chłoniak? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-07, 11:37   #1
chewinggum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38

chłoniak?


Witajcie! Mam pewien problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Od przynajmniej pół roku mam powiększone węzły chłonne na karku (jak konczy sie czaszka a zaczyna szyja) i pod obojczykiem z obu stron. Byłam oczywiscie z tym u lekarza, powiedział, ze są wyczuwalne, ale nie widzi w tym nic niepokojącego. Moje węzły są twarde, nie bolą. Zalecił mi morfologię krwi, wyszła lekka niedokrwistość i podwyższone hormony tarczycy (na tarczycę od kilku dni się leczę - stwierdzono niedoczynność). OB i CRP było w normie, jednak węzły nie maleją. Byłam nawet zrobic test na wirusa HIV - oczywiście negatywny. Wczoraj przeczytałam artykuł, który tym bardziej mnie zmartwił. Czytałam o bakteriach helicobacter pylori, okazało się, że mogą one prowadzić do nowotworu żołądka lub chłoniaka. Jako dziecko miałam zdiagnozowane zakażenie tymi bakteriami i teraz się boję, ze może to być chłoniak. Co sądzicie? Powinnam zrobić kolejne badania krwi? Nie mam specjalnie żadnych objawów poza tymi węzłami i sennością (senność moze równie dobrze być rzyczyną niedoczynnosci tarczycy), a rok temu schudłam 6 kg, ale bylo to kontrolowane.
chewinggum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 14:50   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: chłoniak?

Stwierdzono niedoczynność czy również przewlekłe zapalenie tarczycy (Hashimoto)? Senność jak najbardziej jest objawem niedoczynności, a węzły chłonne mogą być powiększone w przypadku właśnie choroby Hashimoto.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 15:08   #3
chewinggum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38
Dot.: chłoniak?

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
Stwierdzono niedoczynność czy również przewlekłe zapalenie tarczycy (Hashimoto)? Senność jak najbardziej jest objawem niedoczynności, a węzły chłonne mogą być powiększone w przypadku właśnie choroby Hashimoto.
Było podejrzenie Hashimoto po USG tarczycy, ale lekarka endokrynolog w sumie mi nie powiedziała czy to Hashimoto jest czy nie. Myślę, że tak, ponieważ obraz USG byl charakterystyczny dla zapalenia Hashimoto.
chewinggum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 18:59   #4
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: chłoniak?

Skoro obraz charakterystyczny to pewnie Hashi jest
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-15 19:59:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.