesteś moją wirtualną bratnią duszą
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 13:22   #10
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

No własnie ceny są kuszące.Ja zaczęłąm szukać stołu używanego z Niemiec lub Holandii,bo można było kupić za 200-400 zł taki rozkłądany nawet do 2,5 m-gdzie taki do 1000 zł znajdzie się w Agata meble,Ikea,czy Bodzio?
Niektórzy chyba uważają,że kupić używany mebel,to jakiś wstyd, że to znaczy,że ich nie stać-no jak to przed znajomymi przyznać,że to nie fachowiec w programie komputerowym nie zaprojektował ich salonu czy kuchni?

Wisienki, takie przemieszanie starego z nowym jest włąśnie bardzo na czasie.To jeszcze ciekawsze,niż samo stare,czy samo nowe-mieszaj,mieszaj
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 19:56   #11
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Cieszę się, że nie jestem sama w moim "dziwactwie"
Sporo znajomych w naszym wieku (czyli 28-35 lat) jak do nas wpadają to pyta gdzie kupiliśmy takie piękne meble i za ile. Jak mówimy że to używki z Holandii i Niemiec to robią wielkie oczy. Jak mówimy za ile to są w szoku że za małe pieniądze można mieć piękne, trwałe i drewniane meble.

KroofkaNeonoofka nasze mieszkanie jest zdecydowanie za małe aby pomieścić wszystkie meblowe marzenia więc nie dokupimy już niczego nowego zresztą co trzeba to mamy i teraz mieszkamy
Jesteś moją wirtualną bratnią duszą
hej!

ja rowniez lubie taki "emerycki" styl
uważam, ze takie meble maja dusze
gdzie zamawiasz, albo inaczej - jezdzisz gdzies na targi staroci? slyszalalm ,ze w mikolowie jest co miesiac?

BTW - znam Cie z bloga
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-18, 08:21   #12
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość
hej!

ja rowniez lubie taki "emerycki" styl
uważam, ze takie meble maja dusze
gdzie zamawiasz, albo inaczej - jezdzisz gdzies na targi staroci? slyszalalm ,ze w mikolowie jest co miesiac?
Meble kupowaliśmy w kilku różnych miejscach
Najwięcej u Rupka w Jastrzębiu Zdroju. Mebla igła - super!
Spor rzeczy kupiliśmy w Żorach ale ten sklep już nie istnieje Szkoda.
Duży wybór jest w Inter-Komisie w Siemianowicach Śl. Stan od ideału po renowację ale ceny czasem prześmieszne np. 400 zł za piękną witrynę (tylko do samodzielnego odnowienia ale w granicach rozsądku typu: wymiana szybek, starcie lakieru i przemalowanie na nowo)
No i Bielsko-Biała - tam tez jest sporo takich sklepów, nasz ulubiony stolik kawowy przytachaliśmy z Bielska

W Mikołowie jest taki targ?? Nie mów?! W którym miejscu??

Cytat:

BTW - znam Cie z bloga
Miło mi i bardzo się cieszę
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 09:20   #13
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Niektórzy chyba uważają,że kupić używany mebel,to jakiś wstyd, że to znaczy,że ich nie stać-no jak to przed znajomymi przyznać,że to nie fachowiec w programie komputerowym nie zaprojektował ich salonu czy kuchni?
eeeee,to ja wolałabym nie mieć takich znajomych

jestem teraz na etapie poszukiwania duże okrągłego stołu na 6 osób- z możliwością rozkładania na więcej,jakby ktoś coś wiedział proszę o info
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 09:54   #14
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Marsi, z jakiej części Polski jesteś? Szukałaś na allegro?

Na tym blogu są super mebelki,ale dla mnie za daleko (zamawiałąm natomiast milion obrusów,serwet, pościelowych).
Małopolska - http://mb-vintage.blogspot.com/search/label/meble
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 10:26   #15
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie
 
Avatar KroofkaNeonoofka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 051
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
KroofkaNeonoofka nasze mieszkanie jest zdecydowanie za małe aby pomieścić wszystkie meblowe marzenia więc nie dokupimy już niczego nowego zresztą co trzeba to mamy i teraz mieszkamy
Jesteś moją wirtualną bratnią duszą
No my z narzeczonym mieszkamy na wynajętym, przeprowadzamy się wkrótce i też na razie ni na swoje, więc też nie kupuję raczej nic, oglądam i planuję, szczególnie się nie meblujemy, bo przewozić to potem to istny koszmar. A takie drewniane meble to najlżejsze nie są (A teraz mieszkam na 5 piętrze bez windy ). Jeżdżę natomiast z mamą, ona sobie coś czasem dokupuje do domu, czasem kupujemy też donice, mosiężne dzbany, lustra, lampki - takie drobiazgi. A tak bym chciała już kupować do siebie!

W Warszawie jest taka giełda gdzieś w okolicach pkp koło, ale nie byłam, podobno drogo - sprawdzę to kiedyś. Cuda można znaleźć w Sandomierzu, giełda jest sobotę, ale trzeba jechać wcześnie rano - po 5:00 już trzeba być na miejscu, szybko rozkupują ludzie.
__________________
Szukasz fotografa noworodkowego w Warszawie? Zapraszam na moją stronę:
www.magdaskrzypczak.com
KroofkaNeonoofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 10:40   #16
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Meble kupowaliśmy w kilku różnych miejscach
Najwięcej u Rupka w Jastrzębiu Zdroju. Mebla igła - super!
Spor rzeczy kupiliśmy w Żorach ale ten sklep już nie istnieje Szkoda.
Duży wybór jest w Inter-Komisie w Siemianowicach Śl. Stan od ideału po renowację ale ceny czasem prześmieszne np. 400 zł za piękną witrynę (tylko do samodzielnego odnowienia ale w granicach rozsądku typu: wymiana szybek, starcie lakieru i przemalowanie na nowo)
No i Bielsko-Biała - tam tez jest sporo takich sklepów, nasz ulubiony stolik kawowy przytachaliśmy z Bielska

W Mikołowie jest taki targ?? Nie mów?! W którym miejscu??


Miło mi i bardzo się cieszę
to super wiedziec ze jest tyle sklepow!
aktualnie szukam fotela z rafia, moze byc do odnowienia
ceny na allegro troche przerazajace...

co do Mikolowa - to ten targ jest jest albo w Domu Kultury albo na rynku
powiem Ci, nie bylam tam ale slyszlalam o nim i mam nadzieje sie tam szybko jeszcze wybrac

na stronce wirtualny mikolow podaja daty, kiedy i gdzie dokladnie sie odbedzie

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

Cytat:
Napisane przez KroofkaNeonoofka Pokaż wiadomość
No my z narzeczonym mieszkamy na wynajętym, przeprowadzamy się wkrótce i też na razie ni na swoje, więc też nie kupuję raczej nic, oglądam i planuję, szczególnie się nie meblujemy, bo przewozić to potem to istny koszmar. A takie drewniane meble to najlżejsze nie są (A teraz mieszkam na 5 piętrze bez windy ). Jeżdżę natomiast z mamą, ona sobie coś czasem dokupuje do domu, czasem kupujemy też donice, mosiężne dzbany, lustra, lampki - takie drobiazgi. A tak bym chciała już kupować do siebie!

W Warszawie jest taka giełda gdzieś w okolicach pkp koło, ale nie byłam, podobno drogo - sprawdzę to kiedyś. Cuda można znaleźć w Sandomierzu, giełda jest sobotę, ale trzeba jechać wcześnie rano - po 5:00 już trzeba być na miejscu, szybko rozkupują ludzie.
w kazda sobote?
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 11:27   #17
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość

Na tym blogu są super mebelki,ale dla mnie za daleko (zamawiałąm natomiast milion obrusów,serwet, pościelowych).
Małopolska - http://mb-vintage.blogspot.com/search/label/meble
Meble fajne ale porcelana jaka fajowa
Mi się marzy cały komplet z Wałbrzycha - została mi po babci tylko cukierniczka. Jak wchodził "gierkowski porcelit" to babcia wywaliła "wałbrzych" bo to nie było modne... Pamiętam, że bawiłam się tymi filiżaneczkami w piaskownicy
Nowy zestaw z Wałbrzycha to koszt ok 300 zł :/ gdyby ktoś coś wiedział, zobaczył to proszę o cynk.

P4072785.jpg

Cytat:
Napisane przez KroofkaNeonoofka Pokaż wiadomość
No my z narzeczonym mieszkamy na wynajętym, przeprowadzamy się wkrótce i też na razie ni na swoje, więc też nie kupuję raczej nic, oglądam i planuję, szczególnie się nie meblujemy, bo przewozić to potem to istny koszmar. A takie drewniane meble to najlżejsze nie są (A teraz mieszkam na 5 piętrze bez windy ). Jeżdżę natomiast z mamą, ona sobie coś czasem dokupuje do domu, czasem kupujemy też donice, mosiężne dzbany, lustra, lampki - takie drobiazgi. A tak bym chciała już kupować do siebie!
No tak, jak się mieszka w wynajętym to nie warto szaleć z meblami ale skoro piszesz, ze niebawem się przeprowadzacie to może choć do tego drugiego mieszkania już coś sobie kupisz A jak nie to dzielnie asystuj mamie

Widziałaś tę niciarkę - coś dla krawcowej http://mb-vintage.blogspot.com/2012/02/niciak.html

Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość
to super wiedziec ze jest tyle sklepow!
aktualnie szukam fotela z rafia, moze byc do odnowienia
ceny na allegro troche przerazajace...
U nas w komisach te fotele nie najtańsze, my płaciliśmy coś 250 zł ale w bardzo dobrym stanie.
Cytat:
co do Mikolowa - to ten targ jest jest albo w Domu Kultury albo na rynku
powiem Ci, nie bylam tam ale slyszlalam o nim i mam nadzieje sie tam szybko jeszcze wybrac [/Q

na stronce wirtualny mikolow podaja daty, kiedy i gdzie dokladnie sie odbedzie
Zaraz lecę zobaczyć! Do Mikołowa mam 12 km

Nie wiem jak Wy ale my preferujemy te meble w wydaniu prostym czyli bez ozdobnych rzeźbień a jak już to z odrobiną. Jak najprostsze. Takie zeby wizualnie nie sprawiały wrażenia "ciężkich".
Najbardziej jestem dumna z naszej sypialni - łoże 2x2 m - 1400 zł + szafka nocna i komoda (nie z kompletu ale pasują) - za 400 zł łącznie I uwielbiam starą, przedwojenną szafę - wielka i solidna (choć ja i tak się nie mieszczę). Musze podreperować stołki w kuchni bo wymieniałam obicie i śrubek nie dokręciłam.

Ahhh fajnie, że nie jestem odosobniona
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 11:48   #18
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Suzanna, tutaj masz zestaw na 12 osób,ale nie wiadomo,jaka cena minimalna http://allegro.pl/zestaw-porcelana-p...264430120.html
tutaj taniutki,ale nie biały http://allegro.pl/serwis-kawowy-z-wa...269231531.html

Te białe komplety sa przepiękne,ale te ze złoceniami,czy w inny deseń to już gruba przesada

Edytowane przez xandra78
Czas edycji: 2012-04-18 o 11:49
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 12:03   #19
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Susanna a te fotele to odnawiasz czy oddajesz do tapicera i do renowacji?

na allegro jest taka uzytkowniczka uja4 - sama robi renowacje przeroznych mebli cos pieknego po prostu!!!
bardzo bym chciala tak umiec

Edytowane przez moniczka1302
Czas edycji: 2012-04-18 o 12:06
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-18, 12:19   #20
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Marsi, z jakiej części Polski jesteś? Szukałaś na allegro?
jestem z dolnego śląska ale małopolska też wchodzi w gre
na allegro szukałam ale niestety nie są zbyt duże te stoły
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 12:32   #21
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Suzanna, a to nie Wałbrzych? No na pewno podobne-nie znam się
http://allegro.pl/serwis-do-kawy-i-h...280576559.html
Widzę,że "Ćmielów" ma tez łądną porcelanę
włąśnie szukam dzbanka na herbatę,ale większego.

Marsi, ja rzadko widuje okrągłe stoły,ale takie naprawdę duże.Szukaj też na Tablica.pl.Jak na coś natrafię,to na pewno dam znać.Ja już od lat przeszukuję portale aukcyjne z używanymi meblami ,czy antykami
http://tablica.pl/oferta/piekny-stol...6b2d357;r:3;s:
http://tablica.pl/oferta/stol-rozkla...dc3bfa3;r:3;s:
Ale piękny! http://tablica.pl/oferta/stol-do-sal...dc3bfa3;r:3;s:
Hehe-większego nie kupisz http://tablica.pl/oferta/stol-zabytk...dc3bfa3;r:3;s:
http://tablica.pl/oferta/owalny-styl...e3969dd;r:3;s:
cena super http://tablica.pl/oferta/antyki-stol...e3969dd;r:3;s:
http://tablica.pl/oferta/stol-6-krze...86f7fbc;r:3;s:
Ominęłam te najdroższe

Edytowane przez xandra78
Czas edycji: 2012-04-18 o 12:42
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 13:00   #22
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Suzanna, tutaj masz zestaw na 12 osób,ale nie wiadomo,jaka cena minimalna http://allegro.pl/zestaw-porcelana-p...264430120.html

Te białe komplety sa przepiękne,ale te ze złoceniami,czy w inny deseń to już gruba przesada
Tak, też wyczaiłam ten komplet ale gościu nie wysyła bo nie wie jak odbiór osobisty - blisko 260 km ode mnie . A jest piękny!!
Jak dla mnie taki cały biały, bez ozdób jest najładniejszy ale wiadomo że jedni wolą ze zdobieniami

Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość
Susanna a te fotele to odnawiasz czy oddajesz do tapicera i do renowacji?

na allegro jest taka uzytkowniczka uja4 - sama robi renowacje przeroznych mebli cos pieknego po prostu!!!
bardzo bym chciala tak umiec
Fotel był w takim stanir że nie wymagał renowacji ale przydałoby się uszyć nowe obicie ale... bardzo mi się nie chce.
A krzesła to sama obijałam, na stare i brudne obicie kładłam warstwę ocieplenia do płaszczy i na to tkaninę wierzchnią i przypinałam spinaczami tapicerskimi. Z tym ze nie było w tekstylnym wyboru w żakardach i te co mam tak średnio mi się widzą.

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Suzanna, a to nie Wałbrzych? No na pewno podobne-nie znam się
http://allegro.pl/serwis-do-kawy-i-h...280576559.html
Widzę,że "Ćmielów" ma tez łądną porcelanę
włąśnie szukam dzbanka na herbatę,ale większego.
Tak Wałbrzych! Nie widziałam tego zestawu brakuje jednego talerzyka ale cena jaka kusząca
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 14:53   #23
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Susanna, no proszę,czyli juz się trochę znam hihi.A talerzyk zawsze można dokupić

Ja tkaniny też oglądam na allegro w zakłądce Antyki-tkaniny.Można trafić na jakieś kawałki obiciowe albo grube zasłony, które nadają się do tego celu.No i polecam wszelkie internetowe pchle targi-ja jestem juz uzależniona
http://pchli.blogspot.com/
http://jarmarkdomowy.blogspot.com/
http://teczowystragan.blogspot.com/
tu jest wszelkiego rodzaju rękodzięło http://fairy-house.blogspot.com/
http://pchelkiiperelki.blogspot.com/
http://pchli2.blogspot.com/
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 19:43   #24
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie
 
Avatar KroofkaNeonoofka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 051
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Meble fajne ale porcelana jaka fajowa
Mi się marzy cały komplet z Wałbrzycha - została mi po babci tylko cukierniczka. Jak wchodził "gierkowski porcelit" to babcia wywaliła "wałbrzych" bo to nie było modne... Pamiętam, że bawiłam się tymi filiżaneczkami w piaskownicy
Nowy zestaw z Wałbrzycha to koszt ok 300 zł :/ gdyby ktoś coś wiedział, zobaczył to proszę o cynk.

(...)
Widziałaś tę niciarkę - coś dla krawcowej http://mb-vintage.blogspot.com/2012/02/niciak.html
Porcelana porcelaną, ja nie mogę przeżyć, że jak weszła moda na regały ze sklejki na wysoki połysk to babcia rozdała piękne drewniane meble, które z dziadkiem wieźli przez pół Polski - dwa łóżka, szafa trzydrzwiowa, kredens, toaletka, stół z krzesłami... ech... szkoda gadać.

Niciarka boska

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Widzę,że "Ćmielów" ma tez łądną porcelanę
włąśnie szukam dzbanka na herbatę,ale większego.
Robił i robi, piękną i porządną - moje rodzinne strony

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Nawet nie wiedziałam że są takie miejsca w sieci! Całe życie się człowiek uczy!
__________________
Szukasz fotografa noworodkowego w Warszawie? Zapraszam na moją stronę:
www.magdaskrzypczak.com
KroofkaNeonoofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 21:39   #25
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Cytat:
Napisane przez KroofkaNeonoofka Pokaż wiadomość
Nawet nie wiedziałam że są takie miejsca w sieci! Całe życie się człowiek uczy!
Radzę zaglądać w każdej wolnej chwili,bo potem żal,jak się widzi,że ktoś nas ubiegł
Ja mam już tyle pięknych obrusów,serwet,bieżników, zasłony nawet angielskie,a najwięcej poszew na kołdry-większość z Anglii właśnie,to zupełnie inna gęstość materiału,na pewno mi starczy na lata a 3 razy tańsze niż u nas "najtańsze"
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 21:52   #26
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie
 
Avatar KroofkaNeonoofka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 051
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Radzę zaglądać w każdej wolnej chwili,bo potem żal,jak się widzi,że ktoś nas ubiegł
Ja mam już tyle pięknych obrusów,serwet,bieżników, zasłony nawet angielskie,a najwięcej poszew na kołdry-większość z Anglii właśnie,to zupełnie inna gęstość materiału,na pewno mi starczy na lata a 3 razy tańsze niż u nas "najtańsze"
Wiesz co, serwety i obrusy to raczej nie dla mnie, ja to raczej tylko meble i czasem dekoracje typu lustro, jak już wcześniej wspomniałam

A ktoś jeszcze pytał czy Sandomierz w każdą sobotę - tak, w każdą
__________________
Szukasz fotografa noworodkowego w Warszawie? Zapraszam na moją stronę:
www.magdaskrzypczak.com
KroofkaNeonoofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 07:54   #27
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Cytat:
Napisane przez KroofkaNeonoofka Pokaż wiadomość
Wiesz co, serwety i obrusy to raczej nie dla mnie, ja to raczej tylko meble i czasem dekoracje typu lustro, jak już wcześniej wspomniałam

A ktoś jeszcze pytał czy Sandomierz w każdą sobotę - tak, w każdą
ja pytalam
to jest gdzies na rynku w Sandomierzu?
bo szczerze - mam daleko i jestem w baaardzo zaawansowanej ciazy i nie wiem czy jest sens sie tam pchac na niecale 3 tygodnie przed terminem rozwiazania (jestem ze Slaska)
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 08:50   #28
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie
 
Avatar KroofkaNeonoofka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 051
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

moniczka1302, w rynku na pewno nie, ale gdzie konkretnie, to Ci nie powiem. Ja Sandomierza nie znam, mnie tam zawsze zawożą. A na śląsku nie masz nic bliżej? Zorientuj się. Bo czasem jest tak, że jest mnóstwo pięknych rzeczy, a czasem nie. Szukasz łóżka, a tam jak na złość stoły Szkoda żebyś się tłukła tyle km, jak może masz coś bliżej?
__________________
Szukasz fotografa noworodkowego w Warszawie? Zapraszam na moją stronę:
www.magdaskrzypczak.com
KroofkaNeonoofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 09:10   #29
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

xandra, dzięki kochana
troszkę mnie ceny bolą za używane, mój TZ wczoraj dostał namiar na stolarza, który robi styliozwane meble za połowę ceny sklepowej- więc chyba na to rozwiązanie się zdecyduje

a właśnie,wczoraj wylicyotwałam ten sekretarzyk, w sklepie kosztuje 700 zł a ja go wygrałam za 350...... hehe cieszę się jak głupia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sekretarzyk.jpg (60,1 KB, 148 załadowań)
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 09:17   #30
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Czy są tu miłośniczki mebli używanych, holenderskich, stylizowanych?

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Susanna, no proszę,czyli juz się trochę znam hihi.A talerzyk zawsze można dokupić
Racja, racja. Czaję się na ten zestawik

Cytat:
Napisane przez KroofkaNeonoofka Pokaż wiadomość
Porcelana porcelaną, ja nie mogę przeżyć, że jak weszła moda na regały ze sklejki na wysoki połysk to babcia rozdała piękne drewniane meble, które z dziadkiem wieźli przez pół Polski - dwa łóżka, szafa trzydrzwiowa, kredens, toaletka, stół z krzesłami... ech... szkoda gadać.

Niciarka boska
Tak, mebli tez się pozbywano. Ahhh no cóż, takie czasy.

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość

a właśnie,wczoraj wylicyotwałam ten sekretarzyk, w sklepie kosztuje 700 zł a ja go wygrałam za 350...... hehe cieszę się jak głupia
O matko jaki piękny!! I za taką cenę - zazdroszcze. U nas meble w innym stylu ale właśnie meble na tych cienkich nóżkach też bardzo mi sie podobają!
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-02 15:01:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.