krem pod oczy, czy ma znaczenie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-02, 09:16   #1
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297

krem pod oczy, czy ma znaczenie?


Dzien dobry od pewnego czasu nurtuje mnie pewne pytanie - czy krem pod oczy w ogole ma znaczenie? poniewaz - mam 16 lat i uzywam wysuszajacych korektorow pod oczy - mam ogromne cienie pod oczami, z tego tez powodu, mam bardzo sucha skore pod oczami, dlatego uzywam kremow pod oczy, nie sa to kremy typowo pod oczy tylko nawilzajace, przykladowo, do calej twarzy. I teraz pytanie: czy krem pod oczy ma znaczenie? przeciez nie mozna tam zapchac porow, rozumiem, krem na cala twarz, bo przykladowo, policzki, tu, nie mozna zapychac cery bo moga sie pojawic pozniej niemile niespodzianki, ale pod oczy?
mam pare kremow nawilzajacych, jednym z nich jest krem: DECLÉOR i Avène Cicalfate. Czy te kremy nadaja sie pod oczy? w tak mlodym wieku? mam jedynie 16 lat.
Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 12:19   #2
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

Skóra pod oczami jest szczególnie wrażliwa i delikatna, właśnie dlatego producenci tworzą kremy specjalnie do okolicy oczu. Mają znaczenie, gdyż nawilżają bez podrażnienia, a co za tym idzie zapobiegają zmarszczkom w późniejszym wieku. Niektóre sprawiają, że cienie rozjaśniają się. Krem jest też dobrą bazą pod korektor.
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 15:40   #3
anastaska18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 34
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

tak, ja jak mialam 16 lat używałam wysuszających korektorów i dziś pluje sobie w brodę, bo mam pod oczami takie ''rzeczki'' ni to zmarszczki, ni to jakieś linie, zmarszczki.. nie wiem!! Ale żałuje, ze własnie gdy byłam w Twoim wieku, nie dosc ze zaczelam sie malowac nie wiadomo po co, to jeszcze używałam ''agresywnych'' kosmetykow i do tego demakijaż wykonywałam w sposób równie agresywny... no coz, przygnębia mnie, bo i tak jestem mloda jeszcze(22lata), a mam wrażenie ze przez to moja skora pod oczami jest gorsza niż u nie jednej 30-taki..ale za głupotę trzeba płacić dlatego Ty moja droga, nie popełniaj tego błędu i uzywaj delikatnego kremu pod oczy Avene pod oczy może być dla Ciebie w sam raz. a po co się właściwie malujesz? Masz jakiś trądzik czy co..?
anastaska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 15:47   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

Cytat:
Napisane przez anastaska18 Pokaż wiadomość
a po co się właściwie malujesz? Masz jakiś trądzik czy co..?
Przecież napisała, że ma cienie pod oczami
Rozumiem bo sama mam ten problem.
Po prostu używaj kremu pod oczy pod korektor i kremuj skórę pod oczami czymś nawilżającym na noc, po demakijażu.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 16:45   #5
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

Cytat:
Napisane przez anastaska18 Pokaż wiadomość
tak, ja jak mialam 16 lat używałam wysuszających korektorów i dziś pluje sobie w brodę, bo mam pod oczami takie ''rzeczki'' ni to zmarszczki, ni to jakieś linie, zmarszczki.. nie wiem!! Ale żałuje, ze własnie gdy byłam w Twoim wieku, nie dosc ze zaczelam sie malowac nie wiadomo po co, to jeszcze używałam ''agresywnych'' kosmetykow i do tego demakijaż wykonywałam w sposób równie agresywny... no coz, przygnębia mnie, bo i tak jestem mloda jeszcze(22lata), a mam wrażenie ze przez to moja skora pod oczami jest gorsza niż u nie jednej 30-taki..ale za głupotę trzeba płacić dlatego Ty moja droga, nie popełniaj tego błędu i uzywaj delikatnego kremu pod oczy Avene pod oczy może być dla Ciebie w sam raz. a po co się właściwie malujesz? Masz jakiś trądzik czy co..?
mam koszmarne cienie pod oczami z ktorymi nie daje sobie rady. w najblizszych dniach zamierzam kupic korektor MACa, ktory ponoc wysusza, ale jest strasznie kryjacy, mam nadzieje, ze w koncu cos zadziala!
poza cieniami mam tez pelno wagrow na nosie, ktore chce ukryc i od czasu do czasu pojawiaja sie wypryski na brodzie czy czole, ale do tego nie uzywam juz zadnych korektorow tylko naturalny puder, a mianowicie, Lily Lolo, ktory sobie bardzo chwale.

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Przecież napisała, że ma cienie pod oczami
Rozumiem bo sama mam ten problem.
Po prostu używaj kremu pod oczy pod korektor i kremuj skórę pod oczami czymś nawilżającym na noc, po demakijażu.
A czy moglybyscie mi Panie cos polecic pod te oczy? jakis krem? Nie wiem, czy te, ktore mam sa dobre, podaje ktore mam dokladniej:
- http://csimg.webmarchand.com/srv/FR/...oral-crame.jpg (bardzo dobrze nawilza, Tato mi go kupil, mowiac, ze nadaje sie dla osob w moim wieku (tak rzekomo farmaceutka powiedziala), ale nie jestem do konca przekonana, moze ktoras z Was do uzywala?)

i drugi to: http://blogtreschicdotcom.files.word..._cicalfate.jpg w sumie nie wiem, do czego on jest, ale Mama powiedziala, ze dobry, wiec uzywam.

Prosze, wiec Was o rade
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 01:35   #6
anastaska18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 34
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

pod oczami w tym wieku możesz posmarować się zwykłym nawilżającym kremem którego używasz do całej twarzy. Możesz tez spróbować nanobase - ja byłam z niego bardzo zadowolona, dobrze nawilżał, ale używałam go tylko na noc i pod oczy, bo jest bardzo tłuściutki. A moja młodsza siostra chwali sobie krem pod oczy Avene, Soin Apaisant Contour Des Yeux oraz delikatny krem pod oczy Ziaji. Cicalfate używałam na trądzik różowaty, dobry był dla mnie ale nie nawilżał zbyt dobrze a pod oczy go nie stosowałam, bo kompletnie z ich okolica sobie nie radził. No ale dla Ciebie może być dobry popytaj w aptekach, maja tam próbki. Tego drugiego nie znam.
patus12, powiedz mi proszę jak założyłaś ten watek, bo ja jestem tu nowa i kompletnie zagubiona szukam i szukam i nie mogę znaleźć, a chce założyć nowy watek..
anastaska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 02:34   #7
Julenia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 66
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

skuteczne są tez w moim przypadku żele z Flosleku, tanie i wydajne a co najwazniejsze również łagodzą wszelkie obrzęki swędzenia;
Julenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-03, 15:35   #8
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

Cytat:
Napisane przez anastaska18 Pokaż wiadomość
pod oczami w tym wieku możesz posmarować się zwykłym nawilżającym kremem którego używasz do całej twarzy. Możesz tez spróbować nanobase - ja byłam z niego bardzo zadowolona, dobrze nawilżał, ale używałam go tylko na noc i pod oczy, bo jest bardzo tłuściutki. A moja młodsza siostra chwali sobie krem pod oczy Avene, Soin Apaisant Contour Des Yeux oraz delikatny krem pod oczy Ziaji. Cicalfate używałam na trądzik różowaty, dobry był dla mnie ale nie nawilżał zbyt dobrze a pod oczy go nie stosowałam, bo kompletnie z ich okolica sobie nie radził. No ale dla Ciebie może być dobry popytaj w aptekach, maja tam próbki. Tego drugiego nie znam.
patus12, powiedz mi proszę jak założyłaś ten watek, bo ja jestem tu nowa i kompletnie zagubiona szukam i szukam i nie mogę znaleźć, a chce założyć nowy watek..
A ile Twoja mlodsza siostra ma lat? nie zaszkodza takie kremy pod oczy? zawsze 'krem pod oczy' kojarzyl mi sie z kremem dla starszych Pan, ze zmarszczkami, a jak przychodzi co do czego to sama dla siebie takiego szukam :d Jesli chodzi o Cicalfate to zupelnie nie wiem czy 'daje sobie rade czy nie' z moja skora pod oczami, nie rozrozniam xd dziwna jestem.

Nie wiem czy juz odkrylas jak rozpoczac nowy watek, ale jesli nie to prosze link: http://img267.imageshack.us/img267/9563/image1ie.png
Musialas po prostu przeoczyc ten napisik

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Julenia Pokaż wiadomość
skuteczne są tez w moim przypadku żele z Flosleku, tanie i wydajne a co najwazniejsze również łagodzą wszelkie obrzęki swędzenia;
Mialam jeden, z wyciagiem ze swietlika (?) bodajze, ale kompletnie sie do niczego nie nadawal. KOSZMAR! Nie dosyc, ze sie kleil, fu, to jeszcze zadnych cieni nie maskowal, nic nie poprawial, jesli ma sie bardzo widoczne cienie, dziedziczne w dodatku, to raczej w niczym taki kremik za 7 zl nie pomoze. Jesli jestes zmeczona, bo zarwalas nocke, czy siedzialas dluzej przed komputerem, a na codzien nie masz zadnych cieni, to owszem, moze pomoc

Edytowane przez patus12
Czas edycji: 2013-01-03 o 15:36
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 21:32   #9
anastaska18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 34
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

moja siostra ma 17. Ten krem od Avene jest on bardzo delikatny, specjalnie stworzony dla młodych osób. Nawilża i koi. Jesli juz to zaszkodzic moglby Ci krem dla pan np. po 30 roku zycia, ale raczej nie ten. Zreszta poczytaj sobie o nim tutaj https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...ra-wersja.html
anastaska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 12:27   #10
Papilotka1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 5
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

Stosowałam już kilka kremów pod oczy ( ostatnio krem Joahanny Staub ) i za każdym razem ( w porównaniu do kremu nawilżającego na dzień) mam wrażenie że po posmarowaniu skóra wokół oczy mnie delikatnie szczypie (mrowi). Jest tak przy każdym kremie, możliwe więc że kremy pod oczy mają więcej specjalistycznych skłądników (może są mocniejsze) ?? Kiedy dwa lata temu byłam po raz pierwszy i kosmetyczki na mikrodermabrazji to popatrzyła na mnie jak na ufoludka kiedy powiedziała że nie stosuje żadnego kremu pod oczy ( miałam wówczas 24 lata :p)
Papilotka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 20:45   #11
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

Cytat:
Napisane przez Papilotka1986 Pokaż wiadomość
Stosowałam już kilka kremów pod oczy ( ostatnio krem Joahanny Staub ) i za każdym razem ( w porównaniu do kremu nawilżającego na dzień) mam wrażenie że po posmarowaniu skóra wokół oczy mnie delikatnie szczypie (mrowi). Jest tak przy każdym kremie, możliwe więc że kremy pod oczy mają więcej specjalistycznych skłądników (może są mocniejsze) ?? Kiedy dwa lata temu byłam po raz pierwszy i kosmetyczki na mikrodermabrazji to popatrzyła na mnie jak na ufoludka kiedy powiedziała że nie stosuje żadnego kremu pod oczy ( miałam wówczas 24 lata :p)
no i wlasnie! z tego wynika, ze nie mozna stosowac zadnych kremow pod oczy w tym wieku.. zastanawialam sie nad bambino, zwykly kremik, ale nie wiem :c co radzicie?
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-05, 22:13   #12
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

Cytat:
Napisane przez Papilotka1986 Pokaż wiadomość
Stosowałam już kilka kremów pod oczy ( ostatnio krem Joahanny Staub ) i za każdym razem ( w porównaniu do kremu nawilżającego na dzień) mam wrażenie że po posmarowaniu skóra wokół oczy mnie delikatnie szczypie (mrowi). Jest tak przy każdym kremie, możliwe więc że kremy pod oczy mają więcej specjalistycznych skłądników (może są mocniejsze) ?? Kiedy dwa lata temu byłam po raz pierwszy i kosmetyczki na mikrodermabrazji to popatrzyła na mnie jak na ufoludka kiedy powiedziała że nie stosuje żadnego kremu pod oczy ( miałam wówczas 24 lata :p)
Kremy pod oczy nie są mocniejsze od tych do reszty twarzy, a nawet, jak się ostatnio twierdzi, słabsze, bo skóra w tych rejonach może być bardziej skłonna do podrażnień. Jeśli codzienny krem do twarzy nie jest matujący czy wysuszający, a skóra wokół oczu nie jest wrażliwa, to można smarować ją takim właśnie kremem. Ewentualnie na noc dokładać coś tłustszego, co niekoniecznie sprawdzi się w dzień.
Przekonanie o tym, że kremy dla "pań po 30" mogą zaszkodzić młodszym kobietom to mit. Mało który krem przeciwzmarszczkowy zawiera dużą ilość aktywnych substancji, które rzeczywiście działają odmładzająco. A jeśli już zawiera, to te same składniki (głównie kwasy i retinoidy), które występują w kremach przeciwtrądzikowych. Główna różnica między kremami dla młodszych i starszych kobiet jest taka, że te drugie bywają cięższe/tłustsze, bo zazwyczaj z wiekiem skóra zmienia się w kierunku suchej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 22:24   #13
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

Podobno masło shea jest dobre, może spróbuj
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 12:51   #14
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Kremy pod oczy nie są mocniejsze od tych do reszty twarzy, a nawet, jak się ostatnio twierdzi, słabsze, bo skóra w tych rejonach może być bardziej skłonna do podrażnień. Jeśli codzienny krem do twarzy nie jest matujący czy wysuszający, a skóra wokół oczu nie jest wrażliwa, to można smarować ją takim właśnie kremem. Ewentualnie na noc dokładać coś tłustszego, co niekoniecznie sprawdzi się w dzień.
Przekonanie o tym, że kremy dla "pań po 30" mogą zaszkodzić młodszym kobietom to mit. Mało który krem przeciwzmarszczkowy zawiera dużą ilość aktywnych substancji, które rzeczywiście działają odmładzająco. A jeśli już zawiera, to te same składniki (głównie kwasy i retinoidy), które występują w kremach przeciwtrądzikowych. Główna różnica między kremami dla młodszych i starszych kobiet jest taka, że te drugie bywają cięższe/tłustsze, bo zazwyczaj z wiekiem skóra zmienia się w kierunku suchej.
czyli mlodsze kobiety, nawet, te w wieku 16/17 lat, moga uzywac kremiki pod oczy, tak? bo juz sie poglubilam, kazdy mowi co innego :d
jesli tak, to jakie kremiki polecasz? zeby oczywiscie nie zaszkodzilo mi, mam bardzo wrazliwa cere pod oczami.

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Podobno masło shea jest dobre, może spróbuj
pod oczy?? to maslo czasami nie jest do ciala? :d
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 13:51   #15
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

Ktoś próbował dodawać kwas hialuronowy 1% do kremu pod oczy?
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 15:38   #16
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

Cytat:
Napisane przez patus12 Pokaż wiadomość
czyli mlodsze kobiety, nawet, te w wieku 16/17 lat, moga uzywac kremiki pod oczy, tak? bo juz sie poglubilam, kazdy mowi co innego :d
jesli tak, to jakie kremiki polecasz? zeby oczywiscie nie zaszkodzilo mi, mam bardzo wrazliwa cere pod oczami.

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------



pod oczy?? to maslo czasami nie jest do ciala? :d
Pewnie, że mogą. Skóra pod oczami jest cienka i nie wydziela ochronnego sebum, więc jest bardziej podatna na wysuszanie. W zasadzie chodzi o to, żeby była wystarczająco natłuszczona i nawilżona, więc można używać tego samego, co do twarzy, jeśli nie jest to coś matującego. Cicalfate o którym pisałaś, to krem, który składa się głównie ze składników natłuszczających, nawilżającej gliceryny i antybakteryjnego cynku. Skoro Ci pasuje i współgra z korektorem (nie warzy się), to używaj go dalej. Nie każdy może/lubi kosmetyki żelowe (mi ściągają nieprzyjemnie skórę), więc na Twoim miejscu spokojnie używałabym Avene i podobnych do niego trochę treściwszych kremów, tym bardziej, że masz skórę przesuszoną od korektora.
Masło shea to świetna rzecz na podrażnioną i suchą skórę, ale jest z nim jeden problem - jest twarde i ciężko się nakłada. Trzeba czekać, żeby rozpuściło się na dłoni pod wpływem ciepła i dopiero wtedy wsmarować, ale i tak nie daje się tak łatwo aplikować jak krem, więc używanie go (zwłaszcza na większe partie ciała) jest raczej upierdliwe.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 16:24   #17
anastaska18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 34
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

chimay, widzę, ze znasz się na kremach. Czy sa Ci znane może kremy KAnebo? Interesuje mnie kupno kremu pod oczy tej firmy, ale nie jestem firma która uwzględnia potrzeby wrażliwej , skłonnej do podrażnień cery? Dodam, ze mam młodą skore(22 l.)Wiem, ze tu jest recenzja tego kremu, ale jest mało opinii i nikt nie wspomina o tym co jest dla mnie ważne. Ale może Ty coś wiesz i możesz mi powiedzieć?dziękuje

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

maslo shea pod oczy jest dobre, kiedyś używałam, ale trzeba uważać przy nakładaniu go, żeby nie migrował do oczu. Mnie strasznie piekły po nim oczy za każdym razem niestety
anastaska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 20:03   #18
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pewnie, że mogą. Skóra pod oczami jest cienka i nie wydziela ochronnego sebum, więc jest bardziej podatna na wysuszanie. W zasadzie chodzi o to, żeby była wystarczająco natłuszczona i nawilżona, więc można używać tego samego, co do twarzy, jeśli nie jest to coś matującego. Cicalfate o którym pisałaś, to krem, który składa się głównie ze składników natłuszczających, nawilżającej gliceryny i antybakteryjnego cynku. Skoro Ci pasuje i współgra z korektorem (nie warzy się), to używaj go dalej. Nie każdy może/lubi kosmetyki żelowe (mi ściągają nieprzyjemnie skórę), więc na Twoim miejscu spokojnie używałabym Avene i podobnych do niego trochę treściwszych kremów, tym bardziej, że masz skórę przesuszoną od korektora.
Masło shea to świetna rzecz na podrażnioną i suchą skórę, ale jest z nim jeden problem - jest twarde i ciężko się nakłada. Trzeba czekać, żeby rozpuściło się na dłoni pod wpływem ciepła i dopiero wtedy wsmarować, ale i tak nie daje się tak łatwo aplikować jak krem, więc używanie go (zwłaszcza na większe partie ciała) jest raczej upierdliwe.
w sumie, Cicalfacse odpowiada mi, wiec bede go uzywac nadal, bambino nadalby sie, czy raczej nie?
dziekuje bardzo za rady

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

Cytat:
Napisane przez anastaska18 Pokaż wiadomość
chimay, widzę, ze znasz się na kremach. Czy sa Ci znane może kremy KAnebo? Interesuje mnie kupno kremu pod oczy tej firmy, ale nie jestem firma która uwzględnia potrzeby wrażliwej , skłonnej do podrażnień cery? Dodam, ze mam młodą skore(22 l.)Wiem, ze tu jest recenzja tego kremu, ale jest mało opinii i nikt nie wspomina o tym co jest dla mnie ważne. Ale może Ty coś wiesz i możesz mi powiedzieć?dziękuje

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

maslo shea pod oczy jest dobre, kiedyś używałam, ale trzeba uważać przy nakładaniu go, żeby nie migrował do oczu. Mnie strasznie piekły po nim oczy za każdym razem niestety
maslo shea, z tego co slyszalam, czesto ma jakies domieszki, tak?
gdzie mozna kupic takie 100 procentowe? i czy dobrze nawilza? moje cialo potrzebuje bardzo intensywnego nawilzenia, szczegolnie, ze mam atopowe zapalenie skory.
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 12:47   #19
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

Cytat:
Napisane przez anastaska18 Pokaż wiadomość
chimay, widzę, ze znasz się na kremach. Czy sa Ci znane może kremy KAnebo? Interesuje mnie kupno kremu pod oczy tej firmy, ale nie jestem firma która uwzględnia potrzeby wrażliwej , skłonnej do podrażnień cery? Dodam, ze mam młodą skore(22 l.)Wiem, ze tu jest recenzja tego kremu, ale jest mało opinii i nikt nie wspomina o tym co jest dla mnie ważne. Ale może Ty coś wiesz i możesz mi powiedzieć?dziękuje

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

maslo shea pod oczy jest dobre, kiedyś używałam, ale trzeba uważać przy nakładaniu go, żeby nie migrował do oczu. Mnie strasznie piekły po nim oczy za każdym razem niestety
Nie miałam do czynienia z Kanebo, składów też nie widzę nigdzie, ale ten krem
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...our-cream.html
ma bardzo dobre opinie na KWC. Pozostaje tylko kwestia ceny, ale to już kwestia indywidualna czy ktoś wyda na krem pod oczy prawie 400 zł

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Cytat:
Napisane przez patus12 Pokaż wiadomość
w sumie, Cicalfacse odpowiada mi, wiec bede go uzywac nadal, bambino nadalby sie, czy raczej nie?
dziekuje bardzo za rady

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------



maslo shea, z tego co slyszalam, czesto ma jakies domieszki, tak?
gdzie mozna kupic takie 100 procentowe? i czy dobrze nawilza? moje cialo potrzebuje bardzo intensywnego nawilzenia, szczegolnie, ze mam atopowe zapalenie skory.
Bambino też się nada, zreszą podobnie jak Cicalfate ma cynk i same tłuste składniki.
Czyste masło shea może być rafinowane (wtedy nie ma zapachu i jest białe) albo nierafinowane (ma dziwny zapaszek i jest brudnożółte). Rafinowane można kupić stacjonarnie np w mydlarniach U Franciszka, nierafinowane głównie w sklepach internetowych typu Naturalis, Biochemia Urody, Mazidła, Zrób Sobie Krem itp. 50 gram kosztuje zazwyczaj około 10 zł, ale jak zamawia się tylko to, to dochodzi przesyłka i wiadomo, że koszty rosną. W stacjonarnych mydlarniach mają też często masło shea na wagę z domieszkami olejków eterycznych, niektóre mają naprawdę fajne zapachy.
Takie masło, rafinowane i nierafinowane, jest dość twarde i nie wyobrażam sobie smarowania nim całego ciała. Zajęłoby to sporo czasu, poza tym shea jest tłuste i zostawia warstewkę. Ja używam je głównie do stóp, a mam naprawdę wymagającą skórę, bardzo suchą, za skłonnością do pękania i twardnienia. Shea zmiękcza, natłuszcza i wygładza. Nie nawilża w klasyczny sposób (jak np gliceryna), bo żaden tłuszcz nie jest nawilżaczem, ale dzieki tworzeniu warstewki na skórze, zatrzymuje wilgoć. Dla mnie jest bezkonkurencyjne do bardzo suchych rejonów, ale nie wiem, czy dałoby radę używac je na całe ciało.
Poza czystym masłem (jako produktem jednoskładnikowym) są też zwykłe masła do ciała (jako złożone kosmetyki), które mają masło shea w sporej ilości np masło shea Body Shopu:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...dy-butter.html
albo L'Occitane:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...slem-shea.html
Nie używałam, ale opinie mają dobre.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-08, 16:05   #20
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

Cytat:
Napisane przez patus12 Pokaż wiadomość
czyli mlodsze kobiety, nawet, te w wieku 16/17 lat, moga uzywac kremiki pod oczy, tak? bo juz sie poglubilam, kazdy mowi co innego :d
jesli tak, to jakie kremiki polecasz? zeby oczywiscie nie zaszkodzilo mi, mam bardzo wrazliwa cere pod oczami.

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------



pod oczy?? to maslo czasami nie jest do ciala? :d
Tak czytałam tu na wizażu. To masło jest za ciężkie i za tłuste, żeby wsmarowywać je w całe ciało- chyba nikt tak nie robi. Ono nie uczula i podobno świetnie działa pod oczy, ale sama nie próbowałam
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 09:24   #21
_Lawendowo_
Raczkowanie
 
Avatar _Lawendowo_
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 30
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

Nie wyobrażam sobie masła shea pod oczami. Sama używam już niestety kremów 30+ no ale powiem szczerze, że krem pod oczy to dla mnie absolutna podstawa. Prędzej się nie pomaluję niż zapomnę o kremie
_Lawendowo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 10:00   #22
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

Mam 37 lat i w sumie nigdy nie używałam kremu pod oczy (zmarszczek ani cieni nie mam żadnych), ale czasami jak mam taką ściągniętą skórę to podkradam TŻ żel energizujący pod oczy z Tołpy, przynosi ulgę. Zresztą TŻ sobie go bardzo chwali. Może jest też wersja dla kobiet
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 13:13   #23
makeup_lover
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 162
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

Okolica pod oczami jest bardzo wrażliwa, ze względu na to, że jest zwyczajnie cieńsza. W wieku 16 lat nie powinnaś używać wysuszających korektorów! To przyniesie złe efekty później i będziesz się z tym męczyła!
makeup_lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 15:33   #24
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 501
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

Cytat:
Napisane przez _Lawendowo_ Pokaż wiadomość
szczerze, że krem pod oczy to dla mnie absolutna podstawa. Prędzej się nie pomaluję niż zapomnę o kremie
Też nie wyobrażam sobie nie zastosować kremu pod oczy. Kiedyś nie zwracałam na to uwagi ale odkąd skończyłam trzydziestkę dobry krem dwa razy dziennie to podstawa. Zauważyłam, że jak zapomnę zastosować go przed nałożeniem makijażu to mam delikatne worki pod oczami, zmarszczki są bardziej widoczne. Niestety sam korektor nic tu nie wskóra.
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 17:08   #25
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Też nie wyobrażam sobie nie zastosować kremu pod oczy. Kiedyś nie zwracałam na to uwagi ale odkąd skończyłam trzydziestkę dobry krem dwa razy dziennie to podstawa. Zauważyłam, że jak zapomnę zastosować go przed nałożeniem makijażu to mam delikatne worki pod oczami, zmarszczki są bardziej widoczne. Niestety sam korektor nic tu nie wskóra.
Jestem tego samego zdania. Gdzieś w okolicach 30 zwykły krem do twarzy czy żelowe kremy do oczu przestają wystarczać. A korektor tylko wtedy podkreśla zaniedbanie tych rejonów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 13:55   #26
haniavit
Raczkowanie
 
Avatar haniavit
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 425
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

również popieram, nie wyobrażam sobie codziennej pielęgnacji bez dobrego kremu pod oczy.
__________________

In the age of information,
IGNORANCE IS A CHOICE.
haniavit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 16:15   #27
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: krem pod oczy, czy ma znaczenie?

Cytat:
Napisane przez haniavit Pokaż wiadomość
również popieram, nie wyobrażam sobie codziennej pielęgnacji bez dobrego kremu pod oczy.
To prawda, tylko trudno jest znaleźć taki, który nie będzie uczulał i będzie zarazem dobrze nawilżał.
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-25 16:15:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:00.