Kompleksowa pielęgnacja cery alergicznej z wieloma problemami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-31, 03:48   #1
motylanoga
Raczkowanie
 
Avatar motylanoga
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 50

Kompleksowa pielęgnacja cery alergicznej z wieloma problemami


Witam,

Przeczytałam dużo wątków zbiorczych o pielęgnacji konkretnych rodzajów cery, ale w moim przypadku jest to kompilacja wielu problemów z którymi ciągle nie mogę sobie poradzić, więc potrzebuję rady dotyczącej kompleksowej pielęgnacji.

Mam cerę alergiczną ( częste zapalenia w postaci rumienia, potem drobnych krostek i rybiej łuski- całe suche plamy), wrażliwą, suchą, naczynkową i zdarzają mi się wypryski.
Poza tym jest bardzo cienka i mimo młodego wieku moim problemem są już widoczne liczne zmarszczki mimiczne szczególnie na czole i pod oczami. Tak więc na codzien, nawet bez uczulenia moja twarz pokryta jest suchymi plamami. Najgorszy jest nos, który pokryty jest zaskórnikami, a jednośnie schodzi z niego skóra. Skórze towarzyszy błyszczenie.
Aplikacja podkładu nawet z ogromną ilością kremu, nie daje dobrego efektu, podkreśla tylko suche plamki.
Dodam, że nie korzystam z solarium, w ogóle się nie opalam. Piję dużo wody, nie stosuję mechanicznych peelingów, czy kosmetyków z alkoholem. Oczyszczam twarz płynem Biodermy dla suchej skóry i tonikiem. Próbowałam już m.in. kremów Iwostinu, Vichy ( dla suchej i myokine), Eris ( dla naczynkowej), Biodermy ( wlasnie na suche skórki), kosmetyków z serii Atopra ( tu krem był jednym z lepszych).
Poza tym stosuje peling enzymatyczny i maseczki Dermiki.

Nadal jednak skóra ma suche plamki, zaczerwienienia, duże sińce pod oczami, liczne zaskórniki i siateczkę zamrszczek
Wiem, że idealna nie będzie, ale może ktoś udzieli mi wskazówek co do pielęgnacji, zabiegów, specjalnych preparatów, kóte pozwolą tę sytuację załagodzić . Z góry dziękuję

Edytowane przez motylanoga
Czas edycji: 2009-03-31 o 03:50
motylanoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 06:30   #2
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: Kompleksowa pielęgnacja cery alergicznej z wieloma problemami

ja cierpie na alergie i atopowe zapalenie skóry, dermatolog polecil mi preparaty BALNEUM, i jestem zadowolona
niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 12:54   #3
niemogeno
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 438
Dot.: Kompleksowa pielęgnacja cery alergicznej z wieloma problemami

...

Edytowane przez niemogeno
Czas edycji: 2009-05-15 o 12:02
niemogeno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 21:07   #4
motylanoga
Raczkowanie
 
Avatar motylanoga
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 50
Dot.: Kompleksowa pielęgnacja cery alergicznej z wieloma problemami

Dzięki za podpowiedzi!
hmm, co do serii AA, to miałam różne kosmetyki z tej firmy, ale jakoś żadnego działania nie odczułam. Teraz przymierzam się do toniku z kocanki i kremu Avene na naczynka, mam nadzieję, że będzie dobry dla mojej suchej skóry także. A zamiast kremu z filtrem kupię chyba bazę Maca, ona ma filtr 50. Zastanawiam się teraz tylko jak z tymi zmarszczkami dawać sobie radę, jakieś serum, kwasy? Nie znam się na tym za bardzo, może ktoś ma jakieś rady? Mam dopiero 23lata, a widoczną siatkę zmarszczek mimicznych (Cienka skóra)

Edytowane przez motylanoga
Czas edycji: 2009-03-31 o 21:09
motylanoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 13:54   #5
motylanoga
Raczkowanie
 
Avatar motylanoga
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 50
Dot.: Kompleksowa pielęgnacja cery alergicznej z wieloma problemami

a propos serum to czytałam o tym z wit c że daje świetne efekty, macie jakies doswiadczenia?
motylanoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 21:25   #6
motylanoga
Raczkowanie
 
Avatar motylanoga
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 50
Dot.: Kompleksowa pielęgnacja cery alergicznej z wieloma problemami

No niestety u mnie znów pojawiła się skórna alergia, mam problem z z
atopowym zapeleniem. Skóra mimo delikatnej pielęngnacji jest odwodniona i przesuszona w związku z czym mam więcej zmarszczek, zastanawiam się jak poradzić sobie z tym przedwczesnym starezniem skóry?
motylanoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 15:46   #7
weronika_f
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Dot.: Kompleksowa pielęgnacja cery alergicznej z wieloma problemami

Hej dziewczyny, bardzo proszę o pomoc. Jestem kompletnie zielona jeżeli chodzi o prawidłową pielęgnację skóry, ze smutkiem stwierdzam, że wszystkie moje próby dobrania kosmetyków kończą się tragedią. Mam skórę wybitnie atopową, obecnie bez stanów zapalnych, ale muszę dbać o regularne nawilżanie. Z drugiej strony mam wrażenie, że od smarowania kremami dostaję wysypu pryszczy... Chociaż tak naprawdę nie wiem od czego, postaram się niżej opisać moje podejścia do tematu.

Jak rozumiem, by skóra była zdrowa, potrzebujemy ją codziennie:
- oczyszczać,
- tonizować,
- nawilżać,

a raz na jakiś czas stosować peeling.

Mój obecny zestaw wygląda tak:
- oczyszczanie - ziaja żel myjący liście manuka,
- tonizowanie - domowy tonik z octu jabłkowego + woda + olejek herbaciany,
- nawilżanie - mediderm lub olej kokosowy,
- peeling - ziaja pasta oczyszczająca liście manuka.

I już nawet wydawało mi się, że idzie ku lepszemu, cera się goiła, choć strasznie powolutku. Ale ostatnio chwyciło mnie przeziębienie i pierdut! Delikatny wysyp krostek na twarzy i na tyłku. W ramach ratowania się, przemyłam skórę, przetarłam tonikiem, nałożyłam sudokrem. I stała się masakra, z delikatnego wysypu zrobił się giga wysyp... Przed chwilą w internecie znalazłam informacje, że na wrażliwą skórę nie powinno się stosować alkoholu i parafiny, oba są w sudokremie na wysokim miejscu -_-' Co gorsza, w polecanym przez dermatologa Mediderm też są...

Teraz w panice wysmarowałam się maścią ichtiolową i staram się nie drapać / wyciskać. Ale co dalej?

Chcę wrócić do stanu zero. Chcę wyleczyć skórę. Czy mogłybyście mi poradzić, jak dojść do etapu umiarkowanej stabilizacji...? Intuicja podpowiada mi, że powinnam odłożyć WSZYSTKIE kosmetyki na bok. Ale na takim etapie byłam też w przeszłości i nie było wcale lepiej (skóra przesuszona, częste zapalenia i krostki też).

Jak powinna wyglądać pielęgnacja minimum, taka, która na 100% nie zaszkodzi? Jest jakaś ogólna recepta, czy muszę eksperymentować dalej?
weronika_f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-27 15:46:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:23.