Pierścionek zaręczymowy na lewą rękę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-11, 14:17   #1
miiriinda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 18

Pierścionek zaręczymowy na lewą rękę


Hej wszystkim. Chciałam wiedzieć co o tym myślicie. Otóż wiem, że dzień w którym mój chłopak się oświadczy nadchodzi jakimiś tam kroczkami 😁 Razem zastanawialiśmy się na którą rękę powinien iść pierścionek. Wiem dobrze, że w naszej tradycji jest to prawa ręka palec serdeczny aż do ślubu, a potem zmieniamy na rękę lewą również serdeczny palec. Tylko że jest taki problem, że moja prawa ręka jest troszkę grubsza, a więc po ślubie na lewą ręke pierścionek mi nie spasuje na pewno. Opcja zmniejszania też nie wejdzie w grę (domyślam się, znając gust mojego chłopaka, że będzie to pierścionek z wieloma "oczkami"), a wspólnie na jednym palcu nie chciałabym nosić go z obrączką. Więc myślicie, że od razu lepiej zasugerować mu rozmiar na lewą rękę i mieć już spokój na później? Czy jak to rozwiązać? 🤔

Może pytam o głupoty, ale chciałabym żeby wyszło dobrze 😁 i żeby ktoś mi później nie wypomniał, że noszę na złej ręce. Jak Wy rozwiązałyście tą kwestię? Czy pasował Wam pierścionek na lewą czy tylko ja jestem jakimś mutantem? 😂
miiriinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-11, 16:52   #2
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Pierścionek zaręczymowy na lewą rękę

Cytat:
Napisane przez miiriinda Pokaż wiadomość
Hej wszystkim. Chciałam wiedzieć co o tym myślicie. Otóż wiem, że dzień w którym mój chłopak się oświadczy nadchodzi jakimiś tam kroczkami �� Razem zastanawialiśmy się na którą rękę powinien iść pierścionek. Wiem dobrze, że w naszej tradycji jest to prawa ręka palec serdeczny aż do ślubu, a potem zmieniamy na rękę lewą również serdeczny palec. Tylko że jest taki problem, że moja prawa ręka jest troszkę grubsza, a więc po ślubie na lewą ręke pierścionek mi nie spasuje na pewno. Opcja zmniejszania też nie wejdzie w grę (domyślam się, znając gust mojego chłopaka, że będzie to pierścionek z wieloma "oczkami"), a wspólnie na jednym palcu nie chciałabym nosić go z obrączką. Więc myślicie, że od razu lepiej zasugerować mu rozmiar na lewą rękę i mieć już spokój na później? Czy jak to rozwiązać? ��

Może pytam o głupoty, ale chciałabym żeby wyszło dobrze �� i żeby ktoś mi później nie wypomniał, że noszę na złej ręce. Jak Wy rozwiązałyście tą kwestię? Czy pasował Wam pierścionek na lewą czy tylko ja jestem jakimś mutantem? ��
u

Tu, gdzie mieszkam pierscionek nosi sie na lewej a ja nosze na prawej i szczerze mnie to nie interesuje co kto o tym mysli. Roznica pomiedzy palcami obu rak tez nie jest tam jakas dramatyczna. Zazwyczaj jest to pol rozmiaru... Mozna to z latwoscia zmniejszyc, chyba ze naprawde kupi Ci pierscionek z kamykami z kazdej strony.
Mozesz od razu zasugerowac facetowi co wolisz. Ja swojemu pokazywalam styl pierscionka i rozmiar, a i tak kupilza duzy...
__________________
All I wanna do is get high by the beach.

Edytowane przez DarkChocolate666
Czas edycji: 2018-03-11 o 16:54
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-11, 20:46   #3
iksai
Przyczajenie
 
Avatar iksai
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 10
Dot.: Pierścionek zaręczymowy na lewą rękę

Ja noszę zareczynowy na lewej ręce, bo palec serdeczny na prawej jest nieco szczuplejszy, przez co pierścionek mógłby spaść 😁. I w ciągu czterech lat tylko jeden raz ktoś mnie zapytał, dlaczego nie noszę go na prawej, więc sądzę, że ludzie nie zwracają na to szczególnej uwagi.
iksai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 02:07   #4
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Pierścionek zaręczymowy na lewą rękę

Ja też mam jeden palec większy, niż drugi. To chyba normalne

Ludzie już tacy są i być może ktoś Cię kiedyś zapyta, dlaczego ta ręka. Ja jeszcze nie zdążyłam nawet założyć obrączki, a już słyszałam pytania, dlaczego zamówiłam na ,,złą” rękę. Ale ja tam uważam, że obrączka i pierścionek zaręczynowy są dla mnie i męża, więc pytaniami albo wypominaniem przejmować się nie zamierzam
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 02:31   #5
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Pierścionek zaręczymowy na lewą rękę

Ja noszę zaręczynowy razem z obrączka i nie ma problemu. Ale pasuje też na środkowy palec lewej dłoni jeśli bym miała przekładać, możliwe że u Ciebie jest podobnie, sprawdź

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 12:07   #6
_Ariel_
Raczkowanie
 
Avatar _Ariel_
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 452
Dot.: Pierścionek zaręczymowy na lewą rękę

W moich stronach też się nosi na lewej ręce i palcu serdecznym
ale ja nosze na prawej i środkowym bo jest nie co za duży, a latem puchną mi palce jeśli wtedy będzie spadał to zmniejszę
__________________
31.12.2014
25.12.2017
11.08.2018
_Ariel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 17:42   #7
LoveWeddings
Daniel Tarka
 
Avatar LoveWeddings
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 42
Dot.: Pierścionek zaręczymowy na lewą rękę

Moja znajoma nosiła jakiś czas na łańcuszku zaręczynowy,bo w ciąży miała palce grubsze i ja to bolało. Czasem jest to jakieś wyjście..
__________________
sssss
LoveWeddings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-13, 17:47   #8
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Pierścionek zaręczymowy na lewą rękę

ręce mi puchną i pierścionek migruje swobodnie między palcami i dłońmi. Nikt mnie o nic nigdy nie pytał.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 23:19   #9
miiriinda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 18
Dot.: Pierścionek zaręczymowy na lewą rękę

Czyli chyba zostanę przy lewej ręce. Tak mi będzie wygodniej, a po ślubie nie będę musiała się martwić jak go ewentualnie zmniejszyć 😁
miiriinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 18:14   #10
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Pierścionek zaręczymowy na lewą rękę

Ja noszę po ślubie na środkowym lewej ręki, bo też mam grubsze u prawej ręki. Szczerze to nigdy nie zastanawiałam się co się powinno, czy co ktoś sobie pomyśli, tak mi po prostu pasuje. Znam też osoby noszące obrączkę na lewej ręce. Jeśli chcesz na lewy to bierz na lewy
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 09:40   #11
biduetka
Raczkowanie
 
Avatar biduetka
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 69
Dot.: Pierścionek zaręczymowy na lewą rękę

Ja zaręczynowy noszę na środkowym palcu, szkoda mi oddawać go do zmniejszenia, nie chcę się z nim rozstawać A jak ktoś ma z tym problem to pokazuje środkowy palec i mówię, że tyle o tym myślę
biduetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-31, 22:38   #12
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Pierścionek zaręczymowy na lewą rękę

Noś na tym na którym masz ochotę, jak chcesz nawet u stopy Twoje palce, Twój pierścionek i Tobie ma się podobać, a nie innym.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-31 23:38:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:02.