Owulacja a ciąża i pigułki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-02, 18:47   #1
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232

Owulacja a ciąża i pigułki


Owulacja objawia się u mmnie typowo książkowo-specyficznym śluzem i zwiększonym podnieceniem. Mam pytanie: kobieta w ciąży przestaje miesiączkować-zanika więc u niej owulacja, prawda? Jednak czy jeśli zapłodnienie nastąpiło kilka dni przed planowanym okresem,on się pojawi? Jeśli tak- czy również dojdzie do objawów wystepujących przy owulacji?
Pytanie nr 2 Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych nie dopuszcza do dojrzenia komórki jajowej, czy w takim razie mimo wszystko kobieta odczuwa objawy owulacji, bo przecież ona nie zachodzi?
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 19:13   #2
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Owulacja a ciąża i pigułki

Przepraszam, że podpinam sie do wątku, ale mam podobne pytanie, choć może trochę odwrotna sytuacja, bowiem kończę już ostatnie opakowanie pigułek i odstawiam je prawdopodobnie na zawsze zgodnie z decyzją lekarzy. Zdrowie jest najważniejsze!Pozostają same prezerwatywy i obserwacja własnego ciała, życie w zgodzie z własną naturą itp...o czym nie mam zielonego pojęcia. Kiedy i jak rozpoznać dni płodne, owulację, kiedy bezpiecznie kochać się z Moim Ukochanym....naprawdę nie wiem, tym bardziej, że od zawsze miałam nieregularne miesiączki, więc jak mam sobie to wyliczać? Czytałam w wątkach o skuteczności prezerwatyw, ale boję się ich samych i to bardzo, dlatego bardzo proszę o wskazówki Pana dr i Was Dziewczęta
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 20:19   #3
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Owulacja a ciąża i pigułki

Cytat:
Napisane przez jucha
Przepraszam, że podpinam sie do wątku, ale mam podobne pytanie, choć może trochę odwrotna sytuacja, bowiem kończę już ostatnie opakowanie pigułek i odstawiam je prawdopodobnie na zawsze zgodnie z decyzją lekarzy. Zdrowie jest najważniejsze!Pozostają same prezerwatywy i obserwacja własnego ciała, życie w zgodzie z własną naturą itp...o czym nie mam zielonego pojęcia. Kiedy i jak rozpoznać dni płodne, owulację, kiedy bezpiecznie kochać się z Moim Ukochanym....naprawdę nie wiem, tym bardziej, że od zawsze miałam nieregularne miesiączki, więc jak mam sobie to wyliczać? Czytałam w wątkach o skuteczności prezerwatyw, ale boję się ich samych i to bardzo, dlatego bardzo proszę o wskazówki Pana dr i Was Dziewczęta
Jesli odstawiłas teraz pigułki, pierwsze 2-3 cykle musisz bardzo uwazac, jesli nie chcesz zajsc w ciązę. Mozesz miec kilka owulacji w 1 cyklu - ciezko stwierdzic, kiedy owulacja lub owulacje będą miały miejsce. Informacje pochodza od mojej ginekolog - sama na 2 miesiące muszę odstawic tabletki..
Czyli zadne obserwacje, wyliczanie dni płodnych tylko gumka ze srodkiem plemnikobojczym. Niestety. Łączę się w bolu
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 07:18   #4
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Owulacja a ciąża i pigułki

dziękuję za odpowiedź, niestety moja ginekolog powiedziała to samo: przez najbliższe 3 m-ce jest zwiększona płodność i ryzyko ciąży mnogiej-wiec radziła uważać...
poza tym sama prezerwatywa-jak może być skuteczna, gdy np.jeśli przed samym sexem pieścimy się długo i namiętnie, a potem należy ją założyć, to chyba mija się z celem, bo i tak wszędzie pełno plemników...same widzicieginekolog powiedziała, że najniebezpieczniejsze są cytuję:"rękodzieła przed nałożeniem prezerwatywy" i tego właśnie się najbardziej obawiam!
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 07:36   #5
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Owulacja a ciąża i pigułki

pozwolę sobie ponowić pytanie do Pana Dr
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 08:53   #6
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Owulacja a ciąża i pigułki

1. jeżeli 'zapłodnienie nastąpi na kilka dni przed planowanym okresem' to oznacza, ze ten planowany okres nie pojawiłby się za dni kilka, tylko za kilkanaście, bo ta faza cyklu jest akurat w miarę stała i wynosi ok. 14 dni.
2. podczas prawidłowego brania pigułek nie ma owulacji, więc odczuwanie jej objawów jest pewnie tylko kwestią autosugestii
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:05.