wielotorbielowaty jajnik ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-20, 20:17   #1
madzax92x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 118

wielotorbielowaty jajnik ?


ostatnio byłam u lekarza,zrobił mi usg i stwierdził,że mam tą przypadłość jajnika,ale z tego co mówił to tylko lewy.na badaniu mam napisane coś o pcos,ale nie mogę odczytać...czytałam o tym w internecie,i nie mam żadnych objawów,no może poza trądzikiem.Miesiączki zawsze regularne.
Zapisał mi tabletki anty,ale stwierdziłam,że muszę to przemyśleć i wybrać się jeszcze do innego lekarza.
czy jest tu ktoś kto na to choruje?
bo w sumie to nie wiem teraz czy jak to się potwierdzi, to czy warto brać te tabletki, czy może nie są konieczne? bo słyszałam,ze z tą przypadłością można mieć problemy z zajściem w ciąże.
__________________
madzax92x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 21:07   #2
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: wielotorbielowaty jajnik ?

Cytat:
Napisane przez madzax92x Pokaż wiadomość
ostatnio byłam u lekarza,zrobił mi usg i stwierdził,że mam tą przypadłość jajnika,ale z tego co mówił to tylko lewy.na badaniu mam napisane coś o pcos,ale nie mogę odczytać...czytałam o tym w internecie,i nie mam żadnych objawów,no może poza trądzikiem.Miesiączki zawsze regularne.
Zapisał mi tabletki anty,ale stwierdziłam,że muszę to przemyśleć i wybrać się jeszcze do innego lekarza.
czy jest tu ktoś kto na to choruje?
bo w sumie to nie wiem teraz czy jak to się potwierdzi, to czy warto brać te tabletki, czy może nie są konieczne? bo słyszałam,ze z tą przypadłością można mieć problemy z zajściem w ciąże.
wyszukiwarka nie gryzie
tu masz cały wątek o PCOS
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=471973&page=80

jeśli faktycznie masz je to warto brać antyki.
Co do problemów z zajścia w ciąże to różnie bywa, jedni zachodzą szybko, inni wcale, a jeszcze innym potrzebna drobna pomoc lekarska.
Najlepiej idź do jeszcze jednego ginekologa i niech zleci Ci odpowiednie badania hormonalne by potwierdzić bądź wykluczyć diagnozę
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 07:59   #3
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: wielotorbielowaty jajnik ?

Witaj mam to samo co ty, też lewy jajnik torbielowaty (prawy dobry) i lekarz podejrzewa pcos chociaż jak mówił nie mam tendencji do tej choroby bo jestem szczupłą osobą. Przyjmowałam tabletki i,nie mam okresu ,lekarz przepisał mi dhupaston na wywoływanie. Też pytałam się mojego lekarza o moją płodność (dodam ,że lekarz jest bardzo kompetentny) powiedział mi ,że mogę zajść w ciąże, daje mi 6 miesięcy na to żebym zaszła w ciąże bez pomocy lekarstw ,jeśli nie to w tedy bedę miała stymulacje jajników. Pozdrawiam
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 08:15   #4
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: wielotorbielowaty jajnik ?

Cytat:
Napisane przez vicky42 Pokaż wiadomość
Witaj mam to samo co ty, też lewy jajnik torbielowaty (prawy dobry) i lekarz podejrzewa pcos chociaż jak mówił nie mam tendencji do tej choroby bo jestem szczupłą osobą. Przyjmowałam tabletki i,nie mam okresu ,lekarz przepisał mi dhupaston na wywoływanie. Też pytałam się mojego lekarza o moją płodność (dodam ,że lekarz jest bardzo kompetentny) powiedział mi ,że mogę zajść w ciąże, daje mi 6 miesięcy na to żebym zaszła w ciąże bez pomocy lekarstw ,jeśli nie to w tedy bedę miała stymulacje jajników. Pozdrawiam

jednak nie jest taki kompetentny skoro plecie takie farmazony.
Waga nie jest wyznacznikiem czy się ma tą chorobę czy nie. Tak samo można mieć mega regularne okresy a też mieć PCOS.
Wiele szczupłych kobietek ma pcos. Wiele kobiet co ma regularne okresy jak w zegarku też może miec.
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 08:35   #5
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: wielotorbielowaty jajnik ?

Wiem o tym ,że tak też jest ale chodziło mi o to ,że w porównaniu z moim poprzednim ginem zaczął leczyć przyczyny a nie objawy. Do tego nie robi afery z byle czego tylko spokojnie wszystko wytłumaczy . Wizyta u niego trwa 0,5 - 1 godziny czasu , a nie jak niektórzy lekarze 10 min, i następna
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 08:39   #6
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: wielotorbielowaty jajnik ?

Cytat:
Napisane przez vicky42 Pokaż wiadomość
Wiem o tym ,że tak też jest ale chodziło mi o to ,że w porównaniu z moim poprzednim ginem zaczął leczyć przyczyny a nie objawy. Do tego nie robi afery z byle czego tylko spokojnie wszystko wytłumaczy . Wizyta u niego trwa 0,5 - 1 godziny czasu , a nie jak niektórzy lekarze 10 min, i następna
No niestety mimo, że Pcos jest popularną chorobą i dość często występującą dobry lekarz, wiedzący coś wiecej w tej sprawie to rzadkość.
Ja o swojej chorobie wiem od 8 lat. W tym dopiero po 2 latach ktoś ją zdiagnozował!
Teraz od 3 lat szukam jakiegoś kompetentnego lekarza ale jak narazie ja wiem wiecej na temat PCos niż oni.
Także jestem już trochu uczulona na głupote lekarzy.
Dlatego wybacz, że troszku naskoczyłam na Ciebie/lekarza. Ale jestem w tym względzie przeczulona.
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 08:48   #7
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: wielotorbielowaty jajnik ?

Rozumiem nie mam o to do Ciebie pretensji Też wydaje mi się ,że chorobę miałam już wcześniej bo problemy z okresem zaczęły się od 2006 r. No ale jak trafiłam na ginke co się na niczym nie zna to tak jest. A Ty teraz przyjmujesz jakieś tabletki anty lub dhupaston na wywoływanie??
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-21, 10:56   #8
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: wielotorbielowaty jajnik ?

Cytat:
Napisane przez vicky42 Pokaż wiadomość
Rozumiem nie mam o to do Ciebie pretensji Też wydaje mi się ,że chorobę miałam już wcześniej bo problemy z okresem zaczęły się od 2006 r. No ale jak trafiłam na ginke co się na niczym nie zna to tak jest. A Ty teraz przyjmujesz jakieś tabletki anty lub dhupaston na wywoływanie??
Wiesz Pcos ma się od urodzenia bo to genetyczne tylko nie zawsze się ono objawia najgorszymi skutkami. Można je mieć, nie wiedzieć, że się ma, można urodzić dziecko itp. Ostatnio jak byłam w lutym w szpitalu to leżała ze mną dziewczyna co urodziła jedno dziecko, a z drugim zajść nie mogła rok czasu i się okazało, że ma pcos. Aż w szoku byłam bo mówiła, że z pierwszym zaszła w pierwszym cyklu starań.
Ja antyki brałam 6 lat. Odkąd zaczęliśmy się z mężem starać o dziecko to odstawiłam. I brałam luteine na wywołanie a teraz mam duphaston.
Nam niestety nie udaje się już 3 rok
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 13:02   #9
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: wielotorbielowaty jajnik ?

Bardzo Ci współczuje ale chociaż mam świadomość ,że i mnie to czeka w tym roku biorę ślub i bardzo bym chciała mieć dzidziusia od razu no ale cóż,zobaczymy . A byłaś stymulowana clostilbegytem?? Trzymam za was kciuki !! musi się udać !!
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 16:18   #10
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: wielotorbielowaty jajnik ?

Cytat:
Napisane przez vicky42 Pokaż wiadomość
Bardzo Ci współczuje ale chociaż mam świadomość ,że i mnie to czeka w tym roku biorę ślub i bardzo bym chciała mieć dzidziusia od razu no ale cóż,zobaczymy . A byłaś stymulowana clostilbegytem?? Trzymam za was kciuki !! musi się udać !!
Starajcie się odrazu, nie ma co zwlekać bo niestety może to potrwać troszke. Choć oczywiście życzę Ci by poszło raz dwa
Tak, byłam stymulowana CLO. niestety na żadną dawkę nie reagowałam.
Teraz kolej na gonadotropiny.
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 19:56   #11
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: wielotorbielowaty jajnik ?

Właśnie mamy taki zamiar bo w takiej sytuacji trzeba szybko działać. Obyście szybko doczekali się upragnionego maleństwa , życzę Ci tego z całego serca!!!!
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-21, 20:16   #12
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: wielotorbielowaty jajnik ?

Cytat:
Napisane przez vicky42 Pokaż wiadomość
Właśnie mamy taki zamiar bo w takiej sytuacji trzeba szybko działać. Obyście szybko doczekali się upragnionego maleństwa , życzę Ci tego z całego serca!!!!
Dziękuję i wzajemnie
Jutro wizyta w klinice i dalszy plan działania
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 06:56   #13
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: wielotorbielowaty jajnik ?

Trzymam kciuki!!!
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.