Problem z pachami... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-22, 13:31   #1
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232

Problem z pachami...


Witam. Niestety dział "dermatologia' nie działa, gdyż szukają opiekuna do tego działu i nie wiedziałam gdzie zamieścić moje pytanie, więc trafiłam tutaj. A mam spory problem. Może któreaż z wizażystek mi pomoże? Doradzi?

Otóż mam spory problem, ponieważ pół roku temu wydepilowałam swoje pachy depilatorem.... i to był błąd. Pojawiło się uczulenie (chyba) bo nie wiem jak inaczej to określić. Swędzą mnie pachy, szczypią. Jest to nie do zniesienia... Gdy lekko się 'podrapię' to tworzą mi się rany, później małe strupki itp... Nie wiem co mam zrobić. Czy są jakieś kosmetyki na to? Nie wiem nawet jak to nazwać :/ Czy od razu mam iść do dermatologa? Chyba by mnie wyśmiał, albo nie wiem co, bo zwlekam z tym długo... Oczywiście często się myję pod pachami, nie używam żadnych antyperspirantów, bo pachy zaczynają mnie szczypać i owy 'antyperspirant' zasycha.... Przed wydepilowaniem się pod pachami nigdy nie miałam z nimi problemu, zawsze stosowałam jakieś antyperspiranty- zazwyczaj nivea w kulce i nic mi nie było... tylko po tym nieszczęsnym depilatorze... Czy są jakieś kosmetyki- ale b.dobre, które mogłyby mi pomóc na moje rany pod pachami? Bardzo proszę o pomoc...
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 13:46   #2
glorstine
Raczkowanie
 
Avatar glorstine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 76
Dot.: Problem z pachami...

Możesz wypróbować maść Clotrimazolum. Jest taniutka (ok. 5 zł), mozna ją kupić bez recepty w aptece. Co prawda stosuje się ją w grzybiczym zapaleniu skóry, ale Dziewczyny pisały już w jakimś innym wątku, że stosują ją również na swędzące ranki po depilacji. Wypróbowałam na sobie i pomogło Z tym, że ja miałam zapalenie mieszków włosówych po depilacji na nogach... Ale na pewno sprobować nie zaszkodzi
__________________
" - Niełatwo jest być odważnym - odparł Prosiaczek, lekko pociągając noskiem - kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem..."
glorstine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 22:12   #3
*Justynka*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Pń
Wiadomości: 2 304
Dot.: Problem z pachami...

Cytat:
Napisane przez glorstine Pokaż wiadomość
Możesz wypróbować maść Clotrimazolum. Jest taniutka (ok. 5 zł), mozna ją kupić bez recepty w aptece. Co prawda stosuje się ją w grzybiczym zapaleniu skóry, ale Dziewczyny pisały już w jakimś innym wątku, że stosują ją również na swędzące ranki po depilacji. Wypróbowałam na sobie i pomogło Z tym, że ja miałam zapalenie mieszków włosówych po depilacji na nogach... Ale na pewno sprobować nie zaszkodzi
Ale jestem zdziwiona, sama borykam się z zapaleniem mieszków włosowych po depilacji i nic mi nie pomaga, więc może to wypróbuje. A czy ta maść całkowicie wyleczyła tą dolegliwość??
__________________



*Justynka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 18:01   #4
glorstine
Raczkowanie
 
Avatar glorstine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 76
Dot.: Problem z pachami...

Widzę widoczną poprawę, jeśli po depilacji posmaruję tym nogi
__________________
" - Niełatwo jest być odważnym - odparł Prosiaczek, lekko pociągając noskiem - kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem..."
glorstine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 16:22   #5
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Problem z pachami...

Na początku, dziękuję za poradę i już zapisałam nazwę, a za chwilę wybieram się do apteki z jej kupnem. Bo mam dość moich tragicznych pach :/ Dziękuję bardzo za to A ile razy się smaruje? Kilka razy dziennie czy kilka razy w tygodniu?

__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 16:44   #6
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Problem z pachami...

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
Witam. Niestety dział "dermatologia' nie działa, gdyż szukają opiekuna do tego działu i nie wiedziałam gdzie zamieścić moje pytanie, więc trafiłam tutaj. A mam spory problem. Może któreaż z wizażystek mi pomoże? Doradzi?

Otóż mam spory problem, ponieważ pół roku temu wydepilowałam swoje pachy depilatorem.... i to był błąd. Pojawiło się uczulenie (chyba) bo nie wiem jak inaczej to określić. Swędzą mnie pachy, szczypią. Jest to nie do zniesienia... Gdy lekko się 'podrapię' to tworzą mi się rany, później małe strupki itp... Nie wiem co mam zrobić. Czy są jakieś kosmetyki na to? Nie wiem nawet jak to nazwać :/ Czy od razu mam iść do dermatologa? Chyba by mnie wyśmiał, albo nie wiem co, bo zwlekam z tym długo... Oczywiście często się myję pod pachami, nie używam żadnych antyperspirantów, bo pachy zaczynają mnie szczypać i owy 'antyperspirant' zasycha.... Przed wydepilowaniem się pod pachami nigdy nie miałam z nimi problemu, zawsze stosowałam jakieś antyperspiranty- zazwyczaj nivea w kulce i nic mi nie było... tylko po tym nieszczęsnym depilatorze... Czy są jakieś kosmetyki- ale b.dobre, które mogłyby mi pomóc na moje rany pod pachami? Bardzo proszę o pomoc...
Ja uważam, że powinnaś iść do dermatologa. Właśnie dlatego, że problem długo się utrzymuje. Skóra pod pachami jest bardzo delikatna, owłosienie natomiast często dość mocne - zapalenie mieszków włosowych może się bardzo niebezpiecznie rozwinąć, zwłaszcza, że skóra w tym miejscu jest notorycznie zgniatana, pocierana i traktowana stosunkowo agresywnymi specyfikami.

Na dany specyfik każda skóra reaguje inaczej; w tym wypadku radziłabym nie tracić czasu na eksperymenty.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 13:29   #7
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Problem z pachami...

Witam.

Niestety clotrimazolum ani nawet maść, którą miałam na receptę hydrocortisonum nie pomogło na moje pachy. Chyba mam to rok, albo nawet 1,5. Nikomu nie zalecam depilowania pach depilatorem! tylko ja mogłam być taka mądra i mam za swoje... Pójdę w końcu do lekarza bo to jest nie do zniesienia...

Pozdrawiam.
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-20, 15:19   #8
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Problem z pachami...

mialam to samo zmien maszynki dezodorant w sztyfcie
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 15:28   #9
Szirini
Raczkowanie
 
Avatar Szirini
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 45
Dot.: Problem z pachami...

miałam dokładnie to samo, czasem nie mogłam wytrzymać i musiałam podrapać, a czerwone obszary przenosiły się coraz dalej :O Na szczęście jakoś sami mi to zeszło, choć taki stan także utrzymywał się długo. Zaczęłam używać antyperspirantu w kulce Nivea Perła - pielęgnacja po depilacji - po nim chyba zauważyłam znaczącą poprawę ;>
Szirini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 18:26   #10
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Problem z pachami...

Hmm... może też spróbuję... ale wiesz, ja też mam kulkę i ona tak czeka i czeka na mnie, bo jak już ją używałam to troszkę później szczypie, czuję dyskomfort, a skóra tak jakby odpadała, takie płaty:/ po zrobieniu kulką...
kiedyś się tak mocno podrapałam, że miałam normalnego stupa a jak go rozdrapałam.... Boże! Masakra!
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:55.