Cera mieszana i nawilżenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-12, 16:54   #1
Anitaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19

Cera mieszana i nawilżenie


Hej, odrazu piszę, że jestem tu nowa. Ogólnie największy problem mam z nosem. Nawet po nałożeniu kremu matującego bardzo szybko zaczyna on się świecić. I pytanie do Was. Czy jeżeli używam kremu dobrze nawilżającego to skóra w strefie T zacznie naturalnie po jakimś czasie matowieć?
Anitaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 17:04   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera mieszana i nawilżenie

To zależy. Jeśli powodem świecenia jest to, że kosmetyki których używasz przesuszają Ci skórę, to włączenie do pielęgnacji kremu odżywczego, kojącego może ten problem w pewnym stopniu wyregulować. Ale jeśli Twoja skóra już tak ma, to taki krem nie będzie miał wpływu na regulację wydzielania sebum. Krem nawilżający - to zależy który masz na myśli. Są lekkie nawilżające kremy i takie bardziej treściwe.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 17:26   #3
Anitaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19
Dot.: Cera mieszana i nawilżenie

Wydaję mi się, że po prostu tak już mam, od jakiegoś czasu, nawet nie zauważyłam kiedy zaczął mi się ten nos świecić. A jeśli tak jest to jakich kosmetyków mogłabym użyć, żeby chociaż trochę zredukować nadprodukcję sebum?
Anitaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 18:33   #4
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Cera mieszana i nawilżenie

na pewno omijaj te do typowo tłustej skóry, bo bardzo wysuszają
a skóra wtedy produkuje x 2 ...

mi pomógł bardzo krem z kwasem migdałowym Bandi, skóra o wiele mniej się świeciła
a i wyprysków mniej się pojawiało
oprócz niego używałam i używam nadal DLA Niszcz pryszcz (na noc) - świetnie nawilża.. buźka rano jest matowa...myję ją później pianką nawilżającą.. nakładam mineralny podkład i na kilka godzin mam mat
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 19:16   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera mieszana i nawilżenie

Cytat:
Napisane przez Anitaa22 Pokaż wiadomość
Wydaję mi się, że po prostu tak już mam, od jakiegoś czasu, nawet nie zauważyłam kiedy zaczął mi się ten nos świecić. A jeśli tak jest to jakich kosmetyków mogłabym użyć, żeby chociaż trochę zredukować nadprodukcję sebum?
Odstawić kosmetyki, po których masz ściągniętą skórę i na noc stosować coś niekoniecznie typowo do cery mieszanej czy tłustej. Jeśli chcesz krem nawilżający, to np ten Fitomed. To nie jest typowo lekkie, błyskawicznie wchłaniający się krem, ale nie jest też tłusty. Albo taki Flos-Lek, u mnie akurat jest lżejszy niż Fitomed, chociaż kremy regenerujące i odżywcze z reguły są dość ciężkie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 19:22   #6
Anitaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19
Dot.: Cera mieszana i nawilżenie

A co powiecie o tym kremie Nivea Soft, jakoś tak nie pamiętam dokładnie, taki nawilżający? Wyczytałam gdzieś, że może być niezły.
Anitaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 06:47   #7
GossipBoy
Raczkowanie
 
Avatar GossipBoy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 52
Dot.: Cera mieszana i nawilżenie

Cytat:
Napisane przez Anitaa22 Pokaż wiadomość
A co powiecie o tym kremie Nivea Soft, jakoś tak nie pamiętam dokładnie, taki nawilżający? Wyczytałam gdzieś, że może być niezły.
Nope. Z tego co kojarzę, na drugim miejscu w składzie ma parafinę, więc nie polecam. Co do kremów, to najlepiej rozejrzeć się po KWC, dodam iż Apis ma genialne kremy(powtarzam to chyba przy każdym wątku o kremach Jakiś psychofan się robię :P) Co do pielęgnacji, myślałaś o przerzuceniu się na OCM?
GossipBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 08:54   #8
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Cera mieszana i nawilżenie

jest obszerny wątek o kremach nawilżających,niezapychaj ących..conajmniej kilkanascie produktów opisanych....po szeroko zakrojonych poszukiwaniach tego jedynego...póki co na czele wysuwa się firma SYLVECO-ich Lekki krem brzozowy,a zaraz za nim Lekki krem rokitnikowy tanie,polskie,ekologiczne składy.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 20:47   #9
Anitaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19
Dot.: Cera mieszana i nawilżenie

Cytat:
Napisane przez GossipBoy Pokaż wiadomość
Nope. Z tego co kojarzę, na drugim miejscu w składzie ma parafinę, więc nie polecam. Co do kremów, to najlepiej rozejrzeć się po KWC, dodam iż Apis ma genialne kremy(powtarzam to chyba przy każdym wątku o kremach Jakiś psychofan się robię :P) Co do pielęgnacji, myślałaś o przerzuceniu się na OCM?
Nie wiem, nie próbowałam OCM i nie wiem czy warto, czy nie będzie po tym jakiś przykrych niespodzianek A Ty stosowałeś ocm?
Anitaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 10:15   #10
GossipBoy
Raczkowanie
 
Avatar GossipBoy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 52
Dot.: Cera mieszana i nawilżenie

Cytat:
Napisane przez Anitaa22 Pokaż wiadomość
Nie wiem, nie próbowałam OCM i nie wiem czy warto, czy nie będzie po tym jakiś przykrych niespodzianek A Ty stosowałeś ocm?
Tak, stosowałem OCM przez pewien czas Przy dobraniu odpowiedniego oleju bazowego nie masz o co się martwić
GossipBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 13:34   #11
Anitaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19
Dot.: Cera mieszana i nawilżenie

Cytat:
Napisane przez GossipBoy Pokaż wiadomość
Tak, stosowałem OCM przez pewien czas Przy dobraniu odpowiedniego oleju bazowego nie masz o co się martwić
I po jakim czasie zauważyłeś efekty? Chodzi mi o mniejsze świecenie się cery. I ile razy w tygodniu to stosowałeś ?
Anitaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 11:27   #12
GossipBoy
Raczkowanie
 
Avatar GossipBoy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 52
Dot.: Cera mieszana i nawilżenie

Cytat:
Napisane przez Anitaa22 Pokaż wiadomość
I po jakim czasie zauważyłeś efekty? Chodzi mi o mniejsze świecenie się cery. I ile razy w tygodniu to stosowałeś ?
OCM stosowałem codziennie No i tak po 2-3 miesiącach u mnie efekty dopiero były. Głównie zauważyłem, że skóra mniej się przetłuszcza, ale nie pomagało mi w walce z pryszczami, więc odstawiłem
GossipBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 19:12   #13
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Cera mieszana i nawilżenie

Cytat:
Napisane przez Donka90 Pokaż wiadomość
Ogólnie dobrze jest nawilżać twarz jak najwięcej gdy ma się problem z błyszczeniem, bo skora sucha produkuje nadmiar sebum i dlatego zaczyna się świecić. Ja wyeliminowałam problem błyszczenia myjąc twarz bardzo delikatnymi nie wysuszającymi preparatami. w tej chwili jest to pianka do mycia twarzy Decubal, a następnie nakładam krem nawilżający z Decubala. tak robię na noc, a rano po piance fluid matujący SPF30 . U mnie świecenie w ten sposób zminimalizowałam do minimum, jedynie już wieczorem po całym dniu troszkę czoło się błyszczy
...
własnie o to chodzi
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 21:27   #14
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera mieszana i nawilżenie

Cytat:
Napisane przez Donka90 Pokaż wiadomość
Ogólnie dobrze jest nawilżać twarz jak najwięcej gdy ma się problem z błyszczeniem, bo skora sucha produkuje nadmiar sebum i dlatego zaczyna się świecić. Ja wyeliminowałam problem błyszczenia myjąc twarz bardzo delikatnymi nie wysuszającymi preparatami. w tej chwili jest to pianka do mycia twarzy Decubal, a następnie nakładam krem nawilżający z Decubala. tak robię na noc, a rano po piance fluid matujący SPF30 . U mnie świecenie w ten sposób zminimalizowałam do minimum, jedynie już wieczorem po całym dniu troszkę czoło się błyszczy
To nie zawsze pomaga. Czasem skóra tłusta to po prostu skóra tłusta a nie przetłuszczona, ale tak naprawdę sucha. Wtedy jedyne wyjście to po prostu zaprzyjaźnić się z pudrem matującym i pędzlem do torebki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.