rwa kulszowa rwa ramienna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-27, 13:40   #1
Mariolcia1986
Raczkowanie
 
Avatar Mariolcia1986
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 225
GG do Mariolcia1986

rwa kulszowa rwa ramienna


Moja mama od jakiegoś czasu męczy się z rwą kulszową i nadomiar złego jeszcze chyba z rwą ramienną. Cierpnie jej ręka nie może nic wziąć, wykręcić bluzkę a nogi nie czuje od kolana w dół. Z rehabilitacji zrezygnowała już po 2 razach bo stwierdziła że nic jej to nie daje( miała TENS i galwanizację). Masaż który jej wykonuję nie przynosi żadnych skutków( uczę się w studium medycznym na masażystę)każdy ruch choćby nawet rozcierania czy głaskania wywołujeu niej ból. Co mam robić? wysłać ją do neurologa czy spowrotem na rehabilitację?
Mariolcia1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 19:11   #2
dorjan28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 92
Dot.: rwa kulszowa rwa ramienna

Musisz znależć dla swojej mamy dobrego terapeutę.Najlepiej by był po kursie McKenziego.Ten i galwanizacja nic tu nie pomogą,a masaz jeszcze może zaszkodzić.
dorjan28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 19:09   #3
SoCeK06
Raczkowanie
 
Avatar SoCeK06
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 88
Dot.: rwa kulszowa rwa ramienna

Cytat:
Napisane przez Mariolcia1986 Pokaż wiadomość
Moja mama od jakiegoś czasu męczy się z rwą kulszową i nadomiar złego jeszcze chyba z rwą ramienną. Cierpnie jej ręka nie może nic wziąć, wykręcić bluzkę a nogi nie czuje od kolana w dół. Z rehabilitacji zrezygnowała już po 2 razach bo stwierdziła że nic jej to nie daje( miała TENS i galwanizację). Masaż który jej wykonuję nie przynosi żadnych skutków( uczę się w studium medycznym na masażystę)każdy ruch choćby nawet rozcierania czy głaskania wywołujeu niej ból. Co mam robić? wysłać ją do neurologa czy spowrotem na rehabilitację?
lepiej nich zacznie chodzic na tą rehabilitacje . nie mozemy oczekiwac cudu po 2 razach . czasami nawet miesiąc ćwiczen daje dopiero pewny efekt . ale lepiej zacząć póżniej niz wcale
__________________
Jupi
SoCeK06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 13:49   #4
Ki@
Raczkowanie
 
Avatar Ki@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 273
Dot.: rwa kulszowa rwa ramienna

Mój tata również cierpi na rwę kulszową. Bardzo pomaga mu nacieranie pleców Amolem, okłady z borowiny, masaże olejkiem z dziurawca, oraz popijanie naparu z tego zioła, a także naświetlenie lampą leczniczą solux. Ale najlepsze efekty daje stawianie baniek (bezogniowych) na dolne partie pleców (oczywiście omijając nerki)... Może Twojej mamie, te zabiegi również przyniosą ulgę. Powinna również spróbować jonoforezy, diadynamiku, lub ultradźwięków... Słyszałam również, że świetnie działają plastry MOXA, ale szczerze mówiąc jeszcze ich z tatkiem nie wypróbowaliśmy
Ki@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 17:42   #5
noli
Przyczajenie
 
Avatar noli
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 24
Dot.: rwa kulszowa rwa ramienna

Paskudna dolegliwość i trudna w leczeniu. Jednak jestem żywym dowodem na to, że można się jej pozbyć. Bardzo pomogła mi zmiana diety (wg. medycyny chińskiej wszelkie dolegliwości w obrębie miednicy i bioder są rezultatem słabości woreczka żółciowego i wątroby dlatego w pierwszej kolejności należy wzmacniać te organy). Polecam włączyć do diety zielony orkisz (najlepiej codziennie na śniadanie podjadać sobie taką ugotowaną kaszkę), wyłączyć surowizny, słodycze i używki. Spożywać dużo gotowanych kasz, zup (najlepiej na kościach wołowych) i warzyw.
Jako rehabilitację polecam terapię czaszkowo-krzyżową. W Warszawie świetną specjalistką jest pani Teresa Musiatowicz (tel.502-627-651).

Poweodzenia
noli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 23:33   #6
marcos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5
Dot.: rwa kulszowa rwa ramienna

Cytat:
Napisane przez dorjan28 Pokaż wiadomość
Musisz znależć dla swojej mamy dobrego terapeutę.Najlepiej by był po kursie McKenziego.Ten i galwanizacja nic tu nie pomogą,a masaz jeszcze może zaszkodzić.
Co to znaczy, że masaż w takiej sytuacji może jeszcze zaszkodzić?

Edytowane przez marcos
Czas edycji: 2008-11-20 o 10:01
marcos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 12:44   #7
klaramicha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: rwa kulszowa rwa ramienna

Polecam masaż elektryczny. Miałam problemy z mięśniami kręgosłupa, próbowałam róznych rzeczy, Wystarczyło że pojechałam do Radomia, gdzie znajomy załatwił mi wizytę u "domowego specjalisty" . Podłączył mnie na 40 minut do prądu i wszystkie bóle minęły
klaramicha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-22, 11:24   #8
Samoa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 768
Dot.: rwa kulszowa rwa ramienna

Cytat:
Napisane przez Mariolcia1986 Pokaż wiadomość
Moja mama od jakiegoś czasu męczy się z rwą kulszową i nadomiar złego jeszcze chyba z rwą ramienną. Cierpnie jej ręka nie może nic wziąć, wykręcić bluzkę a nogi nie czuje od kolana w dół. Z rehabilitacji zrezygnowała już po 2 razach bo stwierdziła że nic jej to nie daje( miała TENS i galwanizację). Masaż który jej wykonuję nie przynosi żadnych skutków( uczę się w studium medycznym na masażystę)każdy ruch choćby nawet rozcierania czy głaskania wywołujeu niej ból. Co mam robić? wysłać ją do neurologa czy spowrotem na rehabilitację?
Jaka jest przyczyna rwy kulszowej? Może Twojej mamie wysunął sie dysk?Miała zrobiony rezonans magnetyczny? Moim zdaniem musi byc nadzór naurologa, bo on musi kontrolować odruchy w tej ręce i nodze. Poza tym jak najbardziej rehabilitacja. Jeżeli przyczyną jest dyskopatia to 90% sukcesu to rehabilitacja.

Cytat:
Napisane przez marcos Pokaż wiadomość
Co to znaczy, że masaż w takiej sytuacji może jeszcze zaszkodzić?
masaż ma na celu rozluźnienie mięśni i nie zaszkodzi o ile jest dobrze wykonywany.
Samoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 17:09   #9
lovebites
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 214
Rwa kulszowa

Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę, ale przecież do dietetyki to sie nie zalicza ;D
Mam mały problem. Jakiś czas temu bolało mnie biodro ale był to ból który szybko przechodził. Ale wczoraj zaczął mnie boleć jeszcze bardziej , dzisiaj ból promieniuje do całej nogi. A w łydkach łapią mnie skurcze! Gdy leże nie mogę wogle podnieść nogi. A w stopę mam strasznie zimną jakby krew nie odpowiednio przepływała. Ból jest tak silny, że powoli przestaje chodzić, nawet nie mam jak iść do lekarza bo nie jestem w stanie wyjść z domu!
Pomyślałam że to rwa kulaszowa, ale kręgosłup mnie nie boli.
nie mam pojęcia co robić
__________________
Dziewczyny klikajcie codziennie

http://www.pustamiska.pl
http://www.pajacyk.pl


Myślę jak osoba dorosła, mówię jak osoba dorosła, ale nadal patrzę oczami dziecka
lovebites jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 09:48   #10
yarok37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Rwa kulszowa

Witam
w domu bedąc mozna zrobic parę rzeczy.
okład zimny na pośladek i kręgosłup po stronie bółu- na 10 min co dwie godziny plus znaleść pozycje leżącą w ktoj ból się zmniejsza.
Proponuję zadzwonic prywatnie po terapeutę manualnego lub lekarza ortopedę i zamówic domowa konsultację
Z mojego punktu widzenia to jeste problem w dolnym kregoslupie lędźwiowym i stawach miednicy ale nie wykluczam innych przypadlości.
pozdrawiam
Jarek
w razie pytań służę pomocą
www.fizjomanual.com
yarok37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 15:38   #11
osti_ata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 36
rwa kulszowa / dyskopatia

Hej!

Chciałam się dowiedzieć ile z Was ma ten problem. Czy dużo osób ma lub miało rwę kulszową spowodowaną dyskopatią? Jak poważna była to przepuklina? Czy się operowałyście i z jakim skutkiem?
Strasznie mnie męczy ten problem, bo chcę się związać na stałe z zawodem masażystki i nie wiem czy nawet po operacji będę w stanie masować. Tak trudno zrezygnować z czegoś, co się uwielbia robić. Już raz mi powiedziano "zakaz tańczenia" - miłość, w której pokładałam całe marzenia przyszłego życia. I nagle STOP, nie możesz, bo przestaniesz chodzić. Dziś problem wraca, ale nie tak drastycznie. Ja muszę podjąć decyzję, a wiem, że rozsądek dobrze mi podpowiada...
Podzielcie się swoimi doświadczeniami lub spostrzeżeniami.
osti_ata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-06, 23:08   #12
noli
Przyczajenie
 
Avatar noli
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 24
Dot.: rwa kulszowa / dyskopatia

Witam,

radzę się skonsultować z jeszcze kimś, kto moze doradzić wyleczenie prawdziwej przyczyny, a nie domysłów "lekarzy" i wg. mnie błednej diagnozy i tym bardziej zaleceń. Sama miałam tę bardzo nieprzyjemną dolegliwość i "zwalczyłam" ją dieta i systematycznymi ćwiczeniami.

powodzenia,
noli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 05:19   #13
kajasiak
Raczkowanie
 
Avatar kajasiak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 129
Dot.: rwa kulszowa / dyskopatia

Powiedz coś więcej o dyskopatii, który to krążek, od jak dawna są dolegliwości, w jaki sposób zdiagnozowano, ile masz lat ile ważysz, jaki prowadzisz tryb życia.
Może być na PW, bo to dla nas kobiet delikatne kwestie
kajasiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 13:33   #14
Hasio477
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 3
GG do Hasio477 Send a message via Skype™ to Hasio477
Rwa kulszowa i bóle reumatyczne, stawów, mieśni..

Witam od 3 lat sprowadzam z Chin plastry przeciwbólowe na ta ciężka dolegliwość ponieważ sam kiedyś chorowałem na nie, po kuracji plastrami które sprzedaje ból zniknął ale tez ustały dolegliwości .
Zaletą tego plastra jest duża skuteczność eliminacji bólów wywołanych wypadnięciem krążka międzykręgowego, posiada właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne, silnie przeciwbakteryjne, znieczulające, przeciwbólowe. Likwiduje obrzęki, zastoiny krwi, pobudza mikro cyrkulację i metabolizm w tkankach, wytwarzanie mazi stawowej oraz usuwanie odpadów przemiany materii, na przykład, soli mineralnych; wzmacnia ścięgna i kości.

WSKAZANIA:
Zesztywnienie np. karku, następstwa urazów: nadciągnięć, pęknięć i naderwań wiązadeł, ścięgien, mięśni, pęknięcia i złamania kości, bóle kręgosłupa, stawów, dyskopatia, choroba zwyrodnieniowa. Dobre efekty osiąga się w leczeniu zapalnych procesów górnych dróg oddechowych: bronchity, kaszel, zaleganie flegmy.

Plastry można nabyć u mnie bezpośrednio lub też przez allegro.
W razie pytam proszę pisac na priv chetnie pomogę.
Hasio477 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:46.